Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-09-06 22:56:53

LOGOUT.hu

Ezt a topik azért került létrehozásra, hogy a fórumon megforduló elektroműszerészek és tápokkal hivatásszerűen foglalkozó szakemberek megoszthassák értékes tapasztalatukat és szakmai, valamint magánvéleményüket az ebben a témában kevésbé járatos fórumtársaikkal.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4101) szumo válasza Hequila (#4099) üzenetére


szumo
senior tag

Köszi a tippet, utánajárok, mert sajnos már nem tudom megtenni, hogy egy weller munkaállomást vegyek.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#4102) stol válasza Hatvan9 (#4100) üzenetére


stol
addikt

Mert nem adom meg az embereknek azt a luxust, hogy 0 erőfeszítéssel megkapjanak minden választ.

(#4103) szaszlaci válasza szumo (#4101) üzenetére


szaszlaci
addikt

Ez egy nagyon jó Solomon páka, rengetegen használnak még ilyet.
Én 2 ezerér vettem, elektronikát meg összedobtam hozzá.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#4104) dekelea válasza zlutor (#4050) üzenetére


dekelea
tag

HALI!Valaki hozzáértő le tudná nekem írni, hogy max miket bír el egy 300 WATTOS tápegység?Fontos lenne, köszi előre is a segítséget!Üdv.

EREDETI, márkás parfümök OLCSÓN! http://hardverapro.hu/apro/garantaltan_eredeti_markas_parfumok_olcson/hsz_1-50.html KIDOLGOZOTT KÖZÉPFOKÚ ESZPERANTÓ SZÓBELI TÉTELSOR ELADÓ

(#4105) 8zabi válasza dekelea (#4104) üzenetére


8zabi
őstag

ez olyan, mint ha azt kérdeznéd, hogy mennyibe kerül egy 1.6-os autó

több infót, konkrétabban

(#4106) dekelea válasza 8zabi (#4105) üzenetére


dekelea
tag

OK!Szval adott egy 300Wattos tápegység, asus p5g-tvm alaplap, pentium 4 HT processzor, egy Arctic cooling procihűtő, két darab 40-es vinyó, egy darab DVD-író és egy darab DVD-olvasó és 2*512RAM.Kérdésem végülis az, hogy ha ez így össze van rakva elbír e még egy kisebb teljesítményű videokarit, 128megás vagy max 256-os, ami nem játék miatt kellene, hanem TV-vel való összekapcsolás miatt!Köszi!

EREDETI, márkás parfümök OLCSÓN! http://hardverapro.hu/apro/garantaltan_eredeti_markas_parfumok_olcson/hsz_1-50.html KIDOLGOZOTT KÖZÉPFOKÚ ESZPERANTÓ SZÓBELI TÉTELSOR ELADÓ

(#4107) 14adam válasza dekelea (#4106) üzenetére


14adam
addikt

Milyen márkáju az a 300-as táp??Ha valami szar akkor jobb lenne cserélnia tápot,mert majd az egész gépet lekell cserélni...

(#4108) dekelea válasza 14adam (#4107) üzenetére


dekelea
tag

Hát, nem tudom perpillanat megmondani, mert nem vagyok otthol, de van rajta a tépegységen hátul ki/be kapcsoló gomb, aztán eddigi tapasztalataimból kiindulva a nagyon gagyikon az nincs!De én is azon vagyok hogy erősíteni kellene rajta, mielőtt belemegy a videokari, mert gáz lesz belőle!

[ Szerkesztve ]

EREDETI, márkás parfümök OLCSÓN! http://hardverapro.hu/apro/garantaltan_eredeti_markas_parfumok_olcson/hsz_1-50.html KIDOLGOZOTT KÖZÉPFOKÚ ESZPERANTÓ SZÓBELI TÉTELSOR ELADÓ

(#4109) a_tesz válasza stol (#4091) üzenetére


a_tesz
Korrektor

nos, tényleg nem sok dolgom van a tápok lelkivilágával kapcsolatban, de édesapám műszerész, és a te leírásodat követve hamar megtaláltuk a hibát. egy gyanúsan kinéző 1000mikrós 10voltos kondit kiszerelve és kimérve rájöttünk, hogy már nem képes a feladatát megfelelően ellátni, ezért (és mivel volt mellette még egy ugyanolyan) két ugyanilyen kondi újra cseréléésével megoldódott a gond, köszönöm szépen még egyszer a segítségedet! és persze mindenki másnak is aki tanácsokkal látott el:)

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#4110) Blaze71 válasza dekelea (#4106) üzenetére


Blaze71
őstag

Egy 300-as Codegen is elbír egy 7300 GT-t, vagy X1650-et, csak eleve necces a dolog. A lényeg, hogy ne valami erősebb legyen, mert pl a szomszédban a 400-as Codegen már szenvedett az OC-s 8500 GT-vel. Kicsit olyan lett a hangja, mint egy fűnyírónak. :D

