Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-09-06 22:56:53

LOGOUT.hu

Ezt a topik azért került létrehozásra, hogy a fórumon megforduló elektroműszerészek és tápokkal hivatásszerűen foglalkozó szakemberek megoszthassák értékes tapasztalatukat és szakmai, valamint magánvéleményüket az ebben a témában kevésbé járatos fórumtársaikkal.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4701) rudi válasza zoltanz (#4700) üzenetére


rudi
nagyúr

Rosszul olvastad meg el is tévedtél kicsit a topic megválasztásánál. Keresgélj kicsit, van komkrétan fogyasztással foglalkozó tápos topic, meg írd be a guglinak, hogy 80Plus.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#4702) rudi válasza didyman (#4698) üzenetére


rudi
nagyúr

Hú, köszönjük az okosítást!

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#4703) Chaser


Chaser
titán

Lehet nem pont ide vágó téma, de jobb helyet nem találtam. Van egy _Delta dps-600nb a_ tápom. Mit lehet róla tudni, ez egy redundáns táp lenne? Belekukkantva elég komoly jószágnak néz ki.

szerk: rudi: Nem a 90+ a gold? 80+ standard, 82+ bronz, 85+silver, 90+ gold, én 87-esről nem is tudok, de lehet én tudom rosszul:)

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#4704) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Sziasztok!

Egy miniITX-es házat szeretnék venni amiben atom proci működne. Ha jól sejtem 20-40W között fogyasztana maximum egy 3.5"-os HDD-vel.
A ház tápjáról ennyit tudok. 150W max, hatékonyság 65%>=.
Ez számomra mit jelent ilyen alacsony fogyasztás esetén? A teljes kb 1/3-át még pluszban rászámolhatom, vagy mivel ennyire alacsony még rosszabb a helyzet.

Köszi szépen!

(#4705) Chaser válasza szabi__memo (#4704) üzenetére


Chaser
titán

Ezt így megmondani sztem nem lehet, annyit jelent, hogy 65%-nál a spec szerint nem lehet rosszabb a hatásfok, de nyilván ha nagyon alacsony a terhelés akkor jobb se lesz. Sztem számolj a 65%-kal és nem érhet csalódás.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#4706) szumo válasza Chaser (#4703) üzenetére


szumo
senior tag

A hatásfokok tekintetében a lista így néz ki.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#4707) Chaser válasza Chaser (#4703) üzenetére


Chaser
titán

Annyit már kigugliztam, hogy nem redundáns. Delta oldalán nem találtam meg ilyen kódjelű tápot, annyit tudok, hogy a HP xw8200 gépeket ezzel szerelik. el akarom adni és szeretnék minél több infot mondani a leendő vevőnek, asztali gépben gondolom nincs használatának akadálya. Hasonló típusú delta tápoknak a hatásfoka 80+, az elég klassz, de vajon ennél is?:)
Specben ezek vannak rajta:
+3.3V 28A
+5V 19.9A
+12V cpu1 11.4A
+12V cpu2 11.4A
+12V SB 2A

12V A 9A
12V B 3.8A
12V C 7.1A
-12V 0.5A

Max kombinált 12V-os terhelhetőség 43A, max folyamatos kimeneti teljesítmény 600W.

szerk: szumo: Rég jártam ott :R Akkor az elnevezések arra utalnak, hogy a 20 és 100%-os terhelésen mekkora a hatásfok, 80plus gold-nál középterhelésen 90%, akkor azzal keverhettem.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#4708) szabi__memo válasza Chaser (#4705) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

De ugye jól értem. Ha van egy 30W-ot fogyasztó konfigom akkor az 40Wot fog fogyasztani?
Köszi

(#4709) Chaser válasza szabi__memo (#4708) üzenetére


Chaser
titán

A gép maga nem fogyaszt többet, csak a táp elfűt egy rakat energiát pluszban, ami persze jelentkezik abban, hogy hálózatból többet vesz ki, szóval kb jól érted:) 30W valós fogyasztású gépnél 65%-os hatásfokú tápnál kb 45-46W az energiaszükséglet ha jól számoltam.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#4710) Psych0


Psych0
őstag

Sziasztok!
Miért van a táp kimenete és a 0v között egy ellenállás? 5v-nál 100 ohm. első körben arra gondoltam, hogy kikapcsolás után leereszti a pufferkondit.

