Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-09-06 22:56:53

LOGOUT.hu

Ezt a topik azért került létrehozásra, hogy a fórumon megforduló elektroműszerészek és tápokkal hivatásszerűen foglalkozó szakemberek megoszthassák értékes tapasztalatukat és szakmai, valamint magánvéleményüket az ebben a témában kevésbé járatos fórumtársaikkal.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4251) Goose-T


Goose-T
veterán

Sziasztok! Kicsit off a kérdés, de meg tudja mondani valaki, hogy miért RST a három fázis jelölése? Ez valami rövidítés? A páromnak azt a feladatot adta a villanytantanára a fősulin, hogy derítse ki, mit jelent ez a rövidítés. :)

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#4252) potato


potato
csendes tag

hali!
azt szeretném kérdezni hogy eggy CoolerMaster RealPower M520 elbirna az E8400 al egy MSI R4890 OC val... + beszeretnék rakni egy 8600Gt kártyát mellé nemtudom bemerjem-e valaki esetleg ?
lap MSI P45 Platinum meg van 2x2Gb kingmax ram

jah és ezen a tápon nem tudja valaki hogy mikor kell égnie a piros lednek hátul mert nekem nem szokott ha lekapcsolom se

[ Szerkesztve ]

(#4253) Robi BALBOA


Robi BALBOA
őstag

Megoldottam a gondot!

A tápon volt alaplapi 8pin-es 12v-os ág is(amit nem figyeltem), a 4pin-es 12v-os ág azért volt kevés, mert szerintem a vga tápkábelel eggyütt egy ágról karta a 12v-os és ez az ág már nem bírta el a vga-t és a tuningolt procit, de így már szépen megy az egész!

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#4254) Cobra. válasza potato (#4252) üzenetére


Cobra.
őstag

Bőven elbírja, de ezt miért itt kérdezed? Van erre megfeleő topic is (pl Mennyit fogyaszt a gépem?, Melyik tápot vegyem?)
Piros LED? Nem ismerem a tápot, de vagy hibajelző lehet, vagy mindig világítania kéne, amikor áram alatt van a táp.

(#4255) bzs73 válasza potato (#4252) üzenetére


bzs73
őstag

Azt még lazán bírni kell annak a tápnak.

If a second or you are the first to lose.

(#4256) szumo válasza Goose-T (#4251) üzenetére


szumo
senior tag

Az meg már milyen tanszék ahol villanytantanár van?
Amúgy egy középiskolás tankönyvet javaslok, vagy a google a barátod, mint mindenkinek.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#4257) Goose-T válasza szumo (#4256) üzenetére


Goose-T
veterán

Azért tettem fel a kérdést itt, mert a Google nem segített, pedig elég sokáig kerestünk utána. Azt tudom, hogy régi, elavult az RST jelölés, most már L1-L2-L3 van helyette; csak az érdekelne, hogy annak idején miért jelölték így. Amúgy még nem láttam olyan középsulis tankönyvet, amiben háromfázisú hálózatokról írnak. Sajnos egyikünk sem villanyszerelőnek tanult, most már nem tudunk mit tenni. :) A villanytantanár meg elektrotechnika-tanár, ha így jobban tetszik. :P (Hogy miért kell pont ezen fennakadni... :U )

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#4258) lsc válasza Goose-T (#4257) üzenetére


lsc
nagyúr

Gugli

Az élet kegyetlen .

(#4259) Goose-T válasza lsc (#4258) üzenetére


Goose-T
veterán

Köszönöm! :R

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#4260) szumo válasza Goose-T (#4257) üzenetére


szumo
senior tag

Nem akadok én fent, de az ember tiszteli a másikat. És azért javasoltam a középiskolás könyvet, mert abban benne volt magyarázószöveggel együtt. Szívesen bemásolnám, csak az a fránya 160 km ne lenne a könyveket tartalmazó ágyneműtartóig. Ami pedig nálam van az csak gyengeáramú ipari elektronikai könyv. Az meg hát inkább a félvezetőkről szól.
A címében nem vagyok biztos, de háromfázisú gépek, vagy motorok, vagy transzformátorok címszó alatt futott '95 -környékén, és a bevezetőben volt egy történelmi áttekintés. S piros volt a borítója, mint a legtöbb gyakorlati és elméleti műszaki szakkönyvnek akkoriban.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#4261) Zefír


Zefír
őstag

Sziasztok!
Miért van az, hogy ha nem megy a gép, akkoris ilyen sercegő hangja van a tápnak? Ha lekapcsolom a tápot, majd vissza akkor a gép indításáig csendben van.
Eléggé idegesítő. Lehet ez ellen valamit tenni?

(#4262) didyman válasza atesss (#4245) üzenetére


didyman
őstag

Az Ltec egy régi kínai versenyző, hát nem egy merci :D , a mellette lévő kondi egy Nippon (UCC) PAG sorozatú jóság, APFC után abszolút jó (sose fogom megérteni,miért került ide kétféle, egyik vacak, másik jó megoldásban, egyébként tök párhuzamosan). De látom, van, ahol két Ltec szerepel..
Aktív PFC van bennük.

