Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-09-06 22:56:53

LOGOUT.hu

Ezt a topik azért került létrehozásra, hogy a fórumon megforduló elektroműszerészek és tápokkal hivatásszerűen foglalkozó szakemberek megoszthassák értékes tapasztalatukat és szakmai, valamint magánvéleményüket az ebben a témában kevésbé járatos fórumtársaikkal.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5051) Genji


Genji
őstag

Időközen beszéltem egy műszerésszel és nagyon szakmai nyelven elmagyarázta (amit én laikusként nem fogok tudni korrektul visszaadni), hogy az alkatrészeknek van egy oszcillációs (rezgés) frekvenciájuk amik normál esetben a fül számára nem hallhatók. Az h ez hallható tartományba került nem jó jel, de még évek telhetnek el míg kipurcan a táp ha egyébként funkcionálisan hibátlan. A kérdés számomra az, h vajon cserélni fogja e nekem a kisker pusztán a kellemetlen zaj miatt...

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#5052) stfx


stfx
aktív tag

Samsung 226bw monitorom tápjában kellene kondenzátorokat cserélnem, de nem kapok megfelelő méretűeket. 820uF 25v 105c low ESR meg 680uf 25v 105c low ESR kellene, de nem kapok. Ezek helyett ajánlottak 1000uF-osat. Kérdésem hogy berakhatok e ennyivel nagyobbat, mert nekem már a 820-as helyett is soknak (20+%) tűnik az 1000-es, de a 680-as helyett meg főleg. Ha jól tudom nagyobb feszültséget rakhatok bele, de a kapacításnál nem jó a nagyobb. Nyugtassatok meg hogy jó lesz a 1000uF-es, vagy cáfoljátok meg.

(#5053) Roley_05


Roley_05
csendes tag

Sziasztok!

Notebook táppal kapcsolatban lenne kérdésem. Kb másfél van egy Trust típusú tápom, amit azután vettem, h az eredeti MSI-hez lévő tönkrement. Eddig semmi bajom nem volt vele, de tegnap csak spontán történt vele valami. Nem tölti a gépet, eközben a tápon lévő kis zöld led folyamatosan villog és csipog, de emellett ami legérdekesebb, h a tápból kijövő vezeték mintha szétakarna olvadni, olyan forró lesz, miután egyszerűen rákötöm a hálózatra.

Mi lehet a gond, dobhatom ki az egészet, vagy van vmi más megoldás?

köszi a segítséget,
Roley

(#5054) szumo válasza Roley_05 (#5053) üzenetére


szumo
senior tag

Zárlatos lett benne valami.
Sajnos ezek úgy össze vannak ragasztva, hogy csak roncsolva lehet szétszedni.
Hát ezek a javíthatatlan verziót képviselik.

De azt is ellenőrizni kellene, hogy a géped alaplapi töltésvezérlése működik e rendesen.

A táp üresjáratban is produkálja a hibát?

[ Szerkesztve ]

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#5055) Roley_05 válasza szumo (#5054) üzenetére


Roley_05
csendes tag

Igen üresjáratban is ugyanezt csinálja.

(#5056) GReddy válasza Roley_05 (#5055) üzenetére


GReddy
tag

Szerencséd van, sima táphiba, vehetsz másikat. Nekem egy ilyennél (gyári táppal) agyonvágta a töltőáramkört az alaplapon, onnantól már csak 230V-ról volt hajlandó menni, mert ugye nem tölti az akkut... És megvették asztali gépnek. :DDD

Dominate the woods... The Bowhunter.

(#5057) Roley_05 válasza GReddy (#5056) üzenetére


Roley_05
csendes tag

Eddig is asztali gépnek használtam, mert az akkuja, is alig képes már valamire. De így most már otthon sem tudom használni:S
Tud vki adni egy tippet, h hol találhatok olcsón MSI EX600-hoz töltőt?

(#5058) Rive válasza Roley_05 (#5055) üzenetére


Rive
veterán

Mármint akkor is, ha nincs bedugva a laptopba?

