Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-09-06 22:56:53

LOGOUT.hu

Ezt a topik azért került létrehozásra, hogy a fórumon megforduló elektroműszerészek és tápokkal hivatásszerűen foglalkozó szakemberek megoszthassák értékes tapasztalatukat és szakmai, valamint magánvéleményüket az ebben a témában kevésbé járatos fórumtársaikkal.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5351) mr_ricsi válasza d@minator (#5350) üzenetére


mr_ricsi
veterán

A stand-by tápfesz meglétét kell először ellenőrizni.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#5352) Koczka


Koczka
tag

Üdv.

Egy laptopnak elszállt a tápja (19V/5A), és szerintetek rá lehetne e kötni egy 4.7A-es labortápra? Persze csak kipróbálás céljábol.

(#5353) d@minator válasza mr_ricsi (#5351) üzenetére


d@minator
addikt

Meg van. Lila kábelen 5V. PSON (zöld) 4,57V. Üresjáratban elindulva: sárga: 13V, piros: 5V, narancs: 3,4V, kék: -12,25V, szürke: 4,97V. Alap(ok)ra dugva semmi.

[ Szerkesztve ]

(#5354) jlali830323


jlali830323
csendes tag

Helló. Meg tudja valaki mondani, hogy egy Chieftec GPS-450AA-101A -en hány vga csati van? ki lehet ezzel próbálni egy xfx gtx 260 black edition vga-t amihez 2 db 6 tűs csati kell? ha csak egy van rajta akkor lehet tápkiegészítőt tenni hozzá? Egy phenom2 x3 vagy athlon 620, 2 gb ram, 500 gb vinyóval lenne a vga. sűrgős lenne,köszi.

(#5355) d@minator válasza mr_ricsi (#5351) üzenetére


d@minator
addikt

Ma este belenéztem van egy felpúposodott kondi C13 1000mikró/10V.

(#5356) fero02 válasza d@minator (#5355) üzenetére


fero02
veterán

Csere és nem lesz gond. ;)

(#5357) mr_ricsi válasza Koczka (#5352) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Egy laptopnak elszállt a tápja (19V/5A), és szerintetek rá lehetne e kötni egy 4.7A-es labortápra? Persze csak kipróbálás céljábol."
Igen. Ne tedd bele az akkut, vagy ne kapcsold be, amíg teljesen fel nem töltötte, és akkor fele fogyasztást produkál a noti.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#5358) mr_ricsi válasza d@minator (#5353) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Valamelyik alaplapon nincs készenléti LED? Világított?
A +12V kondiját is nézd meg! Az a 13V-os üresjárati fesz nem biztos, hogy jót jelent.

[ Szerkesztve ]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#5359) d@minator válasza fero02 (#5356) üzenetére


d@minator
addikt

Köszi a biztatást! :) Ki is cseréltem a két CapXon kondit a púpos mellettit is és működik rendesen a táp.

mr_ricsi: 12V-on egy 2200mikró/16V-os TEAPO volt amit javaslatodra cseréltem egy VENT kondira bár nem volt púpos. A hármat egyszerre cseréltem ezért nem tudom melyiktől javult meg. Nem tudom a középső részen az a két kondi melyik részben is van és miért felelős. A 12V üresráratban 13V helyett 12,86V-ra csökkent, gépre kötve 12,35V. A készenléti LED mindkét lapon világított.

Köszönöm mindkettőtöknek a segítséget! :R
Ja és a statisztika: 3,5éves a táp. Nem ment állandóan többet vártam tőle amikor az ismerősömnek ajánlottam.

[ Szerkesztve ]

(#5360) mr_ricsi válasza d@minator (#5359) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"12V-on egy 2200mikró/16V-os TEAPO volt amit javaslatodra cseréltem egy VENT kondira bár nem volt púpos."

A VENT nem márka, csak azt jelzi, hogy a teteje be van vagdosva, hogy túlnyomáskor ne tudjon robbanni!
Akármilyen kondi nem jó. Alacsony belső ellenállású típusra van szükség, és 105°C-osra.
Vegyél helyettük zöld-arany Yageo-kat a Lomexnél.
A púpos kondit pedig hajlítsd el kicsit a közelében lévő meleg alkatrészektől.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#5361) d@minator válasza mr_ricsi (#5360) üzenetére


d@minator
addikt

1 évet kibír? Amúgy 105 fokosak. A Yageot most rendelni tudnám de úgy már drága...

