Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-09-06 22:56:53

LOGOUT.hu

Ezt a topik azért került létrehozásra, hogy a fórumon megforduló elektroműszerészek és tápokkal hivatásszerűen foglalkozó szakemberek megoszthassák értékes tapasztalatukat és szakmai, valamint magánvéleményüket az ebben a témában kevésbé járatos fórumtársaikkal.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5701) fero02 válasza Vimi 90 (#5700) üzenetére


fero02
veterán

Azzal a táppal sem leszel sokkal előrébb... :U

(#5702) mr_ricsi válasza Vimi 90 (#5698) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Tápmárkát nem ismerem."
Nekünk meg összetört a varázsgömbünk. :W

"370es trustot veszek neki majd 2000ért azzal már nem lesz gond."
Ennyi erővel szét is verhetnéd, vagy fel is gyújthatnád a gépét.

[ Szerkesztve ]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#5703) Vimi 90 válasza mr_ricsi (#5702) üzenetére


Vimi 90
tag

Miért nem lesz jó az a táp? szint full új.

(#5704) Vimi 90 válasza Vimi 90 (#5703) üzenetére


Vimi 90
tag

Építőbb jellegű hozzászólást kérek nem tipikus Én vagyok a nagy fórumos és mindenkit letudok oltani, mert ezzel nem leszek előrébb, mi lenne a gond a 370-es Thrustal? gyenge?
Az, hogy 2000ért veszem nem azért van, mert szar, hanem, mert.. mert. :D

(#5705) mr_ricsi válasza Vimi 90 (#5703) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Mert sz@r, tönkremenős és gépet is tönkretevős táp.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#5706) Vimi 90 válasza mr_ricsi (#5705) üzenetére


Vimi 90
tag

Értem. És akkor mit érdemes venni ami olcsó, de nem foglya tönkre tenni a gépet, nem baj ha használt.

(#5707) mr_ricsi válasza Vimi 90 (#5704) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Építőbb jellegű hozzászólást kérek nem tipikus Én vagyok a nagy fórumos és mindenkit letudok oltani, mert ezzel nem leszek előrébb"

Ilyet az tegyen szóvá, aki elolvasta a topic első hozzászólását, és a kérdését olyan helyen teszi fel, ahova az a témája alapján illik.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#5708) Vimi 90 válasza mr_ricsi (#5707) üzenetére


Vimi 90
tag

Jogos, de nem fogok órákig olvasgatni egy egyszerű kérdés feltevése miatt, valaki külön topicot csinált ennek a kérdésnek amit feltettem, ott azt írták, egy jobb 300as táp elm kibírja, de nem szeretem a zsákba macskát.
Nem értek a tápokhoz, szóval nem tudtam, hogy a Thrust szar.
Választ vártam rá, és csak cinikus megjegyzést tettél amiből nem értettem semmit.
Ezért tettem szóvá. Ha lesz egy kis időm elolvasom majd, a topic legelejét.

(#5709) mr_ricsi válasza Vimi 90 (#5706) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Hipro/Chicony, Chieftec, FSP. A 12V-os tápágán tudjon legalább 15A-t.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#5710) mr_ricsi válasza Vimi 90 (#5708) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Nem kell órákig keresgélni, mert a jobb felső sarokban ott a Kereső, ás minden topic első hozzászólásában van leírva, hogy mi a témája.

A Moderátorok azon ügyködnek, hogy minden dolog a témájába vágó topicba kerüljön, mert különben egy áttekinthetetlen káosszá válik a Fórum.
Ha Te nem kívánod ezeket a szabályokat betartani, és teleszemeteled a topicokat, akkor a regisztrációd hamarosan fel lesz függesztve. Szerintem...

[ Szerkesztve ]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#5711) Vimi 90 válasza mr_ricsi (#5710) üzenetére


Vimi 90
tag

Elolvastam már az elejét a Topic,nak én is votlam fórumos(más helyen), tisztában vagyok nagyjából a dolgokkal, csak láttam, hogy az a topic felesleges keress itt, megvotl jelölve ez a link meg egy másik, aztán láttam, ezt és feltettem gyorsan a kérdést, mert gyorsan kelett a válasz, most már elolvastam és látom, hogy itt kicsit a komolyabb témák mennek, ergo törlöm is a HSZ-em.
És THX az útba igazítást, sry a modoromért, de úgy értelmeztem a topic nevéből, hogy ez a megfelelő topic.

