Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-09-06 22:56:53

LOGOUT.hu

Ezt a topik azért került létrehozásra, hogy a fórumon megforduló elektroműszerészek és tápokkal hivatásszerűen foglalkozó szakemberek megoszthassák értékes tapasztalatukat és szakmai, valamint magánvéleményüket az ebben a témában kevésbé járatos fórumtársaikkal.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2001) misi2096


misi2096
csendes tag

Éljen! Megvan az FSP táp! :) az utsó darabot csíptem el a boltban, de mondták hogy rendelnek még, mert viszik mint a cukrot! A depo.hu-n rossz ár van meghírdetve! Igazából 6600,- (bruttó) a 7800,- helyett! Nem reklám, de a Zóna Computer a bolt neve!

Ja és semmi sem szállt el a gépben! :) Most betettem egy Maxx-os biztosítékot. Remélem ez már megvédi ;) Már csak a villámcsapástól kell megvédenem, de itt a XXII. kerületben nem túl gyakori :)

Ha belecsap valahová az elmű hálózatába szétterjedhet az otthonokig, vagy le van földelve?

''I want it all, and I want it now!'' - Queen

(#2002) stol válasza misi2096 (#2001) üzenetére


stol
addikt

FSP alá a MAXX felesleges :D
Amúgy is csak periférián véd, fődarabokra nem.
Az FSP-ben nem kicsit spécibb védelem van, mint a kapszula :DDD
A villám ellen nincs tökéletes védelem, ez lebegjen a szemed előtt.

(#2003) R.Zoli


R.Zoli
őstag

Akit érdekel az új 400 wattos Zen annak ajánlom figyelmébe a cikket:


[link]

Már a Hexus-on is volt egy cikk róla... Egyébként semmi különös a táp... Kombinálták a régi 300-as felépítését az Antec Phantom kialakításával... Ugyanis ott volt ez az ötlet ,hogy a félvezetők bordáját ''kössük ki'' egy jó nagy bordára ami egyben a táp teteje... Namost az FSP úgy döntött még meg is lyuggatják a tetőt ,hogy jobban szellőzzön a táp... A többi részéről sajnos nincs kép igazán tehát nem látszik ,hogy mennyit változtattak a tápon ,de a Hexus cikkje szerint jobb a hatásfoka mint a 300-as változatnak... Kapni a tápot szinte lehetetlen ,egyébként olyan 120 euro környékén van ,tehát az árat megint sikerült nagyon jól eltalálnia az FSP-nek mert a piacon a többi ekkora teljesítményű ám ekkora hatásfokot nem tudó tápok is drágábbak... A kérdés az ,hogy az idegesítő ciripelést sikerült e megszüntetniük....

Amúgy szép kis konfigot raktak a tápra a cikkben :D Kedves emberek :D

[Szerkesztve]

(#2004) didyman válasza R.Zoli (#2003) üzenetére


didyman
őstag

We set up the rig and hit the small integrated power switch on the EVGA board...nothing happened.
Valahogy olyan érzésem van, hogy lesznek páran, akik nem jutnak tovább az olvasásban :D

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#2005) R.Zoli válasza didyman (#2004) üzenetére


R.Zoli
őstag

:D

Én jóindulatú voltam és továbbolvastam :D Mellesleg volt nekem is Zen-em és kissé utáltam ezt én is ,hogy néha indult néha nem...Nomeg a ciripelést...

(#2006) Fikás


Fikás
csendes tag

Sziasztok lenne gy kérdésem!Most szereztem be egy Abit 939es alaplapot, egy 3500+ procival, x700Ati, egy 80-as vinyó és egy cdrom lesz a gépben össz-vissz!És ezt egy q-tec 500as táppal akarom meghajtani csak az a gond, hogy a táp 20pines és az alaplapon 24pines a foglalat!Most mi legyen rádugjam így vagy kellene valami átalakító mellé?Előre is köszi a segítséget!

(#2007) Szten Márs válasza Fikás (#2006) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

1, Nyugodtan dugd rá, csak egyféleképpen megy rá, nem lesz semmi gondja ettől, tökéletesen fog vele így is menni.
2, Az ''500W''-osnak csúfolt (ehhe) Q-tec nem táp. Lehet, hogy úgy néz ki, de nem az :D
3, Ez a kérdés nem ebbe a topicba tartozik, ilyesmivel itt: [link] szoktunk foglalkozni, szóval ha további kérdésed van, ott tedd fel.

(#2008) janos1988


janos1988
addikt

Hellosztok.

