Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1351) krx21 válasza nismoka (#1350) üzenetére


krx21
nagyúr

"A W6-nál ha bekapcsolom a LED mozgás javitást akkor egyértelmüen élesebb folyamatosabb a mozgás,"

A W6 működéséből fakadóan a mozgás folyamatosabb nem lehet, (legfeljebb annak tűnik...), csak élesebb...
Nekem is van több ilyen tesztem és kijelenthetem, hogy a plazma eredményeit meg sem közelítik a legjobb lcd-k sem... Bár ott a régebbi modelleken a foszforlag okozhat gondot...
Melyik gyártótól volt a teszt? Be kell szereznem, gyűjtöm az ilyeneket... :K

Nekem panasonic-os van, ott van olyan nagy sebességű mozgás is benne, amit lcd-ken nem véletlenül nem is mutatnak... Leolvasható a párhuzamos rácsok sűrűségétől függően a mozgófelbontás egészen 1080-ig...
Ezeken a rácsokon jól kivehetők az esetleges hibák is...

[ Szerkesztve ]

(#1352) nismoka válasza krx21 (#1351) üzenetére


nismoka
addikt

Igen folyamatosabbnak tűnik, Sony French Blue demó BD.

[ Szerkesztve ]

(#1353) Warck válasza nismoka (#1350) üzenetére


Warck
tag

Nos igen a led mozgás javítás lágyabbá teszi a képet, a fény erő csökkenést, meg kompenzálni lehet, és akkor már fel se tűnik a csökkenés ! legalábbis az ex-nél ,még egész jól lehet kompenzálni, mivel elég erős a háttér világítás !

(#1354) krx21 válasza Warck (#1353) üzenetére


krx21
nagyúr

A W650 viszont alapból nem túl erős fényerejű... Gondolom a fogyasztást még lejjebb akarták vinni...
Ráadásul a led vibráltatás bekapcsolása után a fényerő nagyobb mértékben esik mint az várható... Ez a fényerő csökkenés minden eljárás, típus esetében más lehet... Pl: a Samsung egyes modelljeinél alig esik a fényerő... Ezt mindenhol meg kell vizsgálni, sok mindentől függ... Én ilyenkor a ledeket sajnálom... :o Lehet nem kellene, de szerintem nem növeli a élettartamot az biztos...

(#1355) konyi79


konyi79
addikt

Ledeknél ne sajnáld ha vibráltatják, egyáltalán nem árt neki. Azon ritka fényforrások közé tartozik, amit egyáltalán nem károsít a ki-be kapcsolás. Sőt, talán még tovább is bírja, ha nincs túlhajtva a fényerő pótlása céljából, mert csökken az üzemórája.
Egyébként érdekesek azek a képjavító eljárások, sokat ölnek bele, aztán bármi tesztet nézek egy tv-ről, szinte mindenütt azt írják, ki kell kapcsolni mind.

(#1356) krx21 válasza konyi79 (#1355) üzenetére


krx21
nagyúr

Ha vibráltatva is közel azonos fényerőt akarunk, akkor nagyobb erejű impulzusokkal kell bombázni, mintha csak folyamatosan égne...
A LED meghajtó áramának erőssége is élettartam meghatározó tényező, nagyobb árammal nagyobb fényáram biztosítható, de ennek a rövidebb élettartam lehet az ára.

De legyen igazad... :K

[ Szerkesztve ]

(#1357) Warck válasza krx21 (#1356) üzenetére


Warck
tag

Akkor a w650-nek hasonló lehet a képe mint , 32ex650-nek. Annak is alapból elég lágy a képe, ill a fényereje is gyöngébb,mint a 40ex650-nek, tapasztaltam. De ezt már írtam. gyakorlatilag a ledek-nek tök mindegy,hogy villog vagy az nem befolyásolja az élettartalmát, a működési elvéből kifolyólag. Én inkább a vezérlő elektronikát,tartom gyönge láncszemnek, de majd az idő meg mondja. Volt samsunk tv- c 5000-es ott a led mozgásjavítás, egyáltalán nem vitte le a fényerőt, ezért lepődtem meg a Sony-tv-n,hogy ott meg leviszi. Néztem másik samu tv-t ,ott már leveszi a fényt, de más lesz a képe mint a Sony-nak, Sony-nak nem csak le veszi hanem kellemes lágy képet, csinál led mozgás javítás. Persze ez a tavalyi modellre- igaz. sajnos ez a fogyasszon keveset, tv-verseny nem tesz jót a fényerőnek. viszont a w650-ben van képkocka el sötétítés, ami biztos javít, ha be van kapcsolva a led mozgás javítás, meg a dinamikus hátér világításvezérlés, Ez még az Ex-650-ben is benne van a Sony honlapja szerint.

