Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45301) ron8


ron8
senior tag

Sziasztok! Vettem egy 55XF75 típusú tv-t. Minden nagyon szép és jo kivéve a netet. Direkt vettem egy wifi jel erősítőt de így is fhd-nál is tölt meg néha hálózati hibát ír ki. Ez elég bosszantó. A tv-vel van a baj?

(#45302) sifu91 válasza Ermi1 (#45296) üzenetére


sifu91
aktív tag

Egyertelmuen sony! Direkt ledes, nagyon szep a fekete rajta, nagyon pici a bevilagitasa, es jobban is nez ki. Az ambipur az jo, de en 1 nap utan kikapcsoltam mikor philipsem volt. Akad a rendszer, bluetooth sem mukodik rendesen.

Ad astra per aspera.

(#45303) johnny82 válasza balage25 (#45300) üzenetére


johnny82
őstag

A pc beállításoknál nem jutok el odáig, hogy bekapcsoljam a hdr-t 3840×2160 60Hz-en.

(#45304) Ermi1 válasza sifu91 (#45302) üzenetére


Ermi1
csendes tag

Köszi.
Esetleg másnak valami kiegészítése, egyéb vélemény, tapasztalat?
Üdv: Imre

(#45305) ron8 válasza johnny82 (#45295) üzenetére


ron8
senior tag

Nekem is volt ilyen gondon és az segített hogy egy drágább hdmi 2.0át szereztem be. Sajna sok gyártó olyat ír rá a kábel csomagolására ami konkrétan nem igaz.

(#45306) SipiBcs válasza Ermi1 (#45304) üzenetére


SipiBcs
őstag

A Philips mellett szerintem csak az Ambilight szól (bár én nem szeretem). A Sony 100Hz-es panelt kapott és már Triluminos kijelzős. Szóval sokkal jobb a gyors mozgás megjelenítés és természetesebbek a színek. Mindezek mellett az oprendszer nekem "simább".

"Ha választanod kéne a barátnőd és az ötöslottó között, te milyen kocsit vennél?"

(#45307) vlevi válasza johnny82 (#45303) üzenetére


vlevi
nagyúr

A videókártya beállításaiban nincs véletlenül beállítva valamilyen színbeállítás.
Nekem Nvidia-m van, és az Nvidia control panelben (nem a windows gépházban) van valami erre vonatkozó beállítás, és ha itt át van állítva, akkor a windows gépházban nem lehet bekapcsolni a HDR-t.
Bocs, most konkrétabbat nem tudok írni, mert nem vagyok otthon.

(#45308) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!

Azt lehet valahol állítani, hogy néha időközönként ne írja ki a TV, hogy melyik HDMI aktív éppen és mekkora a felbontása a képnek?
Vejön az infósáv és fogalmam sincs, hogy miért? :F Nem lehetne ezt valahogy kikapcsolni? :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#45309) johnny82 válasza ron8 (#45305) üzenetére


johnny82
őstag

+(#45307) vlevi

Igen, úgy néz ki az új kábel kevés, egy régivel viszont direkt pc-ből tv-be kötve megy.Itt tudjátok elolvasni miket próbáltam.

[ Szerkesztve ]

(#45310) blakey válasza Dolphine (#45308) üzenetére


blakey
titán

Csak külső (pl. HDMI) esetén van ez? Ezt nem lehet szabályozni a TV-n, esetleg ha van olyan menüpont, hogy infósáv kikapcsolása, ilyen akkor történik ha közben megváltozik az fps, a készülék ilyenkor frekit vált, oka a gyengébb minőségű kábel vagy a külső eszköz állandó fps váltása a hibás.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#45311) bibe válasza Luissimo (#45265) üzenetére


bibe
csendes tag

Igen, a TV-ből akarok NAS-t csinálni.

1. Mindig megy.
2. Ha nem megy és nem lennék otthon, akkor Wake on LAN.
3. Úgyis mindent a TV-n nézek. Akkor miért ne legyen ott helyben az összes tartalom?
4. Ráteszek egy 1TB-os SSD-t és semmi hang sehol...
5. Csak fel kellene tudnom távolról tölteni az SSD-re a hálózatról valahogy...

icemad: Az appok, amiket találtam érintésre vannak optimalizálva. Távirányítóval sehogy se tudom működésre bírni őket. Egér meg nincs mindig a TV-be dugva.

vleviIgen, most a routerben van az USB-s diszk. De a TV-ben felvételre is lehetne használni... (jó tudom vegyek egy másik diszket... :) )

[ Szerkesztve ]

