Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45751) salapp válasza mexel (#45750) üzenetére


salapp
addikt

A lehető legnagyobb hiba, ha van egy jelenség, ami már a vásárlás után is zavarja a felhasználót, nem élni vele, ha van lehetőség visszavinni a terméket és másikat venni helyette.
Nem érdemes az okokat keresni ilyenkor, meg kell tőle szabadulni, ennyi.
IMO.

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#45752) mexel válasza salapp (#45751) üzenetére


mexel
veterán

Igen, én is így gondolom, de ha ez általános lehet akkor akár roszabbat is ki lehet fogni. A haver hitelre vette neki még rosszabb, mert már nem kapna az újra olyan 0%-osat. ( azt nem tudom kp-ért venne- e, csak azért vett mert így megérte)
Kp-nél még egyszerűbb a dolog, én arra gondoltam inkább veszek egy másikat és ha az jobb ezt viszem viassza, ha az rosszabb akkor azt. De azért nem akarok visszaélni sem ezzel a netes vásárlással, de ha a gyártás ekkora szórással megy akkor lehet hogy muszáj :(
Plusz azért macera is kicsit.

A bandingot mivel lehet ellenőrizni hogy látványos legyen? A netes képeket nézve más az amit én írok. A banding egész képernyőn látszik általában a netes fotók alapján.

[ Szerkesztve ]

(#45753) Celtis válasza mexel (#45750) üzenetére


Celtis
veterán

A banding bárhol lehet, a szélén vagy középen, bárhol. Jellemzően nem is egy csík, hanem több eltérő szélességű, erősségű. A lényeg, hogy függőleges sávban világosabb vagy sötétebb picit a kép, és jellemzően csak mozgóképnél észrevehető, szinte előugrik. Sajnos ez nem tekinthető egyedi hibának. Inkább technológiai sajátosság. Ha ugyanolyan típust veszel, akkor azon is lesz vagy gyengébben vagy erősebben, ugyanott vagy másutt. Persze kifoghatsz olyat is ami nem zavaró.
A megoldás másik típus lehet. Egy ismerősöm nemrég vett egy nagyon olcsó LG LCD-t és az pl. hibátlan. Nyoma sincs. Szerintem azon a típuson ez a jelenség ki van küszöbölve, annyira homogén a képe.

Én is csak azt tudom mondani, hogy ha észreveszed és zavar, akkor vidd vissza a TV-t, mert nem fogod megszokni. Ha a haverod meg nem veszi észre, akkor ne szólj neki, ne rontsd el a TV-jét

[ Szerkesztve ]

(#45754) mexel válasza Celtis (#45753) üzenetére


mexel
veterán

Akkor ez nem banding lesz, mert csak egyetlen egy csík ami nem is csík igazán hanem csak a képernyő széle. Sehol máshol nincs, máshol szép homogén.
A haver is látja ugyanezt már :(
Én csak attól félek hogy a következő még roszabb lesz és szép lassan elfogynak az ilyen akciós tv-k és nem kapok VA-s sony-t. ( akkor lesz samsung vagy LG? Nem tudom menyivel lenne rosszabb a kép, van aki szerint semmivel) Csak nekem a sony színei nagyon bejönnek.

(#45755) salapp válasza mexel (#45754) üzenetére


salapp
addikt

A lényeg: visszavinni, amíg lehet.
Én is 2017-ben vettem egy 55W809C-t, aminek nagyon tetszett a képe. Viszont ez a szuper képminőség el is tűnt, amint nem pontosan középről néztem.
Nem tudtam együttélni azzal, hogy már két-három hering egymás mellett ülve is mást lát, akármennyire próbálnak szemben helyet foglalni.
Visszament.
Aztán újra plazmáztam, de tettem még egy próbát egy 50W809C-vel, amiben sokkal jobb panel lehet, mert minden elvárásomnak megfelel. És nincs hímes tojás OLED nyári fűtőtest sem.
Szóval már pár éve igen komoly önszopató lottó a tévé vásárlás, ritka, hogy elsőre minden rendben van.
Ezzel együtt nem vinne rá a lélek, hogy Lucky Goldstart vagy Samsungot vegyek.

