Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-09-06 22:56:53

LOGOUT.hu

Ezt a topik azért került létrehozásra, hogy a fórumon megforduló elektroműszerészek és tápokkal hivatásszerűen foglalkozó szakemberek megoszthassák értékes tapasztalatukat és szakmai, valamint magánvéleményüket az ebben a témában kevésbé járatos fórumtársaikkal.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4801) 04ahgy válasza szuper-t (#4800) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ejjj, micsoda szervizes / műszerész az, aki olyan tanácsot ad, amitől a biztonság látszata érződik?

Bevett szokás, valóban a javaslatod, azonban baromira ellenjavallt, és egy iskolában sem ezt tanítják! Bármilyen szigetelő közbeiktatás lehet, mind a vízhálózati, mind a gáz, mind a központi fűtés csövezésében. Az erre rákötött "védőfölddel" szerencsétlen esetben a lakás más részén található fémfelület is feszültség alá kerülhet, a kismegszakító / biztosíték leoldása nélkül. Hadd ne mondjam, ez milyen következményekkel járhat, és ki foghatja meg gyanútlanul a vízcsapot, gázkészüléket, radiátort...

Nem szeretném, ha még egyszer olyan tanácsot adnál egy mélyvizes topikban, hogy az alapvető szakmai hiányosságokról tesz részedről tanúbizonyságot, mert moderátori segítséget leszek kénytelen igénybe venni a későbbiekben.

Teasüti: még a régi lakásokban is a fürdőszoba, konyha nedves helyiségnek minősült, és megfelelő magasságban, védőfölddel kialakított fali dugaszolóaljzatokat kellett telepíteni. A földeletlen aljzatba dugásnál még mindig jobb, ha földelt hosszabbítóval vezeted a gép tápjához a konyhai, fürdőszobai konnektorból a hálózati feszültséget.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#4802) 04ahgy válasza Teasüti (#4799) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nem is mondtam, hogy a probléma miattad alakult ki.

Védőföldelés: a fázisvezetővel megegyező, vagy annál nagyobb keresztmetszetű ér, lehetőleg minél kevesebb megszakítással. Szerepe az, hogy a védőföldeléssel ellátott (ún. I. érintésvédelmi osztályba sorolt) készülékek fémházára az esetleges zárlat esetén kikerülő feszültséget levezesse. Mindezt egy olyan kis ellenállású úton, hogy a biztosíték (napjainkban már kizárólag csak kismegszakító) szabványban meghatározott idő alatt, üzembiztosan leoldjon a kialakuló zárlati áramtól. A kioldás után ugyebár megszűnik a készülék fémházának feszültsége is.

ÉV relé, vagy fi relé: áramkülönbségre kapcsol le, mely a fázis- és a nullavezető között lép fel. Azaz mondjuk rajtad keresztül folyik a földbe, és nem a nullavezetőn.

Ez utóbbit érdemes lenne felszereltetned (részletesebben is olvashatsz róla, ha rákeresel). Fontos azonban a különbség érzékeltetése! A védőföld esetén a kialakuló zárlati áram már akkor leoldja a kismegszakítót, mikor kialakult. Jó esetben még senki hozzá nem ért a készülékhez ekkor.
ÉV relé esetén viszont a fémfelület mindaddig feszültség alatt marad a zárlat után, míg valaki hozzá nem ér, vagy más módon el nem vezetődik a relé leoldásához szükséges áram. Tehát az áram megráz, csak átlagosan jóval enyhébb következményekkel, valamint csak rövid időpillanatig.

Ez a két dolog jegyzendő meg.

