Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-09-06 22:56:53

LOGOUT.hu

Ezt a topik azért került létrehozásra, hogy a fórumon megforduló elektroműszerészek és tápokkal hivatásszerűen foglalkozó szakemberek megoszthassák értékes tapasztalatukat és szakmai, valamint magánvéleményüket az ebben a témában kevésbé járatos fórumtársaikkal.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4951) Kis Joe válasza sziada5925 (#4950) üzenetére


Kis Joe
aktív tag

Szia!
A kondi cseréjével megoldódhat a gond? Csak mert akkor átnézem azokat, csak nem akartam szétbontani/szétbontatni azelőtt mielőtt nem halottam szakvéleményt.
Köszönöm szépen a segítséget! :R :R
Üdv

Kis Joe felhasználónak 118 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!  phmegbizhatosag.atw.hu - Mindig ellenőrizd!

(#4952) sziada5925 válasza Kis Joe (#4951) üzenetére


sziada5925
aktív tag

Ez nem szakvélemény, csak "hobbivélemény". :)
Mennyi idős az a táp?

Üdv: Ádám

(#4953) Kis Joe válasza sziada5925 (#4952) üzenetére


Kis Joe
aktív tag

Új....
Csak nem boltból van, de vadi új

Kis Joe felhasználónak 118 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!  phmegbizhatosag.atw.hu - Mindig ellenőrizd!

(#4954) sziada5925 válasza Kis Joe (#4953) üzenetére


sziada5925
aktív tag

Hát akkor kicsit erős lenne, ha kondi gondja lenne :(

Üdv: Ádám

(#4955) Kis Joe válasza sziada5925 (#4954) üzenetére


Kis Joe
aktív tag

Akkor passz.... :O :F

Kis Joe felhasználónak 118 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!  phmegbizhatosag.atw.hu - Mindig ellenőrizd!

(#4956) sziada5925 válasza Kis Joe (#4955) üzenetére


sziada5925
aktív tag

Pontosan mi történik a géppel, amikor bekapcsolod?

Üdv: Ádám

(#4957) Kis Joe válasza sziada5925 (#4956) üzenetére


Kis Joe
aktív tag

Felpörögnek a ventik, 5-10 másodpercenként felvillan a dvd led
A 2 ventilátor alaplapilag fordulatszám szabályozott és bekapcsoláskor maximumon pörög. Majd kb 2 perc elteltével elkezd úgy dolgozni mint a másik táppal bekapcsolás után egyből és normál fordulatszámra áll a venti vagy leáll mint ahogy rendesen kellene neki. Nekem nagyon úgy tűnik hogy később adja meg a 4 pines cpu csatlakozónap az áramot. Az alaplapomon csak 1 olyan 4 pines csatlakozó van a proci mellett, de a tápon 2 van

Kis Joe felhasználónak 118 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!  phmegbizhatosag.atw.hu - Mindig ellenőrizd!

(#4958) szumo válasza sziada5925 (#4945) üzenetére


szumo
senior tag

Ha nem értesz eléggé a témához, ne szólj, hozzá, mert csak félrevezeted a kérdezőt, és hibás következtetést von le, majd hibás döntést hoz.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#4959) sziada5925 válasza szumo (#4958) üzenetére


sziada5925
aktív tag

Igazad van, javítottam is magam. Csak hasonló problémám volt, ezért írtam le.

Üdv: Ádám

(#4960) theboobaq


theboobaq
aktív tag

Hello

Lassan új gép összerakásán gondolkodom. Van nekem egy 350Wattos Chieftech tápom. Ebben nincs még 12 cm-es venti hanem a hagyományos régi 8 cm-es a táp hátúlján.
Mivel 1 éves nem akarom lecserélni, többen írták is már hogy fölsöleges, viszont gondoltam ide is írok.

Alsó tápos házat néztem szóval kéne egy 4 Pin-es hosszabitó. Viszont nem lesz gond ha így toldozgatom? Van már egy Molex-Sata átalakitó rárakva mivel a dvdíróig nem ér el a vinyótól a sata szóval így oldottam meg.

