Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46801) odrif válasza salapp (#46800) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Köszönöm!

20 éve a Prohardveren

(#46802) re_mod


re_mod
tag

Sziasztok!

Telekomnál néztem ki az 55xf9005 készüléket érdekelne milyen szinten müködik rajta jelenlegi állás szerint az android rendszer. Mennyire smooth a rendszer ill. stabilitás lagok ilyesmi milyen a felhasználói élmény más készülékekhez viszonyítva (Tizen, WebOS, stb.)?

(#46803) se000 válasza odrif (#46801) üzenetére


se000
tag

És hogy vagy megelégedve a 65 -ös sony -val?

[ Szerkesztve ]

(#46804) odrif válasza se000 (#46803) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Nekem tetszik.
Nagyon szép a képe, viszont mert viszont is van.
A hangja.
Na az nem jön valahogy be.
De nyilván ez ki van találva, hogy megvedd a házimozit is.

[ Szerkesztve ]

20 éve a Prohardveren

(#46805) salapp válasza odrif (#46804) üzenetére


salapp
addikt

Sokan panaszkodnak a hangjukra, de én azt tapasztaltam, nagyon nem mindegy, falon van-e, ha állványon, akkor milyen távolságra van a tévéállvány lapjától a tévé alsó széle.
Nekem sikerült eléggé jóra beállítani.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#46806) sting2 válasza salapp (#46805) üzenetére


sting2
addikt

Bizony, az akusztikai tényezők nagyban tudják befolyásolni az amúgy lapos hangú tévéket.
Nálam is egy kifejezetten Hifi elvárásoknak megfelelő állványon(Galgahang) van a saját talpán a kijelző és napokig tologattam rajta, előre - hátra a faltól megfelelő távolságra,így egész jó eredményt kaptam.
Azóta persze, kapott egy Soundbar-t, de ennek érkezéséig elég jól elvoltam a megfelelő beállítással is.

[ Szerkesztve ]

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#46807) walter70 válasza odrif (#46804) üzenetére


walter70
tag

Nekem a kép beállításárara szinte tökéletes az Rtings [link] . Csak a fényerőn emeltem kicsit.

(#46808) Celtis válasza re_mod (#46802) üzenetére


Celtis
veterán

A képe miatt vedd meg, ne az android miatt. Más rendszerekhez képest sokkal több appot tudsz felrakni és nem vagy a gyártó kezében, hogy egyik percről a másikra egy appot kivegyen.
Cserébe a rendszer nem felhasználóbarát. A legnagyobb különbség, hogy a home menü leállítja az aktuális lejétszást, fekete lesz a háttér.

De amúgy nem mindegy? Amit akarsz el tudod indítani. Lehet, hogy 2 másodperccel tovább tart mint egy LG-n, és? Egyébként ezt tudod legegyszerűbben egy boltban kipróbálni. Ami nekem smooth, neked lehet túl lassú vagy fordítva.

[ Szerkesztve ]

(#46809) < CyberBob >


< CyberBob >
őstag

Sziasztok!

Egy 55-XF9005 tv-n a beépített lejátszót használva hogyan lehet képarányt változtatni?
Néhány 16:9 -es sorozatnál pár centis fekete csík van alul felül pedig a felbontás 1920x1080.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#46810) Quqesz válasza salapp (#46805) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Csatlakozom. Nekem szintén a lábain van és meg vagyok vele elégedve. Persze filmezésnél megy ki házimozira.

Amúgy 6 hónapos az 55xf8505 nálunk és szeretjük, sőt sokmindent szeretünk visszanézni vele. A kép minősége és a színek is jobban tetszenek, mint a régi Sharp tv-n. Nekem egyetlen dolog nem tetszik, mégpedig az usb kezelése, amíg a mappa és fájllistát betölti. Na az szenvedés, de aztán flottul lejátszik mindent(gyári lejátszó). Próbáltam másik lejátszókat is(kodi, mxplayer, vlc), de az 5.1 akkor nem megy ki az optikán.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#46811) icemad válasza Quqesz (#46810) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Gyárival van 5.1 optikán?

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#46812) odrif válasza walter70 (#46807) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Köszi!
Amit még kedveltem volna, ha a távirányító gombjai világítanának a sötétben.

20 éve a Prohardveren

(#46813) walter70 válasza odrif (#46812) üzenetére


walter70
tag

Igen,az elég jó dolog,de szerintem jól vannak elrendezve a gombok.Pár nap kellett,hogy az Lg-ről átálljak,most már egyből megtalálom ami kell.