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#45756) mexel válasza salapp (#45755) üzenetére


mexel
veterán

Na ez az, igaz amit írsz. Egyébként a VA panel nekem is tetszik, de valóban csak szinte teljesen szemből jó, már fél-méter egy méter is számít oldlara kb 3-4 m-ről.

Vajon vonnak le valamit visszavételnél az árból? Doboz, csomi minden megvan, még a fóliák egy része is.
mert az Euronics-nál oda van írva hogy

"A termék visszaérkezésekor állapotát haladéktalanul megvizsgáljuk annak érdekében, hogy használata nem haladta-e meg a szükséges mértéket. Amennyiben úgy ítéljük meg, hogy meghaladta, és ezáltal a termék értéke csökkent, úgy a csökkenés mértékéig igényünket érvényesíteni fogjuk Ön felé."

(#45757) salapp válasza mexel (#45756) üzenetére


salapp
addikt

VA se mind egyforma. Épp ezt mondom, ugyanazt a modellt bepróbáltam, egy másik méretben és gyártási időszakból és a látószöge az első "tesztpéldányhoz" képest hatalmas. Így az egyetlen negatívumát kilőttem, minden szuper tulajdonságát élvezem. Dune Max-ról még egy régebbi 720p film is eszméletlen szép rajta.
Nem fér bele 22 havi kamatmentes részletre egy 55XF9005 a Telekomtól? Azért az klasszissal jobb tévé.
Vagy amit említettem, egy már kipróbált használt XE9005, amin még van 4 év gyári gari? Nyilván értelmes árra alkudva. Annak a talpa se gusztustalan annyira (bár már nem fém, mint a W80/75C szériánál)

Ja, Euronics sosem volt szimpatikus, de gondolom, teljesen újszerű a tévé, nem is fognak próbálkozni értékcsökkenés dumával.

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#45758) PrinceHerceg válasza salapp (#45757) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Euronicséknál csak óvatosan, ugyan is szeretnek használt TV-ket újra címkézni, ergo ne legyen rest seni se ránézni a kiszemelt TV szervíz menüjére! ;)

[ Szerkesztve ]

(#45759) raylot


raylot
csendes tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy ha külföldön vettem tévét, utólag vehetek hozzá Magyarországon garanciát?

(#45760) hunaqua válasza raylot (#45759) üzenetére


hunaqua
addikt

Szerintem nem.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#45761) Fuvaros


Fuvaros
senior tag

Sony XE8505 pendrive felvételre:

Drágább (gyorsabb) pendrive ajámlott csak, egy olcsóbb, pl lassúbb pendrive lejátszáskor 10 mp-énk szaggat.

- Maxell Speedboat 64 GB (2600 Ft) nem vált be
- Sandisk Ultra Fail 64 GB (4600 Ft) jó hozzá

Nem fuvaros, ez csak megtévesztés...

(#45762) Joshi válasza Fuvaros (#45761) üzenetére


Joshi
titán

Lehet hogy nem a pendrive gyártója, hanem az adott USB vezérlővel inkompatibilis a tévé hardvere. Magyarul lehet hogy létezik olyan olcsó pendrive is aminek az elektronikája haverok a tévé elektronikájával. :D

(#45763) TCr válasza Fuvaros (#45761) üzenetére


TCr
veterán

Ultra Fail? :DDD

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#45764) topyjo válasza PrinceHerceg (#45758) üzenetére


topyjo
aktív tag

Szia!
Ezt hogyan is kell megtenni pl egy Samsung készüléknél?

" 10 milliárd légy nem tévedhet!"

(#45765) hyperspace válasza topyjo (#45764) üzenetére


hyperspace
őstag

info, menu, mute, power gombok egymás után, kikapcsolt tv-nél.

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#45766) blakey válasza hyperspace (#45765) üzenetére


blakey
titán

Samsungnál? Biztos?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#45767) hyperspace válasza blakey (#45766) üzenetére


hyperspace
őstag

Ezt találtam a neten, ki kell próbálni :)) [link]

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#45768) topyjo válasza hyperspace (#45767) üzenetére


topyjo
aktív tag

A kérdés csak ironikus volt, mutassatok egy eladót, aki engedi hogy a vevő a szerviz menüt turkálja, amikor azonnali garvesztés a jutalom érte, és pár kattintással téglázni lehet a készüléket. A szervizesek szerint még a belépést is regisztrálja a készülék.

