Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45851) PrinceHerceg válasza Edgar2621 (#45819) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Ha gondolod, nekem van egy KD-65XE9305 TV-m, ír rám p.ü-ben ha érdekel! ;)

(#45852) runner 125 válasza Gaborka30 (#45849) üzenetére


runner 125
nagyúr

Szia,

Megmondom őszintén figyelem már ezt a típust jó 3-4 hónapja. Nagyon rapszódikusan és nagyon sokszor változik a vételára.. egyszer majdnem meg is rendeltem már 450-ért, aztán akkor elvetettem. A 2 Sony shop-nál is akciózva volt kb 1. hétig ennyiért, illetve az edigital-nál. Annyi, h a 2 Sony shop előbb árazta vissza 500k-ra, az edigi utána, h megrendeltem tőlük 425-ért (lehet csak 1 volt nekik már akciós áron?!).
Tehát edigitől van, de abban is biztos vagyok, h heteken belül újra akciózzák majd.. figyelgesd az arukeresőn, így tettem én is.

hyperspace

Megtettem, kösz. :)

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#45853) salapp válasza PrinceHerceg (#45851) üzenetére


salapp
addikt

Mennyire felhős, amikor fekete háttéren van kis területen világos téma?
Hány méterről néz ki jól rajta telekom iptv hd adás? (Már ha van nálatok ilyen).

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#45854) Edgar2621 válasza hjtz4t3wrseg (#45838) üzenetére


Edgar2621
őstag

Köszönöm a segítséged, mindenképp megnézem azokat a tv-ket személyesen amiket ajánlottam/kinéztem.

XO: Gollami26

(#45855) Piftuka válasza ArGab (#45811) üzenetére


Piftuka
veterán

Jött... bár szignifikáns változást nem jelentett. :(

Azon kívül, hogy egy huszonhatodik dizájnt kapott a Youtube... :U

(Ráadásul a két tévé közül egyikre sem települt fel elsőre probléma nélkül.)

"Aquila non captat muscas."

(#45856) Fernet


Fernet
senior tag

Nagyon klassz ez az XF9005-ös TV meg minden, de 10/100-as LAN csatlakozót belerakni??? NAS-ról nézhetetlenek magas bitrátájú filmek, nem bírja. Mégis mennyivel nyomta volna meg a 300+ ezer ft-os tévének az árát ha gigabitest tesznek bele? Vagy nem gondoltak arra (ha-ha) hogy valaki NAS-ról nézne filmeket?
Amúgy tényleg nagyon jó ez a TV, csak nem tudom megérteni, hogy ezt miért így kellett?

Esetleg egy ilyen cucc működőképes lehet? USB 3.0 to Ethernet Gigabit 10/100/1000 LAN Network Adapter Vagy nem ismeri a TV?

(#45857) Joshi válasza Fernet (#45856) üzenetére


Joshi
titán

Tévékben nagy valószínűséggel direkt nem raknak gigabites lant. De AC 5Ghz-es wifivel működik a 4K HDR is.

Az Android nem kezeli az USB Lan adaptereket, én is próbáltam egyet, de nem működik.

[ Szerkesztve ]

(#45858) Fernet válasza Joshi (#45857) üzenetére


Fernet
senior tag

Azt mondod 5Ghz wifin menne? Akkor cserélhetem le a routert (Asus N18)

(#45859) Joshi válasza Fernet (#45858) üzenetére


Joshi
titán

Igen, de csak akkor ha közel van a router a tévéhez és meg van a 150-200Mbps.

(#45860) vlevi válasza Fernet (#45858) üzenetére


vlevi
nagyúr

5GHz-n, ac-n.
Nekem is 5GHz-es a routerem, de csak n-es, szaggatott rajta a HDR

[ Szerkesztve ]

(#45861) PrinceHerceg válasza salapp (#45853) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Helyi fényerő szabályozás végett semennyire sem felhős, viszont IPTV-ként sose használtam, ugyan is csak dedikált tartalmakkal etettem, hogy a maximumot tudja nyújtani! ;)

[ Szerkesztve ]

(#45862) dancsuri válasza Pgabor79 (#45841) üzenetére


dancsuri
veterán

Innen közvetlenül telepítheted, nem kell hozzá semmi

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#45863) Fernet válasza Joshi (#45859) üzenetére


Fernet
senior tag

A távolság nem gond, egymás mellett lennének. Lehet első körben szerzek egyet próbára, aztán kiderül.

De akkor sem értem miért nincs gigabites lan a tévében.

