Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-09-06 22:56:53

LOGOUT.hu

Ezt a topik azért került létrehozásra, hogy a fórumon megforduló elektroműszerészek és tápokkal hivatásszerűen foglalkozó szakemberek megoszthassák értékes tapasztalatukat és szakmai, valamint magánvéleményüket az ebben a témában kevésbé járatos fórumtársaikkal.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4501) hfrankee


hfrankee
senior tag

Még egy kérdés vki tudja,hogy a fent emlitett tápban milyen venti van gyárilag?!
Esetleg ez?!
Üdv

(#4502) stol válasza Osiris (#4499) üzenetére


stol
addikt

Káros tranziens konnektorból csak új jöhet, ha valahonnan küldesz rá egy induktiv lökést, vagy több fázisú táplálás esetén szakad a nulla.
Más esetben nem történhet káros tranziens károsodás, kivétel, ha kintről érkezik valami hálózaton.
A kapcsolók szikrakioltását is meg lehet oldani a 2 érintkező között egy pá nF-os kondival.

(#4503) stol válasza hfrankee (#4500) üzenetére


stol
addikt

Ha már a szétszedésnél problémád akad, akkor szvsz jobban jár mindenki, ha szakemberre bízod a készülék javítását.

Miskolc környékén hozzám is hozható, BP környékén Csaba_20 vagy Didyman.

[ Szerkesztve ]

(#4504) hfrankee válasza stol (#4503) üzenetére


hfrankee
senior tag

Köszönöm az infót.
Abban tundnál segiteni,hogy a linkelt venti jó e bele és hogy a rezonanciát a tápventi okozhatja e?Plusz,hogy ha a venti cserére szorul és a ventit én vinném a szerelőhöz ez mennyi pénzbe kerülne?Mert ha veszek ventit kb 3k-ért plussz a munkadíj is hasonlo kategória, akkor egy új táp vásárlásának a lehetősége is felmerül.

(#4506) D@ni88


D@ni88
addikt

Hello, elkezdett csörögni a giga superb 460W ventije. ilyenkor mit lehet tenni? venticsere? gariban gondolom nem cserélik apró búgás miatt. forrasztva van a ventije? vagy praktikusan hogy lehessen cserélni? vagy valami egyéb ötlet?

(#4509) rudi


rudi
nagyúr

Töröltem egy adag kommentet az első hozzászólás értelmében. Igyekszünk ezt a topicot a lehető legtisztábban tartani. Azért van a címe mögött hogy mélyvít, hogy tényleg csak a komoly kérdések maradjanak benne.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#4510) didyman válasza hfrankee (#4500) üzenetére


didyman
őstag

Nincs abban semmi probléma, négy csavar, esetleg lesz valamelyik oldalán alul még egy. A ventilátor széle szokott beakadni a peremek alá, nem tudom, hogy Mlacáéknak az okozott-e gondot, vagy az ötödik csavar volt esetleg címke alatt.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#4511) hfrankee válasza didyman (#4510) üzenetére


hfrankee
senior tag

Még egy kérdésem lenne,a venti forrasztott vagy csatlakozós?Találtam az ebay.com-on,asszem gyári ventit,cseppet sem olcsó és azon gondolkozom,hogy a venti ára plussz munkadíj esetleg tul sok lenne és akkor felmerül az új táp vásárlásának lehetősége.De attól tartok,hogy ha nem lépek időben a venti megadja magát a táp meg elszáll és viszi a gép egy részét.
Szoval vegyek venti és vigyem hozzád vagy vmelyik más szakihoz vagy vegyek újat?!
Kösz és üdv

(#4512) Chosen


Chosen
addikt

Sziasztok!

A Rubycon kondik jók?Erről a belsőről mi a véleményetek?
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

(#4513) stol válasza Chosen (#4512) üzenetére


stol
addikt

Hát, idehaza ha találsz ilyen Delta belet, csapj rá.
Ellenben 8cm-es ventivel nem a halkságáról lesz híres.

