Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1251) radi8tor válasza Mankó (#1250) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Este zavaró fény? :)
Persze, aki nappal 3D-zik azt megértem, de moziélményt nem lehet világos szobában teremteni.

Nem amiatt fájt a szemetek, mert túl mélyre volt állítva a 3D térhatás?

⭐ Stella

(#1252) Mankó válasza radi8tor (#1251) üzenetére


Mankó
veterán

Lövésem sincs mire volt állítva, na de már 10 sec után?
Sonynál én csak annyit találtam a 3d beállításnál, hogy +– 1 2 és persze 0-án a legjobb. Van más értelmes beállítás is csak elsiklottam rajta?

(#1253) radi8tor válasza Mankó (#1252) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Általában csak ennyi van. Van ahol több lépcsőben állítható.
Nem véletlenül vettünk SONY-t. ;]

⭐ Stella

(#1254) Mankó


Mankó
veterán

Furcsa kattogásokat hallok néha a tv hátulja felől, mintha relék kattognának, amikor beállításokat eszközölök.
Másnak is szokott ilyen lenni?

(#1255) radi8tor válasza Mankó (#1254) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nekem csak a műanyag káva ropog, amikor melegedik be és kikapcsolás után, mikor hűl le a TV.

⭐ Stella

(#1256) Mankó válasza radi8tor (#1255) üzenetére


Mankó
veterán

Lehet, hogy azt hallom én is. Majd hallgatózok még.

(#1257) krx21 válasza Mankó (#1254) üzenetére


krx21
nagyúr

Nekem mindig bekapcsol a frissítési időpontban (hallom a relét...)
Csak az a érdekes, hogy az automatikus frissítés ki van kapcsolva...
Az időpontnál, meg mindig van valamilyen szám adat írva... Amit gondolom nem kellene figyelembe venni, ha ki van kapcsolva az automatikus frissítés...
Mitől lehet akkor? Ti tapasztaltok ilyet?

(#1258) Warck válasza krx21 (#1257) üzenetére


Warck
tag

Az enyém nem kattog, semmi ilyesmit nem csinál. Ki van kapcsolva az automatikus frissítés és nincs gond.

(#1259) krx21 válasza Warck (#1258) üzenetére


krx21
nagyúr

Nálam is ki van kapcsolva, de mintha nem venné figyelembe... :F

(#1260) radi8tor válasza krx21 (#1259) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az a HDMI-n keresztüli vezérlés is ki van kapcsolva? Emiatt csak később megy mély álomba a TV.

⭐ Stella

(#1261) krx21 válasza radi8tor (#1260) üzenetére


krx21
nagyúr

Az lehet, hogy nincs... Kikapcsolásnál egy jó 5 perc múlva hallom, hogy kattant a relé...
De a frissítéshez is köze lehet?

(#1262) radi8tor válasza krx21 (#1261) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem tudom.

⭐ Stella

(#1263) Chalez


Chalez
őstag

Üdv a klubban emberek! Tegnapi naptól egy kis 46HX750 nagy gazdái lettünk. :)
250k volt a készülék, vadi új dobozos, sose használt darab...éééééééés: 2db szemüveg volt hozzá ajándékba! :)
SD adással és internetes HD tartalmakkal tudtuk eddig tesztelni, de így is nagyon jó a minősége, és szépek a színei. Az igazi tesztelésre még sajna várni kell 1.5 hónapot (a barátnőmnél van a TV, nálam meg az i2500k+AMD6870) mert akkor költözünk össze. Akkor viszont megkínálom számítógépen keresztül PowerDVD 12 segítségével 2D és 3D mkv tartalmakkal...ahogy a régebbi LG 42lw4500-nál is csináltam...
Mivel a barátosném T-nél dolgozik...így valószínű, IPTV családi + HD díjcsomagra fogunk benevezni.
Egy fontos kérdésem lenne még, ha esetleg valaki tudna rá válaszolni...

Ki lehet-e számítógép által átküldött 2D és 3D tartalmak lejátszása esetén a Motionflow nevű szenzációs találmányt kapcsolni? :D Engem ugyanis határozottan zavar az általam látott szappanopera effektus... :DDD

(#1264) enterlaci válasza Chalez (#1263) üzenetére


enterlaci
senior tag

Grat hozzá! És igen jó áraban vettétek, tök jó! :-)
Motionflow-t ki lehet kapcsolni Pc-s tartalomnál is.

