Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) Sabre válasza BossBoss (#799) üzenetére


Sabre
őstag

Nem tudom :( :)

(#802) Warck válasza Sabre (#801) üzenetére


Warck
tag

Ez a frissítés az internet szolgáltatások minöségét javítja ! Forrás: Sony. uk

(#803) Warck


Warck
tag

Pár napja, a tv-m gondolot egyet és 2 hdmi-bemenetről nem fogad jelet. Aztán ma már egyikről se fogad jelet, az ikon megjelenik de sötétség borult rá ! Csak a komponens és scart bemenet müködik. Írtam a szervíznek kiváncsi leszek,hogy mi lett vele ! valaki járt már így?

(#804) nightshadow


nightshadow
veterán

Sony Bravia W802A Review [link]

(#805) obiwankenobi


obiwankenobi
csendes tag

A Sony KDL-55W805A tévéje hol foglal helyet a LED tévék mezőnyében? Még egy normális tesztet nem tudtam róla találni. Tetszik, talán még meg is venném, de félek, mellényúlok. Valaki, rutinos, meg aki már látta a szerkentyűt mesélhetne röviden erről a "drágaságról". Köszönettel venném.

(#806) BossBoss válasza obiwankenobi (#805) üzenetére


BossBoss
őstag

Mire vagy kíváncsi pontosan. A tv lenyűgözően szép. A panel briliáns, igaz ez még nem triluminos, bár nem is ebben a kategóriában focizik. Van tükrözés(NFC), új, átgondolt menü, smartfunkciók jól működnek. A beépített kodekekben nagyon erős lett az idei széria. Nem nagyon találtam olyan formátumot amivel ne boldogult volna(1-2 hang maradt néma). Ami negatívum lehet az az, hogy még mindig nem kezeli a külső billentyűzetet! :((( Bár alkalmazás van okos telefonra(android, iOS). Szerintem jó választás lehet! :K

(#807) nismoka válasza BossBoss (#806) üzenetére


nismoka
addikt

A Bluetooth-os Vaio egeret kezeli, gondolom nem kell hogy Sony egér legyen elég ha Bluetooth-os, nemsokára letesztelem egy BT-s billel is!

[ Szerkesztve ]

(#808) nightshadow válasza obiwankenobi (#805) üzenetére


nightshadow
veterán

A palettán a HX750 utódja.

(#809) obiwankenobi válasza BossBoss (#806) üzenetére


obiwankenobi
csendes tag

Mire vagyok kiváncsi? Például: Milyen a képminősége, a feketeszint, betekintési szög, felhősödés, kontraszt, stb. A smart funkciók baromira nem érdekelnek. Egy 55"-os tévét szeretnék venni. Igazából a plazmák felé húz a szívem, de a Panának csak két modellje van az idei palettán ebben a méretben, idehaza. Más gyártó plazma fronton hidegen hagy. A bajom csupán az, hogy nem csupán filmnézésre (BD) használnám a ketyerét, de családom imádott tagjai olyan csatornákat is előszeretetel nyüstölnek, mint az RTL, vagy az AXN, s ezek logójától a plazmásokat a hidegrázás kerülgeti. Azt nem tudom elfogadni, hogy zoomoljanak, meg ne nézzék, mert szemét, meg nem azért vennék tévét, hogy öt percenként beégésre ugorjak és a Tv rabszolgája legyek. Így lépett képbe a LED, azon belül is a Sony. Szóval, képminőség az elsődleges.

Köszönöm.

(#810) Warck válasza obiwankenobi (#809) üzenetére


Warck
tag

A kép minőségben nem, fogsz csalódni a Sony-val. A beégésről annyit,hogy nekem pár évvel ezelőtt, az lcd-ben meg maradt a tv2 logója. Persze azóta biztos sokat javultak az lcd-tv-k. Meg az nem Sony volt hanem Samsung de mióta Sony-m van soha többé nem kéne samu tv! mert a képe magáért beszél ! A felhősödés sem vészes, ha nem fogalkozól vele akkor szerintem fel se fog tünni ! A Sony-nak nyugodtabb képe van,mint pl a Samsung nak- az LG-hez hasonlítanám a képét. Szerintem.

