Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-09-06 22:56:53

LOGOUT.hu

Ezt a topik azért került létrehozásra, hogy a fórumon megforduló elektroműszerészek és tápokkal hivatásszerűen foglalkozó szakemberek megoszthassák értékes tapasztalatukat és szakmai, valamint magánvéleményüket az ebben a témában kevésbé járatos fórumtársaikkal.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5551) cirkus


cirkus
aktív tag

Vettem egy új Chieftec tápot, aminek 24 pines az alaplapi csatija, míg az 20 pineset igényel, így nem tudom rádugni.. A régi tápomnak is volt 24-ese, úgy hogy az 20+4 pinből állt, de ennek az újnak úgye egybe van a csatija... Mit lehet tenni ?

(#5552) norb55 válasza cirkus (#5551) üzenetére


norb55
senior tag

[link]

Vegyél egy átalakítót ami 24pinről 20pinre alakit át! :R
Hardverkerbe 600FT.

[ Szerkesztve ]

(#5553) shteer válasza cirkus (#5551) üzenetére


shteer
titán

a +4 nem lecsatolható?

..szerintem jónak tűnik

(#5554) mr_ricsi válasza Lacpac (#5550) üzenetére


mr_ricsi
veterán

A két szembefordított zenerből álló egység már nem bipoláris, ugyanúgy lehet használni, mint egy ellenállást.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#5555) Sz.L.


Sz.L.
aktív tag

Sziasztok!

Valaki aki ismeri a Gigabyte Superb 720 belsejét, annak megköszönném a segítségét erre: [link]

THX!

Üzleti megbízhatóságom adott: Több, mint 15 év PH tagság + régi és új rendszerben csak pozitív értékelések! (Nincs több HSZ, csak PM/PÜ.)

(#5556) tundra


tundra
tag

Sziasztok!

Van egy Ever-power PL-400 típusú tápom, amiben már nagyon zörög a ventillátor, ezért vettem egy Artic F8 TC típusú ventit, de van némi problémám a beszereléssel.

Az Artic ventin van egy három pólusú csatlakozó (fekete, piros, sárga), ellenben a gyári két kábellel (fekete, piros) van beforrasztva. Mivel nincs a tápban csatlakozó, ezért logikusnak tűnik, hogy a két kábelt elvágva megtoldva kell ráforrasztani az Artic fekete és piros kábelét. A sárga gondolom a fordulatszámot közvetítené, de hát mivel nincs ilyen a tápban, ezért leragasztanám és kész. Eddig nem is lenne probléma, de az Artic ventiből kilóg egy 40 centis kábelen egy apró hőmérő szenzor. Ezt nem tudom, hogy hová kéne elhelyezni. A tápba, ott hová, vagy kivezessem a házba? Nem szeretném hogy nem megfelelő fordulatszámmal pörögjön a ventillátor.
Szóval hová dugjam a lázmérőt? :)

[ Szerkesztve ]

(#5557) Sz.L. válasza tundra (#5556) üzenetére


Sz.L.
aktív tag

Szia!

A sárga ebben az esetben valóban a fordulatszámot hivatott közvetíteni, ragaszd le nyugodtan. Így marad a piros és a fekete, pirosat a piroshoz, a feketét a feketéhez forraszd.

A hőérzékelő kábeleit (tudtommal 2 eres) kösd össze egymással, így max fordulaton fog pörögni 12V-on. A táp majd úgy is szabályozza a rá eső feszültséget.
(Érdemes a ventit az alaplap egyik csatiján kipróbálnod mielőtt bekötöd a tápba.)

Üzleti megbízhatóságom adott: Több, mint 15 év PH tagság + régi és új rendszerben csak pozitív értékelések! (Nincs több HSZ, csak PM/PÜ.)

(#5558) tundra válasza Sz.L. (#5557) üzenetére


tundra
tag

Mindent úgy csináltam ahogy írtad és remekül működik.

Köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#5559) Sz.L. válasza tundra (#5558) üzenetére


Sz.L.
aktív tag

Szívesen :)

Üzleti megbízhatóságom adott: Több, mint 15 év PH tagság + régi és új rendszerben csak pozitív értékelések! (Nincs több HSZ, csak PM/PÜ.)

(#5560) Misua


Misua
senior tag

Sziasztok!
Van egy Gigabyte Superb 460w tápom. A házban összesen 1 db 8 centis kifeléfújó oldalventi található, melyet megfórdítottam, így 10 fokkal hűvösebb lett a vgam Furmark alatt. ;)
Több venti nincs a házban, nem is szeretnék többet, mert a házam nem a legjobb (XDL happy 5

A nagy kérdésem:
- elbírja e tápom hosszútávon ezt a plussz terhelést? (ezt a plussz levegőmennyiséget)

Köszi a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#5561) fero02 válasza Misua (#5560) üzenetére


fero02
veterán

És mit értesz plusz terhelés alatt? Az 1 db 8 cm-es ventit?

Még ha 10 db-ot raksz is bele, akkor simán menni fog.

(#5562) shteer válasza Misua (#5560) üzenetére


shteer
titán

a normál pc-ventik keveset esznek - rá is van írva h max mennyi A-t vesz fel, azt szorozd meg a 12V-tal

tehát simán

..szerintem jónak tűnik

(#5563) Misua válasza fero02 (#5561) üzenetére


Misua
senior tag

Hát konkrétan azt...mivel szerintem ha 1 db 8 centis oldalventi fújja be a levegőt, akkor a tápnak gyorsabban kell forognia, hogy ezt a levegőt vezesse el...lehet hogy tévedek, akkor bocsesz...csak biztosra szeretnék menni :U

Nem lesz ettől melegebb a táp...vagy észre sem fogja venni? :B

To shteer - csak a levegőelvezetés érdekelne e témában

[ Szerkesztve ]

(#5564) Pug válasza Misua (#5563) üzenetére


Pug
veterán

Ha jól tévedek, akkor a tápod ventilátor vezérlése hőmérséklet és/vagy terhelés függő, így nem igazán értem a kérdésed :F

(#5565) Misua válasza Pug (#5564) üzenetére


Misua
senior tag

A kérdés matekszerű: Ha 1 db 8 cm-s venti fújja be a levegőt a házba és ezt a levegőt tápon kívül más nem vezeti el, akkor ez tápnak megeröltetés (gyorsabban fog forogni, melegebb lesz stb) vagy észre sem fogja venni?

(#5566) Pug válasza Misua (#5565) üzenetére


Pug
veterán

Hát ha ettől megemelkedik a házban a hőmérséklet (feltehetőleg igen, ha eddig ugyan ez a 8 cm-es ventilátor kifele fújt) akkor két variáció van:
-a táp ventilátor vezérlése hőmérséklet függő, így nagyobb fordulattal fog dolgozni a lapátkerék
-a táp ventilátor vezérlése csak terhelés függő, akkor melegebb lesz a táp (bár nem tudom, hogy ezt a két megoldást alkalmazzák-e külön, vagy csak a kettőt kombinálva, de erre majd a hozzáértőbbek választ adnak :B )

Amúgy az alkatrészeidet elnézve, eléggé rossz döntés csak a táppal kivezettetni a házban keletkező hőt, főleg a hátsó ventilátort befele szívó pozícióban alkalmazni, "picit" meg fog rekedni a meleg a házadban :N

(#5567) Misua válasza Pug (#5566) üzenetére


Misua
senior tag

Mint írtam hátul nincs venti, csak is oldalventi van - ő fújja befelé a levegőt.

