Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45951) AL válasza szabi__memo (#45948) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Nálam garanciális cserénél ( a Sonynál volt + 3 év garancia rá ), ami a 2. évben történt visszaadták a biztosítás árát, de ha a 3. , 4. , 5. évben történik a csere, akkor már nem jár vissza . Lehet, hogy az Euronicsnál másképpen van, de szerintem ez egységes ügyintézés. 3., 4., 5. évben történt cserénél a fennmaradó idő elvész, de szerintem ezt nem bánja senki, ha új tévét kap. Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#45952) icemad


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Androidos tv-nél, ha készenléti módban van, akkor a programok futnak a háttérben? Mondjuk, ha jön egy skype hívás, akkor ébreszti a tv-t? Vagy torrentnél fut a torrent?

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#45953) szabi__memo válasza AL (#45951) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Na ezt jó tudni. Köszi

(#45954) szimeonov válasza headhunter (#45946) üzenetére


szimeonov
tag

Az ajánlott készülék 49xe7096, az Euronics kínálata szimpatikusabb volt.
Köszönöm mindenkinek az infókat :R

Továbbra is úgy működik, hogy egy éven belül bármikor/bárkitől megvásárolhatom a +3 évet (BCCY502)?
Az Euronics extra gariban nem annyira bízom, ők szerintem nem ezt a fajtát értékesítik.

(#45955) kufirc


kufirc
tag

Sziasztok

Egy kis technikai segítségre lenne szükségem.
Adott egy 65xf9005 tv ami hdmi kábellel van csatlakoztatva egy vsx824 pioneer erősítőhöz, valamit a tv-re egy PC is rá van csatlakoztatva ugyancsak hdmi csatival.
A tv (hdmi ARC) van bekötve az erősítő hdmi OUT ajzatába.
Az erősítő a tv hangját és a PC-n lejátszott filmeket ARC-n keresztül gyönyörűen kezeli .
Viszont a BD-n lejátszott filmeknek nincs hangja csak a kép megy át .
Az előző tv-n (46hx850) ilyen probléma nem volt igaz az nem androidos volt .
A kérdésem az lenne , hogy kell e a tv-n valamit átállítani vagy fölösleges mivel a jel a BD lejátszóból egyenesen az erősítőbe megy ????
Amúgy a tv-n :
- a külső bemeneteknél a BRAVIA Sync beállításoknál az erősítő és a Bd lejátszó engedélyezve van
- a hangnál a hangszóró audiorendszerre van állítva és a digitális hangkimenet automatikus 1

2 napja agyalok a dolgon rengeteg beállítást próbáltam BD vissza gyárira az erősítőn az összes lehetőségeket de semmi javulás .
Van valakinek valami ötlete ???????

(#45956) Begi válasza kufirc (#45955) üzenetére


Begi
senior tag

Szia,

Pusztan talalgatok...
Szamomra nem egyertelmu, hogy az erositore van-e dugva a BD lejatszo vagy sem.
Ha igen, akkor a TV-nek nem sok koze van a hanghoz, ott valami erosito beallitas problema lesz.
Ha viszont ez egy BD lejatszo a PC-ben, akkor szvsz az a gond, hogy ARC-on nem viszi at a hangot. Ha atallitod a lejatszasnal a hangsavot sztereora, akkor mukodik?
Esetleg kiprobalhatod hogy kihuzol mindent es csak a BD lejatszo + erosito + TV-t kotod ossze.

Kivancsisagbol, a PC-t miert nem az erositobe dugtad kozvetlenul?

