Hirdetés

2024. szeptember 17., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#99101) tucsok. válasza macilaci78 (#99100) üzenetére


tucsok.
senior tag

Én is Olymp (hosszított ujjú) és BOSS ingeket hordok amikor szükséges viszont ezek nem az olcsó kategóriák szerintem. :R Peace

"So say we all"

(#99102) SirRasor válasza tucsok. (#99096) üzenetére


SirRasor
őstag

Ja, mi számít olcsónak. Ma Pepcoban visszatettem egy 1600-as pólót, mert drágának találtam :)) 2 éve nagyon kiköltekeztem és vettem 8k-ért egy inget C&A-ban :B

Make Love not war!

(#99103) mAtech válasza SirRasor (#99102) üzenetére


mAtech
aktív tag

Naja. Pedig kb ennyiért van itt is póló.

Ha nem vigyázunk a természetre, ő se fog mi ránk...; De hát ugye aki akar az a betonba is beleköt...

(#99104) mAtech


mAtech
aktív tag

Online autógumi rendeléssel kinek milyen tapasztalata van? Honnan érdemes?

Ha nem vigyázunk a természetre, ő se fog mi ránk...; De hát ugye aki akar az a betonba is beleköt...

(#99105) Polemius válasza mAtech (#99104) üzenetére


Polemius
aktív tag

Szerintem ahol a legolcsóbb.
De!
Ha tudod milyen típust akarsz, és megnézted neten hol a legolcsóbb, kérdezd meg az Urbán gumit is, mennyiért adnának. Legutóbb nekem olcsóbban adták, mint a legolcsóbb netes ár volt.
(Persze nem biztos, hogy ez minden gumira igaz lesz.)

(#99106) tucsok. válasza mAtech (#99104) üzenetére


tucsok.
senior tag

Múlt hét pénteken rendeltem innen 4 Nexen abroncsot [link] ma kaptam az SMS-t, hogy megérkezett Szegeden a G.P. gumihoz a Bajai útra, ahol fel is szerelik nekem.

"So say we all"

(#99107) mAtech


mAtech
aktív tag

Köszönöm a javaslatokat :R

Ha nem vigyázunk a természetre, ő se fog mi ránk...; De hát ugye aki akar az a betonba is beleköt...

(#99108) lorcsi


lorcsi
veterán

néztétek a strand árakat mostanság?
gondoltam ideje lenne...megmutatni a 3 évesnek..ne csak a balatont meg a kerti pancsolót lássa
de lehidaltam :Y
olyan árak vannak..és akkor még csak bent vagyunk,, egy üdítőt nem ittunk /parklolásról nem is beszélve/
algyő sem lényegesen olcsóbb

(#99109) martonx válasza lorcsi (#99108) üzenetére


martonx
veterán

Ez esetben javaslom az ingyen strandokat. Lapos mondjuk kisgyerek szemmel elég lapos (nem lehetett kihagyni a szóviccet), de az algyői Tisza parti szabad strand meglepően jó, lassan mélyül a víz, csúszda is van.
Nem ingyenes, de szvsz egészen megfizethető a Sun City Algyő és Hmvhely között. Illetve mi még a Hmvhely-i strandra szoktunk átjárni, valamivel olcsóbb a belépő, mint Szegeden, de ami igazán olcsóbb, azok bent a büfék.
Egyébként meg Viktor (vagy Lölő, vagy Lézer Jani vagy ki) megmondta az inflációkor, hogy nem az árakkal van a baj, csak te vagy csóró. (bocsánat, ezt se lehetett kihagyni)

[ Szerkesztve ]

Én kérek elnézést!

(#99110) FoxiestFox válasza martonx (#99109) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Pontosan,

(#99111) lorcsi válasza martonx (#99109) üzenetére


lorcsi
veterán

ezt az algyői szabadstrandot gondoltam én is
1-2 éve szezonon kívül jártunk arra, jól nézett ki /talán akkor építhették :F /
meg a sárgáról hallottam, h ott is fejlesztették a terepet...ránézünk..egy útvonalra fel tudom fűzni (ha ügyesen csinálom ...12kor meg már itthon alszik :)) )

elég rövid idő is elég nekünk még a vízből..még a 3 óra is bőven sok
és nem nyertem a lotton sem

köszi, vásárhelyire ránézek..

