Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-09-06 22:56:53

LOGOUT.hu

Ezt a topik azért került létrehozásra, hogy a fórumon megforduló elektroműszerészek és tápokkal hivatásszerűen foglalkozó szakemberek megoszthassák értékes tapasztalatukat és szakmai, valamint magánvéleményüket az ebben a témában kevésbé járatos fórumtársaikkal.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4301) kop8 válasza lsc (#4297) üzenetére


kop8
őstag

Értem!
A héten vettem ezt mert a másik ugyanilyen nem volt jó mert beleraktem egy 14-es ventit 6V-on és nem birta sokáig:)
Sajnos itt jelenleg csak ilyen sz....t kaptam hétvégén, de majd lecserélem.

GIGABYTE Z77X-UD5H / i7 2600k Scythe Mugen 2 / 20GB DDR3 1600Mhz / RX570 / Corsair RM550 ----Thermaltake Commander MS-I----xiaomi mi5/ mi11

(#4302) kop8 válasza moha21 (#4296) üzenetére


kop8
őstag

Értem most már, teheát szabályozza a ventit a táp.

GIGABYTE Z77X-UD5H / i7 2600k Scythe Mugen 2 / 20GB DDR3 1600Mhz / RX570 / Corsair RM550 ----Thermaltake Commander MS-I----xiaomi mi5/ mi11

(#4303) moha21 válasza kop8 (#4302) üzenetére


moha21
addikt

igen.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#4304) 04ahgy válasza gooool (#4299) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Általában 47-63Hz van ezeknek megadva működési frekvenciának, és APFC esetén 90-240V. Tehát ha nem háromvillás dugaljjal akarod a fali konnektorba erőltetni, akkor fog menni. Ráadásul a nagyobb bemenő feszültség miatt jobb hatásfoka lesz nálad, mint külhoni sorstársaidnál. :DDD

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#4305) didyman válasza gooool (#4299) üzenetére


didyman
őstag

Ha aktív PFC-s, akkor univerzális a bemenete, 90-264V között. Frekvencia első körben mindegy, a PFC elbír vele, aztán meg egyenirányítás van, ott tökmindegy DC és párszáz Hz között..

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#4306) didyman válasza gooool (#4299) üzenetére


didyman
őstag

Ha aktív PFC-s, akkor univerzális a bemenete, 90-264V között. Frekvencia első körben mindegy, a PFC elbír vele, aztán meg egyenirányítás van, ott tökmindegy DC és párszáz Hz között..

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#4307) dany27


dany27
őstag

hi

adott egy ilyen konfig:
MSI 848P
Intel cerka 2,8ghz
2*1Giga ram
LG CD író
40Giga HDD
GF Mx440
és mindehhez egy 350es DEER táp

A jelenség az hogy ha van benn CD a gépben és úgy indítom akkor egyszerűen mikor jönne az üdvözöljük képernyő akkor újraindul(nincs kék halál), vagy ha CD nélkül indítom és amikor már felállt a rendszer akkor rakok be neki akkor is újra szokott. Vagy CD írásnál meg tuti kidöglik. Am raktam be mellé még1 driveot, egy DVD írót, s ha mind2 bevan kötve akko gond nélkül indul(mondjuk akkor nem is pörgeti fel a CD író a benne lévő lemezt mielőtt jönne az asztal! Am most raktam bele egy másik tápot s egyedül hagytam a CD írót s láss csodát indul a gép és most CD írtam vele sikeresen!

Kérdés okozhatja-e ezt a jelenséget a táp??

(#4308) Cobra. válasza dany27 (#4307) üzenetére


Cobra.
őstag

Esetleg csak rosszul volt rádugva a tápkábel a cd íróra, és most meg jól van rajta.

(#4309) dany27 válasza Cobra. (#4308) üzenetére


dany27
őstag

figyi leírok valami és mindjárt nem lesz olyan egyszerű a történet:
Táp1+LG CD író=nem jó (90%ba nem jó)
Táp1+LG CD író+PIO DVD író=jó
Táp2+LG CD író=jó

Mikor van benn CD induláskor akkor ugye mielőtt jönne be az üdvözlő kép akkor felpörgeti és csak úgy újraindul. Vagy ha akkor nincs bennt akkor meg akkor indul újra hogyha utánna rakok bele miután felállt az asztal!
Nincs kékhalál!
Ha rossz lenne az író akkor akkor is rossznak kéne lenne mikor benn a második meghajtó szintugy ha táp nem lenne jó!
DE még CD-t is írtam az első táppal meg a másodikkal is mindenkettővel úgy h bennt volt mind2 drive majd csak az egyik de a táp1-nél már nem jött össze úgy a dolog hogy ha csak egyedül volt az LG ha benn volt melette a PIO akkor ment!