(#4515) stol válasza profi (#4514) üzenetére


stol
addikt

Kérdés OFF, pláne, hogy az ehhez tartozó topikban válkaszt kaptál.
Jó esetben csak ezt a postot törlik és nem téged.

(#4516) D@ni88 válasza D@ni88 (#4506) üzenetére


D@ni88
addikt

valaki?

(#4517) 04ahgy válasza stol (#4487) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Hidd el, én is megörültem, hogy az lesz a baja, mivel CapXon LP, erre fenéket. Mesébe illő kapacitásérték, ESR.

CM6800-at egy másik tápból már bányásztam, cseréltem, negatív eredménnyel. Optocsatolókat cseréltem, és az sem oldotta meg. A primerköri nagyfesz. FET-ek egyáltalán okozhatnak ilyen hibát? Kötve hiszem.

A szekunder részen egy PS223 és egy WT7518D teljesít szolgálatot, de egy bezsúfolt álló segédpanelen vannak. Tisztességgel mérni ott szinte lehetetlen.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#4518) didyman válasza 04ahgy (#4466) üzenetére


didyman
őstag

IGBT még mehet oda. Kösd át a bekapcsolásért felelős optocsatoló tranzisztorát, cseréld ki a segédtáp asszem 22 mikrós kondiját és lesd meg. Itt mondjukvélhetően a PG-generálás vacak, sajnos a PS223-ról elég kevés adat van jelen,de ha ez vígastal,van egy Enermax és egy Superflower tápom is ilyen elindul és le is áll tünettel, amiben a PS223 hülyéskedik. Aztán, ha ez az átkötés nem jár eredménnyel, akkor a visszacsatolókörben a TL431 lehet még vacak,vagy maga a főköri trafó. Egy zalman van nálam is ilyen jelenséggel, de nemérdekel,nincs időm erre most sajna. A PFC-től nem kéne függjön a PWM üzemelése.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#4519) ThePoweR


ThePoweR
senior tag

Üdv!

Azt szeretném megtudni hogy ez a táp CHIEFTEC CFT-650-14CS 650W mennyire jó? Gondolok a hatásfokra a védelmekre. SLI vagy CF rendszert nem akarok építeni csak olcsón be tudnám szerezni. Tesztet nem igazán találtam róla.

Bocsi ha rossz helyre írtam.

Válaszokat előre is köszönöm.

(#4520) 14adam válasza ThePoweR (#4519) üzenetére


14adam
addikt

Itt nem kapsz választ,mert nem ide tartozik. Ide gyere

(#4521) 04ahgy válasza didyman (#4518) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Egyes kérdés: PS223 honnan szerezhető, vagy helyettesítő típus megkaparintása esélyes-e? Én is arra gondolok, de a pusztán PG generálási hibától még nem ingadozna az üresjárati fesz.

A kondicsere már megvolt, de a segédtáp magában tökéletesnek nézett ki előtte is. A trafót még meg is tudom nézni akár.
A bekapcsolási trükkre nem is gondoltam, cseles. Azt köszönöm szépen.

Nem, nem, nem vigasztal. Nekem is van PS223-as SuperFlowerem. :D Sőt, Enermax is várható. Tiszta biztató prognózis.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#4522) Kloden


Kloden
senior tag

A kérdésem az lenne, hogy egy noname 400W-os tápom van, amin 3db ágon jön a 12V. (alaplapit is beleszámítva)
Kérdésem, hogy melyiken adja le a legnagyobb teljesítményt? Vagy mindegyiken ugyanannyit ad le? Sajnos nem egy bőbeszédű a matrica rajta, ezt az infót nem közli...
Előre is köszönöm a segítséget!

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#4523) danati


danati
senior tag

Sziasztok!