(#45312) Dolphine válasza blakey (#45310) üzenetére


Dolphine
addikt

Mivel csak külső egység van a TV-re kötve és csak az csinálja, így igen.
Egy CE-s box (Minix Neo U9-H) van a TV-re kötve. Először egy AVR-be van kötve a box, majd egy másik HDMI kábel a TV-be.
Az állandó fps váltást kizárnám. Minden látható ok nélkül jelenik a z infósáv. Nem tudom, hogy ki lehet-e ezt egyáltalán kapcsolni. :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#45313) blakey válasza Dolphine (#45312) üzenetére


blakey
titán

Az állandó fps váltást kizárnám. - pedig csak akkor jelenik meg az infósáv ha történik valami eltérő és többnyire felbontás/fps váltáskor szokott így viselkedni. Randomszerűen nem jelenik meg az infósáv hacsak nincs "firmware bug". Ha minden beállítás megfelelő TV, lejátszó és erősítő tekintetében akkor nem jelenhet meg véletlenszerűen az infósáv. Nálam soha nem jelent meg a droidos Sonyn csak akkor ha valamilyen történés volt a külső eszközön.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#45314) Quqesz válasza Dolphine (#45312) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Nálam .avi filmek közben szokta csinálni a bluray lejátszó hdmi-én. Kb 1x film alatt(kb felénél). Nálam viszont a lejátszó HDMI kép és deepl color automatán van, lehet ez kavar be. Ha dvd v bluray lemez megy nincsen ilyen. Nálad is arra tippelek, hogy vmi ilyesmi lehet automatára állítva és az csinálja.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#45315) Dolphine válasza Quqesz (#45314) üzenetére


Dolphine
addikt

Én avit már nem használok. Teljesen random, hogy mikor jelenik meg.

blakey
Hogy ezt, hogyan lehet kideríteni, fogalmam sincs. Nem annyira vészes, csak feltűnt. Azt hiszem azóta, hogy CE-n átállítottam az automatikus freki váltást a film indulásánál, illetve leállításánál.

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#45316) WaterWave válasza Quqesz (#45314) üzenetére


WaterWave
veterán

avi? ne szórakozz már :DD

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#45317) johnny82 válasza Dolphine (#45315) üzenetére


johnny82
őstag

Nekem akkor írja ki mindig, ha pl youtube videót nézek pc-n és elindul a zene (amikor jelet kap a forrásból). Ha kikapcsolom, szintén kiírja az infót. De filmnézés közben nem csinálja, csak az elején és a végén.

[ Szerkesztve ]

(#45318) pr0bi válasza < CyberBob > (#45286) üzenetére


pr0bi
senior tag

Nekem is 7.0-ás android van rajta de nem tapasztaltam hasonlót. Furcsa ,hogy x264-et ír 4K UHD tartalomra. Próbáld ki KODI-val és egy másik filmmel, sokkal profibb lejátszó mint a gyári.

(#45319) Quqesz válasza WaterWave (#45316) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Rengeteg régebbi mese van meg pl a gyerekeknek avi formátumban, amit néznek. Meg nem mind1 mekkora 1 film. Hogy a vinyóval 25-30 filmet vagy 500-600 darabot tudok elrakni.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#45320) sting2 válasza Quqesz (#45319) üzenetére


sting2
addikt

Tehát már most TV és Rajzfilm függőt nevelsz belőlük.

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#45321) jgereben válasza icemad (#45253) üzenetére


jgereben
csendes tag

szia sajnos most tovább volt jó ,de megint elkezdte ,

(#45322) Quqesz válasza sting2 (#45320) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Simán! Sőt iskolába sem engedem őket, csak a tv előtt ülhetnek! Van még egyébb felvetés?:D

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#45323) mexel


mexel
veterán

Sziasztok! Ha jól tudom a Sony KD55XF7005BAEP az VA panel ugye? 200e alatt megéri még megvenni egy ilyen tv-t? Valamit vennem kell hirtelen valószínűleg.

(#45324) mjani1172 válasza Dolphine (#45308) üzenetére


mjani1172
addikt

Nálam is ilyen, és nincs rákötve semmi, csak tv.
Már nem érdekel, megszoktam.

