Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1601) krx21 válasza Warck (#1600) üzenetére


krx21
nagyúr

Igen, azért írtam, hogy a HX75x szerintem csak 100Hz-es...

(#1602) konyi79 válasza krx21 (#1598) üzenetére


konyi79
addikt

Nem, a HX75 sorozat 200Hz :
Mozgás javítása Motionflow XR 400 Hz kép/másodperc (Hz) 200 Hz (sony.hu)

HX85:
Mozgás javítása Motionflow XR 800Hz kép/másodperc (Hz) 200 Hz (sony.hu)

Tehát a 85 széria többet villogtat

Kicsit szétcsúszik bemásolva, inkább így és így

Mindkettőben 4x high speed panel

[ Szerkesztve ]

(#1603) konyi79 válasza konyi79 (#1597) üzenetére


konyi79
addikt

Egyébként az i-manualban ennyit találni a beállításokról:
[Motionflow] [Egyenletes]: Lágyabb képmozgást biztosít, ami különösen filmalapú tartalom esetén hatékony.
[Normál]: A képen látható mozgásokat lágyabbá teszi a normál használathoz.
[Tiszta]: Nagy sebességű képi tartalom esetén csökkenti a mozgás által okozott elmosódást, miközben a fényerőt megtartja.
[Tiszta plusz]: A [Tiszta] beállításnál nagyobb mértékben csökkenti a mozgás által okozott elmosódást a nagy sebességű képi tartalom esetén.
[Impulzus]: Az eredeti képminőséget adja vissza. Moziszerű képet biztosít, mely vibrálhat.
[Ki]: Akkor használja ezt a beállítást, ha az [Egyenletes], [Normál], [Tiszta], [Tiszta plusz] vagy [Impulzus] beállítás képzajt okoz.
(A képtartalomtól függően a lejátszás során előfordulhat, hogy a beállítások megváltoztatása szemmel nem érzékelhető.)
[Film üzemmód] [Automatikus 1]: Egy filmspecifikus eljárás alkalmazásával lágyabb képmozgást biztosít, mint az eredeti filmalapú tartalom esetén. Normál használat során alkalmazza ezt a beállítást.
[Automatikus 2]: A filmalapú tartalmat az eredetit megközelítő képmegjelenítés mellett jeleníti meg egy, a filmekhez készített folyamat alkalmazásával.
[Ki]: Kikapcsolja a [Film üzemmód] szolgáltatást.
(Ha a kép szokatlan jeleket vagy túl sok zajt tartalmaz, ez a beállítás automatikusan kikapcsol akkor is, ha az [Automatikus 1] vagy az [Automatikus 2] lehetőség van kiválasztva.)

Szóval azért részletesen nem kötik az orrunkra. Kedvencem a film üzemmó auto 2 :Y

(#1604) nightshadow


nightshadow
veterán

Sony KDL40R473 review: [link] input lag 31-42ms

[ Szerkesztve ]

(#1605) nismoka válasza Warck (#1599) üzenetére


nismoka
addikt

A cikket ismerem, azon nem változtat hogy az elektronika számolja a plusz kép kockákat stb. A panel azzal szól bele hogy milyen gyors, hogy lehet-e olyen gyorsan frissíteni vagy nem.

(#1606) nismoka válasza konyi79 (#1597) üzenetére


nismoka
addikt

ki: nincs sem semmiféle interpoláció sem led villogtatás.
normal: interpolálás pld 100Hz
egyenletes: interpolálás pld 200Hz
tiszta: interpolálás + led vill
tiszta plusz: interpolálás + gyorsabb led vill
impulzus: csak led villogtatás.

(#1607) krx21 válasza konyi79 (#1602) üzenetére


krx21
nagyúr

Egy kis marketing a sony-tól... A valóság a számok mögött

(#1608) m3gtr


m3gtr
senior tag

Lassan belebetegedtek a hertzekbe :C nekem van a legtöbb :O nyóccáz.

Asus Prime z590- i7 11700kf 3.6 -Asus Radeon RX 6800 16G 2 x16 gb ram 3200mhz Kingston FURY Beast

(#1609) krx21 válasza nismoka (#1606) üzenetére


krx21
nagyúr

"normal: interpolálás pld 100Hz
egyenletes: interpolálás pld 200Hz"

Ez szerintem nem így van... Ha a TV 200Hz-es akkor az mindenfajta interpolálás alatt 200Hz... A számolt képkockák mennyisége és milyenségétől függetlenül... Tehát nincs olyan, hogy egy 200Hz-es elektronika visszakapcsol 100Hz-re, csak a képeket egyenletesebben szórja... A képfrissítés nem csak a pluszban számolt képkockák helyét adja, hanem ismételve is javítja a válaszidő káros hatásait...