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#5059) brownus


brownus
veterán

sry, ezt nem ide akartam

[ Szerkesztve ]

(#5060) Roley_05 válasza Rive (#5058) üzenetére


Roley_05
csendes tag

igen, akkor is ezt csinálja, ha nincs bedugva a laptopba

(#5061) Rive válasza Roley_05 (#5060) üzenetére


Rive
veterán

Szerintem egy átlag műszerész ki tudja neked cserélni rajta a dugaszt (a laptop felőlit). Meg egy feszmérés, és mehet tovább, jó eséllyel.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#5062) Roley_05 válasza Rive (#5061) üzenetére


Roley_05
csendes tag

Már most sem az eredeti dugasz van rajta, de azzal is jól működött hosszú ideig. Viszont van egy pót abból, akkor megpróbálom azzal , hátha működik

(#5063) Rive válasza Roley_05 (#5062) üzenetére


Rive
veterán

Ha meg lett gyötörve a táp igy, rövidzárban akkor kellene azért egy kis ellenőrzés, mielőtt élesben rádugod megint a gépre.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#5064) Findzs válasza SpongyaBob (#5025) üzenetére


Findzs
addikt

új a táp ?
az is lehet hogy alapból hangos

itt tesztelik a kistestvérét a 350w -osat és azt írják, hogy 0,33 adda venti van benne ami hajlamos a motorhangra búgásra
[link]
fontos hogy a házad is jó szellőző legyen elől-hátul 12 cm -es ventikkel, hogy ne a gép által termelt meleg levegőt keringtesse magán keresztül

[ Szerkesztve ]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#5065) cronos


cronos
tag

Hi
Kérdés az lenne hogy egy 150w-os paneltápegység elbírná a következő konfigot?
Alaplap Asrock g31 [microATX]
Cpu core 2 duo 1.8
2gb ram
VGA: x1900gt lehet ez sok lenne de ezen tudunk faragni ha veszek egy kisebbet.
1DB HDD
1DB ODD

[ Szerkesztve ]

(#5066) SpongyaBob válasza Findzs (#5064) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Szia!

A táp kb 3/4 éves a kezdetektől fogva hangosabb volt, mint az 5000Ft Stability Power 500W-os tápom, amit hozzá kell tegyek különösen halk! :))
Azóta pedig szabályosan morgott, már nappal sem lehetett meglenni nélküle..
Szóval megtörtént a moddolás :D Műszerész barátom kicserélte (forrasztotta) a ventit az előbb említett gagyi tápéval. Azóta remek és halk, jobb mint újkorában :C

A ház egyébként rendesen szellőzik elöl-hátul egy 12 cm-es Zalman ventivel :)

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#5067) laca500


laca500
aktív tag

Hali.
Teljesen laikusként vagyok itt, és így tök lámának fog tűnni a kérdésem.
Nézegetem az új tápokat, mert a most lévő neve sics tápom úgy zúg mintha egy reptéren üldögélnék, főleg terhelés alatt. Ahogy különböző tápoknak a képeit nézem, azt vettem észre, hogy a legtöbbnek a ventillátora a tetején van, a régebbieknek meg a hátulján. Na most, ha egy ilyen tetején lévőset veszek akkor vennem kell másik házat is? Mert ugye a meglévő házam tetején nincs felül szellözés kialakítva. Vagy befelé fújja a lévegőt? Ez elég furcsa lenne, vagy én nem vettem észre valamit?
:F

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

(#5068) sgergi válasza laca500 (#5067) üzenetére


sgergi
veterán

Te nem vetted észre azt, hogy az a venti a táp alján van. Tehát, ha beszereled a házba, akkor annak a ventinek a proci felé kell nézni, és máris jó lesz minden. :)

