Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45551) kufirc válasza Joshi (#45548) üzenetére


kufirc
tag

Szia
Mozizás mellet használnám még mint monitor ezért felejtős az OLED .
A panel választásával is gondban vagyok .
Azt hittem a VA minden tekintetben jobbnak bizonyul majd mint az IPS , de minél többet olvasok róla annál bizonytalanabb vagyok .
Fő szempontok : mozizás ,4K , HDR,
pc monitor

(#45552) PrinceHerceg válasza kufirc (#45551) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Nem kell, IPS max monitornak jó, filmre meg ha HDR kell akkor VA, vagy némi kompromisszummal OLED! ;)

(#45553) vlevi válasza mjani1172 (#45544) üzenetére


vlevi
nagyúr

Sajnos a szolgáltatók sem mindíg törik magukat, hogy elterjedtebbé tegyék.
pl. HBO GO, Horizon Go, ... ugyan van Androidra, de a TV-re kompatibilitási okok miatt a Play nem engedi telepíteni. Felmókolni talán fel lehet, de hivatalosan nincs.
És ez egy ördögi kör. Ha hiányoznak alkalmazások, akkor a felhasználók nem fogják megvenni, ha a felhasználók nem veszik, akkor az alkalmazás készítőinek sem érdekes, hogy nem létező felhasználóbázisra fejlesszenek, ergo még kevesebb app, ami még kevesebb felhasználót jelent, ...
Valami hasonló a probléma a Win10 áruházával, és a már nem létező W10 Phone-al is.

(#45554) Andrew801 válasza atirag (#45543) üzenetére


Andrew801
tag

Tudtommal 1 év. Valaki írta, hogy elég Központi Sony szalonnak e-mailen elküldeni a számlát, ellenőrzik és ha lehet venni hozzá, akkor átutalod számla alapján az összeget és megküldik postán a kiterjesztést.

(#45555) vlevi válasza Andrew801 (#45554) üzenetére


vlevi
nagyúr

Így van, én is ezzel a módszerrel vettem garancia hosszabbítást.

(#45556) Dolphine válasza Andrew801 (#45554) üzenetére


Dolphine
addikt

Sziasztok!

Erről a szervízről van szó?
[link]

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#45557) vlevi válasza Dolphine (#45556) üzenetére


vlevi
nagyúr

Garancia ügyben?
Én a központi szalonban intéztem.
[link]

Küldj nekik egy levelet, emailben adnak egy ajánlatot, és megkérjük, hogy emailben küldd el nekik a számla másolatát.
A garancia levelet postán küldik.

[ Szerkesztve ]

(#45558) Dolphine válasza vlevi (#45557) üzenetére


Dolphine
addikt

Igen, garancia ügyben.
Az a baj, hogy küldtem már nekik november 28-án ez ügyben emailt, de azóta sem kaptam rá választ! :O

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#45559) JoceeHunt


JoceeHunt
őstag

Urak, van egy KDL-50W829B Braviam. Erősítőmre hogy tudom átküldeni a hangot róla? RCA bemenet lenne csak erősítőn, próbáltam a fotón látható balról az első kettővel de nem megy ki hang. Beállításokban is vajon valamit mókolni kell?

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#45560) blakey válasza JoceeHunt (#45559) üzenetére


blakey
titán

Optikai-RCA DAC-al.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#45561) JoceeHunt válasza blakey (#45560) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Füllhallgató aljzat esetleg?
Ebbe az optikaiba már nem rendelnék be lassan rendelem az új AVR-t, csak addig is összedugtam volna.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#45562) Quqesz válasza JoceeHunt (#45561) üzenetére


Quqesz
nagyúr

3.5 jack rca véggel jó lesz. Nem csúcsminőség, de jó lesz.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#45563) JoceeHunt válasza Quqesz (#45562) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Találtam is egyet bedugva egy Samsung TV-n amit a házzal örököltem, 3 vége van, fehér, sárga, piros, érdekes módon a piros és sárgával kiadja a sztereo hangot, nem a fehér-piros pároson, na mindegy megy, 1-2 hétig elég lesz. Utána nem tudom a leendő erősítőre hogy fogom tudni rákötni egyelőre. Egy Denon X3500h lesz.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#45564) petakpa1 válasza Joshi (#45550) üzenetére


petakpa1
őstag

Köszi! Ez egy szuper oldal:))

Nekem a legkisebb 43" méretű TV kell, mert az fér be + Android, mert Kodit is szeretnék rá.

