Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) daniel2121 válasza Pet1985 (#300) üzenetére


daniel2121
senior tag

Szerintem UPC Direkt.

[ Szerkesztve ]

(#302) szagnes69


szagnes69
aktív tag

Kedves Mindenki! Sony Bravia tulajdonosoktól kérdezem, hogy a 3D-s Bravia internetes videók esetében nem tapasztaltátok-e, hogy javult a kép minősége és csökkent az áthallás mértéke a legutolsó firmware frissítés óta? A válaszokat előre is köszönöm! Üdv!

(#303) xtal válasza Pet1985 (#300) üzenetére


xtal
csendes tag

Szerintem semmiképp ne vegyél CCFL-háttérvilágításos (CX szériás) Sonyt.

40CX520:
Power consumption (in operation) (Home mode): 181W

40EX520:
Power consumption (in operation) (Home mode): 65W

Hogy a CX-nek jobb képe legyen, kizártnak tartom (max szubjektív alapon).
Maga a Sony így pozícionálja a jelenlegi szériáit:

(low end, 50Hz, CCFL, full fapad) CX -> EX -> NX -> HX (high end, 200Hz, dynamic edge LED, WLAN, timeshift, frissíthetô firmware stb.)

(#304) xtal válasza proger82 (#275) üzenetére


xtal
csendes tag

EX520 nem tud felvenni, csak az EX525 és afölött.
Az EX525-öst már csak azért is érdemesebb venni, mert tripla tuneres (aminek 5-re végzôdik a modellszáma, tartalmaz DVB-S tunert is).

Viszont az EX5 széria csak 50Hz-es, de ezt gondolom tudod.

(#305) xtal válasza dbius (#285) üzenetére


xtal
csendes tag

Subtitle gomb a 9-es alatt a távirányítón. SRT-t viszi nálam, de nincs benne köszönet.
Amilyen szuper a Sony hardvere, akkora híg fos szoftvert bírnak összehozni.
(A DLNA implementációjuk is egy ócska tákolmány, inkább vettem egy AppleTV-t és arra streamelek, mert meguntam a szívást. Feliratos cuccokat szintén azon nézek.)

(#306) xtal


xtal
csendes tag

Összehasonlításképpen, így renderel feliratot az AppleTV. Olvashatóságban ég és föld. Az az érzésem, hogy a Sonynál senki nem próbálja ki azt a nyomorult terméket, mielôtt gyártásba küldik.

(#307) Bator92


Bator92
tag

Hello!

Egy Sony BX 420 ugye le tud kezelni egy ilyen és ekkora külső merevlemezt?

[link]

Előre is köszi a válaszokat! :R

(#308) szagnes69


szagnes69
aktív tag

Kedves Sony Bravia tulajdonosok!

Egy másik oldalon találtam ezt a programot, amellyel hálózaton keresztül lehet távirányítani a tv-t, főleg az internet, illetve a youtube használatában segített nekem, mert ha a laptopomon beírom a kívánt szöveget, át tudom küldeni a televíziónak. Nem kell a távirányítóval küszködni. Nekem hibátlanul működik! :))

[link]

A 329-es számú hozzászólásban van. A készítője kéri, hogy ha lehet minél többen teszteljük.

Szép napot! :)

[ Szerkesztve ]

(#309) lucza


lucza
csendes tag

Sziasztok.Sony kdl32ex720 3d smart tv mennyire éri meg az árát? Egy átlag felhasználó ki tudja hasznàlni?
A szemüveg drága hozzá?Illetve aktiv vagy passziv technologiàval működik.

(#310) szagnes69 válasza lucza (#309) üzenetére


szagnes69
aktív tag

Kedves Lucza!

A tévé aktív szemüveges, és egy szemüveg ára olyan 20000 Ft-ba kerül, a gyermek méretek olcsóbbak. Nekünk is hasonló tévénk van, mi nagyon szeretjük. Akciósan vettük karácsonykor két darab ingyen szemüveggel, lehet, hogy érdemes lenne az akcióra várni. A saját médialejátszója kevés formátumot támogat, de serviio-val hálózaton már jól használható. Mi vettünk hozzá médialejátszót, és azzal hibátlanul működik. Nem tudom, hogy mit értesz átlagfelhasználón, de szívesen válaszolok a kérdéseidre. Már ha tudok rá válaszolni. :)
Szia!

