Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1551) schmidtgabi


schmidtgabi
csendes tag

Sziasztok !
Szeretnék vásárolni egy TV-t.
Sony párti vagyok ezért más márkákat nem is nagyon nézegettem,egyedül az LG 55LM765S modell jöhetett volna szóba de már ezt a modellt nem lehet beszerezni.
A Sony KDL55W805 készülékről mi a véleményetek ? Szinte csak játékhoz használnám !
Olvastam,hogy az input lag értéke alacsony,ezért gondoltam erre a modellre.
Mi a különbség a W805 és a W807 modellek között ?
Bármilyen infónak örülnék,tesztnek vagy személyes tapasztalatnak !

(#1552) krx21 válasza schmidtgabi (#1551) üzenetére


krx21
nagyúr

Jó kis TV, alacsony input lag-al... Viszont ez LG IPS panelt használ, ami gyenge feketével rendelkezik...
Ha esetleg erre nem vagy nagyon érzékeny szóba jöhet... Nálam speciel ezen elvérzett ez a TV, mert szerintem a jó fekete szint nagyon fontos a megjelenítésben... Ha világos környezetben használod, jó lehet...

(#1553) krx21 válasza schmidtgabi (#1551) üzenetére


krx21
nagyúr

Ha rá tudod venni magad a felárra, egy W905-re, akkor tulajdonába kerülhetsz szerintem az idei legjobb lcd-jének... Ha érdekel avval is van tapasztalatom...

(#1554) BossBoss válasza schmidtgabi (#1551) üzenetére


BossBoss
őstag

A W805 fekete, a W807 szürke kávával rendelkezik. Ezen kívül mindenben ugyan az. :K

(#1555) nightshadow válasza schmidtgabi (#1551) üzenetére


nightshadow
veterán

Szinte csak játékhoz használnám !

Szerintem játékhoz pénzkidobás egy ilyen felszereltségű tévét venni, mert mikor átrakod Game Mode-ba, akkor ezeket az extrákat mind kikapcsolja. Az 50W656 [link] játékhoz bőven elég, s sokkal olcsóbb. S mivel ez nem IPS panelt használ, kontrasztban és feketében is jobb a W805-nél.

(#1556) Dave567 válasza radi8tor (#1550) üzenetére


Dave567
addikt

Köszönöm a válaszokat, nagyon kiváncsi vagyok hogy fog muzsikálni a w805 az új videókártyámal, de egy picikét még mehetne lejjebb az ára. :K

(#1557) Dave567 válasza nightshadow (#1555) üzenetére


Dave567
addikt

Azért a játékhoz jól jöhet a 3d is, sokat dob rajta főlleg a COD-nál , Philips tv-n próbáltam ki 3d-ben játszani fantasztikus volt.

[ Szerkesztve ]

(#1558) nightshadow válasza Dave567 (#1557) üzenetére


nightshadow
veterán

A W656-nak is van 3D-és változata, a W685: [link]

(#1559) Dave567 válasza nightshadow (#1558) üzenetére


Dave567
addikt

Hoppá!! Ez jó lehet nekem is, de ez csak 50hz-es?

(#1560) K Norbi válasza krx21 (#1549) üzenetére


K Norbi
addikt

Köszi! na így már jó! :D

Még azt szeretné kérdezni hogy most Scart kábellel van összekötve a Tv a T home beltérivel.
Ez a fajta [link]
És érdemes lenne összekötni HDMI vel? jobb lenne a kép minőség? Vagy teljesen felesleges ha Nem HD ra vagyok előfizetve.
Bal oldalán a [Tv] nek ott az USB bemenet,
A Digitális fényképezőmmel "Nikonal" összekötöttem de semmi nem történik, nyomkodtam rajta már mindet, de nem jön be semmi.

(#1561) krx21 válasza K Norbi (#1560) üzenetére


krx21
nagyúr

Érdemesebb a HDMI még SD esetén is... A scart bemenet analóg míg a HDMI digitális... Ezek a TV-k már sokkal jobban szeretik a HDMI bemenetet...

(#1562) K Norbi válasza krx21 (#1561) üzenetére


K Norbi
addikt

Köszi a segítséget :) akkor mindenképp HDMI vel fogom összekötni :)

(#1563) nightshadow válasza Dave567 (#1559) üzenetére


nightshadow
veterán

Igen.

(#1564) BobChemistry


BobChemistry
őstag

A t-home beltéri egység ugye 720p jelet továbbít a TV-nek. Akkor a felbontás is átáll 1280x720-ra vagy az marad 1920x1080-on?