(#5069) 14adam


14adam
addikt

Emberek,vegyétek már észre,hogy ez a topic azoknak lett kitalálva aki tápokat javít felső fokon. Nem ide kell feltenni,hogy milyen tápot vegyek vagy,hogy elbírja-e meg semmi ilyet. Ezeket a kérdéseket ide várjuk melyik tápegységet vegyek?!. Ha hangos a venti benne akkor fordulj a melyik ventit vegyem topicba. Ha meg nemtudod eldönteni,hogy mi baja lehet-e a tápnak vagy táphibára gyanakodsz akkor valami baja van a tápomnak? topicot válaszd. Ha a fogyasztásra vagy kiváncsi akkor mennyit fogyaszt a gépem-be mennyél. Ha kábelt akarsz moddolni akkor modding és elektronikai kérdésekbe tedd fel. Ha még most se tudod akkorse tedd fel ide inkább keress meg pü-be és elirányítalak. Sok szakember miatatok hagyta itt ezt a topicot mert ilyen kérdések jöttek.

(#5070) Abrion


Abrion
senior tag

törölhető :)
elnézést :S

[ Szerkesztve ]

(#5071) laca500 válasza 14adam (#5069) üzenetére


laca500
aktív tag

Hali.
Tudtam, hogy láma kérdés lesz, de arra nem gondoltam, hogy ennyire kiveri a biztosítékot.
Azt viszont végképp nem gondoltam, hogy ide csak táp guruk írhatnak.
Ha már ennyire kiokítottál, azért csendesen megjegyezném, hogy valamikor az iskolában úgy tanították, hogy valaminek a címének tükrözni kell a benne lévő dolgokat. Pont az ilyen esetek elkerüléséért. Ugye te sem gondolod komolyan, hogy az ujjamból kellett volna kiszopni, hogy ez a topic "CSAK GURUKNAK" szól? :W
Mondjuk ha valami ilyesmi a cím: Tápokról csak szerelőknek, vagy Tápok szerelése-javítása kizárólag hozzá értőknek.
Talán akkor más láma sem írogatna ide.
Azért táp kérdésben te kened-vágod a dolgokat?
A helyesírásodból ítélve nem ez jön le. Biztos nem villamosmérnök vagy!
Na mindegy, nem vitatkozni akarok. Itt részemről lezárva a dolog.

[ Szerkesztve ]

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

(#5072) laca500 válasza sgergi (#5068) üzenetére


laca500
aktív tag

Neked viszont köszönöm az infót. Így is lehet!
Észre vettem, csak furcsának találtam, hogy a cpu és a vga hőjét átszívja a táp ventije saját magán. De végül is a hátsó ventis is ezt teszi, csak a venti van máshol. Közben már magamtól is rájöttem a dolgokra.
Azért köszi még egyszer.

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

(#5073) 14adam válasza laca500 (#5071) üzenetére


14adam
addikt

Ha elolvastad volna az első hsz-t akkor most ezt nem írtad volna ide. Csak már a tököm kivan,hogy mindenki ide irogatja,hogy milyen tápot vegyen. Ha visszaolvasól jó 100db hsz-t akkor te is láthatod,hogy itt nem arról folyik az értekezlet amiért nyitották a topicot. Én nem vagyok tápguru de azért találjuk már el,hogy minek hol a helye.
Nincs kitoloncolva innen senki csak ha felteszel egy kérdést az szakmai kérdés legyen és ne olyan,hogy hogyan lehet 1 molexből 2db-ot csinálni vagy hasonló mert ezek tényleg nem ide tartoznak.

Hasonló kérdéseket és válaszok helye ez [link] [link] [link] [link]
Anno énis kaptam ezért lecseszést 04ahgy-től

(helyesírásomról meg annyit,hogy diszleksziás vagyok egy kicsit :U )

[ Szerkesztve ]

(#5074) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Sziasztok!

Volt egy kis áramkimaradás itthon, az órám villog is, jelezve, hogy áramtalanítva volt, a net is elment, a routert restartolni is kellett, de a gépen semmit sem vettem észre, pedig játszottam közben, mialatt elment az áram. Mitől lehet ez. A táp egy VX450