Nagyon sajnálom, hogy kisebb 32", 37" colos verziókól nincs androidos.

Így marad 43XG83xx amint kaphatóvá válik. 43XF85xx-el tudtam összehasonlítani, és szinte ugyanaz a kettő, kivéve, hogy az idei modellben már 4 MB ram van, ami szerintem jól fog jönni Kodi-hoz. Kivárom, amíg kaphatóvá válik:) Április májust írtak a netes hírek:)

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#45565) AL válasza Dolphine (#45558) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Ha abba a szervízbe küldted, akkor nem is fogsz, mert a márkaboltok foglalkoznak a + garancia árusításával. Valamit féreérthettél. Üdv.

(#45566) Quqesz válasza JoceeHunt (#45563) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Más volt a jack kiosztása ezek szerint, meg a füles kinenet csak 3 eres(2 vonal+árnyékolás) az av jack meg 4 eres(3 vonal+árnyékolás). Azon az erősítőn van hdmi is, meg optikai bemenet is. Választhatsz, a tv-den mindkettő van.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#45567) JoceeHunt válasza Quqesz (#45566) üzenetére


JoceeHunt
őstag

A HDMI-t sosem próbáltam, mindig féltem tőle rossz helyre rakom :).

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#45568) Dolphine válasza AL (#45565) üzenetére


Dolphine
addikt

Szia!

Nem oda küldtem a levelet, hanem a központi szalonba. Tegnap is küldtem levelet, kíváncsi vagyok, hogy válaszolnak-e.

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#45569) Quqesz válasza JoceeHunt (#45567) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Ne aggódj, én is az optikait használom mind a mai napig(sőt bluray koaxal van összekötve direkt)... bár az én erősítőmön nincsen hdmi....

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#45570) JoceeHunt válasza Quqesz (#45569) üzenetére


JoceeHunt
őstag

2-3 nap és megérkezik az új házimozi hang rendszer, ott már hdmi-vel összekötöm, kíváncsi leszek.

A következő projekt a TV csere lesz, nemigazán tudom az OLED lényegesen jobb mint az LED?
80" vagy felettit szeretnék, 4 méter a nézési távom beállítva, még az is kicsit kevéske lesz, de árban 1M környékében gondolkodom. Viszont 85-ben a Bravia horror.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#45571) PrinceHerceg válasza JoceeHunt (#45570) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Akkora méretben és költségből inkább egy jobb lézer projektort vegyél! ;)

(#45572) JoceeHunt válasza PrinceHerceg (#45571) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Az a baj, nézegettem azokat is, de vászonnal 1,5M lenne minden.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#45573) Celtis


Celtis
veterán

Meg tudjátok mondani, hogy a KD-65XF8505 és a KD-65XF8577 kötött van-e a káva színén kívül különbség?
Tulajdonképpen az érdekelne, hogy van-e VA paneles.

[ Szerkesztve ]

(#45574) junior11 válasza Celtis (#45573) üzenetére


junior11
veterán

Tudtommal IPS, de ha tévedek, majd kijavítanak.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#45575) avlisz80


avlisz80
tag

Sziasztok!Reálisan mit érhet még egy szeptemberig garis 65w857???
Erősen gondolkodóba estem egy 65XF8577 most 300e a médiába...

Honor magic 6 pro,PS5,LG 77g2,JBL ES90,Klipsch R12SW,Onkyo 9050

(#45576) salapp válasza avlisz80 (#45575) üzenetére


salapp
addikt

Van beárazós topik, de szerintem, aki ekkorát akar, az már 4K-ra megy nagy valószínűséggel. Szóval próbáld meg 210 körül, de valószínűleg 170 körül lesz a vége.
50W80C 100-110 között, 55W80C 120-130 között megy el, a 65 már vonzóbb méret, ezért gondolom, talán megadják érte a 160-180 közötti összeget.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#45577) PrinceHerceg válasza Celtis (#45573) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

A KD-65XF8505 -> VA, a KD-65XF8577 viszont csak IPS paneles!

[ Szerkesztve ]

(#45578) TCr válasza avlisz80 (#45575) üzenetére


TCr
veterán

Egy jóféle középkategóriás, VA paneles tévét akarsz lecserélni egy ugyanakkora méretű belépő IPS-re.
Ha lehetőséged van rá nézd meg nem áruházi, hanem inkább márkabolti körülmények között, ahol kevesebb "külső fény" éri.

