Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) BossBoss válasza #41133696 (#850) üzenetére


BossBoss
őstag

Igen, pontosan az újdonság miatt. A W650 egyébként 50 Hz panel szolgál, szoftveresen 200.

(#852) egykori válasza BossBoss (#851) üzenetére


egykori
őstag

Nekem is ilyen 32W650-es van és 50 Hz, szoftveresen 200 Hz. Akkor most én mit érzékelhetek ebből?
Ugyanis egy igazi 50Hz-es hagyományos tévé után nem nagyon találok szavakat a különbségre.
Amúgy érdekes, hogy amikor emellett döntöttem és utánaolvasgattam, az 50 Hz-cel nem találkoztam, csak a 200 Hz-cel. :F

[ Szerkesztve ]

(#853) BossBoss válasza egykori (#852) üzenetére


BossBoss
őstag

Különbséget nem látsz, de hidd el hogy 50 Hz-s. W650 egy kiváló készülék. Jó választás volt. :K

(#854) krx21 válasza BossBoss (#845) üzenetére


krx21
nagyúr

Hát én beleugrottam... Felkerült az asztalra ma egy w905... Majd írok a tapasztalatokról... Eddig csak jót írhatok, bár a pirosat kicsit túl nyomja... Keresgélem a legjobb beállítást...

[ Szerkesztve ]

(#855) BossBoss válasza krx21 (#854) üzenetére


BossBoss
őstag

Majd oszd meg velünk a beállításokat. :)

(#856) egykori válasza BossBoss (#853) üzenetére


egykori
őstag

Nem kételkedem az 50 Hz-ben, de itt a fórumban olvastam róla először. És természetesen maximálisan meg vagyok elégedve, mindössze, amint legutóbb írtam, a csatornaváltás sebességét, illetve lassúságát kifogásolom.
Egyébként örülök, hogy te is mint hozzáértő, jó véleménnyel vagy erről a típusról, mert én még nem tudok tárgyilagos és elfogulatlan lenni.

(#857) BossBoss válasza egykori (#856) üzenetére


BossBoss
őstag

Tulajdonképpen az ember szem 70-80 Hz-ig érzékel, így igazából a szemed nem lát már különbséget. :) Amúgy magam is meglepődtem, hogy csak 50-es panel. Remélem nem vette ez el a kedved tőle.

(#858) krx21 válasza krx21 (#854) üzenetére


krx21
nagyúr

Sony 55W905:
Nos, a szemmel való beállítás persze elég szubjektív, tehát ez messze nem kalibrálás...
A Normal módból indultam ki és a színhőmérsékletet a semlegesről meleg1-re tettem (kicsit filmesebb) ,majd fehéregyensúlynál a vöröset -5-re tettem (kicsit túlnyomja a pirosat)... A részletező kontraszt kiemelőt közepesről alacsonyra tettem...(nem kell annyira a mesterséges kontraszt)
Ez a beállítás gyakorlatilag még mindig sokkal színesebb mint a Samsungom volt, de nem érzem annyira túlzónak, már nem húz el annyira a piros... Döbbenetesek a színek és az összes tesztábra részlete látszik...
Az élőszínt ha az ember kikapcsolja akkor a színek mélyítését nem csinálja, de akkor elveszik a ezen TV lényege... Én azt mondom, hogy aki nem szereti a erősebb színeket az is kapcsolja be, persze alacsony fokozatnál feljebb nem szabad... És a színtelítettségből vegyen vissza, a vöröset pedig a fehéregyensúlynál -5-el harmóniába hozható...

(#859) krx21


krx21
nagyúr

Hozzákötöztem a 55W905-hez egy Sony BDP-S790-es lejátszót... Iszonyatos képminőség!

Olyan kérdésem lenne, hogy az 1.85:1-hez típusú filmeknél a vékony fekete sávot Samsung TV-ken el lehetett tüntetni, hogy alig nagyított bele... Itt a következő nagyítás, már túl sokat nagyít...
Nincs valami megoldás a Sonynál erre?

(#860) krx21


krx21
nagyúr

Nos, megfejtettem miért olyan jó a Sony TV-n a szürke árnyalatos teszt:
A menüben van egy sima átmenet ki-alacsony-közepes-magas állítás és ez csinálja.
Ez valószínűleg a x-reality pro egyik funkciója... Ha kikapcsoljuk hasonlóan sávosodik, mint a Samsung...
Ez egy hasnos dolog, amit szerintem érdemes alacsonyra tenni, de fölöslegesen feljebb tenni nem érdemes, mert értékes adatokat, részleteket moshat ki a képből.. Bár ez a konzekvencia szinte az összes képjavító algoritmusra igaz lehet... Mindenesetre ilyet a Samsung nem tud...

