Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) bandi0000 válasza nightshadow (#650) üzenetére


bandi0000
nagyúr

hát végül is, akkor azt mondod van esély hogy sokat csökkenjen az ára, én csak júli-augusztus körül vennék tv-t

Xbox One: bandymnc

(#652) nightshadow válasza bandi0000 (#651) üzenetére


nightshadow
veterán

Augusztusban már nem fogsz kapni tavalyi tévét szerintem. Az ideiek árai meg valamelyest csökkennek majd addigra. Hacsak nem lesz 320 körül az €uro tartósan.

(#653) bandi0000 válasza nightshadow (#652) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Hát remélhetőleg nem és baráti áron lesznek majd

Xbox One: bandymnc

(#654) csabi031


csabi031
csendes tag

Sziasztok! Tévévásárlás előtt vagyok sony kdl40hx750 vagy sharp lc40le830e. Nekem sony van már több mint tíz éve semmi baj nem volt vele. Sony-t vennék de már két helyen is/média markt/ mondták hogy a sharp tartósabb/saját alkatrészekkel teszik össze / meg a képe is egy kicsit jobb quattron miatt. Próbáltam a különbséget felfedezni,de nem láttam egymás mellett voltak. Tényleg tovább működik a sharp mint a sony?/ A sony ra azt mondták 5 év sharp 8 -10 év Előre is köszi a segitséget.

(#655) m3gtr válasza csabi031 (#654) üzenetére


m3gtr
senior tag

Nem vagyok szakértő de ilyent kijelenteni hogy az egyik 5 a másik 8, gondolom egyik okos eladó sem nézett se Sharp-ot se Sony-t 5 vagy 8 évig. Vedd meg amelyik jobban tetszik nem hiszem hogy azért mert valaki eladó egy ilyen boltban, annyira értene hozzá.

Asus Prime z590- i7 11700kf 3.6 -Asus Radeon RX 6800 16G 2 x16 gb ram 3200mhz Kingston FURY Beast

(#656) Atesz 666 válasza csabi031 (#654) üzenetére


Atesz 666
aktív tag

Üdv.
-Én a Sony-t venném még akkor is ha esetleg a Sharp olcsóbb lenne,de ezt neked kell el döntened...
-Ezeket a kategorikus kijelentéseket meg ,hogy egyik gyártó készüléke ennyi a másiké meg annyi évig használható...én sem nagyon értem... :F
-Ilyenekkel általában a MediaMarkt-ban szoktam találkozni amikor az eladónak X márka neve van az ingére szitázva és a másik konkurens márkát fikázza.. :U

Sony Xperia S, Sony Xperia SP, Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z5, Sony MDR-ZX330, Sony a 33, Sony KDL-40EX500, Sony BDP-S360, Sony STR-DH820, Sony MDR-XD100, Sony DR-S5, Sony SS-FCR6000, Sony SS-B1000, Sony SA-W2500, Jamaha DVD-S663, ASUS X75V NOTBOOK, ASUS RT-N53 Router, SonimXP3.2 Quest Pro, stb stb.

(#657) csabi031


csabi031
csendes tag

Ez az, nem is ólcsóbb 229 2 szemüveggel sharp 2 év garival

(#658) nightshadow válasza csabi031 (#654) üzenetére


nightshadow
veterán

Ha a Sony HX750 mellett döntesz, akkor arra érdemes figyelni, hogy a HX750 az csak a tévé szemüveg nélkül. Ennek 210k körül van az ára[link]. Míg a HX751 az a tévé + 2db 3D szemüveggel. Ez 230k körül mozog[link].

(#659) csabi031 válasza nightshadow (#658) üzenetére


csabi031
csendes tag

Köszi a segítséget. Maradtam a bevált márkánál, aztán majd meglátjuk hx 750 2 szemüveg és ps3 csomagba 250ért. Azért vettem a 2-re még + 3 év garit biztos ami biztos.

(#660) Kobak77


Kobak77
aktív tag

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem. Tegnap óta többé-kevésbé boldog tulajdonosa vagyok egy KDL-40EX650-es Sony tévének. Boldog, mert a képe szép, az internetes szolgáltatásai várakozáson felüliek (még ha a böngészés egy vicc is...). Ami miatt kevésbé vagyok boldog, hogy elsődleges lett volna számomra az USB-ről való médialejátszás. Amennyire tudtam, tájékozódtam is vásárlás előtt a képességeiről (i-Manual a neten, 1-2 teszt). Az egyik problémám, hogy nagyon kevés file formátumot kezel, konkrétan olyan típusok, amik a manualban vannak vagy mennek, vagy nem. Amit stabilan hoz, az az mp4, ill. a wmv (eddig).

