Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46301) salapp válasza TCr (#46299) üzenetére


salapp
addikt

Úgy emlékszem, hozzá nincs, de lehet venni. Ja, gondolom, azt szeretnéd, hogy el tudd jobban osztani a fényt a képernyő mögött.

Keresni kéne egy usb ventilátort vagy kis led lámpácskát és bedugni standby-ban.

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#46302) TCr válasza salapp (#46301) üzenetére


TCr
veterán

Így van.

"Keresni kéne"... nincs semmi ilyesmim sajnos.

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#46303) blackydan


blackydan
senior tag

Sziasztok!

Mennyire vannak a Sony tv-k jóban a különböző gyártók hangprojektoraival? Ami fontos lenne, hogy bekapcsnál a hangprojektor is elinduljon.. sajnos olvastam valahol az lg-vel nem jött jól ki a rendszer. Tudom, van erre külön topic csak az nem pörög ennyire, illetve jó lenne Sony tulajok véleményét hallani az ügyben. Ki mit használ? :R

(#46304) salapp válasza TCr (#46302) üzenetére


salapp
addikt

Fiam egyszer kapott egy ilyen usb-s ventilátort. Kipróbáltam. USB1-be dugva, standby-ban is kap áramot.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#46305) TCr válasza salapp (#46304) üzenetére


TCr
veterán

Köszönöm!

Véleményetek szerint ez elég lehet egy 55"-os tévé mögé?

A szett tartalma:
4 db LED szalag - 2 x 30 cm, 2 x 50 cm

Nagyon a tévé széle felé kell ezeket tenni, hogy érjenek is valamit?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#46306) salapp válasza TCr (#46305) üzenetére


salapp
addikt

Na, ez érdekes. Direkt bekapcsolva hagytam a ventilátort a tévé mögött. Eltelt tíz perc, és most leállt.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#46307) Celtis válasza TCr (#46300) üzenetére


Celtis
veterán

Ez majdnem 2,5A-t vesz fel. Nem is bírná megtáplálni a TV USB kimenete.

(#46308) Buckey válasza TCr (#46296) üzenetére


Buckey
senior tag

Én egy lámpát tettem a TV mögé egy 10W-os LED „izzóval”. Mikor kell, akkor külön kapcsolóval kapcsolom.
Az USB az azért nem jó nekem, mert a (KDL50w-808C) TV kikapcsolásakor (a gyári „kikapcsolás”, ami alvó módnak felel meg) még nem áramtalanítja az USB portot jó ideig, mikor meg kikapcsolta az USB-t, akkor bizonyos időközönként ismét bekapcsolja (mintha valamit frissítene, ellenőrizne). Ugyan így a HDMI portra is ad jelet (erősítő is bekapcsol).
De a kikapcsolást már megoldottam, a lámpa meg bevált, így maradt.
Ha hazaérek, teszek fel képet.

[ Szerkesztve ]

(#46309) hjtz4t3wrseg válasza Celtis (#46307) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

Pedig pont erre a célra találták ki !
Nálam tökéletesen működik (ZF9)
Nem kéne állandóan rémhíreket terjeszteni ! :(((

(#46310) TCr válasza hjtz4t3wrseg (#46309) üzenetére


TCr
veterán

Neked mi van rádugva?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#46311) icemad válasza TCr (#46299) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Holland multi. Kimondottan olcsó kínai kütyük vannak benne. De rendes bolt, nem webshop, minden nagyobb városban van. Garancia is van.
Action.nl

Egy példa:
[link]

[ Szerkesztve ]

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#46312) Celtis válasza hjtz4t3wrseg (#46309) üzenetére


Celtis
veterán

Egyrészt mi az, hogy állandóan???

Másrészt meg a specifikációkat hasonlítottam össze. Sonyhoz ezt találtam.
What types of USB HDDs (hard disk drives) are compatible with Sony's Android TV? Itt legjobb esetben is 900mA a megengedett.