A tápegységemben teljesen el van használódva a venti, ezért nagyon hangos és ez engem zavar.
Kicserélhetem másik, gyengébb típusura?
Ami most van benne venti annak a motorja 0,3 Amperes az amelyiket bele akarom rakni annak pedig 0,27-es. Illetve van még egy másik 0,2 Amperes vetim is ami 1200-as fordulaton jár.
Az utolsó lenne a legjobb mert az a leghalkabb. És nem baj hogy ha nem az eredeti helyéről kapná az áramot, hanem rákötném a táp egyik 12V-os ágára?

(#4524) Kloden válasza danati (#4523) üzenetére


Kloden
senior tag

Amennyiben 12 voltos a venti, rákötheted persze. Nem baj ha gyengébb az új venti, max kisebb lesz a fordulata mint az eredetinek.

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#4525) danati válasza Kloden (#4524) üzenetére


danati
senior tag

Köszi a választ.

Már kicseréltem a ventit, a leghalkabbat tettem bele és portalanítottam a tápot belűlről. 2 év alatt nem kevés rakódott le benne. Tisztítás és venticsere előtt meleg levegő jött ki a tápból de most már hideg. :) Az a sok por nem kevés hőt tartott vissza.

[ Szerkesztve ]

(#4526) stol válasza Kloden (#4524) üzenetére


stol
addikt

A fenébe is!
Műszerész vagy?

Előtte segítséget kérsz egy olyan témában, amiről egy már kezdő műszerész is tudja, hogy mi a megoldás, aztán 1postal később már tanácsot adsz MÉLY VIZES témában.
Tisztában vagy vele, hogy a tanácsod akár vagyoni kárba is torkolhat? Lakástűz stb.

(#4522) Kloden

Nem. Egy ágról fakadnak és a címkén szereplő adatnak noname tápnál köze sincs a maximális áramhoz. Szét kell bontani és megnézni, mekkora egyenirányító van 12V-on, de az se jelenti azt, hogy le is tudja adni.

(#4523) danati

A gyári és új venti maximális légszállítása 10%-ban térhet el +/-! Meg kell nézni az adatlapját. A kisebb légszállítás a táp károsodását és védelem hiányában tüzet is okozhat!

(#4527) danati válasza stol (#4526) üzenetére


danati
senior tag

Légszállításban nem sok a különbség az új és a régi között, de hangban annál inkább. A tápból hideg levegő jön még ki akkor is ha terhelem a gépet szóval szerintem már nem lesz gond. :R
Az lehetséges hogy a Chieftec GPS450 tápban nincs védelem túlmelegedés ellen?

(#4528) stol válasza danati (#4527) üzenetére


stol
addikt

Abban van.

(#4529) Endruboy007


Endruboy007
tag

Sziasztok!

Van egy ilyen konfigurációm:
-Asus P5B alaplap
-Intel Pentium Core 2 Duo E6600-as proci
-GeForce 7300 GS
- 1GB ram
- 1DVD író
- 1DVD meghajtó
- SATA winyó
-világítós ház

Az lenne a kérdésem, hogy mekkor táp szükséges ehez a géphez? Nem akarok feleslegesen túl nagy teljesítményűt venni, pont akkorát szeretnék, ami elegendő a biztonságos működéshez!!!
Előre is köszi a segítséget!!!

Üdvözlettel: Endruboy

(#4530) 14adam válasza Endruboy007 (#4529) üzenetére


14adam
addikt

(#4531) adamka16


adamka16
őstag

üdv mindenki
adott egy tápegység Gigabyte Superb 460. ugye az köztudott, hogy FSP beles. a probléma csak az vele, hogy nagyon be tud indulni a ventije, és erre szeretném ezt a megoldást eszközölni, hogy kicserélem benn a ventit egy kisebb fordulatú, és halkabb modellre. csupán annyi a gubanc, hogy még 1 éves sincs a táp és ha jóltudom akkor 2 év garancia van rá, amit ugye a venticserekor elvesztek. szerintetek érdemes kicserélni ezáltal felbontani a garanciát, vagy várjam ki a garancia végét majd utána cserélni? a fő kérdés: mennyire megbízhatók ezek a tápok???