A szegényes fileformátum támogatás keserű szájízt ad ugyan, de még kezelhető. Viszont semmilyen formátumú feliratot nem tudok USB-s lejátszáskor bekapcsolni a filmhez. Egyáltalán nem tud ez a készülék feliratot megjeleníteni? Ha igen, hogy tudom rábírni? FW a legfrissebb, 1,700-es.

Előre is köszi a válaszokat!

(#661) m3gtr válasza Kobak77 (#660) üzenetére


m3gtr
senior tag

Sony az ilyen nem érdemes küzdeni vele sztm inkább vegyél hozzá egy media plyert.

Asus Prime z590- i7 11700kf 3.6 -Asus Radeon RX 6800 16G 2 x16 gb ram 3200mhz Kingston FURY Beast

(#662) Sabre válasza Kobak77 (#660) üzenetére


Sabre
őstag

Nálam az usb-ről való lejátszásnál csak a .avi volt amit próbáltam és működik hozzá rendesen a felirat mindig.
De a médiabox a megoldás való igaz.

(#663) Kobak77 válasza Sabre (#662) üzenetére


Kobak77
aktív tag

Akkor vmit rosszul csinálok, mert avi-t eleve alig játszik le. Régi, Asterix rajzfilmeket simán játssza, de pl. az újabb angol nyelvű sorozatrészeket egyáltalán nem. Még jó, hogy az eztv.it átállt az mp4-re.
Amúgy a felirat mindig ugyanabban a könyvtárban van, ahol a videófájl és a kiterjesztést leszámítva a neve is ugyanaz. Máshogy a 3 éves Nokia teló se játszaná le :).

Más: 1080p-s videót milyen formátumban tudtok nézni? Mert amiket én találok, azok túlnyomórészt mkv-k, amit viszont a tv nem is lát.

(#664) Sabre válasza Kobak77 (#663) üzenetére


Sabre
őstag

próbaképpen egy ps3 media server amit elindítsz egy pc / laptopon ami a hálózaton lóg amin a tv is. Tanácsos utp kábellel összekötni a tv-t, mert wifi-n keresztül egy mkv lejátszása már elég komoly feladat.

Nemtom,. nekem az avikat külön srt felirattal szépen játsza pendrive-ról a tv.
options, és ott a legalján ott aktív a subittle menü és lehet 5 kódolás közül választani asszem, én az utolsót használtam eddig.

(#665) Kobak77 válasza Sabre (#664) üzenetére


Kobak77
aktív tag

Köszi a gyors reagálást. A kábeles kapcsolatra én is gondoltam, illetve annyira talán nem is lesz nehéz megoldani (falban a kábel a tv mögött, csak a fali aljzat nincs még beszerelve). Mondjuk a NAS elvileg tud DLNA szerver lenni, azt még megpróbálom beizzítani. A fájlformátum témában az az érdekes, hogy az mkv-t pendriveon egyáltalán nem is látja.

Tudnál nekem teszt céljából vmi kisebb avi+srt kombót feltölteni vhova, ami nálad megy? Hely jöhet privátban is :).

Igazából egyenlőre ez a felirat téma ami nagyon zavar. A többi - avi, mkv lejátszás, stb. - inkább csak kíváncsiság miatt lényeges. Van közös metszete az általam preferált és a tv által lejátszott formátumoknak. Kivéve felirat :(.

(#666) Sabre válasza Kobak77 (#665) üzenetére


Sabre
őstag

Igazából fölösleges feltöltenem, tényleg bármilyen avi + srt jó lehet. :R
MKV-t nem lát a tv semmiről sem, lejátszó program vagy eszköz kell hozzá. A Sony gyárilag herélte ki. :U

(#667) Kobak77 válasza Sabre (#666) üzenetére


Kobak77
aktív tag

No, kipróbáltam. Avi+srt működik, igaz sokkal csúnyább a felirat, mint amit a Nokia N8-as tud. Viszont van. MP4-el viszont nincs. Ezek szerint függ a videó kiterjesztésétől. Ill. továbbra sem játssza le az összes avi-t, tehát számít, hogy hogy van kódolva.