[ Szerkesztve ]

(#861) Mantin


Mantin
aktív tag

Hali!
Ennek a készüléknek milyen a SMART TV rendszere? Sony KDL32W650 Esetleg videó róla(én nem nagyon találtam, mindenhol a Samsungot dobja ki)
Igazából a Sony és a Samsung UE32F5300 között hezitálok mindkettő pontosan ugyan annyiba kerül...
Úgy hallottam, hogy a Samsungra sokkal több/jobb alkalmazás elérhető de a Sonyban megfogott az X-Reality PRO, nem tudom hogy a különbség valójában mennyire látható ha a Samun és a Sonyn nézném ugyan azt a képet :F

GTX 1060 - Ryzen 3 1200@3,85Ghz - Corsair 3200mhz - ASRock AB350M Pro 4 - Cooler Master Masterbox Lite 5 RGB

(#862) krx21 válasza Mantin (#861) üzenetére


krx21
nagyúr

Smart-ban biztos erősebb a Samsung... Képminőségben már nem biztos...

(#863) Mantin válasza krx21 (#862) üzenetére


Mantin
aktív tag

egyáltalán egy Sony Smart TV a böngészőn és a youtube-on kívül tud valamit nyújtani appok terén?(nem twitter és facebook ra gondolok)

GTX 1060 - Ryzen 3 1200@3,85Ghz - Corsair 3200mhz - ASRock AB350M Pro 4 - Cooler Master Masterbox Lite 5 RGB

(#864) nismoka


nismoka
addikt

Találtam egy érdekességet 0:30-nál... Play Store, Chrome... Ez itthon nincs benne... [link]

(#865) nismoka válasza Mantin (#863) üzenetére


nismoka
addikt

Igen van Fuso alkalmazás tele magyar filmekkel, videókkal, tv műsorok válogatásaival. AXN+egy csomó video portál elérhető még.

(#866) lasvegas válasza Kobak77 (#838) üzenetére


lasvegas
tag

Visszatérek a témához külső merevlemezre tv adást felvenni.Azt beszéltük,hogy csak kikapcsolt tv nél kehet vagy csak azt az adót ami éppen megy az egy tuner miatt,csakhogy mintha itt azt írják az enyémbe nem egy tuner van hanem 3 vagy ez hülyeség?akkor lehet mégis tudnék egyszerre tévézni meg másik adót felvenni? Tvm 46HX756 !
http://www.sony.hu/product/tv-117-46-lcd/kdl-46hx756/muszaki-adatok#tab

Samsung Galaxy Note 4, Samsung Galaxy i9305 S3 Lte,Asus Padfone 2

(#867) enterlaci válasza Mantin (#863) üzenetére


enterlaci
senior tag

Vannak app-ok is a TV-ben, picasa, tumblr meg egy online rádió amit magadnak is konfigolhatsz és még egy csomó minden a tavalyi szériában is. Idén meg ha jól tudom ez bővült!?

lasvegas: Mi lenne ha kipróbálnád? Egyébként amire szerintem gondolsz, az 3 különböző szabvány, tehát 3 különböző forrás esetén lehetne igaz a logikai állításod.

[ Szerkesztve ]

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#868) Warck


Warck
tag

Vissza jött a tv-m a szervizből ! Mint írtam a hdmi bemenet halt meg, nos vissza jött ami érdekes,hogy nem volt rajta az utolsó frissítés hanem a régi volt rajta. Arra gondoltam,hogy kicserélték a tv egész belét kivéve az lcd panelt. Gyors és korrekt volt a szerviz ! Bő 1 hetet vártam rá ! Szóval javult a Sony hozzá állása a garanciális javítás ügyében ! Tudnék mesélni,hogy miket műveltek anno. :)

(#869) Kobak77 válasza lasvegas (#866) üzenetére


Kobak77
aktív tag

Én csak a sajátomról tudok nyilatkozni, de a logika azt diktálná, hogy 2 v. több tuner esetén működnie kéne. Ki kell próbálni :).

(#870) krx21 válasza Mantin (#863) üzenetére


krx21
nagyúr

Igazából engem a smart érdekel a legkevésbé a TV-ben... Úgyhogy ezen a területen nem is szoktam vizsgálódni... Ha érdekel a net akkor számítógép, ez a véleményem... A smart alkalmazások olyan nyűgösek és használhatatlanok, hogy rossz nézni...