Amugy a házban Proc/Lap/HDD 27-28 fokos...pedig e dögmelegbem a szobámban sem lehett hűvösebb :D

(#5568) Pug válasza Misua (#5567) üzenetére


Pug
veterán

Nem is az idle hőfokok az érdekesek(mondjuk az kicsit érdekes, hogy a hűtésre használt levegő hőfokánál 3-4 fokkal melegebbek csak az alkatrészek ;] ) , hanem a hosszabb távú terhelés után bent lévő hőmérsékletek, eressz rá egy occt power supply test-et és nézd meg a hőfokaidat úgy egy negyed óra után ;)
utána szerintem Te is érezni fogod egy hátsó kifele szívó ventilátornak a szükségességét :K

[ Szerkesztve ]

(#5569) Misua válasza Pug (#5568) üzenetére


Misua
senior tag

Na ez a beszéd, akkor hosszútávra mégis kell egy hátsó kifelé fújó venti...pont ez volt a dillemám hogy erre elég a táp ventije vagy kell mellé hátra egy plusz venti. Köszi az infókat :R

(#5570) moha21 válasza fero02 (#5561) üzenetére


moha21
addikt

Jahm kb. 0,14-0,2 A - ig szoktak felvenni 12V-on, de azért van ami 1 amper felett is simán zabál, bár az pörög is 6000-et..:-]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#5571) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Kollégák megint kellene segítség. Megvettem az új gépet(ASUS P8Z68-VPro + i5-2500K) és nézem az AIDA-t... ez a 12V-os ág elég furcsa nekem. Corsair VX450-es táp. Lehet azért mert rádugtam az alaplapra mind2 4pin-es 12V-os tápcsatit?

A másik: AIDA a lapomat Unknown-nak titulálja.

(#5572) szumo válasza KaiotEch (#5571) üzenetére


szumo
senior tag

Mérd le multiméterrel. A szoftveres mérés nem mérés. És multival is legalább 3x mérj rá, mert 1 mérés nem mérés.............

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#5573) didyman válasza KaiotEch (#5571) üzenetére


didyman
őstag

Ekkora eltéréssel el sem indulhatna a gép. 10V környékén az alaplap leáll.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#5574) KaiotEch válasza didyman (#5573) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Bugos a Z68-as lapokkal az AIDA64. Le lett mérve megvan a 12V. Köszi a helpet.

[ Szerkesztve ]

(#5575) jaffa 2843


jaffa 2843
Ármester

Sziasztok!

az alábbi tápom elbírna mégegy 4850-et?

FSP Bluestorm 500W

ASROCK Z68 Extreme4, Intel Core i5-2500K, Alpenföhn Matterhorn, Sapphire HD 4850 Dual Slot, CORSAIR 8192MB Vengeance DDR3 1866MHz CL9 KIT, Asus Xonar DX

jelenleg a konnektoros fogyasztásmérő furmark és intelburntest együttes futtatása közben 317W-ot mutatott maximum.
A táp 4 éves, a kondik rendben vannak rajta

azért a crossfire, mert olcsón hozzá tudnék jutni mégegy 4850-nek, később persze cserélném, BF3 környékén :) Ez amolyan félmegoldás, amig lesz különösebb értelme kártyát venni.

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#5576) vzsryl válasza jaffa 2843 (#5575) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Szia!

Olvasd el az 1. hozzászólást. Az ilyen kérdések nem ide valóak.
Legközelebb, ha hasonló kérdésed van, akkor itt tedd fel: Melyik tápegységet vegyem?

Ha ingyen kipróbálhatod, akkor azt mindenképp javaslom, hogy tedd meg. Elvileg elbírja, de ez már elég komoly terhelés egy ilyen régi konstrukciónak.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#5577) fero02 válasza jaffa 2843 (#5575) üzenetére


fero02
veterán

Azt honnan tudod, h a kondik mennyire vannak rendben? Mérted őket? :U

(#5578) csongi


csongi
veterán

Sziasztok!
Az adatlapomon van a HTPC configom, Ezt tervezem cserélni egy E350APU-ra. A jelenlegi táp ami egy 350Fsp APN. Ezt nem szeretném cserélni. Ettől a táptól mekkora fogyasztást várhatok a konnektorból ilyen kicsi terhelés mellett? És működhet e a táp passzív módban?
Max 3 HDD és egy DVD író lenne még csatlakoztatva. Filmezés, netezés, a fő vonal, de lehet néha kisebb filmeket is át konvertálnék vele. A válaszokat előre is köszönöm.