(#811) krx21 válasza Warck (#810) üzenetére


krx21
nagyúr

Hát az LG nem éppen jó minősítés...A tesztek és a szemem szerint is a samsung alatt vannak... A mostani 800-as Sony is ips LG panellel dolgozik... Nem szimpatikus a fekete szint és a passzív 3D miatt...
A 900-as sorozat már megint teljesen más... Az érdekes lehet!
Azért fura, hogy minden sorozatot meg kell vizsgálni, hogy rágyere mit is veszel!
Ha csak a dobozt nézed zsákbamacska...

(#812) nismoka válasza krx21 (#811) üzenetére


nismoka
addikt

Teljesen rendben van a W8as képe, az IPS panelnak is vannak elönyei, szinhelyesség, oldalról nincsen szintorzulás.

(#813) krx21 válasza nismoka (#812) üzenetére


krx21
nagyúr

Viszont a feketéje sokkal rosszabb mint a samsung PVA panel... Az az egyik legfontosabb, legalábbis nekem..

(#814) nismoka válasza krx21 (#813) üzenetére


nismoka
addikt

Az hogy sokkal az enyhe túlzás, viszont szebb képe van összességében mint a hasonló kategóriás samuknak.

(#815) krx21 válasza nismoka (#814) üzenetére


krx21
nagyúr

A 2x jobb fekete számszerűsíthető is (0,11 vs 0,045) ez több mint sok... Világos bemutató terembe nem látszik, de sötét szobában nagyon...

(#816) krx21


krx21
nagyúr

Na, ma megnéztem a 905A Sonyt... Egy 800-as volt mellette... Gyakorlatilag a megvilágítás miatt felesleges volt menni, mert konzekvenciát nem igazán lehet levonni... Alig van hely ahol rendesen meg lehet nézni TV-t világítás és tükröződő fények nélkül... Amikor demózták a színeket akkor a pirosat a TV nagyon megnyomta... Az élethűségtől nagyon messze volt, pont amitől féltem, hogy az elméletileg nagyobb színtér a gyakorlatban elektronikával nem biztos, hogy jól van kezelve... Felhősödése rendben lehetett, amennyire a környezet alkalmas volt rá, hogy megnézzem... Igazából látszik, hogy remek TV, de kalibrálás és sötét szobában való vizsgálat nélkül nem mernék nyilatkozni... Az erős piros, nagyon ugyan az volt mindig... az alma és az eper is nagyon erősen műanyagosan piros volt...(persze kalibrálás...) A mellette lévő 800-as pirosa természetesebb volt, de az meg nem ment el olyan mélyre...

(#817) nismoka válasza krx21 (#816) üzenetére


nismoka
addikt

Én már láttam olyan igazi epret ami olyan volt mintha müanyag lett volna, annyira érett piros volt és hibátlan! ;) Sőt most is van a hütöben! :)

[ Szerkesztve ]

(#818) krx21 válasza nismoka (#817) üzenetére


krx21
nagyúr

Sőt van igazi műanyag eper is! ;]

(#819) nightshadow


nightshadow
veterán

Sony KDL-47W805A review [link]

(#820) enterlaci válasza krx21 (#818) üzenetére


enterlaci
senior tag

Pláne, hogy szerintem szamócáról van igazából szó. :B Amit láttál/írsz a színekről, az elsőre nem túl biztató.

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#821) krx21 válasza enterlaci (#820) üzenetére


krx21
nagyúr

Hát ennyi pénzért, így nem merném bevállalni... Konkrétan nem vagyok meggyőzve még arról, hogy ez a színképzés összességében az előnyére vált e a TV-nek... Lehet hasonló cipő ez mint a Sharp rgby-ja...
A gyártó szerint jó, de kalibrálhatatlan... Bár erről a TV-ről már született egy jó teszt, de a saját tapasztalatomnak azért jobba hiszek! A színek túlzásai helyett, inkább arra feküdnének rá, hogy legyen egy THX vagy hasonló pontos gyári beállítás... Ilyen TV-knél ez lenne az alap...