(#45864) szabi__memo válasza Fernet (#45856) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Nem is tudtam, figyeltem eddig. Hát ez gáz

(#45865) Joshi válasza Fernet (#45863) üzenetére


Joshi
titán

Azért, nincs gigabites lan a tévéken, mert az UHD asztali lejátszó is egy piac. Ha hálózatról visz a tévé mindent, akkor senki nem venne külső eszközöket. Ha nem ez az ok, akkor viszont tényleg érthetetlen.

(#45866) balage25 válasza Fernet (#45856) üzenetére


balage25
senior tag

Szerintem a jelenlegi lan csatlakozo is usb to lan adapter, csak 100-as. Ettol fuggetlenul lutri a kompatibilitas a linkelt adapternek.
En azt vettem eszre, hogy nagy bitrataval rendelkezo 60 Hz-es filmek mindenkeppen akadnak a tv-vel lejatszva. Ha halozatrol, ha HDD-rol jatszom le ezeket egy xf8096-ossal.

(#45867) Joshi válasza balage25 (#45866) üzenetére


Joshi
titán

USB-én keresztül HDD-ről vagy pendriveról nem akadhat. Az USB 2.0 sávszélessége 20MegaByte/s, az nagyon sok holott az UHD-nak elég a 150Mbit/s, nem MegaByte. :Y

(#45868) balage25 válasza Joshi (#45867) üzenetére


balage25
senior tag

Talan a kodolassal nem birkozik meg. A youtube 4k60 videoknal mind akad, a savszelesseg nem lehet, mert a statisztikat bekapcsolva meg a 100Mbitet sem eri el.
Mellette 1 szinten androidos nvidia shield siman viszi ezeket a videokat wifirol, lanrol es akarhogy.

(#45869) Joshi válasza balage25 (#45868) üzenetére


Joshi
titán

A youtubos videókat ne keverd ide, az más miatt is lehet. Én most a HEVC referencia anyagokra gondolok, az USB-ről gond nélkül megy.

(#45870) balage25 válasza Joshi (#45869) üzenetére


balage25
senior tag

Nem keverem. Kiegészítő információnak szántam.

(#45871) blakey válasza Joshi (#45867) üzenetére


blakey
titán

A 20 MB/s az 160 Mbit/s, messze van a nagyon soktól. Az USB 2.0 névleges átviteli sebessége 60 MB/s (480 Mbit/s).

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#45872) Andrew801 válasza Joshi (#45857) üzenetére


Andrew801
tag

UPC Connect box elvileg 5Ghz AC-s, még is szaggat a 4K. (65XE8577)

[ Szerkesztve ]

(#45873) Buckey válasza Andrew801 (#45872) üzenetére


Buckey
senior tag

Bocs, hogy belekotyogok, nekem még nincs 4K TV-m (csak w808c), de én most sem szenvedek a TV beépített lejátszójával.
Egy egyszerűbb PC (G4560+Asrock B250m HDV+8Gb RAM), és minden kompatibilitási gond megszűnik, minden formátumot lejátszik, a HDMI meg csak átviszi a 4K 60Hz jelet (ha az alaplap kiadja).

[ Szerkesztve ]

(#45874) Joshi válasza blakey (#45871) üzenetére


Joshi
titán

Igen, egy irányban max 30, de stabilan inkább 20, de azt tényleg tudja is. ;)
Pendrivenál nem mindegy milyet használunk, mert kell a gyors pendrive ami olvasásban tudja a 15-20MB/s-et.

[ Szerkesztve ]

(#45875) Joshi válasza Andrew801 (#45872) üzenetére


Joshi
titán

Mérj egy sebesség mérést. Nekem a kis szobában max ~40Mbit/s van csak, mert nagyon tagolt a lakás, de ahol a router és a tévé együtt vannak, ott nem szaggat semmi. A wifit nagyon sok minden befolyásolja, nem egyszerű történet. Én ahol tudom kerülöm, de tévéknél muszáj használni a 100-as lan miatt.

(#45876) hyperspace válasza Joshi (#45869) üzenetére


hyperspace
őstag

49XF8505-ön nekem is nagyon akad a Youtube 4K 60 fps videó. Mi lehet a kínja? Lanon van nekem is a TV.

[ Szerkesztve ]

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#45877) Andrew801 válasza Buckey (#45873) üzenetére


Andrew801
tag

Van egy i7-es gépen, nem szeretnék még 1-et. Köszönöm! :)
Ha már van egy NAS-om, jó lenne róla lejátszani a videókat, nem másolgatni össze vissza.

