Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) Kobak77 válasza szagnes69 (#698) üzenetére


Kobak77
aktív tag

KDL-40EX650-em van. Az eszközazonosító nem a MAC address, legalábbis nem a wifié. Próbáltam is, mikor állítgattam, meg most is leellenőriztem - ugye már be van állítva a helyes - de nem egyezik.
Megnézni a készüléken a MAC címet úgy lehet, hogy 'Home - Beállítások - Hálózat - Hálózat beállítása - Hálózat állapotának megtekintése', majd legalul lesz. A vicc az, hogy itt adatot csak aktív kapcsolat mellett mutat, szóval amíg nem csatlakozol, addig itt nem mutat semmit. Tehát először vhogy mégiscsak csatlakozni kell... patthelyzet induláskor.

(#702) szagnes69 válasza Kobak77 (#701) üzenetére


szagnes69
aktív tag

Bocsi! Neked lehet igazad, én nem használom a tv wifijét, csak arra figyeltem fel, hogy nem találod a mac-címet, de nyilván a wifinek és a vezetékesnek eltérő mac-címe van. Nálam is van mac-szűrés a routeren, és az általad leírt megoldás lehet a járható út, de az tényleg nyűgös. Meglepő, hogy erre nem figyelt a Sony. Elnézést, hogy nem figyeltem pontosan arra, amit írsz. :B

[ Szerkesztve ]

(#703) Kobak77 válasza szagnes69 (#702) üzenetére


Kobak77
aktív tag

Semmi gond, először én is bepróbálkoztam vele :).

(#704) lasvegas


lasvegas
tag

Sziasztok érdeklődnék van e valakinek ismerőse a Magyar sonynál?
Illetve mit szóltok ahhoz,hogy vettem 4.5 éve 470.000 ft ért egy sony 46W4000 et,4 éve pedig 241.000 ft ért egy sony 40w4500 at namost mindkét tv meghibásodott az elmúlt hetekben!!
Mit tehetek ilyenkor milyen jogaim vannak ,lehetnek?
Garancia 3 évig volt,no de akkor is az ember kiad 2 tv re egy vagyont és 4-5 éve se bír ki????
Ilyen tartós termékeket állít elő a sony?
Ha valaki fanatikus akkor én az vagyok tévék,videókamera,fényképező,házimozi blu ray stb mind sony,
De ez most kiverte a biztosítékot nálam!! Ja a javítás a 2 tévére több százezresre fog rúgni Lcd panel csere!!! Vicc ennyit a sonyról én ezt nem fogom kifizetni!!
Felhívtam a központot felvette egy fiatal srác összevissza hablatyolt hülyének nézett nevetséges így vegyetek sonyt a képek feljebb vannak a tévékről!
Szerintetek mit lehet tenni most van valamilyen jogom,hogy legalább megcsinálják a tévéket,kicseréljék esetleg ráfietéssel újakra vagy a javítást részben megtérítsék,ha egyáltalán van hozzá panel mert ez sem biztos.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Note 4, Samsung Galaxy i9305 S3 Lte,Asus Padfone 2

(#705) m3gtr válasza lasvegas (#704) üzenetére


m3gtr
senior tag

Nem kellene használt tv-t venni.

Asus Prime z590- i7 11700kf 3.6 -Asus Radeon RX 6800 16G 2 x16 gb ram 3200mhz Kingston FURY Beast

(#706) junior11 válasza m3gtr (#705) üzenetére


junior11
veterán

Szerintem újonta vette, nem írta, hogy használtan. Vagy én olvastam rosszul? :F

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#707) lasvegas válasza m3gtr (#705) üzenetére


lasvegas
tag

Sony márkaboltban vettem az enyém volt a Moi elsők egyike mikor megjelent a W4000.
számla garijegy doboz mind megvan!!
A tévét kihozták beüzemelték azóta hozzá sem nyúltam,megmozdítva sem lett.
( Gondoltam,hogy lesz kötekedés) :(

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Note 4, Samsung Galaxy i9305 S3 Lte,Asus Padfone 2

(#708) m3gtr válasza lasvegas (#707) üzenetére


m3gtr
senior tag

Elég furcsa hogy mind a kettő elromlott.