(#1610) nismoka válasza krx21 (#1607) üzenetére


nismoka
addikt

Ja ez így is volt akkoriban azoknál a tipusoknál amik a cikk alatt vannak, ez volt kb 5-6éve.

(#1611) nismoka válasza krx21 (#1609) üzenetére


nismoka
addikt

Ebben igazad lehet, de így egyszerübb volt leírnom.. ;)

(#1612) konyi79 válasza krx21 (#1609) üzenetére


konyi79
addikt

Viszont ha nem változtatja dinamikusan a képfrissítést, mit csinál a 24fps anyagokkal? 200 Hz-nél? Néhány képkockát 5x ad be?

(#1613) nismoka válasza konyi79 (#1612) üzenetére


nismoka
addikt

Igen kb :). Ezt írják: Blu-ray film (24p) -> 96/120 Hz: minden képkocka ismétlése négy vagy öt alkalommal, vagy a meglévő képkockák közé három vagy négy újabb kiszámolása.

[ Szerkesztve ]

(#1614) Warck válasza nismoka (#1610) üzenetére


Warck
tag

Igen azóta a Sony is változtatott, szét szedte a MotionFlow-ot. Így alakult ki,hogy van olyan tv-amibe csak a led mozgás javítás bekapcsolásával müködik a mozgás javítás, míg magasabb Hz-es tv-ken külön is lehet állítani az erőségét. Az ex 650-ben a film mód csak egy van autómatikus, míg más szériákban, van választási lehetőség. A dinamukus háttér villágítás meg akkor müködik ha a dinamikus kontraszt be van kapcsolva. Tippek és trükkök :How to use Dynamic Edge LED?

Dynamic Edge LED works when [Adv. Contrast Enhancer] is set "High", "Medium" or "Low"
The setting menu is as follows.

[Home]-->[Display]-->[Picture]-->[Picture Mode]-->[Advanced Settings]-->[Adv. Contrast Enhancer]
or
[Option]-->[Picture]-->[Picture Mode]-->[Advanced Settings]-->[Adv. Contrast Enhancer]

[ Szerkesztve ]

(#1615) nismoka válasza Warck (#1614) üzenetére


nismoka
addikt

Az új sorozaton is automata és ki opció van a film módnál.

(#1616) krx21 válasza nismoka (#1613) üzenetére


krx21
nagyúr

Igen... De itt van egy észrevételem: én a motionflow normal beállítással használom, mert ez szerintem a sony-nál teljesen jó: Nem szaggat, de nincsen szappanopera effekt mint a Samsung normal beállításánál...
Viszont ha 24p fimet 24Hz-en játszok le, nekem a normal egy kicsit jobban szaggat a kelleténél, az egyenletes meg túl videó kamerás ugye... De ha 60Hz-en állítom a bluray lejátszót, mintha nem támogatná a true 24p, akkor lesz számomra a megfelelő, optimális mozgás: se nem videó kamerás, de nem is szaggat...
Ti nem figyeltétek meg ezt sony-n??? Vajon milyen hátrányt szenvedek még a 60p lejátszás miatt???

(#1617) nismoka válasza krx21 (#1616) üzenetére


nismoka
addikt

Én 24p filmnél a true cinemát használom ami pont erre való, ott nincs interpoláció. ;)

[ Szerkesztve ]

(#1618) nismoka válasza krx21 (#1616) üzenetére


nismoka
addikt

Most direkt próbálgatom BD-ről a 24p-t motionflow-al stb, nem tapasztalok szaggatást. Egyszerre megy két tv-n ugyan az, az egyiken motionflow be a másikon ki.

[ Szerkesztve ]

(#1619) krx21 válasza nismoka (#1618) üzenetére


krx21
nagyúr

A szaggatást én úgy értem, hogy nem elég finom a mozgás (ez relatív persze...)... Félre ne érts nem kedvelem a szappanopera effektet... A NORMAL mód pont jó nekem... De a 24p észrevehetően jobban szaggat (kevésbé finom) mintha 60Hz-el tolom ki a képet...

(#1620) Dave567


Dave567
addikt

Szerintetek megéri várni a 47"-os w805-re hogy lemenjen az ára? Ahogy néztem nem sok különbség van a 42"-között méret szerint, kb 240 cm ről nézném, de a 47"os most 320000ft ami szerintem marha nagy lehúzás a 42"al szemben.
Év végére mennyit eshet az ára kb?