(#668) Warck


Warck
tag

Nem rég sikerült megnéznem közelröl egy kdl 40ex 650 es-tv-t. Nekem a kisebb testvér van 32"-es verzió. Ami feltünt,hogy a 40"-os vékonyabb kicsit mássab a kialakítás olyan mintha nem is egy családból származna. El is gondolkodtam,hogy nagyobra váltok, mert még a képe is más normál módban olyan képe van, mint az enyémnek kiemelt módban ! Az enyém képe kicsit szürkés míg azé nem. Nem bolti körülmények közt találkoztam a nagyobbal ! egyik ismerős vett és megnéztem ! Olyan mintha a két készüléket más gyártotta volna. érdekes találkozás volt, még ami fura volt,hogy az én tv-m lejátszot egy videót a pendrive-ról (Mp 4) de az a tv nem akarta csak fekete kép volt, meg akadozott a hang. Mintha más lenne a szoftvere is annak a tv-nek ! Szóval nem is tudom,hogy érdemes volna e váltanom, bár annak nagyobb a képe:))

[ Szerkesztve ]

(#669) Kobak77 válasza Warck (#668) üzenetére


Kobak77
aktív tag

Mint talán fentebb kiderült, nekem KDL-40EX650-esem van. A képe nagyon tetszik, különösen az, hogy a fekete az nagyon fekete, tényleg szép a kép. Viszont a támogatott formátumok terén eléggé vacak a helyzet.
Az enyém pl. gyönyörűen lejátssza az mp4-et, de feliratot már képtelen rakni rá.
Ha ugyanazt a filmet leszedem avi-ban, akkor meg képes bekapcsolni a feliratot.
Viszont míg majd' minden mp4-et lejátszik, addig több az olyan avi, amit nem tud lejátszani, mint amit tud. Egyenlőre ott tartok, hogy médialejátszónak még a Nokia N8-as teló is jobb.

(#670) Warck válasza Kobak77 (#669) üzenetére


Warck
tag

Igen nagyon jó képe van, fura,hogy hogy egy családon belül mekkora különbségek vannak, nekem a kdl32ex650 elboldogul az mp4 el de ebben a 40" es már válogat , avikat viszont szépen viszi. Ha olyan volna a média player mint a samunak, akkor valóban tökéletes volna !! Ez az egy ami kissé rontja az összképet. De vettem egy BD lejátszót és az visz mindent ! De állítólag az új Sony tv-k média player-e nagyon tuti lesz ! Igaz ez nem nagyon vigasztal ! De a lényeg,hogy a képeminőség kárpotól mindenért.De ha lesz jó áron a nagyobb testvér amiről írtam ,akkor lehet,hogy nem habozok és nagyobra váltok . :)

(#671) nismoka válasza Warck (#668) üzenetére


nismoka
addikt

Szerintem nem volt frissitve a szoftver a nagyobbikon. A képbeállítása sem lehetett egyforma, be lehet úgy állitani hogy a normál mód élénkebb legyen mint a kiemelt.. :)

[ Szerkesztve ]

(#672) Warck válasza nismoka (#671) üzenetére


Warck
tag

A kép beállításokat az enyémhez lett be állitva és akkor is élénkebb volt a nagyob képe ! legutolsó firissités van azon is ! szóval ezek ellenére is különböznek, gondolom ez azért is van mert más panel lehet az enyémben és abban és abban. Én arra gondolok,hogy a nagyobban samsung vagy sharp panel van, mig az enyémben AUO lehet. És a samsungnak amúgy is élénkebbek a képei ! De ha hátúlról bele nézek, ott is van egy két apró különbség !

(#673) junior11 válasza Warck (#672) üzenetére


junior11
veterán

Szerintem is a panel különböző bennük.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#675) pity-putty


pity-putty
tag

Sziasztok!

Vásároltam egy 55HX751-es készüléket, és most szeretnék venni hozzá 2-3 db szemüveget.
Melyiket érdemes venni? Mi a különbség a sok modell között?
Van-e valami alternatív, vagy utángyártott lehetőség a szemüvegek beszerzésére? Értem itt azt, hogy van-e olyan gyártó akinek kompatibilisek a szemüvegei a SONY TV-kkel, viszont az áruk jóval olcsóbb.

(#676) Warck válasza pity-putty (#675) üzenetére


Warck
tag

A Sonyhoz csak sony szemüveg jár, mivel az ő tv-jükhöz van optimalizálva. Mindegyik gyártónak saját szabványa van, ezért nem nagyon tudnak mások szemüveget gyártani hozzá ! Csak a sony-tól vehetsz szemüveget ! A skype-ot is csak saját kamerával engedi a sony ! Szóval csak azt szeretném jelezni ha skype-ot nem engedi, más kamerával akkor a 3D-t mégjobban fogja.