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#4803) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Ez viszont járható útnak tűnik, ha lesz kedvem, kipróbálom a konfigot a fürdőszobai alzaton, hátha lesz vmi változás hdd terén. (Feltéve persze, ha tényleg földelt az ottani konnektor)

Ha nem, akkor kénytelen leszek venni egy új tápot.
Ha igen, akkor megúszom egy hasonló értékű hosszabítóval, amit végig fúrkodhatok a lakáson... :U

Azért a szoba sarkába mégse vertem volna cölöpöt... :P

Köszi a segítséget! :R

(#4804) zH.


zH.
senior tag

csoki. nemtudom jó helyre írok -e
ha nem irányítsatok át a megfelelőre plz. :D
szóval adott egy gigabyte ge-p450p-c2 táp. elvinne egy 4870 x2-t?
üdv

just be

(#4805) Teasüti válasza 04ahgy (#4796) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ez a zavarjel nevezetű jelenség, ez ez akar lenni? Itt a tesztben feszültség hullámzásként hivatkoznak rá. És szintén itt említették, h ha itt gond van, akkor ez tudja kinyírni az alkatrészeket hosszútávon.

Az oszcilloszkópos mérésekre célzok. :)

[ Szerkesztve ]

(#4806) 04ahgy válasza Teasüti (#4805) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Pontosan. Ki még nem is nyírná, de érzékenyebb eszközöknél megkeserítheti a napjaid. Lásd a te esetedet. :)

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#4807) Teasüti válasza 04ahgy (#4806) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Hát ilyen méréseket max csak egy jól felszerelt (és méregdrága) szervízben tudnának végezni szerintem. :( Nem ér ennyit ez az öreg táp. :)
Vicces, h drágább tápot készülök venni ebbe a konfigba (pont azzal szemezek, ami a tesztben szerepelt), mint amennyit az egész konfig ér. :N Leszámítva a zsír vinyót benne. :D

Amúgy a PFC áramkör működéséből adódik ez az instabilitás? Ha jól értem a PFC lényegét, akkor ezt tudnám elképzelni.

(#4808) Koczka


Koczka
tag

hi

szerintetek egy 8800gt 1gb-t egy e5200as társaságában rá merjek dugni egy 450-es gaba tápra? (12Von 240W-ot tud elvileg)

(#4809) szumo válasza Koczka (#4808) üzenetére


szumo
senior tag

Azt, hogy rá mered e dugni, azt neked kell tudnod, de ha füstöl, akkor nem olvastad el a melyik tápot vegyem, ami elbírja a konfigomat topik első hozzászólását!
Ott amúgy a kollégák válaszolnak kérdésedre.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#4810) 14adam válasza Koczka (#4808) üzenetére


14adam
addikt

Inkább dobd ki azt a "tápot".És ez nem ide való kérdés ;)

(#4811) Teasüti válasza 14adam (#4810) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Üdv, merre jártál? :)
Nem találtad meg véletlenül azt, amit említettél priviben?

(#4812) 14adam válasza Teasüti (#4811) üzenetére


14adam
addikt

Nem privibe beszéltük
De ment válasz még aznap [link] :) A többit odaát

(#4813) 04ahgy válasza Teasüti (#4807) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nem az APFC az oka. Az ok szűretlenség, öregedés, vagy valami olyan jelentéktelen meghibásodás, ami még nem jelentkezett észrevehetőbben.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#4814) Teasüti válasza 14adam (#4812) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Jah, bocs. Tényleg. Már azt sem tudom hol áll a fejem. :B

(#4815) szuper-t válasza 04ahgy (#4801) üzenetére


szuper-t
senior tag

Jézusom akkor moderálj benned is csak a tankönyv van és nem a gyakorlat :W
No comment
akkor szerencsétlen hova földelje a gépet ha nincs védő földelés?
a víz.gáz hova van földelve? mi hint kilép a lakásból rögtön a a földbe vert min 2-2.5m es betonacélra.
a hálózat hova van földelve? ugyan oda ..

Földelés nélküli házakban Ha nem megoldható a külön földelés bevezetése ideiglenesen beiktatható a fém csővezeték védőföldelésébe a készülék hogyha megbizonyosodtunk a megfelelő vezetőképességről!

De igazad van 1 esetleges hurok had vágja ki a gépét ügyes :R

(és nem az ujjamból szoptam ki!)

Kedves Gyula bácsi 40 éves villanyszerelői tudása.