A linkelt LED szalag leírása szerint összesen 1,6m hosszú 7,2W/m névleges fogyasztással, ami 11.52W, ami 5V-on 2,3A ármfelvétel. Hozzáteszem full fehér szín esetén.

Te úgy kúrod el a saját TV-det ahogy akarod, de azért engedtessék meg, hogy másokat figyelmeztessek arra, hogy tényszerűen ez a LED szalag túlterheli a TV USB portját.

(#46313) AL válasza blackydan (#46303) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Ha a hangprojektoron van HDMI - ARC akkor elvileg nem lehet probléma, mert a Syns rendszer vezérli. Az android 8 frissités után a Sony ( támogatás ) oldalán megjelent, hogy a frissítés előhozott hasonló kompatibilitási hibákat néhány készüléknél, de dolgoznak a kijavításán. Ez már 2 hónapja volt, de javító frissítéssel még nem találkoztam. Üdv.

(#46314) Gauguin


Gauguin
tag

Akinek XF9005-je van, kérdezem, mennyire tükröződik a képernyő működés közben, pl. sötét jelenetnél, erős oldalsó, hátsó ablakok és az azokon átjövő nap fényében? Nappali tévézésnél zavaró, vagy alig észrevehető, esetleg "hozzá kell szokni"?

Köszönöm.

(#46315) Celtis válasza Gauguin (#46314) üzenetére


Celtis
veterán

Én nem vettem észre, hogy tükröződne, de ott az rtings tesztje vagy személyesen is megnézheted egy boltban, az nem jobb?
Holnap délután ha rásüt a nap a TV-re majd ránézek.

(#46316) Gauguin válasza Celtis (#46315) üzenetére


Gauguin
tag

Köszi.

Rtings tesztjeit olvasom, de mindig gondban vagyok velük, dicsérnek valamit nagyon, egy másik készülékben sorolják a hibákat, majd kihozzák, hogy ez utóbbi mennyivel jobb.

A tükröződés náluk a képeken elég lehangoló, avs fórumon is van panasz (az xg-s utódnál úgyszintén), boltban sajna a szórt fény miatt nem adja az "otthoni környezet"-et.

Az alternatíva samsung (idei Qledek), mindenhol dicsérik, csak hát mozgás, színek, blooming, és nem kevésbé az árak nem feléjük billentik a mérleget. A majdani árcsökkenés ellenére később is megmarad majd a differencia.

(#46317) ozzy711 válasza Gauguin (#46316) üzenetére


ozzy711
őstag

Valami erős tükröződésgátló bevonata lehet, mert múltkor erős fényű fejlámpával a képernyőre világítottam és csak lestem, hogy mennyire elnyelte fényt. Nappal a mögöttem lévő tárgyak csak homályosan látszanak, egyáltalán nem zavaró.

(#46318) Celtis válasza Gauguin (#46316) üzenetére


Celtis
veterán

Az rtings objektív tesztjei arra viszont jók, hogy összehasonlítsd a tükröződést egy qleddel.
Miattam eljöhetsz személyesen megnézni is.

(#46319) Gauguin válasza ozzy711 (#46317) üzenetére


Gauguin
tag

Nem hangzik rosszul, köszönöm.

(#46318) Celtis: neked is köszönöm, valós usereknek jobban hisz az ember, mint steril teszteknek.

(#46320) Celtis válasza zozy84 (#46279) üzenetére


Celtis
veterán

Ha már megígértem, a W829B-m kép beállításai. Csak egyéni ízlés alapján. Tulajdonképpen nincs benne semmi izgalmas.

kép üzemmód: egyéni

háttérfény: 7
kontraszt: 90
fényerő: 50
színtelítettség: 50
színárnyalat: 0
színhőmérséklet: meleg2
képélesség: 50
zajcsökkentés: ki
mpeg zajcsökkentés: ki
pontzaj csökkentés: ki
reality creation: ki
sima átmenet: ki
motionflow: ki
film üzemmód: automatikus

speciális beállítások
fekete korrekció: ki
részl. kontraszt kiemelő: ki
gamma: -2
automatikus fényerő korlátozás: ki
tiszta fehér: ki
élő szín: ki
részlet kiemelő: ki
él kiemelő: ki
természetes bőrszín: ki

Fehéregyensúly: minden 0.

