Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-09-06 22:56:53

LOGOUT.hu

Ezt a topik azért került létrehozásra, hogy a fórumon megforduló elektroműszerészek és tápokkal hivatásszerűen foglalkozó szakemberek megoszthassák értékes tapasztalatukat és szakmai, valamint magánvéleményüket az ebben a témában kevésbé járatos fórumtársaikkal.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4153) stol válasza ThePoweR (#4149) üzenetére


stol
addikt

2-2,5 ezerbőé műszakilag felújítható és megint lefut ennyit, mint most. Közepes mai géphez elegendő lesz.

(#4158) didyman


didyman
őstag

Kollégák, akiknek a párbeszédeit töröltem, tisztelettel hagy kérjem meg, hogy a valami baja van a tápomnak, illetve a "nagy" tápos témát keressétek fel.
Köszönjük!

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#4160) didyman


didyman
őstag

Kollégák, akkor nyitnám az elmúlt hetek sztárvendégeinek egyik kiemelkedően magas szereplését megalapozó probléma forrását. Bővebben hamarosan egy logout cikkben.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#4161) #16939776 válasza didyman (#4160) üzenetére


#16939776
törölt tag

kitalálhatom?:)

egy kissé megfáradt elko.

És ugye a vx450w ből esett ki :))

(#4162) didyman válasza #16939776 (#4161) üzenetére


didyman
őstag

Nem, FSP green-ből. De ha LP-s, 400V-os Capxon van a VX-ben, akkor az is érintett.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#4163) Slyer


Slyer
senior tag

Sziasztok! Van egy FSP 400PNF tápegységem, és az utóbbi időben idegesítő, sípoló hangot adott ki az amúgy sem halk venti. úgy döntöttem, hogy kicserélem valami halkabbra. a kérdés: milyet vegyek bele? nehéz kicserélni? 3-3,5k-m lenne a cserére. köszönöm előre is a segítséget!

(#4164) ricshard444


ricshard444
veterán

Üdv
Azt szeretném megtudni hogy egy gépben hogy lehet 2 tápot műkösédre bírni
Mert 2 vga-t nembiztos hogy elbír a mostani tápom,de van itthon egy 300w-os, arra gondoltam hogy a vga-ra rákötöm azt a 300w-osat a másik vga-ra és a komplett gépre meg marad ez az 550w-s

Az lenne a kérdésem hogy tudnám ezt megoldani hogy mind a 2 táp bekapcsoljon

Üdv :R

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#4165) (Bundás) válasza ricshard444 (#4164) üzenetére


(Bundás)
addikt

Itt volt szó ilyesmiről, viszont két azonos táp esetén.
Gondolom a "van itthon egy 300w-os" egy Codegen lehet, ami biztos kisegíti a videokártya étvágyát. :D 550-es márka/típus? Milyen konfigod van pontosan?

(#4166) JAckass6


JAckass6
tag

sziasztok! régebbi típusú tápom van, márkát nem tudok pontosan de ha a válaszhoz az kell akkor kiszedem...2 éve vettem, 400W-os, megbízható és most VGA-t újítanék, egy 4870est. képeken úgy láttam a kártyán 2 db 6 tűs tápcsati van, de az én tápomon egyetlen ilyet sem található. valamilyen átalakító létezik ehhez vagy új kártya-->új táp?

(#4167) (Bundás) válasza JAckass6 (#4166) üzenetére


(Bundás)
addikt

Van molex>6pin átalakító, de jobb lenne ha megnéznéd a táp márkáját és típusát, majd beírnád a Melyik tápegységet vegyem topikba azt, a cserélendő VGA-t, és a jelenlegi konfigodat a problémáddal egyetemben.

(#4168) ricshard444 válasza (Bundás) (#4165) üzenetére


ricshard444
veterán

Chieftec 550W Delta beles
A másik táp meg nem Codegen :DD
Azthiszem az is Chifi
Q9450 + X48DQ6+4890 Cf lenne
1 vinyó, 1 dvd író,na meg 4 giga ram..

Vannak dolgok...

(#4169) ricshard444 válasza ricshard444 (#4168) üzenetére


ricshard444
veterán

Ja és: Alap hogy minden tuningolva lenne
A proci is 3.5Ghz-en megy most , na meg a 4890( még csak egy) is megvan húzva

Néztem most egy prohardveres tesztet: 4830Cf kihúzva + Core I7 proci kihúzva --->Chifi 400w

Akkor ennek elkell bírnia a két db 4890et :F

Vannak dolgok...