(#5362) Koczka válasza mr_ricsi (#5357) üzenetére


Koczka
tag

Köszi a választ.
A helyzet az hogy az akku is elszállt.
Én csak attól félek amikor csúcsokban 5A-ert felvenne de a labortáp annyit ugye nem tud leadni ergo ilyenkor mi van ?

(#5363) fero02 válasza d@minator (#5361) üzenetére


fero02
veterán

Ha jársz Szarvas fele, akkor átkondizom Neked szívesen.

Vagy bemész Csabán a Flash elektronikába és kérsz az ottaniaktól Yageo vagy Teapo LOW ESR és 105°C-os és megfelelő értékű kondikat. Nem drágák, megéri cserélni őket. Vagy ha jársz Orosháza fele, akkor ott is tudok jó (még jobb) boltot mondani. ;)

Ha jobban belegondolsz, akkor 3.5 év után kezdett baja lenni és úgy adta meg magát, h nem vitt magával semmit a halálba. Ezt egy Codegen, HKC tápról nem tudod ilyen %-al elmondani. Most ráköltesz 1k-t és van ismét egy fasza tápod, ami évekig ismét meg fogja állni a helyét. Mérlegelj. ;)

[ Szerkesztve ]

(#5364) mr_ricsi válasza Koczka (#5362) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Én csak attól félek amikor csúcsokban 5A-ert felvenne de a labortáp annyit ugye nem tud leadni ergo ilyenkor mi van ?"

Akkor a labortápot leállítja a túlfesz védelme.
De egyébként ez nem fordulhat elő, mert az 5A úgy van méretezve, hogy a gép és az akkutöltés együtt ne haladja meg, mert különben a gyári táp is lefulladna.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#5365) mr_ricsi válasza d@minator (#5361) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"1 évet kibír? "
Ha nem lowESR, akkor már most is szűretlen a tápfesz, és ez idővel még romlani fog. A vinyód azt kibírja?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#5366) d@minator válasza fero02 (#5363) üzenetére


d@minator
addikt

A Flash-ben vettem ezeket is. :) Köszi a segítséget :R de majd átkondizom én úgy egyszerűbb csak azt nem tudom, hogy az összeset cserélni kell? A pici elkókat is?
mr_ricsi: Ok ezt a hármat egyelőre (de lehet mindet) cserélem low ESR-re mihelyst kapok.

(#5367) mr_ricsi válasza d@minator (#5366) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"(de lehet mindet) cserélem low ESR-re"
Nem kell mindet. Ezt a 3-at, és ha találsz a púpossal teljesen megegyező (márka, típus, érték) kondit még, akkor azt is javasolt cserélni.

"A pici elkókat is?"
A két aluborda két-két oldalát, és középen a 3 sárga trafó tövét nézd meg, és ha a közelükben találsz kis elkokat, azokat nem baj, ha cseréled.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#5368) Petzval válasza DonThomasino (#5337) üzenetére


Petzval
senior tag

Ennél a tápnál lefele is kell lennie és hátrafelé fúj ki, arra kell vigyázni hogy hátul ne a kifújt meleg levegőt szívjuk vissza egy másik ventivel.

(#5369) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Hi,

van egy 600W-os Be Quiet táp, ami teljesen döglöttnek tűnik. El sem indul.
A belső az BQT-E5 XXX. Látszatra minden rendben.
Van ezeknél valami tipikus meghibásodás? Könnyebb lenne elindulnom a javítással.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#5370) fero02 válasza Jim Tonic (#5369) üzenetére


fero02
veterán

(#5371) Jim Tonic válasza fero02 (#5370) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

A VSB és a PS_ON megvannak. A ventilátor is mozogni próbál, de csak remeg.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#5372) Laraxior


Laraxior
titán

Üdv!
Vettem egy HX1000-es Corsairt. Hiányzik belőle 3db kék illesztőbe dugható kábel (12V1 - 12V2) tehát csak egy darab van mellé. ennek ellenére én beüzemeltem vele a gépet.
980X - GTX580 SLi a lényeg. Leverte a biztosítékot a házban...majd egy VGAval üzemel. Utána megint biztosíték..kis égettszag a tápból,majd elindítottam konfig nélkül csak magában, biztosíték OFF...utána rákötöttem másik gépre (szintén 6mag,GTX480) szépen megy minden gond nélkül.
előfordulhat hogy valami rosszul lett bekötve az SLi-s gépnél,és attól szarakodott?
Ne kérdezzétek,mi hova volt bekötve,nem tudom,szomszédban volt a másik gép.
amit én kötöttem be 480,az biztos jól volt :)
Röviden tömören :B

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled with Philips hue

(#5373) mr_ricsi válasza Jim Tonic (#5371) üzenetére


mr_ricsi
veterán

zárlat lehet valamelyik kimenő ágban. Vagy a pufferelkók közül az egyik, vagy valamelyik ág kettősdiódája szállt el.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#5374) mr_ricsi válasza Laraxior (#5372) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"kis égettszag a tápból"
Ha egy tápból égett szag jön, én nem merném a továbbiakban gépre dugni, az biztos.