Ezt a konfigot kéne elvinnie ( 1-2 dolog még nem konkrét):

-AM3-as Alaplap
-AMD Athlon II X2 250
-2GB DDR3 ram
-Radeon HD 4550 ( mostani konfigomból menne át)
-1 db 250 GB Sata HDD ( ez is a mostani konfigomból menne át)
-1 db 500 GB Sata HDD
-1 db DVD író Sata ( ez is van, Átalakitóval van megoldva a táp)
-Tv tuner
-Esetleg 1-2 rendszerhűtő

A kérdésem pedig az lenne,hogy elbirná ez a táp ezt a konfigot? Vagy nézzek új táp után?
A másik pedig ,hogy a toldások nem-e jelentenek gondot?

Előre is köszi

(#4961) vzsryl válasza theboobaq (#4960) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Hali!

Nyugodtan alkalmazhatsz kábelhosszabbítót, nem lesz tőle semmi baja semminek. A táp meg így a típust nem ismerve is biztosan elegendő, mert még 100W-ot sem fogyaszt max. terhelésen a géped.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#4962) szumo válasza Kis Joe (#4957) üzenetére


szumo
senior tag

Nos mivel a BE quiet tápok belső felépítése nagyon nagyon hasonlít az FSP APN sorozatának a belső felépítéséhez, csak vannak benne még kiegészítések és adott esetben tapasztaltuk, hogy még minőségibb alkatrészeket használtak ugyanazon a panelen, ezért van egy olyan szokása az FSP tápoknak, hogy ha áramtalanítod teljesen, akkor a tápnak kell jó néhány másodperc, mire teljesen feléled, és még egy kis idő, mire rendesen működik. Gondolok itt a gép késleltetett indítására.
Mivel nem írtad, hogy a tápot teljesen áramtalanítod-e vagy sem, én erre tudok első körben gondolni.

Nem is olyan rég volt egy mire elég a 400-500 W tápok teszt, ott volt egy srác, aki azt írta, hogy odakint a gyártónál dolgozik. Ha azt a post-ot megkeresed, és írsz neki egy PM -et, biztos tud határozott választ adni, jobbat, mint mi szétszedés nélkül.

Nem nagyon találtam idehaza kedvező beszállítót kedvező áron, de egy olyan tápot én is megnéznék szívesen közelebbről, a saját tesztpadomon. :)

[ Szerkesztve ]

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#4963) Chaser válasza szumo (#4962) üzenetére


Chaser
titán

Én nem tapasztaltam egy FSP-nél se, hogy teljes áramtalanítás után másodpercek kellenének az induláshoz...pöccre indulnak, most APN van, az is. Esetleg ha a rövidzárvédelmet megcsiklandozom valamivel akkor kell néhány sec míg újra indul.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#4964) lajosx


lajosx
őstag

Sziasztok.

Érdekes jelenségre lettem figyelmes,amitől,majdnem lezsibadtam:)

Van nekem egy chieftec super seria-ás 560w-os tápom amihez ha közel hajolok akkor hallok egy kis zugást ami hullámzik.
Ha nem megy a gép akkor hallani, tényleg halk,de zavart hogy hibás lett a táp,,?Szétszedtem semmit nem láttam benne, gondoltam.kiprobálom egy másikkal,is.
Az is chieftec csak az ab550w-os és mit ad isten, azzal is ez a jelenség.Gondoltam lehet chifi hiba,ezért egy 450es codegen táppal is megprobáltam.
Hálisten az is csinálta:) Csak az folyamatosan zúg nem pedig hullámozva mint a chieftec-ek.
Most akkor ez mitöl van?
A vezetékelés nem jó a házban?földelésre gondoltam,mert régebbi tipusu paraszt házról van szó.Vagy ez normális?Tényleg halk de azért zavaró hogy van egy pici zugás ha nem megy a gép:)Persze agyilag zavaró,nem a hangja miatt.:R

Köszi a választ.
Üdv! Lajos

(#4965) kmisi99


kmisi99
addikt

Üdv! Erről mi a véleményetek?
Chicony Hipro 380W OEM jó táp? Most egy 775 ös gépet szolgálna ki egy kis GT220 al
És kb mi az a gép amit még el bírna vinni?

(#4966) Kis Joe válasza szumo (#4962) üzenetére


Kis Joe
aktív tag

Szia!
Csak kikapcsolom a gépet, nem áramtalanítom.
Viszont azóta kipróbáltam valamit:
1. Leállítom a gépet
2. Bekapcsolom
3. Pár másodperc után áramtalanítom
4. Visszakapcsolom az áramtalanító
(4./1) Van amikor egyből visszakapcsol magától a gép, van amikor nekem kell

Ilyenkor az utolsó lépés után egyből elkezd tőlteni

Megpróbálom megkeresni azt a cikket....