[ Szerkesztve ]

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#4263) didyman válasza Cobra. (#4247) üzenetére


didyman
őstag

Ha a táp védelme old le, akkor a táp leáll, reteszelődik. Újraindulás akármi miatt lehet, a tuning sosem opció, hanem ajándék.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#4264) didyman válasza vzsryl (#4250) üzenetére


didyman
őstag

Normális gyártó, a tápot így elsőre nem ismerem.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#4265) didyman válasza Zefír (#4261) üzenetére


didyman
őstag

Hallani kéne, mert lehet komolyabb baj is, de szokot lenni sercegés, ha a PWM-nek a készenléti körben van alacsony energiafelvételű állapota, ekkor például periódusonként x ciklust kihagy, ekkor leáll, majd elindul-ebből összejöhet egy sercegő hang, ahogy a vasmagon "felfut-lefut" a vezérlés.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#4266) Zefír válasza didyman (#4265) üzenetére


Zefír
őstag

És honna, tudom meg hogy kezd megghalni a táp, vagy cska annyi amennyit leírtál?
Egyébként már nagyon idegel, tök kuss az egész gép. [link]
Csak a táp serceg. :W

(#4267) didyman válasza Zefír (#4266) üzenetére


didyman
őstag

Leírom ismét: Hallani kéne. :)
Ez egy IMBP? Abba bele kéne hamar nézni!

[ Szerkesztve ]

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#4268) Zefír válasza didyman (#4267) üzenetére


Zefír
őstag

Mi az az IBMP? :B
TÁpokhoz nem értek, csak felhazsnálói szinten :B
Egyébként Coolink. ha a márkájára gondoltál.

(#4269) Zefír válasza Zefír (#4268) üzenetére


Zefír
őstag

IMBP csak nemtudok írni :B

(#4270) didyman válasza Zefír (#4268) üzenetére


didyman
őstag

Pláne nézz bele, fotót kérünk ide is:)

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#4271) atesss


atesss
addikt

Üdv !
Beírom ide is, mert az egyik fő felhasználása a PC-s tápok lenne:

Ha valamelyikőtök jól ért elektronikához-méréstechnikához, és tudna segíteni Digitális fogyasztásmérők mérési elvének és pontosságának kitalálásán, akkor hálásak lennénk érte a topicjában: [link] :R

[ Szerkesztve ]

(#4272) Zefír válasza didyman (#4270) üzenetére


Zefír
őstag

Nos, nagy szarban vagyok..
Szétszedtem a tápot, betettem egy noctua ventit, mert a ventije is hangos volt. Visszatettema gépbe, és mikor rátoltam a 220at puff kigyulladt, legalábbis úgy szikrázott, megnéztem a biztosítékot, persze annak semmibaja, de ha megint rádugom, megint ugyanez a szindróma...Szóval nemigazán dugdosom már sevo ezta tápot... :W

(#4273) 04ahgy válasza Zefír (#4272) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Senki nem mondta, hogy mókolj a táppal. Annyit mondott didyman, hogy vedd le a fedelét, és fotózd le, hogy a vének tanácsa fejét összedugva tanácsot adhasson. Erre ugrabugrálsz. Meg is érdemled.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#4274) Zefír válasza 04ahgy (#4273) üzenetére


Zefír
őstag

Ventillátor csere? Hozzá se nyúltam a beléhez:/
Ventillátort meg már máskor is cserélte.

(#4275) Cobra. válasza Zefír (#4274) üzenetére


Cobra.
őstag

Csatlakozós volt a gyári venti vagy forrasztottad az újat?

(#4276) 04ahgy válasza Zefír (#4274) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Csak úgy magától nem sűrűn szikrázik egy táp, meg gyullad ki, főleg nem pont egy ventilátor csere után, mikor is meg van bolygatva. Furcsa az egybeesés...

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#4278) didyman válasza #54630400 (#4277) üzenetére


didyman
őstag

Azért van két luk, mert egy nem elég. Szerinted akkor egy y-elosztó hogyan lenne jó megoldás?

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#4280) 04ahgy válasza #54630400 (#4277) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Inkább szerezz be PCIe 6 tűs hosszabbítót. És olvass első hozzászólást. Ez a topik mélyvíz. Őszintén, szerinted egy ilyen kérdés ide való?

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#4282) moha21 válasza Zefír (#4272) üzenetére


moha21
addikt

Rengeteg topic-ban többször is említette didyman, hogy csak úgy nem cserélünk ventilátort.
Ráadásul miután kigyulladt még rádugtad????

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#4285) moha21 válasza #54630400 (#4284) üzenetére


moha21
addikt

mi az a kábelkorbács? valaki homályosítson fel plz! :W

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#4286) Zefír válasza Cobra. (#4275) üzenetére


Zefír
őstag

Ihazából, ,ég az előző gazdálya vágtaki az eredeti ventit, én külön az alaplapra kötöttem.