(#1358) Warck válasza krx21 (#1356) üzenetére


Warck
tag

nézegettem a Wikipédiát és ott ezt találtam :A LED-ek előnye, hogy a kimeneti fény előállításához alacsony áramerősséget és feszültséget igényelnek, kicsi a fogyasztásuk, kevéssé melegszenek, nagy a kapcsolási sebességük, kis helyen elférnek, ütésállók és nagy az élettartamuk. A többi infó ott meg található http://hu.wikipedia.org/wiki/Vil%C3%A1g%C3%ADt%C3%B3_di%C3%B3da

(#1359) krx21 válasza Warck (#1358) üzenetére


krx21
nagyúr

Tudom.. :K

(#1360) Warck válasza krx21 (#1359) üzenetére


Warck
tag

:)

(#1361) Warck válasza nismoka (#1350) üzenetére


Warck
tag

írni kéne másnak is a Sony-nak,hogy mondják meg,hogy melyik tipusba milyen MotionFlow-van, ill melyik kategóriától van interpoláció. Kíváncsi vagyok,hogy másnak mit írnak. és persze jó lenne tudni,hogy kinek mit írnak. ha benne van itt valaki akkor kérem írjon egy mailt a Sony-nak.

(#1362) nismoka válasza Warck (#1361) üzenetére


nismoka
addikt

W8 tól van interpoláció. Tavaly meg a HX750-töl volt. De kezdek fáradni... :O

[ Szerkesztve ]

(#1363) Warck válasza nismoka (#1362) üzenetére


Warck
tag

Szóval igen fárasztó a dolog, mert a MotionFlow lényege a képbe illesztés és az angol nyelvű Sony honlapján ahol fel van sorolva a tv tudása és ott alá van húzva a MotionFlow és ha rámegyünk akkor egy kis ablak megjelenik és le írja,hogy mi is ez. Nem tudom,hogy nálunk ez miért nem így van ! Az Indiai Sony honlapján ezt írják a kdl 40ex650 ről ill http://www.sony.co.in/product/kdl-40ex650 és ott felsoroltak közt rá lehet menni a MotionFlow-ra és ott leírják,hogy mit is csinál. Ott azt írják,hogy képet illeszt be. Motionflow™ technology actually creates additional pictures which inserts into fast-moving sequences to effectively double the number of pictures, or frames, that make up the sequence. This improves motion performance so that fast actions appear clearer, sharper, and smoother. Szóval, itt nem írja,hogy villogtatna, de a jelek szerint nem nagyon közlik,hogy bocsi, de az MotionFlow xr csak ledet villogtat és nem illeszt be, szóval ha úgy vesszük akkor a vevők megtévesztése folyik, mert akárhol olvasunk a MotionFlow-ról azt mutogatják,hogy milyen szépen illeszti be a képet, az ingás videó is erről szól a Sony.hu-n Akkor most kinek van igaza ?

(#1364) krx21 válasza Warck (#1363) üzenetére


krx21
nagyúr

A vevők megvezetése, így van. De muszáj volt a Sony-nak is a megtévesztő marketinget folytatni, mert a Samsung már rég elkezdte... Ennyi...

(#1365) radi8tor válasza Warck (#1363) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ebből is látszik, hogy MotionFlow és MotionFlow XR nem ugyanaz.

⭐ Stella

(#1366) nismoka válasza Warck (#1363) üzenetére


nismoka
addikt

Igen képet illeszt be, fekete képet. :) Amúgy az indiai oldalon a 200xr magyarázatnál olyan kép van ami ezt illusztrálja tehát nincs félrevezetés. :) Az pedig igaz hogy élessebb lesz a kép.