[ Szerkesztve ]

(#4310) moha21 válasza dany27 (#4309) üzenetére


moha21
addikt

Még :C hogy a gépeknek nincs lelkük.
Hagyd benn táp2-őt.:)

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#4311) dany27 válasza moha21 (#4310) üzenetére


dany27
őstag

Mondjuk azt h végelegyengülésbe van a táp1 de akkor h bír el két írót ha már egyel újra indul??
És ha benn van a két író a táp1-nél akkor simán írok CD-t is míg ha 1dül van az LG akkor restartol mint a huzat!

Ez az ami felettéb érdekes mert ha nem menne két íróval sem akkor fix h a táp lenne de így :F

Sőt ha csak a PIO-t hagyom benn és azzal írok az is jó! Csak a táp1+LG nem jó! :W

[ Szerkesztve ]

(#4312) moha21 válasza dany27 (#4311) üzenetére


moha21
addikt

Én nem tudok rá logikus választ adni, azért is írtam off-ként.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#4313) gooool válasza 04ahgy (#4304) üzenetére


gooool
őstag

Nagyon kösz neked és didyman-nek is a segítséget! :R
Teljes mértékben nyugodt vagyok! :))

Üdv, Balázs

(#4314) Skyer


Skyer
senior tag

Sziasztok! VAn egy Chieftek 750W os moduláris aktiv tápegységem és állandóan fagy a rendszer. Kizárásos alapon a hiba biztosan itt lesz mivel gondoltam egyet és ráfuttattam egy feszültség figyelőt amikor stressz alá helyeztem a VGA-t és a CPU-t is. Ezen esetekbe a két +5V os ágra 7 volt körüli érték ment rá és másodpercek alatt meghalt a rendszer. Hibanaploba a power kernel hiba szerepel és egy 41 es ID. Tucatnyi tesztet kiprobáltam már szétszedtem összeraktam újra, kicseréltem a gép egész belsejét a tápot kivéve és a hiba megmaradt, kizárásos alapon ő lesz a ludas. Már vagy 40 ilyen leállásom volt, károsodhatott a többi hardverem??? Remélem nem! Irjatok légyszi hogy mi a tényállásom..

Honlaptervezést,számitógépszerelést,webprogramozást vállalok!

(#4315) moha21 válasza Skyer (#4314) üzenetére


moha21
addikt

Üdv!Mivel mértél rá?

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#4316) Skyer válasza moha21 (#4315) üzenetére


Skyer
senior tag

Everestnek a mérőjével (érzékelő panel rész). Tudom nem a legpontosabb de grafikusilag ez a legmegbizhatobb sztem.

Honlaptervezést,számitógépszerelést,webprogramozást vállalok!

(#4317) moha21 válasza Skyer (#4316) üzenetére


moha21
addikt

Javaslom multiméterrel, mérj rá szoftveres mérés sok esetben hibázik. És ne terheletlenül mérj.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#4318) mr_ricsi válasza Skyer (#4314) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Ha 7V igaz, már rég nincs működő vinyó a gépedben.

Windows7 és Realtek hangchip?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#4319) Skyer válasza mr_ricsi (#4318) üzenetére


Skyer
senior tag

néhány mp ig voltak ezek az értékek csak..utánna már kapásbol fagytam. A winyo még mindig működik egy WD caviar Blue sztem nem adja csak úgy meg magát de a táp lesz az első amit kidobok belőle.

[ Szerkesztve ]

Honlaptervezést,számitógépszerelést,webprogramozást vállalok!

(#4320) didyman válasza Skyer (#4319) üzenetére


didyman
őstag

Miért, abból nem gyártanak hibásat?

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#4321) Skyer válasza didyman (#4320) üzenetére


Skyer
senior tag

Micsodábol? Ajánlom hogy ne legyen hibás...A teszt progik szerint abszolut hibátlan a winyo ugyhogy hiszek neki. A tápomrol már kétségeim vannak hogy jól működik e..

Honlaptervezést,számitógépszerelést,webprogramozást vállalok!

(#4322) mr_ricsi válasza Skyer (#4319) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"egy WD caviar Blue sztem nem adja csak úgy meg magát"

5V helyett 7V-nál alul a nyákon elfeketedett IC-k lennének, a vinyód pedig teljesen döglött.

