Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-09-06 22:56:53

LOGOUT.hu

Ezt a topik azért került létrehozásra, hogy a fórumon megforduló elektroműszerészek és tápokkal hivatásszerűen foglalkozó szakemberek megoszthassák értékes tapasztalatukat és szakmai, valamint magánvéleményüket az ebben a témában kevésbé járatos fórumtársaikkal.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5951) mr_ricsi válasza TESCO-Zsömle (#5949) üzenetére


mr_ricsi
veterán

A 250e-vel lehetne 3000 MHz, de az csak 10 %, nincs értelme.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#5952) priti válasza mr_ricsi (#5950) üzenetére


priti
addikt

Szétkaptam két másikat amikben ugyanilyen puffer van (az egyik az amit ki kell sütni és utána indul, ami a képen van az meg a fejjel lefelé működő) és ezeknek a képen láthatóval ellentétben nincs kirepedve a fólia a tetején. :U Értem, hogy az a tapasztalatotok, hogy nem szokott velük gond lenni, de csak gyanús nekem azért ez a kondipár például. Viszont ez a repedt fóliás kondi sem púpos tapizásra, úgy érteném ha érezném a puklit, hogy biztos a kondi nyomta szét a fóliát, de így lehet hogy csak a beültető szerszámgép ujjlenyomata. Mindenesetre furcsa Mindegy holnap behozom az ónszippantót meg a nyákfúró készletet (az is kell, mert a kondik alját gazdagon megöntözték ragasztóval :W így körbe kell vágnom mini flexel. Lehet hogy hőre ellágyuló ez a ragacs, de biztos nem fogom pákacsúccsal támadni.) aztán cserélgetek egy párat mit mutat.

Hardverlesen

(#5953) pirintgabor

szép jó napot mindenkinek! Létezik-e az hogy egy 300W-os táp nem hajt meg 2*2GB Kingmax DDR2 memót+WD 250GB wincsit+LG DVDRW-t+Asrock G31M-s R2.0 alaplapot+ E2200 intel dual procit??????
ui.: 1GB ddr2 kingmax-al megy a gép....

Üdv.: Gábor

(#5954) moha21 válasza pirintgabor (#5953) üzenetére


moha21
addikt

Inkább RAM/slot hiba ,de ez nem az a topic.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#5955) pirintgabor válasza moha21 (#5954) üzenetére

a értem.....akkor rákeresek arra! Köszi!

Üdv.: Gábor

(#5956) pirintgabor válasza moha21 (#5954) üzenetére

esetleg 1 tipp vagy link hogy hová írhatnék ezzel kapcsolatban?

Üdv.: Gábor

(#5957) pirintgabor válasza pirintgabor (#5956) üzenetére

Csak találtam.......

Üdv.: Gábor

(#5958) mike5101


mike5101
csendes tag

A hozzászólásomat törlöm - nem ide való.

[ Szerkesztve ]

(#5959) hide5


hide5
csendes tag

Kéretik nem röhögni!

HTPC tápot akartam barkácsolni. Sikerült a következő:

OBI-ban kikukázva egy 200W (!) os ATX táp.Otthon belenézve jól megcsinált darab. Kipróbál, müxik, persze visít a ventilátor.
Baráttól elkunyizva egy döglött nagy táp háza, ebbe átépítve a pici.( Kicsit azért kellett reszelni.) Hűtésre egy 9 db(!!!) zajú, 800-at forgó Cooler 12 cm-es venti beépítve, a ventihez adott gumibakokkal rögzítve.

Asztalon megterheltem 5-6 A-el, félóra után hideg volt. És hangja egyáltalán nincs. Oda kell hajolni a táphoz, hogy egyáltalán halljak valamit.

Összköltség kb. 2 ezer. Azért sem veszek paneltápot 12 ezerért! :DD :P

A rest kétszer fárad. A többiek egész életükön át!!

(#5960) moha21 válasza hide5 (#5959) üzenetére


moha21
addikt

És mitől "jól megcsinált darab" ?

