Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45251) jgereben válasza icemad (#45240) üzenetére


jgereben
csendes tag

köszönöm a segitséged ! jó a tv . először sikerült másnak megköszönni

(#45253) icemad válasza jgereben (#45251) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Szívesen. A kábel volt rossz, vagy csak kimozdult?

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#45254) jgereben válasza icemad (#45240) üzenetére


jgereben
csendes tag

szia elnézést 4 óra elteltével megint kezdi sercegést ,recsegést hangerőtől függetlenül ,hangosan szól

(#45255) jgereben válasza icemad (#45253) üzenetére


jgereben
csendes tag

a kábeleket kihuztam és visszadugtam ,nem láttam a panelon forrasztási hibát de megint átnézem

(#45256) balage25 válasza mjani1172 (#45247) üzenetére


balage25
senior tag

Szerintem meg nem igy van. Nemetorszagban es kicsit nyugatabbra lenyegesen nagyobb terhek vannak, mint nalunk. Magasabb fizetesek, berleti dij es mindenfele koltseg magasabb az ado kivetelevel. Tovabba, ha azt gondolod, hogy egy Becs mellett Ausztriaban gyartott butort dragabbann hoznak Magyarorszagra, mint Nemetorszagba, vagy mashol nincsenek ezeknek koltsegei, akkor szinten nem ertunk egyet.

(#45257) AL válasza hyperspace (#45211) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Megtaláltam azt a levelet, amiben írtak a 3 év szavatosságról : 41655
kispéé :" Akit esetleg érdekel a szerviz téma, leírom:
Ma délután bevittem a helyi márkaszervizbe Szegeden a TV-m. (KDL-43W756C) Két éve vettem augusztusban, tehát egy hónapja lejárt a gari. A hölgy azt mondta, hogy jár a 2 év gari után még 1 év szavatosság, így a javítás még mindig ingyenes. Meglepődtem, úgy készültem, hogy zsebbe nyúlós lesz a javítás, (gondolom az egész alaplapot cserélni fogják) Létezik, hogy 2 év után még 1 évig garanciában javítanak? Hozzáteszem, nagyon örülnék neki..."

41892 : "Szóval a elromlott 43W756C történetét folytatnám,illetve befejezném, hátha érdekelhet másokat is:

Mint írtam a szegedi márkaszerviz a tv-t garanciális javításnak minősítette, amit egy héttel a beszállítás után jóváhagyta a Sony,így megrendelhették az alkatrészt. Rá pár napra hívtak telefonon, azt várva, hogy kész a javítás, tájékoztatott a szervizes, hogy sajnos a TV javíthatatlan, kijelzőhibás?!? Így cserélik a TV-t a legújabb 2018-as android-os Sony modellre,ha jól emlékszem a 43XF7596-ra, amiért holnap megyek be érte.
Szóval le a kalappal a Sony előtt, számomra pozitív döbbenet ez az egész, én mindig a lehető legrosszabbra gondoltam,számítottam ismerve az általános magyarországi garanciális ügyeket...

kicsit azért sajnálom, hogy az új tv "csak" IPS paneles, a w75 pedig VA paneles volt"

Érdeklődjél ! Ha Neki érvényes volt a szavatosság idő, akkor Neked is érvényesnek kell lenni . Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#45258) bibe


bibe
csendes tag

Van valakinek ötlete, hogy csinálhatnék file szervert az AndroidTV-ből (XF85, még nincs rajta az Oreo frissítés)?
Samba vagy WebDav lenne az ideális, esetleg FTP, de arra egy kicsit körülményes Windows File Managerből feltölteni...
Találtam pár SMB és WebDav szerver appot, de azok nem mennek Android TV-n.

(#45259) icemad válasza bibe (#45258) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

És ha külön telepíted az apk-t?

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#45260) Laza... válasza bibe (#45258) üzenetére


Laza...
addikt

Azért ez kicsit beteges, nem? ;] :DDD

Never give up!

(#45261) Pgabor79


Pgabor79
aktív tag

Sziasztok,
Van egy Sony KDL-50W809C android smart televízióm. Hogyan tudnám rávarázsolni a DIGI Online applikációt, ha a tv-n elindított Play áruházban nem találom?

(#45262) johnny82


johnny82
őstag

Hali!

Van egy Sony KD65XE8577 típusú tv-m. Kérdésem, ha HDR-es 4K filmet nézek pc-ről, akkor mindig külön kell beállítsam, hogy működjön a HDR, vagy automatikusan úgy kéne megjelenjen?

Valamint a WIN10-nél nálam a HDR és WCG módot nem tudom aktiválni (akkor sem, ha a tv-n éppen be van kapcsolva a HDR). Ennek mi lehet az oka?