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#1565) Akra_hu


Akra_hu
tag

Nekem olyan kérdésem lenne,hogy ha "game modba" kapcsolom a W650-t akkor képjavítók nélkül 50hz-es lesz. W8, W9 esetében is vagy azok 100hz-en maradnak? Ma voltam MM-ban és majdnem elhoztam egy W650-t,de eladó kicsit össze vissza beszélt és elbizonytalanított a képfrissítéssel kapcsolatos kérdéseim után :-)

(#1566) nismoka válasza Akra_hu (#1565) üzenetére


nismoka
addikt

A game mód kikapcsolja a 100Hz-et W8 és W9 estében. W6 alapból 50Hz.

(#1567) Akra_hu válasza nismoka (#1566) üzenetére


Akra_hu
tag

Magyarán mind 3 tipus játék módban 50hz csak. Na ez az amit az üzletben nem bírtak nekem megmondani! Röhej... Big Thx!

(#1568) oksoka


oksoka
csendes tag

Sziasztok,

A segítségetek szeretném kérni egy Sony Led TV (KDL32R420AB) megfelelő képbeállításában. Sajnos azt tapasztalom, hogy a gyári értékekkel nem hozza ki amit valójában tudna. Rengeteget keresgéltem fórumokon is, de még külföldi oldalon sem találtam opcionális beállítást erre a típusra.

Valaki le tudná írni nekem, hogy milyen paramétereket állítsak be a kiváló élmény elérése érdekében?

Előre is köszi!

(#1569) krx21 válasza Akra_hu (#1567) üzenetére


krx21
nagyúr

Viszont bekapcsolva konzolnál lesz vagy 50-60fps-ed a 25-30 helyett és annyira nem jelentős az inputlag növekedés (legalább is Sony-nál)... Legalábbis nekem eszemben sem jutna kikapcsolni játéknál, míg hacsak nem lesznek homogén 60fps-es játékok...

(#1570) nismoka válasza oksoka (#1568) üzenetére


nismoka
addikt

Ez sokmindentől függ, de a gyári normal képmód kb megfelelő.

(#1571) oksoka válasza nismoka (#1570) üzenetére


oksoka
csendes tag

Pont ez a problémám, hogy a gyári képbeállítás nem tökéletes.Több fórumon is említik, hogy nem minden esetben hozzák ki a maximumot a készülékből a gyári értékek.

(#1572) nismoka válasza oksoka (#1571) üzenetére


nismoka
addikt

Tökéletes nincs. ;)

(#1573) oksoka válasza nismoka (#1572) üzenetére


oksoka
csendes tag

és esetleg tudsz is segíteni a "majdnem" tökéletes paraméterek megadásával?vagy általánosságban fejted ki a véleményed?

(#1574) MaDDoXX


MaDDoXX
tag

Srácok ,ebben 50 vagy 100 Hz-es panel van?
SONY KDL50W656A

(#1575) krx21 válasza MaDDoXX (#1574) üzenetére


krx21
nagyúr

50Hz...

(#1576) konyi79


konyi79
addikt

Az a baj, a bemenet minősége se állandó. Én pont tegnap néztem (kábel) kikerekedett szemekkel egy "B" kategóriás csatornánál, a filmet milyen színekkel tolták. Rettentően túlszaturált színek, lángoló vörös fejek. De olyan is volt kicsit, mintha nem lenne színmélység, csak úgy EGA monitor szintjén 16 szín. :-) Mivel másik csatornák rendben voltak, így ezekkel a effektekkel néztük végig.
Szóval ha innen nézem sose lesz jó, egy olyat kel belőni ami jó átlag. Persze minőségi forrásnál más...

(#1577) Mankó válasza nismoka (#1566) üzenetére


Mankó
veterán

És a HX751 esetén, ahol a panel 200 Hz-es, ott mire fogja állítani, vagy mit kapcsol ki?

(#1578) nismoka válasza Mankó (#1577) üzenetére


nismoka
addikt

Ott is kikapcsolja a motionflow-t, és 50Hz lesz.

[ Szerkesztve ]

(#1579) Mankó válasza nismoka (#1578) üzenetére


Mankó
veterán

Én úgy tudom, hogy alapból 200 hz-es a panel és a motionflow-val lesz 400 hz-es. HA ez így van, akkor 200-asnak kellene lennie játék módban, nem?

(#1580) krx21 válasza Mankó (#1579) üzenetére


krx21
nagyúr

A játék mód az input lag-ra van kihegyezve, tehát kikapcsol mindent...
Ha a motionflow-t be akarod kapcsolni játék alatt a folyamatosabb mozgásért, akkor normal módba kell tenni és manuálisan kikapcsolni mindent, persze kivéve a motionflow-t...