(#5712) havri1 válasza Vimi 90 (#5711) üzenetére


havri1
félisten

ITT kellett volna feltenned a kérdésed.

havri

(#5713) Vimi 90 válasza havri1 (#5712) üzenetére


Vimi 90
tag

Már megtörtént! De ott nem kapok választ! :/

(#5714) mr_ricsi válasza Vimi 90 (#5713) üzenetére


mr_ricsi
veterán

És annak a topicnak nézted az első hozzászólását?
Ugyanis van benne egy hosszú lista az ajánlott, és nem ajánlott tápokról.
Ha a Trust szerepel valamelyik listában, máris választ kaptál a kérdésedre, és akkor ugyan miért strapálná magát bárki a topic "megmondóemberei" közül?

[ Szerkesztve ]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#5715) Vimi 90 válasza mr_ricsi (#5714) üzenetére


Vimi 90
tag

Codegen is ott van, nekem még nem volt Vele gondom...

(#5716) mr_ricsi válasza Vimi 90 (#5715) üzenetére


mr_ricsi
veterán

6 tesztelt tápból csak 2 döglött be negyedóra alatt.
[link]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#5717) vzsryl válasza Vimi 90 (#5715) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Azért van ott, mert műszakilag nem megfelelő a minőségük, és veszélyesek. A nem ajánlott tápok nem azért nem ajánlottak, mert tömegesen mennek tönkre, hanem azért, mert könnyen megeshet, hogy tönkremegy, és akkor nagy arányban magával vihet más alkatrészeket. A minőségi tápoknál pedig ellentétes a helyzet. Nehezen megy tönkre, és ha megtörténik, akkor nagyon kicsi rá az esély, hogy mást is magával visz.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#5718) Vimi 90 válasza vzsryl (#5717) üzenetére


Vimi 90
tag

Nem egy Über gépbe lesz és nekem nem is evett sokat a 7600GS, nem megy egésznap a gép, csak nem lesz vele probléma.
Most az egész gépet nem cseréltethetem le vele, mert vett egy "új" videokártyát.
478-as a lap nagyon nem is akar rá költeni.

(#5719) vzsryl válasza Vimi 90 (#5718) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Aprók között pár ezer HUF-ért van teljesen megfelelő, jó minőségű táp a gépéhez... pl. FSP

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#5720) Vimi 90 válasza vzsryl (#5719) üzenetére


Vimi 90
tag

Nézegettem, de már megvettem ezt a Trustot 370wattos.

(#5721) vzsryl válasza Vimi 90 (#5720) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Tudatos vásárló először érdeklődik, utána vásárol, és nem fordítva.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#5722) moha21 válasza Vimi 90 (#5720) üzenetére


moha21
addikt

Akkor mi a kérdés?? De tényleg.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#5723) Vimi 90 válasza moha21 (#5722) üzenetére


Vimi 90
tag

Már megkaptam a válaszokat.

(#5724) havri1 válasza Vimi 90 (#5718) üzenetére


havri1
félisten

Persze, de ne adj isten, fel ev mulva, egy bekapcsolasnal elpukkan, viszi magaval az alaplapot, vgat, hddt (rajta a csaladi kepeivel), akkor magyaraszkodhadsz neki, hogy az olcso tap miatt volt.
Egy geposszerakasnal a tap a legfontosabb! Inkabb keruljon +5e ft tobbe a tap, legyen benne 400mhz lassabb cpu (-5eft), de az elmenjen 10 evig. Sztem.

havri

(#5725) Vimi 90 válasza havri1 (#5724) üzenetére


Vimi 90
tag

Ha ezek ilyen szar tápok. Akkor minek vannak ezek forgalomba?
Nekem Pl. már írtam, de egy codegen 400W-os tápom van ami 5 éve betölti szerepét.
Kapott már hideget meleget, Neonokat, ventriket, vinyót, amit csak lehet.
Most akkor ezt a Trustot baszhatjuk kb. ki az ablakon?
Egyébként nem első számú PC lesz, mert eddig nem volt használatban, most vették bele a 7600GS-t én beleszereltem, de láttam 300W-os táp van benne, utána kérdeztem és kevésnek tűnt ezért vettük meg ezt a 370eset.

(#5726) Midway


Midway
senior tag

Chieftec gps 450aa 101a tápom van.
Asrock 970 extreme4 lap X4 925 proci , gts450 vga 2x2gb ram.
A kérdésem: hogyan tudom az alaplapi 8-as(2x4) csatlakozót megoldani? A tápon csak 1x4 csatlakozó van.
A molex-ból vagy a mostani csatlakozóból leágaztatva?

[ Szerkesztve ]

(#5727) fero02 válasza Midway (#5726) üzenetére


fero02
veterán

Ha nincs emelve a CPU órajele, akkor nem szükséges.

Vimi 90: senki nem mondta, h minden kodegen táp meghal. Csupán az a nem mind1, h ha meghal, akkor mit visz magával. Kodegenből is volt FSP belsős, arra nem lehet azt mondani, h sz@r.