Köszi!

(#45263) AL válasza johnny82 (#45262) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Ha automatikusan nem vált át HDR- re, akkor a jel nem igazi HDR, vagy a kábeled nem visz át HDR jelet, csak 4K. Ha kézzel kapcsolod át, akkor ez olyan lesz, mint a mű 3D . Nem lesznek igaziak a színek, sőt torzak lesznek. Ha nem állítgattad el, akkor a TV gyárilag automata HDR- re van állítva.
A youtube -n is sok HDR - nek feltüntetett demo van, ami nem az . A Sony youtube HDR filmeket sem tud lejátszani HDR - be, csak sima 4K ba ( sajnos ).
A Panasonic simán lejátsza. A Blu ray 4K filmek viszont nagyon szépek rajta és automatikusan átvált. Üdv.

(#45264) vlevi válasza AL (#45263) üzenetére


vlevi
nagyúr

"A Sony youtube HDR filmeket sem tud lejátszani HDR - be, csak sima 4K ba ( sajnos )."
Oreo frissítés óta már tudja a HDR-t. Legalábbis annál a pár videónál, ami a YT-n HDR-ben van fenn, már átvált a képmód HDR-be. Egyedül a fényerőt nem veszi fel maxra.

(#45265) Luissimo válasza Laza... (#45260) üzenetére


Luissimo
veterán

DE
igen.
qrvára perverz

szervert csinálni a mibőőől ?
Ha megvan a megoldás, jópénzért vevő lesz rá a fácse :DD

(#45266) vlevi válasza Luissimo (#45265) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ezt a szerver dolgot én sem nagyon értem.
Mit lehet megosztani egy TV-ről? Esetleg a rá dugott HDD-t?
De ne kínozzuk szegény Mediatek procit, mert, ha valaki valamit onnan akarna tölteni, biztos megfekszik.
Inkább akkor olyan routert kell venni, amin megosztható a HDD, van benne torrent, vagy pedig egy USB-s rack áráért kell venni használtan egy egylemezes NAS-t.

(#45267) kezo0 válasza vlevi (#45266) üzenetére


kezo0
addikt

A Pana tévéken pl. bekapcsolható egy média szerver mód, és igen, olyankor a belső hálózaton levő más eszközök is látják a tévére kötött HDD tartalmát. Így egy másik szobában levő tévén is megnézhetők az ezen a tévén rögzített műsorok – legalábbis a kódolatlanok.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#45268) Luissimo válasza kezo0 (#45267) üzenetére


Luissimo
veterán

az lehet, nemvolt még Pana tévém, de akkor ott nem meg kell csinálni, hanem bekell kapcsolni és kész : ;)

(#45269) kezo0 válasza Luissimo (#45268) üzenetére


kezo0
addikt

Így van, leginkább csak azért írtam, hogy rávilágítsak, pl. mire jó, ha szerverként is tud funkcionálni a tévé.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#45270) Quqesz válasza AL (#45263) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Várj. Ha 4k hdr filmet lejátszok youtube-n, akkor nekem kiírja a hdr-t a képbeállításoknál. Akkor az mégsem hdr? Vagy én értek félre vmit? 7.0.....

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#45271) dancsuri válasza Quqesz (#45270) üzenetére


dancsuri
veterán

Küldenél egy linket erről a "valódi" HDR-es filmről?

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#45272) johnny82 válasza AL (#45263) üzenetére


johnny82
őstag

Automatikusan még sosem váltott át. Lehet, hogy kábel miatt nem tudom engedélyezni a hdr-t a win beállításoknál?

Online található olyan tartalom, ami hdr és a tv-nek vinnie kéne?

mod: filmezni különben cinema pro módban szoktam. De ennek gondolom nincs köze ehhez. :F

mod2: splash playert és vlc-t használok. Mást kellene?

[ Szerkesztve ]

(#45273) johnny82 válasza johnny82 (#45272) üzenetére


johnny82
őstag

Win10 hdr beállításokkal kapcsolatban annyi, hogy vissza kellett venni a frissítést 30Hz-re, így most automatikusan átváltott a tv hdr-re.

(#45274) vlevi válasza johnny82 (#45273) üzenetére


vlevi
nagyúr

Akkor a kábeled nem bírja. Nézd meg a kábelt, hogy bírja-e a 15.8Gbps átviteli sebességet. Ha nem, akkor a 4K HDR 60fps-hez kevés. Nekem is volt egy régi HDMI kábelem, amivel csak a "sima" 4K 60Hz ment.