" 10 milliárd légy nem tévedhet!"

(#45769) dancsuri


dancsuri
veterán

Ennek jól lement az ára :U

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#45770) hunaqua válasza dancsuri (#45769) üzenetére


hunaqua
addikt

Többször volt ilyen ár körül.Én nem látok semmi extra bulit most. Megemelték az árakat egy pár napja,hogy most "akciózzanak". Szerintem ennek a kamu akcióknak vége,és a maradék kifutó készülékekre akár egy két hét múlva lehetnek valóban jó árak.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#45771) Celtis válasza dancsuri (#45769) üzenetére


Celtis
veterán

2-3 hete is ennyi volt. Ha nem emelték volan fel az árát most ilyen TV-m lenne. Így viszont egy B8 OLED lett.

(#45772) bekecs76


bekecs76
tag

Sziasztok!
Akinek Sony 65xf7096 (7005) tv-je van, írna róla pár sort? Meg van vele elégedve? Milyen ez a linuxos menü? Nem túl lassú? stb? Ezekről a belépő szintü tv-kről, alig lehet véleményt találni, mindenhol csak a drágább készülékeket tesztelgetik.

[ Szerkesztve ]

(#45773) hjtz4t3wrseg


hjtz4t3wrseg
senior tag

Sziasztok!

Ha valakinek van egy jól bekalibrált, Bravia KD-65ZF9 -se, adhatna egy két tanácsot a beállításokkal kapcsolatban, amit ezúton is megköszönök.

(#45774) Joshi válasza hjtz4t3wrseg (#45773) üzenetére


Joshi
titán

Ja, nagyjából minden második Sony tulajnak KD-65ZF9 tévéje van ráadásul bekalibrálva. ;] What? :Y Most gúnyolódsz, vagy csak nagyon naiv vagy? Basszus, te szívtál valamit, mert a másik topikban se voltál a toppon.

[ Szerkesztve ]

(#45775) hjtz4t3wrseg válasza Joshi (#45774) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

Ezt most kifejtenéd bővebben !
Csak egy kis beállítás segítség amire vágyom.Ennyi !
Ne gondold ezt túl. :N

(#45776) AL válasza hjtz4t3wrseg (#45773) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Szerintem nem érdemes a mások beállításait másolgatni, legalábbis Nekem még soha nem tetszett, amit mások dicsőítettek. A sajátom se lett egyből jó, de addig állítgatom ameddig nem tetszik. Ha végképp elállítgattad és nem tetszik, akkor egyszerűen visszaállítod a gyárira és kezded elölről. Minden TV csatornának és minden DVD, Blu ray filmnek más a képe, ezért elég nehéz beállítani a megfelelőt. TV műsornál ajánlatos egy HD stúdióadáshoz, filmeknél, pedig egy új ( a jelenben játszódó ) filmhez beállítani . Némelyik filmnek "különleges" a színezése, képe, ezért nem alkalmasak erre ( pl. Ryan közlegény, Gladiátor , stb. )
Ne sajnáld az időt rá ! Megéri . Üdv.

(#45777) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Sziasztok!
Sony Androidos tvnél (ha ez egyáltalán számít) a digitális csatornák nevében az ékezetes karakterekkel van valami gebasz. Ezt hogy lehet korrigálni? Magyarra van állítva minden.
Szolgáltató: UPC.
Köszönöm

(#45778) tony70


tony70
tag

Sziasztok! Valaki megtudná mondani mi lehet az oka, hogy egy Sony 55X807C tip TV-re nem tudom a YouTube ot át tükrözni ha a LAN kábel be van dugva csak ha wifin megy!
Telefonnálnmegjelenik a csatlakozás a tv re rákattintok és nem történik semmi! A legújabb frissítés van rajta és volt gyári visszaállítás is!