(#822) nismoka válasza krx21 (#821) üzenetére


nismoka
addikt

Több teszt is van már róla, mindenhol 10/10 a képminöség, referencia minösitést is kapott a ledesek között. Azért ez bíztató! Pld [link]

[ Szerkesztve ]

(#823) enterlaci válasza krx21 (#821) üzenetére


enterlaci
senior tag

Hát igen, sok-sok pénz az ára most. Akit komolyan érdekel egy ilyen, én is azt mondom, kell még tesztre várni - akár érdemes lenne hazai teszt alapján is dönteni. A nismoka által linkelt teszten viszont elég jónak tűnik. Pontos gyári beállításnál ha a kalibrációra gondolsz, azért elég komoly fejlesztésbe és gyártási időbe kerülne, amit nem hiszem, hogy kifizetne a piac.
Még egy észrevétel: a HDD USB-t én nem TV-k középre raknám, így sosem elég a 2,5"HDD rack saját kábele, emiatt rá sem szoktam ennek a használatára.
Amúgy könnyen vagyok nyugodt, hiszen nemrég vettem HX751-et kifutó áron - ez így jo deal volt.

[ Szerkesztve ]

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#824) nismoka


nismoka
addikt

(#825) ronaldu98


ronaldu98
tag

Üdv!
Segítségeteket szeretném kérni e két TV-vel kapcsolatban, mert nem tudok dönteni (csak ez a két TV jöhet szóba mást kérlek ne ajánljatok ugyanis a T-home-tól kaphatjuk meg az egyiket) leginkább TV-zés, néha 1-2 film, és olyan 2,5 méterről nézzük a TV-t tudom hogy ahhoz hogy ki jöjjön a Full HD hatása ahhoz kisebb távolság vagy nagyobb TV kéne de erre sajnos nincs lehetőség. Szóval az egyik a Sony KDL32W650 ami ugye 32"-es viszont eggyel feljebbi kategóriában van mint a KDL-40R470 (ami másik lehetőség). Különbségként én azt találtam hogy még a W szériásban van X-Reality PRO ami valami felskálázásért felel ha jól tudom, továbbá ebben van Motionflow XR 200 Hz még a másikban csak 100Hz-es, a kisebben van beépített WiFi, a nagyobban a Sony oldal szerint van: "Közvetlen LED-es technológia" még a kicsiben csak simán "LED"-van, és a kicsi SMART TV elvileg még a nagy nem. Viszont a képminőségről semmit sem tudok és ebben kéne a segítségeteket valamint hogy ezek a különbségek mennyit számítanak a mindennapi használatban, magyarul megéri-e a felárát a nagyobb annak ellenére hogy alsóbb kategóriába van sorolva?

(#826) BossBoss válasza ronaldu98 (#825) üzenetére


BossBoss
őstag

Ha rám hallgatsz, akkor a R470-et felejtsd el. Az egy alap 50 Hz-es panel. Szörnyű. A W650 mindenben agyonveri. Nem is említeném egy lapon a kettőt. Használom napi szinten mind a kettőt. R széria nagyon fapad, nem ajánlom semmiképp sem.

(#827) ronaldu98 válasza BossBoss (#826) üzenetére


ronaldu98
tag

Köszönöm a gyors segítséget. :R

(#828) megadiva


megadiva
csendes tag

Sziasztok4 Segítsetek,mert elekadtam.A t-hometól vennék egy SONY KDL 32W650 típusú készüléket.Azt gondolom,hogy "jól járnék vele"...szép a képe,smart tv...DE,a nagy kérdés:-Fel tudok vele venni a tvből tv adásokat? Ip tv előfizető vagyok......ha kell átmegyek ......a upc-hez de, nem tudom,hogy külső winyóra tudok-e rögzíteni vagy vmi titkos dolog miatt nem????
Ha vki tud segíteni azt nagyon megköszönném! K

