Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46251) sting2 válasza amadeus11 (#46245) üzenetére


sting2
addikt

Pedig a Local Dimming egész jól dolgozik a 9-es sorozatokban.
Nekem az jött be, ha a XDR alacsony és a LD közép, kiegészítve alacsony Dinamikus kontrasztal..
Pár hónapja úgy sem matattam a tévén semmit , ez most meghozta a kedvem.
Lehet még a végén ezeket a csúszkákat is kikapcsolom... :D

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#46252) Luissimo válasza Celtis (#46250) üzenetére


Luissimo
veterán

nekem a második fotód tetszik igazán, az valahogy szembarátabb és részletgazdagabb ( ha egy ilyen kis fotóból meglehet itélni :) )

így szemüveg (és üvegszem) nélkül :)

[ Szerkesztve ]

(#46253) Celtis válasza Luissimo (#46252) üzenetére


Celtis
veterán

Az az XF9005. Mondtam, hogy jobb a képe. Persze jól néznénk ki, ha nem lenne az. De nagyon jó a régi is, még ha pont ezen a képen Antónia feje kissé túl vörös is.

(#46254) Luissimo válasza Celtis (#46253) üzenetére


Luissimo
veterán

akkor szubjektív volt a vélemény, hiába, a szem nem hazudik :)

PS:
"W829B-nek brutálisan jó, mély és homogén feketéje. Előtte egy G30-as pana plazmám volt, annak hozta a szintjét, talán egy kicsit jobb is volt ilyen tekintetben.
Az XF9005 erősen felhős. Valószínűleg ez akkor és azért látszik, ha ráadja a háttérvilágítást teljesen. Viszont normál képtartalomnál soha nem vettem még észre,"
nekem ebből nem az jött le, hogy a 9005 a jobb képű idegen :)

[ Szerkesztve ]

(#46255) Celtis válasza Luissimo (#46254) üzenetére


Celtis
veterán

Akkor félreérthető voltam.

(#46256) tulni


tulni
csendes tag

Hello mindenkinek!
Sajnos nem találtam a kérdésemre választ, ezért itt megkérdezném.
Előző TV-men LGLA6130 nagyjábol minden sorozatot ill. filmet lejátszott a 2TB-os Samsung külső HDD-ről. Uj TV-n Sony kd55xf7005 felismeri a csatlakoztatott eszközt a mappákat is látom bele is tudok lépni de nem talál benne filmeket. Hogy tudnám megjeleníteni őket? :W

Bocs ha nagy baromságot kérdeztem, de már nincs türelmem tovább keresni a témában. Nagyon köszönöm a segítséget! :R

(#46257) Taylor1.0


Taylor1.0
újonc

Sziasztok!
Kérlek segítsetek!
Van egy szép, közel 3 éves Sony KDL55W808c tv-m.
Ma délelőtt óta nem kapcsol be. Egyfolytában újra akar indulni, bejön az android jele de nem fut végig,1-2 másodperc után elfeketedik a képernyő...Nincs piros fény, csak a normál fehér fény “pulzál”, és kezdi előlről... A szakszervízek a telefonba alaplap vagy tápegység cserét javasolnak...az egyik ezt, a másik azt... Valaki tud valami okosat?

(#46258) zozy84 válasza Celtis (#46248) üzenetére


zozy84
senior tag

Szia!

Nekem G20 Pana plazmám volt előtte. A plazmámat imádtam. Szerintem meg sem közelíti a 829 képe a plazmáét.
Vagy! Szarul van beállítva.

Leírnád nekem a pontos beállításidat?
Mivel te is plazma után vetted lehet jobban állítottad be mint én.

Előre is köszi. 🙂

(#46259) Kriszbmx


Kriszbmx
tag

Sziasztok!

Tegnap vettem egy 70xf8305 tv-t.
Ez ugye VA es Direct led. A boltban ez volt a legszebb illettve a vitt filmekbol ez kezelte a legszebben par masik kozott.
Mielott elhoztam az elado mondta hogy o inkabb a 65xf85 os szeriat ajanlana.
En 70 est szerettem volna igy ez lett.

Szep is jo is , de ejszaka ez fogadott.....

Ezt megszokni kell ,direct ledes norma, vagy inkabb vigyem vissza meg most a 3 napban. Es inkabb a 85 os szeria ami edge ledes.
Olvasgattam sokat mire ezt a tv-t vettem, de ez a foltos sotet elegge csunya...