Azért vannak piacon, mert fillérekből elő tudják állítani a cuccaikat (nagy mennyiség) és világszerte rengeteg laikus, hozzá nem értő veszi meg.

A Trust áráért pedig egészen biztosan tudtál volna venni egy régebbi pl FSP tápot, ami csatlakozók hiányában nem tud ellátni maradéktalanul egy mai konfigot, de a Tiedbe tökéletes lett volna. ;)

[ Szerkesztve ]

(#5728) Midway válasza fero02 (#5727) üzenetére


Midway
senior tag

Az X4 925 alapból 125 wattos a 4 pin kevés.

(#5729) vzsryl válasza Midway (#5728) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Gyakorlatban kb. 140W-ig teljesen megfelel a 4pines, mivel két eres, és erenként 7,4A-re képes, de maximálisan kihasználva nem teljesíti a 177W-ot, viszont a 125W-ot meg se érzi.

Szerk.: Amúgy a Phenom II 925 TDP osztálya 125W. Talán maximálisan leterhelve átlépi a 95W-ot pár W-al, de a 125-öt csak tuningolva éri el.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#5730) mr_ricsi válasza vzsryl (#5729) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Nem korrekt, amit írtál!
A Molex specifikációja szerint jóval kevésbé terhelhetők az érintkezők:

A tápokon AWG 22, 20 és 18 vastagságú vezetékeket szoktak alkalmazni, amelyekhez a 4-6 érintkező oszlopában 4, 6 illetve 8A a megengedett vörösréz vezetékkel, és 3, 5 ill. 7A foszforbronzzal.

Az "utángyártott" csatikról pedig már ne is beszéljünk: még a gyári specifikációban is gyengébbek az eredeti Molexnél.

"Szerk.: Amúgy a Phenom II 925 TDP osztálya 125W. Talán maximálisan leterhelve átlépi a 95W-ot pár W-al, de a 125-öt csak tuningolva éri el."

Ez sem korrekt! A 125W TDP-jű Phenom maximális fogyasztása 96-125W között bármi lehet, a gyártási szórástól függően. És a csati szempontjából ezt még meg kell növelni az alaplapi VRU veszteségével. A VRU-k hatásfoka 80-95% körüli a gyakorlatban, vagyis a Phenom tuning nélkül 156W-ot, azaz 13A-t is felvehet.
Ezt pedig hivatalosan csak az AWG18 vastagságú vezetékeknél szabad 2 dróttal biztosítani.

[ Szerkesztve ]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#5731) mr_ricsi válasza Midway (#5726) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"A molex-ból vagy a mostani csatlakozóból leágaztatva?"
A jelenlegi 4 pinesből átalakítóval 8 pinest készíteni értelmetlen. A molex lehetséges megoldás, de több ágra bontott 12V-os tápnál előfordulhat, hogy minden terhelés az egyik ágra kerül, amit az nem fog bírni, és a táp kikapcsol.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#5732) Midway válasza mr_ricsi (#5731) üzenetére


Midway
senior tag

Forrasztok én csatlakozót a tápba is ha kell. Az jó megoldás lenne lenne?

chieftec adatlap 450-es van nekem

[ Szerkesztve ]

(#5733) mr_ricsi válasza Midway (#5732) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Ha AWG18 vagy 20-as vezeték van a tápodon, akkor a meglévő 4 pines helyett is ráforraszthatod, meg sem kell bontanod a tápot.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#5734) Midway válasza mr_ricsi (#5733) üzenetére


Midway
senior tag

18 awg van a 4 pines csatin.
Hol tudok 8-ast szerezni hozzá? :U

(#5735) mr_ricsi válasza Midway (#5734) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Például a Lomexnél.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#5736) vzsryl válasza mr_ricsi (#5730) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Akkor nem megfelelő információt kaptam a 4pines kábeleinek teljesítményéről.
A Phenom II 945-955 is 125W-ba tartozik, és azok sem lépik túl a 125W-ot, legalábbis egy tesztben sem találtam erről említést, szóval a 925-ről még kisebb fogyasztást feltételezek emiatt. A 156W-os fogyasztás alapórajelen elég meredeken hangzik, mert tesztekben ilyen CPU fogyasztást még csak megközelítőleg sem láttam. De mivel a megállapításod ellenkezőjét sem olvastam konkrétan, ezért nem is cáfolom.

Egyébként konkrétan a kérdésre válaszolva, a 4pines kábel 125W-os TDP-ig ajánlott hivatalosan. A csak 4pinessel szerelt lapok is mind támogatják a 125W-os CPU-kat. Ha valóban képes 156W-ot fogyasztani, akkor vagy képes a csatlakozó ekkora teljesítmény biztonságos leadására, vagy a CPU nem tud ennyit zabálni. :U

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#5737) Midway


Midway
senior tag

Köszönöm a segítségeteket.

