Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46601) e90lci válasza petakpa1 (#46599) üzenetére


e90lci
senior tag

Én már felraktam a frissítést,de a kodit nem telepítettem,mert nem használom.Van egy mecool bb2 Coreelec-cel Syno nason keresztül NFS megosztással egy Denon avr-x2500h erősítőn keresztül.Még nem találkoztam olyan filmmel amit ne játszott volna le.Gigás a belső hálózatom.

(#46602) vlevi válasza petakpa1 (#46599) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nekem fel van telepítve. Tökéletesen működik a Kodi 18.2-es, a legújabb 6.6510-es fw-el is, XE8505 TV-n.
Igazat megvallva, én sem használnám, ha a gyári lejátszó egy fokkal normálisabban működne, (7-es droid alatt nekem még elfogadható volt), de totál elcseszték a gyári lejátszó file listáját, ezért használok KODI-t.

(#46603) puru válasza vlevi (#46602) üzenetére


puru
senior tag

Szerintetek jobb a Kodi mint a Plex?

(#46604) Gombinyó válasza hakos1987 (#46598) üzenetére


Gombinyó
őstag

Lejátszani lejátsza csak nem lesz kadenciahelyes.

(#46605) hakos1987 válasza puru (#46600) üzenetére


hakos1987
őstag

Plex-szel nem fog menni, az sem magát az adatot húzza csak át. Hát, ha a helyzet úgy kívánja egy jobb router még mindig egyszerűbb mint htpc-t építeni. Kábelen pedig egy kisebb bitrátájú 4K-t sem tudtam áttolni.

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#46606) blakey válasza puru (#46603) üzenetére


blakey
titán

Kodit használok Plex szerverrel. :) A kettő egy picit más és mégis ua. Android TV-re szerintem az Archos player a legjobb, legalábbis nekem az nagyon szépen tette a dolgát, de Plex-szel sincs gond ha jók a beállítások, transzkódolás nem legyen belső hálózaton, ez lényeges. Kodit használhatod SMB/NFS és egyéb protokollokon de előfordulhat, hogy a TV rendszere néha belefagy, nem törvényszerű de előfordulhat. A másik amit még kipróbálhatsz az az Emby, hasonló a Plexhez csak újabb és kezeli az ISO-kat is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#46607) hcs57


hcs57
őstag

Telepítettem az oreót az 55xe8505 -re. Azóta nem működik a számítógépről "átvitel eszközre" ... kiírja: Kis türelmet.. kapcsolódás a hálózati eszközhöz, homokóra, majd "az eszköz nem válaszol"

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#46608) puru válasza hakos1987 (#46605) üzenetére


puru
senior tag

Ubiquiti Edge Router 4-et használok 3db Unifi AP AC Pro antennával.
Tuti a Sony ezt nem szereti, hogy több AP-t roamingban lát, stb.

Még rá kell jöjjek milyen wifi beállítással lesz a TV stabil.
LG tv persze ezen se akadt fenn :( :)

(#46609) Gombinyó válasza puru (#46608) üzenetére


Gombinyó
őstag

Kapcsold ki az Auto-optimization, ha be van a wifi controlleren a Site beállításoknál. Nálam az okozott gondot az eszközöknél, folyton leestek a hálózatról.

(#46610) hcs57 válasza hcs57 (#46607) üzenetére


hcs57
őstag

A youtube lejátszás a tv-n működik.. így nem értem.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#46611) puru válasza Gombinyó (#46609) üzenetére


puru
senior tag

Köszi a tippet, de ez kivan kapcsolva.

(#46612) Celtis válasza puru (#46587) üzenetére


Celtis
veterán

Kezd el nyaggatni a Sony ügyfélszolgálatot. Én is azt fogom tenni. Ennek a TV-nek a szoftvere egy bughalmaz, egy gyenge alfa teszt release. A belső lejtászó is egy fos, nekem a DLNA-n sem működik, a YT sem használható. Az ismerős legolcsóbb egy évvel korábbi LG modelljén ugyanaz a YT app simán viszi a filmeket, míg a Sony akadozik. Ez nagyon gáz.

