Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46151) salapp válasza Joshi (#46150) üzenetére


salapp
addikt

Örülök, hogy két év alatt ennyit javultak. (Tény, hogy nem múlt évi, ill. idei példányoknál éreztem.)
Akkó pontosítok: az OLED nem fűt, juhé! Ugorgyunk!

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#46152) dancsuri válasza vlevi (#46135) üzenetére


dancsuri
veterán

PC-ről mehet közvetlenül a TV-re.

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#46153) Joshi válasza salapp (#46151) üzenetére


Joshi
titán

Még ha fűtene is egy tévé akkor se számottevő, legalább is nem akkora mértékben ahogy te leírtad. Ha tanulmányaid alatt megmaradt egy kis fizika elmélet, akkor könnyen kiszámolhatod hogy mekkora energia szükséges egy szoba felfűtéséhez.

(#46154) Andrew801 válasza SipiBcs (#46137) üzenetére


Andrew801
tag

Ez így van, teljesen ingyenes.

(#46155) Fishor


Fishor
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék egy új tévét, de csak 40" os fér be. Sajnos az LG nem gyárt ekkorát, a Samsungnál pedig nincs se divx, se csatorna sorrend rendezési mód. Ezeket találtam Sony-ba ami méretben stimmel:
[link]
[link]
Az lenne a kérdésem, hogy a Sony nál van e mód a csatorák (digi kábeles digitális) sorrendjének a módosítására (régi Samsungoknál ez számítógépen programmal működött), illetve felveszi-e a versenyt a Samsung ekkora modelljével?
[link]
Smart funkciói jól használhatók-e, a Youtube erről is eltűnik 5 év múlva? Mennyire megbízhatók a Sony jelenlegi tévéi, és mennyire élvezhető a képük?

Üdv: Fishor

(#46156) salapp válasza Joshi (#46153) üzenetére


salapp
addikt

Jujj, na jó...

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#46157) bigmasterg válasza salapp (#46156) üzenetére


bigmasterg
addikt

Úgyis most mennek az érettségik.
Kiváló matek - fizika tétel lehetne belőle, hogy egy 10C°-os 20nm-es, 3m belmagasságú nappalit hány oled tv segítségével lehet a gyűrűk ura bővített kiadása végignézésével felfűteni 24C°-ra. Ha a tv átlagos energiafelvétele 145W és 50%-os hatékonysággal dolgoznak :DDD

(#46158) semetka válasza bigmasterg (#46157) üzenetére


semetka
őstag

Te valami matektanár lehetsz, azok szoktak ilyen megfejthetetlen feladatot adni :DD

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#46159) Luissimo válasza bigmasterg (#46157) üzenetére


Luissimo
veterán

képes lennél a gyűrűk ura miatt leülni egy 10 celsiusfokos szobába?
Ráadásul annyi tévén nézni egyszerre?
Brrr.
még egyen is sok lenne

Igaz , a tronok harca sem lenne alkalmasabb tesztműsor, mert ott a ho, a hideg, a tél és az éjszaka az úr, csupa zordság, hidegség.

(#46160) Joshi válasza Luissimo (#46159) üzenetére


Joshi
titán

"Igaz , a tronok harca sem lenne alkalmasabb tesztműsor, mert ott a ho, a hideg, a tél és az éjszaka az úr, csupa zordság, hidegség."
A blokkosodásról már nem is beszélve. A műanyag pohár az asztalon már csak hab a tortán. :DD ;]

[ Szerkesztve ]

(#46161) Luissimo válasza Joshi (#46160) üzenetére


Luissimo
veterán

Nemtudtad, hogy a fő szponzor a Starbucks volt ? ? :)

Lehet hogy kolásüvegből fog készülni majd a csodatőr, amivel megölik az élőhalottak seregeit, nagyon kell rájuk figyelnünk.

A sárkányok meg majd EasyJet vagy WizzAir színekben röpködnek :))

(#46162) Joshi válasza Luissimo (#46161) üzenetére


Joshi
titán

Az általam linkelt képen a kis csaj is inkább hasonlít egy 21. századi playmate-nek, mint egy "korhű" figurának. Na mind1, nem akarom fikázni a sorozatot távol álljon tőlem. ;]

[ Szerkesztve ]

(#46163) merqree


merqree
őstag

Akkor ez most hősugárzós topic és nem Sony TV? :-)

(#46164) Celtis válasza salapp (#46140) üzenetére


Celtis
veterán

A hálóban nekem meg egy W829B van, ami kiválóan muzsikál.