[ Szerkesztve ]

(#45957) kufirc


kufirc
tag

Szia
a Bd lejátszó egy sima asztali lejátszó BDP-S790 és az erősítőre van kötve ahogy már 4-5 éve , csak tv csere óta jelentkezik ez a probléma .
A PC-t nem kötöttem erősítőre mert ritkán van időm filmezni és a tv-t csak monitornak használom .
A furcsa az, hogy ugyanez az elrendezés és beállítás a régi tv-en kitűnően működött.
BD nincs elromolva , most teszteltem direktbe kötve a másik tv-n (a hang is ment minden ok ). :W :W :W :W :W

(#45958) blakey válasza kufirc (#45957) üzenetére


blakey
titán

Ha a lejátszó képe és hangja az erősítőn át megy akkor miért akarsz ARC-ot használni? Az erősítő beállításainál úgy állítsd be, hogy az erősítőn szólaltassa meg a hangokat, a képet meg küldje tovább. ARC akkor jó ha pl. TV hangját szeretnád továbbküldeni HDMI-n vagy olyan külső lejátszóét ami közvetlenül a TV-hez van csatlakoztatva.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#45959) Begi válasza kufirc (#45957) üzenetére


Begi
senior tag

Szia,

Kirpobaltad ugy, hogy csak BD -> erolkodo -> TV van csak osszekotve? TV-n/erolkodon kapcsold ki az ARC-ot, hatha az kavar be.

Nalam hasonlo a bekotes, csak nem BD lejatszo van, hanem kulso medialejatszo meg PS4.
Mikor BD lemezt jatszok le a PS4-en, akkor ertelemszeruen az erolkodo arra a bemenetre van kapcsolva, ahova a PS4 dugva vagyon. Gondolom nalad is ez a helyzet. Elmeletben ilyenkor az ARC max. arra jo, hogy az erolkodo hangerejet valtoztasd, hang ugyeben nem kellene hogy gondot okozzon.

@blakey:
Ha jol ertettem pont arra kell neki az ARC, mint amit irtal. TV/PC hangja-t akarja az erolkodore kuldeni.

[ Szerkesztve ]

(#45960) blakey válasza Begi (#45959) üzenetére


blakey
titán

Viszont a BD-n lejátszott filmeknek nincs hangja csak a kép megy át . - Itt hol a PC?
Az erősítő a tv hangját és a PC-n lejátszott filmeket ARC-n keresztül gyönyörűen kezeli . - Itt a PC. :)

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#45961) kufirc


kufirc
tag

A külső lejátszónak csak a képe megy át az erősítőn a hangja nem .

(#45962) blakey válasza kufirc (#45961) üzenetére


blakey
titán

Ha a kép átmegy akkor a hang is ott van, nem? Ehhez pedig nem kell semmilyen ARC.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#45963) kufirc


kufirc
tag

szerintem valahol itt lessz a gond , csak azt nem tudom az audiorendszernél miért nincs csatlakozás ????
Már vagy 10 engedélyeztem de akkor sem változik semmi. :W :W

(#45964) Celtis válasza kufirc (#45955) üzenetére


Celtis
veterán

Amikor a BD lejátszó forrás van a TV-n kiválasztva, akkor az erősítő milyen audio bemenetet ír ki, TV-ARC vagy BD?
Ha az erősítőn választod ki a BD bemenetet akkor sincs hang?
Ha átdugod a BD lejátszót az erősítő egy másik bemenetére akkor nem javul meg? (Nálam volt ilyen, hogy TV csere után ugyanazon a bemeneten nem működött jól a médialejátszó, de ezek más típusok voltak)

Az is el tudom képzelni, hogy az új TV (4k) miatt a BD lejátszó már más formátumban küldi az AV jelet, amit az erősítő már nem támogat, ezért néma marad.

(#45965) kufirc válasza Celtis (#45964) üzenetére


kufirc
tag

Ha Bd-t használom (az erősítőn keresztül) akkor a tv-n a hdmi ARC van beállítva az erősítőn peddig BD de nincs hang .
Próbáltam másik (DVD) bemenetet de ott se jött át a hang , csak a kép .

(#45966) TCr válasza kufirc (#45965) üzenetére


TCr
veterán

Miért nem úgy kötsz be minden eszközt, hogy HDMI IN azt erősítőbe, majd onnan HDMI OUT a tévébe?
Minek az ARC?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#45967) Joshi válasza kufirc (#45961) üzenetére


Joshi
titán

Magyarul te azt akarod, hogy az erősítőn keresztül a BD lejátszónak ne csak a képe, hanem a hanja is a tévén szóljon? De minek? Nem az a lényege egy erősítőnek, hogy a hangot sok pont egyben szólaltassa meg?

ui.: az ARC-ot általában arra használják, hogy a tévé hangja megszólaljon az adott erősítőn keresztül. Nem fordítva. Nincs is annak értelme, ráadásul a sima ARC nem támogatja a HD hangokat.