És az is teljesen logikus, hogy tápellátási hiba esetén még kiirkál a hibanaplóba, miközben talán napenergiáról működik a gép, ugye?
A "power kernel ID41" hibakód jelentésének már utánanéztél? Vagy csak a "power"-ig jutottál?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#4323) Skyer válasza mr_ricsi (#4322) üzenetére


Skyer
senior tag

Ez mit akar most jelenteni?

Honlaptervezést,számitógépszerelést,webprogramozást vállalok!

(#4324) moha21 válasza Skyer (#4323) üzenetére


moha21
addikt

[link]
Realtek kari.
Az meg atx szabvány +-5%-ot viselnek el elvileg a hardverek.

Mr_ricsi:mondjuk láttam már furcsa dolgokat a +12V lement 8-ig vagy felment 17-ig és a gép ment!!! ( Nem szoftveres mérés)

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#4325) Skyer válasza moha21 (#4324) üzenetére


Skyer
senior tag

nekem nincs kék képernyőm és realtek szar cuccom sem. Via a hangcsip az összes többi pedig AMD. Talán az integrált hálozati kártya realtek de mi a faszom köze lenne ehhez? semmi tehát ez van.

Honlaptervezést,számitógépszerelést,webprogramozást vállalok!

(#4326) didyman válasza Skyer (#4325) üzenetére


didyman
őstag

Kicsit finomabban a szóhasználattal.
A semmiről meg még ne legyél annyira meggyőződve, egy alaplap mindig bonyolultabb annál, hogy semmi közét emlegess róla.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#4327) mr_ricsi válasza moha21 (#4324) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Mr_ricsi:mondjuk láttam már furcsa dolgokat a +12V lement 8-ig vagy felment 17-ig és a gép ment!!! ( Nem szoftveres mérés)"

Ha a 12V lemegy 8V-ra, azt -többek között- a tápnak észre kell venni, elvenni az ATX csatiból a "PowerGood" jelet, amitől az alaplap szépen leáll. Az alaplapi hardvermonitor dettó.
A 17V hihető, mert eleve azon a tápágon +10% eltérés is megengedett (az 5V-osnál csak 5%), és a ventiken kívül nemigen működik közvetlenül róla.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#4328) mr_ricsi válasza Skyer (#4325) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Azt írod, hogy "fagy" ill. "meghal" a rendszered. Ez hogyan értendő a gyakorlatban?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#4329) moha21 válasza mr_ricsi (#4327) üzenetére


moha21
addikt

Akkor úgy értem még ennél is láttam már szélsőségesebb esteket, amikor mindennek füstölni kellett volna már de mégsem. :C

Skyer: mr_ricsi megkérdezte rákerestél- e a hibakódra te nem válaszoltál rá, mi honnan a túróból (ezt írom inkább) tudjuk neked mid van. Én mint látod hajnalban is nekiáltam google-zni, hátha segít. De ha meg tudod, hogy szar a táp meg 7V-ot ad le akkor nem értem mi a kérdés? Dobd ki/csináltasd meg..

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#4330) Hokika


Hokika
tag

Sziasztok

Tudom hogy már volt kérdés de nem találtam választ
tápm egy Chieftec GPS-400AA-101A 12es ventivel ami zavaróan hangos...most takarítottam ki a tápot kibányásztam és ott is kipucoltam de nem szünik meg a hang. Vajon ki tudom cserélni azt a ventit ami benne van egy halkabbra (vki csinálta már?) vagy törődjek bele...

másik kérdés hogy egy HD 4850-4870es videokarit elbírna még a tápom? most egy 3870es van benne

előre is köszönöm

MAGYAR ÉGEN MAGYAR ISTEN, motorosnak párja nincsen!

(#4331) Badman 4ever


Badman 4ever
őstag

Most történt velem, hogy a Compaq-om 90 W-os tápján kedves testvér átbillentette a kapcsolót a 115 V-os állásba, minek hatására amint áram alá került a gép (elosztón gomb lenyom) egy nagy durranással és büdös füsttel találkoztam. A tápnak ránézésre semmi baja, nincsenek púpos kondik így 11 év után se és minden tökéletes állapotban van benne, égés sehol, kivéve az olvadóbiztosítékot, ami eldurrant. Amikor lecseréltem akkor is ugyanilyen durranással válaszolt a táp, pedig 230 V-os állásban volt már. Új tápot nem tudok belerakni, mert egyrészt speckó alakú és a házzal részben egybe van építve és 14 pines. A gépnek nem lett baja, a másik Compaqom tápjával megnéztem. A kérdés, hogy miért durranak el a biztosítékok, hogy javítható a táp, mit cseréljek?
Így néz ki, ez egy pár hónapja készített feszültségteszt:

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#4332) moha21 válasza Badman 4ever (#4331) üzenetére


moha21
addikt

A primerkörben nagy valószínűséggel a FET-ek egyike, vagy mindkettő jobb létre szenderült. Nem látom multimétereden van- e szakadásvizsgálat, azzal meg tudod nézni zárlatos, vagy szakadt -e a primer tranzisztor.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#4333) moha21 válasza Hokika (#4330) üzenetére


moha21
addikt

Yate Loon D12SH-12 ilyen venti van benne ugye?
[link]
itt meg tudod nézni a paramétereit.

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#4334) Hokika válasza moha21 (#4333) üzenetére


Hokika
tag

szia

hasonló csak gondolom más gyártó DC brushless D12SH-12(F)

2 kábel megy a ventiből a táp nyákjára egy csatiba

[ Szerkesztve ]

MAGYAR ÉGEN MAGYAR ISTEN, motorosnak párja nincsen!

(#4335) Badman 4ever válasza moha21 (#4332) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Kösz az infót, szakadásvizsgálat sajna nincs a multin, de ránézek a FET-ekre.

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#4336) moha21 válasza Badman 4ever (#4335) üzenetére


moha21
addikt

A ránézést nem tudom, hogy érted remélem nem szó szerint.:) piacon kapni 800ft-ért DT830D jelű multit azon van szakadásvizsgálat( nagyon hasznos tud lenni). Persze nem egy komoly műszer, de erre a célra és még sok mindenre is kiváló.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#4337) szumo válasza moha21 (#4336) üzenetére


szumo
senior tag

Például a kocsim csomagtartójába :D S akkor nem kell a biztosítéktáblát szétkapnom :)

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#4338) moha21 válasza szumo (#4337) üzenetére


moha21
addikt

így van :DD

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#4339) 04ahgy válasza Badman 4ever (#4331) üzenetére


04ahgy
nagyúr

moha21 állításával ellentétben nem FET, hanem bipoláris tranzisztor van a bemeneten ezeknél a tápoknál még. Egész aktív itt a fórumon, ahhoz képest, hogy összekeveri a szezont a fazonnal, de ez alapján tápot nem igen javított még. A topikot meg szétoffolja pár soros hozzászólásokkal, ami még hagyján ha szakmai, de nem is mélyvíz.

Egy tápom volt eddig ilyen, Delta beles, tehát nem a fos fajta. Átkapcsolták a kapcsolót. Vitte magával a következőket: vezérlő IC, készenléti primer FET, két primer kapcsoló főtranzisztor, félhídátló kondija, félhíd egyik puffancsa, biztosíték, optocsatoló. Elég költséges volt (lett volna) javítani, de nem új alkatrészekből oldottam meg.

Az átkapcsoló átállításakor a hálózati feszültség 325V-os egyenfeszültsége duplázódik. Majdnem 650V feszültség, kis belsőellenállású forrásból terheli a fele ekkorára méretezett alkatrészeket.

Kedves testvért billentsd fenékbe. A táp meg javítható, de rossz esetben fél primerkör odavan, az olvadóbiztosító ugyanis késéssel olvad ki.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#4340) Hokika válasza moha21 (#4333) üzenetére


Hokika
tag

a 3 és a 2 kábeles megoldás között mi lehet a különbség?

MAGYAR ÉGEN MAGYAR ISTEN, motorosnak párja nincsen!

(#4341) 04ahgy válasza Hokika (#4340) üzenetére


04ahgy
nagyúr

El lehet menni a tápokról alaposan - mélyvíz topikból. Ez nem kérdezz-felelek, nem az egyszavas kérdések topikja, nem a ventilátorok topikja. Aki meg szakmai dolgokkal jönne ide, offot talál off hátán, amit a tápokról sokat tudni vélő emberek maguk gerjesztenek.
Kérem az összes fórumozót, hogy az első hozzászólásban írtaknak megfelelően szíveskedjenek a topikot használni, mert a következő esetben moderátorhoz fogok fordulni masszív OFF, és hozzászólásgyűjtés címén.

Amúgy a 3 szálas esetben elérhető a ventilátorfordulatszám-érzékelés.