Asus Prime z590- i7 11700kf 3.6 -Asus Radeon RX 6800 16G 2 x16 gb ram 3200mhz Kingston FURY Beast

(#709) lasvegas válasza m3gtr (#708) üzenetére


lasvegas
tag

Nekem mondod??Egy másik fórumon van egy ember akinek a w4500 öt kicserélték tipushibára hivatkozva ugyanilyen hibával,garancia után,nemtudom gondolom verte az asztalt stb,még semmim sem romlott el telefonom se pedig volt pár.Ez nagyon dühítő állapot azért,de még nemtudom a megoldást.mindenesetre nem én lehetek az egyetlen mert több szakszervíznek is elküldtem a képeket mondjanak valamit és mindegyik egyből vágta mi a hiba stb,
elsősorban nem a márkár szidom írtam mindem sony lehetnek hibák mindenben,csak valamiféle kompromisszumos megoldást kellene találni mert akkor sem járja,hogy drága cuccok ennyi idő alatt tönkremennek és költsek egy vagyont a javításra,ezekután,hogy vegyek megint tévét?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Note 4, Samsung Galaxy i9305 S3 Lte,Asus Padfone 2

(#710) lasvegas válasza m3gtr (#708) üzenetére


lasvegas
tag

A W4000 nél már hónapokkal ezelőtt is volt egy csík a szélén de eltűnt kb a bekapcsolás után 20-30 percel csak az utóbbi hetekben lett több csík,állítólag valami cof szalag engedett el,ahogy utána olvastam előforduló hiba bármilyen típusnál. A w4500 meg pár hete jelentkezett eleinte halvány csíkok
1-2 helyen aztán szép lassan egyre több,
Nem a márkát akarom szidni de ez van most.

Samsung Galaxy Note 4, Samsung Galaxy i9305 S3 Lte,Asus Padfone 2

(#711) junior11 válasza lasvegas (#709) üzenetére


junior11
veterán

A szerviz milyen hibát mondott?

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#712) lasvegas válasza junior11 (#711) üzenetére


lasvegas
tag

Ma vittem be szervízbe most szedik szét valamikor így elsőre egyértelműen LCD hibát mondtak.Panel csere.Több szervíznek is küldtem képet az elmúlt napokban véleményezni volt aki aztmondta inkább nem mondja meg mennyi lesz a javítás mert leülök.

Samsung Galaxy Note 4, Samsung Galaxy i9305 S3 Lte,Asus Padfone 2

(#713) nismoka válasza lasvegas (#704) üzenetére


nismoka
addikt

Van a családban és az ismeröseim között is több W4000 és tökéletesen mennek 2008 óta, van amelyik pc monitorként szinte egész nap. Sajnos hibák minden gyártónál elöfordulnak.

[ Szerkesztve ]

(#714) lasvegas válasza nismoka (#713) üzenetére


lasvegas
tag

igen ez így van,a tèvèket imàdom nagyon szèp kèpük van.Majd ìrok mert úgy nèz ki ma törtènt valami előrelèpès az ügyben de nem kiabàlom el.A sony lehet lèp az ügyben,ha ezt megteszik nagyot nő a cèg a szememben.

Samsung Galaxy Note 4, Samsung Galaxy i9305 S3 Lte,Asus Padfone 2

(#715) lasvegas válasza lasvegas (#714) üzenetére


lasvegas
tag

A mai napon megoldódott a tèvèim ügye az egyiket bèrmentve kijavítjàk a màsikra pedig pènzbeni kàrtèrítèst kapok a kàrtèrítèsi lapot màr vissza is küldtem,nekem megfelelt az összeg Sony nagyon korrekten jàrt el!!! Ritka az ilyen cèg!
Most megyek egy 46hx751 èrt úgy döntöttem :)

Samsung Galaxy Note 4, Samsung Galaxy i9305 S3 Lte,Asus Padfone 2

(#716) junior11 válasza lasvegas (#715) üzenetére


junior11
veterán

Na örülök, hogy végül mégis minden jól sült el, majd ír meg nekünk milyen a HX751 :).