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#4111) tiger1342


tiger1342
csendes tag

Sziasztok!
Yate Loon D12SH-12 ventit ki akarom cserélni a tápomban, mert elég hangos a kicsike.
Adatok:
Specifications
Manufacturer Yate Loon
Model/ Part No. D12SH-12
Size 120 x 120 x 25 mm
Airflow 88 CFM

Noise
40 dBA
RPM 2200
Bearing Ball Bearing
Power Consumption 12V
Connector 3-pin, 4-pin
RPM sensing Yes
Weight 110g
Package OEM
Tail length 430 mm
Color Black

Namost 88 CFM és 20 dB lenne a cél. Van ilyen venti 5000 Ft alatt, amivel tudnám helyettesíteni? Most kaptam szét a tápot, sima csatlakozóval megy a nyákra, de csak 2 kábele van. (Lehet, hogy maxon pörög?)
Előre is köszönöm!
Üdv!
tiger1342

[ Szerkesztve ]

(#4112) PNP


PNP
őstag

Üdv!
Gigabyte Superb 460W tápomban pár hét után hangos lett a venti (mintha kotyogna, és elég magas frekvencián ciripel), gariztatni nincs kedvem, mert nincs pót tápegységem. Milyen ventit tudok bele venni? Házilag egyszerűen cserélhető (értem ezalatt, hogy nem kell forrasztgatni, csatlakozója van, bátran belenyúlhatok az áramtalanított tápba, stb.)? Gondolom garanciavesztéssel jár, de nincs jobb ötletem. Szóval hol, milyen ventillátort vegyek? Kösz!

(#4113) didyman


didyman
őstag

Srácok, a ventiszerelés nem mélyvizes probléma. Tudom, hogy az anyatopik eléggé nagy, de jól kereshető, ott úton-útfélen leírjuk, hogy mit és miért, hogyan szabad cserélni.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#4114) tiger1342 válasza didyman (#4113) üzenetére


tiger1342
csendes tag

Rendben, nem szeretnék offolni. ventiszerelés topicot, vagy venti szakértő topicot viszont nem találtam. Tudnál olyan helyet ajánlani, ahol választ kapok a kérdésemre?
Köszi!

(#4115) didyman válasza tiger1342 (#4114) üzenetére


didyman
őstag

Valami baja van a tápomnak, mindjárt ezalatt, piros szintén :) .

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#4116) nebancsa


nebancsa
senior tag

Sziasztok! 2006 vége felé vettem egy 580W Hiper Power tápot. (HPU-4M580-PU) Jó bírja a nyúzást, nem melegszik, csöndes, viszont kb. fél éve elkezdett ciceregni benne valami, elég hangos, idegesít. Az biztos hogy nem a ventilátora. Másnak nincs ilyen problémája? Javítható? 3 év garanciával vettem, még van 2 hónap vissza, de a bolt azt mondja hogy felküldheti, de úgy se fogják kicserélni az miatt hogy ciripel.

(#4117) didyman válasza nebancsa (#4116) üzenetére


didyman
őstag

[link]

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#4118) nebancsa válasza didyman (#4117) üzenetére


nebancsa
senior tag

Egyébként mért nem fér a mélyvízbe? Abba bíztam belemélyednek a problémába...

(#4119) didyman válasza nebancsa (#4118) üzenetére


didyman
őstag

Az első hozzászólást olvasd el, Rudi leírta, hogy miért :) Minden jóindulattal, ez amolyan szakmaibb homokozó, pont azért találtuk ki, hogy a kicsit mélyebben gyökerező témákat itt hányjuk-vessük meg, természetesen olyan megfontolásból is, hogy a kevésbé jártas érdeklődők kapjanak egy kis betekintést abba, hogy mi van a felszín alatt. Ezt rendezetten, a "hétköznapibb" kérdésektől szeparáltan szeretnénk tartani, mint egyfajta tudásbázist. Természetesen ezzel együtt jár olyan témák kivesézése is, ami a laikusabb érdeklődőket foglalkoztatja, érinti és ugyanakkor más helyen nem esik róla szó.

[ Szerkesztve ]

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#4120) bolcsodal


bolcsodal
addikt

Sziasztok. Van egy 2005 Októberében vásárolt Enermax tápom (EG375AX-VE). Eddig minden probléma nélkül kiszolgált 3 konfigot is az idők során. Viszont kezd korosodni. Mire figyeljek? Érdemes lenne már most átkondiztatni/átnézetni?

Van a típusnak ismert gyengesége?

They drew first blood....