(#311) lucza válasza szagnes69 (#310) üzenetére


lucza
csendes tag

Kedves szagnes!

A beépített médialeJàtszót nem hasznàlnàm tùl sokat, amennyiben a notebookom tudom csatlakoztatni hozzá.Ezért érdekelne hogy
milyen csatlakozòk vannak a készüléken?
Ezen kívül, internethez való csatlakozásra milyen lehetőségek vannak?
Valamint a 3D kihasználása nélkül is megéri-e ilyen televíziòt vásárolni?
Persze vennék szemüvegeket hozzà csak nem azonnal a tv-vel együtt.

(#312) szagnes69 válasza lucza (#311) üzenetére


szagnes69
aktív tag

Kedves Lucza!

Nekünk 40ex721-es tévénk van. Valószínűleg hasonló lehet a 30ex720-ashoz.
A csatlakozókról és a műszaki adatokról itt tájékozódhatsz:
[link]

A mi tévénkben van beépített wifi, ebben tér el a 721 a 720-astól, de a 720-as csak vezetékkel kapcsolódhat vagy esetleg veszel hozzá wifiadaptert 15000 Ft-ért. Nekem hálózati kábellel kapcsolódik a routerhez, és elég könnyen tudtam csatlakoztatni. A számítógépem nem túl erős, de a serviio szépen játssza le a filmek többségét. A 3D-s filmek viszont hálózaton keresztül nekem egy picit akadnak, de mivel van médialejátszónk nem is igazán foglalkoztam vele. A serviio-t inkább csak akkor használom, ha valamelyik filmet nem tudja a médialejátszó lejátszani, de ez elég ritka. :)
Hogy mennyire éri meg megvásárolni azt nem igazán tudom. A képe nagyon szép, még az SD is elég jó. Nem régiben volt nálunk t-home-os kábeltv-szerelő, mert a többi hagyományos tévénken nem volt tiszta a kép, amióta az iptv-t beköttettük. Volt olyan pillanat, amikor nem is tudtuk eldönteni, hogy a digitális vagy analóg csatornát néztünk. Nálunk mondjuk azért észrevehető volt a különbség, de mondta, hogy volt már olyan helyen, ahol csak egy sony tv volt, és nem igazán lehetett látni a különbséget.
A Sonyval nekünk eddig csak jó tapasztalataim voltak. Megbízható, jó minőségűek a termékeik, mi ezért is választottunk. Mi nem bántuk meg, hogy ezt a tévét vettük, de azért javaslom, hogy hasonlítsd össze más tévékkel is. Ezek a mai televíziók annyi mindenre képesek már. :)

(#313) lucza válasza szagnes69 (#312) üzenetére


lucza
csendes tag

Köszönöm a választ!

Ezen a wifis dolgon nem tudok eligazodni, mert a honlapon amit linkeltél ez áll:

Vezeték nélküli LAN (Wi-Fi®) - IGEN (külön megvásárolható hardverkulcs nélkül)
Wi-Fi® Direct - Network Update (WLAN Ready típus)

Lehet, hogy csak én nem értek hozzá, de ebből nekem az jön le, hogy van beépített wifi.

(#314) ztibor válasza lucza (#313) üzenetére


ztibor
senior tag

Az EX720-asban biztos nincs beépített wifi, nekem is az van 46"-os méretben.

Az EX721-ben van beépített wifi.

(#315) szagnes69 válasza lucza (#313) üzenetére


szagnes69
aktív tag

Amikor a tévét vettük, akkor a miénk kb. 10000 Ft-tal többe került, mint a 720-as, pontosan a wifi miatt. Egy Sony központban vettük, és azt mondták, hogy ezeket a wifis tévéket(721) csak Sony centerekben árulják. A 720-as szerintem sem wifis. :(
Viszont a leírás eléggé félreérthető, én sem értem a "külön megvásárolható hardver kulcs nélkül" szöveget. Pedig ez a sony saját weboldala. :(

Az általam linkelt weboldal áttekintés részénél viszont az alábbit írja:

Csatlakozzon az internetre, és töltsön át internetes videókat közvetlenül TV-készülékére. A vezeték nélküli LAN-előkészítéssel egyszerűen csatlakoztathat egy Sony USB Wi-Fi® adaptert, vezeték nélkül. A csatornák egyre bővülő választékával most még könnyebben élvezheti a kívánt tartalmat a kívánt időpontban.