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#718) junior11 válasza zsoltbarabas (#717) üzenetére


junior11
veterán

2013-as termékkatalógus: [link]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#719) nismoka


nismoka
addikt

Na, teszteltem a Sony KDL42W805 TV-t, első benyomások jók, sztem korrekt cucc. A wifi-s képernyő tükrözés mobilról nagyon tetszik.:) A képminőség szerintem egy kicsit jobb mint a tavalyi HX750, a fekete szint azért csalóka mert nagyobb fényerőt (háttérvilágítás) tud az új ezért kb amit 10-es szinten tudott a HX750 azt itt kb 5-6 fokozaton már hozza. Oldalról enyhén jobb a feketéje a HX750-nek, de azért nem rossz ez sem.
Szentségtörés de én egy Galaxy S3-al próbáltam a wi-fi-s képernyő tükrözést és tökéletesen megy. :) Viszont az egyérintéses NFC-vel inditott tükrözés mókát nem akarta az SGS3-al, de viszont megy menüből inditva, úgy sem bonyolult. NTFS és mkv müködik, DTS hang is szól és kinyomja optikain 5.1-ben is ha USB-ről megy a warez film. ;) A hozzáadott NFC-s bluetooth távkapcs nagyon tetszik! A fém káva nagyon szép csak alul középen azt a bumszlit a logo-val laposabbra csinálhatták volna, vagy kisebbre, vagy feketére. :)
A menü jóval gyorsabb lett és szebb mint eddig volt.

[ Szerkesztve ]

(#720) junior11 válasza nismoka (#719) üzenetére


junior11
veterán

Szuper. Én a W905-re leszek kíváncsi, már nagyon várom a teszteket róla :).

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#721) nismoka válasza junior11 (#720) üzenetére


nismoka
addikt

Ja arra én is kiváncsi vagyok de sajnos még nem elérhetö. Visszatérve a W8-ra, a 3D passziv szemüvege is elég pofás, legalábbis más márkák passziv szemüvegeihez képest mert azok nevetségesek, gyerekesek. :) Kiváncsi vagyok miket irkálnak majd a W8-ról is a netes teszt magazinok, legalábbis azok akiket nem a samu szponzorál....

[ Szerkesztve ]

(#722) junior11 válasza nismoka (#721) üzenetére


junior11
veterán

Most az új Braviáknak ez a távvezérlője? - [link]
Vagy ez mellé még jár a hagyományos is? Nekem az NX710-hez ilyen van: [link]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#723) nismoka válasza junior11 (#722) üzenetére


nismoka
addikt

A kicsi one touch az az NFC bluetooth-os távkapcs, emellé jár egy nagyobb normál is. W8, W9

[ Szerkesztve ]

(#724) junior11 válasza nismoka (#723) üzenetére


junior11
veterán

Aha. És arról a nagyobbról a normálisról nincs valamilyen fotó hogy milyen?

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#725) nismoka válasza junior11 (#724) üzenetére


nismoka
addikt

Olyasmi mint a HX750 távkapcs, csak pár gomb funkció más.

[ Szerkesztve ]

(#726) junior11 válasza nismoka (#725) üzenetére


junior11
veterán

Okés, köszi! :R

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#727) egykori


egykori
őstag

Sziasztok, hány GB lesz kb. egy 2 órás felvétel HDD-re felvett tévéműsor?

A héten vennék egy Sony tévét, innen a fórumból szedtem össze már infókat, de erre vonatkozólag nem találtam semmit.

[ Szerkesztve ]

(#728) Kobak77 válasza egykori (#727) üzenetére


Kobak77
aktív tag

40 perc 1,99 GB. Nem HD, Nils Holgersson lett felvéve. Munkaügyek, 30 perc, 1,36GB. Ez viszont HD. Olyan, mintha független lenne az adás minőségétől a felvétel mérete.

szerk.: megnéztem egy tv2-es adást is, ott 1:15 perc lett 1,09 GB. Szóval úgy tűnik, hogy a "kinézetétől" függetlenül az M1, M2 adásai mindenképp HD-nek minősülnek, míg RTL, TV2 meg nem.