(#677) Warck


Warck
tag

Nem tudom,hogy más rá jött e, de le írom hátha valakinek jól jön. Nos találtam egy meg oldást,hogy amikor a tv ki írja,hogy nincs elég memoria. Nos ki kell kapcsolni a böngésző beállításokban a Cookiet-t és a Javascriptet. Ez útán meg nyitja az olyan oldalt amit előtte nem, lyen pl a www.blurayblog.hu Nekem bejött ! Ill az appok közt megjelent a filmbox live !

[ Szerkesztve ]

(#678) Dragbajnok


Dragbajnok
tag

Sziasztok!
Valaki esetleg megtudná mondani nekem hogy a bekapcsolási időzítőt belehet úgy álítani hogy hdmi bemenettel kapcsoljon be? Mert as iptv box ugye azon keresztül van csatlakoztatva. A tv egy Hx 750.

(#679) gaben88


gaben88
őstag

Sony HX750-es vasarlasan gondolkodom. Jatekra, 3D-re es RTL nezesere hasznalnam. Jo valasztas lehet egy LG LM660-hoz vagy ST50-es Pana plazmahoz kepest? Mi a kulonbseg a 750, 751, 753, 756 kozott? Magyar teszt miert nincs errol a TV-rol? Koszonom!

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#680) Kecuhun válasza gaben88 (#679) üzenetére


Kecuhun
senior tag

Én a múlt héten vettem egyet. Digitális kábeltévé van otthon. TV-zek és HD ill. 3D filmeket nézek rajta. A kép minőségét egy szóval tudnám jellemezni: Brutális!!! Olyan színek és olyan képminőség van, amit eddig soha életemben nem láttam semilyen más tévén. Egész életemben Samsung buzi voltam... egészen a múlt hétig. :D Az előző Samsung FullHD-s LCD tv-m labdába sem rughat a mostnai HX750-es mellett.

De tudok mondani negatív dolgot is:
1.) .mkv kiterjesztésű filmeket nem játszik le a belső médialejátszó
2.) csak FAT32-re formázott vinyókat ill. pendrive-okat fogad el :(((

750 - csak a tv. nincs hozzá szemüveg
751 - 2 db. szemüeggel
753 - van DVB-S tuner is benne
756 - ezt nem tudom :F

[ Szerkesztve ]

(#681) Dragbajnok válasza Kecuhun (#680) üzenetére


Dragbajnok
tag

1.) .mkv kiterjesztésű filmeket nem játszik le a belső médialejátszó
Hálózatról lejátsza azt is.Igazából nem értem miért csak onnan és usb-ről mért nem de benne van a manualban is hogy hálózatról megy az mkv.

(#682) Kobak77 válasza Dragbajnok (#681) üzenetére


Kobak77
aktív tag

Mármint DLNA-ról? Mert az úgy engem is érdekel! Tapasztalatom szerint eddig mindig kellett vmi, ami ténylegesen lejátssza (laptop, raspberry...), azaz a TV csak "monitor"-ként szolgált.

Amúgy exfat-ot is támogat. Azért lehet fontos, mert az exfatnak nincs 4GB-os fileméret korlátja.

(#683) Dragbajnok válasza Kobak77 (#682) üzenetére


Dragbajnok
tag

Igen arról de még nem próbáltam csak a manualjában olvastam.

Nekem pc-re van kötve hdmi-vel és PowerDVD 12 a lejátszó ez viszi a 3D BD isokat is.

[ Szerkesztve ]

(#684) nismoka válasza Kecuhun (#680) üzenetére


nismoka
addikt

Az exFAT file rendszert is kezeli!

(#685) Alpha630


Alpha630
tag

DNLA- streamen megy az mkv.

(#686) Begi válasza Dragbajnok (#681) üzenetére


Begi
senior tag

Azért, mert a Sony nem fizetett az NTFS fájlrendszerért. Mókolt ntfs-t meg nem raknak a lejátszóba. Igy csak FAT-ot tud kezelni. A DLNA viszont elfedi a fájlrendszert.

(#687) miami123


miami123
tag

Sziasztok!

A 32ex650 tévémhez most jött egy frissítés.
PKG1.902EUA-0002 lett a szoftververzió.

Valahonnan meg lehet tudni, hogy mit frissítettek ?
Kerestem én de nem találtam.

Köszi.

