Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-09-06 22:56:53

LOGOUT.hu

Ezt a topik azért került létrehozásra, hogy a fórumon megforduló elektroműszerészek és tápokkal hivatásszerűen foglalkozó szakemberek megoszthassák értékes tapasztalatukat és szakmai, valamint magánvéleményüket az ebben a témában kevésbé járatos fórumtársaikkal.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6001) vzsryl válasza ZeN973 (#6000) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Minden indításnál csinálja?

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#6002) mr_ricsi válasza SaNyEe (#5997) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"nem tudom, hogy a processzorhoz szükséges 35W-t melyik ágból készül a fentiek közül, vagy ehhez több ágat is felhasznál-e az alaplap?"
Az alaplap kialakítása határozza meg. Elvileg a 12V-ot használja.
A meghajtók az 5V-ról, a memória 3.3V-ról mennek.

(Nem biztos, hogy ezt a paneltápot választanám, mert a 3.3 és az 5V-os ágain az ATX szabványban megengedettnél nagyobb feszt ad ki.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#6003) ZeN973 válasza vzsryl (#6001) üzenetére


ZeN973
tag

Igen!

"to punish and enslave"

(#6004) Caaabi


Caaabi
senior tag

sziasztok, nemtudom jó helyen kérdezem e de arról lenne szó hogy ha a laptopomat úgy használom hálózatra dugva, hogy közben nem veszem ki az aksit akkor valóban romlik az akku ideje idővel ?

(#6005) flash-


flash-
veterán

sziasztok

lenne egy kérdésem

i7-930 as procim van
és gigabyte gtx460 1gb oc kártyám

a vga full load tomshardware teszten 294 watt fogyasztást ért el,
a cpunak a max TDP-je 130watt

nekem enermax pro425w tápom van.
ez a két érték összeatva 424watt,és akkor még van a gépben winchester,hdd,dvdíró,hangártya,ventik...
plusz a proci tuningolva van 3.8 ghzre

mégis hogy lehet hogy megy a gép?vagy ilyenkor gyengébben teljesít a gép elvileg?
Vagy így tönkre teszem a gépet?

de amúgy a digitális fogyasztásmérőm azt mutatja hogy terhelésnél ,tehát amikor játszom 380w ot fogyaszt a gép.

akkor most elég a tápom vagy nem elég?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#6006) vzsryl válasza flash- (#6005) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Szia!

A kérdésed abszolút off-nak számít ebben a topic-ban. Nem véletlenül "mélyvíz".
Itt kérdezz: Mennyit fogyaszt a gépem?

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#6007) priti válasza ZeN973 (#6003) üzenetére


priti
addikt

Ha minden energiagazdálkodási lehetőség engedélyezve van az alaplapi BIOS-ban, akkor a proci a posztoláskor még nem 100% biztos, hogy akkora áramot vesz fel. Lehet, hogy csak akkor kezdi el jobban terhelni a tápot, amikor a win-t kezdi betölteni a gép, mert ilyenkor kezd dolgozni az összes mag a max órajelen illetve ha alaplapi automatikus tuning nem standard-en van hanem valami turbo, vagy extreme vagy hasonló állásban van, akkor biztos hogy megugrik a CPU fogyasztása a win betöltésekor, de más összefüggés nem valószínű, hogy van. Max az jut még eszembe, hogy a winnel együtt betöltődik egy segédprogi, ami megemeli a VGA órajeleit, GPU feszültségét és emiatt annak a fogyasztása is emelkedik. Azt te tudod, hogy használsz e ilyet.

[ Szerkesztve ]

Hardverlesen

(#6008) ZeN973


ZeN973
tag

Sziasztok!
Segitség kellene!
Enermax Liberty 500-sa táp nyák oldalán a standby körbe van egy 6 lábú smd valami!
Elpukkant és fogalmam sincs mi lehet az!
Előre is :R

"to punish and enslave"

(#6009) beran


beran
tag

Üdv.

Erről a tápról tapasztalat, vélemény?[link]
Van egy ugyanilyen tápom,ellenben a címkén nem ugyanaz a leadott Amper mint a weboldalon,de a típus az meg egyezik.

