Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45351) AL válasza mexel (#45349) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Ha tudsz várni, akkor előbb nézzél meg több készüléket, hogy legyen összehasonlítási alapod.
A legtöbb akció hétvégén van. Másak lesznek, mint a plazma, de mindegyiknek van előnye és hátránya is.
Addig még lesz néhány álmatlan éjszakád. Szerintem mindenki így van vele. Csak akkor dől el, hogy jól döntöttél e, ha már megvan.
Jó vásárlást ! Üdv.

(#45352) mexel


mexel
veterán

Köszönöm! Van a családban egy XD7005 ips, droidos sony, nekem tetszik a képe, a színek, a mozgások ( csak az lcd kék-szürkesége nem annyira) de talán megszoknám. Messze jobban tetszik mint pár samu vagy lg amit néztem.
A droid már nem kell ( már rájöttem hogy felesleges, a Youtube a normál tv-n is jó és úgyis tv box lesz hozzá)
Nyilván egy drágább modell jobb lenne de most nem áldozok rá egyéb okok miatt.

A Pana még jó lett volna, abból egy 55 körüli VA paneles, de most nincs akcióban és nem akarok tv nélkül lenni sokáig. Ha nem lenne éppen 170-ért ez a sony talán várnék, de ennyiért megkockáztatom ezt, nehogy úgy járjak mint a múltkor amikor kellett venni ismerősnek tv-t és vártunk egy kifutó modellre, de a végén meg nem volt belőle sehol :)

Nagyon olcsóbban már biztos nem lesz, max pár tízezerrel esetleg, de azért nem biztos hogy éremes sokat várni. Már megrendeltem, kíváncsi vagyok hány nap kell ahhoz hogy raktárról kiszállítsák a boltba.

(#45353) TCr válasza mexel (#45352) üzenetére


TCr
veterán

Az nem az lcd "kék-szürkesége", hanem IPS glow.
VA nem produkál olyat.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#45354) NomAd_82


NomAd_82
aktív tag

Hali,

Erre [link] valakinek ötlet.
Esetleg megvan valakinek ugyanez a típus?

[ Szerkesztve ]

(#45355) Quqesz válasza NomAd_82 (#45354) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Lehet kellene neki egy gyári vissza....

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#45356) mexel válasza TCr (#45353) üzenetére


mexel
veterán

Na ez egy igen jó hír, remélem én is így fogom érezni :DDD

Igazán kevés esetben zavart a 49XD7005-nél, csak sötét szobában ( én úgy szeretek tv-zni, vagy csak a plazma miatt szoktam meg úgy mert az világosban nem jó), és pl nagyon sötét jeleneteknél és szélesvásznú filmeknél zavart hogy "világít" a fekete rész olyan kékesszürkén.

Nyilván plazmán sem volt éjfekete, de a színárnyalata természetesebb volt a fekete átvilágításának.
Ami viszont nagyon tetszett a Sony 7005 ips-ben: a színei és a mozgásmegjelenítés. Még régi lcd-kből indultam ki és ott volt gond a mozgással, de ennél a sony-nál már szép analógos volt minden nekem ( de nem vagyok annyira sem hozzáértő sem finnyás).
A színekhez meg nem kellett nyúlni, nagyon természetesek a Sonyn. ( más típusokon, a plazmán is kalibrálgatni kelll sokáig hogy jó legyen) Remélem ez a VA-nál is ilyen lesz.

Volr nekem itthon egy nagyon régi Medion 80cm-es lcd teszt tv-m amivel a boxokat csináltam ( ksi hibája volt), de abban egy még csak nem is hd-s VA panel volt. Nagyon tetszett a feketéje. És érdekes módon nekem nem tűnt fel hogy oldalról olyan rossz lenne. Ha legalább azt a feketét hozza a sony akkor elégedett leszek :)

Na de nem találgatok tovább, várok és majd megírom hogy tetszik ha itt van.

