Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-09-06 22:56:53

LOGOUT.hu

Ezt a topik azért került létrehozásra, hogy a fórumon megforduló elektroműszerészek és tápokkal hivatásszerűen foglalkozó szakemberek megoszthassák értékes tapasztalatukat és szakmai, valamint magánvéleményüket az ebben a témában kevésbé járatos fórumtársaikkal.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5851) mr_ricsi válasza moha21 (#5848) üzenetére


mr_ricsi
veterán

A 100% a tápról levett 850W. Ennek 20%-a a levett 170W. Ez alatt a hatásfok gyorsan romlik a 0% irányába. És pontosan nem tudható, hogy mennyire gyorsan, mert a tápok hatásfok görbéjét 20% alatt nem rajzolják meg.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#5852) mr_ricsi válasza DonThomasino (#5850) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Szerintem bármelyiket használnád, a kijelző mindenképpen villogna. Ugyanis az autókban az akkumulátor nagyon nagy kapacitású kondinak minősül, ezért nem kell a feszültség stabilitásra különösebb erőket bevetni. Míg például asztali erősítőknél általánosan előfordul, hogy a trafón külön leágazás van az izzóknak, vagy van egy külön áramág, ami a jóval kisebb fogyasztású előerősítőket és a skálaizzókat, kijelzőket hajtja.

És amikor a brutál HiFi már az akkut és a generátort úgy megrángatja, hogy a kocsi fényszórói is villogni kezdenek, akkor bekötnek a rendszerbe egy ilyet: [link]
Ez még egy kis kapacitású, mert 10 000 000 uF-os is létezik.
(Ilyen kapacitástól a tápod már el sem indulna szerintem.)

[ Szerkesztve ]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#5853) DonThomasino válasza mr_ricsi (#5852) üzenetére


DonThomasino
veterán

De maga a kijelző villogás nem veszélyes?
Tehetek vele kárt a fejegységben? (vagy ez normális és elfogadható)

Nekem végül is jó így csak megölni nem szeretném.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#5854) mr_ricsi válasza DonThomasino (#5853) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Milyen típusú a kijelző? Ha LCD-s és csak az izzója vagy a LEDje villog, de a tápfesz nem esik 8V alá, akkor nem veszélyes a fejegységre.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#5855) DonThomasino válasza mr_ricsi (#5854) üzenetére


DonThomasino
veterán

[link]

Régebbi típus nem tudom milyen kijelző de itt egy kép.
A gombsor is kijelző is villog.
A feszültségre majd rámérek mert már nem emlékszem pontosan.

Lehet h buta kérdés, de egy halott autó akku val nem lehet vhogy összehozni ezta dolgot?
hogy meg legyen a nagy ellenálás.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#5856) DonThomasino válasza DonThomasino (#5855) üzenetére


DonThomasino
veterán

Rámértem terhelve se megy 11.0 alá a feszültség a 12v os ágon.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#5857) Dezike válasza mr_ricsi (#5846) üzenetére


Dezike
tag

"Az autós fejegységek 8-18V között működnek"
10-16 Volt jobban hangzik. Pl. 1 BA3918 minimum VCC-je 10 Volt max 24V. A BTL végfok és a feszstab is kibír 18 Voltot de jellemzően a 2000-3000µF-os puffer elko csak 16 Voltos. Ez egy kisarkított példa elmennek 8 Volttal viszont a 18 Voltot kevés bírja ki.
Minden másban 1et értek veled.

"előző életemben sem hittem a lélekvándorlásban"

(#5858) Rive válasza DonThomasino (#5856) üzenetére


Rive
veterán

Hümm.

Autós cuccokhoz nem igazán értek, de ha szimpla 1V feszültségesésre már hunyorog a kijelző, akkor én először a táp és a fogyasztó közötti kábelezést vizslatnám át, illetve sürgősen mérnék egyet a kanócok fogyasztóhoz közelebbi végénél is.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#5859) mr_ricsi válasza Dezike (#5857) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Ismerem néhány autós fejegységekben használatos IC specifkációját, azokra gondolva írtam, de érvelésnek a 16V-os kondik tényleg jók! :R

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#5860) mr_ricsi válasza Rive (#5858) üzenetére


mr_ricsi
veterán

1V ingadozást nagyon meg lehet látni a 12V-os autós izzókon. (Jelen esetben 20%-os fényerőkülönbség van elvileg.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#5861) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

szép napot...

buta kérdés, nem tudom, volt-e már.
van egy tápom, de nincs rajta matrica (bárminemű információ). honnan tudhatom meg, hány WATT-os?
van multimeterem. nem szuper, de mérni jó. szerintem...
köszönöm
üdv

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#5862) mr_ricsi válasza - = Zk = - (#5861) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Esélytelen a dolog.

