Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#46009) 2ozzmexy válasza ncc1701 (#45999) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Egyes típusoknál meg ki tud esni a skálából a mutató, az sem jobb.
Adok tippet mi hogyan csináljuk a faterral: Amikor kiírja hogy keress benzinkutat, akkor átváltasz a B számlálóra (ha tudsz és utána csak azt nézed, így az A-s számolásod nem fuserálódik el) és lenullázod, olyan 50-70km-t elmehetsz még, lábfüggő.

@beef: Hiába a 2020, (előre elnézést kérek, de muszáj vagyok filozofálni) egy program csak annyira tökéletes amennyire annak írója... Lehetne jobban megírni és pontosabban, cska jön a gazdász és beleszól, h annyi pénz nincsen. Ez úgy működik, hogy egy analóg jelet kap az úszótól a motorECU, ami számként jelenik a programban, de lienáris. Viszont a tank meg vmi amorf elcseszett forma, tehát a kettő közötti megfeleltető függvényhez vagy 50 tábla, hogy kb a realitást mutassa és a kijelzésed is lineáris maradjon. Sheldon Cooper sem tudná megírni azt a függvényt (és bődületesen sok pénzbe kerülne), de ha mégis sikerülne, mire a motorECU kiszámolja, lefüstölne az alaplapról. Nem éri meg, vagy terveznek téglatestszerű tankot, de akkor a hatótáv csökkene drasztikusan, ezért sem fémből vannak már...

@PeterPH: Ugrál pedig, a Vitarát megtankolom, akkor egy darabig --.-- a fogyasztásom nullázás után és akkor elkezd visszaszámolni. A nejem szokta kérdezni mennyi benzin van még a kocsiban, én meg mindig a megtehető távot mondom. :K Voltak már nézések, hogy felment a megtehető távolság, elmentem ide-oda és többet mondtam mint előző este, ő meg csak nézett, hogy biztosan elmentem csajozni és tankoltam h ne tűnjön fel neki. ;]
Pedig nem, csak elindult az átlagfogyi 10,3-ról és megállt 7,45-nél, így a megtehető táv felment. Úgyhogy változik rendes fel-le, a mutatósok csinálnak olyat is, h leparkolod és mire bevásárolsz és visszamész addigra feljebb van az úszó és többet mutat mint amennyivel otthagytad. Nincsen igazán jó megoldás erre szerintem, főleg mert esztimálja az értéket.

@dethroner: Még keresgélek jó szelepet, de ha van egy döglött, amiben lemerült a telep, akkor megkísérelném kicserélni és a végeredmény fényében eldönteni mi legyen, max volt egy "nemnyert".

@SyMbioTe: Nem, sajna, neked is azt tudom tanácsolni mint ncc1701-nek, válts át a másik számlálóra és nullázd, akkor az fogja mutatni. Amúgy jobban jársz ha mindig féltankra tankolsz rá egy kicsit, mert nem szedi össze a "retket" a tank aljáról...

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.