Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-09-06 22:56:53

LOGOUT.hu

Ezt a topik azért került létrehozásra, hogy a fórumon megforduló elektroműszerészek és tápokkal hivatásszerűen foglalkozó szakemberek megoszthassák értékes tapasztalatukat és szakmai, valamint magánvéleményüket az ebben a témában kevésbé járatos fórumtársaikkal.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12001) SteveBathory válasza Rowon (#12000) üzenetére


SteveBathory
újonc

Megnyugtattál :) Amúgy egy ilyen kamera ecsetem van, bár antisztatikus, nem biztos, hogy jó lesz: https://www.pcx.hu/green-clean-vario-brush-kompakt-antisztatikus-kefe-t-1070-839654
Lehet inkább a Protron féle megoldást választom. Amúgy a kifúvó kütyüt én is néztem, de van belőle elég sok típus. Te melyiket vetted?

(#12002) Rowon válasza SteveBathory (#12001) üzenetére


Rowon
veterán

Ezt: [link] mindenre is jó.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#12003) PROTRON válasza Rowon (#12000) üzenetére


PROTRON
addikt

Mielőtt még túlzottan megnyugodik a kollega, akár vízszintesen is, elárulod hogy honnan gondolod hogy nincs akkora veszély? Mert azért az 500V-os kondikat amik hónapokon át tartjál a töltésüket sem nevezném veszélytelennek.
Szóval be tudod idézni a szakmai anyagot, ami alapján ezt a hszt írtad?

Amúgy én lidl-is aktatáska formájú kombinált aksis kompresszor és légpumpa kombót használom, a légpumpa részét mert az kifejezetten gyenge... :D

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#12004) xrvman válasza PROTRON (#12003) üzenetére


xrvman
őstag

Kompresszoroknál, lehet állítani, hogy hány bar nyomású levegő jöjjön ki. Ki mekkorára állítja?

(#12005) PROTRON válasza xrvman (#12004) üzenetére


PROTRON
addikt

Direkt nem használok kompresszort PC takarításhoz, így nem tudok neked válaszolni hogy mire állítsd.
Neked kell tudnod milyen rendszered van, teljesen eltérő az ipari telephelyek fix rögzített lehetőségei, a nekem lévő aksis gépek, meg a 12V-ról üzemelők.
Ami nekem van aksis parkside, az úgy működik, hogy addig nyomatja a levegőt fix nyomással, nagy sebességgel, amíg a visszajelzés szerint a csővel összekötött fix rendszer, tehát pl bicikli gumiban fel nem épül a megadott pl 2,2 bar mért össz nyomás.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#12006) M0ng00se


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

sziasztok,

egy ideje már cicergett a tápom de most már elkezdett idegesíteni eléggé
seasonic focus plus 550w platinum
hidegen nincs hangja, aztán kis használat után megjön. próbáltam hogy bekenem lakkal, hátha kitölti a réseket ami mocoroghat, hát nem nyert :U valami ötlet? ragasztópisztoly-os műanyag becsorgatást olvastam még a tekercsekhez
addig is visszaraktam a 9 (!) éves xfx tápomat aminek legalább a tekercsei kussban vannak...

V6

(#12007) Rowon válasza M0ng00se (#12006) üzenetére


Rowon
veterán

Ez engem is érdekelne. Próbálkoztál a ragasztóval?

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#12008) hyperst


hyperst
tag

Üdv
Új konfig vásárlása előtt állok és egy kérdésem lenne teljesen noob-ként.
A kiszemelt termékekre kaptam visszajelzést hogy jól össze van válogatva, viszont az alaplapon [link] 8+4 pin táp csatlakozó van. Az előző konfigból megmaradt tápot szeretném használni, ami egy [link] viszont azon nem találtam ilyen opciót(az elözö lapon csak 8 pines csati van) Milyen megoldás javasolt rá?

[ Szerkesztve ]

Elég bölcs vagyok, hogy tudjam, hogy nem tudok szart se. :)

(#12009) M0ng00se válasza Rowon (#12007) üzenetére


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

még nem

V6

(#12010) PROTRON válasza hyperst (#12008) üzenetére


PROTRON
addikt

De a 8 pin az valójában 2 db 4 pines-es csati, összeakasztva.
Tehát ha kettészeded, akkor azok 4 pinesek. Nincs meg a második kábeled a tápegységhez? elvileg kellett hogy kapjál hozzá, mert ha nem használtad fel mert előzőleg nem kellett a dobozban ott kéne legyen feliratozva hogy "EPS", vagy "CPU", azon ezt letudod csekkolni.

Milyen procival lesz? Mert lehet hogy 1 db 8 pines cpu csatival is fogod tudni használni, mivel a második 4 pin már a nagyobb teljesítmény igény esetén kell, meg főként overclock során...