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#4711) szacsee


szacsee
nagyúr

Az AC-nél megőrültek, vagy már tényleg változott valami az elektronikában, hogy a 7V-os lecsapolást simán molex-ből nyerik a piros-sárga derótból?
Ha jól emlékszem anno ez ellen a guruk tiltakoztak... akkor a gyártó letojja a szabványokat vagy most már lehet ilyet használni?
Ameddig válaszoltok addig elővakarom a fan-mate 2-t az a biztos.
VGA-m ventije játék alatt leszabályozva (5V) már kevéske, 7V-on viszont már elég lenne, ezért gondoltam, hogy körbejárom a témát....
Molex csatiról csapolni a fenti módom érdemes 7V-ot nyerni, vagy inkább kihagyjam? :R

(#4712) Hequila válasza Psych0 (#4710) üzenetére


Hequila
őstag

Előterhelést biztosít, hogy rendesen induljon a táp.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#4713) cashback


cashback
őstag

Sziasztok.

Van egy SL-500A típusú tápegységem.

A problémám a csatlakozók számával van. :O
Most cseréltem vga-t. És a 6pin kábel a tápon nem található ezért a gyárilag 2molex -> 6pin átalakítóval tudom csak csatlakoztatni. Az gond lehet hogy egy érből jön a 6pin-be a 2molex? Ha 1molex -> 6pin átalakítóra váltok az nem okoz különösebb problémát?
Illetve erre a kivezetésre szeretném rákötni még a 2db házhűtő ventit és 2db világítást.

Nekem ez így már kicsit soknak tűnik egy helyre bekötve, de laikus vagyok ezen a téren.

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#4714) lavorka válasza szumo (#4691) üzenetére


lavorka
aktív tag

"A Corsair HX 650 ről hallottam olyan dolgokat, hogy szeret fortyogni, a halk venti miatt, de ez csak kósza hír, nem tudom megerősíteni."

Nekem ilyen tápom van má 3 hónapja és azt mondhatom hogy csendesnek csendes, de túlságosan is. Semmi levegőt nem tol ki hátul, legalábbis kézzel alig érezhető és mindig meleg. Hosszabb terhelés után 45-50 fokig melegszik a táp burkolata, de levegőt akkor se tolja hátul. A kábelei meg...ezt nem hiszem hogy komolyan gondolták...
Visszasírom az FSP Epsilont

Hát értem én a beszédjit! Veder kell neki meg lavór... :D

(#4715) szumo válasza lavorka (#4714) üzenetére


szumo
senior tag

Kösz, hogy megerősítetted a hallott pletykákat.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#4716) Angel1981


Angel1981
veterán

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy károsodhat-e egy táp attól (minőségi darabot vegyünk alapul), hogy az üzemórák nagy részében még 20%-os terheltséggel sem rendelkezik?

(#4717) ferkoo78


ferkoo78
csendes tag

Sziasztok!

Vettem egy Cooler master elite 100 házat, és bele építettem a gépet.
A gondom az lenne, hogy kicsit hangos a táp ventilátora, és egyből hangos, nem folyamatosan hangosodik.
Szerintetek mivel lehet lehalkítani ?
Gondoltam én arra is, hogy kikötöm a ventilátort belőle, de akkor felmelegszik, és nem tudom mivel kellene hűteni?
Ha netán leszedném a tetejét a tápnak és kikötném a ventit belőle, akkor a tetejére szerelek egy Nagyobb halkabb ventilátort, akkor az megfelelő ?