(#688) Damage401 válasza miami123 (#687) üzenetére


Damage401
senior tag

Nos ez engem is érdekelne, mivel nekem is jelzett. :)

Siemens MC60>Sony Ericsson K300i>Sony Ericsson K750i> Sony Ericsson C902> HTC Desire > Nokia C7> Sony Ericsson Neo>Sony Xperia P>HTC Desire X> Sony Xperia L>Nexus 4>LG G2>Sony Xperia Z1 Compact> Sony Xperia Z3 Compact> Apple Iphone 6>Sony Xperia Z5 Compact>Samsung S7

(#689) Sabre válasza Damage401 (#688) üzenetére


Sabre
őstag

én még nem kapcsoltam be ma, de akkor nem kapcsolom be amíg nem mondjátok meg mi a frissítés :D

(#690) Dragbajnok


Dragbajnok
tag

Nálam is frissült 46hx750.Úgy látszik valami átfogó frissítés.

(#691) #41133696 válasza taxy88 (#619) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ja ide elfelejtettem berakni :)

Windows 8 topic (#30525)

Ma egyébként frissítést adott ki a Sony a KDL-32EX650 típushoz:

Firmware frissítés | 09 /04 / 2013
TV firmware frissítése PKG1.902EUA verzióra

(#692) Sabre válasza #41133696 (#691) üzenetére


Sabre
őstag

Nekem is felment, de akkor ahogy nézem nagy változás nincsen.
Ellenben egész jól tudom már az 1080p-ket tekerni ps3 media server-en keresztül, kár hogy a hangsáv és felirat nem működik benne, muszáj lesz médiabox-ot vennem :(

(#693) Warck válasza Sabre (#692) üzenetére


Warck
tag

A frissítés következőket tartalmazza ! •This software improves the performance of the Satellite Service Database program to help user managing the list of Satellite Services in the TV as well as the behaviour of the TV when watching Mediathek services in HbbTV. pár dolog javít az adatbázisban való keresgélésben. De annak érdekes, akinek a tv-jében van műholdas dekóder. ill ahol van már hibrid földfelszini sugárzás.Sony.-hu-n. szerepel ez angol leírás

[ Szerkesztve ]

(#694) leslien


leslien
nagyúr

üdv mindenkinek, kèrdèsem lenne ; sony kdl nx 720 as tv - ben a wifi benne van vagy kell hozzá usb kulcs?
választ előre is köszönöm :R

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#695) nightshadow válasza leslien (#694) üzenetére


nightshadow
veterán

Vezeték nélküli LAN (Wi-Fi®) IGEN (beépített) [link]

(#696) leslien válasza nightshadow (#695) üzenetére


leslien
nagyúr

Ako nem èrtem ,mièrt nem sikerült havernál csatlakozni a routerhez. na mèg 1x nem kell semmi csak simán kapcs ?

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#697) Kobak77 válasza leslien (#696) üzenetére


Kobak77
aktív tag

Routeren is lehet tiltva egy csomó minden. Nálam pl. többek között MAC address szűrés van, de a tv-ből sehogy sem lehet kinyerni a MAC addresst. Így engedélyezni sem tudtam. Több órányi net túrás után is csak annyi segítség lett, hogy ki kell nyitni a tiltást a routeren, ekkor a tv tud csatlakozni, így a routeren láthatóvá válik a MAC address, ami tartozik hozzá és ennek ismeretében vissza lehet zárni a tiltást, természetesen a tv-t immár beállítva. Mondjuk én azért ezt eléggé nonszensz megoldásnak látom.

Szóval a lényeg, nézzetek szét a routerben is!

(#698) szagnes69 válasza Kobak77 (#697) üzenetére


szagnes69
aktív tag

Milyen tv-d van? Nekem 40ex721-es abban, HOME gomb, Beállítások, Terméktámogatás, Rendszer információ, Eszközazonosító-nál van a MAC.

(#699) lasvegas


lasvegas
tag

sziasztok érdeklődnék,hogy ezek a hibák javíthatóak a tévén Sony w4500 illetve kb milyen áron és Megyek BP re kedden kihez vigyem a kép alján piros csíkok a kép többi részén síma csíkok vannak.Illetve mi ez a hiba?

Samsung Galaxy Note 4, Samsung Galaxy i9305 S3 Lte,Asus Padfone 2

(#700) lasvegas


lasvegas
tag

Van még egy ez Sony w4000 bekapcsoláskor a jobb oldalon függőleges csíkok fekete zöld piros csíkok ezek kb 20 perc után eltűnnek a kérdés ugyanaz javítható kb mennyi hol ? és mi a hiba?
az első a W4500 lenne fontosabb köszi

Samsung Galaxy Note 4, Samsung Galaxy i9305 S3 Lte,Asus Padfone 2

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.