(#4287) moha21 válasza Zefír (#4286) üzenetére


moha21
addikt

Hát még így is szerencséd volt, hogy nem akkor adta meg magát amikor nincs senki a közelben, hanem rögtön fellfort( vagy előtte jó volt? biztosíték, hogy nem ment szét?)
Az meg, hogy az alaplap pwm-je vezérelje a tápventit? :W

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#4288) mistixx


mistixx
tag

Üdv!
Van nekem egy noname 300W-os tápom a régi gépemből.Működik csak "nyugdíjaztam". Az lenne a kérdésem, hogy anélkül, hogy beépíteném egy gépbe rá lehetne e venni arra, hogy ne csak készenlétben legyen, hanem kapcsoljon is be.
Remélem azért érthető, hogy mit szeretnék kérdezni. :F

<huf> "A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station." @bash.hu

(#4289) moha21 válasza mistixx (#4288) üzenetére


moha21
addikt

Milyen gépbe építenéd be? Készenlét alatt arra gondolsz, hogy áram alatt van? Zöld vezetéket rövidre zárod egy feketével(gnd,föld).

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#4290) mistixx válasza moha21 (#4289) üzenetére


mistixx
tag

Igen arra gondolok, hogy áram alatt van. Ventiket hajtanék vele.

<huf> "A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station." @bash.hu

(#4291) 04ahgy válasza mistixx (#4290) üzenetére


04ahgy
nagyúr

6-10 ventilátorig jobban jársz egy 12V 2-2,5A dugasztáppal, mintsem egy PC táppal, legyen ez utóbbi bármilyen is. Ekkora kis terhelésnél a felvett energia tetemes hányada elveszik veszteségként, nem éri meg, ráfizetés.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#4292) mistixx válasza 04ahgy (#4291) üzenetére


mistixx
tag

Éretm és köszönöm a felvilágosítást.Utánna guglizok, de ha tudnál ajánlani valamilyen dugasztápot akkor megköszönném.

<huf> "A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station." @bash.hu

(#4293) dReFiX


dReFiX
senior tag

Sziasztok !

Sapphire Radeon HD4870 Toxic 1024MB Tipusú VGA t készülök venni, de úgytudom h 2 tápcsatlakozó kell hozzá a táp felől ( nem tudom a pontos megnevezést, nem értek hozzá :DDD ) és az lenne a probléma hogy a Tápom viszont csak 1 ilyen vezetékkel rendelkezik, remélem értitek :B , szóval ilyenkor mi a teendő új TÁPOT kell vennem ? köszi a segítséget előre is :R

(#4294) moha21 válasza mistixx (#4292) üzenetére


moha21
addikt

például:[link]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#4295) kop8


kop8
őstag

Ventilátor cserénél tápban mire kell odafigyelni?
Codegen 400-as tápban szeretnék 12cm-es ventit cserélni mert nagyon hangos.
Ez a táp szabályozhatja a ventit vagy mindig csak 12V megy?

GIGABYTE Z77X-UD5H / i7 2600k Scythe Mugen 2 / 20GB DDR3 1600Mhz / RX570 / Corsair RM550 ----Thermaltake Commander MS-I----xiaomi mi5/ mi11

(#4296) moha21 válasza kop8 (#4295) üzenetére


moha21
addikt

[link]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#4297) lsc válasza kop8 (#4295) üzenetére


lsc
nagyúr

Inkább tápot cserélj, a konfigodat elnézve csoda hogy megy a táp, azért is hangos mert nagy neki a terhelés és alacsony a hatásfoka .

Az élet kegyetlen .

(#4298) moha21 válasza lsc (#4297) üzenetére


moha21
addikt

Ezt a hozzászólást fogadd meg! Én nem néztem konfig-ot/merhát ilyeneket még bedobálok 366mhz celeronokba:D/, de nem éri meg a venti csere. Kondik száradnak idő elteltével. Én is ajánlom vegyél másik tápot. Anno én is volt ezen spóroltam, hát megtanultam. És szerencsém volt, mert ott voltam, mikor kigyulladt a noname táp.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#4299) gooool


gooool
őstag

Sziasztok!
Egyik PH-s haverommal nem jutunk abban dűlőre,hogy egy amerikában vett tápot lehet-e itt Mo-on használni.A milyen tápegységet vegyek topicban azt mondták,hogy semmi akadálya,szerinte viszont nem lehet,mivel nem egyezik a hálózati freki.(megjegyzem,hogy a tesztek sem írnak ilyesféle inkompatibilitásról)
Szóval akkor egy USA-ból rendelt Seasonic táp működne rendesen itt Magyar földön? :F

Kösz a segítséget! :R

Üdv, Balázs

(#4300) Cobra. válasza gooool (#4299) üzenetére


Cobra.
őstag

Ha megy 230V-ról akkor megy itthon is.
Szerintem nem nagyon gyárt Seasonic amerikai belpiacos darabokat, nem érné meg nekik, szóval 99%, hogy működik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.