Mindenesetre online rendeltem :)

(#45357) Nescafé


Nescafé
őstag

Köszönöm a válaszokat

 iPhone 15 Pro

(#45358) dancsuri


dancsuri
veterán

(#45359) Ermi1 válasza SipiBcs (#45306) üzenetére


Ermi1
csendes tag

Köszönöm a segítséget. A méret, meg az oprendszer húz a Philps irányába, a többi paraméter alapján meg a Sony a befutó. Hát ezt még mindig nem tudom eldönteni. :)
Azért köszi!
Üdv: Imre

(#45360) SipiBcs válasza Ermi1 (#45359) üzenetére


SipiBcs
őstag

Ugyanaz az android van rajta. Bár nekem úgy tűnt, a Sony pattogósabb, gyorsabb. A méret... Ha nem 5 méter felett nézed, akkor elég lesz, de egyénenként eltérő.

"Ha választanod kéne a barátnőd és az ötöslottó között, te milyen kocsit vennél?"

(#45361) salapp válasza mexel (#45356) üzenetére


salapp
addikt

Hú, ajánlottam volna innen a HA-ról a 2015-16-os csúcs fhd 120Hz, 5000:1, VA tévét, 5 év MM garanciával volt fent egy 55W809C 150-ért. (gondolom, már el is vitték). Szerintem összminőségben és abszolút ár/értékarányban jobb, mint amit kinéztél most, 2 év garival, ugye.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#45362) mexel válasza salapp (#45361) üzenetére


mexel
veterán

Érdekelne is ilyen ha lehetne kapni annyiért.

(#45363) mjani1172 válasza dancsuri (#45358) üzenetére


mjani1172
addikt

Ez eddig nem így volt? Évek óta a Huawei telefonon Samsung böngészőt használok.

[ Szerkesztve ]

(#45364) TCr válasza mjani1172 (#45363) üzenetére


TCr
veterán

Olvasd végig a cikket. (Kicsit szarul van megfogalmazva, de a lényeg érthető lesz)

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#45365) rinpocse


rinpocse
tag

Sziasztok!

KD 55 XF 9005 mellé/elé nézelődőm soundbar témában.

Továbbiakban nem akarok vezetékeket látni, a feleségemről nem is beszélve!

Jelenleg egy 10 éves Pioneer VSX1019 rádióerősítőt használok, Pionner BDP-320 lejátszóval, JAMO cuccokkal! A fenti cucc továbbra is a családban marad.

Milyen tapasztalatok vannak a Sony HT-XF9000 soundbarral kapcsolatban? Mire számíthatok a fenti PIO konfigot,valamnit a koromat (64+) is figyelembe véve :K ?

Jól gondolom, hogy TV bekapcsolása nélkül is tudom hallgatni az internetes rádiókat, zenéket?

Köszönöm.

(#45366) salapp válasza mexel (#45362) üzenetére


salapp
addikt

Kb. egy napig volt fent, :-( Még én is gondolkodtam rajta, hogy második tévének jó lenne.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#45367) mexel válasza salapp (#45366) üzenetére


mexel
veterán

Az biztos valami bemutazó darab volt :(

(#45368) mexel


mexel
veterán

Elvileg ( remélem) holnap megjön a tv-m.
tud valaki service menu kódot 55XF7005-höz? ( csak arra kell hogy megnézzem új-e, mennyi üzemóra van benne) Ha nem kell publikusan kirakni jöhet privibe is.
Sajnos már jártam úgy új tv-vel hogy pár ezer óra volt benne, ment ias a hiszti hogy cseréljék ki :)

Közben ma vettem észre hogy az XF-nek már más talpa van sajnos. Nekem nagyon tetszett a régi, középen lévő szép fémhatású talp. ez a sarkokon lévő nagyon nem jön be, de nem tudok mit kezdeni vele már sajnos.

Még egy kérdés: Mi a különbség vajon a 2017-es 55XE7005 és a 2018-as 55XF7005 között? Amit a displayspecifications-on látok az alapján a régebbi mintha minimálisan jobb lenne pár paraméterben.
( fényerő, kontraszt, fogyasztás, - DLNA, - Image processor X1 )

[ Szerkesztve ]

(#45369) mexel


mexel
veterán

Sajnos csak most volt időm a napokban utánaolvasni a tv-nek, nem gondoltam volna hogy az újabb szériában kihagynak pár dolgot. Leginkább az X1 proci hiánya izgat egyelőre.
Végigolvastam a topikban az X1-re miket írtok, próbáltam máshol is megnézni, de nem nagyon találtam meg hogy konkrétan mit tesz ez a proci? Mi látszik ha nincs benne a tv-ben? Holnapig még van időm módosítani, Nem is gondoltam volna hogy ebben nincs benne, eddig a régebbi XE speckót néztem csak át ( valamiért abban a hitben voltam hogy azt rendelek)

Azt olvastam hogy képjavítás a feladata, de nem éppen ez az amitől pl a Sony-nak jobb a mozgásmegjelenítése mint más tv-knek?