Köszi mindenkinek az idáigi segítséget! :R

Kis Joe felhasználónak 118 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!  phmegbizhatosag.atw.hu - Mindig ellenőrizd!

(#4967) C64


C64
őstag

Sziasztok, hogyan lehet egy tápegységet 220-ról működésre bírni, anélkül, hogy egy szgépre rá lenne kötve?

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#4968) sziada5925 válasza C64 (#4967) üzenetére


sziada5925
aktív tag

Szia!
A 20 vagy 20+4 pines csatlakozón a zöldet és egy fekete vezetéket összekötsz.

Üdv: Ádám

(#4969) Ghandi


Ghandi
aktív tag

Sziasztok!
Egy peltier elemet akarok meghajtani PC tápról.Nem számitógép hütéshez használnám,ezért a táp csak a peltiert hajtaná,mást nem.
Ez egy Codegen/Shoswah ATX 2.03(P4)-ás 400W-os táp.Én ugy tudom hogy ha egy ilyen tápnál csak a 12voltos ágat terhelem akkor az nem fog teljes hatásfokon dolgozni.Le kell terhelni az 5voltos ágat is ahoz hogy a 12voltos ágon megfelelö teljesítményt kapjak.
Eddig jól tudom?
Egy 135W-os peltiert akarok meghajtani róla.
Ha jól tudom a dolgokat akkor mit kell tennem hogy ennyi teljesítményt tutira ki tudjak csalogatni a tápból?
Ha meg rosszul tudom a dolgokat akkor nyugodtan hülyézzetek le :DD

Köszi

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#4970) C64 válasza sziada5925 (#4968) üzenetére


C64
őstag

megvan, köszöntem :R

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#4971) sziada5925 válasza C64 (#4970) üzenetére


sziada5925
aktív tag

nm :R

Üdv: Ádám

(#4972) Polacsko


Polacsko
tag

helló mindenki!
nemtom jó helyre írok e de mást nem nagyon találtam!:)
az lenne a kérdésem h milyen táptesztert érdemes venni?
az lcd kijelző nekem nem fontos,csak sípoljon ha vmi nem jó!
meg azért legyen rajta minden tápcsati foglalat!
tudtok nekem ajánlani vmit?
egyébként ezt néztem:[link]
vélemény?
előre is thx a választ!
hali!

(#4973) Thunderbolt


Thunderbolt
tag

Sziasztok!

Van nekem egy Coolink AP450X 12cm-es tápegységem. Már 6 éves a jószág, eddig szépen halkan tette a dolgát. De már elég sok kosz volt benne, így gondoltam kitisztítom kicsit. Miközben szét volt szedve, gondoltam kipróbálom, hogy működik-e rendesen, így bekapcsoltam a hátul lévő kapcsolóval. A gép bekapcsolásáig el se jutottam, mert valószínűleg a kezemben lévő fedele hozzáért a képen látható tekercshez, így egy szikra kíséretében lecsapta a lakásban a biztosítékot. A fehér lapkán lévő folt nem tudom, hogy ott volt-e, vagy ekkor keletkezett. Meg a kép bal oldalán lévő 2 fekete valami is mintha kicsit púpos lenne. Vagy az alapból olyan? Ezután már nem mertem kipróbálni, és vettem egy FSP tápot. A gépben nem esett kár, minden működik. Azonban nem hagy nyugodni, hogy mi van ha mégse ment tönkre a táp, csak vmi védelem csapta le a biztosítékot. Így a kép alapján tudtok nekem mondani valamit? Ha tönkre is ment benne valami, érdemes-e javíttatni?

Üdv:: Thunderbolt

[ Szerkesztve ]

(#4974) Hequila válasza Thunderbolt (#4973) üzenetére


Hequila
őstag

Ha jól látom, az APFC tekercsét sikerült megégetned. Ki kellene csengetni, hogy a tekercsen lévő 2 szál átment-e zárlatba. Bár valószínűnek látom, hogy a PFC vezérlésében is történt károsodás. A PFC áramkör teljes kiiktatása megoldást jelenthet.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#4975) Hequila válasza Polacsko (#4972) üzenetére


Hequila
őstag

Ebben a kategóriában gyakorlatilag teljesen mindegy.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#4976) Hequila válasza Ghandi (#4969) üzenetére