(#1621) krx21 válasza Dave567 (#1620) üzenetére


krx21
nagyúr

(#1622) nightshadow válasza Dave567 (#1620) üzenetére


nightshadow
veterán

a 47"os most 320000ft ami szerintem marha nagy lehúzás

Minden nézőpont kérdése, az a tévé 440k-ról indult, tehát már eddig esett 120k-át az ára.

Év végére mennyit eshet az ára kb?

Az elődje, a 46HX750 250k körül futott ki, szerintem márciusra-április környékére ez is akörül fog kifutni a webshopokban.

[ Szerkesztve ]

(#1623) nismoka


nismoka
addikt

Most tesztelgetem a KDL50W685 tipust, passzív 3D de úgynézki nem IPS paneles mert a feketéje sokkal jobb mint pld a W8-nak ami IPS-es. Eddig nagyon bizalomgerjesztő a cucc!

(#1624) nightshadow válasza nismoka (#1623) üzenetére


nightshadow
veterán

2D-ben van különbség a W650 és a W685 között?

(#1625) nismoka válasza nightshadow (#1624) üzenetére


nismoka
addikt

Kb egyenlőre ugyan olyannak látom 2D-ben a képminőséget, még tesztelgetem minden félével. ;) Egy biztos hogy nincsen szimulált 3D, bár az úgysem jó semmire..

[ Szerkesztve ]

(#1626) nightshadow válasza nismoka (#1625) üzenetére


nightshadow
veterán

Egy biztos hogy nincsen szimulált 3D

Mármint 2D>3D konverterre gondolsz?

(#1627) nismoka válasza nightshadow (#1626) üzenetére


nismoka
addikt

Igen

(#1628) nismoka válasza nismoka (#1627) üzenetére


nismoka
addikt

W8 azért kicsit jobb 3D (BD) ben és ezt leginkább az interpolálásnak köszönheti, ha azt kikapcsolom akkor kb ugyan olyan a 3D mindkettőnél. Nekem tetszik a W685 nem is kicsit! ;)

(#1629) konyi79 válasza krx21 (#1621) üzenetére


konyi79
addikt

:DDD

(#1630) Warck válasza nismoka (#1628) üzenetére


Warck
tag

Meg annak hogy a panel, nem 50Hz-es mivel a 3D miatt muszály a gyorsabb panelt alkamazni, szóval nem csak az interpolálás miatt.

(#1631) krx21 válasza nismoka (#1628) üzenetére


krx21
nagyúr

A Sony idei 3D-je sajnos crosstalkot tekintve elmarad a Samsung modellektől... Nekem nem szempont, mert nem nézem csak 2D-ben, de mikor tesztelgettem, bizony kicsit több helyen tapasztalható áthallás, mint a Samsungokon... Pedig én W905-ön néztem...

(#1632) Warck válasza krx21 (#1631) üzenetére


Warck
tag

Szerintem a Sony idei tv-i mintha vissza léptek volna, a tavalyi EX és HX szériához képest, lehet,hogy ezek az újak már teljesen bér gyártásban készült. De egy kis hasznos infó, akiknek fontos az inputlag- meg a kedvenc témánk a MotionFlow :)http://www.blurbusters.com/sony-motionflow-impulse-mode-reduces-motion-blur-without-interpolation/

ezek a modellek támogatják a MotionFlow impulzus modját.
Supported Sony HDTV’s: HX920 Series, HX923 Series, HX925 Series, HX929 Series, XBR-55HX950, XBR-65HX950, KDL-47W802A (Budget), KDL-55w802A (Budget), KDL-55W900A, W905A Series, XBR-55X900A (4K Ultra), XBR-65X900A (4K Ultra)

meg van pár érdekes hozzá szólás ! ill mozgás teszt szoftrver is

[ Módosította: radi8tor ]

(#1633) krx21 válasza Warck (#1632) üzenetére


krx21
nagyúr

Link készítés: szöveget kijelölöd, majd Link gomb, aztán bemásolod a linket... :K

(#1634) BobChemistry


BobChemistry
őstag

Erre valaki?

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#1635) krx21 válasza BobChemistry (#1564) üzenetére


krx21
nagyúr

Kicsit furcsa kérdés... A TV fizikai felbontása soha nem változik, ugye... Felsálazza a TV 1080p-re...
De valószínű tud az a egység 1080i-t is...

(#1636) BobChemistry válasza krx21 (#1635) üzenetére


BobChemistry
őstag

Hm...azt hittem, itt is változhat mint a monitorok esetében. Tudom, hogy nem tesz jót az LCD monitoroknak, ezért kérdeztem :R

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#1637) radi8tor válasza BobChemistry (#1636) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Változik persze, de a fizikai felbontás nem változik.
Itt tudsz variálni azzal hogy hagyod 720-on és akkor a TV elektronikája skálázza fel a képet 1080-ra vagy a beltérit rakod 1080-ra és akkor annak az elektronikája oldja meg.