Nagyon berágtam a TV-re. Szombat este áthívtam a haverokat meccset nézni. Ugye ismerik mennyire befürödtem ez eddigi TV-kkel, de mondtam nekik, hogy ez végre tuti, semmi képhiba. Erre leülünk a nappaliba, és NEM LEHET BEKAPCSOLNI A TV-t. Nyomkodom a távirányítót és nem történik semmi. Konnektor kihúz-bedug és akkor elindul. Menjen a Sony is a búsba....

(#46613) salapp válasza Celtis (#46612) üzenetére


salapp
addikt

Ez hervasztó :-(
Akkor örüljön mindenki, akinek éppen működik minden jól.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#46614) Peace


Peace
nagyúr

Sziasztok!

Sony Bravia KD-65XF9005B tv-nek nem találtam külön topikot a típusra. Valakinek esetleg személyes tapasztalata játékok terén? PS4 Pro és PC gaming, abból is rengeteg. Úgyis mondhatnám, hogy 50%-ban játék, a maradék 50-ben pedig 4K és fullHD filmek és sorozatok. Erre lett kinézve a tavalyi Samsung 65Q6FN, de hála az égnek vagy kiárusították őket vagy pedig horror áron elérhetőek az utolsó darabok. Az XF9000 tűnik észszerű vetélytársának ebben az árszegmensben. Bár a Sony ugye drágább egy csöppet. :(

(#46615) Joshi válasza Peace (#46614) üzenetére


Joshi
titán

Input lagban nem a legjobb (40ms), amúgy nagyon jó tévé egyértelműen ajánlott.

(#46616) Peace válasza Joshi (#46615) üzenetére


Peace
nagyúr

Akkor játékra nem telitalálat. Nagyon bánt ez a Q6FN dolog..... :(((

(#46617) Fernet válasza Peace (#46614) üzenetére


Fernet
senior tag

Szia!

55XF9005-öt használok egy XboxOneX mellett. 4K tartalom mellett nem rossz az input lag, 1080-ban már nem annyira rózsás a helyzet.

Teljes cikk: [link]

[ Szerkesztve ]

(#46618) TCr válasza Fernet (#46617) üzenetére


TCr
veterán

És ezt érzékeled is játék közben?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#46619) Peace válasza Fernet (#46617) üzenetére


Peace
nagyúr

Engem is az érdekelne, hogy ez mennyire jön át élőben. Az a baj, hogy PS4 Pro-n nem minden játéknál van 4K és a PC-m is csak 1080p-re képes. Nem fogok RTX 2080-ast venni, hogy menjen rendesen a 4K. Inkább egy PS5. ;) Ez a Sony áll még legközelebb minőségben ahhoz, ami az elképzelés volt eredetileg. OLED-et egyelőre nem merem bevállalni, amíg vannak gyermekbetegségei.

(#46620) TCr válasza Peace (#46619) üzenetére


TCr
veterán

Én a 18-20 ms-kel megáldott W8 után nem vettem észre érezhető különbséget az XE85-nél, aminek 32 ms az input lagja.
Ez persze nem jelenti azt, hogy valakinek a 40-41 nem lehet sok.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#46621) puru válasza Celtis (#46612) üzenetére


puru
senior tag

Én is írok majd a Sony-nak egy összefoglalót.
Vicces, hogy 1/3-ad árba kerülő LG TV-n semmi ilyen bug sincs. (Ok, hogy kisebb és ezért is olcsóbb az LG, de a WebOs 4 sokkal kiforrottabb, mint az Android.