(#45370) Joshi válasza mexel (#45369) üzenetére


Joshi
titán

A Sony tulajdonképpen a 85-ös szériától pakol bele minden finomságokat a tévéibe mint pl a Trilumnos kijelző, natív 10bit, 120Hz és ugye az X1 Extreme esetleg X1 Ultimate proci. Te vettél egy belépős tévét Sonytól. Ez van.

(#45371) mexel válasza Joshi (#45370) üzenetére


mexel
veterán

Nem ez van mert még nem vettem meg, és a 2017-es ugyanilyen belépő szintű modellben benne van az X1 proci. Tehát nem az volt a kérdés hogy kapok -e kioktatást mert alap tv-t veszek, hanem ez a proci mit csinál és valóban kihagyták-e a 2018-as modellből?
Mivel kb 1-2 nap alatt kellett tv-t vennem hirtelen úgy hogy időm sincs rá és sajnos jelenleg egyéb okokból nem tudok nagyobbat( magasabb szintűt) venni ezért próbálok kb ennyiért a legjobból választani.
De azt nem gondoltam hogy kihagynak valamit egy újabb modellből ami esetleg fontos lehet.
Sajnos a marketung dumán kívül kb semmit nem találok erről a prociról hogy pontosan mivel kevesebb az a tv amiben ez nincs benne?

Mert ha ez nagyon fontos akkor holnap lemondom a rendelést. ( a fontos alatt értem pl a mozgásmegjelenítést )

[ Szerkesztve ]

(#45372) Joshi válasza mexel (#45371) üzenetére


Joshi
titán

Nem az X1 procitól kell várnod a csodát, hanem a natív 10bites és 120Hz-es paneltól, illetve a Triluminos kijelzőtől. Na ezek nincsenek meg a 7000-es szériában tehát kuka, ha HDR-re és úgy általában kiváló képminőséget akarsz. Ennyi.

(#45373) mexel válasza Joshi (#45372) üzenetére


mexel
veterán

Köszönöm. Szóval egy olyan tv ami nem 10 bites és 120hz-es az kuka. Feltételezem az az autó akkor ami legalább nem v8 és merci az is kuka.

De akkor szerintem minden lcd kuka, csak az oled a jó ha már ilyesmivel dobálózunk. ( az lesz a következő amit veszek de nem most és nem enyi idő alatt) A HDR meg egyelőre nem érdekel még a 4K sem igazán.

De azért érdekes a reakciód: nem azt írtam hogy csodát várok 170 ezerért és nyilván tudom hogy nem 120 hz-es 10 bites a panel és helyén kezelem a tv-t ennyiért. Ha nem érted mit kérdeztem akkor nem muszáj válaszolni, szerintem a válaszod eléggé lekezelő és kioktató. Segíteni semmiképpen sem segít.

[ Szerkesztve ]

(#45374) Joshi válasza mexel (#45373) üzenetére


Joshi
titán

"ha HDR-re és úgy általában kiváló képminőséget akarsz"
Ne szájkaratézzunk, ha a 7000-es szériára van pénzed akkor arra van pénzed. Nincs ezzel gond, de ne keresd az X1 proci előnyét ezen a szinten. Kerek-perec leírtam hogy mi számít.

A Sony 7000-es széria kategóriájában teljesen rendben van. Ha erre voltál kíváncsi.