(#99112) macilaci78 válasza lorcsi (#99108) üzenetére


macilaci78
nagyúr

10-15 éve elengedtem a strandolást. Legfeljebb nyaraláskor, ha olyan helyre megyünk.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#99113) pulutodurumo válasza macilaci78 (#99112) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Ismét hasznos hozzászólást sikerült írni, ami sokat segített a kérdezőnek. Nem mintha zavarna, csak ez a közléskényszer számomra idegen.
Vagy most én is ebbe a hibába estem? Na megyek is, és inkább hallgatok egy kis zenét.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#99114) martonx válasza lorcsi (#99111) üzenetére


martonx
veterán

A sárgával is az a baj, hogy iszonyú gyorsan mélyül. Az algyői szabadstrand ilyen téren a legjobb, ott nem azt érzed, hogy 3 lépés után már nyakig ér a víz. Nálunk a gyerekek már nagyok, nincs ilyen gond, de testvérem pont idén járta körbe a környék szabadstrandjait, és az ő elmondására hagyatkozok.
Hm, odébb van, de Csongrádon a Kőrös-torok ingyenes (kivéve a parkolás, de az se vészes), és az egy nagy homokpad.

Én kérek elnézést!

(#99115) fradi81 válasza lorcsi (#99108) üzenetére


fradi81
veterán

Sziki? Mondjuk ott sem kell büfébe menni, kívül lehet ingyen parkolni.

moto g72, Ninebot d28e

(#99116) csoszogi válasza fradi81 (#99115) üzenetére


csoszogi
tag

plusz egy a Szikinek. Van gyerek pancsoló is, és vízpart, ahol lehet homokozni. A terület nagy, ha elfárad a gyerkőc, akár humhat is egyet az árnyékban.
martonx: tavaly és azelőtt is a gát túl oldalán árnyékban ingyenes volt a parkolás.
Itt: [link]

[ Szerkesztve ]

(#99117) martonx válasza csoszogi (#99116) üzenetére


martonx
veterán

Én azt a pár száz Ft-ot (nem akarok hülyeséget mondani, de mintha 800 Ft rémlene tavalyról) nem sajnáltam az egész napos parkolásért, cserébe 2 perc cipekedéssel máris a parton voltam az egész családdal.
Idén még nem voltam, nem tudom most mennyibe kerül 1 napnyi parkolás a Kőrös-toroknál.

Én kérek elnézést!

(#99118) tlac válasza pulutodurumo (#99113) üzenetére


tlac
nagyúr

hát ez a topik címe:
Szeged és környéke adok-veszek-beszélgetek

(#99119) lorcsi válasza fradi81 (#99115) üzenetére


lorcsi
veterán

Tenyleg, ezt tavaly is neztuk es tetszett is !
valahogy nem jutott most eszembe
parkolo árnyas… nyugis az egesz..

martonx:
sargan szerintem nalunk a homokozas lenne a nyero… de majd ranezek milyen valojaban

csongrad messzebb van, akkor inkabb a mindszenti vagy a martelyi
jut eszembe
martelyon voltunk egy eve, sulyommal volt tele a part :W

(#99120) tisn válasza lorcsi (#99108) üzenetére


tisn
addikt

algyo uszojegy 1600ft, teljes 2200, teljesen jo.
mora 3 oras jegy 3300, bar az az ido gyerekkel keves.

szue/aqua horror

(#99121) lorcsi válasza tisn (#99120) üzenetére


lorcsi
veterán

szue-t neztem, átgurulok bicajjal vagy valami..de :Y

jó lenne az algyői is, de azt nem láttam, h mekkora az új medence..meg h kész van-e már

mora= mórahalmi?
nekünk sok a 3 óra, 1-2 óra alatt hulla lesz és nyűgös, pakolunk és megyünk
ezért lesz inkább szabadstrand próbaképpen a héten

(#99122) tisn válasza lorcsi (#99121) üzenetére


tisn
addikt

kesz van nagyon szuper
de a picivel a benti jatszos medence + gyerekpancsolo az idealis.
nekem anno nem csak 1-2 orat birtak :) mekkora az a picur?