(#5075) Dezike válasza Vasinger! (#5074) üzenetére


Dezike
tag

Kondenzátor – elektromos töltés tárolására szolgáló áramköri elem.
Az órád a lineáris (vagyis szaknyelven: analóg-disszipatív tápegység a hálózati feszültséget közvetlenül (pontosabban: transzformátorral) alakítja át, tehát nem használ impulzustechnikai áramköröket) táp miatt érzékenyebb lehet a feszültség esésre. Ha Pl. LM8562 ic-vel szerelt az óra az a hálózati 50Hz-et használja alap impulzusként ezt osztja szorozza számolja és kész az óra.
A routerek tápja (kapcsoló üzemű) nem szokott agyon kondizva lenni.
A VX450 aktív PFC-je meg primer kondik simán kibírták. Lehet nem is volt teljes szünet csak rövid időre leesett a hálózati vesz 100V-környékére amit kibír a VX450 a többi meg nem.

"előző életemben sem hittem a lélekvándorlásban"

(#5076) Vasinger! válasza Dezike (#5075) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Köszi a választ, teljesen érthető volt. Így utólag elektrotechnikusnak tanulóként rájöhettem volna.... :B

(#5077) belfike


belfike
csendes tag

Sziasztok !
A napokban szert tettem egy Zalman ZM400A AFP tip tápra.Baj volt a készenléti 5V-tal, javítottam, de nem néztem meg a többi kondi értékeit .Most szeretném újra kondizni de mivel jelenleg is erről működik a PC nem igazán akarom szétszedni.(A PC be van építve egy szekrénybe és macerás kivenni ,jó lenne egy-füst alatt megcsinálni) .Szeretném meg kérni azokat ,akiknek van ilyen tápjuk, illetve rajzuk a tápról, vagy hasonlóról, (ZM 300A) a tápban lévő kondik adatait írják már le nekem.
Köszönettel belfike!

(#5078) Zotya984


Zotya984
senior tag

Sziasztok
egy ilyen alaplap 24 pines + 4 pin a procinak 1x2gb ram @ 677mhz + Celeron 420 @1.6Ghz processzorral összerakva, kérdés működni fog-e egy delta táppal ami 20 pin és 4pin a procinak.
Tehát nincs ki a 24+4 pin.

Vélemények? (google ellentmondásos, igen is meg nem is)

[ Szerkesztve ]

"Tiszteljük meg egymást azzal, hogy válaszolunk a privát üzenetekre"

(#5079) belfike válasza Zotya984 (#5078) üzenetére


belfike
csendes tag

Hali! Én úgy tudom adapter kell hozzá.[link]

[ Szerkesztve ]

(#5080) Zotya984 válasza belfike (#5079) üzenetére


Zotya984
senior tag

thx

"Tiszteljük meg egymást azzal, hogy válaszolunk a privát üzenetekre"

(#5081) belfike


belfike
csendes tag

Hali! Lenne egy kiegészítő kérdésem illetve több is a Zalman táppal kapcsolatban.A kondikkal megvagyok de van egy újabb problémám.A az egyenirányító híd után van két párhuzamosan kötött ellenállás ami a FAN 4803 .PFC PWM panelhez van csatlakoztatva.Sajnos ezek nekem egyforma színűre melegedtek.Annyit tudok hogy 4-el kezdődnek és 1% a tűrés.Megmérve az egyik 46,7 kohm a másik 41,8 kohm .A kérdés az hogy létezik e ilyen párosítás ezen a vonalon vagy megfutott a nagyobb értékű ellenállás.Tudja e valaki a pontos értéket.Köszönettel belfike

(#5082) gabi81


gabi81
tag

Szisztok.

Van egy Cooler-Master RS-430-PCAP táp ami 3 éves. Mennyi van még neki hátra mielőtt végleg beadná a kulcsot.
Vagy úgy is kérdezhetném hogy a mai márkás tápoknak mennyi az élettartamuk, mennyit bírnak átlagos használat mellett (tudom ez használattól is függ, de pl. maradjunk ennél a tápnál, egy 430-as táp mondjuk egy olyan gépet szolgál ki ami eszik 300-350 W-ot akkor az meddig bírja)?

just believe in yourself

(#5083) akoska07


akoska07
nagyúr

Sziasztok!

van egy 2 processzoros szerver gépem.
valószinüsithető,hogy kifeküdt a tápja.
a kérdés:
mivel tudom helyettesiteni,ha nincs szervertáp másik ?
a plusz 8pines csatlakozó miatt gondolom nem mindegy mit rakok a helyére.
vagy tévedek ?