"majd elindítottam konfig nélkül csak magában, biztosíték OFF.."
Ezt -ugyebár- nem okozhatta egy rosszul összekötött konfig.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#5375) Jim Tonic válasza Laraxior (#5372) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Füst általában tekercsből vagy trafóból jön, ami jó eséllyel hoz egy menetzárlatot is.
De lehet más is. Én már nem használnám.

mr_ricsi: az ötlet jó, ezek szerint a táp kapcsol le, azért mozog a ventilátor. Elkók jónak tűnnek, de azért végigfutom őket, kimérem a kettős-diódákat is, illetve körbenézek még azon a környéken. Köszönöm a tippet!

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#5376) Jim Tonic válasza Jim Tonic (#5375) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

No, az egyik, kettős-diódák hűtőbordája melletti, zsugorcsővel bevont kondenzátor lesz a vétkes, szerintem, bár külsőre a cső miatt semmi sem látszik.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#5377) Jim Tonic válasza Jim Tonic (#5376) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Nyertem, de mocsok nehéz volt kiszedni a borda alól. 6,3V 2200uF. Persze a kisebb átmérőjű, hosszított. :)
Enyhén megfolyt az elektrolit, alig láthatóan púpos is.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#5378) Topanka


Topanka
aktív tag

Kérdésemmel azért fordulok itt hozzátok, mert az amatőr fórumon nem válaszoltak, vagy nem tudtak válaszolni rá.
Rakok össze egy konfigot, és idáig ilyen nem volt. Tápkábelok berakása az alaplaphoz.
Van ugye a 20 vagy 24 pines, és a 4 vagy 8 pines cpu betáp kábel.
Ez utóbbinál mindig passzolt a psu, és alaplap felöli csati kialakítása.
Na, most nem, és így logikusan raktam össze, de agodalmaskodom egy kicsit.
Meg kellene nyugtatni, mert műszerem nincs a kiméréshez.
Gondolom a csatik fizikai kiképzése ahogy engedi, úgy össze lehet dugni a cpu 12v 8pinest.
A tápnál van logika a kivezetésen?
Pl. felül pozitív kimenetek, alsó sorban negatív kivezetések.
Arra lukadnék ki, hogy alsó, vagy felső soron belül a keveredés már nem számít?
A kavart ez a négyszögletű és hatszögletű tüskék okozzák, mert a psu 8 pin egyike stimmel az alaplapi kiképzéssel, de a tápkábel cpu oldali 2x 4pin egyik négyese csak hatszög tüskéből áll, de könnyen bedugható az alaplapba a rögzítő köröm megfelelő oldalt használva.
Hú... érti valaki amit írok?
Vagy ha szereznék egy műszert, levéve az alaplapról a cpu csatit, így fesz. alá helyezve hol mit kell kimérnem?

[ Szerkesztve ]

(#5379) Jim Tonic válasza Topanka (#5378) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Szerintem Te rádugtad PCI-e csatit az alaplapra. Vagy marhára nem érthető, ami írsz.
Van az ATX és az ATX 2.0-ás főcsatlakozójam ez 20, ill. 24 pines.
Van a CPU power (P4 csaatlakozónak nevezik :D ), ami általában 4 pin, de van hogy 4+4.
Van a PCI-e, ami 6(+2) pines.

A tápnál van logika a kivezetésen?
Pl. felül pozitív kimenetek, alsó sorban negatív kivezetések.
Arra lukadnék ki, hogy alsó, vagy felső soron belül a keveredés már nem számít?

Hogy mi?

A kavart ez a négyszögletű és hatszögletű tüskék okozzák, mert a psu 8 pin egyike stimmel az alaplapi kiképzéssel, de a tápkábel cpu oldali 2x 4pin egyik négyese csak hatszög tüskéből áll, de könnyen bedugható az alaplapba a rögzítő köröm megfelelő oldalt használva.
Ha valami nem akar belepasszolni, akkor valamit rosszul csinálsz.