(#4532) david_95


david_95
csendes tag

Sziasztok.
Tudna valaki mondnai nekem olyan tápot ami hal és ugy kb 12k lene rá a keret.
Mert sajna nem rég meg adta magát a chieftec 400w-os tápom. :(((
Most egy mercury 450-es táp van bene hát nem valami ....... :(

(#4533) adamka16 válasza david_95 (#4532) üzenetére


adamka16
őstag

giga superb 460, esetleg FSP saga 450

(#4534) david_95 válasza adamka16 (#4533) üzenetére


david_95
csendes tag

Köszi! ;)
Bár a superbre van aki azt mondja hogy téleg nagyon csendes de egyesek azt is mondják hogy nekik hangos....

(#4535) mh197


mh197
senior tag

Sziasztok!

Chieftec gps-550A tápról mi a véleményetek? Mennyire megbízhatóak hosszútávon?
Van benne egy 12 cm-es venti, amit szeretnék halkabbra cserélni, milyen típusra lehetséges? A gyári venti asszem a yatelon, de én hangosnak ítélem. A fordulatot ez a táp szabályozza a ventin, csak azt nem tudom, hogy PWM szabályzású benne a venti, vagy csak simán a feszültséget állítja vmi, és nem kell, hogy a másik venti is pwm -es legyen, amire le akarom cserélni.
Ha esetleg vki cserélte ebben vagy más hasonló tápban a ventit, és bevált, halkabb lett, akkor kérem ossza meg, milyen 12 cm-es ventit érdemes venni. A noctua ventik állítólag fél egy év után beadják a kulcsot, és felhangosodnak.
A gép közepes terhelésű, tehát olyan 200 W körül van terhelve a táp maxon, és a többi cucc vízzel van hűtve, ezért a minél halkabb működés lenne a cél.

(#4536) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Tönkre ment egy gépben a táp. Meg se nyikkan(se hangja, se szaga nincs). Gagyi természetesen. Régi P4 gépben.
Kint laknak tanyán és sok a feszültség ingadozás.
Érdemes-e nekik beruházni egy FSP-be vagy vegyenek inkább gagyit megint?
Ha jól tudom a jobb minőségű tápok szebben kezelik a fesz. ingadozást is...

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#4537) mh197 válasza 7Heads Drago (#4536) üzenetére


mh197
senior tag

Inkább kellene nekik egy szünetmentes tápegység nem? Vagy tévedek, hogy az a fesz ingadozásokat is szűri, és 6-7k -ért meg aprón már lehet kani APC-t is, ami elég jó.

(#4538) 7Heads Drago válasza mh197 (#4537) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Nekem mondod? Nekem is van egy 1000-es.
Annyira azért nem fontos még nekik. :)
Kérdésedre:
Én egy Coolink 5012P herétem ki. És egy világítós ventit raktam bele, amire venti szabályzó van kötve. És hogy milyen ventit... Nemrég láttam róla tesztet. Ha megtalálom linkelem.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#4539) 7Heads Drago válasza mh197 (#4537) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Megvan: Itt válogass. Elégé részletes és nem is túl drágák.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#4540) adamka16 válasza david_95 (#4534) üzenetére


adamka16
őstag

szerintem csendes. igaz nálam ez az egy venti viszi ki a meleget a házból, igaz akkor már megjön a hangja, de tény h 0 huzat a házon belül. szóval sztem jó vétel lehet. bár én a víz miatt ki akarom majd cserélni benn a ventit egy csendesebbre.

(#4541) (Bundás)


(Bundás)
addikt

Valaki meg tudná mondani hány Voltosak, mekkora kapacitásúak a pirossal bekarikázott kondenzátorok a Coolink AP-350-es táp elektronikáján. Igyekeztem a képen nem láthatóakat is megfelelő helyen jelölni. :)
Talán jobb felső EC18, bal felső EC17, bal alsó EC14, EC15-es.