(#5738) mr_ricsi válasza vzsryl (#5736) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"A csak 4pinessel szerelt lapok is mind támogatják a 125W-os CPU-kat."
Ez sem igaz: [link]

És ez nem a létező egyetlen példa, mert valamelyik másodvonalbeli gyártónál, azt hiszem az Jetway-nél volt olyan is, amikor kezdetben támogatta a 125W-osokat, aztán pár hónap után gyorsan visszavonták a támogatást.

És itt van még egy másodvonalbeli gyártó 95W-os lapja.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#5739) Vimi 90 válasza mr_ricsi (#5738) üzenetére


Vimi 90
tag

Na levittem és beleszereltem a gépbe a tápot, 300W-os Codegen 200X-es model volt benne.
Kérdeztem, még az Euronics-ba vették régen(7,8 éve) akkor ez volt a legdrágább gép a helyen.
Százvalahány ezer volt akkoriban az a gép.
Durva akkor, hogy ennyire nem nézték a minőséget egy ilyen gépbe se, vagy akkoriban még jó volt a Codegen, mert valahol olvastam, hogy régebben még jó volt...

(#5740) moha21 válasza Vimi 90 (#5739) üzenetére


moha21
addikt

Meg elég volt.

(#5741) mr_ricsi: Érdekes volt Codegen-es hsz-ed.

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#5741) mr_ricsi válasza Vimi 90 (#5739) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Áruházi gépeknél sosem nézik a minőséget.
A Codegen belsejében régebben is ugyanaz volt, mint mostanság, viszont jelenleg mintha jobb elektrolit kondik lennének bennük, tehát régebben rosszabbak voltak.
Csak a gépek is kevesebb áramot igényeltek, ezért nem vették annyira igénybe a tápokat.

[ Szerkesztve ]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#5742) Vimi 90 válasza mr_ricsi (#5741) üzenetére


Vimi 90
tag

Értem, Én hamarosan gépet készülök fejleszteni, és ha nem írok be ide akkor valószinüleg nem is néztem volna milyen tápot veszek(volt egy speciális igéényem, de már nem emlékszem a nevére :D).
Most már azért ahogy néztem a másik Topicot valószínüleg FSB-t fogok vásárolni, kivéve ha..
Valaki írta, hogy egy két Codegen belseje FSB alkatrészeket tartalmazhat ami nem szar.
Megtudom nézni, hogy az Én tápomba mien alkatrészek vannak? mert ha az van benne, akkor nyílván nem fogok újat venni.

(#5743) Vimi 90 válasza mr_ricsi (#5741) üzenetére


Vimi 90
tag

Értem, Én hamarosan gépet készülök fejleszteni, és ha nem írok be ide akkor valószinüleg nem is néztem volna milyen tápot veszek(volt egy speciális igéényem, de már nem emlékszem a nevére :D).
Most már azért ahogy néztem a másik Topicot valószínüleg FSB-t fogok vásárolni, kivéve ha..
Valaki írta, hogy egy két Codegen belseje FSB alkatrészeket tartalmazhat ami nem szar.
Megtudom nézni, hogy az Én tápomba mien alkatrészek vannak? mert ha az van benne, akkor nyílván nem fogok újat venni.

(#5744) vzsryl válasza mr_ricsi (#5738) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Ilyen lapokat még nem láttam. Kösz a javítást. Eddig csak 125W-ig támogató 4pines csatival rendelkező lapokat láttam, de azokból rengeteget.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#5745) fero02 válasza Vimi 90 (#5742) üzenetére


fero02
veterán

(#5746) Vimi 90 válasza fero02 (#5745) üzenetére


Vimi 90
tag

Jó elírtam.

(#5747) mr_ricsi válasza Vimi 90 (#5742) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Megtudom nézni, hogy az Én tápomba mien alkatrészek vannak? mert ha az van benne, akkor nyílván nem fogok újat venni."

Dobd rá egy konyhai mérlegre. Ha 1 kg 40 dkg-nál könnyebb, akkor nincs benne márkás bél.
(Az évek alatt felhalmozódott port azért távolíts el, nehogy meghamisítsa a mérést.)

[ Szerkesztve ]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#5748) Vimi 90 válasza mr_ricsi (#5747) üzenetére


Vimi 90
tag

Ez most komoly? :D

[ Szerkesztve ]

(#5749) vzsryl válasza Vimi 90 (#5748) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Tény ami tény, hogy még egy FSP APN vagy GHN is nyom vagy 1,6Kg-ot.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#5750) mr_ricsi válasza Vimi 90 (#5748) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Igen, ez komoly.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.