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#12011) M0ng00se válasza hyperst (#12008) üzenetére


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

hi,
amit 8 pinesnek hivsz azt dugd ra, nem szukseges a kiegeszito +4-gyes csatit radugni, csak extrem oc eseten (330w+)

V6

(#12012) hyperst válasza PROTRON (#12010) üzenetére


hyperst
tag

Köszönöm válaszod :R
Ismerőstől van a táp és nem volt meg hozzá minden csatlakozó azt tudom, de össze tudtam rakni vele a gépet (pont azok voltak meg amik kellettek hozzá) de a régi lapra csak 8 pines csati kellett, az hogy 2x4es vagy 1x8 pin ment ra arra nem emlékszem. Most nem is látom az aio-tol rendesen, de hétvégén megnézem biztosra. Három proci van képben, egy i5 12600Kf, i5 13400f vagy i5 13500. Nem Z-s lap úgy hogy a K-s proci csak úgy alapon lenne benne.

M0ng00se : Köszönöm! :R

Elég bölcs vagyok, hogy tudjam, hogy nem tudok szart se. :)

(#12013) PROTRON válasza hyperst (#12012) üzenetére


PROTRON
addikt

Puding próbája az evés, összekell rakni így, aztán ha lefagyogat meg újraindul, akkor beszerzel egy pontosan ehhez a táphoz való pótkábelt ha ismerősnél nincs meg a szekrényben.
Gyártók között lehet eltérés, ezért nem mind1 hogy melyik gyártótól szerzed be.

Adott generáció úgy szokott felépülni, hogy a **600K számítási tényleges teljesítménytől függetlenül OC esetén ugyanúgy max teljesítményt kér mint a ténylegesen legerősebb proci...

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#12014) hyperst válasza PROTRON (#12013) üzenetére


hyperst
tag

megnéztem a tápban lévő kábeleket, a képen mellékelten vannak benne [kép] a píros színnel jelöltek nincsenek meg. CPU kábel megvan (8pin) , Vga (2x8pin a kártyában), Sata is megvan, Atx is, de hogy a 10 pin hova :U passz :( . holnap bontom és megnézek mindent :)
Válaszod második része nekem sajnos héber :F

Elég bölcs vagyok, hogy tudjam, hogy nem tudok szart se. :)

(#12015) PROTRON válasza hyperst (#12014) üzenetére


PROTRON
addikt

arra próbáltam vele célozni, hogy amelyik 600K jelű, az éhes típus, minden generációnál, tehát 10600k, 11600k, 12600k...etc..

Tehát wattos teljesítmény terén az erősebb i7 és i9 procik van hogy energiahatékonyabb mint az i5, miközben ugyanazt a számítási kapacitást hozzák.

Tehát egy 600k procival van hogy utoléred az i7-es procit, cserébe nagyobb energia kell neki és olcsóbb mint az i7.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#12016) didyman válasza M0ng00se (#12006) üzenetére


didyman
őstag

A cicergés, amit annak hallasz, többféle dolog lehet. A normál PWM működés velejárója és adott terhelés alatt alkalmazott energia/EM-zajmenedzsment (cycle skipping, frequency jittering..) is lehet, a hang jöhet tekercsből/trafóból annak nem jól sikerült impregnálása, ferritmag-illesztése vagy vezetékezése miatt, kondenzátorból (akár rezonáns tank PP kondenzátora, akár elkó is lehet) és adott esetben vezetékezés miatt, illetve a terhelésen lógó PWM vezérlők és alkatrészeikből eredő kölcsönhatás miatt. A melegragasztót semmi esetre sem ajánlom, ezeknek az alkatrészeknek szüksége van arra a légáramra, ami köréjük keveredik, a melegragasztó egyébként nem túl alkalmas ezen a helyen. Lokalizálni kell a zajforrást és aszerint eljárni (csere, impregnálás, ragasztás).

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#12017) aswmaster


aswmaster
tag

Sziasztok!

Mostanában retrózgatok, van egy PC hiba, amit próbálok felderíteni és nem valószínű, hogy a táphoz köthető, mert modern új táppal is produkálja ezt a hibát a gép, de ettől függetlenül le szerettem volna ellenőrizni, hogy a régi 300W-os Codegen tápjával minden rendben van-e. Kitakarítottam szépen, elindítottam alaplap nélkül, végigmértem a feszültségeket, egy helyen látok eltérést, a -12V helyett -11V-ot prdukál. Amúgy "machnic guy" vagyok, szóval tényleg csak alapszinten értek az elektronikához (vagy még úgyse), ezért is kérném a segítségeteket, hogy ennek mekkora jelentősége van/lehet ez a PC működésében?