(#4542) mh197 válasza 7Heads Drago (#4539) üzenetére


mh197
senior tag

Megnéztem a tesztet, és a szimpatikusakat, a Chieftek, és a Glacialtech ventiket már nem forgalmazzák sehol. Más ötlet?
A többi venti vmiért nem jött be, a papst meg sztem irreálisan drága, legalábbis egyszer volt papst ventim, halk sem volt, meg drága is volt, mondjuk tartós az lehet az lett volna, de eladtam.

(#4543) 7Heads Drago válasza mh197 (#4542) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Én az Thermaltake Armor házamhoz kaptam gyári ventiket.
Nincs velük bajom.
Igaz nekem szabályzón vannak.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#4544) adamka16 válasza adamka16 (#4531) üzenetére


adamka16
őstag

esetleg valaki tudna nekem segíteni :F

(#4545) tgtom


tgtom
tag

Hali!
Egy érdekes jelenségnek lettem tanúja: egyik nap este ment a gép, másnap csak ment, de a post-ig nem jutott el...alaplapcsere után ugyanez volt. Van egy másik gép(AMD-s), egy 400-as táppal, érdekes módon azzal a táppal ment a gépem. Viszont a "hibás" táppal simán működik a másik gép(az AMD-s :DDD ). Tehát lehetséges, hogy a táp (ami egyébként egy Hiper 530W-os táp) nem képes megfelelő teljesítményre?
Ha valaki tud segíteni azt megköszönném! :R

(#4546) szumo válasza (Bundás) (#4541) üzenetére


szumo
senior tag

Már meg ne haragudj, de kisebb kép nem volt?
Vagy ezek így lehet akármik is. Mondjuk kisnyulak nem, de lehet, hogy erdei gőték.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#4547) 3800+


3800+
őstag

Sziasztok! Eléggé érdekes problémám van úgyhogy érdemes elolvasni:)

Szóval elég gyakran kikapcsol a monitor, és a kártya jó (más gépben is volt tesztelve) szóval maradt a táp. 40 perc everest-es stab. teszt után meglepő infók jöttek le, feszültségek terén.

+3.3v: 1-szer visszaesett 1.31v-re, ha valaki megtudná mondani mi táplálkozik ebből az ágból azt megköszönném!

RAMok: 2-szer 1.82v-ről visszaesett 1.33-ra.

És most jön a legdurvább: proci 2-szer 1.31v-ről felugrott 1.79v-re. :Y

Ezek csak 1ms-es elváltozások tehát nem tartós.

Ezek után megnéztem a hőfokokat ami szerintem lehetetlen: proci felugrott 82C-re az alaplap meg 108C-re. Ezek nem tudok hogy történtek... A statisztikánál ezek voltak a maximum hőmérsékletek.

És a konfigom:
Enermax EG365P-VE 350W
GA-MA770-UD3 rev2
HD4850 1Gb 1Gb Sapphire
PhenomII x3 710
2db DDR2 667Mhz 512Mb
+ egy 250Gb-os vinyó, 1 olvasó és 1 író/olvasó

Lécci segítsetek! Mi lehet a baj nem bírja a táp a kofigot? Újat kéne vennem?

MSI Z370-A PRO, XFX 6700XT, Intel i7-8700, AIO, 2x8+2x16 GB 2400Mhz

(#4548) adamka16 válasza 3800+ (#4547) üzenetére


adamka16
őstag

nekem is hasonló konfigom van, csak talán a procim többet is eszik. nekem 400-as van benn, tuningnál is stabil. tápod hány éves? lehet már a végét járja...

(#4549) 3800+ válasza adamka16 (#4548) üzenetére


3800+
őstag

Sok... kb 6 :) veterán már. Attól félek ezek az ingadozások tönkre teszik a többi alkatrészt is.

[ Szerkesztve ]

MSI Z370-A PRO, XFX 6700XT, Intel i7-8700, AIO, 2x8+2x16 GB 2400Mhz

(#4550) adamka16 válasza 3800+ (#4549) üzenetére


adamka16
őstag

sztem cseréld ki a tápod. legalább egy olyanra mint az enyém. de ettől lejjebb ne add.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.