Nekem 1 chieftech 420-as tapom ment tonkre altalam. Nagy szikra, le is verte a biztositekot, ugyanis az tortent, hogy le volt veve a teteje, gepet kikapcosltam, de a tapot nem... es vissza akartam rakni a tetejet es hozzaert a kepen lathato lapkahoz. Ozt konyec. Ha most bedugom ugyan ott szikrazik. (kepen laccik, hogy hol ert hozza a szele) Kerdesem az, hogy meglehet-e ezt csinalni, hogy mukodjon, olcson, mert tesomeknak jo lenne majd?!

[link]

Segitsegeteket elore is koszonom!



[Szerkesztve]

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#2009) stol válasza janos1988 (#2008) üzenetére


stol
addikt

99%, hogy javítható.

Két megoldás van.

1. A PFC kört megjavítjuk, ez pénzbe kerűl.
2. A PFC-t ale-czuzamen kidobjuk, a táp működik tovább, te meg csak munkadíjat fizetsz :DDD

(#2010) fero02 válasza stol (#2009) üzenetére


fero02
veterán

Úgy irigyellek, h mindig van munkád!

Ha magától nem kakil be, akkor is van, aki gondoskodik róla. ;] :DD

(#2011) sanyixXx


sanyixXx
senior tag

hi

ropla tápokról van teszt valahol? vagy tudtok róluk vmit? most egy 400w-os roplám van ami az adatlapomon lévő konfigot hajtja, de közeleg az újítás és kétlem, hogy a táp bírná...
van alapja a kételyeimnek?

köszi :R

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#2012) Csaba_20_ válasza fero02 (#2010) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Te nem dolgozol mi? Szegénynek mindig van munkája, mégse milliomos. Tápszervizelésből nem lehet megélni, hidd el! ;) :DD

(#2013) mazda626


mazda626
addikt

Sziasztok!
Thermaltake Silent Pure Power 480W (W0011)-es tápnak szeretném kimérni a feszültségértékeit multiméterrel. Hogyan tegyem ezt? Mit hova kell tenni? Nem akarom kisütni a tápot.
Előre is nagyon szépen köszönöm a segítséget! :R

(#2014) Peti1978


Peti1978
csendes tag

Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni tápegység cseréhez. Van egy P2-es konfigom amihez van egy 200W táp de az nem működik jól.Sokszor nem kap elég áramot a vga kártya és nem jelenik meg kép. A tápegység out adatai: 230V/0.5A, Input: 230V/2.5A. Van nekem egy P4-es 250W-os tápom és ezzel szeretném meghajtani a gépet. Az alaplapi táp illeszkedik a P4 betápjára, tehát ez jó viszont az alaplapnak nincs power bemente, mert a régi táp külön kapcsolóval indul. A P4-es táp adatai input: 230V/3.5A
1. Megoldható-e a P4-es tápnál hogy külön kapcsoló gombbal induljon?
2. Baj-e hogy van 1A eltérés az Input adatoknál?

Előre is kösz a válaszokat

Üdv;)eti

ASUS P8Z77 Thunderbolt, INTEL CORE i5 2320 3.0Ghz Quad PROCESSZOR, SAPPHIRE HD7850 2GB OC VGA KÁRTYA, 2*4GB CORSAIR VENGEANCE 1600Mhz DDR3 memória

(#2015) MZsoltee


MZsoltee
veterán

Hali!

Ha gondok vannak a géppel hogyan tudom megnézni hogy nem-e a táp aludas?

pl gyenge vagy ilyenek...

köszi

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#2016) Peti1978 válasza MZsoltee (#2015) üzenetére


Peti1978
csendes tag

Jó a kérdés ez engem is érdekelne. Szerintem meg kell mérni a kimenő teljesítményt, de azt nem tudom mivel. Ha valaki tudja írjon.

ASUS P8Z77 Thunderbolt, INTEL CORE i5 2320 3.0Ghz Quad PROCESSZOR, SAPPHIRE HD7850 2GB OC VGA KÁRTYA, 2*4GB CORSAIR VENGEANCE 1600Mhz DDR3 memória

(#2017) rudi válasza Peti1978 (#2014) üzenetére


rudi
nagyúr

ide írj [link]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#2018) rudi válasza MZsoltee (#2015) üzenetére


rudi
nagyúr

ide írj [link]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#2019) rudi


rudi
nagyúr

Újabb kilowattos teszt [link]. Tagan megint nem lett fényes. Érdekes, hogy mekkora fogyasztást ki tudtak csikarni; a dupla A64 FX-es 85% körüli hatásfokkal számolva átlépte az 500 wattot is.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#2020) unlock


unlock
csendes tag

Helló! Az lenti konfighoz vettem egy FSP Blue Storm II 500w-os tápot. Az előző Chieftek-et le kellett cserélnem mert nem akart együtt működni a szünetmentes áramforrással. A Chieftec 12.06 v-ot szolgáltatott +12 volton. Az Fsp 12.46-ot. Szerintetek ez nem sok egy kicsit. Ezt műszerrel mértem de szoftveresen is ennyit mutat.