Köszi a segítséget előre is!

ASWmaster

"A tudományban a kísérletek és az elemzésük időhöz kötöttek, mégis úgy képzeljük, hogy időtlen természeti törvények bizonyítékát tárjuk fel. A törvények nem időtlenek, ezek is a jelen tulajdonságai, és idővel változhatnak." - Lee Smolin

(#12018) didyman válasza aswmaster (#12017) üzenetére


didyman
őstag

Fentebb találsz választ a probléma okára a terhelés nélküli üzem kapcsán. A -12 V ráadásul többnyire a csoportszabályzó tekercsről ágazik le, még annyira sem stabil, mint a többi ág és nagyon terhelésfüggő. Alapvetően a soros port és ritka esetben a BIOS írása használja régi zsugákban, nem kritikus az értéke.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#12019) didyman válasza aswmaster (#12017) üzenetére


didyman
őstag

Bocs, másik topikban beszéltünk róla: [link]

[ Szerkesztve ]

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#12020) Torry


Torry
addikt

Sziasztok!

Hozzámkerült egy Thermaltake 730w smart se, viszont a ventillátorja szerintem csapágyas, szörnyű hangja van, kerreg folyamatosan.
Mennyire veszélyes kicserélni? Sosem csináltam még ilyet.
Így néz ki a belseje, jól gondolom, hogy a bal fent látható fehér csatlakozó lesz a fan connector és csak oda simán bedugom az új ventit?
Milyen csatlakozó lenne az? Kell valami adaptert szereznem?
Hűtőnek egy Arctic P12 MAX-t gondoltam berakni, viszont most olvastam vissza, hogy azonos vagy alacsonyabb indító feszültség kell.
Ez minden esetben igaz? Elvileg ebben a tápban lévő venti ezt tudja:
(120mm, 12V, 0.28A, 1700RPM, 71.05CFM, 33.87dBA)
A P12 MAX pedig 0.29A.

Amennyiben PWM mentes 3 pines P12-t veszek, marad a venti szabályzás?
(12V, 0.12A, 1800rpm)

Köszi,
P

(#12021) aswmaster válasza didyman (#12019) üzenetére


aswmaster
tag

Nagyon köszi a segítséget!

"A tudományban a kísérletek és az elemzésük időhöz kötöttek, mégis úgy képzeljük, hogy időtlen természeti törvények bizonyítékát tárjuk fel. A törvények nem időtlenek, ezek is a jelen tulajdonságai, és idővel változhatnak." - Lee Smolin

(#12022) Torry válasza Torry (#12020) üzenetére


Torry
addikt

Metaláltam a külön topicot a ház ventillátor cserére, ahol minden kérdésre választ kaptam, ha gondoljátok eredeti postot akár törölhetitek is!
táp ventillátor csere

(#12023) koby11h


koby11h
aktív tag

Sziasztok!
Nem találtam jobb topicot, ha nem ide való, akkor kérlek küldjetek el "jobb helyre"! :)
Chieftec iArena GPA-500S, egy gépbe kérték, hogy szereljem be.
Kifújtam levegővel, belenézve (nem bontottam fel, még) és nem látok hibás kondit, barnulást. Mérni multiméterrel terhelés nélkül: 5.01 V, 12.54 V és 3.34 V. Talán a 12V kicsit magasabb, de majd valamivel megnézem terhelés alatt is.
A gondom: nem tudom mikori gyártmány, egyetlen dátum sincs egyetlen matricán sem. Nem tudok olyan oldalt, ahol sorozatszám alapján meg tudnám nézni a korát. Nem tudom, hogy így meg merjek-e bízni benne, rá merjem-e kötni a gépet.
Szinte minden használt és integrált lenne, 65 W TDP proci, 2 memória, SSD, HDD.
Nem tudom rávenni a gazdáját, hogy vegyen még egy tápot is valahonnan, de ez ránézésre van vagy 9-10 éves (amiből át kellene rakni, azon alkatrészek alapján) és ódzkodom tőle.
Meg lehet még ebben bízni?

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#12024) Rowon válasza koby11h (#12023) üzenetére


Rowon
veterán

Szerintem, ha szembesítetted a helyzettel és továbbra is ragaszkodik ehhez a táphoz, akkor saját felelősségre azt csinál, amit akar. A gari már régen lejárt róla, felbontani fel lehet és kitakarítani, az is több a semminél.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#12025) Rowon válasza Rowon (#12024) üzenetére


Rowon
veterán

A 12 voltos ág egyébként határon van, tudtommal +/- 5% eltérés engedélyezett a szabvány szerint, azaz 11,4 - 12,6 voltig jó.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#12026) koby11h válasza Rowon (#12024) üzenetére


koby11h
aktív tag

Én is itt tartok, hogy felbontom, az a címke már sokat nem számít és szétnézek benne. Aztán megterhelem és meglátjuk mi lesz. Utána pedig már rajta múlik.
Köszi!