Valakinek valami ötlet ?
Előre is köszönöm :R :R

Külső Kép

Belső Kép

(#4718) szumo válasza ferkoo78 (#4717) üzenetére


szumo
senior tag

Nem akarlak megijeszteni, de szerintem nem jó fórumban jársz a kérdéseddel.

A tanácsom a következő:

Töltsd ki az adatlapodat, ahonnan meg lehet nézni a "gépet" mert ami neked egyértelmű, hogy beletetted a házba, az számunkra nem. Vagy írd le a hozzászólásban.

Aztán, ha ez megvan, keress egy olyan topikot, ahol a géped fogyasztásával, és a hangos tápokkal foglalkoznak a kollégák, és ott tedd fel a kérdésedet.

A következő pedig nem tanács, hanem utasítás:

A TÁP BURKOLATÁNAK ELTÁVOLÍTÁSA, ÉS ÚGY ÜZEMELTETÉSE TILOS ÉS ÉLETVESZÉLYES!

Most tényleg meg akarsz halni, vagy meg akarsz ölni valakit?
Amihez nem értesz, ne piszkálj, mert ön és közveszélyes! :W

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#4719) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Sziasztok!
Lenne egy kis gondom.
Van én nekem itt egy öreg P3-as gépem, amiben vmi egész kompakt kis pici táp van.
A probléma, h túl hangos a gép, pedig lecsendesítettem, amennyire tudtam. Minden passzív benne, cseréltem a ventit a tápban is (az egyetlen venti a gépben), és mégis van egy alapzaja, ami sztem a tápból jön. Bekapcsoláskor jellemző rá egy olyan hang, mint mikor egy készülék feltöltődik, vagy mint mikor egy elektromos motor felveszi a fordulatot induláskor.
Utána egy állandó "zúgás".
Ezt nem lehet vhogy megszüntetni?

Köszi!

(#4720) bazsi83vp


bazsi83vp
senior tag

Lenne egy kérdésem:

Adott egy táp és egy 12 voltos egyenfeszültségű áramforrás.

Nos a kérdésem az lenne, hogy ha megkérnék egy villamos szakit, az meg tudja-e azt oldani, hogy a gép erről működjön.

(az áramforrás egy új selejtezett 12V/180Ah teherautó akksi - a jármű megpurcant - amit egy házilag kialakított kis szélkerék tölt folyamatosan. - arra gondoltam, hogy ha erről kapná a 12 voltot, akkor megspórolnám a villany jó részét - a laptop már erről tölt/megy - csak nem merek nekiesni a tápnak, hogy kivegyem belőle a trafót egyenirányítót, stb. és ráforrasszam a 12 voltot a megfelelő helyre - pedig ez csak egy olcsó gagyi 1 áramágú vacak)

(#4721) Teasüti válasza bazsi83vp (#4720) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Wow, és nincs fesz ingadozás?
Én is gondoltam már hasonlóra, de szünetmentes táppal. Az tudna korrigálni.
És gondoltam, h annak az akkuját tölthetné egy szélkerék. :)

szerk: jah és bütykölni se kéne, 220-as kimenete van.

[ Szerkesztve ]

(#4722) bazsi83vp válasza Teasüti (#4721) üzenetére


bazsi83vp
senior tag

Nem, mivel a szélkerék eleve egyenáramú és a 12 voltos töltőáramnak megfelelő többletet adja le. (had ne ... ki a kisujjamból a pontos értéket.)