(#4121) #16939776


#16939776
törölt tag

Csókolom :R

Szeretnék tiszteletteljesen érdeklődni, hogy számíthatok-e segítségre a következő problémámmal kapcsolatban:

Egy corsair vx450W és egy 4890oc összeveszett az asztalomon, mindkettő hangos ciripelésbe kezd ha bármilyen 3d-s alkalmazást elindítok.

Válaszukat előre is köszönöm.

Tisztelettel.

(#4123) Hedgehanter


Hedgehanter
őstag

Ha nagyobb teljesitmenyu a tap akkor elmeletileg az nem is melegszik annyira ugyanazon a konfigon mint a kissebb, ergo nem is fogja ugy porgetni a ventit, ergo halkabb lesz... :F Ez igaz is?

(#4125) didyman válasza Hedgehanter (#4123) üzenetére


didyman
őstag

Nagy vonalakban igen, de sok nagyobb teljesítményű tápnak a várható magasabb disszipáció miatt alapjáraton is gyorsabban jár a légkavarója.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#4126) Hedgehanter válasza didyman (#4125) üzenetére


Hedgehanter
őstag

De alapjaraton a disszipáció ugyanakkora mind a ket tapnal mert ugyanannyi energiat hasznalnak nem?

(#4127) didyman válasza Hedgehanter (#4126) üzenetére


didyman
őstag

Nem egyértelműen. A nagyobb teljesítményű tápok adott, alacsonyabb terhelésen sokkal pocsékabb hatásfokkal dolgoznak, mint kisebb teljesítményű társaik.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#4128) #16939776 válasza #16939776 (#4121) üzenetére


#16939776
törölt tag

Köszönöm az egyértelmű nem választ!

akkor úgy teszem fel a kérdést hogy:

ha készítek egy megméretezett fojtót a vga 12v-os ágára, akkor meg tudom-e szüntetni a hangos ciripelést. vagy csak egyszerűen dobjam ki a tápot, és vegyek bele valami fölöslegesen túlméretezett példányt???

Válaszukat előre is köszönöm.

(#4129) stol válasza #16939776 (#4128) üzenetére


stol
addikt

Lehetőség szerint szkóppal rá kéne nézni, honnan ered a zaj.
Ha a VGA VRM szűretlen, akkor azon pufferek pótlása és vagy egy PCI-E tápcsatira aggatott L-C szűrő megoldhatja a problémát.
Ha a tápnak van saját zaja, akkor azt gariba visszaküldeni és vagy javítani.

(#4130) Hedgehanter válasza didyman (#4127) üzenetére


Hedgehanter
őstag

"Sokkal" mennyivel sokkal?

Van egy 4 eves Chieftec 410-esem es vennek egy masikat a mostani konfigomhoz mert eleg hangos mar szegenykem es egy 450 vagy 550 Corsair modularist neztem ezert kerdezem, vennek egy ATI 5000 kesobb a kozepmezonybol....

(#4131) nemethati


nemethati
senior tag

Üdvözletem Uraim!
Elkövettem egy ilyen "moddingot", nem lesz baj belőle szerintetek? A táp ágain batiszt vászon (65% poliészter - 65% pamut) van körbetekerve ill. O-gyűrű...

[ Szerkesztve ]

(#4132) nemethati válasza nemethati (#4131) üzenetére


nemethati
senior tag

35% pamut sorry :B

(#4133) Rive válasza nemethati (#4131) üzenetére


Rive
veterán

A vezetékekre azt tekersz, amit akarsz, úgy nagyjából.

De ha jól látom, akkor ventit is cseréltél? Hogyan kötötted be? Azonos tipus, vagy legalábbis hasonló paraméterek? Üzembiztosan elindul hidegen is, illetve kihűti a fullra terhelt tápot?

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#4134) didyman válasza #16939776 (#4128) üzenetére


didyman
őstag

Köszönjük, hogy ilyen türelmes voltál. Esetleg sütit, malájkurvát ne szolgáljunk fel a válasz mellé? :)
Kétesélyes dolog, vagy igen, vagy nem. Elviekben javíthat rajta, ha megfelelően méretezed. Esetleg lehet bonyolítani bifiláris megoldásban.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#4135) nemethati válasza Rive (#4133) üzenetére


nemethati
senior tag

OK értem. A venti elindul, azzal nem lesz gond. Paraméterek nagyjából megegyeznek, max terhelésen jártkb 2000en a gyári, az új max 1600at tud de légszállítása majdnem ugyanannyi, remélem elég lesz, ha nem úgyis megtudom :U
köszi

(#4136) KVic


KVic
csendes tag

Sziasztok!

Adott a köv. konfig: Athlon64 X2 4200+, (4 memóriamodul), 1 DVD író, 1 SATA HDD, 1 TV tuner, mindez egy 450Wattos ASUS táppal. Külső USBs vinyó ha nVidia 7950GT vidkari van a konfigban, felpörög, ha Radeon HD 4850, akkor meg csak próbálkozik, de nem sikerül neki (egy újabb laptophoz kötve is simán felpörög). Bővíteném a procimat 89W-osról 125W-osra, szerintetek elbírja a táp, egyáltalán itt kell keresni vajon a probléma forrását?