Este megvolt a meccsnézés teszt. Nem csak a meccs volt kiváló, de a kép is. Végre semmi bosszantót nem találtam a képen. Homogenitás OK, színek természetesek, mozgás pazar. Egyedül a BFI-vel próbálkoztam, hogy a mozgó részek élesebbek-e, de ez csak kísérletezés volt, nem volt gond a képpel. Egyre meggyőzőbb ez a TV sok szoftveres hülyeség ellenére is. Például ahogy az erősítő hangerejét állítja az borzalom.

(#46165) Celtis


Celtis
veterán

Van valamilyen ajánlott sebességmérő app androidos TV-re? A telepíthetők között nem találtam semmit.

(#46166) icemad válasza Celtis (#46165) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Mit akarsz mérni? CPU vagy netsebesség?

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#46167) vlevi


vlevi
nagyúr

Nem teljesen ide tartozik, nem Sony, hanem Android.
A Google I/O konferencián beszéltek egy kicsit a droid TV-ről. Legalább foglalkoznak vele.
Inkább fejlesztőknek, és nem nézőknek szóló videó.

[link]

Mondjuk a 38. percnél lévő kép a képben funkciót el bírnám viselni...

[ Szerkesztve ]

(#46168) zozy84


zozy84
senior tag

Sziasztok!

Használtan de hibátlan állapotban dobozában 2 db szemüveggel mennyit érhet egy Sony 55w829b?
(Újkorában 300k felett volt az ára)

Köszi a válaszokat.

(#46169) Joshi válasza zozy84 (#46168) üzenetére


Joshi
titán

Családon belül próbáld elpasszolni. Sajnos nem sokat érnek ezek a tévék. Most nem kimondottan a Sony ezen modelljére gondolok, hanem általánosságban. Amúgy van beárazós topik is, keresd meg. ;)

(#46170) zozy84 válasza Joshi (#46169) üzenetére


zozy84
senior tag

Köszi a választ.
50es méretben 100k-ért volt vaterán egy eladó. Nem nagyon találtam más eladót.
100ért nem adom el. Inkább akkor kipróbálom, hogyan működik a biztosítás amit vettem hozzá. 🙂

[ Szerkesztve ]

(#46171) salapp válasza zozy84 (#46170) üzenetére


salapp
addikt

Nagyon alaposan olvasd el a biztosítást, ha van töréskárra, egyébre is. Tény, hogy eladni legfeljebb 100-120K körül tudod. Vagy ha van valahol egy gyerek a családban, aki konzolhoz, egyébhez monitornak használná, inkább maradjon a családban.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#46172) Celtis válasza zozy84 (#46170) üzenetére


Celtis
veterán

Ha a biztosítási kártérítés reményében szándékosan tönkreteszed a TV-t, az biztosítási csalás. (Szándékos bűncselekmény, melyek a biztosító társaságot tévedésbe ejtik, tartják, és ezzel ártalmat okoznak. Törvényi előírás szerint a büntetés mértéke két évtől 8 évig terjedő szabadságvesztés.)

Magam részéről nagyon hitvány embernek tartom, aki ilyet elkövet. Azt sem értem, hogy ha ilyen értékesnek tartod a TV-t, akkor hogyan lennél képes lebiztosítózni.
Nekem amúgy pont ilyen TV-m van és nagyon szeretem. Viszont azt is el kell fogadni, hogy egy műszaki cikk gyorsan avul, elveszti az értékét. Ha nem tetszik, hogy ennyit ér, ne add el, hanem tartsd meg, vagy használjátok a családban.,

(#46173) virkir válasza zozy84 (#46170) üzenetére


virkir
veterán

Ha a parasztvakító 4KHDRDolbyfaszom miatt próbálkoznál akkor szvsz nagy csacsiság lenne.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#46174) Celtis válasza Celtis (#46172) üzenetére


Celtis
veterán

Ja, és a biztosító sem hülye. Nem fogja neked kifizetni az eredeti vételárat. Jó esetben vehetsz egy belépő szintű 55-ös szarszungot.

(#46175) blackydan


blackydan
senior tag

Sziasztok Urak!

Most 239 ezer az emagon a Sony X830F érdemes lenne ennyiért megvenni? Van valami betegsége a modellnek? Nem teljesen besötétített szobában lenne használva, kb 3,5 méterről. Amit használunk extra szolgáltatásként az a netflix. Hang annyira nem fontos soundbar lenne hozzá.