[ Szerkesztve ]

(#45375) AL válasza mexel (#45373) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Még nem is láttad, ezért kár előre ennyire izgulnod, hogy jó e. Ha megvetted, akkor valami jó tv adáshoz, vagy egyéb anyaghoz be kell állítani ízlésed szerint. Ez sokáig fog tartani, de megéri. Olyan beállítást nem tudsz csinálni, ami mindenre jó, mert a tv csatornák minősége és az egyéb adathordozóké ( DVD, stb. ) nagyon különböző. Ennek a készüléknek direct ledes a panelje, ami jobb, mint az XE edge led és 4x nagyobb a tárhelye is. Mindenki izgul új készülék vásárlásánál, de Te már tulságosan idegesíted magad, hogy rossz lesz. Rosszabb, mint az XE. Miér lenne az ? Az adatok, csak információk, ha nem látod mindkét készüléket úgysem tudod minősíteni. Biztos, hogy jó lesz. Az a lényeg, hogy a beállítgatásokhoz idő kell és feszültség alatt ne dugiszáld a csatlakozókat. Üdv

(#45376) mjani1172


mjani1172
addikt

Nem foglalnék állást a fenti vitában, de a hdr egy igazi baromság, kb mint a 8k, se adás, kevés tartalom, és olyan képi hatása van ami teljesen különbözik a valóságtól, természetellenes, túlhúzott valami. Nem is értem ezt az egészet, az egyik fele azon rugózik az embereknek, hogy valósághű legyen és kalibrálják, a másik fele meg a hdr- ezik ahol minden borzasztóan túl van tolva.
Ha valaki a hdr miatt vesz tv-t, az csalódni fog,a hétköznapokban egy semmi.

Egyébként mindennél van jobb, de ezen felesleges rugózni, vegye mindenki amelyik tetszik és van rá keret, és örüljön neki, legyen vele boldog ne azt nézze hogy mi benne a rossz.

[ Szerkesztve ]

(#45377) Quqesz válasza mjani1172 (#45376) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Hatalmas +1!

Mexel
Belépő szinten jó tv. Többen vették már, elégedettek is voltak vele. Az X1 proci sztem a felskálázásban segít sokat, de ha szar az adás tökmind1. Én annyit vettem észre, hogy a régi fhd tévémhez(sharp) képest nem olyan pixeles a kép, pedig ez 4k-ra konvertál fel. Ha ennyire bizonytalan vagy ugorj be egy MM-be és nézd meg, ha tudod. Ha meg neten rendelted van 14 nap elállásod....

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#45378) sifu91 válasza AL (#45375) üzenetére


sifu91
aktív tag

A legértelmesebb hozzászólás, amit itt láttam!! :R
A hangprojotol meg ne varj csodat.... kicsit tul van arazva. Erdemes meghallgatni egy eisa dijas polk audiot hasonlo aron. Eg es fold. Es sokkal szebb is. :R

Ad astra per aspera.

(#45379) rinpocse válasza sifu91 (#45378) üzenetére


rinpocse
tag

Gondolom a második bekezdést nekem szántad! Ha igen, akkor nyilván tudsz a kérdésemre is válaszolni, miszerint "...Jól gondolom, hogy TV bekapcsolása nélkül is tudom hallgatni az internetes rádiókat, zenéket?.." :)

(#45380) sifu91 válasza rinpocse (#45379) üzenetére


sifu91
aktív tag

Bocsanat osszezavart az avatarkep. Ma megnezem neked!

Ad astra per aspera.

(#45381) mexel válasza AL (#45375) üzenetére


mexel
veterán

Köszönön a válaszokat.
Nem túlizgulom, csak még van időm dönteni, de már csak kb 1 óra mert megyek a tv-ért..
Tisztában vagyok azzal mit jelent egy belépő szintű tv, és engem speciel nem is érdekel a HDR igazán, nem az a dolog amivel foglalkoznék és hogy kb 2 filmet vagy 10 demót megnézhessek.

Ahogy írtam szülőnek a családba vettünk 49XD7005-öt már ami szintén nem tud ilyesmit és ips isés X1 proci sem, és mégis tetszik a képe. Ők pl csak pár tv csatornát néznek és néhány virágbolti filmet-sorozatot. Tökéletesarra a célra annyiért, szerintem ők a különbséget sem vennék észre ha egy 5x annyit érő tv-t vennének.