(#1367) Warck válasza nismoka (#1366) üzenetére


Warck
tag

Nos w650-nél is azt írja,hogy képet helyez be :Action appears precise and smooth as the camera pans to follow a kickoff or a long put. Powered by Sony BRAVIA TV's most advanced technology, fast-action scenes remain fluid as images are inserted between frames. Even the quickest camera movements look natural with less judder and reduced blur. És ez a 200Hz-es leírás vagy te nem ezt láttad? Én ezt látom
Motion Flow XR200
Absolute precision and fluidity for fast-moving images . Szóval hol találtad ? azt a le írást ? lehet,hogy én A vagyok a vak. A w800 -nál ahol MotionFlow XR 400 ott is ezt írják,hogy folyékony képet ad gyors jelenteknél. röviden le írva. Szóval én ezt találtam ott. De még nézelődök, hátha meg találom amit te olvastál.

(#1368) m3gtr válasza Warck (#1367) üzenetére


m3gtr
senior tag

A TV kezlésiben nekem azt írja hogy 3D esetén nem ajánlott a MoFLo.

Asus Prime z590- i7 11700kf 3.6 -Asus Radeon RX 6800 16G 2 x16 gb ram 3200mhz Kingston FURY Beast

(#1369) Warck válasza nismoka (#1366) üzenetére


Warck
tag

Hát nem semmi ! ez miért nincs a magyar Sony honlapján ! érdekes http://www.sony.co.in/bravia-lcd-tv/feature/Picture-Perfect/562808#resolution

(#1370) Warck válasza m3gtr (#1368) üzenetére


Warck
tag

nem egyszerű ez a MotionFlow 400Hz ig csak fekete képeket illeszt be, és a fölött kombináltan teszi villogtat és képet illeszt. Nálunk is lehetne egy korrekt vevő tájékoztatás, jó,hogy az Indiában ezt meg teszik :) Akkor ezért írták,nekem,hogy a led mozgás javítással működik a MotionFlow.

[ Szerkesztve ]

(#1371) m3gtr válasza Warck (#1370) üzenetére


m3gtr
senior tag

Angliában vettem és a tévé menüjében van egy i-manual, abban olvastam.

Asus Prime z590- i7 11700kf 3.6 -Asus Radeon RX 6800 16G 2 x16 gb ram 3200mhz Kingston FURY Beast

(#1372) nismoka válasza Warck (#1370) üzenetére


nismoka
addikt

Nem! 400XR -nél van interpolálás is tehát a fekete képkockák mellett számol plusz képkockákat is!

(#1373) nismoka válasza m3gtr (#1368) üzenetére


nismoka
addikt

Pont ott ajánlott, ha 3D-ben kikapcsolod akkor vibrál a kép.

(#1374) m3gtr válasza nismoka (#1372) üzenetére


m3gtr
senior tag

HX 920-nál 800 van de nem nagyon tudtam igazából mit is jelent.

Asus Prime z590- i7 11700kf 3.6 -Asus Radeon RX 6800 16G 2 x16 gb ram 3200mhz Kingston FURY Beast

(#1375) m3gtr válasza nismoka (#1373) üzenetére


m3gtr
senior tag

Ez van leírva a menüjében.
Épp most néztem egy filmet, volt egy lovas jelenet gyors mozgásokkal és bekapcsoltan hirtelen mozgásnál volt egy kis körvonal elmosódás. Ez a tévé nem vibrál :)

[ Szerkesztve ]

Asus Prime z590- i7 11700kf 3.6 -Asus Radeon RX 6800 16G 2 x16 gb ram 3200mhz Kingston FURY Beast

(#1376) nismoka válasza m3gtr (#1375) üzenetére


nismoka
addikt

Akkor úgy fogalmazok hogy 3D ben kikapcsolt motionflow-al kicsit vibrál.