Köszönöm előre is a válaszokat!

(#46176) hjtz4t3wrseg


hjtz4t3wrseg
senior tag

Kérdezném ,hogy ZF9-hez tud tanácsolni valaki egy korrekt képbeállítást,vagy esetleg ezen el lehet indulni ?

[link]

Elég klassznak tűnik így gyári beállításokon is,de lehet a szememmel van baj. :D

köszönöm !

(#46177) zozy84 válasza Celtis (#46174) üzenetére


zozy84
senior tag

Ezek a dolgok nem így mennek. Pénzt nem adnak. Új tv-t is ritkán. De akkor is csak Sonyt ami nem baj. Sőt. Meg igazuk is van.

Amúgy OLED lesz a következő tv-m. Igazából egyik LCD tv képe sem tetszik a Panasonic plazmám után. Tök mindegy, hogy melyik márka melyik típusa. 4K és stb ide vagy oda.
Került a családba fél éve 4K stb stb stb sok-sok százezres tv. Az is csak LCD ugyan olyan képpel ami Nem tetszik.
OLED-Ben bízok, hogy jobb lesz.

Amúgy nem írtam hogy szét fogom törni. 😁
Legalább jókat nevettem az erkölcshuszárokon. 😁✌🏼
És még veszik a fáradságot jogszabályokat beírni 😁
(Van gyerekkori barátom aki bíró. Na ő is jókat nevetne ezen. Az önjelölt megmondó igazsághuszárokon.
Ha azt mondom hogy pl: ki fogok ugrani az ablakon ha nem lesz olcsóbb az OLED akkor kihívjátok a mentőket meg a tűzoltókat?😁)

Igazából csak megkérdeztem, hogy kb mennyit érhet. Választ kaptam.
Örömmel olvasom tovább az “építő” hozzászólásokat viszont erre a posztra nem várok választ. Úgy is csak trollkodás lenne. Az meg nem szakmai. Béke ✌🏼

(#46178) hjtz4t3wrseg válasza avlisz80 (#43217) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

Üdv !
ugyanilyen "állványom" van Sajnos a 65 ZF9 nem fér rá a forgatható részre,le kellett venni azt,de ha nem probléma vedd le te is max.nem tudod forgatni jobbra-balra !

(#46179) headhunter válasza zozy84 (#46170) üzenetére


headhunter
addikt

Mikori vásárlás és mennyi hónap van még a garanciából?

(#46180) kufirc


kufirc
tag

Sziasztok

Két hete boldog tulajdonosa vagyok egy 65xf9005 tv-nek .
Képe gyönyörű ,menü teljesen korrekt átlátható , alkalmazásokkal is minden rendben , viszont most tűnt fel ( lehet eddig is így volt ), hogy kikapcsoláskor mindig villan egyet csak aztán sötétedik el a kép .
Ez normális a direkt ledes tévéknél vagy egyedi sajátosság ,esetleg meghibásodás előjele is lehet ????
Ha valakinek van tapasztalata ezzel a modellel kérem írja meg .

(#46181) AL válasza blackydan (#46175) üzenetére


AL
addikt

Szia ! 100 Hz - es , VA paneles, nem valós 10 bit, androidos.60XF8305
[link]
[link]
Itt vannak vélemények is róla. Van aki azt írja, hogy bonyolult a menüje, de nem bonyolultabb mint a többi androidos , vagy egyéb komoly TV.
[link]
Vakon ne vásárolj, mindenképpen nézzed meg, de valóban nagyon jó ár. Az Euronicsban 300, nemrég még 400 körül volt az ára. Üdv.

(#46182) hjtz4t3wrseg válasza hjtz4t3wrseg (#46176) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

Erre ? valaki ?
Esetleg "mikulás" uram ?
Ön szakértője a témának.Korrekt, tárgyilagos hozzászólásai alapján sokat adok a véleményére.
előre is köszönöm !

(#46183) hyperspace válasza hjtz4t3wrseg (#46182) üzenetére


hyperspace
őstag

Rtings-nél értenek hozzá, nyugodtan végig lehet zongorázni. De a legfontosabb, hogy Neked legyen jó a kép.

[ Szerkesztve ]

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#46184) Celtis válasza kufirc (#46180) üzenetére


Celtis
veterán

Az enyémen nem tűnt fel ilyesmi. Csinálj egy videót.