Fontos lenne egyébként a wifi? Végül mi is húzattunk egy kábelt amikor az iptv-t kötötték be, és azt használjuk. Film lejátszáshoz állítólag az gyorsabb.
Bocsi a rossz hírért.

(#316) lucza válasza szagnes69 (#315) üzenetére


lucza
csendes tag

Nem életbevàgó.Megoldható kábellel is.Majd még kifundàlom.
Legfeljebb veszek hozzá egy ilyen ketyerét.
De ha màr a pluszban megvásárolhatò tartozékoknál tartunk, esetleg használta valaki a skypeot?Feltételezem,, csak a sony webcammal működik?!Sima mezei teszkós cammal nem....?
Köszönöm a segítséget.

(#317) ztibor válasza lucza (#316) üzenetére


ztibor
senior tag

Igen, csak a Sony webcammal működik.

Én kaptam egyet hozzá, de még ki se bontottam.

Amúgy szemüveget kilehet fogni a vaterán olcsóbban is, én 2db-ot vettem 20k-ért.

(#318) lucza válasza ztibor (#317) üzenetére


lucza
csendes tag

Köszi majd körülnézek cam ügyben is vaterán.
Délután ha lesz még raktàron megveszem a tv-t...bár amilyen szerencsém van...
Különben bírja ha hosszabb ideig monitorként van használva?

(#319) ztibor válasza lucza (#318) üzenetére


ztibor
senior tag

Fogalmam sincs, nálam max a HD filmek mennek PC-ről.

(#320) szagnes69 válasza lucza (#316) üzenetére


szagnes69
aktív tag

Sajnos én sem használom a skype-ot, és monitorként is nagyon ritkán. Nekünk nem adtak kamerát a tv-hez, nem is nagyon használjuk a skype-ot, meg egy kicsit sokallom is az árát. Valóban csak saját kamerát fogad el. :(
Egyébként sok sikert a vásárláshoz! :)

(#321) lucza


lucza
csendes tag

Tegnap megvásároltam a tv-t.Gyönyörű!!Minden értelemben.

Azonban lenne egy kérdésem.Ami egy kicsit off, bocsi.

Szóval a notebookomon sajnos csak egy vga kimenet van és akàr hogyan
szenvedtem, nem tudtam összehozni hogy a gépen illetve a tv-n megjelenő kép, arányaiban egyezzen.
Tudja valaki a megoldást?

(#322) lucza válasza ztibor (#317) üzenetére


lucza
csendes tag

Különben a kameràt tervezed használni? Mert lehet érdekelne ha nincs rá szükséged.

(#323) ztibor válasza lucza (#321) üzenetére


ztibor
senior tag

Szerintem elégedett leszel a tv-vel.

Gondolom a winben kéne ügyeskedni a második kijelző környékén. Egyéb ötletem sajnos nincs. Én HDMI-vel csatlakozom a tv-hez.

A kamerát egyelőre megtartom, mert tervben van a használata :-)

(#324) lucza válasza ztibor (#323) üzenetére


lucza
csendes tag

Tegnap már pròbâlkoztam.Ma talán több szerencsém lesz.

A 3d szemüvegen kívül kell még valami kütyü, higy használhassam ezt a funkciót?
Mert talàltam valami kiegészítőt .3d sync jeladò a becses neve.

(#325) ztibor válasza lucza (#324) üzenetére


ztibor
senior tag

a szemüvegen kívül csak 3d adás kell :-)

(#326) lucza válasza ztibor (#325) üzenetére


lucza
csendes tag

Közben rájöttem egy kis keresgélés után, hogy ebbe a moddellbe már integrálva van a transmitter.
Csak a régebbi szériákhoz kell külön megvenni. Az ugynevezett 3D-ready tévékhez. :))

(#327) lucza


lucza
csendes tag

Sikerült megoldani windowzos ügyeskedéssel az arànykülönbséget.Viszont nem szép a kép.Mintha szellemképes lenne.Valakinek ötlet?
Lehet hogy a vga kàbellel ennyi a max amit ki tudok hozni?