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#5961) hide5 válasza moha21 (#5960) üzenetére


hide5
csendes tag

Nem tudom indokolni, csak megérzés. A tápbemeneten komoly szűrőegység, a hűtőbordák normálisak, nem az kis alu lapocska, a vezetékek jó vastagok. Elég komoly súlya is van, nem az a tíz dekás jószág. Még a venti fordulatát is szabályozza (a házon levő ábra szerint, bár én ezt nem vettem észre), a venti 12 v-os ágába van sorosan kötve egy hűtőbordára szerelt valamilyen érzékelő.

Gyártmánya: Linkworld, tip: LPA

1998-as gyártású, ha eddig bírta, talán elmegy még egy-két évet! ;]

[ Szerkesztve ]

A rest kétszer fárad. A többiek egész életükön át!!

(#5962) Rive válasza hide5 (#5961) üzenetére


Rive
veterán

Netán, ha tudnál mondani egy tipust...

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#5963) Rive válasza Rive (#5962) üzenetére


Rive
veterán

Ja, meg egy-két fotó...

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#5964) hide5 válasza Rive (#5962) üzenetére


hide5
csendes tag

Már átszerkesztettem! Csak meg kellett keresni a régi házat

A rest kétszer fárad. A többiek egész életükön át!!

(#5965) hide5


hide5
csendes tag

Szóval ilyen lett:

Az új ház:

A venti:

Kinyitva:

Ja, az alaplapi 4 pólusú csatlakozót még be kellett forrasztani, mert ezen a tápon még nem volt.

A rest kétszer fárad. A többiek egész életükön át!!

(#5966) moha21 válasza hide5 (#5965) üzenetére


moha21
addikt

Nem szeretnélek kiábrándítani, de ez így kicsiben is elég veszélyes "mókának" tűnik.
Egyáltalán mi vezérli a ventit?
Ez a "táp" felejtős teljesen így, főleg ha már régi is.

Fotó nélkül is a linkwolrd-re keresve nem sok biztató dolog volt, de így meg katasztrófa az egész.

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#5967) priti válasza moha21 (#5966) üzenetére


priti
addikt

Jajj ne károgj már a ventit rákötötte gondolom 12V-ra közvetlenül és ennyi. Max fordulaton forog 800rmp-vel non-stop. Ez persze nem magas fordulat (nyilván azért halk), de egy HTPC eszik 60-80W-ot. Ehhez a terheléshez meg tuti nem kell erősebb hűtés egy 200W-os tápnak, azon nem fog múlni, túlmelegedni nem fog. Ha más okból száll el persze lehet elvisz magával mindent és csak az üres ház marad. Nem érdekes. Spórolt egy kicsit :DDD

Hardverlesen

(#5968) hide5 válasza priti (#5967) üzenetére


hide5
csendes tag

Nyert, valóban ráforrasztottam a táp venti vezetékeit, csak a csatlakozót nem vágtam le, ha nem válik be, még jó lehet házhűtőnek. :D

Ha elszáll, valóban vihet mindent, de miért is szállna el pont ez. Hallottam én már szipi-szupi tápokról is, amely elvitte magával még a házat is. Egy kodegány meg a kollégám lábánál robbant fel 2 napos korában, az én hasonló gyártmányú jószágom meg ment nálam 5 évig, utána azóta is megy a rokonnál, akinek odaadtam a gépet. Lutri az egész. Biztos van ott a 30000-40000 ft táján olyan táp, amelyik atombiztos, de annyit meg nem ér az egész.

Egy paneltáp nem tud bajt csinálni, ha a külső táp esetleg megküldi 230 V-al?

A rest kétszer fárad. A többiek egész életükön át!!

(#5969) moha21


moha21
addikt

PC tápoknál mekkora az az ellenállás amit már zárlatként érzékelnek? Gondolom ahány annyiféle, de akad valami határ?