(#46260) Celtis válasza Taylor1.0 (#46257) üzenetére


Celtis
veterán

Műszaki jellegű problémára gyanakszom. :)
A viccet félretéve, mégis ki tudná látatlanban megmondani, hogy mi a baja. A szerviznek igaza van, táp vagy alaplap hiba. Próbálj független szerelőt keresni, aki nem csak modulcserével javít.

(#46261) Celtis válasza zozy84 (#46258) üzenetére


Celtis
veterán

Te vagy a második aki félreérti amit írtam. Csak azt mondtam, hogy a 829B feketéje jó és egyenletes.
Összességében a G30 plazma képe szebb volt. Amikor még megvolt mind a kettő, próbáltam a Sony képét a G30-hoz igazítani. Majd megosztom a beállításokat.

(#46262) Celtis válasza Kriszbmx (#46259) üzenetére


Celtis
veterán

Ez még nem is vészes. Edge LED esetén is van felhősödés, nincs köze a háttérvilágítás fajtájához.
Normál képtartalomnál is észreveszed? Ha nem, akkor ne foglalkozz vele.

(#46263) Kriszbmx válasza Celtis (#46262) üzenetére


Kriszbmx
tag

Ha tartalom megy rajta akkor csak annyi latszik,hogy a jobb szelen fent lent a sarok sotetebb.
Az bosszant hogy a masik Samu tvm 2 eves 55 os fullhd ehhez kepest teljesen homogen . Ez kozel 400 ezer volt es mikor lepkedek a menuben, illetve ha olyan tartalom van rajta meg ezek a foltok fogadnak.
Esetleg csere egy masik ugyan ilyenre hatha az kevesbe foltos?

(#46264) Buckey válasza Kriszbmx (#46259) üzenetére


Buckey
senior tag

Szia!
LCD panel, ilyen a technika. Ne teljesen sötétben nézd, legyen valamennyi világítás a helységben.
Ha akkor is látszik, vagy ha nagyon zavar, hogy nem homogén, próbáljozz meg egy másikkal.


[ Szerkesztve ]

(#46265) Celtis válasza Kriszbmx (#46263) üzenetére


Celtis
veterán

Szerintem minél nagyobb a tv, annál jobban kijönnek az ilyen hibák. Próbáld meg csökkenteni a háttérvilágítás fényerejét.

Ha nem tudsz együtt élni a problémával, akkor vidd vissza, de szerintem egy másik sem lesz jobb. Más típust kell választani.

(#46266) Kriszbmx válasza Celtis (#46265) üzenetére


Kriszbmx
tag

Tegnap este nyomkodtam. Mar levettem a fenyerot mindent. De az se vegtelen.
Egy pont utan nem lett sotetebb. A kep meg szep volt. A foltok maradtak. En azt hittem ezek a hibak vagy foltok ahogy nevezzuk majd kesobb a tv elete vege fele jelennek meg. Fater samujan sok ev utan jott elo hasonlo. Nem gondoltam,hogy elso bekapcsolasnal ez fogad. Legtobbet este jutok tv ele igy nem surun lenne hasznalva napsutesben. Mi az a tipus amin homogenebb nagy valoszinuseggel?

(#46267) Joshi válasza Kriszbmx (#46266) üzenetére


Joshi
titán

"Mi az a tipus amin homogenebb nagy valoszinuseggel?"
Ha ragaszkodsz a nagy mérethez akkor elég nehéz lesz minőségi tévét venni, mert azok drágák ekkora méretben(Samu Q széria vagy LG OLED).

(#46268) Kriszbmx válasza Joshi (#46267) üzenetére


Kriszbmx
tag

65 -70 amit szeretnek. Hat ha mar erre kiadtam , es feldolgoztam hogy nem olyan mint amire szamitottam. Vagyis nem sz@r csak nem hittem hogy ilyen lesz akkor teszek meg hozza ha kell,hogy homogenebb kep legyen.
Vagy egy proba egy masik ugyan ilyennel.

(#46269) Celtis válasza Kriszbmx (#46268) üzenetére


Celtis
veterán

Egy ismerősöm vett valamilyen belépőszintű LG TV-t, azon tökéletesen homogén a kép, viszont nem fekete, hanem szürke, mert IPS.
OLED-nél sem hibátlan a homogenitás. Ott a tintingggel gyűlhet meg a bajod. Én is azért vittem vissza a 65B8-at.

Ahogy írtam, az XF9005-öm is előhozható a felhősödés, képet sem merek feltenni, de normál képtartalomnál egyáltalán nem látható egyrészt a kisebb fényerő és a meglepően jól működő full array local dimming miatt. Szóval az is egy opció.

(#46270) Celtis válasza Joshi (#46267) üzenetére


Celtis
veterán

Tessék. Samsung Q széria.