(#328) ztibor válasza lucza (#327) üzenetére


ztibor
senior tag

Nekem ilyet akkor csinált a monitorom, amikor olcsó, nem megfelelően árnyékolt vga kábellel dugtam rá a gépre..

(#329) lucza válasza ztibor (#328) üzenetére


lucza
csendes tag

Mondasz valamit.
Anno mikor vettem, a legolcsòbbat vettem meg.
Akkor beujítok egyet.Hàtha....
Köszi

(#330) blg


blg
senior tag

1920*1080-as felbontású jelet küldtök ki a tévére, vagy alacsonyabbat? ha alacsonyabbat, akkor ne várjatok szép képet. minden LCD panelt a natív felbontásán kell meghajtani, különben nem lesz szép a kép. ráadásul nem analóg jelet kellene kiküldeni (D-sub csatlakozón), hanem digitális jelet HDMI-n

(#331) ztibor válasza blg (#330) üzenetére


ztibor
senior tag

Nálam HDMI-n megy FullHD felbontás a tv-re.

Lucza meg eddig azzal szenvedett hogy szintén FullHD-t tudjon küldeni a tv-re, és mivel ezt notiról teszi amin nincs HDMI, így marad a D-Sub

(#332) lucza válasza ztibor (#331) üzenetére


lucza
csendes tag

Holnap kapok egy jobb minőségű d-sub kábelt. Majd megírom a végeredményt. Köszönöm a segítséget!
Egyébként a notin a másodlagos képernyőre 1920*1080-as felbontás lett beállítva.
Így is "szellemképes" volt.

(#333) lucza


lucza
csendes tag

Jó kábellel már szép a kép és megy minden szépen!

Most viszont más kérdésem lenne. Usb-ről akarok lejátszani avi-t. Azt írja, hogy "a lejátszás nem elérhető"....mi lehet a gond?

(#334) szagnes69 válasza lucza (#333) üzenetére


szagnes69
aktív tag

A PEN-DRIVE-ot FAT32-re vagy EXFAT-ra kell formázni.

[ Szerkesztve ]

(#335) fanci


fanci
tag

Valaki megtudja mondani hogy a sony40nx720 milyen pendrive-ot fogad el felvételre?
Van minimum méret?

(#336) szagnes69 válasza fanci (#335) üzenetére


szagnes69
aktív tag

Azt hiszem, hogy 32 GB a minimum, de nem biztos, hátha valaki jobban tudja.
:)

(#337) lucza válasza szagnes69 (#334) üzenetére


lucza
csendes tag

Átformáztam. Sajnos egyikkel sem indul a film.
Azért köszönöm!

(#338) szagnes69 válasza lucza (#337) üzenetére


szagnes69
aktív tag

Lehet, hogy az a gond, hogy az avik közül a divx-et szereti, de az xvid-et nem. Nálam sem játszotta le az xvid-et, mégha látta is a filmet. Mondjuk én nem játszok le usb-ről, mert médialejátszónk van, illetve laptopról serviio-n keresztül nézek filmet, ha valamit a médialejátszó nem játszana le.

(#339) ztibor válasza lucza (#337) üzenetére


ztibor
senior tag

Elég válogatós a sony lejátszója sajnos.

(#340) lucza válasza szagnes69 (#338) üzenetére


lucza
csendes tag

Na ezt kipròbàlom holnap.Egyébként ez a servioo nevezetű program hogy működik.
Adott egy noti és egy sony EX 720, wifi adapter nélkül.
Internet persze van.
Össze lehet hozni?