[Szerkesztve]

(#2021) venember83 válasza unlock (#2020) üzenetére


venember83
nagyúr

5% lehet az elteres, ami +/-0.6 volt, szoval minden ok.

[Szerkesztve]

(#2022) RockHaRD


RockHaRD
addikt

Sziasztok, olyan kérdésem lenne, hogy tudtok-e 500W-körül venti nélküli tápot. Full halk gépet szeretnék, és azért kérdezem. Valamint aki esetleg ismeri a Zalman ZM500-Hp-t ami biztos halk, cska érdekelne, h jó-e, és tényleg elég halk-e.

thx :R

(#2023) Szten Márs válasza RockHaRD (#2022) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Hát venti nélkülit így nem, de 460W-os Zalman. Az 500W bőven felesleges, az aláírásodban szereplő konfig sem eszik 280W felett táp felől, hiába a nem gyenge tuning.
MOD: most látom ez a méáylvizes topic, nem tudom milyen megfontolásból került ide a kérdés :F Ennek itt a helye: [link] ez meg megy offba, majd később a levesbe gondolom.

[Szerkesztve]

(#2024) Petykafiam


Petykafiam
csendes tag

Nem tudom hogy ezt a problémát hova kellene írni én ide láttam jobbnak.
Szóval a probléma a következő: hamarosan beújjítok egy új alaplap+proci kombót és a mostani tápom csatlakozója nem lesz jó bele mert 4pin-el kevesebb van rajta. Az új alaplapokon meg 4-el több hely van. Ehhez az új alaplaphoz muszáj új tápot vennem vagy van valami átalakító is ehhez és ha van akkor mennyi?? Vagy jó a régi táp csatlakozója az új alaplapba?
A választ előre is kösz.

(#2025) garfild


garfild
tag

hello kérdés nemértek a tápokhoz és szeretném tudni hogy trust 570w dualfanra rábizhatom-e a konfigomat ami az adataimnál van a vga lelett cserélve 8800gts 320mb-osra :R

(#2026) slayer006 válasza garfild (#2025) üzenetére


slayer006
addikt

[link]

Petykafiam: szintén

[Szerkesztve]

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#2027) Jimmy8


Jimmy8
senior tag

Üdv!
Nekiálltam saját magam megjavítani a meghalt tápom:
Típus: DTK PTP3007P 300W
Hiba: készenléti módban reggelre lekapcsolta a kismegszakítót. égett szag........
Szétszedve kisérteties a hasonlóság az alább olvasható esettel (yeahsp hozzászólása):
[link]
Nekem is MACRON gyártmányú a panel és ugyanaz az alkatrész durrant el.
A kérdés: A rossz tranyó száma: K322 C945P, helyette mehet a BC182 vagy inkább a BC546B?
Másik kérdés: jó lenne az okot felderíteni, hogy mitől durrant szét a tranzisztor.(1-es)
Okozhatta a szekunder körben a 2-essel jelölt helyen lévő púpos kondi? (Ez a +12 szálon van)
harmadik kérdés: A panel hátlapján találtam egy olyan helyet, ami mintha rosszul (egyáltalán nem ) van beforrasztva az alkatrész. Lehet ez volt a baj? (3-assal jelölt helyen van a szekunder körben a bordára csavarozva). Mi ez az alkatrész. Gondolom nem csinálok kárt ha normálisan beforrasztom....
Néhány kép segítségnek:
Teljes kép: [link] (a kondi már ki van forrasztva)
Hátoldal messziről: [link]
Hátoldal (forrasztás) közelről: [link]
Kondi: [link]

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#2028) Jimmy8


Jimmy8
senior tag

Bocsi, most látom ezt nem ide kelett volna....
Nem sértődöm meg, ha áthelyezitek egy megfelelőbb topicba :)