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#5970) priti válasza hide5 (#5968) üzenetére


priti
addikt

Ha azt veszem, hogy ezek az FSP350PNF -ek amit fotóztam feljebb milyen szinten hullanak (20-ból 7db kevesebb, mint 2 év alatt) akkor van benne valami. Érdekes, hogy csak a rev. 1-es darabok, a másik gépteremben egy darab nem ment ki. Persze most hogy ezt tudom sem vagyok beljebb, mert csak a nyák aljára van ráírva, hogy revision 1, szóval lutri, hogy mit veszel, ha FSP-t veszel. Pedig itt "minőségiként" említik. Amúgy a 10 lábú SPI döglik meg rajta. Kinyomoztam. Megfájdült a fejem a forraszfüsttől, meg vagy 10-szer megragadt az ónszippantó mire meglett. Mindegy, elvoltam. Nézem a netet, az oroszok szétkapták ezt a 450 PNR-t ugyanaz a 8TG00212 felirat figyel abban is. Kell a kutyának FSP ezek után mondanám, de a többi se jobb.
Paneltápom nincs hála Istennek.

Hardverlesen

(#5971) mr_ricsi válasza priti (#5970) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"20-ból 7db kevesebb, mint 2 év alatt"

2 év a garijuk. Ha ez előtt haltak meg, miért nem cserélitek gariban, ahelyett, hogy mindet szétberheled?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#5972) mr_ricsi válasza moha21 (#5969) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"PC tápoknál mekkora az az ellenállás amit már zárlatként érzékelnek? "
Szerintem a zárlatot feszültségesésen érzékelik.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#5973) moha21 válasza mr_ricsi (#5972) üzenetére


moha21
addikt

Igaz, sikeresen elnéztem 0,039 és 0,7 között egyébként azt a "pici" különbséget.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#5974) priti válasza mr_ricsi (#5971) üzenetére


priti
addikt

Komplett konfig 1év garral mind, de amúgy is mutyi szerintem minden rendelés, mert ennyi szart én még életemben nem láttam. Bármiből veszünk mindegyik eresztésben van olyan ami élből rossz null percesen, pedig csak ilyen 20db-os mennyiségek, de a beszállító az jó, tőle kell venni. Nem az én pénzem amúgy, nem érdekel.

Hardverlesen

(#5975) Truman


Truman
senior tag

Ismerősöm alaplapjának 24 pin -es a tápcsatija, de ő mégis 20 pin -es táppal használja (átalakító nélkül) és tökéletesen működik. Mint csinál az a +4 pin, mire jó? Kell-e neki emiatt valamiről is lemondania?

(Bocs a láma kérdésért, meg azért is ha már ez volt.)

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#5976) mr_ricsi válasza Truman (#5975) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Leginkább a PCIe csati tud 2x akkora áramot adni a beledugott (Vga) kártyának.
Ha integrált a VGA-ja, vagy van saját tápcsatlakozója, akkor nem érdekes a +4 pin.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#5977) Truman válasza mr_ricsi (#5976) üzenetére


Truman
senior tag

Ok, így már értem. Köszönöm. :)

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#5978) naszvalo


naszvalo
tag

sziasztok.2db pc-m van itthon. eggyikbe Chieftec 500W ABA táp, másikba 450 ABA táp van., a tápban lévő ventik kissé hangosak lettek..ki szeretném cserélni halkabbra. Jelenleg a benne lévő ventik. YATE LOON 120mm Case Fan - D12SH-12 - High Speed[link] aminek a levegő szállítása 88CHF, Operation Voltage: 6.5~13.8 Volts. Van itthon pár darab vadi új ventim. 1: Artic F12.[link]levegő szállítás 74 CFM ,Noctua NF-P12 levegő szállítás 92,3 m³/h ?Ezt nem értem itt nem CHF ben van megadva.de úgy látom ennek a legkisebb a légszállítása.http://www.noctua.at/main.php?show=productview&products_id=12&lng=en&set=1 és végül coolink swiv 1202[link] 90m³/h. Melyik két ventit válasszam?Előre is köszi a választ. :R

(#5979) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Valami cicereg a tápomban, de a gép tökéletesen megy.
Talán annyi, hogy cicergés után megrogy az ADSL modemem,
de nem minden esetben.
Chieftec GPS-450AA-101A kb 4-5 éves
Mi lehet?