Hú... érti valaki amit írok?
Nem. :DDD

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#5380) Topanka válasza Jim Tonic (#5379) üzenetére


Topanka
aktív tag

Na! Ez az.
A 4 pines cpuról írtam, ami nálam 4+4 pines az alaplapon is, gondolom a tuning és az extrém procik fogyasztása miatt.
A rajzon egyértelműen látszik, hogy a com vagyis a DC 12v negatívja feső sor, négyszög hatszög.
Alsó sor pozitív DC12V hatszög négyszög.
De!!! a másik négy pin tüskéi hatszögűek csak. Itt is él az, hogy felső sor negatív, alsó sor pozitív?
A tápom hátulról - mondjuk épp fejjel lefele van - [link]

Itt az alsó sorban balról a második a cpu betápja, illetve az utolsó 12 tüskés is az (csak 8 pin van bekötve) M/D.
A konfigom alul látható, elég a négy pin az i7 2600k procinak?

[ Szerkesztve ]

(#5381) Jim Tonic válasza Topanka (#5380) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Az a baj, hogy nem tudom, neked mi az alsó sor. A sárga vezeték a +12V. A fekete a GND.
A hagyományos P4 csatin, amit itt is látsz, az egyik sárga hatszögű, a másik négyszögű, és ez igaz a GND-re is. Ami a P4 csati mellé jön (ha szemből nézed a csatit, hogy a biztosító felül van, akkor a jobb oldalára jön), annak minden lába hatszögű. A +12V-os ágak mindig a biztosító kar oldalán vannak, a GND a másik oldalon. Ha úgy nézed a csatlakozókat, ahogy írtam, akkor mind a 4 sárga vezeték felül lesz, a feketék pedig alul.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#5382) Topanka válasza Jim Tonic (#5381) üzenetére


Topanka
aktív tag

Köszi, végül is kimérem, mert mind fekete, és harisnyában van.[link]
" A +12V-os ágak mindig a biztosító kar oldalán vannak, a GND a másik oldalon."
Ez a fontos, ha biztosra akarok menni.

(#5383) Vesztor87


Vesztor87
senior tag

Sziasztok! Két kérdésem van;
-az Everest által kiírt V értékek (12,5 stb )mit jelentenek? Egyik nálam mínuszt mutat.
-Öcsémet gondoltam megajándékozom,kap egy vidkarit a gépébe,de nem tudom mit bír el a tápja. 350-es,emlékeim szerint nem túl márkás tápja van,kb 7-9 éves. Northwood magos 2,4 ghz-es cerka(87w tdp), 2odd, 2db 512-es ddr1-es ramja van,meg a lecserélendö gef440-es mx-es karija. Egy agp-s hd3650 vagy 1650 prot még elbír a táp?
Elöre is köszönöm.

(#5384) fero02 válasza Vesztor87 (#5383) üzenetére


fero02
veterán

Hi!

Nekem meg 3 válaszom:

- ez nem mélyvíz kérdés igazából.

- fizika óráról nem rémlik a "V" mint "Volt"? Igazából nem szabad elhinni, amit egy program ír neked, meg kell mérni műszerrel.

- ne azért vegyen vki jó tápot, h elbírjon egy xy vga-t, hanem a gépe épsége miatt. Lehet, h el fogja bírni, ki tudja (milyen állapotú a táp, meg egyáltalán milyen márka), de mi lesz akkor, ha egyszer elpukkan. Na ez a nem mind1!

(#5385) Vesztor87 válasza fero02 (#5384) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Oks, köszönöm!
Elnézést hogy nem jó helyre írtam :U

(#5386) jaffa 2843


jaffa 2843
Ármester

sziasztok!

szeretném lecserélni az fsp bluestorm tápomban a ventit és sikerült találnom ingyen egy ilyen ventit: [[Coolink SWiF2-1201]]
ezt ha bele applikálom a tápba, az jólesz?
mindenképp vágni kell a kábeleket, vagy ha kivezetem az is jó?

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#5387) Jim Tonic válasza jaffa 2843 (#5386) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Nem igazán a tápba való. Sima kétvezetékes ventilátort keress, ne pwm-est.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#5388) jaffa 2843 válasza Jim Tonic (#5387) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

már megcsináltam. elvágtam a régi venti kábelét, biztonságossá tettem a kábelcsonkot(:) ), majd betettem az ujat kivezetéssel 12voltra

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#5389) fero02 válasza jaffa 2843 (#5386) üzenetére


fero02
veterán

Ha hamarabb kérdeztél volna, akkor tudtam volna adni gyári FSP BS ventit. :U

(#5390) didyman válasza Jim Tonic (#5387) üzenetére


didyman
őstag

A 1201 nem PWM-es. A 3 vezetékes meg nyugodtan rakható tápba, legfeljebb lesz egy használaton kívüli szál, vagy kár alaplapra beköthető monitorozás céljából. Nagyobb gond az induló fesz, az a 7V az FSP tápoknál kissé kevés.