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#12027) Rowon válasza koby11h (#12026) üzenetére


Rowon
veterán

Nincs mit! Az a címke már csak dísz rajta. A Chieftec a jobb minőségű tápjaira is csak 2 év garikat szokott adni, szóval ennek az iArenának ilyen szempontból már régen lefőtt a kávé.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#12028) didyman válasza Rowon (#12027) üzenetére


didyman
őstag

Az Enermax tápom a munkavasban ide s tova 20 éves. Azért a garicímke lejárta nem jelenti azt, hogy a kávé lefőtt neki, még akkor sem, ha az egy iArena.
Terheletlenül meg semmilyen táp mért feszültségei nem mérvadóak, de ezt annyiszor írtuk már, ahogy az sem, hogy az 5 % közelében mozog az aktuális érték. A 12 V szinte kizárólag további tápegységek bemeneti feszültsége, melyek tűrése messze túlmutat az 5 %-on, főleg fölfelé. Nem szabad ennek az 5 %-nak ennyire szigorú jelentőséget tulajdonítani. Ha terhelés közben belül mozog a határértéken, semmilyen problémát nem okoz a határhoz közeli érték.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#12029) Rowon válasza didyman (#12028) üzenetére


Rowon
veterán

Köszi! Mindenesetre a régi Enermaxok közelébe sem ér az iArena, ebben biztos vagyok. :)

"Azért a garicímke lejárta nem jelenti azt, hogy a kávé lefőtt neki, még akkor sem, ha az egy iArena."

Ezt nem is írtam, de, ha elolvastad az egész előzményt, akkor már legalább 9-10 éves a tápegység és 2 évig volt rá csak gari. Ez a garanciaidő, főleg mostanában nekem egy érdekes jellemzője a tápegységeknek. Van nem is egy modell, amire a forgalmazó 10 vagy 12 év garanciát vállal, ami azért már mond valamit arról, hogy az adott tápnak milyen lehet a minősége. Általánosságban a gyártók nem nagyon szeretik a garanciaidőt és most nem csak a tápegységekről beszélek, hanem bármilyen műszaki cikkről, amikre vagy nevetségesen rövid jótállási időt vállalnak, vagy pedig nagyon ki van centizve éppen a várható élettartamra.

Ezért is gondolom mégiscsak úgy, hogy azt az iArenát el kéne engedni. DE mivel a tulaj nem enged, így én nem is szőröznék ezzel az egésszel sokat. Kitakarítanám, visszaépíteném neki, aztán csináljon vele, amit akar.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#12030) didyman válasza Rowon (#12029) üzenetére


didyman
őstag

Ez igaz. Az állapota persze sok mindentől függ. Én adott minőségi szint felett nem vagyok nagyon ijedős, általában nem fog elindulni, úgyis az lesz a baja, hacsak a villám nem vág a közelébe, de akkor mindegy is, milyen táp :) . Egy 7 éves Zalman ZM500LE-re most engedtem rá egy 13600k-t és egy RTX3060-at. Alsó tápos ház, a táp sosem látott meleget, ha együtt megrántom a GPU-t és a CPU-t 100% közelébe, akkor is csak langyos levegő jön belőle 10 perc után. De ilyen állapot kb. sosem fog előfordulni (ehhez is egy prime95 meg egy GPU-t vsync nélkül folyamatosan tekerő játék kellett), kipucoltam, átnéztem, csodálkoztam, hogy ehhez a Zalman a nevét adta, meg ebben a neten talált képekkel szemben eggyel jobb elkók vannak, marad még pár évet, vagy átelkózom.
Persze nem mindenki vesződik ezzel, de amennyiért jó tápot lehet kapni..

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#12031) M0ng00se válasza M0ng00se (#12006) üzenetére


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

elvégeztem a műveletet,kb egy fél napig csöndben volt, aztán megint elkezdte.viszont állt egy ideig megint nem csinálta, aztán elkezdte...
még maszekolok vele valamit, mert csak jobb lenne a jobb hatásfokút használni...

V6

(#12032) Armantor07


Armantor07
csendes tag

Sziasztok!

Szeretném lecseerélni az Gigabyte Z170x Gaming 3-EU(rev 1.0) alaplapomat, egy újra, i7 13700k proci menne bele.
Van egy be quiet! Pure Power 11 700w-os fél modulári tápon. 4+4 cpu tápcsatival.
https://www.bequiet.com/hu/powersupply/1629

De az új lapon 8+4 vagy 8+8 cpu tápcsati lesz.
Van esetleg olyan kábel amit mondjuk a a PCIe kimenetre lehet dugni?
Vagy valamilyen átalakító kábel?
2 éve vettem a tápot nem szertném lecserélni ha van más megoldás.