A Sony mellett szóljon, hogy mióta feltettem a 8-as Androidot rá, azóta sokkal jobb barátságban vagyunk :)
Ami továbbra is leginkább bosszant:
- YT 4K HDR videó nézhetetlen, én most mindent ezzel a yt videóval tesztelek 4K HDR 60fps (LG-n tökéletes)

- képbeállítást minden bemenetre, forrásra külön kell konfigolni, van vagy 6 féle forrás, nem lehet másolni a beállításokat

Az Így neveld a Sárkányod 3. részét vki valahogy letudta valamin játszani? :) ez mind a Sony-n, mind az LG-n, szaggat, folyamatosan pufferel, 280Mbps wifi kapcsolattal, NAS-ról, a NAS terheltsége 40%.
Már azon gondolkodom, itt a film a hibás :)

(#46622) hyperspace válasza puru (#46621) üzenetére


hyperspace
őstag

Szerintem jó, hogy minden bemenetre más beállítást lehet használni. Másolni lehetne, valakinek az könnyebbség.
Le akarom tölteni a filmet, majd megnézem.

Nekem az a bajom, hogy mióta feltettem a 8-ast, PC képéből le van vágva a széle, minden oldalon (HDMI-n van rákötve). Régi gép, 1080p jön ki belőle, TV meg 2160, de 7-esnél nem volt baj.

[ Szerkesztve ]

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#46623) hakos1987 válasza puru (#46621) üzenetére


hakos1987
őstag

Mint írtam, nekem megy Kodi-NAS-AC wifi kombóval SMB fájlmegosztással. De! Emlékeim szerint először cssk az Archos player vitte rendesen a nagy 4K filmeket, aztán a Kodi-ba megtaláltam leírást, hogy kell növelni a puffer méretét, azóta szépen szalad! Indulj el Te is ezen a vonalon.

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#46624) Joshi válasza puru (#46621) üzenetére


Joshi
titán

AC-és jó wifivel elvileg vinnie kellene a 4K HDR videókat. Habár oda lehet kevés a 100-as net. Olvastam hogy a WebOS tévéden simán mennek a 4K videók. Nem lehet hogy az LG tévén visszaveszi a minőséget csak hogy menjen a videó?

(#46625) puru válasza hakos1987 (#46623) üzenetére


puru
senior tag

Én most Plex-et telepítettem a Nas-ra is meg a TV-re is, a Plex is kiírja a lejátszás eleljén, hogy ehhez a filmhez kevés a sebesség.
Lehet itt is a pufferen kéne növelni, rákeresek, lehet-e ilyet a plexben is.

(#46626) puru válasza Joshi (#46624) üzenetére


puru
senior tag

Az LG-n a YT hibátlan, nem hiszem, hogy butítana.
Raktam ide is Plexet, azon minden hibátlan, kivéve ez a dragon 3

(#46627) puru válasza hyperspace (#46622) üzenetére


puru
senior tag

Persze az jó, hogy mindent külön lehet állítani, de lehetne klónozni is egy alap jó beállítást, aztán a különböző bemeneteken max finomhangolod.

(#46628) Joshi válasza puru (#46626) üzenetére


Joshi
titán

Nekem van egy HP USB3.0 Gigabit adapterem, de azt nem látja az Android TV. Gondolom az Andrid nem tartalmazza a drivert. Viszont ennél az adapternél fel van tüntetve az Android is, ki kellene próbálni. Az Android 8 már biztosan kezel valamiféle USB 3.0 ethernet cuccokat.

(#46629) puru válasza Joshi (#46628) üzenetére


puru
senior tag

Szerinted ez működne egy Sony Tv-ben?
Nem túl drága ahogy nézem (5eFt), próbát megérne, de félek, maga a Tv szoftver nem kezelne le még egy ethernet adaptert.

(#46630) Fernet válasza TCr (#46618) üzenetére


Fernet
senior tag

XboxOneX 4K jelet ad ki (nem 4K-s anyagot felkonvertál) ezért ott elég jó az input lag. Nekem nem tűnt fel, hogy rosszabb lenne ezen a TV-n mint monitoron, pedig játszom néha multis játékkal is. Ki fogom majd próbálni, hogy a PC-t kötöm rá 1080-as jellel, hogy ott mennyire érződik.