[ Szerkesztve ]

(#45968) kufirc válasza Joshi (#45967) üzenetére


kufirc
tag

A BD lejátszónak a hangja nekem csak az erősítőbe kell ( ez a lényeg ) , az ARC meg arra kell , hogy a tv hangja is visszajöjjön az erősítőbe tv nézés esetén .

(#45969) TCr válasza kufirc (#45968) üzenetére


TCr
veterán

És ha kikapcsolnád az ARC-ot, a tévé hangját (tévéadás?) meg pl. Toslinkkel (optika) vinnéd az AVR-be?
Nálam így kifogástalanul működik.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#45970) Celtis válasza kufirc (#45965) üzenetére


Celtis
veterán

Akkor valami kompatibilitási probléma lesz. Nem a TV hibája, csak a TV hozta elő. Próbáld meg, hogy lehet-e a BD lejátszón fullHD kimenetet force-olni. Persze csak egy próba erejéig, hogy megjön-e a hang.

(#45971) SeLe válasza kufirc (#45968) üzenetére


SeLe
tag

Szia!

Kösd össze optikai kábellel az AVR-t a Tv-vel és a problémád megoldódik. ARC nem kell.

(#45972) Joshi válasza kufirc (#45968) üzenetére


Joshi
titán

Értem. Az ARC és CEC funkciók nem mindig működnek zökkenőmentesen, ahogy előttem ajánlották inkább kösd össze a tévét az erősítővel optikai kábellel.

(#45973) Celtis válasza Joshi (#45972) üzenetére


Celtis
veterán

Kétlem, hogy ez működne, de majd kiderül. Az erősítő most is a megfelelő bemenetre kapcsol, csak nem szólal meg. TV adásnál meg működik, tehát megy az ARC és a CEC is.
Az optikai kapcsolattal pedig veszik a CEC kényelme. Lehet 2 távirányítóval hadonászni.

(#45974) Begi válasza Celtis (#45973) üzenetére


Begi
senior tag

Ezt a reszet nem ertem en. Ha az erosito atkapcsol a jo bemenetre, marpedig ha a kepet atviszi, akkor at kene kapcsolnia, akkor a hangot miert nem szedi le?
Az az erzesem, hogy itt az ARC/CEC szol bele. Le kene tesztelni nelkuluk.
Amugy egyetertek, a CEC hasznos. Remelhetoleg sikerul belonie a dolgot es nem bukja el ezt a funkciot.

(#45975) headhunter válasza szimeonov (#45954) üzenetére


headhunter
addikt

Ezt nem is szabad elfogadni, 3-4. típus lenne méltó utód az 50W829B-nek. [link]

Mennyi az utalvány értéke? (Mennyiért vetted az 50W829B-t?)

(#45976) szimeonov válasza headhunter (#45975) üzenetére


szimeonov
tag

Még nincs nálam az utalvány, péntek délután beszéltem a debreceni Sony szervizzel, most hét első felére várható leghamarabb hogy meglesz a papírmunka. A szállítási költségen és az extra garanciát leszámítva a tv vételárát igérték, ami így 217k, ezt lehet a Vöröskő Kft-nél elkölteni, ami ismertebb nevén az Euronics.

(#45977) TCr válasza szimeonov (#45976) üzenetére


TCr
veterán

Mondjuk ez eléggé bekorlátozza a lehetőségeket, tekintettel arra is, hogy a W829B egy bitangjó tévé a mai napig.
Próbálj meg rámenni a (#45975) headhunter által javasolt típusokra (49XF8577 és 8596), de ezeket én nem látom az Euronics weboldalán.
Méltó utódja lehetne a W8-nak a 49XF9005, de ráfizetős.

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#45978) Celtis válasza szimeonov (#45976) üzenetére


Celtis
veterán

Nekem is van egy W829B-m, és tényleg baromi jó TV. Nem lehet javítani inkább?