Hequila
őstag

Nem a hatásfokkal van gond, hanem azzal, hogy a táp 5V-ra szabályoz, és a feszültségek ugyan arról a főtrafóról jönnek le.
Megoldást nyújthat az 5V-os ág néhány amperrel való terhelése.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#4977) Hequila válasza lajosx (#4964) üzenetére


Hequila
őstag

A készenléti kör zúg. Teljesen normális. Ha zavar, a gép kikapcsolása után áramtalanítsd a tápot. Ha nem zavar, akkor is érdemes áramtalanítani egyrészt a vámpírfogyasztás csökkentése érdekében, másrészt a táp élettartama is növelhető ezáltal.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#4978) graydragon


graydragon
csendes tag

Üdv,
tudnátok így látatlanban egy-két véleményt modani erről a problémáról?
[link]
Röviden: aktív PFC-s FSP 350W-60APN állandóan elszáll a tulajnál 1-2 nap után, a gép nem kapcsol be, minden feszültséget leadja (elvileg), de olyan mintha a gép bekapcsolása már túl nagy terherlés lenne neki. Viszont a boltban pöccre indult vele a probléma után is egy bolti gép.
Ezekkel teszteltük:
DeLock PowerSupply Tester III
Thermaltake A2358D Dr. Power

A Delock teszteremet kinyírta, de lehet csak a teszter volt gagyi mert a Thermaltake utánna jó fesz-eket mért.
A gép amiben elszáll a táp simán megy Corsair és noname táppal is (1 hónapig teszteltem), de nem merem beálldozni a tápokat, hogy teszteljük a tulajnál a gépet. Úgy gondolom a tulajnál van probléma a hálózati feszültséggel és erre lehet érzékeny az aktív PFC, mivel ezelőtt egy passzív PFC-s codegen ment 5 évig, igaz az is elfüstölt.
Szerintetek villanyszerelő kell a tulajnak, vagy egy passzív PFC-s táp, vagy más a bibi?

ui.: bocs a laikus megfogalmazásért :B

[ Szerkesztve ]

Clevo P771ZM-G (i7-4770, 32GB Kingston 2133Mhz, GTX 980M 8GB, 500GB Samsung EVO)

(#4979) #65675776


#65675776
törölt tag

Azt nem tudja valaki, hogy a régebbi Compaq Evo-kban található HP-Q220PC3P tápegység esetén hova van egyáltalán kötve a 12,8V? A tápcsatlakozó egyébként szabványos bekötésű, csak éppen a vezetékek színe nem teljesen szabványos...

Az ágak elosztása egyébként:

+5V +3,33V +12V +12,8V -12V +5,05VAUX
11A 15A 5A 7,5A 0,15A 3A

[ Szerkesztve ]

(#4980) Dj.Mike


Dj.Mike
senior tag

Sziasztok! Lehet nem idevaló egészen a kérdés de nem találtam erről szóló témát. Nos a kérdésem így hangzik: Előfordulhat-e bármilyen kár bekövetkezése a gépemben ha annak fali csatlakozóját a régebbi típusú még nem földelt konnektorba dugom bele? Jelenleg földelt aljzatban van de ez sajnos meg fog változni, ezért kérdezem ezt. Tehát beledughatom-e a régi nem föédelt konnektorba a gépem mindenféle gond nélkül?

(#4981) rudi


rudi
nagyúr

Üdv feleim! Régen nem írtam ide, de most van egy újdonságom. Egy RaptorxX márkájú táp. Nem ismerem a céget, gugli is alig tud róluk valamit. Egy 850-es modelljük volt nálam, aminek nincs 80 Plus minősítése, de a bronzos CM SilentPro 600 reftáp szintjét hozta. Szép halk, a 140 mm-es ventije kikapcs után is jár hosszú másodpercekig, elég igényes, rengeteg moduláris csatlakozós. A bele viszont ismeretlen számomra. Itt van róla 6 kép.

kép1, kép2, kép3, kép4, kép5, kép6

Mondhatni szokásos elrendezés, de semmi gyártóra utaló jelet nem találtam. Elég korrektnek látszott. Mindenhol védőfóliák, kis vezérlő nyákja mögött a bordától eltartó műanyagocska volt, a moduláris panel forrasztásai is szépnek tűntek. Bemeneten 85 °C-os, számomra nem azonosítható márkájú, kimeneten 105 °C-os részben TEAPO kondik sorakoztak. Ismeri esetleg valaki ezt a kapcsolást, tud róla valamit mondani?