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#1265) radi8tor válasza Chalez (#1263) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Persze, minden bemenetnél külön állíthatóak az effektek, stb-k.

⭐ Stella

(#1266) m3gtr válasza Chalez (#1263) üzenetére


m3gtr
senior tag

Csak nehogy addigra a barátnőd a tévét válassza helyetted :DD
Inkább valami normális BD 50 ISO-val próbáld ki mint ilyen hulladék mkv-val.

[ Szerkesztve ]

Asus Prime z590- i7 11700kf 3.6 -Asus Radeon RX 6800 16G 2 x16 gb ram 3200mhz Kingston FURY Beast

(#1267) radi8tor válasza m3gtr (#1266) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Akarod mondani Bluray lemezzel próbálja ne mkv-val.

Ne warezoljunk plz. :R

⭐ Stella

(#1268) m3gtr válasza radi8tor (#1267) üzenetére


m3gtr
senior tag

Így van ez a helyes megfogalmazás :)

[ Szerkesztve ]

Asus Prime z590- i7 11700kf 3.6 -Asus Radeon RX 6800 16G 2 x16 gb ram 3200mhz Kingston FURY Beast

(#1269) Chalez


Chalez
őstag

Köszi a tippeket! :-) Azért azt elárulom, h nem a barátosnémnak volt a TV a legfontosabb...
Csak remélem, h nem fog beleszerelmesedni helyettem :DDD
Blu-ray lemez lesz a tuti, semmi kétség! :-)

(#1270) GermAntec


GermAntec
csendes tag

Én már 2 hónapja vagyok boldog gazdája egy 40HX850-nek. Nekem ez a tévé szerelem volt első látásra még tavaly, amikor megjelent. Borzasztó szép képe volt, amikor láttam, mindig gondoltam, vagy plazma, vagy ha LCD tévét veszek, akkor már legyen valami komolyabb darab. Csak akkor még csillagászati ára volt, de mostanra lement, úgyhogy 280-ért már elég jó vétel volt sztem. Persze vannak hiányosságai, főleg a koreai csodákhoz meg az idei modellekhez képest (médialejétszás főleg) de a képminőség ezt nekem bőven kárpótolja.
Aktív 3D szermüveg volt hozzá 2 db, a BR750-es típus, hát az kb. a passzív szermüvegeket szégyeníti, olyan könnyű és vékony.
MM-ben vettem, utolsó darab volt, az eladó rá is akart beszélni az új W805-re, kicsivel drágábban, de valahogy nem győzött meg a képe, ill, a HX850-nek a dizájnja is praktikusabb nekünk (6 fokban hátrafele döntött, nekünk alacsonyan van a tv állvány, ami pont hasznos, ill. GorillaGlass üveg bevonata van, ha esetleg a kislányom szeretné megkopogtatni a képernyőt, akkor remélem megvédi a panelt :-)
A médialejátszás hiányosságai is orvosolhatók, NTFS helyett exFAT-ra formázom a pendrive-ot, ill. mkv-ből m2ts-be átrakom az anyagot tsMuxeR GUI-val és azt frankón lejátssza, minőség változatlan marad.
Persze később majd blu-ra lesz, vagy PS3 de addig ez is jó megoldás, főleg a 3D-s anyagoknál.
DVB-T tunert is beélesítettem rajta, vettem egy sima kültéri antennát 6 ezerért, kiraktam az ablakrácsra, azt gyönyörű képet ad vele a HD adásoknál ingyen.

(#1271) radi8tor válasza GermAntec (#1270) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Üdv a topicban! :)

⭐ Stella

(#1272) Fandango


Fandango
veterán

En is beleptem a mai napon a klubba, 40HX751 keszulekkel, jelenleg ismerkedek vele es allitgatom. Fantasztikus egy tv. :C

(#1273) Fandango


Fandango
veterán

Egy kerdes, beregisztraltam a tvt a sony honlapjan, es ott ir ilyen 5 evre kiterjesztett garanciat es alatta egy kodot, az most mi?