[ Szerkesztve ]

(#4816) Teasüti válasza szuper-t (#4815) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Jah veled beszéltem priviben... :B
(ah az avatárjaitok miatt összekevertelek titeket :C )

Sajna tényleg nem megoldható. Önkormányzati lakás, alattunk pince, körülöttünk beton tenger... Egyedül a villanyóránál lehetne becsatlakozni, de ahhoz már tényleg fel kéne újítani a házat.
Esélytelen. Meg már nem is érdemes belevágni, idén költözünk remélhetőleg.

Mivel a seasonic tápnak nincs baja, ezért inkább úgy döntöttem, h új tápot veszek és nem bojgatom a föld kérdését, az rajtam túlmutató dolog. :/
Tudom, h nem szerencsés, de talán továbbra sem lesz baleset.

Egy dolog viszont még érdekelne: mi a frász az a hold-up time??? Pár milliszec értékben mérik. Itt.

[ Szerkesztve ]

(#4817) Teasüti válasza Teasüti (#4816) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Az az esetleges hurok az milyen állatfajta? Hogy alakul ki?
Kigúgliztam az "áram hurok" szavakat, de értelmeset nem adott ki. :D
Nekem egy hurokról egy áramkör ugrik be, asszem ezt mondták fizika órán. ;]
(több hurok több áramkör egy közös csomóponttal, nem?)

(#4818) szumo válasza szuper-t (#4815) üzenetére


szumo
senior tag

"Kedves Gyula bácsi 40 éves villanyszerelői tudása."

Mint munkavédelmi képviselő, és gyakorló műszerész tiltakozom!

Gyula bácsit meg el kellene egy tanfolyamra küldeni, ahol felfrissítik a tudását! Mert 40 év alatt kicsit változtak a dolgok, a módszerek, az eljárások, és a hozzáállások.
Amúgy pedig ha jól emlékszem, a lakásokban ahol nem lopták ki a felét a melósok, ott külön / több földpontnak kell lennie pontosan azért, hogy a hasonló baleseteket elkerüljük. Aki akarja, az nézzen utána, 97 óta az én tudásom is csak kopik, hiába próbálom szinten tartani. És nem a mélység határozza meg a földpontot (2-2,5 m mélyen), hanem a szabványban leírt adatok, amihez akár 5-7 méter mélyre levert rudazat is szükséges lehet. (láttam, hogy odaírtad, hogy minimum, de nem az a mérvadó)

Pont mostanában láttam a tévében, hogy a magyar lakások 70%-ában el vannak avulva az elektromos hálózatok, és ebből 30% ban életveszélyes állapotban vannak, mivel 40 évnél idősebbek.
Ebből kiindulva, én sem javaslom, az olyan egyértelműnek tűnő megoldást!

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#4819) szuper-t válasza szumo (#4818) üzenetére


szuper-t
senior tag

Értem :K
akkor inkább érdemes elkerülni ezt a megoldást.

(#4820) 04ahgy válasza Teasüti (#4816) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Hold-up time. Az a kis időtartam, ami alatt a kimeneteken még van feszültség (melyet a bemeneti kondik által tárolt töltésből alakít ki a táp) a hálózati áram lekapcsolása után is.

Tehát nem abban a pillanatban kapcsol ki a táp, mikor kihúzod a konnektorból, hanem egy icipicit később. Icipici feszültségkiesést ezáltal át tud hidalni. Ennek az angol kifejezése a hold-up time, és a szám pedig az, hogy mekkora idejű lehet ez a kis feszültségkimaradás.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#4821) 04ahgy válasza szumo (#4818) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Kissé ellentmondásos a hozzászólásod. Először tiltakozol, utána meg tanfolyamra akarod küldeni Gyula Bácsit. Mit írt rosszul Gyula Bá'?:DDD

szuper-t: azt hiszem kár a gyakorlattal jönni, amikor a helytelenül, de gyakran megvalósított dolgok a körülmények szerencsétlen összejátszása esetén emberéletekbe is kerülhetnek.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#4822) gepetto86


gepetto86
tag

Sziasztok!