Próbáltam lefotózni a belsejét:[link]
[link]

Nem erőművet hajt

[ Szerkesztve ]

(#6010) építész válasza Flashcash (#48) üzenetére


építész
aktív tag

Legolcsóbb és legbiztosabb villámvédelem, ha nem hagyod készenlétben a gépedet, hanem hátul lekapcsolod, ha nem használod, vagy kihúzod. Amikor meg használod, csak látod, hogy van-e villámlás.
Ha valaki mérsékelten költeni akar villámvédelemre, akkor tegyen be egy "C" fokozatot a lakáselosztóba és a konnektorba dugjon be egy "D" fokozatot. Ezen felül a PC tápban is van varisztor. Ha nem a házba csap a villám, akkor ez elég lehet.
A "B" fokozattal az a baj, hogy a 3.emeleten általában nincs hova földelni.
Abból az egész háznak egyet kéne venni és oda beszereltetni, ahova az áramszolgáltató kábele bejön. 64 lakóra elosztva ez sem nagy költség.
Így a "B" fokozattal együtt már kerek a villámvédelem, ha az épület villámhárítója is jó. Más kérdes, hogy mindezt a védelmi rendszert a légvezetéken kapott betáplálásra találták, mert abba könnyedén belecsap a villám. Na már most a nagyvárosban földkábel megy amibe meg nem szokott belecsapni. Vagyis a villám nem a hálózatról fog érkezni, hanem az épületbe csaphat bele. Vagyis elengedhetetlen, hogy a háznak legyen hibátlan villámhárítója és alaposan le legyen földelve. Ez meg nem azon múlik, hogy mit veszel meg.

A villámcsapásnál gyakoribb és veszélyesebb a kapcsolási tranziens, azt meg nem tudod kivédeni, mert csak lefüstöl a varisztorod.

bye

(#6011) mr_ricsi válasza építész (#6010) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Hogy örülhet, hogy 6 év után megtudta a frankót... :C

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#6012) mr_ricsi válasza beran (#6009) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Ez egy ipari hulladék. A ráírt cimkével ellentétben háromszáz pár wattig képes gépet hajtani.
Belül minden alul van méretezve, és a meghibásodása esetén jó eséllyel a gép alkatrészeiben is kárt tesz.
A használata kerülendő.

"Van egy ugyanilyen tápom,ellenben a címkén nem ugyanaz a leadott Amper mint a weboldalon,de a típus az meg egyezik."
Ezt hívják "címketuningnak". A gyártmányfejlesztés kimerült abban, hogy a nyomdában legyártatták az új címkéket.
Vagy tényleg új a tápbelső, de a régi típusszámmal kikerülték az EU kötelező érintésvédelmi és rádiózavar vizsgálatát.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#6014) építész


építész
aktív tag

Szia!

Szerintem indítsd el terhelés nélkül (zöld vezetéket földelve). Lehet, hogy terhelés nélkül működik sokáig. Majd fokozatosan terheld le műterhelésekkel. Közben méregesd a feszültségeket. Ha van oszcilloszkópod nézd meg, hogy vannak-e tüskék. Nézd meg mi forró. Forraszd át a vastag lábú alkatrészeket. Mérd ki a kapcsoló tranzisztort illetve valamennyi PN átmenetet. Tölts le a vezérlő IC gyári adatlapját és ellenőrizd a lábain a feszültségeket. Bármi előfordulhat én már találtam ellenállást beülteve kondenzáror helyett.

bye

(#6016) Rive válasza #68686080 (#6013) üzenetére


Rive
veterán

Egy egy ilyen leállás után áramtalanitásig újrainditani sem lehet.

Más szóval, valamelyik védelme tilt le. A kérdés az, hogy milyen védelmek vannak benne, és melyik int(het) be.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#6018) építész válasza #68686080 (#6017) üzenetére


építész
aktív tag

Szerintem mérd meg a nagy 200 Voltos kondikon óvatosan a feszültséget, hogy jól feleződik-e a feszültség. Lehet, hogy sántít az egyik oldala.

Nézd meg a készenléti +5V áramköreit is. Lehet, hogy addig működik, amíg a készenléti +5V jó és amíg kondija tartja a feszt. de miután beindul a készenléti lehal amitől leáll az egész.

Illetve fordítva is lehet, hogy miután leáll a táp a készenléti +5V is megszűnik. Ha ez így van, akkor a primer oldalon van a hiba, illetve. ott old le a zöld vagy fekete hőbizti.

bye

(#6020) Vartanus


Vartanus
őstag

Sziasztok:)

Annyi kérdésem volna hogy a 600W-os tápom elég lenne egy HD4850 CF rendszer etetéséhez :F

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#6021) D.László


D.László
csendes tag

Üdv!
Van egy Tristar 400W-os tápom,amiről szeretném tudni,hogy hány W-ot bír el valósan(nem találtam se fórumon,se máshol)?
Amiket rádugnék: M2V alaplap,5000+ X2 amd-s proci+hűtő,2 gb Kingston 800mhz ram,2 vinyó,videó kártyám még nincs hozzá,mert azt is szeretném tudni,hogy milyen videó kártyát használhatok ezzel a táppal és ezzel a konfigurációval még biztonságosan.