A két esetben nem lesz ugyanolyan a kép.

⭐ Stella

(#1638) nismoka válasza krx21 (#1631) üzenetére


nismoka
addikt

Passzívnál nem igazán látok crosstalkot, aktív persze más de a samu sem jobb.

(#1639) nismoka válasza Warck (#1630) üzenetére


nismoka
addikt

Kb ugyan ezt mondtam, pont az interpolálás miatt kell a gyorsabb panel és nem feltétlen a passzív 3D miatt. De mondjuk engem nem vonz annyira a 3D sem a mesterséges interpolált kép, legalábbis játékra és 24p filmekre semiképpen. A W685 jó cucc lett mindenesetre, vagy akinek abszolúte nem kell a 3D annak a W650-es.

(#1640) nismoka válasza Warck (#1632) üzenetére


nismoka
addikt

Az EX-hez képest semmiképpen nem léptek vissza hanem előre. A HX jó volt de leginkább a 850-es, de a W9 kissé üti már. A W8 nak is vannak előnyei a HX750hez képest persze neki nem a feketéje.. Az emlegetett impulse mód pedig kb az ami a W6 ban is van LED mozgás javítás címen.

[ Szerkesztve ]

(#1641) Dave567 válasza krx21 (#1621) üzenetére


Dave567
addikt

:DD :DD Itt se tudtak segíteni!! :D

Nightshadow: Köszönöm!
Most már csak azt kell eldöntenem, hogy érdemes-e rá várni, 15cm azért nem olyan sok, a nézèsi távolságra.

(#1642) Dave567 válasza nismoka (#1638) üzenetére


Dave567
addikt

Na hát akkor itt az ideje hogy lassan és is megnézzem ezt a 3ds dolgot, mert ha tényleg zavaró a jelenség akkor buktam az egészet, mármint a crosstalkra értem, akkor nem is gyűjtök rá.

(#1643) krx21 válasza BobChemistry (#1636) üzenetére


krx21
nagyúr

Ha nem a natív felbontását küldöd rá (1080p) akkor automatikusan felskáláz, TV típustól függően...
Ez a konvertálás egyébként nem tesz jó a minőségnek (a pixelek nem kerülnek a helyükre), ezért igazából csak az eredeti 1080p tud csak hibátlanul kinézni... Azért a 720p sem csúnya... A TV-nek nem lesz semmi baja tőle, hosszú távon se...

(#1644) BobChemistry


BobChemistry
őstag

Ok, köszi srácok. :R
Megnézem a beltéri egységet, hogy mit tudok tenni az ügyért.

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#1645) Warck válasza BobChemistry (#1644) üzenetére


Warck
tag

Csak annyit tennék hozzá,hogy a 720p jobb mint az 1080i az a két kis betü miatt ami utánna van ! Az egyik progresszív mig a másik váltott soros képet ad és az lcd-k azok nem támogatják a váltott soros képet,mivel progresszívek a panelok. Szóval a beltérit 720p -re érdemes állítani.

(#1646) Warck válasza krx21 (#1633) üzenetére


Warck
tag

Kösz :R

(#1647) BobChemistry válasza Warck (#1645) üzenetére


BobChemistry
őstag

ok, köszi :K

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#1648) Vgabor92


Vgabor92
tag

Sziasztok!

Az első kérdésem az lenne, hogy a KDL-32W650A és a KDL-32W651A között annyi a különbség h az egyik fekete a másik pedig szürke? más eltérés nincs?

mi a véleményetek erről a tvről? átlagos felhasználásra tökéletes? (usbről film illetve egy pár tv adó nézegetése)

esetleg ha ebben az árkategóriában van jobb választás szívesen meghallgatom a javaslatokat!
Köszönöm előre is! :R

(#1649) Warck válasza Vgabor92 (#1648) üzenetére


Warck
tag

Nem rosszak sokat tudnak, átlagos felhasználásra nem rosszak , 200Hz-es a Mozgásjavítás de nem sokkal kerülnek többe a 42 colos készülékek .www.sonyszalon.hu Szerintem nincs nagy különbség a szin jelölést úgy szokták jelölni a Sony-nál,hogy a tipus szám után egy S-vagy egy B betü van. ( Szürke- fekete)

Különbség W650 -ben nincs fényérzékelő, a W651-ben van fényérzékelő. Forrás: www.sonyszalon.hu

[ Szerkesztve ]

(#1650) nismoka válasza Vgabor92 (#1648) üzenetére


nismoka
addikt

Csak a szín.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.