(#4170) ricshard444


ricshard444
veterán

Már megoldottam.., senki nem válaszólt :(((
Üdv... :W

Vannak dolgok...

(#4171) didyman válasza ricshard444 (#4170) üzenetére


didyman
őstag

Kaptál épp elég választ a HE fórumán, ahol viszont te nem válaszoltál egy darab kérdésre sem. A kicsi csíftek nem fogja szeretni az egyoldalú 12V-os terhelést, az 550-essel meg nem tudom, miért hezitálsz, vágd be mellé a másik 4890-et és lesd meg. Nem fogja megenni, ha nem bírja, de kb. bírni fogja, 400-450W-ra lehet számítani csúcsrajáratva.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#4172) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Sziasztok!

Van egy Corsair VX450-es tápom és egy Xilence FCP-m, amiről előlapról tudom vezérelni a ventilátoraim. Nos, a szabályozóra 1 darab molex 4 pines csatlakozót kell kötni. A szabályozóra 6 darab ventilátor van kötve, mind 12 cm-es, maximum 1400-as fordulattal, kivéve 1 darab 14-es venti van, ami 1000 RPM-es.
Az lenne a kérdésem, hogy nem lesz e baja esetleg a tápomnak, hogy egy ágról, egy helyen szív le ennyi áramot/feszültséget? :F

(#4173) laceee01


laceee01
csendes tag

Hali! Lenne egy kérdésem... nem tudod ide való e, táp ellátással kapcsolatos :)
Szóval, számtalan ötletet és megoldást láttam már a neten, hogyan csináljak USB-ről tápkábelt Molex-ra, például winyónak.
A gondom az, hogy hiába dugom be a winyóba az usb-molex cuccomat, a winyó nem indul el, nem is csinál semmit. Műszerrel lemértem, az 5V meg van a 2 szálon, akkor kérdem én, mi lehet a gond? Kell még több szál? Mire kössem? :( Köszönöm előre is.

(#4174) Cobra. válasza Vasinger! (#4172) üzenetére


Cobra.
őstag

A 6db ventillátor max fordulaton is csak 30-40W közötti áramot igényel, azt meg simán elbírja egy molex. Külön tápcsatlakozós régebbi videókártyák is felvettek legaláb ennyit, de inkább többet róla.

(#4175) Vasinger! válasza Cobra. (#4174) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Oké, köszönöm! Megnyugtattál. :)
Erre a vga-s dologra nem is gondoltam, pedig anno nekem is volt olyan.

(#4176) kenesei1982


kenesei1982
aktív tag

Hi,

Van 1 GA-MA790X-UD3P alaplapom. Szereltem össze, és mikor dugtam rá a proci tápcsatlakozóját akkor láttam h a foglalat 2x4-es, nekem viszont csak 1 2x2-es csatlakozó jön ki a tápból. Rá tudtam dugni, mert csak 1 helyre ment bele, de kíváncsi lennék mi célt szolgál a maradék 4 csatlakozó. A gép megy faszán, azzal nincs gond.
Lehet ennek köze ahoz h az alaplaphoz odaírták a 8+2 fázisos proci táplálást?

A linken jól látszik a proci foglalattól északra az Ultra Durable felirat sarkában a 8-as foglalat. (amiből én 4-et használok)
http://www.gigabyte.com.tw/Products/Motherboard/Products_Spec.aspx?ProductID=3107

Köszi

– Alkudozz rendesen. Ez nem ér tizenkilencet. – Az előbb azt mondtad, hogy húszat ér! – Jaj, ugyan barátom, gyerünk, alkudj!

(#4177) Cobra. válasza kenesei1982 (#4176) üzenetére


Cobra.
őstag

Nagyobb fogyasztású processzorhoz kell a 8 tűs csatlakozó, 100W TDP alattiakhoz elég a 4-es is. Egy tuningolt 955BE-hez pl mindenképpen kellene.

(#4178) kenesei1982 válasza Cobra. (#4177) üzenetére


kenesei1982
aktív tag

Phenom II X4 920-am van, ezt írják h TDP 125W a proci leírásánál......mot akkor hogy van ez? Gondolom teljes terhelés alatt vesz fel ennyit. Nem 1x ment már csutkán, de semmi jele h ne lenne jó.

[ Szerkesztve ]

– Alkudozz rendesen. Ez nem ér tizenkilencet. – Az előbb azt mondtad, hogy húszat ér! – Jaj, ugyan barátom, gyerünk, alkudj!