Esetleg szét kell szedni, és a NYÁKon lévő feliratokból beazonosítani a típust.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#5863) - = Zk = - válasza mr_ricsi (#5862) üzenetére


- = Zk = -
félisten

értem, köszönöm!...
akkor sztem veszek másikat.

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#5864) -Ben-


-Ben-
veterán

-

[ Szerkesztve ]

(#5865) Körte34


Körte34
csendes tag

Sziasztok!
Egy kérdésem lenne, hogy melyik két csatlakozót kell össze kötnöm a tápon, hogy elinduljon egymagában. Előre is köszönöm a válaszokat :R

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá.

(#5866) vlaci79


vlaci79
senior tag

Hali!
Meg tudná valaki mondani mi szerepe van a mellékelt képen lévő naracssárga alkatrésznek(sárga négyzek közepén)?

Az alkatrész hiánya mit okozhat?
Corsair HX750 táp belsejéről készült a kép.
Táp tápteszteren müködik, géppel nem próbáltam.
VLaci

[ Szerkesztve ]

(#5867) Dezike


Dezike
tag

Érdeklődnék valakinek van-e már hosszabb távú tapasztalata Nic gyártmányú NRSG sorozatú elkókkal ?
Eddig Yageo SX vagy SEK sorozatú elkókkal kondiztam át PC-tápokat jó eredménnyel, viszont az üzlet ahol eddig vásároltam hirtelen márkát váltott és nem vagyok benne biztos, hogy nem a beszer ár miatt, mert a vétel ár nem változott.

"előző életemben sem hittem a lélekvándorlásban"

(#5868) 04ahgy válasza vlaci79 (#5866) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Elvileg zavarszűrésre szolgáló kondenzátor, de a képen nem igen lehet jól kivenni. Azt, hogy milyen áramköri szerepe van, úgyszintén. Ezek alapján valószínűleg tudod a tápot használni nélküle, de nem véletlenül került az oda, így javaslom a pótlását.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#5869) vlaci79 válasza 04ahgy (#5868) üzenetére


vlaci79
senior tag

Hali köszönöm, ment vissza garba. (felbontás után zörgött valami a tápban)
Már a másik tápot használom.

(#5870) Blabcsi


Blabcsi
senior tag

Üdv.
Magamnál okosabb embert keresek.
Vettem nemrég 2 méter 3528/60 szalagot vízállót a fürdőszobába.
Van már felszerelve a WC-be is 4 LED modul.
Sorrend: PC táp ( 300W DEER ) --> telefonkábel --> sorkapocs 1: fürdőszoba 2: telefonkábel --> WC.
Jelenség: ha a WC-ben megy a 4 modul és ráindítom a fürdőszoba világítást is a WC elhalványul. Miért? Valamint, ha ráteszek egy 12V-os PC ventillátort szintén elhalványul. Próbáltam másik táppal is ugyanaz.
Mi lehet a probléma?

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#5871) vlaci79 válasza Blabcsi (#5870) üzenetére


vlaci79
senior tag

Hali!
Telefon vezeték keresztmetszete kevés hozzá, nagy az ellenása a vezetéknek emiatt nagy a veszteség (feszültségesés).
Multiméterrel könnyen tudod ellenőrizni hogy mennyi maradt a 12 V-ból.
Tápnál értelem szerűen 12,x V kell találnod a lámpáknál és a ledszalag csatlakozási pontjánál jóval kevesebbet tudsz mérni.
Mérni úgy érdemes, ha a terhelés rajta van a vezetéken.
Nagyobb kersztmetszetű vezetékre cseréld szerintem.
VLaci

(#5872) Blabcsi válasza vlaci79 (#5871) üzenetére


Blabcsi
senior tag

Értem, köszi.
:R

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#5873) mr_ricsi válasza Blabcsi (#5870) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Mi lehet a probléma?"
Semmi. A PCtáp nem erre a célra lett tervezve.
A tápod az 5 és a 12V-ot egyidejűleg szabályozza, és az 5V a fő ága. Ezért azt szabályozza viszonylag pontosan, és a 12V-ot hagyja jobban ingadozni.
Amikor a másik füzért bekapcsolod, az 5V-on nem változik a terhelés, ezért a 12V feszültségét hagyja kicsit leesni.