És nem ingadozik, 11,8 V alatt enged a relé. (laptopnál nemvolt rá példa - meg dugtam rá 6 db 50W-os izzót is - a gép meg villanyóráról számolva max 218 wattot fogyaszt - a meddő áramot persze nem tudom - de igazán nem is izgat, mert ez egy gagyi ipari hulladék, nem táp - szóval tőlem vehet fel 300-t is meddővel de ha figyelembe veszem a kb 0,7 hatásfokot, akkor is csak max 210W kell a gépnek, jó nem határra méretezünk)

Amit meg te mondasz nekem ebből kifolyólag nem jó, most egyenből 220-as váltót és akkor még esetleg méretezhetnék feljebb, mert figyelembe kellene venni a táp hatásfokot (egyenirányítás, transzformálás stb), én meg ezt nem igazán akarom.

Mellesleg megjegyzem, a váltóáramú szélkereket drágábban hozod ki (szerintem)

(#4723) bazsi83vp


bazsi83vp
senior tag

Nem tudok szerkeszteni bocs.

De ha meg úgy gondoltad, hogy a szünetmentest töltöm közvetlen a 12 volttal, akkor rendben. Bár az is lehet aggályos:
- mivel a legtöbb szünetmentes csak akkor használja az akksit, ha esik a hálózati fesz. Namost, ha azt az akksit használom folyamatosan, akkor szerintem vehetek újat elég sűrűn.
- kevesebb energiát tárol (bár ez a legkevesebb)
- kellene vennem szünetmentest

(#4724) szuper-t válasza bazsi83vp (#4722) üzenetére


szuper-t
senior tag

Jól értem nagy c áramforrás 12v ról?
épp ezen dolgozom én is csak napelemes töltőrendszerrel.

(#4725) bazsi83vp válasza szuper-t (#4724) üzenetére


bazsi83vp
senior tag

Igen, van egy russkie generátorom ami (elvileg) max. 360 A-t tud ezen a feszen, (vki egy nyalást?) és ez utántölt egy teherautó akksit.
A napelem is jó, csak drágább és sztem jóval nagyobb helyigényű egyező teljesítmény mellett. Nem mellesleg itt a Bakonyban szél szinte mindig van.

(#4726) szuper-t válasza bazsi83vp (#4725) üzenetére


szuper-t
senior tag

akkor mutatok 1 szélgenerátor megoldást amit most építek kicsiben: [link]
sokkal nagyobb hatásfok mint a proelleresé:) [link]
Én ezekkel próbálkozom de még csak 10A es generátorral

(#4727) bazsi83vp válasza szuper-t (#4726) üzenetére


bazsi83vp
senior tag

Az enyém se propelleres. Lévén panelban lakom és egyrészt a szomszédok is örülnének lapátvégről leszakadó levegő hangjának, másrészt a propeller ki se fért volna az erkélyre, hisz propelleresből a kis vacak 300W-osokat is 1,2m átmérőre gyártják. Na most én egy nagyobbat eleve ki se tudnék tenni.
Meg a propelleressel az a baj, hogy nagy szélben nem jó (kifordul a szélirányból, magát védve)

Majd ha asszonypajtás méltóztatik a fényképezőm visszaadni, dobok képet.

(#4728) Teasüti válasza bazsi83vp (#4723) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Igen, így gondoltam. :)
Eredeti ötlet szerint egy nagyobb akkut raknék a tápba (akár a te IFA akksidat), nem hinném, h ez változtatna bármin is, h mi van benne.

Na igen, kell hozzá szünetmentes. :) Én viszont úgy gondolkodtam, h akkor így szert tettem egy 220-as inverterre, amit ha a jobb fajtából veszek, akkor színuszos jelet ad (használtan olcsók) és bármihez használhatom a háztartásban.

Nem értek az áramhoz - gépésznek orientálódom, vagyis inkább a szélkereket fogom összerakni, semmint az elektronikai illesztéseket -, ezt mint laikus mondom.