Előre is köszönöm a válaszotokat.

(#12033) dannyl


dannyl
addikt

Sziasztok!

Tesómmal van egy egyet nem értésünk tép kérdésben.

Mit jelent az, hogy például egy 1000W-os táp 80-as (bronze) hatásfokú?

Én verzióm: Ha eltekintünk a terhelésenként eltérő %-októl, tehát feltételezzük, hogy minden terhelésen 80-as a hatásfoka, akkor 1000W terhelésnél lead 1000W-ot, a konnektorból felvesz 1250W-ot. (500-as terhelésnél lead 500-at, és 625-öt vesz fel)

Az övé: 1000W-os táp 1000W-ot vesz fel, és 800-at tud leadni maximum.

Légyszi tegyetek igazságot :D

(#12034) jones965 válasza Armantor07 (#12032) üzenetére


jones965
Modder

Nem írtad milyen alaplapba rakod a 13700k procit. Általánosságban 1db 8pin-es csatlakozó is képes elég áramerősséggel ellátni a cpu-t, feltéve ha nem akarod tuningolni. Az említett cpu max boost tdp értéke 253w gyári adatok szerint, ez ugye 21A áramfelvétel.
A gond akkor lesz, ha a tápegységed adott 12V-os ágán (36A) még csücsül más fogyasztó is, és a névleges teljesítményük adott pillanatban meghaladja a táp leadni képes teljesítményét.
Ekkor a táp védelme szépen lekapcsolja magát.
Fontos lenne még tudni a teljes konfigot, főleg a gpu-t, mert az még a legnagyobb fogyasztó a setupban.
Van 1 olyan érzésem, az osztott 12V-os tápod az új konfighoz már kevés lesz, hiába a 700w-os teljesítmény.

#12033dannyl:
A hatásfok mindíg a felhasznált (hálózatból kivett) villamos teljesítmény( de hülyén hangzik a kivett teljesítmény) és az elvégzett munka hányadosa.
Egyszerűbben: a konnektorből kivett X watt, akkor egy 80%-os hatásfokú psu X*80%W teljesítmény leadására képes.

Nekem van olyan corsair (még analóg) 1200w tápom, ami 1320w peak teljesítményt is tudott.

(#12035) dannyl válasza jones965 (#12034) üzenetére


dannyl
addikt

Leírnád ezt a fenti konkrét példára is kérlek? Köszönöm!

(#12036) jones965 válasza dannyl (#12035) üzenetére


jones965
Modder

Az Én verzióm a helyes megközelítés.

(#12037) Armantor07 válasza jones965 (#12034) üzenetére


Armantor07
csendes tag

Tavaly vettem egy Gainward 3060 Ti-t, ez maradna.
Alaplap valam hasonló lenne: ASUS PRIME Z790-P, Gigabyte Z790 Gaming X AX, MSI Z790 Gaming Pro Wifi
Esetleg a 13700k helyett lehet 13600k is.

(#12038) jones965 válasza Armantor07 (#12037) üzenetére


jones965
Modder

Puding próbája, ha lekapcsol akkor kevés lesz, ha nem akkor enjoy. :)

Mivel nincs rajta moduláris aljzat, így a cpu plusz áramellátására nincs lehetőséged.

[ Szerkesztve ]

(#12039) Hitman


Hitman
aktív tag

Sziasztok! Lehet nem egészen ide tartozik, de landolt nálam egy újnak mondott ultrahangos tisztító, aminek a tápegységén az egyik tekercs némileg el van szabadulva.
Nem vagyok egy táp expert, de merjem így áram alá helyezni, vagy inkább ne erőltessem?

(#12040) Armantor07 válasza jones965 (#12038) üzenetére


Armantor07
csendes tag

Rendben, köszönöm a segítséget.

(#12041) jones965 válasza Hitman (#12039) üzenetére


jones965
Modder

Amennyiben garanciális, akkor egyértelmű a válasz, ha nem akkor meggyőződnék első körben a nyák hátoldalán lévő forraszpontok állapotáról.
Ha van lehetőséged, akkor szakadást is kitudsz rajta mérni.