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#5084) flash-


flash-
veterán

sziasztok

van egy gépem a konfig az az ami az aláírásomban szerepel.
Amikor bekapcsolom a gépet(megnyomom a házon a bekapcs gombot)semmit nem csinál a gép.csak 2-3 másodperc után kapcsolódik be.akkor is kicsit "nehezen"indul be.

Gyenge lenne a táp?
érdemesebb lenne erősebbre cserélni?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#5085) akoska07 válasza flash- (#5084) üzenetére


akoska07
nagyúr

ha az a konfigod van mint ami az aláirásban szerepel,
ahhoz mindenképp nagyobb tápra van szükség.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#5086) Fr@nkieWilde


Fr@nkieWilde
senior tag

üdv
mivel én tudatlan vagyok, ezért olyan emberek segítségét szeretném kérni, akik tényleg értenek a dologhoz!!
a következő a kérdésem:
mennyit fogyaszt ez a konfig:

ASROCK 880 GMH/USB3
2X2048MB DDR3 KINGSTON HYPERX 1600MHZ
MSI GEFORCE 9600 GT (OC 10%)
SEAGATE 250 GB HDD
WESTERN DIGITAL 500 GB HDD
AMD AM3 445 @3100 MHZ
+ 2DB 9CM-es házhűtő (az egyik ford. szám szabályzós)

illetve így mennyit fogyaszt a konfig:

ASROCK 880 GMH/USB3
2X2048MB DDR3 KINGSTONE HYPERX 1600MHZ
GEFORCE GTS 450
SEAGATE 250 GB HDD
WESTERN DIGITAL 500 GB HDD
AMD AM3 445 @3100 MHZ
+ 2DB 9CM-es házhűtő(az egyik ford. szám szabályzós)

????

válszokat előre is köszönöm :R
üdv

[ Szerkesztve ]

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#5087) Fr@nkieWilde


Fr@nkieWilde
senior tag

ja persze 100%os terhelés alatt értem a fogyasztás kérdést!! :R

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#5088) Tomchy01


Tomchy01
csendes tag

Helló!

Lehet, hogy már volt ilyen kérdés, csak annyira piszlicsári, hogy nem találom a fórumban, azért felteszem.
Egy sima ATX-es tápom van, computeren kívül szeretném használni, (autórádiót hajtana).
Hogy lehet ezt bekapcsolni, alaplap nélkül???
:F

Köszi bármilyen ötletet!

Üdv Tomchy

(#5089) szumo


szumo
senior tag

Nem veszitek észre, hogy szanaszét OFF-oljátok a topicot?
Az elmúlt 10 hozzászólásból talán 2 ha normális, vagy valamelyest a témához kapcsolódik.

Nem vagyunk fogyasztásmérők, nem itt mondják meg kell e neked nagyobb táp. A táp elindítását az elmúlt 3 hétben is leírta valaki. ÉSZREVEHETNÉTEK MÁR MAGATOKAT

Sajnos nekem nincs zalman táp kapcsolási rajzom.

A szervertápnál melyik 8pines csatlakozóra gondolsz? A processzor 12V os kiegészítő tápjára? Mert ahhoz van elosztó, csak az a kérdés, hogy a táp azon ága ki tudja e szolgálni kellő energiával a processzort.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#5090) roberto888


roberto888
tag

Üdv!
Az lenne a kérdésem, hogy van-e új táp vásárlásán kívül megoldás arra, hogy csökkentsük a feszültséget a tápban? Mert a 12V-os ágon 12.74V és 13.06V között mozog, és gyakran lefagy a gép, ha terhelésnek van kitéve! Pls segítsetek! :(

ASUS M4A77T | AMD Phenom II X3 B25 2.70GHz @ 3.645GHz | 2x2048MB Geil Value Plus DDR3 @ 1780MHz | Sapphire Radeon HD 4850 512MB 256-bit GDDR3 745/1150 | Western Digital Caviar Green 500GB 5400rpm 32MB SATA-II | FSP 400W