(#871) zsoltbarabas válasza lasvegas (#866) üzenetére


zsoltbarabas
csendes tag

Szia!

Nem tudsz. Csak azt amit nézel, illetve átválthatsz AV, HDMI bemenetre közben. Én felvétel közben PS3-at szoktam nyomkodni.
Illetve ha éjszakára beállítod, hogy vegyen fel valamit, akkor a tévét kikapcsolhatod és nem fog bekapcsolni a felvétel ideje alatt. Szépen csendben felveszi amit kell és annyi.

(#872) zsoltbarabas válasza Mantin (#863) üzenetére


zsoltbarabas
csendes tag

Elég sokmindent tudnak már a Sony-k is, de nyilván nincsen bennük Menszesz naptár és hasonló csudahasznos dolog.

De most tényleg. Mondja már meg valaki, mik azoka csudaappok amik nélkül nem lehet élni és amitől állítólag szmártabb egy samu tévé? Mert ugye ezt előtérbe helyezni és a rosszabb, tény hogy rosszabb képminőséget meg figyelmen kívük hagyni..... háááát.... ugye ez egy tévé amin képet nézünk..... vagy nem? :D

(#873) erahurka


erahurka
félisten

Sziasztok!

Sony KDL32W650ABAEP és Sony KDL32R420ABAEP készülékekről mit tudtok?
Főként input lag érdekelne, mert játékra is használnám.

Alapvetően milyennek mondhatók a Sony tévék, megbízhatóak?

Előre is köszi! :R

(#874) krx21 válasza erahurka (#873) üzenetére


krx21
nagyúr

A megbízhatósággal nincs gond... Nem tudom, hogy mennyire tűnt fel, de a Sony KDL32R420ABAEP nem is FullHd... Kerülném... 50Hz, ki tudja milyen panel stb...
A Sony KDL32W650ABAEP-az amit vennék a kettő közül az biztos...

(#875) szőröscica


szőröscica
addikt

46R470A teverol mi a velemeny? Mkv-t jatszik usb-rol?

Lehet holnap vennek egyet.

(#876) nismoka válasza szőröscica (#875) üzenetére


nismoka
addikt

Viszi az mkv-t, persze azért lehet olyan amit nem. ;) De ez minden tv-re igaz...

(#877) szőröscica válasza nismoka (#876) üzenetére


szőröscica
addikt

A terv osszeallitas a kovetkezo: egy ilyen tv, egy jbl sb200 hangprojektor es esetleg egy asus vagy wd medialejatszo, hogy menjen minden mkv. Mit szolsz hozza?

5.1 hangrendszer elhelyezese a szoba elrendezese miatt nem lehetseges, ezert gondoltam egy minosegi, diszkreten kinezo hangprojektorra.

(#878) nismoka válasza szőröscica (#877) üzenetére


nismoka
addikt

Nem rossz, bár én nem lelkesedem a hang projektorokért, de ha nem fér el más akkor jó lehet ez a JBL is. Mélysugárzó láda sem fér el?

[ Szerkesztve ]

(#879) szőröscica válasza nismoka (#878) üzenetére


szőröscica
addikt

Vegul ennek a 40 collosa lett, nagyobb nem ferne el. Az optikai kimeneten hogy lehet hangot elovarazsolni? Osszekotottem a jbl-el, a menuben kivalasztom, hogy kulso eszkozt hasznalok, nem a tv hangszorot, a tv el is nemul, viszont nem jon hang a hangfalakbol. :Y

(#880) szőröscica válasza szőröscica (#879) üzenetére


szőröscica
addikt

Nem hdmi forrast hasznalok, sima tv adast szeretnem megszolaltatni.

(#881) taxy88 válasza nismoka (#864) üzenetére


taxy88
aktív tag

Az a sony google tv alkalmazásai, amik beépülnek a tv menüjébe is.
Ha megfigyeled ,ott van a tv előtt a qwerty-s távirányítója.

(#882) szőröscica válasza szőröscica (#879) üzenetére


szőröscica
addikt

Sikerült, mélyebb menüben turkálás után meglett. PCM-re kell állítani a kimenetet, és úgy működik. Szuper a tv, nagyon tetszik! :)

(#883) nismoka válasza szőröscica (#882) üzenetére


nismoka
addikt

Nem tudja a JBL fogadni a bitstreamet? Vagy analogot nézel?