A kérdésem lényege az volt hogy tulajdonképpen mit tud vagy mit csinál ez az X1 proci? A képelkotás melyik részébe nyúl bele? A HDR-nél számít? A mozgásmegjelenítésben? Vagy a felskálázásnál dolgozik? Pontosan milyen felskálázásra gondolunk ilyenkor?

Én pl külső box-al használom, és nem tudom hogy pl ha full hd vagy 720p-s anyagot nézek azon tud-e javítani ( felkonvertálni) egy ilyen tv, vagy éppen ehhez kell az X1?

Ez érdekelne igazán, mert csak marketing dumát olvasok erről.
Ha nem fontos a proci akkor miért kell mindenkinek hogy benne legyen, és miért ez az első érv hogy valamelyik modellben ez benne van?

Éppen ilyen okok miatt is vettem online mert 30 napig így visszavihetem, de azért nem ez a célom.

Az hogy meg jelenleg miért ilyet veszek nem kötöm Joshi orrára akármennyire is próbál lekezelő lenni az írása.

(#45382) hunaqua válasza mexel (#45381) üzenetére


hunaqua
addikt

,,,nem lesz vele gond. :)

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#45383) TCr válasza mjani1172 (#45376) üzenetére


TCr
veterán

Én sem szeretnék ezen vitatkozni, de ebbe most úgy érzem, hogy muszáj beleállnom...

1. Ha láttál volna egy rendesen beállított jó tévét HDR tartalommal, akkor a hozzászólásod azon része, hogy "a HDR-en minden borzasztóan túl van tolva", meg sem született volna.

2. Most kíváncsiságból megnéztem, a nagy itthoni virágboltban csak remuxból van 4.925 db HDR-es riliz, aminek ugyan egy része 100%, hogy duplikáció, de még így is totál sületlenség az, hogy nincs a HDR-es tévéhez tartalom.

3. A jobb PS4 és XO játékok nagyrésze jó ideje már támogatja a HDR-t, én személy szerint nagyon sajnálnám, ha most a Far Cry 5-öt, vagy korábban a God of War-t, Detroit-ot és még nagyon sok játékot nem HDR-rel játszottam volna.

4. Abban egyetértek, hogy nincs hozzá tévéadás. Viszont ha a tévéadásból indulunk ki, akkor az ember mi a büdös lóf@sznak vegyen nemhogy 4K, de fullHD tévéket, amikor elég lenne a 720p is, nemde?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#45384) hegylako01 válasza mexel (#45381) üzenetére


hegylako01
tag

Az XE7-ben se volt X1 proci, nem jó az infó a displayspecifications oldalon. Ugyan az az 4K X-Reality PRO proci van benne, mint az XF7-ben.

Ezt csinálja az X1

(#45385) mexel válasza hegylako01 (#45384) üzenetére


mexel
veterán

Köszönöm a választ és az ábrát is, nézem majd! :R
igaz hogy a Sony oldala sem erősíti meg a dolgot, mert ott nem írják hogy van, de azt sem hogy nincs.
Ha valóban a 2017-es modellben sem volt akkor nem érdekel a dolog, csak azt nem akartam hogy egy olyat vegyek amit lebutítottak pl a gyártási költségek csökkentése miatt. Amire ez a tv kell elég kell legyen a belépő szint, főként elvi kérdés volt az X1 és általában szeretek mindennek utánajárni ha valamit veszek vagy csinálok. :)

(#45386) TCr válasza mexel (#45385) üzenetére


TCr
veterán

Van élet az X1 nélkül is, szerintem nem fogod megbánni.
Ráadásul szerintem még mindig sokkal inkább egy X1 nélküli VA, mint egy X1-es IPS.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#45387) hegylako01 válasza mexel (#45385) üzenetére


hegylako01
tag

Úgy jönnek procik, hogy X-Reality PRO -> 4K X-Reality PRO -> X1 -> X1 Extreme -> X1 Ultimate.