(#5579) vzsryl válasza csongi (#5578) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Szia!

Ez a kérdés nem idevaló.
Mennyit fogyaszt a gépem?
Melyik tápegységet vegyem?
Passzívan nem mehet. Nem véletlenül van benne a ventilátor a tápban. Konnektorban mérve 70-80W-ra tippelem a fogyasztást.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#5580) csongi válasza vzsryl (#5579) üzenetére


csongi
veterán

Szia!
Köszönöm.

(#5581) kucseranor


kucseranor
tag

Üdv!

Van egy Giga Greenmax 650-es tápom. 3 hete van meg, szuper, csak egy baja van. A ventilátor játékok alatt felpörög maxra, és elviselhetetlen hangja van. 1-2 másodpercenként csinálja, nem is folyamatosan. Porszűrő van alatta, belül teljesen tiszta. Mit lehet tenni vele?

(#5582) vzsryl válasza kucseranor (#5581) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Üdv!

A kérdés idevaló: Valami baja van a tápomnak...?

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#5583) Dömy


Dömy
tag

egy 350w-os codegen táp elbír egy ilyen konfigot ha a monitort is direktbe a tápra kötöm?:
Alaplap: Kobian P4M266a
Processzor: Intel Celeron 2400mhz
Ram: 1gb ddr1
Videókártya: Geforce Fx5200 128mb
Vinchester: 2*80gb
Odd: dvd író,+1dvd olvasó

A monitor egy régi 15'-os Axion márkájú!

(#5584) Dömy


Dömy
tag

elég lesz így ehez a 350W ?

[ Szerkesztve ]

(#5585) fero02 válasza Dömy (#5584) üzenetére


fero02
veterán

1. a kérdésed nem ide való (hanem ide)
2. ha nem gyengélkedik, akkor éppen elbírhatja

(#5586) Irvkhf


Irvkhf
aktív tag

Sziasztok !

Meg mértem a tápegységem áram ki vezetését be kapcsolt állapotban működés közben egy multi méterrel és a multi méter egyik pozícióban valami 26 volt ot mutatott másik pozícióban 14,5 volt ot. Szerintem a 14,5 volt a jó. Szerintem sok ez a 14,5 volt. Szerintem lehet rossz ez a tápegység. Szerintetek mi a véleményetek.

(#5587) fero02 válasza Irvkhf (#5586) üzenetére


fero02
veterán

Sz@r. Milyen táp ez?

(#5588) moha21 válasza Irvkhf (#5586) üzenetére


moha21
addikt

Szerintem mielőtt mérsz legyél tisztában a méréshatárral, analóg műszernél ( digitálisnál is ) hibát és pontatlan mérést okozhat.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#5589) Irvkhf válasza fero02 (#5587) üzenetére


Irvkhf
aktív tag

Bocsánat azért csak most írok mert utána gondoltam hogy valamit nem jól mérek mert az 1,5 volt os elem et is valami 2,3 nak mérte ami volt itthon. A biztonság kedvéért el mentem a boltba és vettem egy új 1,5 volt os elemet. Azt sem jól mérte valami 2,3 mért arra is. De most már be állítottam a multi métert és az új 1,5 volt os elemet is amit direkt erre a célra vettem azt is 1,5 volt nak méri meg azt is ami volt itthon. Meg mértem még egyszer a tápegységem áram kivezetésén mekkora a feszültség és most jó 12,1 volt. Szerintem ez jó. Egyébként Micase 350 tápegység azt hiszem 2007 es mert amikor ki vettem úgy emlékszem 2007 es volt most itt az oldalán nem látszik.