Előre is köszönöm a segítséget!

(#6022) építész


építész
aktív tag

Sziasztok!

Szinte tök mindegy, hogy watt van ráírva a tápotokra, úgysem igaz. Legfeljebb többe kerül, ha nagyobb szám van ráírva, meg több csatlakozója van.
Általában 300-350 Wattot simán le tudnak adni a mai tápok, de nyugi egy átlagos gép se fogyaszt többet, ha csak nem egy szerver. Ha nem hiszel nekem nézd meg, hogy egy régi IBM vagy Compaq gépbe milyen "pici" tápot tettek.
Egy porszívó fogyaszt 600 W (0,4-1 kW) körül és fújja a forró levegőt, hol van ehhez képes egy PC? 600 wattal már hajat lehet szárítani.

Egyetlen dolog számít, hogy a +12V mennyire terhelhető. Innen megy a proci és a videókártya is. Nézd meg a procid adatlapját és a videokártyáét. Add össze a két fogyasztási értéket és oszd el 12 vel . pl.( 65+120)/12=15,4A. Ennyi ampert fogyaszt a kettő. Adjál hozzá még annyi Ampert ahány winyód meg DVD eszközöd van (vagy olvasd le róluk az adatot). Ezt vesd össze a tápon jelzett +12 volthoz írt amper számmal (pl.18A). Ha eszerint jó, akkor használd boldogan. Majd nézd meg a biosban, hardware healthy fülön, hogy mennyi a +12V. Ha nem csökken le 11,5 volt alá ne rohanj másik tápot venni, használd egészséggel a régit.

üdv:

bye

(#6023) D.László válasza építész (#6022) üzenetére


D.László
csendes tag

Köszönöm,nagyon hálás vagyok a részletes leírásért!
Hát mivel átlagos gépről van szó-tehát semmi extra-ezért főleg a videó kártya lesz a hunyó(bár ebből 9800 gt-t szeretnék beletenni maximum vagy e-körüli kategóriás ATI megfelelőjét).

[ Szerkesztve ]

(#6024) D.László válasza építész (#6022) üzenetére


D.László
csendes tag

Igen,18A van 12v-nál írva a tápomon és egy tetszőleges videó kártyát kiválasztva még alacsonyabb érték is jött ki,tehát elvileg bírnia kell így,nem?
Nem +5v-nál viszont 40A van írva,tehát annál nagyobbak a korlátai...

[ Szerkesztve ]

(#6025) Chp


Chp
őstag

Hölgyek, Urak egy 380W-os Hipro tápegységet vettem 3-4 napja újonnan 3 év garanciával, kipróbálni a többi alkatrész hiányában csak holnap fogom tudni - biztos működni fog, viszont aggaszt, hogy fórumon böngészve azt olvastam, hogy már nem tartozik a megbízható tápegységek közé. Kérdésem az lenne, hogy van valakinek konkrét információja, esetleg tapasztalata mely alátámasztja ezt az információt? Megjegyezném, hogy a régi konfigom is egy Hipro szolgálta ki. Szintén 380W-os verzió, de más rajta a betű(sima fekete), és mintha nehezebb lett volna. Köszönöm a segítséget! (a táp egy i3-2100 + GTX460 kombót fog hajtani) Nyugtassatok meg, ogy nem lesz gáz. Őszintén. :K

[ Szerkesztve ]

(#6026) építész


építész
aktív tag

A +3,3V +5V terhelhetősége lényegtelen, ha van 4 tűs (vagy 8 tűs) proci táp csatlakozója a lapnak. Pusztán a legrégebbi P4-es és összes P3-as gép esetében van jelentősége. A diódára írt számok általában adják az amper értéket.