(#341) szagnes69 válasza lucza (#340) üzenetére


szagnes69
aktív tag

Nálam a tv vezetékesen kapcsolódik egy routerhez, és a notim pedig wifin ugyanide. Nem tudom, hogy nálad hogyan van kialakítva a hálózat.
A notira feltelepítettem a serviio 0.6.2 nevű programot, amit innen töltöttem le:
[link]
Én azzal kezdtem, hogy átállítottam a nyelvet magyarra, mert úgy nekem könnyebb, majd utána újraindítottam a serviiot. A Sonyt a program azonnal felismerte a hálózaton Sony Barvia(2011)-es profilnak. A Médiagyűjteménynél a Hely hozzáadásával megadtam, hogy a notim melyik mappáját szeretném a tv-ről látni, és kipipáltam, hogy abban a mappában milyen típusú fájlok vannak(audio, video, stb.)
Az átkódolásnál engedélyeztem az átkódolást, mert csak így tudsz olyan fájlokat is megnézni a tv-n, amit alapvetően a tv nem tudna lejátszani. Amit ugyanis nem tud a tv azt a serviio átkódolja neki. Én még beállítottam, hogy a serviio két magot használjon, mert a notimnak ennyi van. Ahol tudtam, átállítottam a nyelvet magyarra.
Minden beállítást a lapok alján a mentés gombra kattintva menthetsz, én utána újraindítottam a gépet.
Én sem vagyok benne valami nagy profi, csak nem rég kezdtem használni, mert nem igazán tudtam erről a lehetőségről. A tv vásárlása előtt mi már terveztük, hogy venni kell hozzá médialejátszót, mert a SONY próbálja meggátolni az internetről letöltött filmek terjedését (főleg mkv-t). A tv vásárlása után nem sokkal meg is vettük a lejátszót, mi utána csak ezt használtuk. Nem régiben egy másik fórumon ajánlotta a serviio-t valaki, mellesleg nagyon ért a tv-hez, és akkor próbáltam ki. Nálam nem túl gyors a hálózat, ezért marad a médialejátszó. :)
Ha kérdésed van még, akkor próbálok válaszolni. Ha kell, megadom a másik fórumot is, csak szólj.
Szép napot!

(#342) jeka


jeka
tag

Szia.
Serviio progi nagy KIRÁLY.
Lenne egy kérdésem valahogyan lehetne-e az mkv fájlok lejátszására bírni, persze konvertálás nélkül?
Sony KDL32EX715-öm van, és sajnos média lejátszom még nincsen!
Esetleg van-e olyan külső merevlemez ami ezt tudja?
Vagy minden képen kell szerválnom egy médialejátszót?

Előre is köszönöm.

(#343) szagnes69 válasza jeka (#342) üzenetére


szagnes69
aktív tag

Nem igazán értem a kérdést. :(
A serviio tudja az mkv-t lejátszani, pontosan ezért jó, mert a tv nem tudja.
A tv-t viszont nem lehet erre rábírni, mert sem külső winchesterről, sem pendrive-ról nem játszik le mkv-t usb-n keresztül. A SONY úgy gondolja, hogy ne töltsünk le filmeket, hanem vegyünk bluray lemezt, illetve bluray-lejátszót. Valahol érthető, mert azt is gyártanak, meg a filmgyártásban is részük van. Én reménykedem, hogy hátha egy firmware frissítéssel megoldják egyszer, hiszen sokan úgyis megkerülik médialejátszóval, stb a bluray-lejátszó megvételét. Nem hiszem, hogy amit más gyártók tv-je tud azt egy sony ne tudná, inkább csak nem akarja.
Egyébként úgy is megoldható valamennyire a lejátszás, hogy ha notid van, akkor hdmin összekötöd a notit a tv-vel, és a tv így monitorként viselkedik.
Én nem használom, mert a hdmi csatlakozós notim munkahelyi, ezért nem szeretném filmnézéssel meghajtani. :)
Remélem segítettem.
Szia!

(#344) jeka válasza szagnes69 (#343) üzenetére


jeka
tag

Szia.
Igen segítettél, és köszönöm.
Az az opció, hogy átkódolás engedélyezése, nem azt takarja, hogy lejátssza az mkvét, de lebutítva nem teljesen?
Mert ha nem engedélyezem neki akkor nem is látja az mkvs fájlokat.
De ha nem így van akkor király.
Asztali PCm van. Sajna. UTPvel van össze kötve, úgy hogy sokat nem is vártam tőle. Igaz lehet, hogy nem is lehetséges UTPvel?
Tervbe van egy médialejátszó, de addig is szerettem volna egy kis HDés anyagot nézegetni rajta.
Köszönöm a segítséget. :R

[ Szerkesztve ]

(#345) szagnes69 válasza jeka (#344) üzenetére


szagnes69
aktív tag

Én úgy tudom, hogy azért kell mert ha serviio nem kódolja át, akkor mkv-ként kapja meg a tv, de azt ugye a tv nem tudja lejátszani. Ha engeded, akkor a servvio átalakítja olyanná, amit már a tv is lejátszik, emiatt a lejátszás elején érdemes pause-ni egy kicsit, hogy ne szaggasson a film induláskor, majd egy kis idő múlva indítani, hogy a serviio elhaladjon a konvertálással.
Jó filmezést!