(#46631) Peace válasza Fernet (#46630) üzenetére


Peace
nagyúr

"...a PC-t kötöm rá 1080-as jellel, hogy ott mennyire érződik."

Egy ilyet én is megköszönnék!!! :R

(#46632) Joshi válasza puru (#46629) üzenetére


Joshi
titán

Fogalmam sincs hogy működne-e, esetleg online berendelni aztán ha nem jó akkor elállni a vásárlástól.

ui.: kicsi az esély rá hogy működne tévéken, mert akkor már hallottunk volna róla. Szerintem a tévégyártók szándékosan nem tesznek Gigabit adaptert a tévéjükbe, mert akkor a hálózatos lejátszás gyakorlatilag megoldott lenne. A legtöbb tévé gyártó rendelkezik saját otthoni médialejátszós szegmenssel is. Akkor kénytelenek lennének kukázni azokat.

[ Szerkesztve ]

(#46633) Celtis válasza puru (#46621) üzenetére


Celtis
veterán

A videó amit linkeltén, még hagyján. Ezt nézd meg: LG 4K DEMO HDR 2018 (60FPS) OLED PERPECT BLACK.

(#46634) Celtis válasza Joshi (#46632) üzenetére


Celtis
veterán

Kipróbltam egy TP-Link USB adapterrel, de nem ismeri fel.

(#46635) Joshi válasza Celtis (#46634) üzenetére


Joshi
titán

Én is kipróbáltam egy HP adaptert, de nem ez a lényeg. Az lenne a lényeg, hogy alapban az Androidban legyen hozzá driver.

(#46636) Fernet válasza Peace (#46631) üzenetére


Fernet
senior tag

Azzal próbálkoztam végül, hogy a box-on váltogattam a 4K és 1080 módokat és úgy teszteltem pár játékot. Lehet kevésbé vagyok erre érzékeny, de feltűnő különbséget nem vettem észre. A kontrollerre (számomra) késlekedés nélkül reagált, vakteszten nem tudnám megmondani mikor volt 4K és mikor 1080-ra állítva.

(#46637) balage25 válasza Celtis (#46612) üzenetére


balage25
senior tag

Sajnos parszor elofordult nalam is, hogy nem kapcsolt be a keszulek, csak az aramtalanitas segitett.

Azt neztetek LG-nel, hogy 30 vagy 60 hertzen jatsza e le?
Nekem az LG 30-on jatszik csak YT videot, termeszetesen ott nem akad.

[ Szerkesztve ]

(#46638) blakey válasza balage25 (#46637) üzenetére


blakey
titán

Azt neztetek LG-nel, hogy 30 vagy 60 hertzen jatsza e le?
30fps és nem 30Hz. :) Megy az 60-on is. Az akadás másból eredhet hiszen a Google folyamatosan variál valamit és simán elképzelhető, hogy egyes hardverek már nem tudják megfelelően kezelni pl. a VP9.2 kodeket, de ez csak egy példa. Kodi kiegészítő esetén lehet jól érzékelni, hogy milyen sűrűn változtat a Google.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#46639) balage25 válasza blakey (#46638) üzenetére


balage25
senior tag

Miért is? Ha a video fps és a megjelenítő hz megegyezik, akkor lesz szép zökkenőmentes a lejátszás.

(#46640) blakey válasza balage25 (#46639) üzenetére


blakey
titán

A 30fps videókat általában 60Hz-en játszák le, a 60 a 30 egész többszöröse (2X), simább, jobb a megjelenítés. Nem 30Hz-en játsza le. Külső eszközökön előfordul, hogy ezt külön beállíthatod de akkor bizony látni fogod a különbséget, kadenciahelyes lesz viszont az motgások bizony darabosabbak lesznek.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#46641) balage25 válasza blakey (#46640) üzenetére


balage25
senior tag

Ez is egy vélemény, meg a gyártóknak is van, akik nem véletlenül 24p módot és nem 48p-t használnak a filmek megjelenitésénél.