(#1581) nismoka válasza Mankó (#1579) üzenetére


nismoka
addikt

Nem a panel számolja a plusz képkockákat (interpolál) hanem az elektronika, amit ilyenkor játék módban kikapcsol tehát 50Hz-el vagy 60Hz-el megy a forrás függvényében.

(#1582) Akra_hu


Akra_hu
tag

Lehet valahol arról tesztet olvasni,hogy normál módban mennyi a tv-k input lagja? Mindenhol csak játék módban lévő teszteket találok :))

(#1583) Mankó válasza nismoka (#1581) üzenetére


Mankó
veterán

Mindig tanulok valamit :R , ezért is szeretek ide járni.

(#1584) dorika87 válasza Mankó (#1583) üzenetére


dorika87
őstag

Sziasztok! Tudnátok ajánlani nekem 90cm szélességnél rövidebb tv-t, ami lehetőleg 32col fölött van (esetleg 39-40" körüli). Gondolom valami slim kialakítású lehet ami még 90cm alatt van. Lehetőleg azért jó árérték arányban legyen (szóval azért ne 200e :) lényeg első körben, hogy férjen el a 90cm széles polcon.
Főbb szempontok: Fulld HD, jó képminőség, Smart (nem szükséges, de nem árt ha van), LAN, Wifi (nem annyira fontos ha van LAN, mivel úgy is kábelen fogja kapni a netet) hdmi, usb-ről film lejátszás, 3D nem kell. Filmnézésre, sorozatokra lenne főként használva (játék, sport, foci ilyesmi nem érdekel) Köszi a segítséget!

(#1585) nismoka válasza dorika87 (#1584) üzenetére


nismoka
addikt

KDL-42W650 smart, wifi, usb, 96cm széles.
KDL-40R470 nem smart, usb van, 92cm széles.

(#1586) Fang


Fang
aktív tag

Sziasztok
nem tudjátok véletlenül mi a különbség a két típus között?
KD-55X9005A
KD-55X9005

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség, gyakorlatilag viszont van!

(#1587) krx21 válasza Fang (#1586) üzenetére


krx21
nagyúr

Szerintem csak annyi, hogy elhagyták az "A" betűt...
A 84"!-osnál nem írják ki gyárilag, és ahhoz lecsatolható hangszórók vannak...

(#1588) Fang válasza krx21 (#1587) üzenetére


Fang
aktív tag

Én esetleg vmi régió kódra gondotam, ha jól tudom lg-nél és samunál is minimálisan eltérő jelölések vannak bizonyos régiók esetében...
de lehet, hogy tényleg csak a kereskedők "hülyesége"

[ Szerkesztve ]

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség, gyakorlatilag viszont van!

(#1589) nismoka válasza Fang (#1586) üzenetére


nismoka
addikt

KD-55X9005ABAEP a teljes neve, valaki oda írja van aki nem, ennyi.

(#1590) Warck válasza nismoka (#1585) üzenetére


Warck
tag

Bocsi de el írtad a méreteket ! KDL-42W650 smart, wifi, usb, 107cm széles.
KDL-40R470 nem smart, usb van, 102cm széles.

(#1591) Warck válasza Mankó (#1577) üzenetére


Warck
tag

HX 751 ben ha ki kapcsolod a MotionFlow-ot akkor 200HZ-es a panel frissítés. Mozgás javítása
Motionflow XR 400 Hz
kép/másodperc (Hz)
200 Hz

Szóval a HX 751 nem 50 HZ es panelel szerelt készülék.

[ Szerkesztve ]

(#1592) nismoka válasza Warck (#1590) üzenetére


nismoka
addikt

Nem irtam el, a tv szélességéről volt szó és nem képátlóról..

(#1593) nismoka válasza Warck (#1591) üzenetére


nismoka
addikt

Ez nem így van, de már írtam mi határozza meg a Hz-et... Ha kikapcsolod a motionflow-t az bizony akkor 50 vagy 60Hz-el megy.

[ Szerkesztve ]

(#1594) Warck válasza nismoka (#1593) üzenetére


Warck
tag

Elnézésed,, tényleg más a szélesség érdekes. http://www.geeks.hu/technologiak/100512_minden_amit_a_tevek_kepfrissiteserol_tudni_erdemes

A másik ami érdekes, a HX 751-nél még ezt írják :Mozgás javítása
Motionflow XR 400 Hz
kép/másodperc (Hz)
200 Hz

De az újaknál el hagyták a Kép/másodpercet. csak a mozgás javítás van feltüntetve. Akkor ezek szerint mindegyik panel, 50Hz-es és a mozgás javitást ,MotionFlow-val oldják meg.ahol ledeket villogtatnak meg képeket illesztenek be. Így sporolnak, ha ez így van akkor érdekes világot élünk.