Régen Hipro tápot raktak egyes IBM netvista gépekbe. Azok csendesek és jók voltak. Mostaniakat én nem ismerem. A tápok gyakran egyetlen nagy fojtótekercstől nehezek,.amit az egyenirányató dióda és a puffer elko közé kötnek, de elég béna módon a táp fedeléhez csavaroznak és kifűrészelnek egy darabot a hűtőbordából is, hogy elférjen. Ez zavarokat és a tüskéket szűri oda-vissza. Ha nehéz a táp, akkor van remély, hogy igényesen tervezték. Illetve ez az nehéz fojtótekercsa az első alkatrész, amit kispórolnak az olcsó tápokból. Nagy PC gyártók általában megkövetelik.

bye

(#6027) D.László válasza építész (#6026) üzenetére


D.László
csendes tag

Akkor jó,szóval 18A,abba belefér egy GeForce 9600 gt vagy egy 9800 gt ezzel a konfiggal ahogy utánanéztem...
Köszönöm a gyors válaszokat,sokat segítettél velük! :R

[ Szerkesztve ]

(#6028) építész válasza D.László (#6027) üzenetére


építész
aktív tag

Amíg nem hajtasz 4 magot, és nem túrbózod nagyon fel, addig jó lesz. A trend most az, hogy kevesebbet fogyasztanak az új cuccok. Így arra lehet számítani, hogy újabb csatlakozókkal jönnek ki, hogy ne bírd használni a régi tápodat.

[ Szerkesztve ]

bye

(#6029) D.László válasza építész (#6028) üzenetére


D.László
csendes tag

Hm,akkor ez a célja az új csatiknak?Jó tudni!
Ezen a tápon 24+4 tű van,tehát 28 tűs.
Ezen kívül van rajta 2 sata ene kábel is.

(#6030) mr_ricsi válasza D.László (#6021) üzenetére


mr_ricsi
veterán

5000+-ból van 89W-os, a 9800GT pedig 105W-ot fogyaszt. Ehhez jön a HDD és a ventik fogyasztása. Nagyon a határon lesz terhelve a tápod 12V-ja. Ha nem bír annyit, mint a címke, akkor nagy terhelésnél fagyni fog, vagy leáll.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#6031) mr_ricsi válasza Chp (#6025) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Kérdésem az lenne, hogy van valakinek konkrét információja, esetleg tapasztalata mely alátámasztja ezt az információt?"

Ha a tápodon a ventirács a burkolatból van kialakítva, akkor az HiPro beles. Ha különálló rács van rajta, akkor valami ismeretlen kínai bele van, amiről még senki nem tud semmit, mert a 3 év gari és a matrica miatt senki nem akarja a saját tápját felnyitni, tesztet pedig még senki sem talált a Neten.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#6032) D.László válasza mr_ricsi (#6030) üzenetére


D.László
csendes tag

Építész írt a kiszámítási módról és az alapján kiszámítva bőven benne vagyok elvileg...
65W (azt hiszem ez ennyi,de ha nem,akkor kiderül,amint meglesz a videó kari is) a proci,105W a 9800gt,az együtt 170W.
Ezt elosztom 12-vel,ami bő 14A-re jön ki,ehhez 1 A-enként adom a 2 vinyót és a dvdt,ami 17A....
Hát ja...a határ közelében lesz...
Régebbi procival külön ene csatis 6800-assal fagyásmentesen ment.
Remélem ez így is marad,mert különben vehetek bele másik tápot.

Elvileg nem lesz gond Építész véleménye szerint(az újabb cuccok kevesebb ene-t fogyasztanak elvileg).

Köszi a tanácsot,hasznos volt ez is! :R

9600 gt is jó,bár az is ekörül fogyaszt,mint a 9800 gt...

[ Szerkesztve ]

(#6033) D.László válasza mr_ricsi (#6030) üzenetére


D.László
csendes tag

Esetleg energia takarékos 9800 gt vagy 9600 gt-vel megoldható lenne a probléma...
Hogy tudom megnézni,h a vett vga mennyit fogyaszt?

Bár ahogy elnézem itt-az Nvidia honlapján-mindegyik 105W körüli fogyasztással bír(már amiket nézek magamnak).
Az alacsony fogyasztású kártyák leírását viszont nem találom sehol...

[ Szerkesztve ]

(#6034) gozi


gozi
tag

Kedves Tápszakértők!

Került hozzám egy hibás Chieftec GPS-400AA-101 (delta belű) típusú tápegység, a táp alaposabb átvizsgálása alapján a PFC áramkör alatti 2 db 0,22 ohm-os ellenállást találtam elégve, továbbá a PFC kapcsoló FET zárlatban volt. A PFC IC típusa UCC3818N. Más elégett, vagy felpúposodott, kifolyt, elszíneződött alkatrészt nem találtam. Mi okozhatta ezt a hibát? PFC segédtáp hiba esetleg?