(#4179) tetrix


tetrix
tag

üdv! a tápom kapcsológombja - világítós rocker - serceg ki/be kapcsolásnál; ezt mi okozhatja? kapcsolócserével javítható? esetleg tudja valaki FSP Epsilonba milyen kell... :R

(#4180) Cobra.


Cobra.
őstag

Ha csak kapcsolásnál serceg, akkor azzal nem érdemes foglalkozni, nem fog bajt okozni.

920 nem eszik olyan sokat, szerencsére alap órajelen meg se közelíti a megadott TDP értéket. 145W TDP-sekhez vagy tuninghoz kell a 8 csatlakozó, illetve talán alapórajelen elmegy a BE is a sima 4 tűs csatlakozó mellett, de ez szerintem alaplapfüggő is.

(#4181) tetrix válasza Cobra. (#4180) üzenetére


tetrix
tag

oké, köszi a választ! ...bár azóta szétkaptam a tápot kihúztam egy kicsit a helyéről a kapcsolót.. - lehet a mozgatás jót tett neki, mert azóta nem serceg. :)
-tehát egyértelműen az volt a ludas.

(#4182) janagawa


janagawa
csendes tag

Sziasztok!
Van egy ilyen konfigom és a kérdésem hogy a Chieftec táp elbírja-e ezeket? Illetve kitudja-e szolgálni mind1ik alkatrészem?? Ha nem akkor mit ajánlanátok? Köszi!!!

GIGABYTE GA-MA790XT-UD4P
AMD Phenom II 955 3.20Ghz AM3 BOX
CSX 4096Mb DDR3 1800Mhz KIT
HD5850
BenQ E2200HD
SAMSU NG 500GB F3 7200rpm 16Mb SATA

CHIEFTEC CFT-600-14CS 600W

(#4183) 04ahgy válasza janagawa (#4182) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Melyik tápegységet vegyem?, ezt ajánljuk, mert ez a topik az ilyen kérdéseket nem bírja el. Lásd első hozzászólás.

Amúgy igen.

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#4184) didyman válasza Cobra. (#4174) üzenetére


didyman
őstag

7W egy ventilátor? Nem sok az egy kicsit?
W az nem az áram mértékegysége.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#4185) didyman válasza tetrix (#4181) üzenetére


didyman
őstag

Egy fenét nem érdemes foglalkozni vele! Sercegés nyomán ív, korrózió van, a kontakt sérül, és csak romlik. 100Ft egy ilyen kapcsoló, szabványos fajta szok lenni, nem érdemes halogatni, ronda munkát tud művelni idővel.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#4186) 04ahgy válasza didyman (#4185) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Így van.

Ív --> hő --> a műanyag megolvad --> fém szabaddá válik --> életveszély, zárlatveszély, tűzveszély.

Ív --> kvázi kontrollálhatatlan. Nagyfrekvenciás tranziensek, felharmonikusok. A bemeneti szűrőkör, ha netalán valamelyikre berezonál, parazita kapacitásokkal, vagy akárhogy, az megterheli a kondit, vagy a feszültségtranziens átüt. A primer kör félvezetői sem szeretik az ilyesmit.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#4187) 14adam


14adam
addikt

Valaki megtudná mondani,hogy a Tx 650 esetében is fent áll-e az a hiba mint a Hx 520-nál?Az,hogy nagyon levették a venti sebességét és ezért elsűlnek benne a "cuccok"... :U

Mert ez alapján elég alacsonyak a fokok,de valakik arról számolnak be,hogy meleg/forró a táp burkolata.Akkor ez most,hogy is van :F

[ Szerkesztve ]

(#4188) 04ahgy válasza 14adam (#4187) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A HX620-nál biztosan, egyik kedves ismerősöm ugyanerről panaszkodik. A táp burkolata tűzforró...

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#4189) Cobra. válasza didyman (#4184) üzenetére


Cobra.
őstag

Csak hasraütésszerűen írtam, de most megnéztem és tényleg jóval kevesebb, csak 1,5W körül fogyasztanak az átlagos darabok.