Elég érdekes kérdésem lenne.Van két régi tápom és azt szeretném kérdezni hogy ezeket hogy lehetne úgy bekapcsolni hogy ne keljen hozzá alaplap ?

A másik kérdésem az lenne hogy ki tudná átnézni a most vásárolt enermax liberty 500w tápomat.Használtan vettem ezért érdekelne hogy ki tudná ezt elvégezni és mennyiért.:) :R

(#4823) szuper-t válasza 04ahgy (#4821) üzenetére


szuper-t
senior tag

Igen így már értem Úgy néz ki nekem is hiányos már a tudásom kicsit én is megyek agytágításra . ez a 70% kicsit megrendített és gyorsan megnéztem az itthoni védőföldelést ami hála égnek kielégítő (85nm 9 ponton földelve)

(#4824) 14adam válasza gepetto86 (#4822) üzenetére


14adam
addikt

Hello,A z atx-en a zöldet meg valamelyik feketét összekell zárni.
Ajánlottam régebben pü-ben néhány embert,próbálkozz náluk ;)

[ Szerkesztve ]

(#4825) gepetto86 válasza 14adam (#4824) üzenetére


gepetto86
tag

Az egyiknél már próbálkoztam de nem válaszolt. :F
akkor végig megyek a soron:)

(#4826) szumo válasza 04ahgy (#4821) üzenetére


szumo
senior tag

Kicsit szétszórt vagyok (majd a galambok felcsipegetnek :) )

Igazából a tiltakozás, a radiátorhoz kötözésnek szólt, a tanfolyam, pedig a megszokásból megoldásnak.
Nincs nekem Gyula bá' val semmi bajom! :D

Na oszt most teljesen OFF leszek, de tanúságnak pont jó: Ismerős építőmérnök fel újíttatta a házát. Hőszigetelés a külső falra stb. Jönnek a melósok, reggel mindent megbeszélnek, ő el munkába, melósok dolgoznak. Mikor hazaér megdöbbenve látja, hogy mit csinálnak a munkások. Azonnal leállította őket, s kérdi, mit csinálnak. A melósok válasza, amit reggel megbeszéltek. Felszalad, előkapja a technológiai leírást, a munkások kezébe adja, hogy azt úgy kell csinálni. Visszabontatta velük az aznapi termést, azok morogtak végig, hogy már 10 éve is így csinálták. Másnap reggel kezdés, mindenkivel átolvastatja, hogy hogy is kellene csinálni a szigetelést. S láss csodát, mikor hazaér, a melósok örömmel újságolják, hogy mennyivel könnyebb így felrakni az elemeket és, hogy még gyorsabban is lehet haladni.
A tanúságokat le lehet vonni, átkonvertálni más szakmára.

[ Szerkesztve ]

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#4827) Teasüti válasza 04ahgy (#4820) üzenetére


Teasüti
nagyúr

És ez vmi kiemelkedően hasznos feature, h direkt felhívják rá a figyelmem a gyártó oldalán?
Most már lassan arra is kíváncsi lennék, h mennyire szemét a szolgáltató elektromos hálózata. :DDD
Lehet meglepődnék...

(#4828) 04ahgy válasza Teasüti (#4827) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Semmi hasznossága nincs, a táp kapcsolástechnikájából, és az alkatrészek megválasztásakor ez a hold-up time már determinált. Azért írják oda, mert a másik gyártó is odaírja, hogy eggyel több sor legyen ott.

szumo: köszönöm a megerősítést.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#4829) sto1911


sto1911
veterán

Remelem jo helyen kerdezem, ha nem, iranyitsatok at pls.

FSP SAGA+ 400W-os tapba kellene egy jo halk venti, amivel le tudnam valtani ezt a taphutot:

MODEL SIZE(mm) VOLT (V) SPEED(RPM) AIR FLOW(CFM) NOISE(dB)
D12SH-12 120x120x25 12 2200 88.0 40

Ezt neztem ki: Noctua NF-S12B FLX. Az itteni specek alapjan, ha Low Noise jaratom, akkor 10-13 CFM-el kevesebb levegot tol at a tapon, ez mennyire olne a tapot? Mert hangban viszont 23db-el halkabb, mint az Scythe S-Flex 1600-asa.