Soha nem sikerült úgy beállítanom, hogy pariban legyen a G30 képével (kivéve a fekete szintet), de már teljesen hozzászoktam.

(#46321) zozy84 válasza Celtis (#46320) üzenetére


zozy84
senior tag

Köszönöm szépen!
Ha haza érek ki is próbálom. 🙂

(#46322) Buckey válasza Buckey (#46308) üzenetére


Buckey
senior tag

Szóval az ígért képek a lámpáról (amit kaptam és "ideiglenesen jó lesz" címszóval maradt végleges :DDD ).
[kép] [kép]

Én az USB megoldást annyira nem tartom jónak, ha a TV-be van dugva, mert ha elégséges fényt akarunk 5V-on, oda azért nem elég a TV által leadott 1 A (max. 1,5A).
Mivel LED-ről beszélünk, így a fényáram ( [Lumen] ) a mérvadó, és ahogy nekem jó, illetve legyen is "hatása", az a kb. 800 lumen (max. 3000K) körüli érték ( [kép] ).
És ahogy elnézem ezeket a TV-re köthető USB LED szalagokat, általában 6-7 W körüliek (ami 1A fölött van már) és olyan 50 Lumen/W a fényáramuk, amik dísznek jók, de arra nem, hogy ténylegesen is világítsanak (nekem kevés volt, kipróbáltam egy 230V-os, 250 Lumenes, 3W-os és 3000K-es LED fényforrással).
Mivel valamit konyítok a villanyhoz (szakmám :DD ), így én nem kísérletezek az USB aljzat fölösleges (túl)terhelésével. A mai spórolós világban nem biztos, hogy a panel hosszú távon is bírja az esetleges túlterheléseket (zárlat, áramlökések, LED szalag meghibásodása stb.). És az, hogy most működik, az nem garancia arra, hogy hosszabb távon is működni fog.

(#46323) okoska74 válasza blackydan (#46303) üzenetére


okoska74
senior tag

Az aláírásomban van az összeállításom (Igaz márka azonos). HDMI ARC -on összekötve tökéletesen teszi a dolgát.

iMac 2013 Late ; Apple iPhone 11 ; Apple TV 4K 64Gb ; Sony KD43XF8505 ; Sony HT-XF9000 ; Sony WH-1000XM3 ; Toyota Prius III 1.8 HSD Premium;.... Ha a tények nem igazolják az elméletet, változtasd meg - a tényeket. Albert Einstein

(#46324) akisbandi válasza Gauguin (#46319) üzenetére


akisbandi
aktív tag

Én úgy tapasztalom, hogy az oldalsó ablakon bejövő fény talán kevésbé, de a szemközti teraszajtón bejövő fény nagyon zavaró tud lenni sötét tartalmaknál. Aztán ilyen maihoz hasonló borús időben megszűnik ez a probléma.

(#46325) Celtis válasza Gauguin (#46319) üzenetére


Celtis
veterán

Most leültem a nappaliba. Nem süt be direktben a nap, de világos van. Elég jól látom magam és a mögöttem lévő bútort a kikapcsolt TV képernyőjén.
Bekapcsolt TV-nél egy stúdiókép vagy sportközvettítés teljesen OK, de egy filmnél a sötét részletekben jól látható a tükröződés. Emellett a TV fényereje bőven elég, a világos részek tökéletesen láthatók. Mondjuk én ilyen körülmények között nem néznék filmet, de ha ez a felhasználási mód, akkor félek, hogy valami extrém türöződésgátolt TV-t kell keresned.