A PCtáp 12V-ja 11,4-12,6V között ingadozhat. A 12,6V-hoz képest 11,4V-on már csak negyedakkora fényt ad ki, ezért látsz jelentős különbséget.

Aztán még azt sem értem, hogy mindez mire jó?
60-as körtével és 3 órával a fürdőszoba naponta 180Wh-t, a WC 40W és 1 órával 40Wh-t fogyasztott. Ez összesen 220Wh.
A Deer terhelés nélkül fogyaszt 4W-ot 24 órán át, azaz 96Wh-t, plusz a LEDek 3x10W és 1x2W fogyasztása, azaz 128Wh. Nincs még 50% megtakarítás sem. Soha nem hozza vissza a beruházott költséget. És azt még nem is számoltam, hogy 365/24-ben úgy évente tönkremegy a táp, lehet javítgatni, vagy cserélni.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#5874) Blabcsi válasza mr_ricsi (#5873) üzenetére


Blabcsi
senior tag

Hát a pc táp csak ideiglenes megoldás, amíg nem veszek egy kimondottan ledekhez tápot.
:R

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#5875) moha21 válasza Blabcsi (#5874) üzenetére


moha21
addikt

[link]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#5876) Blabcsi válasza moha21 (#5875) üzenetére


Blabcsi
senior tag

Én ezt néztem ki.
Ahogy számolgattam elég lenne.
:R

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#5877) mr_ricsi válasza Blabcsi (#5874) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Szerintem nem a feszültségesés miatt halványul el. De ha közvetlenül a tápnál ágaztatod el a két helyiség drótjait, akkor egyik nem hathat a másikra.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#5878) Blabcsi válasza mr_ricsi (#5877) üzenetére


Blabcsi
senior tag

A táptól olyan 4 méterre van a fürdő, ahol elágazik és onnan megy tovább a wc-be.
:R

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#5879) mr_ricsi válasza Blabcsi (#5878) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Úgy akkor 0,25V-ot eshet a feszültség a telefonzsinóron. Az már keményen meglátszhat a LEDek fényén.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#5880) Blabcsi válasza mr_ricsi (#5879) üzenetére


Blabcsi
senior tag

Lehet még több is.
Ma kicserélem 1-es sodrott réz kábelre, meg rárakok az 5V-ra egy 12V/20W halogén izzót terhelésnek.
Hátha így kibírja tavaszig, akkor BESZERZEM :DD
:R

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#5881) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok!
FSP 350w pnc tápom van.A 12cm ventinek már igen renda hangja van.Kicserélni nem merem,úgyhogy megkenném valamivel, ideiglenes megoldásként.Szerintetek mit használjak? WD40,kontakt spray?
Előre is köszi!

(#5882) 04ahgy válasza dodopek (#5881) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Pár hét erejéig megoldás, ezek a ventilátorok már legtöbb esetben golyós csapágyazással ellátottak, amin vajmi keveset segít a kenés, ha már megkopott. Keress azonos vagy nagyobb légszállítású ventilátort, mely alacsony, 5V körüli feszültségen is garantáltan elindul, majd cseréld, vagy szakemberrel cseréltesd ki. Ha a kondik jó állapotúak, sokáig kiszolgál még az a táp, nagyon rendben levő konstrukció.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#5883) dodopek válasza 04ahgy (#5882) üzenetére


dodopek
addikt

Igen, én is ebben bízom.Teszem hozzá itt ajánloták PH-n. :) Adok neki wd40et,aztán majd meglátjuk mit szól...