(#1274) krx21 válasza Fandango (#1273) üzenetére


krx21
nagyúr

Lehet, hogy avval a kóddal igazolod a sikeres regisztrációt...

(#1275) radi8tor válasza Fandango (#1273) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Azt a kódot SONY márkaboltban veheted meg jó pénzért.

krx21: regisztrációhoz nem kell semmilyen kód csak a termék sorozatszáma. Igaz nem is jár sok előnnyel a regisztráció.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#1276) krx21 válasza radi8tor (#1275) üzenetére


krx21
nagyúr

Kivéve ha jár a termékhez valami hasznos kártya (promóciós kártya)... Amin rajta van például az a kód, amivel a Z telefont lehetett igényelni... Én egy hónapot vártam rá...

(#1277) radi8tor válasza krx21 (#1276) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ja, azt nem tudtam hogy ilyen netes regisztráció után adják.
Nekem PS3-at együtt adták át a boltban a TV vásárlásakor.

⭐ Stella

(#1278) krx21 válasza radi8tor (#1277) üzenetére


krx21
nagyúr

Elég nehézkes procedúra volt... Franciaországba kellett postázni 4db dokumentumot (kártya, számla másolata, regisztráció igazolásának nyomtatott változata stb...)
A telefont is Franciaországból küldték... Szóval 1 hónap kereken volt a várakozási idő.
Erről az akcióról különösebb részleteket itt Magyarországon nem is tudtak nagyon mondani a Sonyék...
A központi franciaországi Sony intézte az egészet itt Európában...

(#1279) nismoka válasza krx21 (#1278) üzenetére


nismoka
addikt

Milyen részleteket? A lényeg hogy a telefon megvan nem?! ;)

(#1280) krx21 válasza nismoka (#1279) üzenetére


krx21
nagyúr

Nem tudták megmondani, mikor jön a telefon, megfelelő volt-e a regisztrációm, amit a borítékba kellett tenni, hol tart a folyamat... Tehát evvel kapcsolatban nem lehetett kommunikálni semmit...
De persze a lényeg, hogy megérkezett nagy nehezen... :K

(#1281) radi8tor válasza krx21 (#1280) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Gondolom azért intézte a Francia SONY, mert el akarták kerülni a visszaéléseket. :U

⭐ Stella

(#1282) Fandango


Fandango
veterán

Na tudtam egy kicsit tesztelgetni a tv-t, a kepet sikerult talan megfelelore beallitani. A kep csodalatos, egy uj elmeny a 24" monitor utan ez a meret. A 3D szemuveg (250es tipus) tenyleg nem egy kenyelem bajnok, az orrnyerget elegge nyomja es a szara is a fejemet, bar en eleve szemuveges vagyok, de ez akkor is kenyelmetlen. 3D-t csak a netes tartalmakkal tudtam kiprobalni, de teljesen korrekt, nem faj se a fejem se a szemem tole, igaz sokat nem fogom ezt a funkciot hasznalni, de azert neha jo lesz. A wifit pillanatok alatt beallitotta magatol, nem szakad es kelloen gyors. Hirtelen ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#1283) krx21 válasza radi8tor (#1281) üzenetére


krx21
nagyúr

Az biztos... Mindent leellenőriztek, végigkövettek...

(#1284) radi8tor válasza Fandango (#1282) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mostanában a FuSo alkalmazást használom a TV-n. Vissza lehet nézni a magyar adások felvételeit Interneten keresztül.

⭐ Stella

(#1285) Fandango válasza radi8tor (#1284) üzenetére


Fandango
veterán

Fuso van a tv appok kozott alapbol, vagy az androidos verzio tobbet tud?

(#1286) radi8tor válasza Fandango (#1285) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

TV-ben telepítve van. :K Csak ezt az Andro linket találtam.

⭐ Stella

(#1287) Warck válasza radi8tor (#1286) üzenetére


Warck
tag

Én régen néztem rá a Fuso-ra de sajnos, csalódás volt főleg az amit a pro 4 és társai művelnek. Lehet,hogy azóta változott a helyzet. Mert amikor én nézegettem, nem volt még zene hallgatás. De jót is mondjak a viasat korrektül végezte a tartalom meg osztást, ha többiek is ezt a jó példát követnék akkor, a Fuso igazán jó lenne. Mert az elképezés jó. de a tartalom szolgáltatók, nem nagyon osztozkodnak, persze van kivétel is.