(#45979) Celtis válasza Begi (#45974) üzenetére


Celtis
veterán

A CEC csak parancsokat küld: ki/bekapcsolás, aktív bemenet váltás, stb. Az ARC meg csak egy audio csatorna a TV és az erősítő között.

Esetleg azért nem szedi le a hangot az erősítő, mert nem tud értelmezni valamilyen formátumot. De ez csak tipp.

(#45980) dezka1976


dezka1976
újonc

Sziasztok! Az én problémámra nincs esetleg ötletetek? https://mobilarena.hu/tema/sony_lcd_led_tv/hsz_45944-45944.html

(#45981) headhunter válasza TCr (#45977) üzenetére


headhunter
addikt

" 49XF9005"

Ezt már nem mertem linkelni, mert sokkal drágább lenne...

--------------------------------------------------------------------

Nekem egy 55W829B van, június 15-től még lesz 1 év garancia. (Vásárlás: 2015.06.15.) (249.990Ft)

Ebből egyet Sony KD-55XF9005 "hozzám vágnának" cserének a mostani helyett, nem ugranék el előle... [link]

[ Szerkesztve ]

(#45982) AL válasza kufirc (#45957) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Ennek a Blu Ray játszónak 2 db HDMI kimenete van. Az a legjobb, ha a képkimenetes HDMI - t a TV - re kötöd, a másik HDMI - t pedig az erősítőre ( így külön - külön megy a kép és a hang is ). A TV hangja jöhet optikai kábelen az erősítőre ( ha van az erősítőnek ilyen bemenete ). Érdemes a HDMI kábelt is jobbat venni, ha régi, mert ez a TV megérdemli. Fontos, hogy minden dugiszálást csak teljes áramtalanítás után csinálj. A Blu Ray 2 db HDMI csatlakozójához többféle beállítás is van. A korábbi Sony tévém Nekem is csinált az erősítővel hasonló galibákat, de csak CD lemeznél.
Üdv.

(#45983) blakey válasza AL (#45982) üzenetére


blakey
titán

Az a legjobb, ha a képkimenetes HDMI - t a TV - re kötöd, a másik HDMI - t pedig az erősítőre ( így külön - külön megy a kép és a hang is ).
Minek ennyire túlbonyolítani? 1 HDMI kábel az erősítőbe és onnan 1 a TV-be, ennyi kell hozzá.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#45984) AL válasza blakey (#45983) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Ha elolvasod az előzményeket, láthatod, hogy valamiért ez Neki nem jó. Üdv.

(#45985) blakey válasza AL (#45984) üzenetére


blakey
titán

Akkor sem lesz jó ha 2 kimenetet használ a lejátszón, mert az erősítő rosszul van beállítva, ha elolvasnád akkor értenéd.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#45986) Röfi1


Röfi1
csendes tag

Sziasztok!
T-home Otthoni Internet 100 Mb/sec előfizetéssel rendelkezem, hagyományos rézkábeles telefonvezeték, Telekom által biztosított router. Speedtest.net-el mérve vezetékes kapcsolat esetén asztali pc-n és laptopon keresztül kb 80 Mb/sec letöltési sebességet érek el viszonylag kevés ingadozással. Ugyanazon vezetékes csatlakozáson, ugyanazon kábelen keresztül gyakorlatilag ugyanabban az időben a KDL-43W807C Androidos Sony okos TV-n a speedtest.net-el mért letöltési sebesség nem haladja meg az 30-35 Mb/sec sebességet és elég nagy az ingadozás (10 - 35 Mb/sec). A Sony szervízben azt mondták, hogy a TV LAN csatlakozója korlátozza az elérhető a letöltési sebességet, mert hogy annak kapacitása elvileg 10 Mb/s?? (Javasolták inkább a Wifi-s kapcsolat használatát, a Wifi jel a Tv-nél azonban a router távoli elhelyezése miatt gyenge.) Lehet ebben igazság vagy csak így akarnak leszerelni?
Köszi

(#45987) Celtis válasza AL (#45984) üzenetére


Celtis
veterán

És miért gondolod, hogy emiatt nem jó? Egyrészt ez a logikus és kívánatos megoldás, másrészt eddig így működött.