(#46814) Quqesz válasza icemad (#46811) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Igen. Ha usb-n lejátszól a gyári lejátszóval, akkor igen.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#46815) PrinceHerceg válasza < CyberBob > (#46809) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

A beépítettben sehogy, szóval tegyél fel KODI-t vagy vmi más szimpi média apk-t! :K

(#46816) asipos0228


asipos0228
tag

Sziasztok,

a segítségeteket kérném, mert elvesztem valahol a 4K HDR, a 1080 beállításoknál egy 65XF9005-ben.

A problémám: konkrétan egy dekával nem látom szebbnek pl az Oblivion 4K UHD-t az openmatte-s 1080-s verziójánál. Sőt.
Cinema Pro beállításban a 4K-s az sötétebb és mintha "tompább, életlenebb" lenne. Úgy tudtam nagyjából orvosolni, hogy átállítottam Cinema Home-ra és a Sötét Részek Fényerő Szintjét felveszem 50-ről 74re.
Így viszont a Dune menu fehér betűi kiégetik a szememet...

Van ötletetek, hogy hol van elkefélve? Csak mert abba nehéz belenyugodni, hogy a 4K az rosszabb minőség, mint a 1080...

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#46817) hyperspace válasza asipos0228 (#46816) üzenetére


hyperspace
őstag

Lehet magával az anyaggal van probléma. Kivéve, ha lemez a forrás. Lemez a forrás? :)

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#46818) asipos0228 válasza hyperspace (#46817) üzenetére


asipos0228
tag

:D öööö. nem. Virágbolti. A 4K-s az 55,7 GB, a 1080-as az 15,7. Gondoltam majd jól meglátom a különbséget, de nem.
Ugyanez a problémám a Ready player one-nal is- bár ott nincs ekkora méretbeli különbség. A Black hawk down-t már el sem merem indítani, mert csak felhúzom magam :)

kb 2,5 méterről nézem a 65 coll-t. Mondjuk az Oblivionnál kb 8:30 környékén, amikor a stadionba berepül és felülről mutatják, akkor konkrétan szebb a 1080-as. Ettől kapok hülyét.

[ Szerkesztve ]

(#46819) hyperspace válasza asipos0228 (#46818) üzenetére


hyperspace
őstag

Akkor gondolom Trinity REMUX változat van nálad, nem szabadna rossznak lennie. Az igazság az, hogy én is most néztem meg a z Open Matte verziót, az tetszett nekem is (igaz 3 méternél messzebbről nézem a 49-et). Lerántom majd a 4K verziót és ránézek.
Mivel játszod le? Én asztalival letöltöm, és pendrive-ra teszem rá, ami megy a TV-be. Eddig egy 4K-val sem volt gond, látni lehetett a különbséget.

[ Szerkesztve ]

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#46820) Celtis válasza asipos0228 (#46816) üzenetére


Celtis
veterán

Sötét Részek Fényerő Szintjét felveszem 50-ről 74re

Akkor ott valami alapvető probléma van.

HDR módba vált a TV? Próbáld meg legalább a sample-t a TV saját playerével lejátszani, illetve összehasonlítani a külső lejátszóval.

(#46821) salapp válasza asipos0228 (#46816) üzenetére


salapp
addikt

Sötét részek fényerőszintjét legfeljebb kicsivel 50 alá illik vinni, ha az jobb kontrasztot ad.
Kíváncsi leszek, mi hoz megoldást majd.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#46822) TCr válasza salapp (#46821) üzenetére


TCr
veterán

Illetve 1-2 értékkel fentebb venni, ha a sötétebb részeletek úgy kívánják.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#46823) salapp válasza TCr (#46822) üzenetére


salapp
addikt

Hát, elhiszem, de állítottunk már be pár XE/XF9005-öt és még mindig csak le kellett venni 1-2-vel az értékét.
Amúgy tegnap néztünk egy részt az Our Planet-ből, zseniális képet varázsolt a 9005-ös.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#46824) TCr válasza salapp (#46823) üzenetére


TCr
veterán

Nekem az XE85-ön ez alapján 52-re kellett venni.
Tudom, hogy ront a kontraszton, de ezt nemrég megoldottam egy tévé mögötti ledsorral. :)
Most a filmeknél az alsó-felső fekete sáv még sötét szobában is olyan fekete, mintha OLED-et néznék. :)

Mivel tesztelted az XE/XF90-et, ami alapján lentebb vetted 50-ről?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#46825) asipos0228 válasza hyperspace (#46819) üzenetére


asipos0228
tag

Igen, a trinity- remux és az Open matte Hybrid Blueray DTS a 1080-as.
A kérdéses részlet 8:11- 8:50-ig. Mind a Jack ruháján lévő varrott bizbasz, mind a füves rész amikor felbukkan, mind a stadion és környéke a berepülésnél sokkal szebben néz ki a papiron gyengébb 1080-as verzióban.