(#4830) Krisinto válasza sto1911 (#4829) üzenetére


Krisinto
őstag

Tápot megölné :))
Ugyan úgy hajtaná azt a ventit is mint az eredetit,nem sokat változna,mivel terheléstől függ
Szerintem inkább egy másik tápot válassz,ha mindeképpen halk kell,mert a ventit nem érdemes lecserélni!

(#4831) sto1911 válasza Krisinto (#4830) üzenetére


sto1911
veterán

Annyi penzem most nincs, meg teljesen felesleges is lenne masik tapot vennem. :(
Venticseret miert nem ajanlod? A Scythe 1600-asa CFM szerint jo lenne, de ott a hang annyival nem halkabb, hogy megerje.

(#4832) sto1911 válasza sto1911 (#4831) üzenetére


sto1911
veterán

150 helyett 127m3/h mennyire gáz?

(#4833) gepetto86 válasza 14adam (#4824) üzenetére


gepetto86
tag

És ha úgy nem indul be?Kell rá valami fogyasztó?

(#4834) 14adam válasza gepetto86 (#4833) üzenetére


14adam
addikt

Elég ha rádugsz egy vinyót vagy ventit,akkor bekell indulnia,mert terhelés nélkül nemfog

(#4835) gepetto86 válasza 14adam (#4834) üzenetére


gepetto86
tag

Bocs a hülye kérdésekért. :R
Egy régi tápot tesztelnék. :)

(#4836) szbalogh


szbalogh
őstag

Ma egy durva dolgot vettem észre. Adott 3 db egyforma oem IBM gép. Ebben egyforma tápok. Az egyik 1W !!! Körül eszik csak bedugva a másik kettő 15-20 W között ugrál. Szét nem akarom szedni összehasonlítani de létezik ilyen vagy csak a mérő viccel?

Nick: HE_Storm

(#4837) szbalogh válasza sto1911 (#4831) üzenetére


szbalogh
őstag

Vegyél egy PWM ventit és kösd ki az alaplapra. Ott szabályozhatod SpeedFannal.

Nick: HE_Storm

(#4838) szumo válasza sto1911 (#4832) üzenetére


szumo
senior tag

Ha szerinted jó lenne, miért kérdezed? lásd előző hozzászólásod
Amúgy a venti hangja még mindig nem mélyvízes topic, van rá másik.

Az alaplapra meg nem javallott kikötni a tápventit, mert a tápoknak (normális, nem gagyi), van saját ventillátor vezérlésük. Az mire van, ha nem arra, hogy a ventit szabályozza?

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#4839) kmisi99


kmisi99
addikt

Üdv nekem lenne egy olyan kérdésem hogy egy régi kodegány tápot be tudnék gép nélkül kapcsolni? Ventiket tesztelgetnék magamnak vele.

(#4840) 14adam válasza kmisi99 (#4839) üzenetére


14adam
addikt

zöld feketét összekell zárni

(#4841) kmisi99 válasza 14adam (#4840) üzenetére


kmisi99
addikt

Kösz. És amúgy melyik feketét mert van vagy 8 rajta.
Meg amúgy ez nem jelent veszélyt?

(#4842) 14adam válasza kmisi99 (#4841) üzenetére


14adam
addikt

mindegy,hogy melyik feketével
nem lesz semmi baja,csak tegyél rá valami fogyasztót mert nem indul el,a venti tökéletesen beindítja

(#4843) kmisi99 válasza 14adam (#4842) üzenetére


kmisi99
addikt

Na sikerült :D Köszönöm a segítséget. Az elején alig mertem összeérinteni :D

(#4844) BenJoe80


BenJoe80
senior tag

Sziasztok!