[ Szerkesztve ]

(#729) egykori válasza Kobak77 (#728) üzenetére


egykori
őstag

Köszönöm a príma választ. :R
Én pl. egy Forma1-es versenyre gondoltam, ha nem tudom megnézni élőben, akkor ez kb. mennyi helyet igényel. Erre a célra nem akarok HDD-t, hanem csak Pendrive-ot használni. Akkor lehet, hogy veszek egy 64GB-ost, az biztosan elég lesz jó ideig, még HD esetén is. :)

(#730) egykori


egykori
őstag

Sziasztok!
Na, meg van a Sony tévé KDL-32W650A.
Ez már a 2013-as széria, a KDL-32EX650-est terveztem, de már kifutott termék lett. Remélem ez az újabb nem lesz rosszabb.
HDMI kábel kellene, kétezerért vennék egy 1 m-est. Ez gondolom hozza az átlagot, mert van jóval drágább is.
Eddig a képcsöves 21 colos Samsung után nem fejezhető ki igazán szavakban a különbség, mindössze egyet sajnálok, hogy nincs 2 USB aljzat a 2 HDMI-hez hasonlóan.

(#731) m3gtr válasza egykori (#730) üzenetére


m3gtr
senior tag

Vehetsz olcsóbb kábelt is, semmi különbség nem lesz. Nekem van 500ft-so meg 5000-es de semmi különbség a kettő között.

Asus Prime z590- i7 11700kf 3.6 -Asus Radeon RX 6800 16G 2 x16 gb ram 3200mhz Kingston FURY Beast

(#732) nismoka válasza m3gtr (#731) üzenetére


nismoka
addikt

Nem mondod komolyan hogy a HX920-as (az van ugye?) tv hez gagyi 500ft-os HDMI-t használsz? :O

[ Szerkesztve ]

(#733) m3gtr válasza nismoka (#732) üzenetére


m3gtr
senior tag

Azt használtam aztán rábeszéltek és vettem 5000ft-os kábelt de semmi különbséget nem vettem észre a kettő között.

Asus Prime z590- i7 11700kf 3.6 -Asus Radeon RX 6800 16G 2 x16 gb ram 3200mhz Kingston FURY Beast

(#734) nismoka válasza m3gtr (#733) üzenetére


nismoka
addikt

Akkor szerencséd volt az 500ft-ossal... :))

(#735) m3gtr válasza nismoka (#734) üzenetére


m3gtr
senior tag

Ráadásul nekem 4 kellett, de a drágábbat is az ebay-ről vettem jóval olcsóbban mint otthon. 30 fontért vettem 3db 2m Sony kábelt ami otthon, most néztem nem is 5000 hanem 7500ft darabja.

Asus Prime z590- i7 11700kf 3.6 -Asus Radeon RX 6800 16G 2 x16 gb ram 3200mhz Kingston FURY Beast

(#736) egykori válasza m3gtr (#731) üzenetére


egykori
őstag

Köszi, hogy megosztottátok a tapasztalatotokat, így nem lövök nagyon mellé egy 1500-2000 Ft-ossal. :R
És azt tudjátok, hogy némely avi fájlt miért nem akar lejátszani HDD-ről?

[ Szerkesztve ]

(#737) nismoka válasza egykori (#736) üzenetére


nismoka
addikt

Mert nem támogatott.. ;) Az mkv viszont megy és ez nagy szó náluk..