(#99123) Ted_Beneky válasza lorcsi (#99119) üzenetére


Ted_Beneky
senior tag

Mártély sajnos sulymos, már olyan volt 30 éve is, a Szikit mondanám én is nektek.

Csillagkaput a Csillag térre!

(#99124) tlac


tlac
nagyúr

Szeged ~40 évvel ezelőtt
[youtube]

[ Szerkesztve ]

(#99125) lorcsi válasza Ted_Beneky (#99123) üzenetére


lorcsi
veterán

Tx!
:R

nem ertem miert olyan nagy kunszt a sulymot eltakaritani :F
nagyon jo hely lenne amugy

tisn:
3 eves
telen meg osszel voltunk algyon babauszason, jo volt :K

elmentunk delutan a sargara
nem is rossz
homokozni meg az elejen pancsolni egesz jo
de bentebb nem is lehet menni senkinek
jetski-n jott a rendor es figyelmeztetett aki bentebb volt, 60k is lehet a buntetes

(#99126) totya694 válasza lorcsi (#99125) üzenetére


totya694
őstag

[link] Védett növény

Üdv:Attila

(#99127) Bogyi007 válasza lorcsi (#99108) üzenetére


Bogyi007
veterán

Ásotthalom?

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#99128) SirRasor válasza tucsok. (#99106) üzenetére


SirRasor
őstag

+Mindenkinek:
Amúgy van itt olyan, aki ért a gumikhoz? Legfőképpen a 4-évszakosakhoz.
Végre 40 év után eljutottam oda, hogy legyen saját autó, de nyári gumival adták a Suzuki S-Cross-t, és az biztos, hogy nem fogom félévente cserélgetni, úgyhogy kell egy jó minőségű 4 évszakos. De milyen? Ráadásul elnézve az időjárást, olyan kell, ami inkább melegebb időre jó, mint hidegebbre: -10 fok nemigen lesz már errefelé.

Van 2 ismertető jele a kocsinak, hátha belefuttok :D

Make Love not war!

(#99129) DarkByte válasza SirRasor (#99128) üzenetére


DarkByte
addikt

A macskás matrica tetszik :D Gratula, én is egy ilyen új Scross-t nyúzok második éve.
A négy évszakos gumin én is elgondolkodtam, de végül a szalonban volt készre szerelve téli set és én bemartam azt. De következőnek én is lehet átnyergelek 4 évszakosra ha majd cseréretté válnak. Még nem mélyedtem jobban bele, de úgy olvastam érdemesebb a prémium fajták között nézelődni; az az egy set tényleg ne legyen elsajnálva.

(Engem amúgy jobban meglepett a mankókerék hiánya, és hogy azt mennyire nehezen lehetett beszerezni hozzá akkoriban, nem is túl olcsón.)

(#99130) tisn válasza SirRasor (#99128) üzenetére


tisn
addikt

meno. en adac tesztet neztem az adott evben, es jok kozul valasztottam egy viszonylag olcsot. de en csak varosban szaladgalok a yarissal, a rendes automon teli-nyari van.