(#46642) blakey válasza balage25 (#46641) üzenetére


blakey
titán

nem véletlenül 24p módot és nem 48p-t használnak a filmek megjelenitésénél.
Nem, mert inkább 72, 96 vagy 120Hz-en jeleníti meg a megjelenítő. :) Nem 24hz-en mennek a filmek, ezt azért nem gondolhatod komolyan.
Nem vélemény volt hanem így van.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#46643) Celtis válasza blakey (#46640) üzenetére


Celtis
veterán

Sample and hold kijelző esetén nagy jelentősége nincs, hogy ugyanazt a képkockát egyszer, kétszer vagy többször jeleníted meg (pontosabban frissíted) időegység alatt, ha a kijelzőn amúgy semmi sem változik.
Hacsak nem a fekete képkocka beillesztés be van kapcsolva (motionflow/tisztaság)

(#46644) blakey válasza Celtis (#46643) üzenetére


blakey
titán

Nincs viszont a megjelenítők azokon a frekvencián jelenítik meg amiket írtam, nem megy pl. a 23.976fps 24Hz-en, kb a nézhetetlen lenne, ennyi. Rengeteget teszteltem, pl. a 30Hz-es megjelenítés egy picit darabosabb de folyamatos, 60Hz-en a jó, főleg ha interlaced az anyag. Tehát maga a megjelenítő nem minden esetben a forrás képkockasebességén jeleníti meg a tartalmakat. Ettől még ugyanolyan kadeciahelyes lesz.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#46645) balage25 válasza blakey (#46642) üzenetére


balage25
senior tag

1

[ Szerkesztve ]

(#46646) blakey válasza balage25 (#46645) üzenetére


blakey
titán

Helyesbitek, nem 72/96 vagy 120Hz-en jeleníti meg hanem a képfeldoigozás történik azon a frekvencián.
Közben módosítottad a hsz-t így már nem lenne érvényes amit írtam, így inkább annyit írok, hogy olvass utána. Ha a 60Hz-es TV tudja a 24p-t akkor pl. 72Hz-en történik a képinformáció feldolgozása, ebben az esetben minden képkocka 3X jelenik meg, a megjelenítés meg ugye a TV-nek megfelelően történik (48Hz-en).
72Hz- esetében 3:3 pulldown, 96Hz-nél 4:4 pulldown és 120hz-nél meg 5:5 pulldownról beszélünk.
Ha a 24fps anyagot 60Hz-en játszod le akkor 3:2 pulldownról van szó, ilyenkor lehet látni némi "judder"-t.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#46647) Peace válasza Fernet (#46636) üzenetére


Peace
nagyúr

Köszi! Ez nem hangzik rosszul. Meglátjuk végül ki lesz a befutó, de még a Samsung Q70-est is versenyben tartom....

(#46648) Peace


Peace
nagyúr

Ez a x900f ugyanaz, mint nálunk a KD-65XF9005B ? Vagy ez két külön tv? Mert XF9005B teszteket nem találok......

(#46649) junior11 válasza Peace (#46648) üzenetére


junior11
veterán

Az X900F az amerikai piacra szánt modell, nálunk az említett XF9005 kapható.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#46650) hcs57


hcs57
őstag

Már kérdeztem, de eddig senki nem reagált..

Telepítettem az oreót az 55xe8505 -re. Azóta nem működik a számítógépről "átvitel eszközre" ... kiírja: Kis türelmet.. kapcsolódás a hálózati eszközhöz, homokóra, majd "az eszköz nem válaszol"

Ez senkinél nem jött elő a frissítés után, vagy valamit kell még csinálni az Oreo frissítés után?

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.