(#4729) szuper-t válasza Teasüti (#4728) üzenetére


szuper-t
senior tag

Felesleges az inverter is.!
venni kell egy Htpx tápot ami megy 12v ról és már meg is van oldva az egész.
nekem van egy 90W os tápom azt akarom picit feltuningolni ha sikerül :K

(#4730) Teasüti válasza bazsi83vp (#4727) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Húú király, tudnátok dobni terveket is? :D
Egyelőre még üres a padlás az ilyen projecteket illetően, de rajta van a kívánság listámon. :DD

(#4731) Teasüti válasza szuper-t (#4729) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Létezik 12V-os PC táp? :Y
Nem is tudtam.

(#4732) szuper-t válasza Teasüti (#4731) üzenetére


szuper-t
senior tag

[link]
van bizony és akár KW os kiszerelésben is ;]

(#4733) bazsi83vp


bazsi83vp
senior tag

Teasüti - én is gépész vagyok, bár tudom mit szeretnék, de inkább kérdezek (ha más nem bemegyek a Pannon Egyetemre azt keresek egy "lámpás" profot)
Másrészt terveket meg én legalábbis nem csináltam. Felesleges volt: gyártani nem igen kellett, csak seggreállítottam a generátort lett egy 1800 mm hosszú tengely rátéve és van rajta 12 darab csavart lap.
Csak ha veszel (szerzel) generátort, lehetőleg figyelj arra, hogy ne olyan legyem, ami a feszültséget teszi függővé a fordulattól (lásd dinamó), hanem ami az áramerősséggel babrál.
(bocs fiúk, gépész vagyok így inkább a villamos kifejezéseket használat helyett körbeírom a félreértések elkerülése végett)

Ami meg a 12 voltos tápot illeti - van pl szivargyújtó -> laptop táp is.

(#4734) Teasüti válasza bazsi83vp (#4733) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Én értem amit mondasz. :D

(#4735) Teasüti válasza szuper-t (#4732) üzenetére


Teasüti
nagyúr

És ezt hogy kell használni? Ez vmi "kiegészítő" az ATX-es tápokhoz?
Mert így képről csak egy sima laptop tápnak látszik. :)
Most hírtelen egy hagyományos PC-be való ATX tápegységre gondoltam, aminek 12V-os betápja van.

Azt írja, h a kimenete 12V. Ez nem újdonság. Minden PC tápnak 12V-os kimenete van. :)

[ Szerkesztve ]

(#4736) szuper-t válasza bazsi83vp (#4733) üzenetére


szuper-t
senior tag

Én értem.
Ha már gépész vagy akkor érdekelne milyen generátort ajánlanál valami olcsó kellene de meg is tudjam hajtani:)
Dinamóval akarok most is szórakozni. a feszültséggel nincs gáz mert azt elbabrálgatom a teljesítmény ami aggaszt leginkább

Teasüti görgesd lentebb!!!!

[ Szerkesztve ]

(#4737) bazsi83vp válasza Teasüti (#4735) üzenetére


bazsi83vp
senior tag

ha lejjebb görgetsz ott vannak ilyen 6-24V egyen,6-30V egyen stb áramkörök.

Ezeket úgy kell használni (ilyet a laptopra már vettem, szóval tapasztalat), hogy a bemenetre teszel mondjuk egy szivargyújtó dugaljat, a kimenetre meg pl egy atx-> laptopcsatlakozó átalakítót dugsz. Én így töltöm a laptopot, ha terepen kell dolgozni.

Vagy eleve ezt a bizbaszt szereled az asztali gépedbe, rákötöd a 12V-t adó napelemrendszert, székereket, akksit és örülsz a jó hatásfoknak (csak nekem nem biztos, hogy a max 150W elég lenne - ezért akarok a 12V tápbemenetre forrasztani, meg innen a táp is leosztja a 5 3,3 stb feszeket mint eddig - nem is itt vérzik el a szarabb asztali tápokban sem a "hatásfok", hanem az egyenirányításnál főként)

szuper-t

Az a legfőbb bajom a kérdéssel, hogy igazándiból nem tudom mekkora kell neked és még mire fogod használni a teljesítményt.