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#4982) #65675776 válasza rudi (#4981) üzenetére


#65675776
törölt tag

RaptoxX lesz az inkább. A matricán levő UL kód alapján nem próbáltad azonosítani?

Az SMQ mellett nem látszik véletlenül a Nippon Chemi-con logója? [link]

[ Szerkesztve ]

(#4983) rudi válasza #65675776 (#4982) üzenetére


rudi
nagyúr

Igazad van, nincs r a névben. Sajnos, annyira be volt építve az egész táp, hogy még a bemeneti oldalon sem látszott egyéb felirat a kondenzátoron, nem hogy a kimenetin.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#4984) whabaky


whabaky
tag

Üdvözlet PH-sok :)
Egy nagyon "ámátőr" kérdéssel fordulok hozzátok. Eddig biztos voltam a dolgomban, de elbizonytalanodtam, mivel mindenki mást mond.

Vegyünk alapul (ár, márka nélkül, mert a lényegen nem változtat szerintem és mind két táp elegendő lenne, csak hosszab távra tervezek) egy 450W-os és egy 650W-os tápot. Amennyiben beszerelem a gépbe őket 1 hónap különbséggel, a villanyszámlámon mennyire lesz az összeg különböző?
Tehát lényegi kérdés... ha az összkönfig 400W-ot fogyaszt, ha minden fullon megy (tehát elegendőek a tápok), illetve semmi mást nem cserélek, csak a tápot, mennyivel fog többet fogyasztani a gép? (körülbelül árban, vagy áramban, vagy bármiben) :DDD

Eddig úgy tudtam, hogy semmivel nem fogyaszt többet (amennyiben 400w-ot fogyaszt a gép fullon, akkor lehet akármekkora táp, akkor is 400W lesz a fogyasztásom a villanyórán "keresztül"), de már mások viszont mondták, hogy ez hülyeség.
Kérlek segítsetek, mert már nagyon nem értem az egészet :DDD

Lehetőleg hozzáértők válaszát várom, tippeket, ha lehet ne írjatok, mert eléggé fontos, hogy tisztában legyek vele :D

(u.i.: kerestem hasonló hsz-t, de nem találtam)

Köszönettel :R
whabaky

Hirdetéseim: hardverapro.hu/aprok/keres.php?suser=whabaky

(#4985) 14adam válasza whabaky (#4984) üzenetére


14adam
addikt

azért nem találtál választ a kérdésre mert nem ebbe a topicba való.Ide tedd fel,és megválaszolom ott

[ Szerkesztve ]

(#4986) whabaky válasza 14adam (#4985) üzenetére


whabaky
tag

köszönöm, átáraktam :)

Hirdetéseim: hardverapro.hu/aprok/keres.php?suser=whabaky

(#4987) negyedes


negyedes
addikt

Udv!

Ez ma tortent velem.
Adott egy p3 gep. A tapjaban meghalt a venti es ezt a tulaj nem vette eszre. Igy volt hasznalva kb 1 hetett. Vettem egy uj tapot(ugyan olyan mint volt, atx,20 pines az alaplapra csatlakozo dugasz). Mukszik minden rendesen, DE a resetre leallitja magat(a tap azert megy, de a cpu huto, hdd megall, cdrom talcajat ki tudodm nyitni) es ugyan ezt produkalja a win xp inditasnal is(miutan vegig megy a feher csik a fentebb emlitett dolgo tortenik). Ez mi a fene lehet? 2 orat szivtam vele,de nem tudom megoldani. bios reset volt, egyenkent hw elemek tesztelese is volt(semmi valtozas, a legpuritanabb modban is ez tortenik). Szerintettek mi lelte? Tapcsere elott mukodott(meg venti nelkul is).

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#4988) 14adam válasza negyedes (#4987) üzenetére


14adam
addikt

Nemlehet,hogy a reset kábelt dugtad a power on-ra a lapon? De mondjuk akkor nem indulna el :U

Másik táppal próbáltad már? a két tápon kívül

[ Szerkesztve ]

(#4989) negyedes válasza 14adam (#4988) üzenetére


negyedes
addikt

Azokhoz hozza sem nyultam. Masik tap nincs. :(

[ Szerkesztve ]

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#4990) lotto


lotto
csendes tag

Ha valakinek van ötlete, adjon tanácsot.
Van egy több éves Chieftec 420 W-os (HPC-420-302 DF) tápegységem.
Mostanában azt vettem észre, hogy a terhelés megugrásakor sípoló hangot ad.
Mi lehet az oka?
lotto

Tel: 30/2120515

(#4991) adamka16 válasza lotto (#4990) üzenetére


adamka16
őstag

valamelyik kondi kezdi megadni magát a tápodban. valszeg szépen kezd kiszáradni. hány éves kb?