(#46326) dancsuri válasza TCr (#46305) üzenetére


dancsuri
veterán

Ez elég

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#46327) vlevi válasza Celtis (#46325) üzenetére


vlevi
nagyúr

Sajnos a tulrozodes gátló felület, a matt, jelentősen rontja a képet. Nézz meg egy fényes, és egy matt kijelzős laptopot, az előbbin minden, még a Windows háttér is élénkebb, szebb

(#46328) Celtis válasza vlevi (#46327) üzenetére


Celtis
veterán

Engem ne győzz meg, én nem akarok hátam mögött a nappal filmet nézni.

(#46329) bigmasterg válasza Buckey (#46322) üzenetére


bigmasterg
addikt

Fateromnak is így van egy kislámpa berakva a tv mögé. :D
Csak ott az erősítőre van kötve (van a házimozi erősítőjén rendes 230v aljzat) és ha bekapcsolja az erősítőt, akkor bekapcsol a háttér világítás is.

(#46330) Buckey válasza dancsuri (#46326) üzenetére


Buckey
senior tag

Igaz, nem nekem címezted, de a TV USB tud 3,6A-t? Vagy valamit rosszul számolok? Esetleg 20 év alatt a fizikát is megváltoztatták?
[link]
"
...TV, számítógép háttérvilágítás USB csatlakozóval RGB led szalaggal, vezérlővel.

A szett tartalma:
4 db LED szalag - 2 x 45 cm, 2 x 80 cm
...
Bármilyen 5V DC kimenetű USB csatlakozóról üzemeltethető, mint például Power Bank, számítógép, laptop, telefontöltő, adapter (5V). A szebb fényhatás érdekében a szalagokat ajánlott a TV szélétől legalább 5 cm-re elhelyezni.
...
Fogyasztás: 7,2 Watt/méter
Energiaosztály: A+
Feszültség: 5V DC - egyenáram"

Ebből nekem az jön le, hogy 5V tápfeszültség, méterenként 7,2W.
Azaz I=P/U=7,2W/5V=1,44A terhelné méterenként az USB portot, és mivel ez 2 x 45 cm+2 x 80 cm=2,5m, így 1,44Ax2,5=3,6A-t kell a TV USB portjának kisajtolnia magából. Vagy esetleg tévedek? :F
Állítólag a TV USB portok terhelhetősége még az 1A-t (1000mA) sem érik el: [link] [link] [link] [link]
Így akkor, hogy fog egy 3,6A-es (3600mA) fogyasztó működni? :F

[(#46329) bigmasterg] , sejtettem, hogy nem én találtam fel a spanyol viaszt. :DD :W
Sajnos nekem nincs ilyen hiper-szuper erősítőm, ami lámpát (is) tud kapcsolgatni. Kézzel, külön kell kapcsolnom.

[ Szerkesztve ]

(#46331) Gauguin válasza Celtis (#46325) üzenetére


Gauguin
tag

Ez egy ilyen nagyon "klasszul" körbeüvegezett nappali, szemre úgy 70% feletti az üveg aránya 4-ből 2 oldalon, telibe nap nincs, de azért jön be fény, és vagy a tv-nek kell tudnia ezt kezelni, vagy redőny/reluxa oldja meg.

Mivel nem ritka a nappali üzem, (és van benne klasszikus tv-adás, logóval, korhatáros karikával, mindennel), ezért is LED-ben gondolkodnak, nem OLED-ben. Ha jó a fényerő, sportnál, természetfilmnél nem gond, sötét jeleneteket viszont nem lehet kiszűrni, az van mindenféle filmben.

Köszönöm, hogy megnézted, majd még vadászok a neten, hátha vannak ilyen felhasználásnál videók, van rá 1-2 hónap, nem halálvágta.

(#46324) akisbandi - neked is köszönöm, ebben a nappaliban is van hátsó üveg; ha nagyon tükröződik, akkor egy ilyen banánhéjon csúszik el a Sony, amit sajnálnék, mert minden egyéb paraméterben veri a Samsungot.