[ Szerkesztve ]

(#738) egykori válasza nismoka (#737) üzenetére


egykori
őstag

Az egyik miért nem támogatott, míg a másikkal semmi gondja sincs? :F

(#739) BossBoss válasza egykori (#736) üzenetére


BossBoss
őstag

A 2013-s szeriaban nagyon eros lett a media lejatszo. 1-2 audio formatom kivetelevel nalam mindent jatszott.:K

[ Szerkesztve ]

(#740) egykori válasza BossBoss (#739) üzenetére


egykori
őstag

Ez így van, és éppen ezért csodálkozom.
Az általa hibás avikat lehet, hogy rossz beállításokkal rippeltem? Majd utána nézek.
A tervezett pendrive mégsem lesz jó - nagyon gazdaságtalan, inkább nézek egy HDD-t, ez már az NTFS fájlrendszert is támogatja.

(#741) BossBoss válasza egykori (#740) üzenetére


BossBoss
őstag

Szerencsere mar tamogatja a NTFS fajlrendszert is. :K De sajnos a billentyuzetet tovabbra sem.

(#742) nismoka válasza BossBoss (#741) üzenetére


nismoka
addikt

Arra ott a jó kis androidos telefon/tablet TV SideView alkalmazás amivel mehet a hangvezérelt írás is. :)
Én sosem hiányoltam a billt tv-hez, a számgép gyorsaságát úgysem tudja helyettesíteni bill ide vagy oda. ;)
Persze nemértem miért maradt ki, lesz pár ember aki ez alapján dönt és nem a képminőség alapján... A menü sebessége szerencsére sokat javult, gyorsabb mint a konkurencia többmagos dinnyéi.. ;)

[ Szerkesztve ]

(#743) BossBoss válasza nismoka (#742) üzenetére


BossBoss
őstag

Hát alkalmazás ide vagy oda, azért ciki. Egy pár filléres ficsőről van szó. A menő szép és gyors lett. Viszont a Mirecast nem működött nekem eddig. De majd próbálom ms routerrel, mert amint probáltam az csak G-s volt....

(#744) nismoka válasza BossBoss (#743) üzenetére


nismoka
addikt

Nekem tökéletesen megy a Miracast Samsung S3-al (AllShareCast) is és Xperia Z-vel is, utóbbinál inditható a csatlakozás NFC-vel is. A Galaxy S3 NFC-t érzékeli ugyan a TV (KDL42W805 NFC távirányító) de nem indul el a képernyő tükrözés, viszont ha a TV menüből inditom a képernyő tükrözés csatlakozást akkor samuval is megy. :) Router mindegy, próbáltam G és N routerrekkel is, megy minden, na meg van Direct Wi-Fi is..

[ Szerkesztve ]

(#745) BossBoss válasza nismoka (#744) üzenetére


BossBoss
őstag

ugye nem a Sony-nak dolgozol? ;]

(#746) nismoka válasza BossBoss (#745) üzenetére


nismoka
addikt

Miért, mert nálam működnek a dolgok? :) Lehet csak értek hozzá. :P :D

[ Szerkesztve ]

(#747) egykori


egykori
őstag

Valamelyikőtök használja a tévén a HDD-s felvételi lehetőséget? Ha igen, mekkora és milyen wincsivel? Nem tudom eldönteni, milyent vegyek, gondolok a kapacitáson túl az áramfelvételi szempontra is. Nem tudom, ezek a Sony USB-k mennyire erősek. Külön tápost nem szeretnék venni.

(#748) Kobak77 válasza egykori (#747) üzenetére


Kobak77
aktív tag

#728
2002-es - amúgy elhalálozott - laptopomból kivett 160GB-os PATA vinyó külső USB-s házba rakva látja el a feladatot.

(#749) nismoka válasza egykori (#747) üzenetére


nismoka
addikt

Nem kell külső tápos, 2,5 HDD-vel megy a dolog simán, pld 500GB-os silicon power lazán megy. 2TB maximum.

[ Szerkesztve ]

(#750) egykori válasza Kobak77 (#748) üzenetére


egykori
őstag

Köszi, emlékeztem a #728-as hsz-edre, és az jó támpont volt, hogy mekkora helyigényre számítsak. Ezért majd mindenképpen valamilyen kisebb, de még jó ár/érték arányú tárat nézek. Tehát, nem olyan finnyás a tévé USB-je.

nismoka: az 500 GB, már tényleg a maximum - erre a célra. :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.