(#12042) _stick_


_stick_
őstag

Sziasztok!
Ide is beteszem a kérdésemet, utána olvasva a jelenségnek leginkább egy magyarázatot találtam: bizonyos játékoknál egy adott vagy random pillanatban a gép leáll, vagy újraindul. Ezeket a hibákat a régi tápegységhez kötik, amik nem viselik el a feszültség tüskéket.
Egy másik topikban ajánlottak egy megoldást, hogy alul kell feszelni a VGA-t. Ennek is utána olvastam és több embernek megoldotta a kérdést, de nekem sajnos nem.
Egyébként nem vagyok jártas a témában, viszont a sztorit alátámassza, hogy videokártyát fejlesztettem. A korábbi (1050 Ti) ilyen probléma nem volt.
Mit gondoltok, tényleg a tápegység elöregedettsége okozza a hibát?
Tudtok javasolni valamit a hiba elhárítására?
:R

(#12043) dannyl válasza _stick_ (#12042) üzenetére


dannyl
addikt

Nem gondolnám, hogy táp gond ha csak egy játék egy jeleneténél csinálja. Indíts valami stress tesztet, ha az nem lövi le, akkor szinte ki is lehet zárni. Mondjuk itt nem egyértelmű, hogy akkor végül is csak 1 játék, és mindig ugyan ott, vagy random, és több játék? Mert írod ezt is, azt is.
Magam ellen beszélve viszont nálam már volt 2 táp is, amik szinte paranormális dolgokat okoztak, úgyhogy bármi lehet. Szűrni kell.
De szívesen folytatom veled, csak akkor [INKÁBB ITT]

(#12044) _stick_ válasza dannyl (#12043) üzenetére


_stick_
őstag

Köszi a választ, átmentem az ajánlott topikba. :R

(#12045) Hitman válasza jones965 (#12041) üzenetére


Hitman
aktív tag

Szia! Köszönöm a választ! Még garanciális, multiméter szakadásvizsgálat alapján rendben van, csak nem tudom mit okoz a későbbiekben, hogy el van törve a műanyag foglalat. Mindegy, beszélek az eladóval... (Lehet, hogy epoxyval meg lehetni próbálni rögzíteni, de inkább nem esek neki.) [kép] ; [kép] ; [kép]

(#12046) jones965 válasza Hitman (#12045) üzenetére


jones965
Modder

Fizikai sérülésre nem biztos hogy működik a garancia, az első képek alapján én forrasztás elengedésre asszociáltam.
A műanyag keret szimplán csak a tekercset és a vasmagot fogja egybe a beépítés miatt. Az epoxi egyébként működhet, de megoldás lehet a meleg ragasztó is. Utóbbi könyebben eltávolítható esetleges cserénél.

(#12047) didyman válasza Hitman (#12045) üzenetére


didyman
őstag

Itt, ebben az esetben nem okoz gondot, de a megfelelő rögzítést meg kell oldani. A melegragasztót egy potenciálisan melegedő trafó környezetében nem szabad használni, meg eleve nem képes itt megfelelő szilárdságú kötésre. A gyári ragasztó valószínűleg cianoakrilát alapú volt a nyomai alapján.
Ragasztás előtt a vasmag épségét tüzetesen ellenőrizd, ha repedt, kuka. Ragasztás után minden forrasztást frissíts fel.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#12048) gerrrrry

Sziasztok!
Arra lennék kíváncsi, hogy az internet mai állapota alapján ismert-e végre, hogy a Cooler master MWE Gold széria indítási problémáinak mi az oka? Áram alá helyezve elsőre elindul (5 Vsb coil whine-ol ha bármennyi terhelést kap, de ezt most tegyük félre), majd leállítást követően a táp többé ne mindul. Teljes áramtalanítást követően ismét el lehet vele játszani.
Van itthon több ilyen darabom is, mind ezt produkálja (550-650-750W-os egyaránt).
A hirtelen terhelést kap -> leáll hibát már tudom javítani ennél a típusnál. (más típushibáról nem tudok)
Köszönettel:
gerrrrrry

A próbagarancia a nálam vásárolt minden termékre automatikusan jár, mert szerintem így korrekt.

(#12049) didyman válasza gerrrrry (#12048) üzenetére


didyman
őstag

Valószínűleg a supervisor IC érzékel valami üzemállapotot leállításkor és az nem engedi az indítást. Az IN1S313I (SO8) IC körül kezdd a hibakeresést, DSO-val. Az áramkör egyezik a Weltrend WT7510-zel, annak az adatlapját tudod használni.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#12050) Henker2


Henker2
addikt

Sziasztok!

Légyszi ne kövezzetek meg a kérdés miatt. :B

Vettem egy be quiet! 700W PURE POWER 11 tápot, mert be került a gépbe egy 7800XT.
Ugye ez moduláris táp. VGA-nak 2 ágat is be lehet dugni a tápba, amik ugye 2db 8pin-es ágra osztódnak.