(#1377) Warck válasza nismoka (#1372) üzenetére


Warck
tag

Nézem a képet és a következőt látom a 100 és a 200, nál ritkábban vannak a képek, az XR 400-nál egy kép-egy fekete,megint kép- a XR800-nál egy kép egy fekete képill benne egy kép kocka ! Szóval 400-ig csak fekete kép van. Szóval 800-nál vannak plusz képkockák. A tavalyi modelnél meg ezt írják :Motionflow™ XR 100
Experience smoother, sharper and clearer images on BRAVIA, whatever you're watching. Motionflow™ technology combines BRAVIA's panel with new image interpolation, LED backlight blinking and IB Reduction to achieve dramatically smother, sharper, clearer and more natural images. Szóval akkor még a tavaly még volt kép be illesztés idén, meg már csak fekete képet illeszt be ? Szóval kicsit érdekes !

[ Szerkesztve ]

(#1378) nismoka válasza Warck (#1377) üzenetére


nismoka
addikt

W805 tv 400xr és egyértelműen interpolál tehát számol plusz képkockákat is! Van benne rendes motionflow menü is. Kár ezt ragozni, már leirtam régen.

[ Szerkesztve ]

(#1379) krx21 válasza nismoka (#1378) üzenetére


krx21
nagyúr

Igaz...
Ezért mondom bele kell mászni a menübe és megnézni... Én nem tudok jobb alternatívát...

(#1380) Fandango


Fandango
veterán

Ebbe mar en is kezdek faradni. :U

(#1381) Warck válasza nismoka (#1378) üzenetére


Warck
tag

Nos Sony uk oldalán le van írva minden,http://www.sony.co.uk/hub/lcd-television/latest/article/motionflow Nos csak a 800Hz-es MotionFlow-nál van kombinálva a fekete kép és a kép be illesztést. Ez jól látszik az indiai sony honlapján. magyarul 800Hz alatt, csak fekete képeket illeszt be a MotionFlow. Ill tavaly a MotionFlow pro volt ami ezt csinálta,hogy kombinálta a kettőt. De igazából a képminőség a lényeg, mindegy,hogy mit illeszt be a lényeg,hogy jól végzi a dolgát ! van akit érdekel, ez van akit nem. De azt hiszem bőven ki beszéltük.

(#1382) nismoka válasza Warck (#1381) üzenetére


nismoka
addikt

Nem mert a 400-as is számol interpolált plusz kép kockát, ezt tudod állitani a motionflow menüben (normál,egyenletes) plusz hozzá led mozgás javitás is van (tiszta, tiszta plusz), interpoláció kikapcsolva és csak LED mozgás javitás=Impulzus, ne keverj már annyit.. ;)
Én itt fejeztem be... :)) Ui: Engem pld nem érdekel az interpolálás, ált kikapcsolom, már leirtam miért.. :N
Jó éjt, álmodjatok interpolálva. :D

[ Szerkesztve ]

(#1383) Warck válasza nismoka (#1382) üzenetére


Warck
tag

Én nem keverek, csak meg néztem a képeket ! A lényeg,hogy a Sony 200Hz ig- egybe hagyta a MotionFlow-ot a led mozgás javítással. W650- tavaly ex650- idén W800as szériába szedte külön a dolgokat. A menüben a be illesztet fekete képkockák számát lehet állítani, 400Hz-ig és a fölött jön be a kombinált interpoláció ,de ezt bárki meg nézheti a felírt Indiai Sony honlapján. mert itt a Hz a be illesztett képkockák számát jelenti. Minél több a Hz annál több a képkocka. De igazából a Sony tudja,hogy most mit-miért csinál. De kár,hogy csak a 400Hz-nél engedi a MotionFlow- menüt. Mert aki meg veszi a W650-et és csodálkozik,hogy nincs ilyen menü csak led mozgásjavítást talál. Szóval kicsit meg tréfálja az embereket a Sony ! mert 2009-ben még volt MotionFlow-menü a 700 as szériákban is. De elég sok infót fel tettem a angol nyelven is, szóval aki feljön és hozzá tud szólni az szóljon, kivéve ha kötekedni akar. az inkább maradjon csendben.

(#1384) nismoka válasza Warck (#1383) üzenetére


nismoka
addikt

Ha csak fekete képkockát illesztene be a 400-as akkor nem lenne artifaktolás, sem szappanopera effekt, de van mert interpolál... De mostmár nem "kötekszem"..
Látok amit látok van rálehetőségem...