(#5884) sazabi


sazabi
aktív tag

Hello

Nemrég vettem egy chieftec tápot, és van rajta 2 pci-e csatlakozó, 1 kábelen, sorban.
A videókártyámba 2 pci-e tápkábel megy, adtak hozzá egy (1db)molex=>pci-e átalakítót is, szóval akár 2 kábelkötegre is dughatnám.
Melyik az ajánlott? Van különbség?

[ Szerkesztve ]

(#5885) 04ahgy válasza sazabi (#5884) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A tápon lévőket használd inkább. De ez nem mélyvizes kérdés volt!

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#5886) sazabi válasza 04ahgy (#5885) üzenetére


sazabi
aktív tag

Örülnék neki, ha jönne rá egy mélyvizes válasz, mert indok nélkül nem lesz tisztább a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#5887) rvn_10


rvn_10
senior tag

Sziasztok. Tudom nem illik ide, de van egy lap és van egy táp. A táp on van a 20 tűs csatalakozó meg 2 kocka 4 tűs. A lapon meg van a 24 tűs plusz a procinag a 4 tűs. A másik 4 tűs vajon VGA vagy a 20 tű mellé megy be?

Gigabyte B760M Gaming X, I5 13400, 2x16 DDR4 Corsair Vengeance 3600Mhz, NZTX Kraken X61, Sapphire Pulse RX 5600XT, EVGA Supernova G2 750W, Samsung 850 Evo 128Gb, WD Blue 1TB, Phanteks Enthoo Pro M Acrylic

(#5888) mr_ricsi válasza rvn_10 (#5887) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Ha a 4pines csatin piros és narancssárga drót is van, akkor a 20pines mellé való.
Ha csak sárga és fekete, akkor az alaplapi ATX12V csatiba.
Szerintem VGA-n nincs 4pines aljzat.

[ Szerkesztve ]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#5889) 04ahgy válasza sazabi (#5886) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A táp úgy van méretezve, hogy a rajta levő csatlakozók használatával megfelelően, biztonságosan működjön. Az átalakítózás egy kontaktussal többet tesz az áramútba, és azt kerülni szokás. A kérdésed meg az volt, melyik az ajánlott. Válaszoltam. Amúgy a fenti indoklás sem mélyvizes. A formális logika egyszerű szabályainak alkalmazásával kikövetkeztethető, levezethető, alant meg is teszem.

A tápra azért tettek két PCIe csatlakozót, hogy használd. A VGA-hoz azért adtak átalakítót, hogy ha a tápon nincs elég, akkor ne legyél meglőve, üzemelő VGA nélkül. A tápon van elég csati, következésképp az átalakító nem használandó.

(#5888) mr_ricsi: "Szerintem VGA-n nincs 4pines aljzat." Szerintem meg van: Radeon 9500-on 4 tűs floppy apa, Radeon 9800Pro-n (és az AGP-s HD3850 alatti kisebb AGP-s Radeonokon) meg 4 tűs molex apa található. Természetesen a szövegkörnyezetből kiderül, hogy neki 2*2-es, négyszögletes elrendezésű tápcsatlakozó "marad ki", ami viszont valóban nincs a VGA-kon. Szóval ezt a részt csak kötözködésképpen írtam meg. ;]

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#5890) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Sziasztok!

Milyen tápot érdemes venni, ami az aláírásomban lévő gépet elviszi akkor, ha SLI.ben van benne két GTX580?
Sajna úgy nézem a 800-as Bibabyte Odin Pro nem bírja el (lol...)

Üdv,

(#5891) vzsryl válasza ForRedGlory (#5890) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Szia!

Először mindenképp próbáld ki a tápoddal, mert elvileg elég kell legyen. A specifikációi szerint és tesztek szerint is erős, és 800W elég kell legyen a vázolt konfighoz.
Amúgy az aláírásodban GT szerepel, de a hsz-odban PRO. Lényegtelen, hogy melyik, mert teljesen ugyanaz a bél van mindkettőben, csak megjegyeztem... :)
Ha mégse menne a dolog, akkor a táp védelme közbe kell avatkozzon. Nem árthat a gépnek.
Szóval a próba után vond le a következtetések arról, miszerint elég-e a tápod, avagy nem.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#5892) ForRedGlory válasza vzsryl (#5891) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Jaja, GT van, elírtam :)
Kipróbálom majd ezesetben, de gyanús, tesztek alapján maxon a két VGA-s teljesítmény 400W, és kerek 800-at nem ad le a táp, hiába jó fajta. Max lekapcsol játék közben.
Amúgy rohadt drágák ezek az 1000W körüli tápok, nem is gondoltam volna :(
Ja és nem Bibabyte, ahogy írtam, hanem Gigabyte :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5893) vzsryl válasza ForRedGlory (#5892) üzenetére