Remélem jó helyen érdeklődöm (nem szeretnék OFF-olni), következő lenne a kérdésem: jelenleg van egy ASUS A 45-GA 450W-os tápegységem. Éppen alaplap, proci, memória csere előtt állok és érdekelne, hogy a következő konfigot bírja-e a fent említett táp:

- Gigabyte GA-870A-UD3 alaplap
- AMD Phenom II X4 955 AM3 Black Edition proci
- Kingstone HyperX 4096Mb DDR3 1600MHz CL9 memória

Később jön hozzá egy ATI Radeon Sapphire HD5770 1GB 128bit DDR5 PCI-E videó-kártya, ill. a proci majd húzva lesz. Tehát bírja majd ezt az összeállítást a tápom?

A segítségeket és tanácsokat előre is köszönöm!

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#4845) szumo válasza BenJoe80 (#4844) üzenetére


szumo
senior tag

Ezt a kérdést, a melyik tápot vegyem topikba tedd fel pls.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#4846) BenJoe80 válasza szumo (#4845) üzenetére


BenJoe80
senior tag

Megtörtént - bocs!

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#4847) Viktor77


Viktor77
titán

Hi!

Van nekem egy Enermax Noisetaker EG375AX-VE tápocskám. Annó kiment benne a biztosíték, és én hülye kidobtam. Persze nem emlékszem milyen volt benne. Szeretném újra hadra fogni. Meg tudnátok mondani, hogy milyen kell bele? Illetve, a fentebb említett zöld-fekete összeérintés ennél a tápnál is működne? Nem szívesen próbálnám ki alaplappal, hátha van más baja is.
Sokat kerestem a neten, de nem találtam sem jó nagy képet, sem fórumot erről.

Itt az egészen pontos adatlapja:

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#4848) sto1911 válasza szumo (#4838) üzenetére


sto1911
veterán

Mert nem ertek hozza, lasd, az egyik CFM a masik meg m3 ertek, ami nem kompatibilis (mint utolag kiderult) :)
Es nem a hang volt a kerdes, hanem, hogy jo-e ahhoz a taphoz (ill. ezt szandekoztam kerdezni).

De kozben egy huszavagassal megoldottam a kerdest, nem fogok cserelni :)

(#4849) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Szevasztok!

Nem tudom mennyire mélyvíz a kérdés, de mindenesetre segítségre van szükségem:

Kezembe került egy márkás, minőségi workstation, egy Fujitsu W360, melyből egy gyengébb játékgépet kívánok építeni. Ebben minden gyönyörűen van összeszerelve (made in germany) de a táp picit elbizonytalanít.
Érzésre se nem nehéz, se nem könnyű, és ez van ráírva:
Max continous power: 300W
Max power : 310W (10sec)
Max power 3,3V + 5V : 130W

Most akkor 130W-ot tudna csak leadni a 3,3V + 5V ágakon? és 170W-ot 12V-on? ennek mi értelme lenne?

A gépben a következő dolgok vannak, lesznek:

Alaplap: Intel Q35 chipset
Proci: C2D E6550
RAM: 2GB 800Mhz (4GB lessz)
HDD: 250GB + 160GB
Videokártya: alaplapra integrált G3100 (7600GT lessz)

Videókártya nélkül tökéletesen megy a gép, hiszen az az alapkonfig, ahogyan tervezték a gépet. A kérdés az lenne, el fogja-e bírni a 7600GT-t a táp. Nem vagyok híve a túltervezésnek, de szeretnék az ügyben tisztán látni.

J.

(#4850) bfoto


bfoto
csendes tag

Sziasztok!

Mintegy három és fél éve üzemel számítógépem egy DTK PTP-4007P típusú
400W-os tápegységgel, napi átlag 8-10 órát. Az volna a kérdésem, hogy
mennyi egy ilyen táp élettartama, szükséges-e a cseréje, vagy
karbantartása (kondenzátorok cseréje pl.) ennyi idő után. Ha
elhasználódás miatt megy tönkre a táp elképzelhető, hogy más alkatrészt
is "magával ránt", vagy ez csak túlfeszültség (pl. villámkár) esetén
fordulhat elő?

Direp.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.