(#5091) szumo válasza roberto888 (#5090) üzenetére


szumo
senior tag

Terhelve, vagy terheletlenül lett mérve? és ugye feszültségmérővel, nem pedig valami progival?
Egyébként ha nem egy 20k+HUF-os tápról van szó vagy a körüliről megéri a javítást, különben nem biztos.
A melyik tápot vegyem topicban segítünk másik tápot nézni, ha gondolod.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#5092) roberto888 válasza szumo (#5091) üzenetére


roberto888
tag

FSP FSP400-60APN 400W
Erről a tápról van szó! Terhelés nélkül 12.74V-12.80V, terhelve 12.96V-13.06V! Egyenlőre nem igazán van pénzem új tápra, de ha más megoldás nincs, akkor megpróbálom megoldani! :(

ASUS M4A77T | AMD Phenom II X3 B25 2.70GHz @ 3.645GHz | 2x2048MB Geil Value Plus DDR3 @ 1780MHz | Sapphire Radeon HD 4850 512MB 256-bit GDDR3 745/1150 | Western Digital Caviar Green 500GB 5400rpm 32MB SATA-II | FSP 400W

(#5093) szumo válasza roberto888 (#5092) üzenetére


szumo
senior tag

Az APN sorozat nem olyan régi, ezt garanciáztasd.
Vigyél printscreent a mérésekről, hogy bizonyítsd a hibát.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#5094) Dyno válasza akoska07 (#5085) üzenetére


Dyno
veterán

Messze nem eszik a gépe anyit hogy az a táp kevés legyen.Fpőleg hogy nem is tuningol.

(#5095) roberto888 válasza Dyno (#5094) üzenetére


roberto888
tag

Újabb fejlemény! A BIOS szerint rendben van a 12V-os ág, azaz 12.04V, ami tökéletes! Viszont akkor szerintem a -12V-os ággal van a gáz, mivel ott a szoftver -6.08V-ot mutat! Ami közel nem annyi, amennyinek lennie kéne szerintem! Ötletek? De nem bízom a szoftveres mérésben, mivel a 12V-os ágat is hülyén jelzi, és én inkább hiszek a BIOS-nak! Műszerem nincs hogy megmérjem a pontos értékeket!:S

ASUS M4A77T | AMD Phenom II X3 B25 2.70GHz @ 3.645GHz | 2x2048MB Geil Value Plus DDR3 @ 1780MHz | Sapphire Radeon HD 4850 512MB 256-bit GDDR3 745/1150 | Western Digital Caviar Green 500GB 5400rpm 32MB SATA-II | FSP 400W

(#5096) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

Jól gondolom, hogy hosszabb ideig ne járassam a gépem? , megállt a táp hütőventilátora.

És ezzel együtt auok is amik a case fan only ra voltak dugva .
Chieftec 500 as amúgy.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#5097) rvn_10


rvn_10
senior tag

Hello! FPS 300W-os táp elég-e egy Giga G31-es laphoz, 2 giga ramohoz, Egy Intel E2200-as procihoz egy winchesterhez meg egy dvd íróhoz?

Gigabyte B760M Gaming X, I5 13400, 2x16 DDR4 Corsair Vengeance 3600Mhz, NZTX Kraken X61, Sapphire Pulse RX 5600XT, EVGA Supernova G2 750W, Samsung 850 Evo 128Gb, WD Blue 1TB, Phanteks Enthoo Pro M Acrylic

(#5098) Zsolti23 válasza Zotya984 (#5078) üzenetére


Zsolti23
csendes tag

működni fog átalakítóval.

(#5099) Dyno válasza roberto888 (#5095) üzenetére


Dyno
veterán

De nem bízom a szoftveres mérésben, mivel a 12V-os ágat is hülyén jelzi, és én inkább hiszek a BIOS-nak!

BIOS is szoftver.....mérőműszer kell oda.

(#5100) szumo válasza rvn_10 (#5097) üzenetére


szumo
senior tag

Link

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.