[ Szerkesztve ]

(#1288) Sup


Sup
tag

Sziasztok, a szakértők segítségét kérném. Tudtok nekem ajánlani egy led tv-t, ami 130 ezer forint körül mozog, és a lényeg hogy PS4-hez kell, szóval egy olyan tv ami a legideálisabb a játékhoz. Nézegettem neten a tv-ket, de most h olvasgattam a fórumot rájöttem h van jó pár dolog amit sehol se említenek, és ki tudja mit nem említenek még meg. Ezt a tévét néztem ki, de most olvastam h igazából csak 50Hz a panel benne, de 200-t tud digitálisan.Köszönöm előre is a segítséget.

Sony KDL32W650ABAEP

(#1289) krx21 válasza Sup (#1288) üzenetére


krx21
nagyúr

Így van, de nem digitálisan :N , hanem a háttérvilágítást vibráltatja...
Az első igazi 100Hz-es az már a W805-ös sorozat, persze jóval drágábban...
Olcsón 100Hz-est a Sony idei palettájából nem találsz, hacsak nem tavalyit...
Samsung F6400, nem tetszene? Igaz kicsit magasabb input lag-ja van...

[ Szerkesztve ]

(#1290) nismoka válasza krx21 (#1289) üzenetére


nismoka
addikt

Komolyan ez a 100Hz mizéria...áhh.

[ Szerkesztve ]

(#1291) krx21 válasza nismoka (#1290) üzenetére


krx21
nagyúr

Szerintem LCD TV esetében fontos, mint tanyára a villany... :K

(#1292) nismoka válasza krx21 (#1291) üzenetére


nismoka
addikt

Szerintem csak sportnál jó valamire a valós 100Hz, filmeknél, játéknál kikapcs mert artifaktol, hibázik stb.

[ Szerkesztve ]

(#1293) krx21 válasza nismoka (#1292) üzenetére


krx21
nagyúr

Be lehet azt állítani jól... :K De akinek nem tetszik, kikapcsolja...

(#1294) nismoka válasza krx21 (#1293) üzenetére


nismoka
addikt

Artifaktol az mindenhogyan, teszteltem eleget. Ki is kapcsolom, a mozizás az menjen olyan FPS-el ahogyan felvették, majd ha bevezetik a 48p-t az lesz az igazi. ;) A játékhoz meg aztán végleg kilőve a 100Hz!

[ Szerkesztve ]

(#1295) Sup válasza krx21 (#1289) üzenetére


Sup
tag

Ez a samsung pl hány Hz igazából, és pl ez a samsung ez jobb tv, vagyis jobb a játékhoz mint a sony ? Vagy van olyan tavalyi sony, ami jobb mint ez a samsung? Ez a játékmód ami a samsungokban van, ez jó amúgy vagy ilyen parasztvakítás?

nismoka: mi az h artifaktol, mert google alapján se értem h ez mit jelent?? És akkor ez a herz dolog nem is számít játéknál, csak az input lag mondjuk??

[ Szerkesztve ]

(#1296) nismoka válasza Sup (#1295) üzenetére


nismoka
addikt

Hibázik, pld szétcsúsznak képrészletek. Játék mód nem véletelen kapcsolja ki a 100Hz-et, növeli az input lagot is.

(#1297) radi8tor válasza Sup (#1295) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Samsung topic. ;)

⭐ Stella

(#1298) Sup válasza nismoka (#1296) üzenetére


Sup
tag

Nah most akkor a Hz nem számít, sőt ront, de az input lag számít, de viszont a Hz kikapcsolása javít a képen, de nő az input lag, ami viszont ront a játék élményen.

(#1299) Sup válasza radi8tor (#1297) üzenetére


Sup
tag

Nem akarok samsungozni , csak szóba került a samsung, én sony-t tervezek venni, de ha ár/érték arányban jobb egy samsung akkor sajnos a pénz dönt

(#1300) radi8tor válasza Sup (#1299) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Sajna SONY ennél drágább kategória.
Van egy ilyen LCD topic. Olvass bele, keress rá 150 000-re mások is keresnek ilyen kategóriában. :K

⭐ Stella

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.