(#45988) AL válasza Celtis (#45987) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Azért találták ki a 2 kimenetet, hogy ne keljen új erősítőt vennie annak, akinek régi erősítője van és nem viszi át a 3D, 4K és egyéb új fejlesztésű jeleket. Nála ha a régi TV és az erősítő is tudja, tudta ezeket az új hangsávokat és képformátumokat más a helyzet, de egy 5 perces dugiszálási próbát megér gondolom. Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#45989) Buckey válasza Röfi1 (#45986) üzenetére


Buckey
senior tag

Szia!
Az enyém is ilyen. Valamin spórolni kellett.
Néha napján YouTube-ot nézegetem rajta, az megy, meg a MyTV. Annak elég. Talán még egy közepes minőségű FullHD filmnek NAS-on ketesztül, de én ezt nem használom. Egy PC praktikusabb és mindent lejátszik LAN-on, WIFI nélkül.
A WIFI-t száműztem, nincs rá szükségem. A 2,4GHz meg maradjon csak a mikróban a popcornnak.

(#45990) kufirc


kufirc
tag

Mindenkinek nagyon köszönöm a válaszokat , végül is a probléma megoldódott . Sem a BD lejátszónak sem az erősítőnek nem kellet megváltoztatni a beállításait, a probléma a tv beállításainál a külső bemenetek - HDMI jelformátumnál volt ott kellet átállítani a javított formátumról szabványos formátumra.
Végül is egy haver oldotta meg a problémát, 1000 hála érte :R :R :R :R :R :R :R :R

(#45991) TCr válasza headhunter (#45981) üzenetére


TCr
veterán

Muszáj volt linkelnem, mert ha esetleg hajlik a ráfizetés felé a kolléga, akkor azzal járna legjobban.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#45992) Begi válasza Celtis (#45979) üzenetére


Begi
senior tag

Koszi, ezzel en is tisztaban voltam, bocs ha felreertheto volt az iras. Csak ki akartam oket iktatni a kepbol, mert olvastam mar par anomaliarol, amit ezen funkciok okoztak. No de ugy nez ki hogy igazad volt, a "jelformatum" volt a megoldas. A tipp hogy a BD lejatszo es a TV lebeszelte a formatumot, amit az erosito nem ertett. Erdekes dolgok ezek :)

[ Szerkesztve ]

(#45993) szimeonov válasza TCr (#45991) üzenetére


szimeonov
tag

Egyelőre úgy néz ki, hogy a Sony KD55XF8505 lesz a befutó, csak kiállítási darab volt, így rendeltek egyet, leghamarabb hét második felére érkezik meg. Sajnálom, hogy IPS paneles, de legalább a natív 100 Hz megmaradt, 90%-ban úgyis világos szobában lesz használva.

[ Szerkesztve ]

(#45994) salapp válasza szimeonov (#45993) üzenetére


salapp
addikt

Majd mesélj a glow-ról, mennyiben kevésbé/jobban zavaró, mint a VA csekélyebb látószöge!

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#45995) szimeonov válasza salapp (#45994) üzenetére


szimeonov
tag

Nálam nem volt homogén a korábbi VA esetén sem sötét sem színes megjelenítésnél a panel. A legjobban a mozgásmegjelenítéssel voltam megelégedve, ezért döntöttem ismét Sony mellett.

(#45996) TCr válasza szimeonov (#45993) üzenetére


TCr
veterán

Az ajánlott 49"-os 8-as sorozatú modellek közül nem tudtak volna rendelni?
Illetve ha már úgyis ráfizetsz, az XF9005 nem fért volna bele?

Mesélj majd, hogy milyen az XF85.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#45997) szimeonov válasza TCr (#45996) üzenetére


szimeonov
tag

Az XF9005 azért vetettem el, mert eléggé sokat kellett volna ráfizetni (55XF8505 képest is +50k) és jelenleg "csak üzletünkben" elérhetősége van, ha jól értem akkor az kiállítási darabot jelenti. Abban viszont tényleg hibáztam, hogy az ajánlott 49"-os készülékekre nem kérdeztem rá, bár nem tartom valószínűnek, hogy olyat tudnak rendelni ami nincs a webshopon (azért amikor megérkezett rákérdezek).