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#5980) Dezike válasza DonThomasino (#5979) üzenetére


Dezike
tag

Nem rég járt nálam az a fsp ha emlékszel. A készenléti kör észhez térítése után terhelésre vadul cincogott. Mivel a tulaj low cost javítást kért csak a 12Voltos ág 16V 3300µF -os kondi cseréjével el is halkult.
A tieddel is valami ilyesmi lehet a gond. Bár aza ADSL modem hmm az aktív pfc is tud csodákat tenni.

"előző életemben sem hittem a lélekvándorlásban"

(#5981) DonThomasino válasza Dezike (#5980) üzenetére


DonThomasino
veterán

Feszültség ingadozás is csinálhat ilyet?
Mert arra gyanakszom még.

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#5982) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Nem rég feszültség ingadozás volt a lakóépületben.
A hibát javították, de 1-2 napig így ment a gép.
Esetenként ciripelő hangot adott a táp.

Viszont ma arra lettem figyelmes, hogy éget szagot érzek ránézek tápra a venti nem forog.
A táp egyenlőre tökéletesen megy.
Megnéztem a vezetékeket rendben.
Ellenőriztem a ventit OK.
Rámértem a piros fekete ágra, ami a venti vezetéke és nincs rajta feszültség.

A hiba a fesz ingadozás miatt keletkezett?
Javítható ez a probléma?

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#5983) kukinyo


kukinyo
addikt

Van egy régi de működő tápom.Honnan,miből tudom meg hogy van e benne hővédelem?
Ezt ránézésre meg lehet állapítani.

(#5984) vzsryl válasza kukinyo (#5983) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Igen, ha alágyújtasz... :)
Viccet félretéve, ránézésre nem lehet megállapítani. Egyébként hővédelem alatt mit értesz? Hővezérelt ventilátor?

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#5985) kukinyo válasza vzsryl (#5984) üzenetére


kukinyo
addikt

Akár azt is.
De van olyan is ha jól tudom,ha túlmelegszik a táp,kikapcsol.
Vagy nem jól tudom :F

(#5986) vzsryl válasza kukinyo (#5985) üzenetére


vzsryl
nagyúr

De, jól tudod, csak az elvileg nem kellene előforduljon, hogy szükség legyen rá.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#5987) kukinyo válasza vzsryl (#5986) üzenetére


kukinyo
addikt

Ok
De azt honnan tudom meg hogy az én tápom tudja e ezt?
A venti gondolom nem szabályoz mert csak 2 pines csatija van.

[ Szerkesztve ]

(#5988) moha21 válasza kukinyo (#5987) üzenetére


moha21
addikt

2 Pin-en miért nem lehetne szabályozni? Valami termisztort (NTC inkább, de PTC is lehet ) kellene keresni.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#5989) kukinyo válasza moha21 (#5988) üzenetére


kukinyo
addikt

Köszi
De ez nekem kínai. :W
Képekkel tudnád illusztrálni hogy mit keressek?

(#5990) moha21 válasza kukinyo (#5989) üzenetére


moha21
addikt

pl, de NTK/PTK-ra google képek közt is rákereshetsz.

[link] FEszültséget meg tud szabályozni 2 pin-en is.

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#5991) kukinyo válasza moha21 (#5990) üzenetére


kukinyo
addikt

És ezek hőfok szabályzók?
Vagy lefolytja a ventilátort?

(#5992) moha21 válasza kukinyo (#5991) üzenetére


moha21
addikt

A nevében benne van: hőmérséklet hatására változik az ellenállásuk. Pozitív hőmérsékleti tényezőjű a PTK- ellenállás vagy hidegvezető, az NTK ellenállás negatív hőmérsékletű vagy melegvezető.