(#4137) KVic


KVic
csendes tag

Közben eszembe jutott még egy módosítás: 7950GT úgy kapta a kakaót, hogy egy standard tápcsatira (vinyó-DVD) volt kötve egy olyan elosztó, aminek egyik vége a 6 tűs tápcsatija volt a vidkarinak, most meg közvetlen a tápból kijövő 6-os csati van rákötve.

[ Szerkesztve ]

(#4138) #16939776 válasza stol (#4129) üzenetére


#16939776
törölt tag

köszönöm a választ!

szerintem a Vga a ludas, 200W-ot fogyaszt és van rajta összesen 3 db 270uf-os kondi:)

(#4139) #16939776 válasza didyman (#4134) üzenetére


#16939776
törölt tag

köszönöm ajánlatát, de az európai ízeket jobban kedvelem:)

A bifiláris-t azt úgy érted hogy: a GND-nek és a +12V nak is egy szálat a magra, csak ellenkező tekercselési iránnyal?

ezzel kapcsolatban az lenne a kérdésem hogy: ha a Táp és a Vga gnd-je közé is kerül szűrő elem (lásd feljebb), akkor a rajta keletkezett feszültségesés(akár milyen kis belső ellenállásúra csinálom a fojtót azért csak 20A szaladgál át rajta) nem tudja kinyírni a vga-t?

(#4140) Zoli1222


Zoli1222
őstag

Sziasztok.

Olyan problémám van, h játékok közben, illetve netezés során ha 1 oldalt görgetek, zizeg a tápom. Ez roppant mód idegesítő. Corsair vx450. Valami gond lehet a táppal, vagy csak simán kevés a konfigomnak?

(#4141) #16939776 válasza Zoli1222 (#4140) üzenetére


#16939776
törölt tag

Üdvözöllek a klubban!

Nekem is ui. tápom van és az szintén zizeg/ciripel

A segítség érkezőben van :))

[ Szerkesztve ]

(#4142) Zoli1222 válasza #16939776 (#4141) üzenetére


Zoli1222
őstag

És milyen segítség van érkezőben?

(#4143) Zoli1222


Zoli1222
őstag

Hogy miért nem olvastam vissza 20hsz-t? Pont ilyen táppal, egy földim, 2 nap eltéréssel írjon ide! Szerintem viszem vissza gariba, ha nem hajtanak el vele a p.csába.

(#4144) szumo válasza Zoli1222 (#4142) üzenetére


szumo
senior tag

Ha nem vagyok indiszkrét. Nem vagytok véletlenül egy trafókörön(alállomáson) a városban?

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#4145) Zoli1222 válasza szumo (#4144) üzenetére


Zoli1222
őstag

Nem hiszem, mert 160km van köztünk.

(#4146) davidoff84


davidoff84
csendes tag

Sziasztok!

Segítsetek, az alábbival kicsit megakadtam, és annyira nem értek a tápokhoz, hogy egyedül rájöjjek a megoldásra.
Gainward GTS250-et most fogok venni, és látom a leírásban, hogy 2x6-pin-es tápcsati kell neki. A gond az, hogy a tápon (gigabyte superb 460w-as) van egy kimondott 6-pines csati, viszont a másikhoz összekéne hoznom két simát (kábelt adnak majd mellé), viszont ebben az esetben nem lesz elég a 2x-vinyónak, DVD írónak, ventiknek a maradék táp csati.
Kérdés, hogy mennyire bírná a táp, ha elosztanám és külön ágra tenném az egyik HDD+DVD írót egy elosztóval, majd külön ágra a fő HDD-t, és így jutna a graf. kártyának elég?
Bár a plusz 2x12cm ventikket nem tudom hova lehetne még kötni?
A táp teljesen új, szóval nem akarnám most lecserélni.

Köszi!

(#4147) ThePoweR


ThePoweR
senior tag

Üdv!

Nem tudom hogy jó helyre írok e, szóval előre bocs ha nem :D

Volna nékem egy Macron MPT-401P(400wattos) nevezetű tápom, és azt szeretném megtudni hogy mire képes. mennyire megbízható mit bír el stb.

Előre is köszönöm.

(#4148) 14adam válasza ThePoweR (#4147) üzenetére


14adam
addikt

Gyenge 12-es ág.Már előfordulnak benne védelmek,de még mindig nem az igazi,a kondik kb 2 év után elkezdenek puposodni...
Hát egy gépet nem kötnék rá az biztos

(#4149) ThePoweR válasza 14adam (#4148) üzenetére


ThePoweR
senior tag

Hát akkor a venti még jó lesz belőle. :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.