(#4190) szumo válasza didyman (#4185) üzenetére


szumo
senior tag

Megerősítem a kolléga véleményét, most kukáztunk egy alaplapot, az ócsó ATC kapcsolós hosszabbító miatt. 3 napik kínoztuk - kínlódtunk a géppel, mire kiderült, hogy a hosszabbító kapcsolója 3-4 hete serceg. Az olcsó táp miatt az alaplap olyan stresszet kapott az állandó ívet húzó kapcsolótól, ami össze vissza hibákat okozott. S persze a garancia 3 héttel előbb lejárt az alaplapról, mint ahogy a hiba kijött.
Szóval a sercegés a kapcsolóban nagy hiba.

Meg House is megmondta, mindenki hazudik :)

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#4191) BemAnyó válasza szumo (#4190) üzenetére


BemAnyó
senior tag

nekem egy Trust biztis hosszabitó van előtte, bízom benne hogy nem olyan rossz ez, bár gondoltam már hogy egy Belkin az megnyugtatóbb lenne....

(#4192) didyman válasza BemAnyó (#4191) üzenetére


didyman
őstag

Az ilyen ivek miatt keletkező anomáliáktól nem tud védeni, legfeljebb az ív miatt tönkremenő tápegység esetén előbb szólal meg, mint a kismegszakító.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#4193) dekelea


dekelea
tag

HALI!Ez a power supply calculator mennyire megbízható??THX

EREDETI, márkás parfümök OLCSÓN! http://hardverapro.hu/apro/garantaltan_eredeti_markas_parfumok_olcson/hsz_1-50.html KIDOLGOZOTT KÖZÉPFOKÚ ESZPERANTÓ SZÓBELI TÉTELSOR ELADÓ

(#4194) szumo válasza dekelea (#4193) üzenetére


szumo
senior tag

Semennyire

[ Szerkesztve ]

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#4195) stol válasza BemAnyó (#4191) üzenetére


stol
addikt

Don't TRUST this device :D
Látnád mi van benne, sírvafakídnál.

(#4196) szumo válasza stol (#4195) üzenetére


szumo
senior tag

S az sem mindegy, hogy a kis kínai 16h-ás munkaidejében a 10 perces szünet előtt, vagy után rakta össze, de sírvafakadás után rögtön szívinfarktust is nyomhatsz :DDD

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#4197) kenesei1982


kenesei1982
aktív tag

Hi,

Már írtam nemrég 1 postot. link

Ennek kiegészítéseként kérdeznék. Találtam 1 nagyon jó tápot nagyon olcsón. Bűn nem megvenni. CSak az a baj, hogy azon is 4 pin-es csatlakozó van csak a procihoz. Van vmi mód a 4-pin 8 pinesre alakításához? láttam ilyen átalakítót, de fenntartásaim vannak. Bár nem értek az elektronikához, de nem az a lémyeg a 8 pinesben, hogy külön zsálon jön a 12 volt a két felére? Egy átalakítóval meg csak a 4 pinesre érkező áram van szétosztva, nem? Ez nem hangzik olyan jól. Vagy esetleg egy molexről a 4 pines mellé kiegészítésnek még egy 4 pinest berakni? (persze a bekötést a 8 pin-es alapján)

plz help

– Alkudozz rendesen. Ez nem ér tizenkilencet. – Az előbb azt mondtad, hogy húszat ér! – Jaj, ugyan barátom, gyerünk, alkudj!

(#4198) didyman válasza kenesei1982 (#4197) üzenetére


didyman
őstag

Megfogtad a lényeg tökeit :) Pont ezért nem javalljuk, plusz egy kontaktussal több az ugyanannyi vezetéken. Felesleges.
8 tű akkor kell, ha a használt CPU TDP-je magasabb kb. 120W-nál.

[ Szerkesztve ]

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#4199) 04ahgy válasza didyman (#4198) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Így van. Még a Core i7 is mgelégszik a 4 tűn kapott árammal. Talán a tuning stabilabb, ha 8 tű van csatlakoztatva.

TRUST: nekem van egy ismerősömnek ilyen szünetmentese. A telefonvonal védelem a legfurább, bemegy, NYÁK, vezetőfólia, kimegy. Se kondi, sem tekercs, sem semmi. De a dobozon rajta van, hogy milyen jó, védi a telefonvonalat is...

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#4200) didyman válasza 04ahgy (#4199) üzenetére


didyman
őstag

Szent sz.r :( EMEI mit szólna ehhez vajh?
Ja, tudom már, egyféle védelem van:Túláram! Ha megszalad, a fólia elég, mert sokal kisebb áramra terhelhető, mint a rézdraút! :D Sajnos elhiszem, hogy ez komoly érvként elhangozna a gyártó részéről :( .

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.