Ha rájössz valamire, ne tartsd magadban :)

Ja, egyébként imádom ezt a tv-t, csak nem értem hogy miért nem vágom hanyatt magam ugyanattól a fimtől 4K-ban...

Celtis: Igen, átvált. Ilyenkor a menüben látom, hogy HDR a jobb felső sarokban, másrészt a fényerő max-szon lesz.

Talán úgy tudnám körülírni, hogy ugyanazt a filmet nézem, egy sötét színű szunyogháló mögül.

[ Szerkesztve ]

(#46826) TCr válasza asipos0228 (#46825) üzenetére


TCr
veterán

Engedj rá 1-2 normálisabb demót, az majd hanyattvág.
Vagy a Planet Earth II-t, referencia minőség.

"Talán úgy tudnám körülírni, hogy ugyanazt a filmet nézem, egy sötét színű szunyogháló mögül."

Tipikusan arra utal, amikor a "mozgás" képi beállítás "tiszta" módra van állítva.
BFI = black frame insertion = minden képkocka közé beszúr egy fekete képkockát.
Nézd meg a beállításaid HDR módban, kapcsolj ki minden mozgásjavítást.

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#46827) Quqesz válasza TCr (#46824) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Én is ilyen videókkal teszteltem, egész jól be lehet vele lőni sztem is.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#46828) asipos0228 válasza Celtis (#46820) üzenetére


asipos0228
tag

ugyanezt a részletet leteszteltem a saját lejátszójával. a 1080-as open matte, cinema pro beállításban sokkal világosabb, a részletek jobban kivehetők - Az admin csaj ruhája szélén a szövetszálak, a tomkrúz biztonsági övének a varratai, a vállrésznél lévő varrások, a füves szakasz zöldes színe, a stadion külső részén a kőtörmelékek.

4K HDR-ben mindez 'mosottabb' és sötétebb. Pause-álva állítgattam a cinema pro-ról - hát szerintem minden más beállításon világosabb és szebb. De úgy érzem, hogy máshol lesz a probléma. Valahol a speciális beállításoknál....

És még felmerült bennem az is, hogy mivel az open matte teljes képernyős, ezért jobban látom az apróbb részleteket.

Mindenesetre a stadionos nagytotálnál kimerevítve a képet, nagyon látványos a különbség a cinema pro és home között.

[ Szerkesztve ]

(#46829) TCr válasza asipos0228 (#46828) üzenetére


TCr
veterán

"Valahol a speciális beállításoknál..."

Egyértelműen.
Az előbb írtam le.

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#46830) asipos0228 válasza TCr (#46829) üzenetére


asipos0228
tag

A motion flow True cinema módban volt - ezt most kikapcsoltam.A film üzemmódot is.

jelenleg a speciális kontrasztjavítás és az automatikus helyi képhalványítás van közepesen, az XDR meg magas-on.

A Planet earth 2 meg gyönyörű.
Csak van egy csomó olyan filmem, ami megvan jó minőségű 1080-ban és 4K-ban is. És látni szerettem volna a különbséget.
És lehet, hogy egy vakteszten nem mennék át..... És ez az ami bosszant.
Meg az, hogy nem lenne semmi bajom, ha nem kezdtem volna tesztelgetni, összehasonlítgatni őket...

[ Szerkesztve ]

(#46831) TCr válasza asipos0228 (#46830) üzenetére


TCr
veterán

Egyrészt virágbolti, ilyen-olyan bitrátájú filmekről beszélünk, másrészt egy rakás film készült úgy, hogy FHD a max felbontása, azt utólag húzták fel 4K-ra.
Nem mérvadó alapok a felbontásbeli különbség összehasonlításához.
Egyetlen mérvadó dolog van: ugyanazon film, ugyanazon 4K lejátszóval, gyári UHDBD és sima BD lemezeken.

Javaslat: a speciális kontrasztjavítást tedd közepesről alacsonyra. Közepes állásban eléggé elmaszatolja a színeket.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#46832) asipos0228 válasza TCr (#46831) üzenetére


asipos0228
tag

oké, akkor nem görcsölök rá. Amiket mondtál, azokat visszaveszem.

Kérdés: Használsz olyan tesztfilmet, aminél látványosan kijön a 2 verzió közötti különbség? Megnézném a tékában, csak hogy megnyugodjak, hogy nincsen baj a látásommal.

Esetleg, ha van időtök és kedvetek, akkor kölcsönözzétek ki a két verziót, amit megemlítettem és hasonlítsátok össze Ti is.

Mindenkinek köszönöm a segítséget!