(#45388) PrinceHerceg válasza hegylako01 (#45387) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Hát ha így halad a gyártó, akkor jövőre, vagy talán még idén az X1 Ultra Instinct CPU is beköszönhet! :C

(#45389) mexel


mexel
veterán

Na itt a tv, tesztelgetem. Egyelőre inkább nem írok semmi véleményt.
3 kérdésem lenne:
A "mastered in 4K" funkciót lehet aktiválni? Minden állásban inaktív ( olyasmit olvastam hogy parasztvakítás . De azért érdekelne. ( talán csak az egyik HDMI porton aktív? Androidos tv-n nem volt mindegy melyik portot használom - a kézikönyvet még nem vettem elő, az csak most jön - közben kipróbáltam már az 1- és 3 hdmi portot is de semmi - a droidos 7005-ösön ez működik)

A másik: az a "Reality Creation" pontosan micsoda? ( én alapból minden ilyen ficsört kikapcsolgatok, nem szeretem a nagy beavatkozásokat. De nem tudom ez mit csinál.)

A harmadik ami legfontosabb: az infósávot ami felül megjelenik, nem lehet kikapcsoln vagy változtatni az idejét? Túl sokáig van ott, én az ilyesmit max 1mp-re szoktam tenni de itt eléggé fixnek tűnik. Ez lenne igen fontos. ( akár service menüből is jó lenne - arra még mindig várok tippet)

Ja még egy: van egy "fényerő" és egy "sötöt részek fényerőszintje".
Itt igazából nem az utóbbi az ami régebben a hagyományos fényerőnek felelt meg? Az a gyári beállításokon általában 50, de akkor a sötétebb részeken igencsak ott a szép kékes árnyalat ( pl sötét hajszín) Ha leveszem 40-re már jobb de akkor sötét a kép filmeknél, tv-nél jó úgy, és a fényerőt hiába tolom felfelé világosabb nem lesz sokkal.
Egyelőre külső egységnél nem nagyon találom el a (nekem) megfelelő szinteket.

A többit még nem írom inkább :)

Előre is köszönöm a segítségeket.

[ Szerkesztve ]

(#45390) Quqesz válasza mexel (#45389) üzenetére


Quqesz
nagyúr

1. Az xf7005 nem androidos...az csak a 7596-tól van....mit kaptál???

2. A reality motion a 4k felbontás beállítása. Ha kikapcsolod akkor tudod állítani manuális a 4k és a felbontást finomságát asszem(a mastered 4k így aktiválódik meg a felbontás csúszkák)

3. Az infó sáv idejét nem lehet állítani a sima menüben, szervizet nemtoom
4.
Fényerő= háttérvilágítás
Kontraszt= fehér szín fényereje
Sötét részek fényereje= fekete szín fényereje

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#45391) mexel válasza Quqesz (#45390) üzenetére


mexel
veterán

Köszi. Valóban az xf7005 nem droidos, de fentebb írtam hogy amihez hasonlítani tudom mert vettem a szülőknek, az egy 49XD7005 ami droidos, ips-es. Mivel az is belépő szintű és azt tesztelgettem azért ahhoz hasonlítom. Nyilván nem a Pio Kuro plazmához vagy egy Sony9-es hez kell hasonlítani :)

De elöljáróban annyi hogy a VA panel valóban egyemberes filmezéshez való talán, egyelőre úgy tűnik. Fekete képnél nem teljesen homogén, vannak foltok úgy látom, és mintha a 4 sarok, főleg a felső kettő, 1-2-3 centisen félkörben kicsit sötétebb bizonyos színárnyalatoknál. ( de ez nagyon nehezen látható.)
Nehezen találom még a jó beállításokat, napokig kellene tesztelgetnem még.

Feleségemnek 55XE7005 van szerinte szép nagyon, ő nagyon szereti, azt mondja ne kössek bele ilyen apróságokba :D Sajnos az ő tévéjét még nem láttam.