[ Szerkesztve ]

(#45779) barnabas22


barnabas22
tag

Sziasztok! Próbálnám ki az uj Sony KD55xf7596-on ,Ps4 pro-n mondjuk a Fifa19et és ahogy elindul a jatek 2160p-ről a felbontás visszaáll 1080p sztereora...de pl. Horizon Zero dawn-nál is.. az Lg tv-nel nem allitgattam semmit , ment. Nem volt még android tv-m, de ezt jo lenne tudni hol keresgeljek hogy beallitsam. Probaltam mar Ps4 menuben felbontast automatikusrol feltenni, tv-nél külső bemeneteknél bravia sync-nél de semmi :((

(#45780) barnabas22


barnabas22
tag

Kozben megtalaltam:))) a tv-nel kellett atallitani a hdmi jelformatumnal a javitott formatumra:)

(#45781) szabi__memo válasza szabi__memo (#45777) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Ha átállítom a régiót a kezdeti beállításokban (már ha át lehet) akkor a végén a folyamatnak ugye nem lesz egy szűz rendszerem? Nem szeretnék mindent újra feltelepíteni, beállítani.

(#45782) hjtz4t3wrseg válasza AL (#45776) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

Köszönöm !

(#45783) pr0bi válasza AL (#45776) üzenetére


pr0bi
senior tag

Nekem általánosságban a normál profil bejött mindenhez gyári beállításokkal, max. 2-3 dolgot állítottam utólag a saját ízlésemnek megfelelően. Kizártnak tartom, hogy minden filmhez külön beállításokat csináljak minden alkalommal.

(#45784) reggi válasza bekecs76 (#45772) üzenetére


reggi
aktív tag

Szia! Nekem ilyen tvm van. Alapjában véve jó tv, sdr filmek nagyon szépek tudnak rajta lenni, külföldi teszteken is dicsérik az sdr minőséget. A HDR sajna kompromisszumos, azért a 300nit sajna kevés hozzá. Op rendszer teljesen rendben, sebesség gond nincsen,YouTube gyors viszi szépen. Gyorsba ennyi..
Üdv

(#45785) Kobor válasza Clemi (#45602) üzenetére


Kobor
aktív tag

Régebben mintha lett volna erről szó, a megoldás hogy kijelölöd a felvenni kívánt műsort és mielőtt véglegesítenéd a kezdési időpontot 5 perccel korábbira állítod manuálisan.

Legalábbis, mintha ilyesmi lett volna, próbáld ki vagy keress vissza.

Üdv,

(#45786) sting2


sting2
addikt

Sony XE sorozaton, hol találom a Cache törlés lehetőségét?

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#45788) salapp válasza Kepler (#45787) üzenetére


salapp
addikt

Ez vicces és tragikus egyszerre.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#45790) Buckey válasza Kepler (#45787) üzenetére


Buckey
senior tag

Nekem a KDL50w808c TV-m még a HDMI-re kötött erősítőmet (ARC) is be-, majd kb. egy perc múlva kikapcsolja.
De sikerült egy megoldást, programot találnom (Button Mapper), de így a bekapcsolás egy kicsit tovább tart, ami nem zavar. Legalább tényleg ki van kapcsolva a TV (nem csak alvó módban van).
Viszont ilyenkor az időzített felvétel sem működik (amit én nem használok, netes TV-m, MyTV van).

(#45791) AL válasza Buckey (#45790) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Ez nem új dolog, Nekem az 8509 es tévém is ezt csinálta a hangprojektorommal.
Hiába volt kikapcsolva a TV a zenehallgatás közben a hangprojektort ki - be kapcsolgatta, mert a HDMI n keresztül nem kapott képjelet ( csak hangot ). Akkor is tagadta a Sony, hogy köze van hozzá. Minden készülékemet elvittem szervizbe, természetesen jók voltak. Elkezdtem kísérletezni, ha a TV áramtalanítva volt nem kapcsolt ki a hangprojektor, akkor jöttem rá, hogy a TV a hibás. Hiába leveleztem velük, csak azt mondogatták, hogy a többi készülék rossz, vagy nem kompatibilis. Nyomták a süket szöveget. Az Android 6 - os frissítés után a TV kikapcsolt állapotában megszűnt a ki - be kapcsolgatás, csak bekapcsolt TV - nél volt meg a régi hiba .
Sajnos minden gyártónak vannak ilyen lekvár dolgai ( soha nem ismerik el, pedig jobb őszintének lenni ) és minél modernebb lesz egy eszköz, annál nagyobb az esély ilyenre. Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#45793) Buckey válasza AL (#45791) üzenetére