Nem lefojtja, csak mivel változik az ellenállása az áramkörben, így a ventilátor feszültsége / árama is változik.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#5993) kukinyo válasza moha21 (#5992) üzenetére


kukinyo
addikt

Ez egy érthető (még nekem is :D ),kimerítő válasz volt.
Köszönöm szépen :R

(#5994) ZeN973


ZeN973
tag

Sziasztok!
Kellene egy kis segitség!
Van egy Enermax 500-as tápom!
A standby körben van egy 6 lábú sms ic! Mi lehet az? :F :F :F

"to punish and enslave"

(#5995) harcikoca


harcikoca
senior tag

Heló, van egy corsair cx 430 tápom, a kérdésem az lenne, hogy a ventit tudom rajta valahoygan szabályozni? Főleg azért vettem, mert aztmondták halk, de nekem ez még mindig hangos :|

AMD+Ati powee'R

(#5996) harcikoca


harcikoca
senior tag

Heló, van egy corsair cx 430 tápom, a kérdésem az lenne, hogy a ventit tudom rajta valahoygan szabályozni? Főleg azért vettem, mert aztmondták halk, de nekem ez még mindig hangos :|

AMD+Ati powee'R

(#5997) SaNyEe


SaNyEe
aktív tag

Sziasztok!

Egy laikus, kérdését olvashatjátok a továbbiakban, kéretik így hozzám állni :)

Készülök építeni egy alacsony fogyasztású PC-t otthononbam.
Ehhez egy paneltáp használatát képzeltem el. A választék sajnos kicsi .. egy magyar gyártót találtam akik a következő specifikációval adják el a terméket:

MŰSZAKI JELLEMZŐK:
Bemeneti feszültség:
12 VDC

Kimeneti teljesítmény:
120 W
140 W csúcs

Kimeneti feszültségek és áramok:
3,3 V 8 A 10 A csúcs
5 V 8 A 10 A csúcs
5 VSB 1 A 2 A csúcs
12 V 4 A 5 A csúcs
-12 V 0,05 A 0,12 A csúcs

A csúcsterhelés 700 ms-ig tarthat.
Túlterhelésnél, rövidzárnál a tápegység lekapcsol. A normál üzemhez újraindítást igényel.
A túlfeszültség-védelem a tápegységet lekapcsolja. A normál üzemhez újraindítást igényel.

A kérdésem .. illetve aggályom.

A gép amit vásárolni fogok hozzá egy s1155 mini ITX alaplap és egy core i3 2100T. A CPU TDP-je 35W.
A konfiguráció részét fogja még képezni 1db SSD 2db 2,5" HDD, 1x 4GB memóriamodul

Persze a paneltáp 120W-ként van értékesítve, de itt mindenből csak 1 ág áll rendelkezésemre. A megadott specifikációjú táp ki tudná szolgálni ezt a konfigurációt?

Az a bajom, hogy teljesen tök süket vagyok a témában és nem tudom, hogy a processzorhoz szükséges 35W-t melyik ágból készül a fentiek közül, vagy ehhez több ágat is felhasznál-e az alaplap?

-- end of transmission --

(#5998) ZeN973


ZeN973
tag

Sziasztok!
Miért van az hogy a táp ventije elkezd nagyon pörögni ha elindul a windows?
Van valami ötletetek?

ZeN973

"to punish and enslave"

(#5999) vzsryl válasza ZeN973 (#5998) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Szia!

Nem ártana néha portalanítani a ventilátorát.
Egyébként ez ide off, mert nem mélyvízes.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#6000) ZeN973 válasza vzsryl (#5999) üzenetére


ZeN973
tag

Tökéletesen tiszta , elektronikai szempontból kérdeztem!
Én úgy tudom hogy gyakorlatilag egy NTK vagy PTK ellenállás szabályozza a venti fordulatszámát!
Az az érdekes hogy mikor feláll a windows akkor pörög el maxra!
És nem melegszik!

"to punish and enslave"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.