(#45275) johnny82 válasza johnny82 (#45273) üzenetére


johnny82
őstag

Így meg hdr van, de szaggat a kép... Lehet, kevés a kábel? Összekötés így van: pc (adatlapom) - Onkyo TX-NR686 - tv.

(#45276) johnny82 válasza vlevi (#45274) üzenetére


johnny82
őstag

Ezt hogy nézem meg?

(#45277) vlevi válasza johnny82 (#45276) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ha a kábelnek megvan még a doboza, azon illene rajta lenni.
Ha már olyan régi a kábel, hogy nem is emlékszel, mikor vetted, akkor viszont még szinte biztos nem tudja.
Gondolom a TV menüjében átállítottad a HDMI jelformátumot teljes-re?
Ja, és a másik, hogy az én TV-m (XE8505) nem tudja mindegyik bemeneten a 4K HDR 60fps-t fogadni, csak a 2,3,4 bemeneteken. Ennek is nézz utána, hogy a tiédnél mi a helyzet.
Vagy, hogy most olvasom, erősítő is van közbe, ott is lehet még valami, habár, gyorsan rágugliztam, és azt írja, hogy az erősítődnek tudnia kellene.

[ Szerkesztve ]

(#45278) NomAd_82


NomAd_82
aktív tag

Sziasztok,

az mitől lehet, hogy a frissítés óta a 4K filmek kivétel nélkül fél óra után lefagynak.
Onnantól semmit ( hd film, divx, mkv ) nem tudok lejátszani, mert azt írja:
a vieó nem játszható le vagy valami ilyesmit.

Teljesen ki kell kapcsolnom a tv-t, majd újra be. Akkor működik de megint kb. 30 percig.
Ez mitől van?
Már gyári visszaállítást is csináltam de semmi eredmény.
55xe8096 a típus.
Kíváncsi vagyok, ki járt még így.

(#45279) johnny82 válasza vlevi (#45277) üzenetére


johnny82
őstag

Régi már a kábel. Biztos azzal lesz akkor a gond. Az erősítőből a tv-be a hdmi3-ba megy, csak az tudja az arc-t.

Hdmi jelformátumot próbáltam automatikusan és teljesen is, de nem változott. Erősítőm biztosan tudja.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#45280) AL válasza johnny82 (#45272) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Automatikusan nekem is csak 4K Blu Ray lejátszóval vált át. Megvolt a 8 as frissítésem, de a JT videóknál továbbra sem kapcsol át HDR re a TV. Ahogy vlevi is írta a HDR jelnél a kábelnél fontos a minél nagyobb átviteli sebesség. Az mindegy, hogy milyen képbeállítást használsz, automatikusan át kellene váltani a tévének. Üdv.

(#45281) AL válasza Quqesz (#45270) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Most ismét próbáltam olyan JT filmeket, amelyeknél a Panasonic átvált HDR re, de a Sony továbbra is normál 4 K - ba játsza le, nem vált át HDR módba. Képbeállításoknál marad az eredeti kiírás. Üdv.

(#45282) sifu91 válasza AL (#45281) üzenetére


sifu91
aktív tag

Nekem is Lg automatikusan atvaltott, de a sony nem.

[ Szerkesztve ]

Ad astra per aspera.

(#45283) balage25 válasza AL (#45281) üzenetére


balage25
senior tag

Tudsz olyan linket ahol a Pana HDR, de a Sony nem?

(#45284) Quqesz válasza dancsuri (#45271) üzenetére


Quqesz
nagyúr


Nagyon soknál csak a címében hdr. Sajnos nekem meg a netem fos hozzá.....(55xf8505 7.0)
[link]

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#45285) AL válasza balage25 (#45283) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Most kipróbáltam mindkét tévét az előző levélben jelzett filmmel. A Panasonic automatikusan HDR ben játszotta le és nagyon szép volt. A Sonynál (49xf8505) is szép, de nem kapcsol át HDR re, csak 4K. A képbeállításoknál be tudom kapcsolni a kétféle HDR szabványra és a képernyő jobb felső sarkában ki is írja, de akkor torzak lesznek a színek. Ennek is autatikusan kellene átkapcsolnia, akkor lenne jó a kép. Ez megint érdeken van akinek működik és van akinek nem. Nálam sem az android 7 nél, sem a 8 nál nem működött ez a funkció. Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#45286) < CyberBob >


< CyberBob >
őstag

Sziasztok!

Az normális, hogy egy XF90-es tv beépített lejátszója (nem lett frissítve a legutóbbi android verzióra) 5-10 perc után belefagy a lejátszásba?