Nem biztos, hogy tetszeni fog a képe.
Szerintem a nagyobb felbontás miatt nem éri meg beáldozni a sokkal nagyobb kontrasztarányt.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#45579) Quqesz válasza PrinceHerceg (#45577) üzenetére


Quqesz
nagyúr

+celtis
[link]
minda2 ips
Asszem az xf8305 VA.....

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#45580) avlisz80 válasza TCr (#45578) üzenetére


avlisz80
tag

Hmm... :F
Elgondolkodtató! 8577est nem belépő szintnek gondoltam

[ Szerkesztve ]

Honor magic 6 pro,PS5,LG 77g2,JBL ES90,Klipsch R12SW,Onkyo 9050

(#45581) Celtis válasza Quqesz (#45579) üzenetére


Celtis
veterán

Ismerem ezt az oldalt, de a 8505 nincs rajta, te a 8596-ot linkelted be.

(#45582) TCr válasza Quqesz (#45579) üzenetére


TCr
veterán

Igen, de az meg csak 60", nem 65".

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#45583) Celtis válasza PrinceHerceg (#45577) üzenetére


Celtis
veterán

Tudsz valami forrást is erre? Ha igaz, hogy a 65XF8505 VA, akkor már rendelem is meg. A 65XF7596-ot néztem ki, de az MM akcióban már megérné ez a kis felár.

(#45584) avlisz80


avlisz80
tag

Ez engem is érdekelne!Csak az ezüst keret miatt néztem a 8577est!A 8505 is ugyanannyi!

Honor magic 6 pro,PS5,LG 77g2,JBL ES90,Klipsch R12SW,Onkyo 9050

(#45585) PrinceHerceg válasza Celtis (#45583) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Tévedtem, mert kevertem a tavaly előtti XE szériával!

Ennél az XF-nél meg ha egy 55"-os TV is csak IPS akkor nagyon vszínű, h a 65-ös is az!

Ergo felejtsd el ezt a szériát és inkább vegyél mást, pl: XE8505-öt, vagy ami még jobb XE/F9005-öt kisebb méretben, ami tuti faja VA! :K

[ Szerkesztve ]

(#45586) hyperspace válasza PrinceHerceg (#45585) üzenetére


hyperspace
őstag

Igen, 65xf85-ben IPS panel van.

(#45580) avlisz80, az IPS panel miatt mondja, amúgy nem az. Abban viszont igaza van, VA-ról nem éri meg IPS-re váltani.

[ Szerkesztve ]

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#45587) avlisz80


avlisz80
tag

Na akkor nem kell tv-t venni!A 65'ból nem engedek az biztos nem vissza felé megyek méretbe!De amit mondotok 9005 fél milla annyit meg egy szaros tv-ért nem adok annyira jó nem megy!Most tényleg ISTEN MENTS HOGY ILYET VEGYEN valaki tv-k lennének?

Honor magic 6 pro,PS5,LG 77g2,JBL ES90,Klipsch R12SW,Onkyo 9050

(#45588) Celtis válasza PrinceHerceg (#45585) üzenetére


Celtis
veterán

Kár. Az XE már két éves modell és nem is kapható. Kisebbet nem akarok, a 9005 pedig már aránytalanul drágább. Ha rászánom az 500k-t, akkor már inkább egy 65-ös B8-as LG OLED, de nem fogom rászánni.

(#45589) TCr válasza hyperspace (#45586) üzenetére


TCr
veterán

Így van, az én értékrendemben az.
Ugyanis egy tévé, ami nem tud az 1000:1 kontrasztaránynál magasabb értéket produkálni, az számomra nem több képminőség szempontjából a belépőszintnél, négyká, X1 proci, meg Triluminos ide, vagy oda.

(#45587) avlisz80: nézd, a jelenlegi készüléked bolti ára sem ment 400e Ft alá.
Ha szeretnéd megtartani / megugrani azt a méretet és képminőséget, miből gondolod, hogy ennél olcsóbban kijössz ebből a történetből?
Félre ne érts, nem bántani akarlak, csak higgadj le és gondold végig logikusan.

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#45590) TCr válasza avlisz80 (#45587) üzenetére


TCr
veterán

Lejárt a szerkesztési lehetőség.

A 65XF9005 az, amivel fentebb tudnál lépni minőségben, ami jelenleg igen, fél millió Ft, viszont volt már 450 is.
Kifutáskor szerintem 400-450e Ft között lesz a vége.