[ Szerkesztve ]

(#1385) Warck válasza nismoka (#1384) üzenetére


Warck
tag

Szerintem a szappanopera hatás attól is lehet,hogy a felsőbb kategóriákban nem 50Hzes panel van hanem már 100 vagy 200Hz-es panel van és a kettő dolog hatása miatt alakulhat ki az a kellemetlen dolog. De te tudod, mert neked van rá lehetősséged,látni. Én Sharp 100Hz-es panellel szerelt tv-t láttam és ott rögtön feltűnt a fura mozgás ! Szerintem a Sony azért tesz 50 Hz-es panelt- és inkább a MotionFlow-nak emeli meg a számát. Mert így jön ki a kellemes kép. De tényleg ez csak az én elméletem, vagy egyszerűen spórolnak.

(#1386) sgg


sgg
tag

Bemásolom ide is, amit az sg-n írtam, mivel sokáig vaciláltam, hogy milyen tv-t vegyek. Pana plazma vs Sony Led volt, de nem mertem a gyerekek miatt a plazmát így egy mini teszt ide is, ha valaki vacilálna. (Előtte Sony KDL40W4000-em volt)

meg van pár napja a KDL-50W656. Nagyon szép a képe, az SD adásokat is szépen skálázza, persze az rtl,tv2 stb adókat nem, azokon alapból látszik, hogy szar a minősége, és azzal nem is lehet mit csinálni. HD/FullHD megjelenítés tökéletes, én felhősödést egyáltalán nem láttam az edge led szépen eloszlik, a behúzást én nem láttam oldalról. Gyors képekkel sincs probléma, a szinek szerintem szépek. Nem kalibráltam sony alapbeállításokkal megy. A szoftvereket nem nagyon nézegettem, DLNA problémás, ha feliratot is akarsz. PS3 media szerverrel megoldható, de az mindenkép transcodol, mpeg2re, ha jól emléxem, és látszik is, hogy roszabb lesz. (főleg sd esetén). Az usb lejátszást nem teszteltem, ha lesz ma időm, akkor még azt is megnézem. Igazából, nem lényeg van lejátszóm, de örültem volna, ha a leváltott tévével együtt bekerült volna a hálóba, és nem sok hiányzik hozzá, hogy jól működő DLNA lejátszó legyen, sony igazán megcsinálhatná.

Ha van esetleg kérdés, hogy mit nézzek meg szóljatok...

[ Szerkesztve ]

(#1387) Warck válasza sgg (#1386) üzenetére


Warck
tag

Gratula az új készülékhez ! Nos itt napok óta beszélgetünk a led mozgás javításról, meg a MotionFlow-ról. Ekkora méretben, kívácsi vagyok,hogy mit tapasztalsz ha bekapcsolod a led mozgás javítást. Elvileg az új szériákba egész jó az usb-s média lejátszó. Elvileg szépen kell vinnie az MKV-ket. Én erre lennék kíváncsi,hogy tényleg olyqan jó lett.

(#1388) sgg válasza Warck (#1387) üzenetére


sgg
tag

oksa, holnap este megnézem, hogy hogyan megy az usb-s lejátszást. A mozgás led javítást próba szinten bekapcsoltam, első körben annyi látszott, hogy a fényerő jelentősen csökkent, de majd megnézem, hogy gyors mozgásoknál mi történik. Bár eddig nem tapasztaltam olyat, hogy kellene. Az előzö sony-t is állítgattam, de mindíg visszállítottam az alapra. Ameddig nem zavar, addig jó úgy! :) (Az lg-knél sajnos nem így van, tavaly karácsonykor volt nálam 47ls670-es, hát...)
Az a röhej, hogy a mindíg tv-s National Geografic,( ami egy sima SD adás), a természerfilmeknél olyan képet ad, mintha Sony demo film lenne. Tudom, hogy vannak jobb tv-k ennél, de azt csak akkor látni szerintem, ha direkt olyan szemmel nézed, és olyan teszt anyagot teszel bele.