[ Szerkesztve ]

(#46271) Buckey válasza Celtis (#46270) üzenetére


Buckey
senior tag

Annak, hogy az LCD kijelző vékony és könnyű legyen, ez az eredménye. Minden réteg vékony, így nincs megfelelő tartása, hol közelebb, hol távolabb vannak egymástól a rétegek, aminek ez az eredménye.
Mindegy, milyen márka, amíg nincsenek ezek a vékony rétegek egy stabil keretre „feszítve” a panelban a rétegek, addig ilyen foltos marad az LCD kijelző.
Nappal, illetve valamennyi fénynél nem látható, így a gyártók nem törik magukat a 100%-os homogenitás felé.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#46272) hjtz4t3wrseg válasza Kriszbmx (#46268) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

Kicsit gyűjtesz hozzá és ZF9 !
Hidd el megéri. :K

Vagy Oled.(Sony)

(#46273) hjtz4t3wrseg válasza Kriszbmx (#46268) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

Vagy esetleg ezt is megnézhetnéd,nagyon sokan meg vannak elégedve vele.
Sony Bravia KD-65XF9005B

(#46274) Dictator^


Dictator^
veterán

Üdv!

PC monitorként való használhatra milyen TV-t érdemes most venni?
Jelenleg egy UE40H6400-am van, ami eddig tökéletesen megfelelt, viszont most lehet, hogy cserélve lesz.. de nagyon nem követtem a tv-k fejlődését, illetve azt sem, hogy a gyártók között mi az aktuális 2018-19es széria.

Kevesebb input lag a mérvadó, meg ha nincs nagy eltérés már a 40" ~ körüli tv-k között, akkor lehetne 4k (1080ti van a gépben).

Eddig Samsungjaim voltak, de nem zárkózom el a többi márkától sem.
TV-ként is lenne használva, de ritkán.

Esetleg olyan, aminek a valós frissítési frekvenciája 60hz felett van, az még jó lenne :)

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#46275) tulni


tulni
csendes tag

Hello mindenkinek!
Sajnos nem találtam a kérdésemre választ, ezért itt megkérdezném.
Előző TV-men LGLA6130 nagyjábol minden sorozatot ill. filmet lejátszott a 2TB-os Samsung külső HDD-ről. Uj TV-n Sony kd55xf7005 felismeri a csatlakoztatott eszközt a mappákat is látom bele is tudok lépni de nem talál benne filmeket. Hogy tudnám megjeleníteni őket? :W

Update:
Ma beszéltem SONY ügyfélszolgálattal, Media Markt-tal, SONY szervízessel.
Valaki szerint külsö HDD a hibás (kizárt NFTS-es, több laptopon/tv-n is hibátlanul működik.), gyári beállitásra is visszalett állítva, végül SONY szervízes szerint ha nem jogtiszta filmek/sorozatok vannak a HDD-n automatán letilja a TV a lejátszási lehetőséget. ILYEN LÉTEZIK??! :F De bevihetem magam 5000-es bevizsgálással indul (igaz 5éves kiterjesztett garanciám nem tudom akkor miért van).

JA és mellesleg LG SoundBarom hoz sem kapcsolódik automatikusan ugyhogy külön kell a hangerőt más távirányiton kezelnem. Ezeket jolett volna tudnom mert akkor biztos hogy LG-nél maradok.. :W

Akinek ilyen tapasztalata/infoja van adott TV-vel kapcsolatban megerősitené hogy normális hogy nem érzékel semmilyen formátumu filmet/sorozatot? ELŐRE IS KÖSZÖNÖM.

(#46276) Gombinyó válasza Dictator^ (#46274) üzenetére


Gombinyó
őstag

Csé!

Ebben a méretben nem lesz alternatívája a mostani Samsungodnak. Sonyból a KD-43XF8505 is IPS paneles, nem fog tetszeni.
Ha feljebb tudsz menni képátlóban, max akkor kapnál jobb vagy hasonló képminőséget.

(#46277) vlevi válasza tulni (#46275) üzenetére


vlevi
nagyúr

"a HDD-n automatán letilja a TV a lejátszási lehetőséget"
Hasbaakasztós duma, kb, mint amikor a dűzni belever a karterbe...
Sajnos az esetek jelentős részében ezt a két dolgot tudják csak javasolni, hogy hibás a HDD, és próbálj meg egy gyári visszaálítást, ha ez nem segít akkor szervíz.
Nekem az XE8505 csinál olyat, hogy néha a felvétel lejátszása nem indul el, csak az, hogy elndítás 100%, kérem várjon (de itt lefagy, nem reagál a kikapcs gombra sem, csak a konnektorból kihúzásra), nekem is javallottak már HDD cserét, gyári visszaállítást, csatornalista törlést.
De kb annyi haszna lenne, mintha teliholdkor macskahájjal kenegetném a káváját...