(#5588) moha21 válasza : Köszi de gondoltam hogy itt nem jó a mérés gondoltam hogy nem jól állítottam be de most már tudom hogy kell be állítani csak most véletlen össze kevertem régebben jól mértem vele.

[ Szerkesztve ]

(#5590) fero02 válasza Irvkhf (#5589) üzenetére


fero02
veterán

Amit moha21 mondott, azt érdemes lenne megfogadnod! ;)

Az érték jó, de ha terhelés alatt is mérni kellene. Meg egy szkóp sem ártana, ha biztosra akarsz menni, ill. ha ismeretlen a táp előélete, hibája, stb.

(#5591) Irvkhf válasza fero02 (#5590) üzenetére


Irvkhf
aktív tag

Terhelés alatt mértem most ahogy be van kapcsolva akkor mértem. Még meg is fagyott a gép közben és el kezdett zúgni vagy sípolni de akkor is 12,1 volt ot mutatott. Szerintem ahogy mozgattam a kábelt vagy ahogy össze érintettem méréshez attól fagyott le és attól kezdett el zúgni vagy sípolni.

[ Szerkesztve ]

(#5592) fero02 válasza Irvkhf (#5591) üzenetére


fero02
veterán

Attól nem fagy le egy gép, h a mérőműszert hozzá érintet a csatlakozóhoz. Ott vmi más baj van.

(#5593) Irvkhf válasza fero02 (#5592) üzenetére


Irvkhf
aktív tag

Igen attól nem de ha mozgatom a kábeleket nekem le fagy valami kontakt miatt. De akkor is 12,1 volt. Szerintem jó. He nem mozgatom a kábeleket nincs semmi akkor nem fagy le. Nem is fagyott le a méréstől csak ahogy már minden féle képp mértem akkor valahogy össsze zárhattam és akkor fagyott le meg a kábelek mozgatásától de végig stabilan nem ingadozott és 12,1 volt ot mutatott a multi méter. Szerintem jó. A le fagyás az jól meg terheli szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#5594) moha21 válasza Irvkhf (#5593) üzenetére


moha21
addikt

Igen, mondjuk átrakod áramerősség mérésbe a multit azt annyira nem díjazza a tápod..:>

Szerk: A multi sem feltétlen.

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#5595) Irvkhf válasza moha21 (#5594) üzenetére


Irvkhf
aktív tag

Igen de én úgy értettem hogy először mérhettem áram erősséget amikor a rossz adatot írtam. Utána már jó adatot mértem és nem a multi métert állítottam mert utána rá jöttem hogy nem jó felé állítottam hanem a másik irányba. Nem a multi métert kapcsolgattam hanem a gép áram ki vezetésén raktam az érintkezőket minden féle variációba.

(#5596) Weaver


Weaver
senior tag

került hozzám egy 600W-os Delta táp. tipus: DPS-600MB E
cirka 4-5kg :)

azt tudom, hogy drága kategória és minőség. oem kivitelben, kb mennyiért hírdessem meg?

(#5597) fero02 válasza Weaver (#5596) üzenetére


fero02
veterán

Ez szted "mélyvíz" kérdés? :U :((

Kérdezd meg a beárazós topikban.

(#5598) zsolthee


zsolthee
senior tag

Segítsetek please!
Vettem egy 400W-os FSP de alsó tápos házba szereltem be és rövid lett a 4pin-es 12V-os ág. :W
Hol tudok hosszabbítót venni hozzá SOS!!!! :U Pesten kellene.
Ha van esetleg valakinek eladó, azonnal vevő lennék rá.
Köszönöm!
:R

(#5599) fero02 válasza zsolthee (#5598) üzenetére


fero02
veterán

1, 2. Vagy levágod a mostani csatlakozót és egy bontott tápét felhasználva megtoldod.

(#5600) zsolthee válasza fero02 (#5599) üzenetére


zsolthee
senior tag

Új a táp, nem barkácsolnék vele ha nem muszáj. :))
Köszöntem!
:R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.