(#829) nismoka válasza megadiva (#828) üzenetére


nismoka
addikt

Amit a TV saját digitális tunerjével fogsz adókat azt fel tudod venni külső HDD-re. Tehát ha pld UPC media kártyát amit a tv-be dugsz és digitális csomagot rendelsz akkor fel tudsz venni. Időzített felvétel is lehetséges viszont amíg tart a felvétel addig nem tudsz más adóra kapcsolni. Külső eszközről mint pld műhold vevő, ip-tv stb nem tudsz felvenni.

[ Szerkesztve ]

(#830) Akra_hu


Akra_hu
tag

Hali!

Érdeklődni szeretnék,hogy egy cimborám hozna nekem egy Sony Playstation 3D Display-t. Ez egy 24" 240hz-es 3D-s tv voltaképp. Tapasztalat, vélemény valakinek ezzel a termékkel kapcsolatban? Mivel amcsiból lenne a cucc így kérdésem,hogy garancia itthon érvényes volna-e sony szervizben? Voltam már bent sony szalonba ahol ezt megkérdeztem,de igazából nem tudtak segíteni,mert fogalmuk sincs,hogy mi a helyzet ilyen esetnél...Mindenre nyitott vagyok :) :R

(#831) enterlaci válasza Akra_hu (#830) üzenetére


enterlaci
senior tag

A kijelzőt nem ismerem. A gariról tapasztalatból tudok pár dolgot, de mivel ez nem szentírás, kérdezd az importőrt! Az amcsiból hozott cuccokra nem, az EU-n belüli cuccokra egy sima blokk/garlevél is elég a garihoz, elfogadják.

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#832) enterlaci válasza megadiva (#828) üzenetére


enterlaci
senior tag

Ahogy nismoka is írja, IPTV-ről nem fogsz tudni felvenni de a UPC kártya-külső vinyó kombinációval már igen. Ha átmész, mérlegeld, hogy a upc felvevős box-a nagyon kényelmes és egyszerű, de sajnos pl. a HD-ben felvevős-lejátszós boxért már picit sokat kell havidíjnként fizetni (asszem 2.000). Nekem ilyen van, jó alternatíva a külső vinyó helyett akár.

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#833) krx21


krx21
nagyúr

(#834) krx21


krx21
nagyúr

Sírni tudnék, egy ilyen kicsomagolásnál a szakértelem hiánya miatt! :W
Ráadásul tövig belenyomja azt a nagy ollót, hátha eléri a TV-t!!! (Hát persze hogy nő az illető...) :O

(#835) lasvegas válasza nismoka (#829) üzenetére


lasvegas
tag

Szia van egy sony 46HX756 om írtad,hogy amíg külső HDD re vesz fel addig nem lehet csatornát váltani azért ez gáz szerintem mert pont az lenne a lényege,hogy amíg egy adót nézek addig egy másikat feltudjak venni,na mindegy a kérdésem ha beállítom az időzítőt akkor kikapcsolt állapotban tud felvenni? Most vennék külső HDD-t erre megköszönném ha biztos válasz tudnál adni :)
Ui mi van akkor is ha nézek egy adót de előtte valamikor időzítővel beprogramoztam,hogy vegyen fel egy másikat ami időben éppen akkor megy miközben az elsőt nézem.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Note 4, Samsung Galaxy i9305 S3 Lte,Asus Padfone 2

(#836) enterlaci válasza krx21 (#834) üzenetére


enterlaci
senior tag

Ezek után nem fog érdekelni mit írnak ők. Sírni való, hogy közzéteszik a neten. :( :DDD

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#837) blg


blg
senior tag

az olló tövig belenyomásán kívül mi bajotok van vele?