(#884) szőröscica válasza nismoka (#883) üzenetére


szőröscica
addikt

Nem tudom, ennyire nem értek hozzá. Az adás digitális, a kép nagyon szép és a hang is jó! :)

Most két kérdés merült fel bennem: kezeli-e a TV az NTFS-re formázott USB eszközöket? Mert egy nagyobb mkv már nem megy rá a fat32-es fájlrendszerre. A másik, hogy ma veszek egy PS3-at. Ennek a HDMI-n kapott hangját tudja továbbítani az optikai kimenetén, ugye?

(#885) m3gtr


m3gtr
senior tag

sziasztok
Akinek olyan tv-je van amihez van skype kamera, nem tudja hogy lehet beállítani a kamerát hogy ne fordítva mutassa a képet.
köszönöm

Asus Prime z590- i7 11700kf 3.6 -Asus Radeon RX 6800 16G 2 x16 gb ram 3200mhz Kingston FURY Beast

(#886) nismoka válasza szőröscica (#884) üzenetére


nismoka
addikt

Igen megy az NTFS. Tudja továbbítani optikain igen, sztereóban.

[ Szerkesztve ]

(#887) Kobak77 válasza szőröscica (#884) üzenetére


Kobak77
aktív tag

Fájlméret témában az exFAT is megoldás lehet. A TV kezeli.

(#888) nismoka válasza m3gtr (#885) üzenetére


nismoka
addikt

Megforditom a kamerát? :)

(#889) kris75


kris75
aktív tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne,hogy lehet-e billentyűzetet lehet kapcsolni a 47W805A tv hez?
Logitech K400 ra gondoltam

Krs :F

Asus Maximus IX Formula - i6700k - Asus 2070 Strix - Asus mx25aq - Asus Strix Tactic Pro - Claw Dark -Asus Strix Dsp - PS4 Pro - G29 - Zenfone 3 - Zenwatch 2 -

(#890) m3gtr válasza nismoka (#888) üzenetére


m3gtr
senior tag

Az ok de hogy rakod a tv tetejére?

Asus Prime z590- i7 11700kf 3.6 -Asus Radeon RX 6800 16G 2 x16 gb ram 3200mhz Kingston FURY Beast

(#891) nismoka válasza kris75 (#889) üzenetére


nismoka
addikt

Nem. BT egeret viszont kezel. :)

(#892) nismoka válasza m3gtr (#890) üzenetére


nismoka
addikt

Én még ilyet nem láttam hogy forditva van a képe..

(#893) BossBoss válasza kris75 (#889) üzenetére


BossBoss
őstag

Elvileg a Belkin androidhoz való billentyűzete működik. De elvben semmi nem jó hozzá. Amúgy érdekes, a Sony blu-ray lejátszók bármilyen billentyűzetet kezelnek. Érdekes...

(#894) m3gtr válasza nismoka (#892) üzenetére


m3gtr
senior tag

Pedig úgy van, szemben ülök és nem a tükör képet mutatja.

Asus Prime z590- i7 11700kf 3.6 -Asus Radeon RX 6800 16G 2 x16 gb ram 3200mhz Kingston FURY Beast

(#895) szőröscica válasza nismoka (#886) üzenetére


szőröscica
addikt

Még egy kérdés. A tv mely gyári beállításait érdemes piszkálni, hogy a lehető legjobb képet kapjam? Gondolok itt zajszűrésre és társaikra.

(#896) nismoka válasza szőröscica (#895) üzenetére


nismoka
addikt

Az egyéniböl érdemes kiindulni, de izlések és pofonok. A zajszüröket érdemes kikapcsolni ha digitálist nézel, vagy maximum alacsonyra tenni.

(#897) Steff01


Steff01
csendes tag

Hali, most pénteken érkezik majd meg az új tv-m, egy kdl46hx751. És azt szeretném tudni, hogy milyen beállitásokkal kéne használnom, vagy esetleg a gyári se rossz? Ha valaki irna valami okosat azt megköszönném :D.

[ Szerkesztve ]

(#898) nismoka válasza Steff01 (#897) üzenetére


nismoka
addikt

Normál kép mód megfelel indulásnak, de ez környezettől is függ. Zajszűrők kikapcs, fényérzékelő kb belövi a háttérvilágítást, a több ilyen olyan javító kikapcs vagy alacsony fokozat. Full HD forrásnál a képernyőformátumot teljes felbontásra rakni mert egyébként belenagyít kicsit.

[ Szerkesztve ]

(#899) krx21 válasza nismoka (#898) üzenetére


krx21
nagyúr

+1

(#900) Steff01 válasza nismoka (#898) üzenetére


Steff01
csendes tag

Köszönöm, ha nem megy valami ugyis kérdezek majd. De igy legalább van kiinduló pont:D.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.