[ Szerkesztve ]

(#1389) sgg válasza Warck (#1387) üzenetére


sgg
tag

Ha megmondjátok mivel teszteljem meg, akkor megcsinálom

(#1390) nismoka válasza Warck (#1387) üzenetére


nismoka
addikt

Viszik az mkv-kat (is) szépen.

(#1391) radi8tor válasza sgg (#1386) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Hangjával mennyire vagy megelégedve? Én egy W4500-öst cseréltem HX750-re és hangban visszalépés.

⭐ Stella

(#1392) nismoka válasza radi8tor (#1391) üzenetére


nismoka
addikt

Hangzásban sokat javult az idei széria a tavalyihoz képest!

(#1393) radi8tor válasza nismoka (#1392) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jó tudni. :(((
Decemberben vettem.

⭐ Stella

(#1394) nismoka válasza radi8tor (#1393) üzenetére


nismoka
addikt

Na azért ezekhez sem árt egy házimozi.. ;)

(#1395) Warck válasza sgg (#1388) üzenetére


Warck
tag

igen csökken a fény erő de ha háttérfényt feltekered, akkor mennyire javul a helyzet? Én is normál beállítást használom az jött be ! Azért az ide tv-k meg kapták az X reality pro - képjavítást és az sokat javít a képeken. Az én tv-ben sima X Reality de az se rossz, de a pro az már többet tud,mert a Hd-ra javításnál, a benne tárolt minta képek segítségével javítja fel az adásokat ! és azt mondják,hogy a földfelszíni digitális adásokkal csodákat tesz !

(#1396) sgg válasza Warck (#1395) üzenetére


sgg
tag

Igazából nem kell bekapcsolni így is jó a minőség, nekem is az alap beállítások jönnek be! Nem láttam javulást, ezért ki is kapcsoltam!

Hang! Én csak az 5 évvel ezelőtti szériához tudom hasonlítani, annál rosszabb, de ott a kávában egy komplett sound bar volt szinte, ezért nem érdemes hozzá hasonlítani. Igazából szemből nem rossz, de ha a konyha felől hallgatom, akkor úgy elég gagyi. (a másiknál nem volt különbség, hogy honnan hallgatom)
Nem feltétlenül baj, van erősítő, így is azzal hallgattuk, ha jobb minőséget akartunk!

(#1397) krx21 válasza Warck (#1395) üzenetére


krx21
nagyúr

A Sony mindig is jó volt a gyári beállításokkal más gyártókhoz képest... Én is apró változtatással használom a NORMAL profilt...

(#1398) Warck válasza krx21 (#1397) üzenetére


Warck
tag

Igen a Sony valóban oda figyel a gyári beállításokra, mint a többi gyártó. Samu az nagyon felteker mindent ! Nekem is Normál beállítás van, minimálisan kellet hozzá nyúlni !

(#1399) sgg válasza Warck (#1398) üzenetére


sgg
tag

No, volt pár percem usbs lejátszás tekintetében. Feliratokat lejátszásáhot codepaggel kell szórakozni, 1252es kell neki. A lejátszást szépen onnan folytatja, ahol leállítása előtt volt. Sajnos rögtön beleszaladtam egy mkvba, amit nem játszik le, majd még megpróbálom mással is, meg megnézem, hogy mivel van kódolva, mert csak hangot játszik le :-( holnap folyt. köv.

(#1400) krx21 válasza Warck (#1398) üzenetére


krx21
nagyúr

Ami még megfigyelhető a Sony javára, természetesen szintén gyári beállításokkal, még a kiemeltnél is, hogy a fekete és a hófehér részletek sokkal jobban láthatóak... Pl: A Samsung a feketénél és a fehérnél is elég sokat levág... Sok tesztábrát vizsgáltam és míg a Sony-n minden részlet egyértelműen látható, mint a sötét és mind a fehér, addig a Samsungnál egy csomó már nem látszik...
Az mondom, hogy a Sony még a kiemelt profilon is sokkal több részlet mutat, mint a Samsung film módján!...
A Samsung kiemelt módja meg egyenesen katasztrofális, egy vicc...
ÉS mégis a fekete feketébb és a fehér fehérebb, ez az igazi überelés!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.