(#45325) Dolphine válasza mjani1172 (#45324) üzenetére


Dolphine
addikt

Érdekes, hogy tegnap két sorozatrészt is néztünk (720p volt mindkettő) és ott nem csinálta. Bár tény, hogy egy-egy rész 45 percnél nem hosszabb.
Akkor vettem ezt észre, amikor filmet nézünk, ami több, mint egy órás, akkor vannak ilyen kiírások.
Én se foglalkozom már vele, csak feltűnt, hogy van. :DDD

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#45326) AL válasza mexel (#45323) üzenetére


AL
addikt

Szia ! A 7005 ös VA direct ledes, nem androidos. Ez korábban már volt 160 körüli áron, de most csak jóval drágábban látom. Szép képe van az 55xf7596 nak is . Ez androidos, IPS paneles és szintén direct ledes. Akciósan 200 alatt van az ára. Érdemes figyelni az akciókat. Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#45327) hunaqua válasza mexel (#45323) üzenetére


hunaqua
addikt

Szerintem lesz még akció rá,és 160K körül hibátlan ajánlat.Abban az árban szerintem nincs jobb tévé a belépő kategóriában.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#45328) mexel


mexel
veterán

Köszönöm, most elvileg 160 az ára, annyiért meg kell érje valóban. Androidos nem kell, egyet vettem a családba, nagyon azt akartam de már megbántam, nincs értelme nagyon. Nem tudom VA panellel mennyivel lesz jobb a képe mint a sima ips, eddig plazmám volt és nem akartam megválni tőle de tegnap meghalt.
A sima ips-es lcd-kkel nem nagyon tudok kibékülni a "szürkés-kékes" kép miatt.

(#45329) hunaqua válasza mexel (#45328) üzenetére


hunaqua
addikt

A plazma után nagyon nagy lenne a "negatív" kontraszt az IPS panellal. Inkább VA. :K

Amennyiben meg az ezüst lenne szimpatikus akkor ott a 77 végű.

[ Szerkesztve ]

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#45330) mexel válasza hunaqua (#45329) üzenetére


mexel
veterán

Köszi!
Nem láttam még otthoni környezetben VA-s tv-t, csak egy igen régi kb 10 éveset de az tetszett. Az ips is nézhető amit vettünk egyet, ( sony7005) de azért zavar egy kicsit. Világos képnél nagyon szép az is, ahol nincs fekete sáv vagy sok sötét rész.

[ Szerkesztve ]

(#45331) hunaqua válasza mexel (#45330) üzenetére


hunaqua
addikt

Amennyiben az IPS is megfelel,akkor nézd még meg vásárlás előtt a Panasonic cuccait is.Ott is ki lehet fogni jó akciókat.

[ Szerkesztve ]

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#45332) < CyberBob > válasza < CyberBob > (#45286) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Erre [link] valaki?
Nincs valami szoftveres megoldás? Vagy inkább rakjak össze egy pc-t ha magas bitrátás 4k-s filmeket akarok nézni?

[ Szerkesztve ]

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#45333) mexel válasza hunaqua (#45331) üzenetére


mexel
veterán

Most 169 az 55-ös VA paneles Sony, annál jobbat hirtelen ennyiért nem hiszem hogy találok. A pana tetszett, régebben voltak is jó árak és VA volt az is de most nem találtam csak drágábban.

(#45334) sifu91 válasza mexel (#45333) üzenetére


sifu91
aktív tag

179.999 ezerert van most euronicsban lg 60 uk 6200 va- panellal eleg jo mozgassal. :K

Ad astra per aspera.

(#45335) blakey válasza mexel (#45333) üzenetére


blakey
titán

Alsó kategóriában a VA és az IPS is lehet sz@r, sajnos, az egyiknél erős IPS Glow vagy a fekete hiánya okoz gondot a másiknál a rossz betekintési szög vagy erős fakulás, színtorzulás "2cm-rel odébb állva". Az a fontos, hogy lásd személyesen is, vagy neten rendeled és van 14 napod, hogy megszokd. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#45336) mexel válasza blakey (#45335) üzenetére


mexel
veterán

Neten akarom rendelni mindenképpen. Nyilván ebben az árszegmensben nem kapok oled minőséget, de nem akarok most drágább tv-t venni. Ráadásul csak Sony vagy Pana ami kellene.
Ezek amiket írsz sokszor túl vannak dramatizálva, akár a lejátszóknál az "elvileg" látható" különbségek.
Szóval szerintem helyén kell kezelni hogy 170-ért mit kapok ekkora méretben. Talán a 10-12 éves plazmánál már ezek is jobbak lesznek.
A VA-s Sony-nál a színek ugyanolyan jók és szépek mint egy IPS-esnél?

(#45337) Nescafé


Nescafé
őstag

Sziasztok
Ez mennyire jó tv?
SONY KD55XF9005
Köszönöm

Vagy még ezt néztem
SONY KD55XF7596

 iPhone 15 Pro

(#45338) WaterWave válasza Nescafé (#45337) üzenetére


WaterWave
veterán

első nagyon jó tv... nekem is ilyen van

második az butácskább...

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#45339) sifu91 válasza Nescafé (#45337) üzenetére


sifu91
aktív tag

Nagyon jo a 9005, a masik nem.