Szóval egy ág 2db 8pines részébe lehet dugni a VGA-t, vagy vagy mindkét ág legyen a tápba dugva és 1-1 8pines ágat dugni a VGA-ra?
a feszültségfelvétel miatt kérdezem. mert Közel 300W-ot kajol a 7800XT

Köszönöm a válaszokat

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#12051) PROTRON válasza Henker2 (#12050) üzenetére


PROTRON
addikt

Nem biztos hogy ugyanarra gondolunk az en megfejtesem:
2 db kulon kabelt hasznalj, mert 1 db kabelnek lehet tul sok a 300w max.
A masodik fejek a kabeleken azert vannak, mert meg mindig sok a regebbi gtx1080TI kartyak, amiknel eleg volt 1 kabelnek mind a ket fejet bedugni a vgaba.
A kabelen belul a csatlakozo fejek fel vannak fuzve, nem kulon agak.

De jelezd ha nem erre iranyult a kerdesed...

Ha 3 csatis a vga, akkor a 3. csatoba mar dughatod valamelyik kabelennlevo masik csatit.

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#12052) Henker2 válasza PROTRON (#12051) üzenetére


Henker2
addikt

Nagyon jól gondolod. Erre gondoltam :R

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#12053) Werkly


Werkly
őstag

Jelenlegi EVGA 850W G6 tápomhoz, hogyan csatlakoztathatok egy RTX 4080-as VGA-t? Úgyértem a kártyákhoz tartozik átalakító kábel vagy venni kell? Ha igen milyet? Kösz!

(#12054) jones965 válasza Werkly (#12053) üzenetére


jones965
Modder

A kiválasztott vga gyártói oldalán felszokott tüntetve lenni a tartozék lista.
Egyébként jellemzően adnak hozzá átalakítót.

(#12055) KAMELOT válasza Werkly (#12053) üzenetére


KAMELOT
titán

Ha nem adnak 12VHPWR, akkor veszel vagy csináltatsz profiknál. :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#12056) PROTRON válasza Werkly (#12053) üzenetére


PROTRON
addikt

Én ráírtam EVGA-ra, azt üzenték hogy az EU shopjuk egy ideje nem kapott ilyen kábelt és nem tudják megmondani mikor kap, mert ugye összevesztek NVDIA-val...
"
The EVGA PerFE 12 Cable you are looking for, isn't available in Europe at the moment and unfortunately, we cant't tell you until when this will change.
"
Esetleg eboyon rákereshetsz...

Viszont itt a Hardverapro-n van egy kollega akinél a saját RTX 3090 TI-omhoz rendeltem, az egyedi méretre szabott, egyedi színezési igények szerinti (de akár lehet olcsóbb színezés is), továbbá ami a legfontosabb hogy 90-el elforgatott fejjel szerelt egyedi kábelt, mivel van gyakorlata, megbízhatóan ismeri hogy melyik EVGA tápnak milyen a PIN kiosztása...
Én megvagyok vele elégedve, szerintem minőségi a kábel és a PIN kiosztás is stimmelt, nem égett le semmi.

Persze 30-50%-al drágább a nála gyártott kábel mint az EVGA gyári kábele, de az hogy lehet kérni felár ellenében 90 fokos fejet, hogy ne lógjon ki az oldallapba a kábelkorbácsod, szerintem simán megérős.

BTW sok videókártyához adnak a dobozában 3x8 pin --->12 pin átalakító kábelt, de az könnyen válik kontaktossá...meg van hogy kifelejtik, pláne ha használt piacon veszed.

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#12057) KAMELOT válasza PROTRON (#12056) üzenetére


KAMELOT
titán

Azért jobb ha mindjárt 90 fokos fejjel kéri. Annyit meg megér az egész!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#12058) PROTRON válasza KAMELOT (#12057) üzenetére


PROTRON
addikt

Igen én is ezt igyekeztem kihangsúlyozni.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#12059) setup


setup
junior tag

Chieftec CTG450-80P

Van ennek a típusnak ismert típushibája? Egyik napról a másikra (ahogy az lenni szokott) a gép nem kapcsol be. A táp csavarján a matrica rajta, szétszedve sosem volt.
Kiszerelve a zöld pint földre tettem. A venti sem indul el, a kimeneteken fesz nincs. Se 5V-os ágon, se 12V-os ágon sehol. Nem cicereg, semmi, mintha be sem lenne dugva a 230-ba.
Végig kell mérni vagy van erős tippje valakinek, hogy mi szokott ezekben így megkotlani? Chieftec se a régi már?

(#12060) setup válasza setup (#12059) üzenetére


setup
junior tag

létezik ehhez pwm ic? Valaki vágja annyira, hogy be tudja linkelni nekem?

(#12061) revezehun


revezehun
tag

Sziasztok!

RTX 4080-as [link] kártyához elég lenne egy 600w-os PSU?