(#4992) Kis Joe válasza szumo (#4962) üzenetére


Kis Joe
aktív tag

Hello ismét

Meg van hogy mi volt a probléma
Ennek is kondi kiszáradásos hibája volt. A szervizes szerint lassan adta meg a feszt mindegyik éren.

Más:
Mit jelent az hogy moduláris vagy nem moduláris egy táp?

Kis Joe felhasználónak 118 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!  phmegbizhatosag.atw.hu - Mindig ellenőrizd!

(#4993) mrhitoshi


mrhitoshi
veterán

Üdv

Az lenne a kérdésem, hogy ha a tápom nem kap elég levegőt, az okozhat -e olyan problémát, hogy nagyon kevésbé halhatóan sípol ? Egy Cooler Master M520-ról lenne szó, és azért mondtam, hogy kevés levegőt kapna, mivel egy alsó tápos házba van beszerelve pontosabban egy Cooler Master Gladiator 600-ba.

PS4

(#4994) 14adam válasza mrhitoshi (#4993) üzenetére


14adam
addikt

lehet,hogy neked is csak egy kondi kezd el kiszáradni vagy épp nemszereti a géped a vga-n vagy az alaplapon található vrm-eket és ezért sipol vissza a zavaroktól. Egy jó tipp,mindenféle energiatakarékos funkciót kapcsolj ki a biosba.

De azért mert kevés levegőt kapna ezért nem kéne sipolnia.

Kis Joe moduláris az-az,hogy letudod venni a felesleges kábeleket,van a táp hátulján csatlakozó és csak "kiveszed vagy beteszed" :DDD

(#4995) mrhitoshi válasza 14adam (#4994) üzenetére


mrhitoshi
veterán

köszönöm a segítséget, egy kondi sem száradhatott volna ki hiszen pár hónapos a táp.... a másik verzió már annál inkább lehetséges, de ugye ezek a kis sípolások nem jelentek túl nagy bajt ? :F

[ Szerkesztve ]

PS4

(#4996) 14adam válasza mrhitoshi (#4995) üzenetére


14adam
addikt

semmi baj nemlesz. De ha megcsinálod amit írtam akkor valószínű,hogy eltűnik a hang

(#4997) mrhitoshi válasza 14adam (#4996) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Köszi a gyors segítséget :R

PS4

(#4998) szumo válasza lotto (#4990) üzenetére


szumo
senior tag

Nekem is egy ilyen táp szolgál hangmentesen a gépemben.
Nekem nagyon sípolt, sőt el sem volt hajlandó indulni, mikor hozzám került.
Ki lett cserélve az összes kondi, meg a vezérlő ic 04ahgy kolléga segítségével, mivel az albérletben semmi eszközöm nem volt akkor.
Azóta olyan szinten halk a gépem, hogy rendesen oda kell figyelnem hazaérkezéskor, hogy nehogy újra ráindítsak. :)
Szóval valószínűleg száradnak a kondik a te tápodban is.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#4999) Kis Joe válasza 14adam (#4994) üzenetére


Kis Joe
aktív tag

Köszi!

Most került hozzám egy 1000 wattos fujitsu táp. Nincs rajta 4 pines csatlakozó ami a proci melett szokott lenni. Ez normális?

[ Szerkesztve ]

Kis Joe felhasználónak 118 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!  phmegbizhatosag.atw.hu - Mindig ellenőrizd!

(#5000) 14adam válasza Kis Joe (#4999) üzenetére


14adam
addikt

pontosabb tipust meg pár fotót tudnál küldeni?
amúgy lehet rá csinálni. Egy codegenről vagy valamiről levágod a 4pint és két sárgát külön-külön másik molexre ráteszed úgy,hogy mindegyikbe csak 1 sárga menjen és a feketéket is beleteszed a molexbe oda ahol a fekete van.
Kész is az átalakító,már csináltam hasonlókat és mindegyik megvan még és tesóm gépébe megy

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.