(#46185) zozy84 válasza headhunter (#46179) üzenetére


zozy84
senior tag

5 éves a garancia és 2 év van vissza ha jól emlékszek. De mindjárt megnézem

(#46186) blackydan válasza AL (#46181) üzenetére


blackydan
senior tag

Köszi! Holnap bemegyek valahova :R

(#46187) zozy84 válasza headhunter (#46179) üzenetére


zozy84
senior tag

2015.06 a vásárlás.
5 éves a biztosítás.

(#46188) hjtz4t3wrseg válasza hyperspace (#46183) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

köszönöm !

(#46189) headhunter válasza zozy84 (#46187) üzenetére


headhunter
addikt

Nekem szintén 2015.06. hónapi vásárlás (06.15.) így már csak 1év 1 hónap van a garanciából. (249.990Ft)

Következő 1 évben adja meg magát a TV, mert utána húzós lehet a javítása...

Egy ilyet te is elfogadnál helyette? :U [link]

(#46190) zozy84 válasza headhunter (#46189) üzenetére


zozy84
senior tag

Nekem 2015.06.05 a vásárlás és 320k volt a tv + biztosítás + egy fali konzol.

Én egy OLED tv-t szeretnék ez után.
A többi ugyan úgy LCD csak. Ergo a technika ugyan az. (LED megvilágítás na pufff)

(#46191) headhunter válasza zozy84 (#46190) üzenetére


headhunter
addikt

"...Én egy OLED tv-t szeretnék ez után..."

Új vásárláskor egyértelmű, de én cserekészülékként gondoltam.

pl.: Sony 55"-os OLED-re kellene pótolnod 380.000Ft-ot [link], Sony KD-55XF9005B-re 30.000Ft-ot. [link]

(#46192) salapp válasza headhunter (#46191) üzenetére


salapp
addikt

Ez így leírva nem semmi.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#46193) BusyChild


BusyChild
tag

xg90 és xf90 között van érezhető különbség a 2019es verzio javára?

újabb android miatt érdemes venni xg-t inkább?

https://imgur.com/a/pzrF2h4

régebben olvastam hogy az xf90 menüje döcögös is tud lenni?
ahogy nézem az xg95 az ami combosabb prociba igaz árban is

[ Szerkesztve ]

Pixel 4a 5G

(#46194) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Sziasztok.

A tvm egy Samsung soundbarral optikán van összekötve. A problémám az lenne, hogy hiába veszem le ilyenkor hangot a tv távirányítóvak semmit nem csinál azon kívül hogy a tvn mutatja hogy veszi le. Mi a gond, tudja valaki?
Köszi

(#46195) hyperspace válasza BusyChild (#46193) üzenetére


hyperspace
őstag

Szerintem nem sok, inkább csak ráncfelvarrás.

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#46196) petakpa1 válasza BusyChild (#46193) üzenetére


petakpa1
őstag

Az oldal ahonnan ez a screenshot származik nem feltétlenül jó adatokat közöl. Legalábbis a SOC-ra vonatkozóan nem.

Én épp a miatt választottam 43XG8396-ot 43XF83xx helyett, mert az ideiben elméletileg 4 GB ram-nak kellene lennie. Legalábbis az oldal szerint. Ehhez képest az enyémben ugyanúgy "GB-van csak mint a 2018-as modellekben.

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#46197) dancsuri válasza szabi__memo (#46194) üzenetére


dancsuri
veterán

"Action" menüben vannak a hengerő állítási lehetőségek

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#46198) szabi__memo válasza dancsuri (#46197) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Ott nem találtam semmi érdekeset:(

(#46199) se000


se000
tag

Üdv. Sony KD60XF8305 szerintetek jó vétel 239 e -ért?

(#46200) Joshi


Joshi
titán

Ide írok, mert az OLED topikban mindenkinek LG tévéje van, ezért nem hinném hogy érdemben tudnának segíteni. Szóval, van egy A1 tévém és egyszerűen nem bírok hangot kicsikarni a tévéből optikán. A kábel világít, tehát kiadja a jelet, de nem szól. Van ennek valami menüben mókerolós állítási lehetősége? A korábbi szintén Sony LCD tévémen (nem Androidos) gond nélkül kiment optikán a hang, de a Sony A1-nél soha nem sikerült ez. Próbáltam Onkyo 636 és most egy Marantz 7011-el de semmi. Mi lehet a titka?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.