(#46833) < CyberBob >


< CyberBob >
őstag

Erre [link] senki. A gyári lejátszóval hol lehet képarányt váltani?
PC-n nézve nincs fekete csík.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#46834) asipos0228 válasza < CyberBob > (#46833) üzenetére


asipos0228
tag

home gomb, jobbra fent óra mellett a Beállítások, Megjelenítés, Képernyő beállítás. Remélem ezt kerested.

[ Szerkesztve ]

(#46835) Celtis válasza asipos0228 (#46828) üzenetére


Celtis
veterán

Szedem őket, megkukkantom a saját TV-men.

(#46836) asipos0228 válasza Celtis (#46835) üzenetére


asipos0228
tag

kiváncsi vagyok a véleményedre!!

(#46837) TCr válasza asipos0228 (#46832) üzenetére


TCr
veterán

Ránézek majd én is.
A BHD-tól látatlanban megmondom, hogy semmit ne várj, megvan eredeti BD-n, pocsék a képminősége.
Kizárt dolog, hogy 4K-ra felhúzva egy hangyányit is jobb legyen.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#46838) salapp válasza TCr (#46824) üzenetére


salapp
addikt

Mi mindig az itt a fórumon ajanlgatott tesztábrákkal (AVS HD 709) lőttük eddig be.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#46839) asipos0228 válasza TCr (#46837) üzenetére


asipos0228
tag

Így mindjárt más. Esetleg tudsz olyan filmet, aminél megéri kikölcsönözni a teljes BHD-s verziót, mert eldobom a hajamat és csettintek, hogy Vot Éta da?

[ Szerkesztve ]

(#46840) asipos0228 válasza asipos0228 (#46839) üzenetére


asipos0228
tag

találtam egy 81,74GB-os Ready Player One 2160p UHD Bluray-t.
Ha itt sem látom a különbséget a 1080-hoz képest, akkor tökön szúrom magamat a szomszédot (Imre bá).
:D

[ Szerkesztve ]

(#46841) vlevi válasza asipos0228 (#46840) üzenetére


vlevi
nagyúr

Olyat keress, ami valódi 4K, nem felskálázott. Itt azt írják, hogy a Ready Player One nem 4K-ban készült.
[link]
De a valódi 4K filmekkel is az szokott a gond lenni, hogy utómunkával ráhajítják a film graint, hogy jó szemcsés legyen, és attól lásd részletesnek.
Én pl. a Blade Runner 2049-t néztem meg, nem sok különbséget láttam. Persze a Szárnyas fejvadász színvilága (éjszaka, ködben) nem a legjobb példa a HDR-re.
Dunkirk. Hát, esetleg.

(#46842) dancsuri


dancsuri
veterán

Csak érdekesség

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#46843) asipos0228 válasza vlevi (#46841) üzenetére


asipos0228
tag

köszi! Oldal mentve.
Egy pár meg is van a real-ek közül: Robin Hood, Rogue one,Solo.
Csak le kell szedni egy jó 1080p-s verziót is az összehasonlításhoz.

[ Szerkesztve ]

(#46844) TCr válasza asipos0228 (#46839) üzenetére


TCr
veterán

"Esetleg tudsz olyan filmet, aminél megéri kikölcsönözni a teljes BHD-s verziót..."

Ezt a kérdést nem értem.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#46845) asipos0228 válasza TCr (#46844) üzenetére


asipos0228
tag

Nem is kell. Hülyeséget írtam. Elnézést.

A Real vs fake 4K listából választok pár filmet, amivel le tudom tesztelni.

(#46846) TCr válasza asipos0228 (#46845) üzenetére


TCr
veterán

Itt vissza is kanyarodnék oda, hogy Planet Earth II.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#46847) < CyberBob > válasza asipos0228 (#46834) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Az a rész meg van csak minden beállítás halvány.

[ Szerkesztve ]

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#46848) asipos0228 válasza < CyberBob > (#46847) üzenetére


asipos0228
tag

én első körben az info gombnál keresnék rá a szószedetben a képméretezésre. Ott csak leírják a kritériumokat.
Mert vagy valami automata beállításban van, vagy pl a cinema módnál nem lehetséges állítani (ez egy példa volt, nem konkrét)

(#46849) Celtis válasza < CyberBob > (#46833) üzenetére


Celtis
veterán

Pedig kaptál választ korábban #46815
A belső lejátszó buta mint a föld. Viszont valószínűleg a helyes képarányban játssza le a filmet. Ha ragaszkodsz a képarány torzításhoz, akkor Kodi.

(#46850) < CyberBob > válasza Celtis (#46849) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Nem akarom a képet torzítani, jó az nekem pixel pontosan.
Pl. a Stranger Things sem tölti ki teljesen a képet miközben pc-n nézve igen.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.