Köszi a válaszokat előre is.

(#6035) építész


építész
aktív tag

Keves D.lászló. Javaslom nézd meg a procid fogyasztását az AMD oldalán. Én csak egy számpéldát írtam le. (65watt csak egy inteles példa).
Nekem 120Wattos videoártya és 65 wattos Intel proci röhögve elmegy a 18A-ról. Ventikre számolhatsz 0,14 A -t darabonként, ami nem sok.
Én nem aggódnék sokat, ha működik. Ha meg nem bírja összeomlik a táp és leáll a gép már bootoláskor, de ennek nem az lesz az oka, hogy véletlen 19A-el terhelted meg, hanem akkor a 18A sem igaz, mert az csak egy cimkére írt szám. Kínai ott ver át, ahol tud, mert még a gagyit is hamisítják.
Ha túlterheled több feszültség esik a diódán, így a +12V értéke csökken, majd jobban melegszik és melegebb levegőt fúj, ha drasztikusan túlterheled leáll. Inkább arra ügyelj, hogy túl forró levegőt ne fújjon a tápod, mert belül megpuposodnak a kondik. Ja és használj rendszerventit, ami elszívja a videókártya hőjét.

bye

(#6036) Chp válasza mr_ricsi (#6031) üzenetére


Chp
őstag

És mit gondlsz? Véleményed szerint van rá esély, hogy ettől függetlenül használható a táp az új belsővel is...? Végülis mertek rá adni 3 év garit... :U

[ Szerkesztve ]

(#6037) D.László válasza építész (#6035) üzenetére


D.László
csendes tag

Köszi!
Megnéztem a proci fogyasztását és pont 65W-re jött ki,azért írtam annyit(fentebb említettem is,h pont annyi,amennyit írtál).
A gond az,h elvileg ebből van 2 féle fogyasztású.
Tehát 65W-os és 89W-os fogyasztású is.
Ezt nem tudom megnézni,amíg össze nem állítom a gépet,ami nem lehetséges,amíg nem teszek bele egy pci-e videó kártyát,ami nincs jelenleg(ezért is érdeklődök videó kártyákról).

A tápom langyosan fújja ki a levegőt,ahogy érzem(az jó,nem?).

Szóval nem is kell keresnem green edition-t?Enélkül is elfut,ha nem pakolom tele extrákkal?

[ Szerkesztve ]

(#6038) építész válasza D.László (#6037) üzenetére


építész
aktív tag

A CPUZ vagy everest azt is kiírja, hogy hány nanométeres technológiával készült. A finomabb rajzolatú (az újabb) általában kevesebbet fogyaszt. Próbáld ez alapján beazonosítani a procit.

bye

(#6039) D.László válasza építész (#6038) üzenetére


D.László
csendes tag

Köszönöm! :R

(#6040) mr_ricsi válasza építész (#6035) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"ha drasztikusan túlterheled leáll. "
Vagy elpukkan, és elviszi magával a fél gépet. Ez a Tristar nem egy ismert tápmárka.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#6041) mr_ricsi válasza Chp (#6036) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"És mit gondlsz?"
Nem gondolok semmit. Ismeretlen tápbelső. Biztosan nem az FSP-től vették.

"Végülis mertek rá adni 3 év garit..."
Csak a táp helyett adnak másikat, a táp miatt elhullott alkatrészek helyett nem.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#6042) építész


építész
aktív tag

Tápokat teszteltek (sajnos a linkre már nem emlékszem). Szépen apránként növelték a terhelést és figyelték a hatást. 350 watt fölött szinte mindegyik leállt. A jobbak/márkásabbak elviselték és minden további nélkül újraindultak. A gyengébbek viszont megszüntek működni.
Sajnos a teszt ment bele abba, hogy mi zajlott le a tápban. De ha azt egy mérnök tervezte, és a terv alapján rakták össze, akkor vagy az olvadóbetét ment ki benne, vagy a termisztor vagy hőbizti féleség. Még nem találkoztam olyan táppal, hogy ezek az alkatrészek hiányoztak volna belőle.

Az viszont előfordulhat, hogy pusztán koppintották a tápot és kihelyettesítettek benne pár alkatrészt olcsóbbra netalántán ki is hagyták belőle a kimeneteken a 2. folytótekercset és második elkót, meg a primer oldalra is csak az egyik felharmónikusra tettek szűrőt. Ilyen kamu tápról érdemben nem lehet nyilatkozni semmit se, teljesen mindegy, hogy van rá garancia vagy se.