(#46278) Sonja


Sonja
veterán

Van valakinek tapasztalata az új XG típúsokkal? :F Konkrétan egy SONY KD-43XG8096B típust néztem ki (43"-os fér még el, tehát ez a max.). Kicsit félek az Android-tól, hogy lassú lesz. :U

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#46279) zozy84 válasza Celtis (#46261) üzenetére


zozy84
senior tag

Oké.
Akkor várom a beállításokat 🙂

Régóta nem olvastam utána az OLED és mai technikáknak.
Még mindig az OLED adja a legjobb képet ugye?

(Ismerősnek mondtam, hogy OLED tv-t szeretnék erre mondta hogy ott van a QLED is. Mondjuk az Samu amit meg nem veszek)

(#46280) bigmasterg válasza zozy84 (#46279) üzenetére


bigmasterg
addikt

A qled-ek sima VA paneles LCD-k.
Qledből csak a legnagyobb szériát (q9fn, q90ra) merném oda rakni az oledek mellé, de ezek már drágábbak, mint egy "olcsó" oled.
Igazából fényerőben jobbak a qled-ek, ami nagyon világos környezetben lehet igazából érdekes. Éjszakai, teljes sötétben filmezéshez az oled a legjobb.

(#46281) zozy84 válasza bigmasterg (#46280) üzenetére


zozy84
senior tag

Akkor tényleg OLED lesz majd.
🙂
Kár, hogy a nagyok még elég drágák.

(#46282) salapp válasza zozy84 (#46281) üzenetére


salapp
addikt

Hátha ősszel lesznek a kifutó 55-ös LG/Pana oledek 5 év gyári garival és (pl. telekom webshopban) akár 22 havi 0% THM-re, mondjuk az 55FZ800 350-ért, ilyen kondíciók mellett már elég jó lehet. Nyilván a 65-ösök még mindig húzósak, kifutó ide vagy oda.

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#46283) Kriszbmx


Kriszbmx
tag

Visszavittem az MM be.
Lattak a foltokat uzleti fenyben is, deok is valoban azt mondtak hogy ez ilyen. De ha nem tudom elfogadni vagy adnak egy masikat ami lehet masik oldalt ilyen vagy barhol,vagy nezzek jobbat.
Hoztam egy oledet...

Amire nekem a sony is eleg lett volna ha nem foltos arra ez is az lesz :)

(#46284) Taylor1.0 válasza Celtis (#46260) üzenetére


Taylor1.0
újonc

Köszi🙂

(#46285) Celtis válasza Kriszbmx (#46283) üzenetére


Celtis
veterán

Kíváncsi leszek, hogy ez beválik-e. Én a B8-as OLED-et vittem vissza elszíneződés miatt, de a MM-ban a C8-on is ugyanazt láttam.

(#46286) Celtis válasza tulni (#46275) üzenetére


Celtis
veterán

SONY szervízes szerint ha nem jogtiszta filmek/sorozatok vannak a HDD-n automatán letilja a TV a lejátszási lehetőséget.

Ez hülyeség. Mondjuk egy fájlt megpróbálhatsz egy pendrive-ra kiírni és úgy megpróbálni. Esetleg az üzletben ugyanilyen vagy más típusú TV-kkel kipróbálni.

JA és mellesleg LG SoundBarom hoz sem kapcsolódik automatikusan ugyhogy külön kell a hangerőt más távirányiton kezelnem.

Működnie kellene. HDMI-vel van bekötve a soundbar? A Bravia sync be van kapcsolva? Most két Sony TV-m van, mindkettőn jól működik a CEC, többek között egy LG soundbarral is. Alaposabban utána kéne járni a hiba okának.

(#46287) hyperspace válasza Celtis (#46286) üzenetére


hyperspace
őstag

Nem tudom a TV hogy nézi meg, hogy jogtiszta-e. Hiszen csak biztonsági másolat ;] .

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#46288) tulni válasza Celtis (#46286) üzenetére


tulni
csendes tag

Sajna optikaival van hozzá kapcsolva. Nincs HDMI kimenete :O

Tanács, hogy mit kezdjek HDD problémával? MM-be bemegyek holnap megprobálom kiállitott tv-n elinditani, de nincs tippem mihez kezdjek, mi lehet a probléma.. szervizt kéne meglátogatnom? :W

(#46289) Celtis válasza tulni (#46288) üzenetére


Celtis
veterán

Optikai-n nem fogja vezérelni. A régi TV-vel valószínűleg azért ment, mert a TV infra távirányítója kezelte valahogy a soundbart is mivel mindkettő LG.