Az én alkatrészeim bontottak, egyedül a csavarokat vettem, ami a generátorhoz rögzíti a lapátok tengelyét.
De ha elmész egy autóbontóba ott tudsz venni ilyen használt 12V-os generátorokat. Egy tropáratört luxusautóé lehet hogy elég is. Egy teherautóé buszé meg pláne. A könnyű hajtás alatt mit értesz? Vadi újat? Folyadékcsapágyasat? Sztem nem éri meg, annyi áramot nem hinném, hogy spórolsz. Inkább nagyobb lapátot, hosszabb erőkart (nyomaték) a szélkerékre.

[ Szerkesztve ]

(#4738) szuper-t válasza bazsi83vp (#4737) üzenetére


szuper-t
senior tag

az egyenirányítás megoldható. ha gondolod rajzold le mit akarsz és küld el mailban kitalálunk valami okosságot:)
inkább a készenléti 5v on van a gáz+ a védelem és az indítás. ez az ami érzékeny pont.

(#4739) bazsi83vp válasza szuper-t (#4738) üzenetére


bazsi83vp
senior tag

Megmondom mit szeretnék. A 12 voltos egyen áramforrás kimenetét ráforrasztani a táp 12V-os "kitápjára". Ahogy elnéztem, az összes többi feszt (a készenlétit is) ebből állítja elő. (most inkább nem veszem ki a gépből, de sztem jól néztem) Ez egy gagyi táp. 1 ág, 0 túlfeszvédelem stb. De legalább egyszerű.

(#4740) Teasüti válasza Teasüti (#4719) üzenetére


Teasüti
nagyúr

up!
Az alábbi képen látható ez a mütyür kis szutyok. :D
Nem tudom mennyi mindent árul el ez a táblázat, de csak ennyi van.
Melyik fölösleges alkatrészt kell kidobni belőle, h elkussoljon a táp? :D
(nem a ventire gondolok, annak zéró hangja van)

(#4741) bazsi83vp válasza szuper-t (#4738) üzenetére


bazsi83vp
senior tag

Csak 2 problémám van, ami a következő 3:
-most nincs pákám (nem röhög - egyelőre csavarral van a vezeték is a generátorhoz rögzítve. Az akksihoz meg csipeszekkel) a 6*50W lámpa égett vele és a laptop arról torrentezett már tegnap éjjel is.
- a másik gond meg az, hogy picit félek, hogy ha kérnék is kölcsön, mellényúlnék a pákával és valamit elégetek a tápban. (a kézügyességem majdnem egy nagy 0, de inkább a -1-hez közelít)
- Meg érdekelt a Ti véleményetek is hogy ez mennyire veszélyes a gépre nézve. Elvileg semennyire. "Stabil" a fesz, ~12,2nél megszakítja a töltést ~11,8 alatt meg engedi. (ismeretlen és szintén bontott relé)

Teasüti: nem valami ciripelő hangja van? Rezeg mondjuk vmi tekercs stb.

[ Szerkesztve ]

(#4742) Teasüti válasza bazsi83vp (#4741) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nem, nem ciripelő, azt felismerem. (k.rva prémium árú vidkarijaim ciripelnek néha... :((( )
Hanem határozottan ilyen "elektromos" zaja van. Mint egy trafóháznak. Csak kicsiben. :D

szerk: mondjuk csak éjjel hallatszik, nappal tökre elfogadható hangja van (30-40 dB), csak aludni nem lehet tőle. :)

[ Szerkesztve ]

(#4743) bazsi83vp válasza Teasüti (#4742) üzenetére


bazsi83vp
senior tag

Mindegy, hogy ciripelésnek hívjuk vagy más a hangfreki. Valami rezegteti a levegőt, mert hát így lesz a hang.

Vagy csak te azt hiszed, hogy hallasz valamit. Esetleg csak érzékeny vagy az elektroszmogra és ez a tünet.