(#99131) macilaci78 válasza SirRasor (#99128) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Gumi topik. El kell, hogy szomorítsalak, de a 4S gumit is cserélni kell. Az okosok szerint 10 ezer kilométerenként meg kell cserélni az első és hátsó tengelyen lévőket.
Nekem a Michelin CrossClimate2 bevált, legalábbis az első 10k km alatt.
A másik dolog, hogy az okosok szerint a 4S gumi a téli tulajdonságaiból hamarabb veszít. A 3. téli szezonban már érezhetően gyengébb egy 4S gumi, mint egy dedikáltan téli.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#99132) martonx válasza SirRasor (#99128) üzenetére


martonx
veterán

Anyukámnak az Urbán guminál vettünk valamilyen 4 évszakos gumit. Immár többedik éve elégedetten használja, ha valaki nem megy sokat és nem borotvaélen autózik, nem hegyvidéken lakik, teljesen jó választás.
Bevallom én gyakran komplett teleket végig autózok Szegeden téli gumi nélkül, sima nyári gumival. Mert ha valahol, akkor Szegeden valóban megszűntek a telek.
Vaaagy amikor tudom, hogy az az évi 2 csúszós nap van, nem autózok, vagy ritka lassan megyek, vagy direkt kimegyek dorozsmára farolgatni :D
De azt is hozzá kell tennem, hogy télen nem autózok sokat, ha mégis, (pl. idén két ünnep között Szarajevóban leszünk, ahol a 2000m-es hegyeknél kelleni fog) akkor felrakatom a téli gumikat. Tavaly telet is simán végigcsináltam (igaz új) nyári gumikkal.
Az asszony napi 40 km-t autózik, neki mindig a megfelelő téli / nyári gumik vannak fent az autóján.

[ Szerkesztve ]

Én kérek elnézést!

(#99133) 4ron válasza SirRasor (#99128) üzenetére


4ron
senior tag

Szívből gratulálok! :C Nekem első dolgom volt a hasonló matricákat leszedni az autóról, amit egy hónapja vettünk :D ez erősen szubjektív, de szerintem ilyen Alis matricák nélkül, a la nature sokkal jobban néz ki egy autó.

Gumi téma: 205/55 R16 méretben volt az előző Focusomon fent egy Nexen N'blue 4Season négyévszakos szett. Voltam vele a Groupama Tanpályán is vezetéstechnikai tréningen, féltávnál az oktató odajött a kocsihoz megnézni, hogy mi ez, mert szerinte ez nem lehet más, csak téli gumi. Nagyon meglepődött, azt mondta, hogy rég látott ilyen jól teljesítő négyévszakos gumit minden felületen.

Idén júliusban töltötte be 5. életévét/50.000 kilométert, ez idő alatt bejártuk vele gyakorlatilag az egész Balkánt (hegyvidék, tengerpart, síkság vegyesen). Az új kocsira is Nexent fogok venni, de azzal számolni kell, hogy szerintem ez az 5 év /50 ezer kilométer a limit benne, mert elkezdett repedezni. Én is csak azért nem cseréltem le, mert az autót eladtuk.

szerk.: ja és igen, amit Macilaci írt, az igaz, évente fel kell cserélni a tengelyeken a gumit, hogy egyformán kopjon. Ugyanígy az időszakos futómű beállítást sem úszod meg.

[ Szerkesztve ]

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#99134) Gergello válasza martonx (#99132) üzenetére


Gergello
addikt

Lesz egy káresemény (NE LEGYEN !), akkor meg rádverik, mert nem évszaknak megfelelő gumival voltál.
Bizti kötésnél állítólag a 4 évszakos gumi miatt felár is lehet - ezt még nem ellenőriztem -.

(#99135) 4ron válasza Gergello (#99134) üzenetére


4ron
senior tag

Tudomásom szerint a négyévszakos gumit évszaknak megfelelőnek tekintik alapértelmezetten, de káreseményem még nem volt, csak online kötésnél rémlik egy ilyen megjegyzés.

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#99136) Gergello válasza 4ron (#99135) üzenetére


Gergello
addikt

Az első mondat erre a részre vonatkozott:

"Bevallom én gyakran komplett teleket végig autózok Szegeden téli gumi nélkül, sima nyári gumival. "

(#99137) fecus válasza Gergello (#99134) üzenetére


fecus
őstag

A Generali-nál rákérdeztem, mielőtt 4 évszakos gumira váltottam. Azt írták, nem ér semmilyen hátrány és a szerződésben megjelölt "évszaknak megfelelő gumikat használ-e?" kérdésre igen a válasz.
De, azóta károm nem volt, szerencsére.