A HDD problémát előbb nézd meg egy pendrive-val, hogy kiderüljön fájl vagy meghajtó a hiba oka.

(#46290) Joshi válasza Kriszbmx (#46283) üzenetére


Joshi
titán

Grat a tévéhez. Kicsit más képe lesz mint az LCD-nek. Azért olvasd el az Oled topik összefoglalóját.

(#46291) szabi__memo válasza Celtis (#46286) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Orbitális baromság. Aki azt állította hogy ez így működik az vagy hazudik vagy totál hülye hozzá. Egyik sem túl bíztató egy hivatalos szervíz esetében

(#46292) sting2 válasza Kriszbmx (#46283) üzenetére


sting2
addikt

Valami élménybeszámoló félét majd dobhatnál róla, úgy is friss az LCD élmény is.
Gyarló módon még akár Pro - Kontra észrevételeket is gyárthatnál. :)

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#46293) Kriszbmx


Kriszbmx
tag

Egyenlore miota hazahoztam ,csak ulok elotte es nem akarom elhinni hogy ilyen letezik...Sose lattam meg csak kiallitva millio fenyben. Ez a 2 eves Samumhoz kepest de meg a tegnapi Sony 70xf83 hoz kepest is mas univerzum.... pedig a sony 70 es merete amit terveztem es igazabol hianyzik is mert kb 5perc alatt beleszerettem a meretebe! De ennek az olednek a kepe,tudasa ma nagyon hamar feledtette azt a plusz amibe kerult.
384 volt a sony es erre dobtam ra ,594 volt az lg. Ami faj hogy "csak" 65 os.
Ilyen minosegben egy egesz falat is elneznek ha butort is kellene bontani hozza.
Rendesek voltak az MM ben. Lattak mi a "hiba" a sonyval. Mondtak nem hiba , vele jaro a nagy meretnek. Nem stabil a szuro benne, stb stb... amit leirtatok itt is. Nem is kotekedtek. Mivel nem volt masik ott ahova vissza vittem, mar majdnem vissza kertem az arat,hogy elmegyek a masikba es veszek egy masik sonyt ,hatha az homogenebb. Majd nezelodtem, vettem egy nagy levegot es mondtam,hogy inkabb teszek melle es elviszem ezt az Lg oledet.
Elindultam 250 korul tvt venni 600 lett belole... de amit ma delutan ota mutatott az szamomra foldontuli! Leesett az allam... uberf@sza!!!

(#46294) Joshi válasza Kriszbmx (#46293) üzenetére


Joshi
titán

Még1x grat a tévédhez, viszont ez itt már off inkább az OLED topikban folytassuk. :R

(#46295) zozy84 válasza Kriszbmx (#46293) üzenetére


zozy84
senior tag

Gratulálok! 🙂

Most még jobban megerősítettél abban, hogy hamar kell egy OLED nekem is. 😊
(Pláne 65-ben )

(#46296) TCr válasza Buckey (#46264) üzenetére


TCr
veterán

Remélem belefér félig OFF-ként:

Te hogyan oldottad meg ezt a háttérvilágítást?
Tévével együtt kapcsolódik be és ki?

Ki-hogyan oldotta meg?

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#46297) icemad válasza TCr (#46296) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Nálunk az Actionben van többféle. Az 5 euróstól az 50-esig. A drágábbakhoz van távirányító, és beállítható a szín is.

Én nem használok, mert a tv mögött nincs semmi...

[ Szerkesztve ]

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#46298) salapp válasza TCr (#46296) üzenetére


salapp
addikt

Simán egy LEDBERG mögé, a kapcsoló kényelmesen elérhető helyre és este mögényúlok, katt.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#46299) TCr válasza salapp (#46298) üzenetére


TCr
veterán

Van hozzá olyan kábel, amivel a 3 egység "különválasztva" is összeköthető, vagy csak a 3 egység közvetlenül egymásba toldásával működik egyszerre a 3?

(#46297) icemad: "nálatok az Action-ben" - ez pontosan mit takar?

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#46300) TCr válasza TCr (#46299) üzenetére


TCr
veterán

Ez lehet, hogy még jobb is lenne így, hogy USB-ről kapja a betápot?

A tévé kikapcsolásával vajon lekapcsol magától?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.