vzsryl
nagyúr

A két VGA együtt maxon képes benyelni akár 600W-ot is. Nem játék közben, hanem GPU stresszteszt alatt.
Az Odin GT simán lead 800W-ot, sőt még többet is. 12V-on persze, hogy nem ad le 800W-ot, mert még manapság is a 0-hoz konvergál az olyan tápok száma, amik 12V-on képesek leadni a maximális teljesítményüket. (A Corsair AX1200 pl. képes erre, de nagyon ritka az ilyen.)
Nem olyan drágák az 1000W körüli tápok, csak jobban körbe kell nézni. Pl. a Chicony Adrenalin 1000W 30k környékén mozog, és egy nagyon jó Sirtec beles tápról van szó.

Szerk.: Egyébként ez a mélyvizes topic, szóval nagyon off-olunk, ezért off-ba is teszem a hsz-om.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#5894) V.Dave


V.Dave
senior tag

Üdv mindenkinek

Mennyi egy 600w-os tápnak a névleges teljesítménye? Mennyi energia alakul át hővé? Hogy viselkedik 20%terhelés alatt?

a tanúsítvány szerint 80+os cooler master

Xiaomi mi 8 6/128

(#5895) mr_ricsi válasza V.Dave (#5894) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Mennyi egy 600w-os tápnak a névleges teljesítménye?"
600W

"Mennyi energia alakul át hővé?"
0-120W között valamennyi.

"Hogy viselkedik 20%terhelés alatt?"
A 0% felé haladva drasztikusan romlik a hatásfok.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#5896) 04ahgy válasza mr_ricsi (#5895) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Tökéletes, pontosan a kérdésre adott, tárgyilagos válaszok. :DDD:R

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#5897) mr_ricsi


mr_ricsi
veterán

Van itt nálam egy paneltáp, amiből gépet kellene építenem. A paneltáp 12V-ról működik, és azt vettem észre, hogy a feszültség alá helyezéstől azonnal minden sárga dróton rajta van a +12V. A zöld és fekete drótok összezárása után aztán megjelenik a többi (5-3,3- -12V) fesz is.

Felmerült bennem, hogy ez jól van-e így? Az állandó 12V nem károsítja az alaplapot vagy a vinyót?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#5898) sazabi válasza 04ahgy (#5889) üzenetére


sazabi
aktív tag

Na ez azért mégiscsak jobban hangzik, mint a mert csak ;)
Köszönöm!

(#5899) 04ahgy válasza mr_ricsi (#5897) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Az alaplapot tuti nem, hiszen az csak a PG magasra húzása után kezd el érdemileg bármit is csinálni. A HDD már kérdésesebb. Elvileg a +12V kell a motorvezérléshez, fejpozicionáláshoz, de a többi elektronika meg 5V-ot kér. Kérdés, felpörög-e csak 12V-ról a HDD... Ha nem, akkor esélyes, hogy van benne védelem aszimmetrikusan kieső tápellátás esetére (nincs pl. 5V).

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#5900) priti


priti
addikt

Táp pufferkondi cserekor kapacitásban mekkora a tűrés lefelé? Vagy kisebbet semmiképpen nem szabad beletenni? Amúgy a jelenség a szokásos: gép nem indul, táp kisüt visszadug gép indul. Van egy halom szar tápom, gondoltam forrasztgatok picurkát, de ugyanerre a kondi típusra nem akarom cserélni, hisz ugyanilyen csak ugyanebben a tápban van és mivel gondolom sorozatbetegségről van szó, így a többi már hibás tápban lévő kondi se lehet sokkal jobb állapotban... Amúgy két 680 mikrós SPS van benne gyárilag.

Hardverlesen

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.