(#45878) Andrew801


Andrew801
tag

Már rájöttem miért nem használtam a Wi-Fi-t a TV-n. Egyáltalán nem működik stabilan. Néha "elveszti" a jelet, most például csatlakozva van, de nem tudok még a YT-be sem beloggolni, browserben sem tudok megnyitni egy lapot sem. TV újraindítottam, de semmi változás. A mirror share telefonról sem működik. A TV még megtalálja a telefon, de utána nem tud csatlakozni.
Notebook, teló, tablet simán tud csatlakozni a Wi-Fi-hez és tökéletes az adatkapcsolat.
Valaki találkozott már ilyennel?
Mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

(#45879) Joshi válasza hyperspace (#45876) üzenetére


Joshi
titán

A youtube lejátszásánál fontos az internet sebességed is. 4K HDR youtubhoz nem árt a 100/100-as net. Mindenesetre nekem is trágya az AC Wifi, pedig direkt ezért ruháztam be egy AC-és routerre. Készítettem méréseket.

Router: D-Link DIR-879

Minden esetben AC 5Ghz wifin csatlakozva. Annyit kell tudni, hogy a router a Sony A1 alatt van, míg az XF8505 a másik szobában(panel).

Mérés 1.
PC Gigabites kábelen csatlakozva:

Mérés 2.
Sony A1:

Mérés 3.
Sony XF8505

Én tényleg próbáltam minden beállítást, de egyszerűen semmi nem volt jó. A hálózati lejátszást soha nem próbáltam, mert nekem van külön asztali hálózati lejátszóm Gigabit lanon. Ennyit az AC-és wifiről.

Ennél közelebb nem is lehetne a router a tévéhez.

[ Szerkesztve ]

(#45880) Buckey válasza Andrew801 (#45877) üzenetére


Buckey
senior tag

Nekem is két gépem van, egyik a TV-é, mert kb. majdnem annyiba került volna egy aktív HDM-i kábel, mint amennyibe a kicsi gép került.
NAS-om nekem is van, ami csak az adatokat adja a gép(ek)nek, a gép pedig intézi a többit.

(#45881) blakey válasza Andrew801 (#45878) üzenetére


blakey
titán

Nincs a modem ipv6-ban? Esetleg olyan csatornát használsz amit a TV nem szeret, 5GHz-en 36-48 közötti csatornát állíts be.

(#45879) Joshi
Ha jó router kell akkor az nem D-Link, vagy ha mégis akkor olyan legyen amire van CFW.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#45882) Andrew801 válasza blakey (#45881) üzenetére


Andrew801
tag

Beállítottam. Odáig eljutok, hogy speedtest.net, bejövő lefutott, fantasztikus 45Mps-t produkált, de a feltöltésnél már megállt a net, oldalt sem tudom újra tölteni.
Teljes TV restart kb ugyan ez. Youtube-al is odáig jutok, hogy bejelentkezem rányomok egy lejátszásra, aztán megáll a net.
LAN-on minden ok.

(#45883) blakey válasza Andrew801 (#45882) üzenetére


blakey
titán

A CB-d nincs ipv6-ban?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#45884) Andrew801 válasza blakey (#45883) üzenetére


Andrew801
tag

Nem találtam semmilyen opciót ipv4 vagy 6-ra.

(#45885) Andrew801


Andrew801
tag

Csináltam két képet. A sebesség pedig elég jól látszik Wi-Fi és LAN között... Az aláhúzott a TV.

[ Szerkesztve ]

(#45886) blakey válasza Andrew801 (#45884) üzenetére


blakey
titán

Pl. ha nem tudod Bridge módba tenni akkor IPv6-ban van, ebben az esetben a MyUPC oldalon ki tudod kapcsolni vagy felhívod a 1221-et és kéred az IPv4-et.
Látom IPv4-es címet kapnak az eszközök , tehát elvileg jó a belső hálózat.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#45887) Andrew801 válasza blakey (#45886) üzenetére


Andrew801
tag

Erre gondolsz?
Enabled Modem Mode
Enabled Router Mode

(#45888) blakey válasza Andrew801 (#45887) üzenetére


blakey
titán

Igen, de akkor ezek szerint az is jó, elméletileg nem is láthatod a lehetőségeket ha IPv6-ban van.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#45889) Andrew801 válasza blakey (#45888) üzenetére


Andrew801
tag

Akkor TV Wi-Fi modeme szar? Előfordulhat?
Vagy valahol tudok beállítani valamit TV-n?