4k videókkal nagyon szép a kép, pár tv adás is nagyon szép, még állítgatnom kell. Kapásból mindent kikapcsoltam ami auto vagy közepes, magas stb beállításokkal bírt :)

Azért lehet hogy még teszek egy próbát hogy az elhalt plazmát megcsináltassam :DDD

(#45392) Quqesz válasza mexel (#45391) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Ez a beállítgatás érdekes dolog. Napokig/hetekig állítgattam(55xf8505) és azt hittem végre jó. Aztán bekapcsoltam a Sharp va/direct led régi tv-t(aminek nagyon tetszett a képe) és rájöttem a Sony nem olyan. Aztán átraktam a Sony-t Normal üzemmódba és wow, minden a helyén van ahogy akartam(egyedül a motionflowon állítottam)! Azóta nem piszkálom....szóval nekem is segítség volt egy másik tv.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#45393) mexel válasza Quqesz (#45392) üzenetére


mexel
veterán

Ez egy ilyen műfaj :D

(#45394) Buckey válasza Quqesz (#45392) üzenetére


Buckey
senior tag

Én is sokat szenvedtem, hogy jó legyen, de már kb. 5 perc alatt be tudom állítani.
A netről letöltöttem beállítóképeket, és utána már egyszerű volt. Mindenhol (mert Sony-nál minden bemenetre másik beállítást lehet beállítani) azt állítottam be, így nekem már megfelelt. Olyan részletek is megjelentek, amiket előtte nem láttam, pedig akkor azt hittem, hogy hú, meg hű, milyen jól be van állítva. De szerintem most a tökéletes (nem kalibrált, de nekem megfelel).
Én ezek alapján állítottam be:





És a kedvencem, ez a fehér kép. ;) Ha jól van beállítva a kijelző, akkor ...

(#45395) Quqesz válasza Buckey (#45394) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Nálam a bluray lejátszó volt még érdekes. Alapból filmekhez a film módot írják. Ok, Így neveld a sárkányod kép, csillagok vannak, de alig látszik jópár. Ok, van más fajta beáll is, nézegetem és hopp, az élénk módnál nem csak hogy több csillag látszik, hanem ragyognak is! Szóval ez egy ilyen buli...:)

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#45396) Buckey válasza Quqesz (#45395) üzenetére


Buckey
senior tag

Én végigpróbáltam az összes módot, az összes színhőmérsékletet, de ez alapján sikerült beállítanom az űrbéli feketét a csillagokkal együtt és a tengerparti napsütést a nap ragyogásával. A havas tájakról már nem is beszélve.
Mert feketéből is van több féle, de fehérből is. És ha jobban megnézed azt a fehér képet, látnod kellene.
A VA panelhez mérten a legjobb feketét sikerült beállítani úgy, hogy a nap is ragyogjon.
És ennek is van egy titka, amit a Phlips az "ambipurral" próbált meg behozni a köztudatba, kevés sikerrel. Ugyanis kell egy kis fény az LCD TV mögé, éjjel, sötétben, hogy a fekete feketének tűnjön, a fehér pedig ne vakítson.

[ Szerkesztve ]

(#45397) mjani1172 válasza Buckey (#45394) üzenetére


mjani1172
addikt

Ez jó, mehetne az öszefoglalóba.

Én letöltöttem hozzá egy útmutatót, (elolvastam, tudom, hogy nem pontosan ugyanaz minden tv, és ez egyedileg változhat) de nekem tetszik a kapott kép. Bár kicsit aggódtam, mert elég mélyen bele kellett nyúlni a beállításokba.Mindenféle dolgot lehet állítani, nekem kicsit talán túl sokat is, a képernyő is kb 16 részre fel van osztva és ott is kellett állítgatni.Ami az egyik sarokban jó, az nem biztos hogy a másik oldalon is megfelel.

[ Szerkesztve ]

(#45398) Quqesz válasza Buckey (#45396) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Amúgy ezt konkrétan gyakorlatilag hogy csinálod? Letöltöd pendrive a kepeket és megy tv-re+tablet/telefonon ugyan ez és azt hasonlítgatod össze? Én csináltam hasonlót...amúgy jó ötlet amit csináltál.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#45399) hunaqua


hunaqua
addikt

Egyébként aki sokat foglalkozott egy adott modell állítgatásával és úgy gondolja,hogy megtalálta a saját legjobb beállítását az publikálhatja szerintem nyugodtan .Sok felhasználónak jó lehet,kiindulásnak mindenképp. Amennyiben a modell is fel van tüntetve akkor a keresőben is vissza lehet majd keresni az előzményeket.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#45400) TCr válasza hunaqua (#45399) üzenetére


TCr
veterán

Jó ötletnek tartom, én már korábban megtettem.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.