(#45998) Buckey


Buckey
senior tag

Sziasztok!

Van egy 3 éves KDL50w808c TV-m, és a mai napig azt hittem, hogy a nettel/routerral (vezetéken és wifivel) van gond. Nem is gondoltam rá, hogy más is lehet.

Mikor megvettem a TV-t, akkor vezetékes net volt (T-Home). A T-Home és a saját routeremmel is néha megszakadt a net a TV-vel, csak a routerek újraindításával szűnt meg a hiba (a TV-t hiába indítottam újra).

Több mint egy éve mobilnetem van, MyTV-vel (amihez net kell). Az elején kb. 1 évig egy Xiaomi telefon 5GHz-en szórta a netet a TV-nek (is), ami szintén kb. hetente egyszer megszakadt. Csak a telefon újraindításakor állt helyre a kapcsolat (TV újraindításakor nem).

Kb. 3 hónapja vettem egy 4G mobil routert ( Huawei E5180 ), amit szintén hetente újra kellett indítani. Valahogy sikerült egyszer két hetet elérnem, de ma rájöttem valamire.

A TV-n megszakadt a MyTV adása (Youtube sem ment), de net kapcsolatot mutatott (mint mindig). Mondjuk van előjele, mert egyre sűrűbben akadozik a MyTV, majd egyszer csak vége.

A Huawei routert nem bántottam, a gépen volt net, kb. 50Mbps. A TV-n a netkapcsolatot átállítottam statikusra (akkor megszakadt a net, gondolom nem jól volt beállítva), majd vissza dinamikusra (DHCP), és minden megjavult, azóta is jó.

Úgyhogy szerintem itt a TV-vel van valamilyen gond. Vagy a 2 router, egy telefon wifivel és egy 4G router ugyanazokat a hibákat produkálja, ugyanolyan rosszul lenne beállítva? Mondjuk ennek ellentmond a telefon WIFI-je, mert azon csak az alap dolgokat lehet állítani, amit végigpróbáltam minden variációban.

Volt gyári visszaállítás is azóta, meg a legfrissebb, vagyis a legfrissebb reklámmentes verzió van fent, de ez a hiba megvan mióta a TV-t megvettem.

Ti mit gondoltok erről, lehet ez a TV hibája, vagy ismét a router (illetve a beállítása) a hibás?

(#45999) blakey válasza Buckey (#45998) üzenetére


blakey
titán

Ha nem használsz fix IP-t az eszközöknek akkor simán lehet, hogy valamilyen oknál fogva néha ütközik 2 eszköz IP-je és akkor az egyiken nem lesz net. A routeren minden eszközödnek adj fix IP-t MAC cím alapján, az eszközök meg maradhatnak DHCP-n.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#46000) Buckey válasza blakey (#45999) üzenetére


Buckey
senior tag

Nem használok fix IP-t, ha jól nézem, akkor ezen a Huawei Cube-n nem is lehet beállítani. (ha jól gondolom, hogy a routeren kell). A switch, amibe be vannak dugva az eszközök (kb. 8 hónapja), az egy sima, egyszerű TP-Link switch [link] (amibe kb. 3 hónapja van bedugva a TV).


Mondjuk azt nem értem, hogy ütközhet az IP, ha csak a TV volt a netre kapcsolva a WIFI-n, illetve mikor kábelen volt, akkor is általában csak a TV ment. És bekapcsolás után minden rendben, majd egyszer csak elkezd a pufferelés megakadni, majd megint megy egy darabig, majd megint megakad és ezt eljátsza párszor, amíg végleg nincs net. De csak a TV-n. Amikor bekapcsolom a gépet, akkor azon meg jó minden.
Mondjuk most a NAS-sal összeakadhatna, de ezt is kizárom, mert WIFI-vel is ezt csinálta (akkor a NAS nem is volt netre kötve).
De lehet, hogy csak a TV-t dugom a Huawei-be, és meglátom, meddig bírja.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.