(#1595) krx21 válasza Warck (#1594) üzenetére


krx21
nagyúr

Bekapcsolva (normal) 100hz-es a panel + ledes vibráltatás (MotionFlow valamelyik beállítása) avval együtt írják a 400Hz-et...

[ Szerkesztve ]

(#1596) nismoka válasza Warck (#1594) üzenetére


nismoka
addikt

Utoljára mondom ;) Az elektronika állítja elő a plusz képkockákat és nem a panel, ha kikapcsolod ezt az elektronikát akkor minden panel 50 vagy 60Hz-el megy mivel az a szabvány.

(#1597) konyi79 válasza nismoka (#1596) üzenetére


konyi79
addikt

HX75x-nél 200Hz-es a panel, azaz másodpercenként 200 képet képes az elektronika rajta megjeleníteni. :P
Ledet villogtatva lesz ebből 400Hz. (-nek látszó frissítés)

Azt viszont sehol nem találtam leírva, a különböző beállításokkal ez hogyan is működik. Ugye a panel alapfrekvenciája 200Hz és ha én minden képjavító algoritmust kikapcsolok, akkor most csökkenti a frissítést 50Hz-re, és a forrásnak megfelelő natív frissítéssel adja, vagy pedig ugyanazt a képet 4x adja be? Ha 4x adja ugyanazt a képet, az nem okoz input lag növekedést, tehát ez is lehet. Jó dolog ez, a katalógusban mindenfélét írnak amikor meg használnám ezeket fogalma sincs az embernek akkor melyik megvett extrát hogyan is állítom be. Csak kapcsolgatok valamiket... :DDD
Tudja valaki, ezek pl melyik funkciókat rejtik? Motionflow: ki, normál, egyenletes, tiszta, tiszta plusz, impulzus?
Élő szín, részlet kiemelő stb szintjei mit tesznek hozzá?

[ Szerkesztve ]

(#1598) krx21 válasza konyi79 (#1597) üzenetére


krx21
nagyúr

A tiszta plusz-ban már biztos van ledes vibráltatás is... Egyébként könnyű észrevenni, mert fényerőcsökkenéssel jár...
Biztos 200Hz-es nem csak a HX850-en volt 200Hz-es panel?

[ Szerkesztve ]

(#1599) Warck válasza nismoka (#1596) üzenetére


Warck
tag

Amit be linkeltem olvasd el, más a panel frissítés és a mozgás javítás, HX 751-ben 200Hz es a panel és úgy van még plusz mozgás javítás. MotionFlowxr 400Hz

Ami nekem van ex 650-nél Mozgás javítása
Motionflow XR 100 Hz
kép/másodperc (Hz)
50 Hz

Motionflow 100Hz
A MotionFlow technológia képernyőfrissítést biztosít a standard 50 Hz-től a 100 Hz-ig a hihetetlenül egyenletes, nagyon valósághű képélményhez. 50 új képkockát hozhat létre a már létező 50 képkocka között, akár megduplázva a másodpercenként megjelenített képkockák számát. A MotionFlow 100Hz technológia filmek, illetve szabványos tévéműsorok és DVD esetén egyaránt működik.
Forrás :http://www.sony.hu/glossary/ShowGlossary.action?site=odw_hu_HU&sections=Glossary&sectiontype=Search

Nos ez eddig is tiszta volt, csak az érdekes amit le írtam,hogy a tavalyi modelleknél még külön, írták a panel frissítést, meg a mozgás javítást, mivel a kettő nem ugyan az ! Ha ki kapcsolsz mindent, akkor valóban el térhet a hz-mivel vannak források, amik eltérnek ahogy írtad lehet, 50Hz-60Hz 24Hz, vagy más , de a fogalomtárban ha el olvasod, ott azt írják,hogy a 24Hz-nek is jót tesz a MotionFlow. Ill a MotionFlow pro ami fekete képet és pluszképet is be illeszt, ami csak fekete képet illeszt be azt csak projektornál alkalmazza a Sony. De olvasd el. Csak,hogy tisztán lássunk, és azt hisszem ennél többet nem lehet erről írni ! Aki bizonytalan volt eddig az most már olvashat eleget,hogy melyik tv- hány Hz-es vagy mi van benne.

(#1600) Warck válasza krx21 (#1598) üzenetére


Warck
tag

A hx 751-ben 200Hz-es a panel csak a mozgás javítás kevesebb csak 400Hz-es HX 850 ben _Mozgás javítása
Motionflow XR 800Hz
kép/másodperc (Hz)
200 Hz tehát a panel 200Hz-es

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.