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#4342) moha21 válasza 04ahgy (#4341) üzenetére


moha21
addikt

[link]
Ha a ventilátor nem a táp része akkor jó. Megfogadom a tanácsodat és kerülöm a hozzászólást! Nem voltam lusta végigolvasni a topic első 3800 hozzászólását. Ennél voltak súlyosabbak is.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#4343) Badman 4ever válasza 04ahgy (#4339) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Tehát sok forrasztgatás nélkül nem úszom meg. :U Mivel tápok működéséről elég keveset tudok, ezért el fog kelleni még egy kis segítség, hogy mik lehetnek a ludasak. Ha lefotózóm a tápot, meg tudnád nevezni a primer kör esetlegesen sérült alkatrészeit?
A kondiknak látszólag nincs baja, még púposodásnak sincs nyoma, meg azokat le tudom ellenőrizni, hogy jók-e.

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#4344) didyman válasza mr_ricsi (#4327) üzenetére


didyman
őstag

5% már egy ideje az a 10%. :)

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#4345) didyman válasza Badman 4ever (#4343) üzenetére


didyman
őstag

Szok lenni két varisztor, azok ugranak el ilyenkor, meglepő, de ritkán van ennél komolyabb baja. Kiégett biztosítékot élből cserélni és újra próbákni meg nagy botorság korrekt tesztelés nélkül, több kárt is okozhat.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#4346) 04ahgy válasza didyman (#4345) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Elvileg a varisztornak kellene – feszültségfüggő lévén – a túláramtól zárlatba mennie. De ahol nincs varisztor beiktatva, az a kellemetlen. Gyakorlatilag a kismegszakító leoldásáig / Wickmann bizti kiolvadásáig szabad útja van a pusztításnak a primerkörben, a sorban zárlatba menő eszközök miatt. Egy Chieftec ATX 360-202 tápban mindkét primerkondim eldurrant a zárlatba menő egyik primer tranzisztor miatt, mint ahogy anno a kezedben is a csavarhúzós kisütés hatására felrobbant az MM kondi. Az épp rákapcsolt kondit elvitte a zárlati áram, a másikat meg elvitte az első lecsökkent kapacitása és a soros kapcsolás következtében kialakuló névlegesnél magasabb (200V-os kondik ezek, az egyenirányított pedig 320V) feszültség.
Szóval a 115/230V-os kapcsoló átkapcsolásakor nem pusztán a túlfeszültség az, ami a primerkört károsíthatja, az előző gondolatmeneten elindulva.

Chieftec tápoknál a Graetz-híd elejére kapcsolt két dióda, két ellenállás, két 2,2uF/400V kondi mire szolgál?

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#4347) moha21 válasza 04ahgy (#4346) üzenetére


moha21
addikt

elolvastam..:S

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#4348) Dezike válasza 04ahgy (#4346) üzenetére


Dezike
tag

Ez a kérdés engem is érdekelne mivel nálam is van 1 Chieftec ATX 360-202 táp aminek az említett kondija így néz ki

oldalán kicsit lyukas :)

Sajna a környéken nem tudtam felhajtani belőle 400V-os ilyen kicsi 2,2µF kondit a hely pedig elég szűkös.
Még nem indítottam el nélküle a tápot.

"előző életemben sem hittem a lélekvándorlásban"

(#4349) 04ahgy válasza Dezike (#4348) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A kis panel nélkül megy a táp, az biztos, kiveheted. Az az érdekesebb, hogy mi a funkciója. Zavarszűrésre vajmi kevésbé ideális, lévén az elkó nem szereti a nagyfrekvenciát. No meg feszültségkétszerező kapcsolásban üzemel. Ekkora kondi nem is igen létezik ilyen kapacitás / méret kombóban, nem tudom mit alkotott a Teapo. Én Yageo 2,2uF / 350V kondival helyettesítettem, ami sokkal nagyobb volt nála, de az is 3 nap alatt felpúposodott. Azért vagyok a funkcióra oly kíváncsi.

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#4350) Dezike válasza 04ahgy (#4349) üzenetére


Dezike
tag

Köszönöm a megerősítést nem kell ez oda :)
Kis panel kihajítva, 115-230V kapcsoló kihajítva. Így szellősebb.
(egyébként is lusta lettem volna vissza forrasztani a kapcsoló kemény 2db. vezetékét)
Táp köszöni remekül van, kicsi konfiggal tesztelve (PIII geforce2, meg ne erőltesse magát) feszültségek rendben. Más alkatrész szemrevételezéssel rendben tűnik.

A nyák színéből és az ellenállás lábánál lévő oxidációból ítélve nem lehet, hogy fázott az a kondi nem csoda ha az új is megpúposodott.

"előző életemben sem hittem a lélekvándorlásban"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.