(#838) Kobak77 válasza lasvegas (#835) üzenetére


Kobak77
aktív tag

- Kikapcsolt állapotban tud felvenni. Igazából ez az egyetlen értelmes használata enne a funkciónak.
- Ha tévézel, de felvétel van beállítva, akkor átkapcsol kb. 10-15 sec-el a felvétel előtt az adott csatornára és kiírja, hogy a felvételhez át kell kapcsolnia. Vagy leállítod a felvételt és nézed tovább a tv-t, vagy hagyod a felvételt és nem nézed tovább a korábbi csatornát.

ui: amúgy tényleg parasztság ezt így megoldani. Az még elfogadható, hogy 1 tuner van benne és azt nem tudja egyszerre a felvételre és a tv-nézésre is használni, de sajnos külső forrást sem enged megjeleníteni felvétel közben, ami viszont számomra érthetetlen.

[ Szerkesztve ]

(#839) nightshadow válasza Kobak77 (#838) üzenetére


nightshadow
veterán

Idén - igaz, hogy a legfelső kategóriában - megjelentek a kéttuneres tévék, amivel megoldották ezt a problémát.

(#840) egykori válasza Kobak77 (#838) üzenetére


egykori
őstag

Sajna, ez csak arra jó, hogyha nem vagyunk otthon, akkor felveszi, amiről lemaradnánk.
Így marad a külső felvevő, ha közben mást nézünk.

Én a 32W650-esen csak azt észrevételezem (egyelőre), hogy elég lassan vált csatornát.

(#841) m3gtr válasza krx21 (#833) üzenetére


m3gtr
senior tag

:C
Engem érdekelne egy kínai, japán, mongol és egy pastu nyelven írt teszt is. :DD

Asus Prime z590- i7 11700kf 3.6 -Asus Radeon RX 6800 16G 2 x16 gb ram 3200mhz Kingston FURY Beast

(#842) krx21 válasza m3gtr (#841) üzenetére


krx21
nagyúr

Semmi akadálya! Sony W905A ;]

(#843) enterlaci válasza krx21 (#842) üzenetére


enterlaci
senior tag

:DDD ...egyébként tanulságos kis teszt!

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#844) krx21


krx21
nagyúr

Tesztelgettem egy kicsit: Samsung F7000, F8000 vs Sony W905A szürke gradiens tesztet...
Nos, a F7-8000 minden beállításban, kikapcsolva a zajszűréseket kb. 2mm-erenkét sávosodott rendesen...
A Sony-n egyetlen csík, sáv sem volt sehol! Tökéletes, Ilyet még nem is láttam...

(#845) BossBoss válasza krx21 (#844) üzenetére


BossBoss
őstag

Ma én is teszteltem. Sony W9 vs Samu F8000. Döbbenetes különbség a Sony javára. Trimulinos dolog tényleg nem marketing duma. Durva. Bár nekem már néhol nagyon színes. :))

(#846) #41133696


#41133696
törölt tag

Mi indokolja technológiailag, hogy a Sony KDL32R420 32" (80 cm)-en csak 1366x768 pixel (HD Ready) felbontást- tudjon?

Ugyanekkora méretben simán van full HD pl Sony KDL32W650. Igaz drágábban.

[ Szerkesztve ]

(#847) nismoka válasza #41133696 (#846) üzenetére


nismoka
addikt

Az ára.

(#848) #41133696 válasza nismoka (#847) üzenetére


#41133696
törölt tag

De pontosan ennyiért kaptuk a KDL-32EX650 -et a T-től ami full HD.

(#849) BossBoss válasza #41133696 (#848) üzenetére


BossBoss
őstag

Az tavalyi... ;)

(#850) #41133696 válasza BossBoss (#849) üzenetére


#41133696
törölt tag

Igen, de tavaly is lett véve :) Ez meg nem igazán tud többet, legalábbis felületesen ránézve, nem :D Vagy csak megint ugye jön az újdonságért jó pénzt szakítanak effekt :)

Szerk: Kivéve ennél : Sony KDL32W650 mert ott 200 Hz-es képfrissítés van.

Sony KDL32R420: ebben meg sem wifi, sem böngésző, sem Smart TV :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.