(#346) jeka válasza szagnes69 (#345) üzenetére


jeka
tag

Ez így jól hangzik. Azt viszont honnan tudom meg, hogy tényleg olyan minőségben jön át a jel amilyenben a PCn fenn van? A kép egyébként szép. Semmi bajom vele. Vagy a lehető legjobba konvártálja és kész. Bocsánat a sok értetlenkedésért, de nem nagyon értek hozzá, a programnak viszont nagyon örülök.
Kár, hogy a Sony ilyen szélmalom harcot vív, és nem csinálnak egy kafi lejátszót!
Szerintem így sokkal több potenciális vevőt veszítenek, mint nyernek.

(#347) szagnes69 válasza jeka (#346) üzenetére


szagnes69
aktív tag

Teljes mértékben egyet értek veled. A tévének nagyon szép a képe, nekem a kezelése is egyszerű, ha tudná az mkv-t játszani, akkor jobban versenyhelyzetben tudna lenni.
A kérdésedre nem igazán tudom a választ, bár szerintem nem változik a minőség, de csak a saját tapasztalatomat tudom leírni. Összehasonlítottam a médialejátszóval lejátszott filmeket a PC-ről serviioval lejátszott filmekkel. Nagyon sok filmet teljesen egyformán játszottam le serviioról és DUNE-ről (ez a médialejátszónk). Azzal a kis trükkel, a pause-val kellet csak segíteni. Ezek általában kisebb bitrátájú filmek voltak. Aminél gondom volt az a 3D-s filmek vagy a 2D-s 1080p-s filmek esete, de ott sem a képminőséggel volt baj, hanem azzal, hogy szaggatott a film. Az Avatár 3D mkv (25 GB) fájl sokszor elérte a 33 MB/s annál voltak gondok, ezt az értéket egyébként a DUNE mutatta nekem. Ez gyakran megállt, és egy picit áthallásosabb volt, mint a DUNE-ről.
A másik fórumon javasolták, hogy egy értéket állítsak át a servvio-n, de nekem akkor sem lett jobb. Szerintem a hálózatunknál van gond, mert van ahol wifin megy át a film.
Az mkv-s fájlok egyébként nem egy az bluray minőségűek. Az igazi egy bluray lejátszón lejátszott bluray film lenne, de nekünk nincs ilyen. Szívesen kipróbálnám a tv-t egy ilyen filmmel, mert ahogy a fórumokon olvastam az sokkal jobb, mint az mkv-s változat, az a fullhd minőség 3D-ben is.
Az alábbi link arra a fórumra utal, ahonnan én is kaptam az információkat. Ott starline a nevem. Ott le van az is írva, hogy milyen értéket és hol kell átállítani a jobb lejátszás érdekben. Hátha tudnának válaszolni a kérdéseidre, illetve olvass vissza sok hasznos dologról is írnak. :)
[link]
Szia!

(#348) jeka válasza szagnes69 (#347) üzenetére


jeka
tag

Köszönöm a kimerítő válaszod. Körbe nézek a másik fórumon is.

(#349) Kroko53


Kroko53
csendes tag

Jó estét!
Egy új Sony KDL32EX310-es készüléken nem tudom kikapcsolni a demo csíkot! A Return megnyomására eltűnik, de 2 percen belül újra megjelenik a kép alsó- felső sávjában váltogatva. Mit kell tennem ? Köszönöm : Kroko53

(#350) Kroko53


Kroko53
csendes tag

Az alábbi "piktogrammokat",reklámokat, jellemzőket látni:EX31-BE-2-Digital Noise Reduktion-Bass Booster-USB Play- HDMIx2-PC input-Mindig TV-UPC..
Hogy kell ezt eltüntetni az adás "alól"?? :W

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.