A jelenlegi tévéd mennyibe került?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#45591) avlisz80


avlisz80
tag

Nem bántasz nem óvodás vagyok hogy megsértődjek,a véleményetekre vagyok kíváncsi legyen az bármilyen!A mostanit 280ért vettem Médiaba doboz nélkül de az nem érdekelt!Annyira nem szükséges másik tv sem csak egy ötlet volt!De a két tv /9005/8505-8577közt a 200e Ft különbség nekem nem éri meg!Egyszerű hétköznapi használatra kell a tv nincs szükségem a full full kategóriára tudok kompromisszumot kötni!Csak csodálkozom ezen a teljes ellenségeskedésen a 8505/8577 felé..

Honor magic 6 pro,PS5,LG 77g2,JBL ES90,Klipsch R12SW,Onkyo 9050

(#45592) blakey válasza avlisz80 (#45591) üzenetére


blakey
titán

Egy jóminőségű IPS meglepetést tud okozni pozitív értelemben. Nem könnyű olyan készüléket találni de van, főleg a felsőbb kategóriában és kalibrálva mértek már 1800:1-es kontrasztot ami korábban csak VA panelre volt jellemző. Bátran megveheted ha számodra megfelelő, jól beállítva nézhető este is, nem kell felkapcsolni semmilyen világítást, de a hangsúly a jó beállításon van.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#45593) Quqesz válasza Celtis (#45581) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Ott van az...

Tcr
Abban nem voltam biztos, hogy 65-ben is van-e.....

Nálam 55XF8505 muzsikál megelégedettséggel. Lehet jobb valakinek a VA, de egy jobb ips sem olyan rossz(vétvégén neztem VA panelt nagy nappaliban...hát oldalról fakó volt rendesen a vizicsávó)

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#45594) TCr válasza avlisz80 (#45591) üzenetére


TCr
veterán

"Csak csodálkozom ezen a teljes ellenségeskedésen a 8505/8577 felé."

Nézd, ha valaki (ahogy Te is tennéd) jó minőségű VA-ról vált IPS-re, az bizony kemény kompromisszumokkal járhat, ezt a saját bőrömön tapasztaltam.
Ezért írtam, hogy próbáld meg valahol megnézni "otthoni" körülmények között.

A jelenlegi készüléked olcsóbban vetted, mert kiállított darab volt, ha váltani szeretnél és nem szeretnéd lentebb adni (meg ugye árban fentebb menni), akkor javaslom, hogy a következő tévédet is próbáld meg hasonló módon "kifogni".

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#45595) hyperspace válasza Quqesz (#45593) üzenetére


hyperspace
őstag

Minden panelnak van előnye/hátránya, ez igaz a VA-ra is. Széles nappaliban IPS jobb, sötét szobában VA, stb, amit már sokszor leírtak itt. :)

(#45591) avlisz80, meg kell nézni a kiállított TV-ken, melyik jó neked. va vs ips
Amúgy a 65xf7596 és 65xf7096 típusok VA panellal vannak. [link]

[ Szerkesztve ]

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#45596) Celtis válasza Quqesz (#45593) üzenetére


Celtis
veterán

Köszi, ezt nem tűnt fel eddig.

A 65XF7596-ről mi a vélemény? Mivel jellemzően minden képjavítót ki szoktam kapcsolni, illetve eddig ugyan egy HDR képes Samsungom* volt, de a HDR nem jött be, úgy gondolom, hogy sokat nem veszítek vele. Vagy tévedek?

*9 hónapig próbált szívtani a Samsung, de végül visszakaptam az árát a 60KS7000 nevű ipari hulladéknak. TV vételnél szabályszerű időközönként megakadt a képe, de teszteken olvastam, hogy az újabb típusokban sincs javítva.

(#45597) dancsuri válasza avlisz80 (#45587) üzenetére


dancsuri
veterán

Hibátlan :K

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#45598) Celtis válasza Celtis (#45596) üzenetére


Celtis
veterán

B.ssza meg. Felemelte a MM a 65XF7596 árát.

(#45599) merqree válasza Celtis (#45598) üzenetére


merqree
őstag

Az online árnál olcsóbb, ha bemész a boltba. Tapasztalat és az eladók is megerősítették, hogy egy ideje az online ár mindig magasabb, mint a bolti ár a MM-ben.

(#45600) Celtis válasza merqree (#45599) üzenetére


Celtis
veterán

Fontos nekem az elállás lehetősége.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.