Félreértések elkerülése érdekében a hozzászólásom mérnök által megtervezettek szerint megépített tápra vonatkozik. A +18A általában azért is elég, mert ennél nagyobb diódát nem szoktak kommersz tápba rakni. Tehát ha nagyobb szám van, akkor se valószínű, hogy többet tud.

Megjegyezném, hogy a táp márkájából sem érdemes kiindulni, mert Chiftek és DTK táp is megy tönkre. No meg hamisíthatják is a tápokat.

Alaplapot menő tápegység is kinyírja, ha ohmikus zárlatba megy egy kondi vagy más alkatrész (akár egy régi CD íróban), akkor a táp veszettül elkezd dolgozni és a többi kimenetén megemelkedik a feszültség.

bye

(#6043) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Van egy pc tápom, ami megadta magát.
Venti forog tehát 5V van , púpos kondit nem látok.
Hol kéne keresnem a hibát?

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#6044) építész válasza DonThomasino (#6043) üzenetére


építész
aktív tag

Nem a szészedéssel és kondicserével kezdjük.
Hanem veszel az MDF piacon 1000 Ft-ért egy multimétert, ha drágább alkudd le.

A venti +12V-ról megy, csak néha tranzisztorról és zener diodáról van táplálva hogy ne zúgjon.

Kiveszed a gépből a tápot leteszed egy asztalra, ráerszeted a 230V-ot, a 24(20) pontos csatlakozó kimenet zöld (nem zöld/sárga!) vezetékét rövidre zárod a szomszédos feketével egy darab vastagabb drót bedugásával, de egy csipesz is megteszi. A multiméterrel kiméred a feszültségeket. Egy színt egyszer mérj, extra vezetékekkel ne foglalkozz. Ha jó minden feszültség próbáld ki egy olcsóbb gépben is hátha elindul.

Ha nem vagy profi ne szedd szét és ne túrj bele, mert áramütésen kívül a szemedet is kiverheti egy felrobbanó kondenzátor.

bye

(#6045) Rive válasza DonThomasino (#6043) üzenetére


Rive
veterán

A venti 12V-tól szok' menni. És annyi védelem már a gagyi tápokban is van, hogy ha valamelyik fő fesz hiányzik, akkor leáll.

Szóval, miből is gondolod, hogy a táp a hibás?

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#6046) Rive válasza építész (#6042) üzenetére


Rive
veterán

Normális táp a tervezett terhelhetőségig a kimenő feszültségeket a szabvány által előírt határértéken belül tartja. Pont.

Ha valami 'ohmikus zárlatba megy', de a fogyasztás nem éri el a védelem ingerküszöbét, akkor egy normális táp szimplán átmegy indián kommunikációs output driver üzemmódba, de az 'ohmikus zárlatba' került alkatrészen kívül semmit se fog károsítani.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#6047) építész


építész
aktív tag

Ha normális, akkor igen.
Mérni kell, hogy érdemi tanácsot lehessen adni.

[ Szerkesztve ]

bye

(#6048) D.László


D.László
csendes tag

Vettem egy inno3d 8600 gt 256mb-t és a hozzá kapott cd driver papírján az van írva,h minimum 22A kell neki 12V-on...
Létezik ez,hogy ennyi amper kell neki minimum?
Akkor csak a videó kártyának kell 22A minimum és még erre rájön a proci meg a többi?
Újabb tápokat nézegetek,(mert az enyém nem bírta a jelenlegi konfigot és elfüstölt)de nem találok 18A-esnél többet 400W környékén.

Már csak reménykedhetek,h nem tette tönkre a cuccaim...

400w környékén van olyan táp,amely 40A körül tud?
És ha nincs,akkor hány w-osoknál kezdődik?
Vagy hülyeséget írok?

(#6049) moha21 válasza D.László (#6048) üzenetére


moha21
addikt

"400w környékén van olyan táp,amely 40A körül tud?"

Nincs és nem is lehet ( mert az már alapból 480 W ).

Nem kell foglalkozni azzal, hogy mit írnak rá, az életben nem fogyaszt 264 W-ot egy 8600-as kártya.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#6050) D.László válasza moha21 (#6049) üzenetére


D.László
csendes tag

Oké,köszönöm! :R
400W-os tápom halálozott el,még a ventik sem pörögtek fel,szóval a tápom volt túl öreg szerintetek?
Vagy csak ruppótlan volt?
Sima bootolásnál nem kéne annyi fogyasztásának lennia,szinte alapjárat,nem?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.