(#2029) Csaba_20_ válasza Jimmy8 (#2027) üzenetére


Csaba_20_
őstag

A készenléti kör elektronika ment nálad is tönkre. Valamint a szekunder oldalon is el kezdtek kiszáradni a kondenzárotok. Ez két különböző meghibásodás, összekötő kapocs bennük a tápon belüli meleg és a hibás tervezés. Mivel én nem szitázott alkatrésszám alapján javítom a tápokat, hanem működési elv alapján, így nem tudok segíteni abban, hogy a K322-es alkatrész helyére milyet rakj be. Ilyen tápot nem javítok, mert nem látom értelmét, silány minőség. Az ilyen elektronikájú tápokban jelemző volt, hogy a szabadonfutó oszcillátoros készenléti tápból kapta a vezérlő IC is a tápfeszültséget, ráadásul mindenféle védelem nélkül. Ezért fordulhatott elő, hogya kondenzátor kiszáradása esetén repült a TL494 is. De simán előfordult, hogy szenesedett a panel is. Segítségként talán: [link]

(#2030) Joshi


Joshi
titán

Nekem ez a tápom van: Mode Com Feel II-500ATX [link]
Vélemény? :U

(#2031) Csaba_20_ válasza Joshi (#2030) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Mit szólnál ahhoz, ha elolvastatnám veled az első hozzászólását ezen topicnak? Majd rádöbbentenélek arra a nyílvánvaló tényre, hogy lusta vagy és azt a minimális tiszteletet sem adod meg az itt válaszadóknak, hogy elolvasod miről beszélgetnek. Te a társaságban is úgy kezded a beszélgetést, hogy mindenkit félbeszakítasz a saját mondanivalóddal? Szerintem nem.
Vélemény? :U

(#2032) Joshi válasza Csaba_20_ (#2031) üzenetére


Joshi
titán

Bocsánat Főmérnök Úr. :B ;]

(#2033) hecktor


hecktor
aktív tag

Helló!

Egy Chieftec 400w -os tápom van, annyit szeretnék megtudni érdekesség képpen, hogy mennyibe kerül, ha egész hónapban folyamatosan bekapcsolva van ? ( 1 hónap = 30nap = 720 óra :) ) Mennyi áraamot vehet fel egy ilyen tápegység, mert gondolom nem 400w -ot :) :R

szerk.: túl sok smile

[Szerkesztve]

(#2034) rudi válasza hecktor (#2033) üzenetére


rudi
nagyúr

Elég szerencsétlen kérdés, meg nem is ide tartozik. A tápod annyit vesz fel, amennyivel a géped terheli + a táp hatásfoka miatt adódó veszteség. Először nézz utána, kb milyen lehet a tápod hatásfoka, aztán keress egy olyan PH-s tesztet, amiben a tiédhez hasonló konfig fogyasztása le van mérve a mi 85% körüli hatásfokú tápunkkal. Végezd el a megfelelő szorzásokat és megkapod a számot, amire kíváncsi vagy.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#2035) Hequila


Hequila
őstag

Offba teszem kérdésem, miután megoldódott, nyugodtan törülhető!
Valaki nem tudna megszánni 10 db 3300uF-os átmérő10-es min. 6,3V-os alacsony ESR értékű elkóval? Ahonnan rendelni szoktam elfogyott, májusban már nem is lesz. (postázni kellene). Természetesen kifizetem!
Ha valaki érez magában elég ambíciót, és rendelkezik a fent említettel, az privizzen légyszi!

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#2036) LukE válasza Hequila (#2035) üzenetére


LukE
veterán

[link] ? Bár 10db még a min. rendelési összeg alatt van...

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#2037) Csaba_20_ válasza LukE (#2036) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Szerintem az nem low-ESR-es kondi. :R

Adnék, ha lenne felesleges, de jelenleg nekem is csak 4 db 3300uF/10V, 10x30mm, Yageo SC 105 fokos kondim van. Viszont van 3300uF/10V, 12.5x25mm Rubycon YXF 105 fokos itthon is és a Lomex-ben is kirakva az eladótérben. A Yageo-k kelleni szoktak tápokba és alaplapokba, én is a Lomex-es frissítésre várok. ;)

[Szerkesztve]

(#2038) Hequila


Hequila
őstag

Közben megoldódott, szóval törölhető!

Mivel már itt kezdtem el a postot, így nem írok a ''valami baja van a tápomnak'' témába.
Egy érdekes ''jelenséget'' vettem ma észre.
Adott egy Ever Power táp. Nem volt rádugva semi (tehát alaplap sem), de áramot kapott, és a főkapcsolója is be volt kapcsolva.
Egyszer csak azt vettem észre, hogy elkezd pörögni a ventije 1-2 mp erejéig, utána leáll. Kb. 2 perc szünet, újra pörög a venti 1-2 mp-re, utána leáll. A zöld - föld vezeték között ''önbekapcsolás'' közben is megmaradt a 3,7V feszültség, szóval nem az ért össze. Egyszer meguntam, összezártam a zöld - feketét, járattam 1 percig, utána kikapcsoltam. Azóta nem produkálja a jelenséget. Azt, hogy kimeneti feszültség volt-e, sajnos nem néztem meg.
Találkoztatok már ilyennel? Szerintem valamelyik kondi töltődött fel - sült ki... De ebben nem vagyok boztos. Szerintetek?