Buckey
senior tag

Szia!
Én nem mentem a Sonyhoz, rájöttem, hogy ez ilyen, annyira ismerem az androidot (is), hogy nem áll fel a rendszer pár másodperc alatt. A gyári „kikapcsolás” inkább alvó módnak felel meg. És a gyári távirányító hosszú megnyomásával újraindul, így már tényleg kikapcsol majd be, ami hosszabb idő.
Plusz, amikor a HDMI-n kiadja a jelet, akkor az USB portokon is kiadja.

(#45792) Kepler, ez egy app, amit az android tv-n a Play áruházból lehet letölteni. Ebben a programban lehet a távirányító gombjainak új funkciókat adni. Rövid-hosszú-dupla gombnyomásra lehet bizonyos beállításokat, programokat beprogramozni.
Így akár a kikapcsológomb hosszú nyomására kikapcsol, míg a gyári, rövid gombnyomás marad alvó mód (gyári „kikapcsolás”).
Vagy a piros gombra a YouTube-ot beállítani, így egy gombnyomásra elindul stb.

[ Szerkesztve ]

(#45794) salapp válasza Buckey (#45793) üzenetére


salapp
addikt

Gondolom, ha a button mapperrel (vagy más programmal) teljesen ki van kapcsolva a tévé, akkor nem tud előre beállított időpontban felvételt elindítani.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#45795) Buckey válasza salapp (#45794) üzenetére


Buckey
senior tag

Jól gondolod. Ha a TV ki van kapcsolva a Button Mapperben lévő kikapcsolással, akkor az tényleg ki van kapcsolva. És ezért is tart a bekapcsolás kb. 1 percig (mint egy gyengébb andridos telefonon).

Alvó módban (gyári "kikapcsolás") viszont áram alá helyezi a portokat is (képernyő marad kikapcsolva), amikor valamiért felkel, új szoftvert, programlistát stb. keresni, cache-t üríteni. Ez viszont szerintem szoftveres bug, amit nem tudnak, vagy nem akarnak megoldani. De szerintem inkább nem akarják, mert így is fogy a TV-jük.
Ha meg nem tudják, illetve hardveres a hiba (mindegyik androidos TV-n? ), akkor az viszont elég ciki a Sony-ra nézve.

(#45796) Csaba No. 1 válasza szabi__memo (#45777) üzenetére


Csaba No. 1
tag

UPC a ludas. Nálam Digi van, itt még a hosszú ő, is az pl. Spíler Tv, Petőfi stb.

(#45797) blakey válasza Csaba No. 1 (#45796) üzenetére


blakey
titán

Területfüggő, van ahol a Digi hálózatában rosszak az ékezetek. Nálam UPC van és jók az ékezetek Mo-ra állítva, másnak Észtország a nyerő.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#45798) runner 125


runner 125
nagyúr

Sziasztok,

A KD-65XF9005B széria ajánlott, jó vétel 425 br-ért? Van esetleg valakinek ilyen széria és méret? Mik az általános tapasztalatok?

Köszi!

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#45799) lasse001


lasse001
senior tag

Most jelzett a W755C tv-m hogy sürgős frissítés elérhető. Találkozott más is már vele. Kb 1-2 hónappal ezelőtt már kaptam rá frissítést.

(#45800) Csaba No. 1 válasza runner 125 (#45798) üzenetére


Csaba No. 1
tag

Ugyanez van, ennyiért megveheted. Szuper tv. Ha meglátod majd az XG széria 65-ös árait, elájulsz. A tesztek alapján nem jobb, csak drágább.

Ui: Az Árukeresőn írtam pár sort a 65XF9005-re. Olvasd el!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.