(#46327) vlevi - az a probléma, hogy a hely adott, és nem megoldható mindig a tv-hez igazítani a körülményeket. A Sony eleve színhűbb, teltebb, karakteresebb, a Samsung vagy fakó, vagy túlszaturált, nehéz eltalálni (még, ha a tesztekben dicsérik is).

[ Szerkesztve ]

(#46332) nismoka válasza zozy84 (#46321) üzenetére


nismoka
addikt

Ezt ajánlom. :)

A W829 modellek kissé zöldes árnyalatú fehérrel rendelkeznek, ezért a fehér egyensúlyt megpiszkáltam.
A backlight azért van 10-esen mert a motionflow tiszta beállítása erősen csökkenti a háttérvilágítást, viszont jobb lesz a mozgókép megjelenítés. Ha filmezésről van szó akkor még true cinema javasolt, ez nem veszi le a háttér világítást. Játékra: a gyári játékmód eredeti beállítása jó, a módosított fehér egyensúly beállításokkal.

Általános/Normál
Backlight 10
Contrast 95
Brightness: 50
Color: 55
Hue: 0
Color temperature Semleges
Sharpness 50
Noise reduction Off
Dot/mpeg noise reduction Off
Reality Creation Manual 20 / 0
Smooth gradation Off
Motionflow Tiszta
Film mode Auto
Black corrector Alacsony
Adv. Contrast Enhancer Off
Gamma -2
Auto Light Limiter Off
Clear White Off
Live Color Off
Detail Enhancer Off
Edge enhancer Off

Fehér egyensúly:
R Gain -3
G Gain -8
B Gain 0
R Bias 0
G Bias -1
B Bias 0

Eco (light sensor) Off

[ Szerkesztve ]

(#46333) dancsuri válasza Buckey (#46330) üzenetére


dancsuri
veterán

"Vagy esetleg tévedek?" :K

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#46334) Buckey válasza dancsuri (#46333) üzenetére


Buckey
senior tag

Bármi előfordulhat. Mester, kérlek, homályosíts fel. :))

[ Szerkesztve ]

(#46335) junior19 válasza TCr (#46305) üzenetére


junior19
senior tag

[link]
Lehet itt kellene szétnézned, ezek kicsit drágábbak, de komolyabbak is

codec project

(#46336) Celtis


Celtis
veterán

Én ilyesmi arduinos ambilight-nak álltam neki. Sajnos volt egy szoftveres probléma a médiaplayeren, de elvileg már megoldották. Csak össze kéne dugnom és bekonfigurálni.

(#46337) dancsuri válasza junior19 (#46335) üzenetére


dancsuri
veterán

Van az olcsóbban is 4 méteres szalag

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#46338) blackydan válasza AL (#46313) üzenetére


blackydan
senior tag

AL, okoska74 köszi minden infó jól jön. Körbenézek és neten berendelek valamit, gubanc esetén max visszaküldöm :B

(#46339) semetka válasza vlevi (#46327) üzenetére


semetka
őstag

Ez abszolút igaz tesóm full fényes laptopján ezerszer szebb a kép mint az én mattomon pedig az enyém újabb vagy 6 évvel. Viszont én is útálom hogy az xe8505 jobban tükrözősik mint a régi Sony-m

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#46340) vlevi válasza Buckey (#46330) üzenetére


vlevi
nagyúr

Lehet, a kínaiaknak több eszük van?
Aliexpressen saját, 12V-os táppal (is) árulják az RGB LED szalagot.
[link]

(#46341) Buckey válasza vlevi (#46340) üzenetére


Buckey
senior tag

Simán elhiszem, hogy több eszük van.
Ez a kínai 5m-es és 4,8W/m teljesítményű (összesen 24W), de 12V-os, így az áramfelvétele 2A.
Amúgy van ugyan ezekkel a paraméterekkel nekem is egy ilyen (hasonló), csak fehérben.

Egy külső tápegységgel el tudnám képzelni azt az 5V-os 2,5 méteres LED szalagot, hogy világít, de USB portról nem. Valahogy még nem világosodtam meg.