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#2039) Macka


Macka
veterán

Hy!
Tudja valaki, hogy a Zalman 460 APS tápban a venti hogyan csatlakozik a NYÁK-ra? Ki akarom cserélni ledes ventire.

(#2040) LukE válasza Csaba_20_ (#2037) üzenetére


LukE
veterán

ooops.

Véletlenül nem javított valaki conrados energy monitort? Merthogy megpurkant szegényke..
Valami letaknyolt proci, egy eeprom, egy műveleti erősítő és pár passzív alkatrész. Meg az LCD...

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#2041) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Sziasztok.
Vettem ma egy Revoltec venti fordulatszám szabályzó kütyüt.A gondom az lenne, hogyha rákötöm a ventiket, (max 4db)és elkezdem szabályozni a fordulatot, erőteljes nyikorgás hallatszik a tápból.Mi lehet ez szerintetek,Mivel orvosolható?

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#2042) Csaba_20_ válasza LukE (#2040) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Letaknyolt procikat nem lehet cserélni. Műverősítőt cserélhetsz, ha rossz, de szerintem ha nem javít a helyzeten, akkor hagyd a fenébe. Az EEPROM tartalmát se hiszem, hogy meg tudod szerezni.

(#2043) Csaba_20_ válasza Ace Ventura (#2041) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Ahhoz, hogy válaszolni lehessen a ''mivel orvosolható'' kérdésre, tudni kéne, hogy pontosan mi is történik. Így látatlanban csak annyit tudok javasolni, hogy használj más ventivezérlőt.

(#2044) Ace Ventura válasza Csaba_20_ (#2043) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Pontosan az a helyzet, hogy ha rákötöm a ventiket a fordulatszám szabályzóra, és elkezden tekergetni a potit, akkor érdekel nyöszörgő hangot hallok.Ugy észleltem tegnap, hogy a tápból jön.A táp egy 1 hetes 430-as S12-es.Ha kiveszem a szabályzót, és simán a tápra kötöm a ventiket 12 V-ra akkor semmi gáz nincs.Lehet hogy tényleg a szabályzó lenne szar?[link] ventilátorok, fordulatszámszabályzóknál van a cucc.És a 3.5-ös helyre szerelhetőm van :R

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#2045) Csaba_20_ válasza Ace Ventura (#2044) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Sajnálatos módon nem ismerem az említett eszköz működését így nem tudom megmondani, hogy milyen hatást gyakorol a tápra és milyen módon idézheti elő azt, amit leírtál. Nem tudok mérések stb. nélkül olyat mondani, hogy ''igen, rakj be xy-t és megjavul''. Egyszerű paraszti ésszel szerintem viszont az kijelenthető, hogy nem szabad hangot kiváltania a tápból. A Revoltec-től pedig láttam már működésellenes megoldást a Chromus I-es tápjának PFC kialakításában, ezért is javasoltam inkább a szabályzó egység cseréjét, mintsem a tápét. :R

[Szerkesztve]

(#2046) Ace Ventura válasza Csaba_20_ (#2045) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Kiszedtem minden zajforrást a gépből, és rájöttem, hogy nem a táp csinálja a hangot, hanem a kis revoltec.Az nyöszörög, ha tekerem a potiját, és fordulatszámot állit.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#2047) LukE válasza Ace Ventura (#2041) üzenetére


LukE
veterán

most látom, hogy egy másik topikba is írtál, válaszolok oda.
Csaba 2042-> ja, én is erre gondoltam...

[Szerkesztve]

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#2048) Brumi˘


Brumi˘
addikt

Hello all!

Az aláírásomban levő config egy 7300gt-vel és egy 360as chief táppal ment 2700on gond nélkül, mióta belekerült az x1900gt azóta 2400on megy max, tápot cseréltem fsp 350-re létezik hogy ez sem bírja? vagy az alaplapnak sok már? Előre is THNX a választ!

(#2049) rudi válasza Brumi˘ (#2048) üzenetére


rudi
nagyúr

Egyrészt ez nem az a topic... Másrészt ettől az alaplaptól ne várj csodát. A tápnak semmi köze az ingadozáshoz. Talán egy kis feszemelés és PCI Express frekvencia emelés segít.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#2050) Brumi˘ válasza rudi (#2049) üzenetére


Brumi˘
addikt

oks. thnx! sry :B

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.