[ Szerkesztve ]

(#45890) blakey válasza Andrew801 (#45889) üzenetére


blakey
titán

A CB-n próbáld meg, hogy beállítod a Google DNS-t, 8.8.8.8 és 8.8.4.4 vagy Cloudflare 1.1.1.1 és 1.0.0.1, hátha megoldja.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#45891) Andrew801 válasza blakey (#45890) üzenetére


Andrew801
tag

DNS-t sajnos nem lehet megadni. Sikerült "stabillá tennem". 5Ghz, 40-es csatorna, N és AC mód. TV-n volt egy ipv6 kapcsoló, azt kikapcsoltam. Még tesztelem.
De NAS-ról 4K így sem megy Wifi-n. :)

(#45892) hyperspace válasza Joshi (#45879) üzenetére


hyperspace
őstag

500-as Digi van, FTTB, 300 mbit alatt soha nem mértem. Majd megnézem, hogy milyen technikai leírása van azoknak a videóknak.

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#45893) Joshi válasza blakey (#45881) üzenetére


Joshi
titán

"Ha jó router kell akkor az nem D-Link, vagy ha mégis akkor olyan legyen amire van CFW."
Persze lehet jönni hogy sz@r routerem van (egyébként PH-s ajánlás alapján vettem :B ), de azért ne mond azt hogy egy ilyen eszköz megközelítőleg se tud hozni Wifi 5Ghz AC-én 100Mbps-et. Nem gondolom hogy a router a hibás, habár a tévéken kívül nincs más AC-és eszközöm hogy ki is tudjam próbálni.

Meggyőződésem, hogy a Sony tévék AC-és képessége nem üti meg a mércét. Persze ezt is csak akkor tudom bizonyítani, ha kipróbálom egy másik eszközön ahol simán hozza a 100/100-as netemet.

(#45894) Joshi válasza hyperspace (#45892) üzenetére


Joshi
titán

Nálunk már van FTTH is, de mivel a NAS-om csak ~10MB-ot tud, ezért egyelőre nem látom értelmét a váltásnak.

(#45895) blakey válasza Joshi (#45893) üzenetére


blakey
titán

Persze lehet jönni hogy sz@r routerem van (egyébként PH-s ajánlás alapján vettem :B ), - akkor valamilyen rossz akarod lehetett. A Milyen router topikban alig van róla írás, az is inkább kérdés, a válaszok meg inkább mást ajánlanak. Sok esetben a router is hibás a tartalom megfelelő megosztásában és ha a firmware nem jó akkor kenheted a hajadra az "erős routert". Ha SOHO router akkor Asus-nál kezdődik a jó, de ugye vehetsz Mikrotik, Ubiquiti stb routereket is. Tp-Linkek is jobbak a D-linknél, legalábbis firmware szempontjából de némelyik hardveresen is erősebb. De mindegy, ha neked jó akkor oké, de Wifin megy a 4K mert próbáltam nem 1 eszközzel és nem kell a TV közeláben lennie a routernek. A Sony Wifije sem olyan gyenge, hogy a 4K 24fps pl. ne menjen.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#45896) Joshi válasza blakey (#45895) üzenetére


Joshi
titán

Van a családban Ipad Pro, majd azzal is letesztelem. Ha azzal se lesz jó, akkor egyértelműen router, de addig fenntartásokkal kezelem amit írsz. Már csak azért is, mert aki ajánlotta nála simán hozza az elvárhatót. Meglátjuk.

ui.: egy teszt erejéig kipróbálom titkosítás nélkül is, meglátjuk.

+1 ui.: ha van konkrét router ajánlásod írd meg privibe, max eladom ezt a routert.

[ Szerkesztve ]

(#45897) Joshi válasza Joshi (#45896) üzenetére


Joshi
titán

Egyébként már itt is látszik, hogy a wifi nagyon instabil valami, ha CFW-és router kell ahhoz, hogy működjön a gyári speckó. :B

(#45898) blakey válasza Joshi (#45897) üzenetére


blakey
titán

A CFW-t leginkább a D-Linkre értettem, nem kell CFW ha jó routered van. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#45899) Joshi válasza blakey (#45898) üzenetére


Joshi
titán

Most már tényleg nem értelek, anno az OpenWrt és társai voltak a királyok. Én azt hittem hogy ma már nincs szükség ilyen megoldásokra. Az általam birtokolt routerre van cfw?

(#45900) blakey válasza Joshi (#45899) üzenetére


blakey
titán

Manapság a CFW-k többnyire azért léteznek mert sokan nagyon megszerették egyik-másik szolgáltatását és azt szeretnék használni, nem azért, mert a gyári firmware ne lenne használható. Van aki Tomatot használ évek óta és olyan routert választ amire elérhető, van aki OpenWRT-t, stb. A routeredhez van-e CFW nem tudom, soha nem érdeklődtem utána, ha érdekel akkor keress rá a neten, lehet, hogy van rá valamilyen. Én is szeretem a CFW-ket, főleg a Tomatot, ezért van egy olyan tartalék routerem amin az fut.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.