[ Szerkesztve ]

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#5391) didyman válasza Jim Tonic (#5375) üzenetére


didyman
őstag

Tekercsből inkább akkor, ha reped a vasmagja. Ennek következtében kissé megnő a vasvesztesége, amitől hajlamos szenesre égni üresjáratban is. Kisebb FSP-k szenvednek ettől, meg a szekunder oldali áramstabilizátor is szeret így elugorni.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#5392) osonte


osonte
senior tag

Sziasztok!

Tápkábelt akarok cseréni a tápomon (Delta DPS-400), mert rövid. Meghosszabbítottam de nem túl esztétikus a forrasztás mentén megvastagodott kábel, hosszabbítót sem szeretnék.

Ezért ki fogom cserélni a 24 pines csatlakozó tövétől a tápon belülig a kábelt (utána szépen harisnyázom). Kitaláltam hogy azokat a szálakat amelyek a táp panelen egy pontról indulnak (3.3, 5, 12 volt, test) és a 24 pines csatlakozó több pontjában külön érkeznek azokat a megfelelő vastagságú kábelre cserélem és csak a csatlakozónál osztom szét. Szigorúan csak azt ami egy pontból indul a tápban!

Van valami akadálya működés szempontjából?

[ Szerkesztve ]

(#5393) Irvkhf


Irvkhf
aktív tag

Sziasztok nem tudja valaki hogy tudnám le tesztelni a táp egységet a gépemben hogy jó e.

(#5394) fero02 válasza osonte (#5392) üzenetére


fero02
veterán

A 24 pin-esnél elvileg nincs, de azért legyen keresztmetszete a "törzs" szálnak. A többi ágon viszont ésszel, mert ugye sok tápnak több ága van.

tipp: nem lenne egyszerűbb egy már készen lévő köteget szerezned (döglött tápból), ami eleve be van harisnyázva és elég hosszú? Ha gondolod, nekem van egy FSP BS2 kötegem. Ha érdekel pm és lemérem őket. ;)

Irvkhf: ha nagyon bizonytalan az előélete, vagy esetleg gyanús dolgok vannak vele kapcsolatban (volt bontva, égett szaga van, stb), akkor nem érdemes a gépeddel játszani.
Próbához elég lenne gépen kívül bekapcsolni a tápot és rámérni multiméterrel a kimeneteire. Ha látszólag rendben van, akkor mehetne gépbe és ott kipróbálni. De legjobb lenne ha egy szakember nézné meg neked. ;) Milyen tápról van szó amúgy? :U

[ Szerkesztve ]

(#5395) BogyóBP


BogyóBP
addikt

Sziasztok. Lehet nem pont a legjobb helyre irok, de kérdésem az volna, hogy a TÁPegység tipusa vagy épp márkája, befolyásolhatja-e azt, hogy a TFT-n megjelent kép mennyire éles vagy tiszta? Nagyon fontos!

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#5396) fero02 válasza BogyóBP (#5395) üzenetére


fero02
veterán

Semmi köze nincs hozzá, feltéve ha a pc tápjára gondolsz.

Ha lcd monitor tápjára gondolsz, akkor a zajossághoz éppen lehet köze, élességhez nem hiszem. Azt menü-ben kellene kalibrálni.

(#5397) BogyóBP válasza fero02 (#5396) üzenetére


BogyóBP
addikt

Köszönöm a választ

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#5398) BogyóBP válasza fero02 (#5396) üzenetére


BogyóBP
addikt

Igen a PC tápjára gondoltam. Mégis az az érzésem hogy a két táp között van valami minimális eltérés képminőséget illetően de lehet csak a szemem csal.. Esetleg a VGA tápcsati befolyásolhatja? Vagy a molex dugok amire rádugom?

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#5399) fero02 válasza BogyóBP (#5398) üzenetére


fero02
veterán

A vga csati nem hiszem, mert az ugye adott mindkét esetben, esetleg a gépet a monitorral összekötő kábel árnyékolása miatt több zajt szedhet össze a másik táptól. De ezt csak cserével lehet kiszűrni.

(#5400) BogyóBP válasza fero02 (#5399) üzenetére


BogyóBP
addikt

Szóval akkor azt mondod hogy nem a táp márkától függ a kép minősége? Vagy épp a tápot összekötö 220 as és monitor 220 as kábeltől?

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.