(#4744) szuper-t válasza bazsi83vp (#4743) üzenetére


szuper-t
senior tag

Ezta ciripelést már nekem is csinálja a Hi-pro tápom
az elő leválasztó tekercsem lazult meg :(
remélem csütörtökre elkészül az első teszt tápom majd küldök képeket és eredményeket ha gondolod.

(#4745) 14adam válasza Teasüti (#4740) üzenetére


14adam
addikt

Én ezt nagyon nem szutykoznám le.Ez egy Enhance,ez gyárt belőt a Coolermasternek is és még nagyon sok tápnak,szóval inkább ne szutykozd

(#4746) Teasüti válasza 14adam (#4745) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Óóó, nagyon örömteli, ha jó minőség. Akkor legalább picit jobban bízhatok benne, ha 24/7 üzemra akarom fogni. :)

Akkor tehát javítható, ha hangja van? Ha meglazult vmi?

(#4747) Teasüti válasza bazsi83vp (#4743) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Hát ezt megkaptam...
Amúgy a köztudatban lévő ciripelést egy konkrét alkatrész szokta előidézni, akkor úgy mondom, h kétlem, h olyan hibája lenne.

(#4748) bazsi83vp válasza Teasüti (#4747) üzenetére


bazsi83vp
senior tag

Nem értem mit értesz a megkaptad alatt? Ha az elektroszogra érted, az egy lehetséges ok. Az asszonyom pl. émelygett a régi tévé háta mögött. Lehet a termelődő ózon miatt és mivel azt belégzi az ember és belejut a véráramba, az idegrendszeren is válthat ki hatást. Nem cukkolásnak szántam.

A generátorral meg arra jutottam, hogy "keveset" termel (lemértem reggel a szomszéd készülékével - 8,1A) gondoltam rá, hogy kapni fog egy gyorsító áttételt. Mondjuk 2* szíjhajtással.
Bár mivel a gép nem megy messze annyit mint amíg tölthet, a laptopnak meg bőven sok, lehet így hagyom.

(#4749) szuper-t válasza bazsi83vp (#4748) üzenetére


szuper-t
senior tag

8.1A tökéletesen elég:) igaz töltő áramnak nem valami jó mert tudomásom szerint az akumlátor kapacitásának 10% val kell tölteni vissza 150AH esetén 15AH
(nem meret A írni mert nem tudom az átszámítást AH és A között az 1 ik 1 óra alatt leadható fix feszültség a másik a záróáram de csak van valami közük egymáshoz :B )

[ Szerkesztve ]

(#4750) bazsi83vp válasza szuper-t (#4749) üzenetére


bazsi83vp
senior tag

Én úgy tudom, hogy a 10% az egy ajánlott maximum a hagyományos akkumulátorokra. (értsd: ólom, Ni-MH stb - a spéci pl ezüstnitrát alapú aksik többet bírnak) de pl most néztem meg a kedvedért az egyik 900mAh AAA akksimat, amin töltésnek 180 mA/7h van írva - ez pedig 20% töltőáram.

Amúgy a 8,1A bőven elég, hisz nem megy a gép folyamatosan. De ha esetleg majd úgy döntök, hogy akarok a lakásba erről világítást, akkor oda lehet kelleni fog a nagyobb fordulat. De az a legkevesebb. Egy sima áttétel azt kész. De most nem merem feljebb vinni, mert mivel szinte az egész rendszer "hulladékból" van felépítve, nem biztos, hogy nem esne szét. (értsd ez alatt: van némi ütése a lapátokat tartó tengelynek és a lapátoknak is szemmel lőttem be az egymáshoz viszonyított 30 fokos helyzetét. Majd, ha megcsináltatom az asztali gép tápátalakítását, akkor a tengelyt majd kiesztergálom, mert így elég vastag, nehéz, a CNC-n meg marok ki normális lapáttartót, azt nem kell a szöget méregetnem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.