A videó külső hdd-ről megy. Az adatai:
Idő: 02h 23m
Méret: 57.3 Gb
Kódek: x264
Képkocka szám: 23.976
Bitráta: 52 700 kbps
Felbontás:3840x2160 HDR
Hangsávok:
Hungarian DolbyDigital 5.1 @ 448 kbps
English DolbyDigital 5.1 @ 640 kbps
English TureHD Atmos 7.1 @ 3579 kbps

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#45287) vlevi válasza Quqesz (#45284) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nálam ez átváltja HDR-be a YT-t, csak éppen szaggatott az n-es wifin :(
Xe8505, pilotakeksz Oreoval

(#45288) johnny82 válasza AL (#45280) üzenetére


johnny82
őstag

Ez a hama jó lesz?

Hdr is menni fog?

[ Szerkesztve ]

(#45289) AL válasza johnny82 (#45288) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Ha jól látom ez egy zajszűrős 5 csillagos HAMA kábel. Ez jó lesz, ilyen van Nekem is és szép képet ad.
Én 7000 - ért vettem az MM ben ( 1,5 m ), de megérte. Sokan azt mondják, hogy nincs különbség a kábelek között ( nem érdemes drágábbat venni ), de Nekem az a tapasztalatom, hogy igencsak látszik a képminőségen, hogy milyen kábelt használunk. Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#45290) johnny82 válasza AL (#45289) üzenetére


johnny82
őstag

3 csillagos. Megvettem, remélem jó lesz, ha nem majd visszaviszem MM-ba.

Mod: a link utolsó képén látszik a 3 csillag.

[ Szerkesztve ]

(#45291) johnny82 válasza johnny82 (#45290) üzenetére


johnny82
őstag

Nem tudtam már szerkeszteni. Ilyen avinity lett volna még.

Avinity honlap.

(#45292) vlevi válasza johnny82 (#45291) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nekem ilyen avinity van, a 1,5m-es, rövidebb változat.
Működik 4k 60fps HDR-ben.
Egyébként ennek a dobozára is rá van írva, hogy "distributed by hama"

[ Szerkesztve ]

(#45293) johnny82 válasza vlevi (#45292) üzenetére


johnny82
őstag

Igen, én is láttam, azért vettem inkább a Hama-t. Papiron ugyanazt tudja mindkettő, ahogy néztem.

(#45294) Quqesz válasza vlevi (#45287) üzenetére


Quqesz
nagyúr

2 megás netem van, és azt a sebességet messze sem tudja, ami kell egy ilyen videó lejátszásához. Szal nekem hogy szaggat az természetes.....sajnos. Meg ha jól tudom kell a wifi ac is....

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#45295) johnny82


johnny82
őstag

Nem jó valami. Pc-n továbbra sem engedi 60Hz-nél a hdr-t bekapcsolni, csak 30Hz-nél.

Viszont: a tv saját youtube alkalmazásával átváltott hdr-re, ahogy a linkelt képen is látszik úgy, hogy minden automatikusra van hagyva.

Ezek szerint a pc-vel lesz gond? :F

Kép

(#45296) Ermi1


Ermi1
csendes tag

Sziasztok!
Egy számomra fontos, aktuális kérdés. Melyiket ajánlanátok inkább a kettő közül?
1.: Sony KD60XF8305BAEP
2.: Philips 65PUS7363
A méretbeli szempont most nem érdekes, nem is jelentős, meg nem is "perdöntő".
Köszi, ha segítetek, a napokban bonyolítanám a rendelést.
Üdv: Imre

(#45297) balage25 válasza johnny82 (#45295) üzenetére


balage25
senior tag

Kozvetlen a tv-re kotve mit mutat?
Filmet probalsz lejatszani HDR-el?

(#45298) johnny82 válasza balage25 (#45297) üzenetére


johnny82
őstag

PC-ből közvetlenül a hdmi2-be kötöttem a tv-be és így sem engedi átállítani 60Hz-re. Már írtam másik topikba is. :F

(#45299) okoska74 válasza Quqesz (#45284) üzenetére


okoska74
senior tag

Ez nálam is HDR -be jön. 7 -es droid van még rajta. XF8505

[ Szerkesztve ]

iMac 2013 Late ; Apple iPhone 11 ; Apple TV 4K 64Gb ; Sony KD43XF8505 ; Sony HT-XF9000 ; Sony WH-1000XM3 ; Toyota Prius III 1.8 HSD Premium;.... Ha a tények nem igazolják az elméletet, változtasd meg - a tényeket. Albert Einstein

(#45300) balage25 válasza johnny82 (#45298) üzenetére


balage25
senior tag

Milyen lejatszot hasznalsz?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.