(#12062) Rowon válasza revezehun (#12061) üzenetére


Rowon
veterán

A config árának 10%-át érdemes tápra költeni és elméletileg a 600W elég lehet, de több helyen 750-850 wattos tápokat ajánlanak.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#12063) gerrrrry válasza setup (#12059) üzenetére

Igen.
Az elején kiszárad a 400V-os kondi, ezért lerobban a PFC FET, vagy/és a készenléti 5V IC.

A próbagarancia a nálam vásárolt minden termékre automatikusan jár, mert szerintem így korrekt.

(#12064) gerrrrry válasza setup (#12060) üzenetére

CM6805AG
Csak önmagában az IC nem jellemző, hogy meghibásodik, ha azzal valóban baj van, akkor valamilyen zárlat vitte magával.

[ Szerkesztve ]

A próbagarancia a nálam vásárolt minden termékre automatikusan jár, mert szerintem így korrekt.

(#12065) Rowon válasza setup (#12059) üzenetére


Rowon
veterán

Ugyanezek voltak a tünetek egy ismerősömnél. Valaki innen Apróról megvetetett vele egy Xilence tápegységet párezer forintért és azt mondták neki, hogy ez a legjobb márka (lol). Szegény meg is vette, aztán pár nap játék után kikapcsolt a gép. Zöld-fekete pinek rövidrezárását követően sem indult a táp, nem voltak kimeneti feszültségek. Egyszerűen egyik pillanatról a másikra meghalt.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#12066) revezehun válasza Rowon (#12062) üzenetére


revezehun
tag

Nem rég vettem ezt a tápot : [link] .Ezért fájna megválni tőle,gondolom kárt nem okozna a kártyában hanem max nem indulna be a gép vagy nem tudná kifejteni a teljesítményét.

[ Szerkesztve ]

(#12067) Rowon válasza revezehun (#12066) üzenetére


Rowon
veterán

Hát igen, az ATX 3.x tápoknak ugye nagy előnye, hogy az új VGA csatival jönnek. Persze tudsz rárakni olyat is, amit a VGA mellé kellene adnia a gyártóknak, csak az több kábel. Ha az nem zavar, akkor rá lehet próbálni.

Magának a 4080-nak nem kéne 320 wattnál többet kérnie, de jó lenne tudni, hogy milyen proci mellé szánod és mi lesz még a gépben.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#12068) revezehun válasza Rowon (#12067) üzenetére


revezehun
tag

ryzen 5600x mellé,2x8GB ram(3200mhz).És nem zavar. :D

(#12069) Rowon válasza revezehun (#12068) üzenetére


Rowon
veterán

Szerintem elég a táp.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#12070) didyman válasza setup (#12059) üzenetére


didyman
őstag

Inkább a supervisor IC. Mindig ott célszerű kezdeni a hibakeresést és nem a PWM körül. Azt hiszem, WT7510 vagy a klónja van benne.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#12071) Dr.Én


Dr.Én
veterán

Hali!

Gép fejlesztést tervezek végre hajtani 2-3 hónapon belül és kíváncsi vagyok hogy kell esetleg új tápot vennem?
mostani táp XFX XTR Series 650W PSU P1-650B-BEFX 2015-ben lett vásárolva.
A mostani konfigom gond nélkül bírja.
Jelenlegi:
Asus Prime Z270-K
Core i5 7600K
Scythe Mugen 2 Rev.B,
Corsair Vengeance 3000mhz 4x4gb kit,
Gigabyte GTX 1070 G1
Samsung 860 Evo M2 SSD
Samsung HD502HJ
WD WD30EZRX,
+6 ventillátor a házban.

Az új lap lenne ASUS Prime B760-Plus vagy Asus prime Z790-p lap.
I5 13600K proci+ vízhűtés
Ramok Kingston FURY Beast 32GB (2x16GB) DDR5 6000MHz
Vga RTX 4070 super vagy RTX 4060Ti

:R :R

WOT: kissio

(#12072) ShadowLord


ShadowLord
senior tag

Foglalkozik valaki tápjavítással? Lenne két darab tápom amit szeretnék megjavítattni! Remélem maradhat. Köszönöm

Aki kételkedne megbizhatóságomban: http://pics.coldline.hu/pics/632701-20120805-68R28Z.jpg

(#12073) stfx


stfx
aktív tag

Ez a bequiet kabel jol gondolom hogy kompatibilis egy FSP Hydro ti pro 1000w-os tappal?
Nincs e valami huncutsag hogy maskepp vannak a kabelek bekotve benne?

(#12074) PROTRON válasza stfx (#12073) üzenetére


PROTRON
addikt

Lehet hogy van huncutság, csak a gyártók tudják megmondani hogy megmurdál-e a vga vagy sem.
Ezért van az ököl szabály hogy kábelből mindig a saját gyártó kábelét kel haszmálni.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.