Ad astra per aspera.

(#45340) kdavid86 válasza sifu91 (#45339) üzenetére


kdavid86
tag

Azert tulzasnak erzem a kijelentest, hogy nem jo. Fogalmazzunk inkabb ugy, hogy a ketto kozul az a gyengebb, viszont egesz jo aron ki lehet fogni(kozel feleannyiert).

(#45341) sifu91 válasza kdavid86 (#45340) üzenetére


sifu91
aktív tag

Nem is mondhatom ra, hogy jo, mert nem az. Ellenben 9005 az egy kivalo keszulek. Nyilvan ha a keret azt engedi akkor abban az arkategoriaban nem rossz. :R

Ad astra per aspera.

(#45342) hunaqua válasza mexel (#45336) üzenetére


hunaqua
addikt

Lehet még elvileg jobb ajánlat is a Sony árakban.Április végén,májusban szokták kiszórni a tavalyi tévék készleteit nagyon kedvező árakon.Az is igaz,hogy a készletek mennyiségétől is függ,hogy mi lesz esetleg szuper áron.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#45343) AL válasza Nescafé (#45337) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Kettő között nagy a különbség. Minőségben ( ez nem azt jelenti, hogy a 7596 rossz ), tudásban és árban. A 9005 szinte duplájába kerül. Azt kell eldönteni, hogy van e szükséged a drágábbra, vagy megfelel az olcsóbb is. [link]
[link]
[link]
A 7596 : 50 Hz, nem valós 10 bit, IPS panel direct ledes, androidos. Butaság az, hogy nem jó TV.
A 9005 : 100 Hz, valós 10 bit, VA panel direct ledes, androidos, szuper proci.
Választásnál lényegesek a nézési szokásai és az igényeid. Szemből nézéshez, filmekhez a VA ajánlott.
Ha több szögből nézitek, akkor inkább IPS. Az a legjobb, ha személyesen megnézed és egy mintafilmmel kipróbálod mindkettőt, akkor látod a különbséget.
[link]
Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#45344) mexel


mexel
veterán

Feltételezem egy ilyen nagyon belépő szintű 55XF7005 a VA panellel nem tudja valójában a HDR-t és csak 8 bites.
Főként szemből nézem, néha oldalról de akkor csak háttérként

(#45345) hunaqua


hunaqua
addikt

Én is úgy gondolom,hogy saját kategóriájukban ezek jó tévék,persze a 9005 a "zászlóshajó" ....de árban is.

mexel

Igen,kell kompromisszumokat kötni vele,de ebben az árban nincs jobb cucc szerintem .

[ Szerkesztve ]

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#45346) mexel válasza hunaqua (#45345) üzenetére


mexel
veterán

De most kapcsolok, hogy ez nem XE hanem XF. Az 55XF7005 is VA paneles biztosan? Az 55XE7005 az az volt úgy emlékszem, az XF az újabb modell.

Itt erre VA-t írnak. Remélem igaz is :) És Direct Led-et.
Abból melyik a jobb az Edge vagy a Direct?

[ Szerkesztve ]

(#45347) hunaqua válasza mexel (#45346) üzenetére


hunaqua
addikt

55xf7005 és a 55xf7077

VA :K

[ Szerkesztve ]

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#45348) AL válasza mexel (#45346) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Egy párszor már írtuk, de úgy látom nem hiszed. Itt láthatod az adatokat : [link]
Itt bármelyik készülék adatait megnézheted, csak a jobb felső sarokba kell beírni a típusszámot. Üdv.

(#45349) mexel válasza hunaqua (#45347) üzenetére


mexel
veterán

Nagyon kíváncsi vagyok, és izgatott is hogy jól választok-e :) Nagyon nem akartam tv-t venni, szerettem volna ha még 1-2 évet kihúz a plazmám és akkor egy oledet vettem volna, de most sajnos nem tehetem.

AL: Köszi! Nem variálni akartam, csak nagyon gyorsan döntöttem amit nem szeretek, és csak azért írtam hogy remélem, mert régen mintha olvastam volna hogy a végén a kifutó daraboknál volt panel módosítás bizonyos tv-knél. ( lehet hogy rosszul emlékszem, és talán az samunál vagy lg-nél volt)
Ráadásul kevertem az XE és XF -eket, de most gyorsan megnéztem. És a 49-eset néztem előbb, az pedig IPS :) Kicsit szétszórt vagyok jelenleg

[ Szerkesztve ]

(#45350) hunaqua válasza mexel (#45349) üzenetére


hunaqua
addikt

Neked kell dönteni :) ,mi csak abban tudunk segíteni,hogy az adott összegben mi lehet talán a legjobb választás.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.