[ Szerkesztve ]

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#99138) Gergello válasza fecus (#99137) üzenetére


Gergello
addikt

Netrikus kalkulátor alapján most én is ezt látom.

(#99139) martonx válasza Gergello (#99134) üzenetére


martonx
veterán

De milyen káresemény? Casco-m soha nem is volt, kötelező biztosításnál meg kétlem, hogy számítana a gumi évszaknak megfelelő volta.

Én kérek elnézést!

(#99140) lorcsi


lorcsi
veterán

a múltkori strandos vonalra:

kipróbáltuk az algyói szabadstrandot
tök jól ki van építve, vannak árnyékot adó napfitorlák, padok
jó a homok. kisgyerekeseknek is tök jó
a parkoló tud árnyas is lenni
szerintem kevesebb a por, mint a szegedi laposon

ui.
jól olvasom , h a régi híd melletti szue nevű nagymedencés részre egy esti jegy 3600?? (most már csak 17 utáni van..)
vagy rossz helyen keresem az árát?

(#99141) tisn válasza lorcsi (#99140) üzenetére


tisn
addikt

szerintem annyi

(#99142) macilaci78 válasza Gergello (#99134) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Biztosítás kalkulátor kedvezménnyel számol, ha az évszaknak megfelelő gumi opciót választod. A négyévszakos gumi megfelel az adott évszaknak.

Persze ha igénybe vetted a kedvezményt és télen is nyárival tolod, az már ok a szerződéstől való elállásra.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#99143) martonx válasza lorcsi (#99140) üzenetére


martonx
veterán

Nem véletlen ajánlgattam az ingyenes opciók közül az algyőit. Köszi a visszajelzést!

Én kérek elnézést!

(#99144) lorcsi válasza tisn (#99141) üzenetére


lorcsi
veterán

Nekifutottam parszor, nem hittem el
ok, nem tavaj voltam legutobb az biztos.. vagy 4 eve kb,, de masszivan arra emlexem, h 750 volt egy esti 3 oras jegy
most meg a 2 ora 3600… :W

martonx:
asszem a sziki tuti meg kisgyerekeselnek
arnyas a parkolo, mwg a kemping miatt nekem olyan termeszet kozeli, jo hangulatu
kicsit kintebb, csendesebb reszen van a varos zajatol tavolabb

ja.. csongrad
ez az algyoi kicsiben a csongradira hajaz
es tan’ negyedora ha van
szoval eleg jo tavolsagra van
az oltozo es wc kisse.. retro, de ingyenes…szoval

(#99145) tisn válasza lorcsi (#99144) üzenetére


tisn
addikt

az uszojegy most is olcsobb, 19-21 kozott. 1700. delutani jegy amugy csak 2500, megneztem most :)

(#99146) lorcsi válasza tisn (#99145) üzenetére


lorcsi
veterán

Ok, ott a pont :)
bar esku 3 ora volt anno..

(#99147) tisn válasza lorcsi (#99146) üzenetére


tisn
addikt

hat a delutani jegy 16h-kor indult, mar az is 17h-tol van csak.

(#99149) fradi81 válasza fradi81 (#99064) üzenetére


fradi81
veterán

A múltkor végülis elmentem csontkovácshoz, kiropogtatott az ember, az egyik lábam már rövidebb volt mint kiderült így az okozhatta a problémát, már a sima járás is gáz volt, szóval érdemes lehet kihagyni az sztk-s köröket amíg van egyszerűbb gyorsabb megoldás.

moto g72, Ninebot d28e

(#99150) lorcsi válasza fradi81 (#99149) üzenetére


lorcsi
veterán

Melyikhez mentel ?
ajanlas alapjan ?

mennyire faj egy ilyen kezelés ?

nalam minden ok, amolyan megelozes miatt gondoltam ra

Hirdetés

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.