(#46342) vlevi válasza Buckey (#46341) üzenetére


vlevi
nagyúr

Hozzáteszem, az alin is van usb csatis LED szalag, szívatás címszóval.
Az usb2 terhelhetősége hivatalosan 500mA, neha, ahol számítanak rá, hogy hdd lesz rakotve, ott elengedik 1A-ig, pl TV-ken szokott lenni egy kitüntetett, nagyobb teljesítményű usb porton, de ha több kell, az gond, mert még egy telefon töltő is csak ritkán hajlandó 2A-nel többet leadni, 5V-os usb töltéssel.

(#46343) Buckey válasza vlevi (#46342) üzenetére


Buckey
senior tag

Én ezzel tisztában vagyok, épp ezért is hihetetlen számomra, hogy 1A fölötti áramfelvételű LED szalagokat ajánlgatnak itt (vagy csak mese az a teljesítmény) háttervilágításnak úgy, hogy működőképes is.

(#46344) AL válasza blackydan (#46338) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Ezen az oldalon vannak friss hírek minden Sony készülékről és itt írják, hogy a frissítéssel gondok vannak.
Üdv.

(#46345) mjani1172 válasza Kriszbmx (#46259) üzenetére


mjani1172
addikt

Nekem a kistestvére van de az nem ilyen.

(#46346) csonkaj87


csonkaj87
csendes tag

Sziasztok!

Nem rég szereztem be egy Sony KD49XF8577SAEP készüléket és mindennel meg vagyok elégedve, csak egy dolog zavar. A TV-t nagyrészt úgy használom, hogy a laptommal van összekötve HDMI kábel segítségével, és ha youtube videot szeretnék nézni akkor azt kb nézhetetlen minőségben játsza le, mert folyamatosan vagy szaggat vagy mintha lassított felvételt néznék. A gépen található egyéb videokat simán viszi, ezért gondolom nem a lapos konfigjával van a gond.
Egy másik kevésbé zavaró dolog, hogy random időpontokban felvillan a sötét sáv fent ami kiírja hogy most hanyas HDMI sloton csatlakozik és mekkor a felbontás stb...

Van ötlet mi lehet a probléma?

(#46347) Luissimo válasza csonkaj87 (#46346) üzenetére


Luissimo
veterán

azért villan fel és azért szaggathat, mert elveszti a bemeneti jelet néha.
Probáltál már hdmi kábelt cserelni vagy másik bemetet használni esetleg??

[ Szerkesztve ]

(#46348) icemad válasza csonkaj87 (#46346) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

A gépen található egyéb videokat simán viszi, ezért gondolom nem a lapos konfigjával van a gond.
Nem bizony, ez inkább hálózati problémának tűnik. (lassú net pl.) Persze csak akkor, ha a gépen lévő videók is hasonló tömörítést használnak.

Egy másik kevésbé zavaró dolog, hogy random időpontokban felvillan a sötét sáv fent ami kiírja hogy most hanyas HDMI sloton csatlakozik és mekkor a felbontás stb...
Ez 90%,hogy kábelhiba. Esetleg próbáld ki másik hdmi porton.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#46349) csonkaj87 válasza icemad (#46348) üzenetére


csonkaj87
csendes tag

Az előző TVmel (Samsung UE40F6500SSXXH) nem volt gond a videok lejátszásánál, más körülmény nem változott (ugyanaz a net, és laptop). Próbáltam az HBO Go-t is, ott is olyan mintha 1 képkocka kimaradna, nem folyamatos a kép. Ha alkalmazásként futtatom a TVn a youtubet vagy az HBO Got akkor nincs probléma, tehát nem a net kapcsolat lesz a probléma

(#46350) helgi


helgi
aktív tag

Sziasztok!
Érdekelne, hogy passzív és aktív 3D-nél, ha 2,7méterre van a képernyő, akkor mekkora az a képátló, amin nézve a 3D-t, optimális a megjelenítése. Amin érzed, hogy benne vagy a filmben.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.