Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) #41133696 válasza #41133696 (#538) üzenetére


#41133696
törölt tag

Meg is jött a TV :K

Az Internet is megy, szóval minden remek :)

(#552) #41133696 válasza #41133696 (#551) üzenetére


#41133696
törölt tag

Hát ezt nem hiszem el... A fickó valósággal kitépte a kábel kötegelőt. Csakúgy csattant, de messzire álltam, szóval még meg is jegyeztem magamban, hogy ez elég érdekes megoldás a cégtől, aztán nem hagyott a dolog nyugodni nem néztem a tévé háta mögé, most ott nincs is ideális fényviszony ehhez

Így kellene ezt használni

Ezzel szemben a muki letörte :F Most ezt jelentsem a T-nek?

[ Szerkesztve ]

(#554) #41133696 válasza #41133696 (#553) üzenetére


#41133696
törölt tag

Na most jobban utána néztem, annyira nem nagy gáz, beletörni beletörte, de nem a tévéhez szervesen épülő műanyag odaforrasztásról van szó. egy pár FT-os cucc az egész, majd küldenek másikat biztos, de ha nem akkor sem tragédia.

(#555) Ati 666 válasza #41133696 (#554) üzenetére


Ati 666
tag

Üdv.

-Csak kérdezem,hogy te magad nem tudtad volna a beüzemelést elvégezni?
-Mert akkor szerintem elég sok bosszúságtól meg tudtad volna kímélni magad.
-Mondjuk az már magában gáz egy ilyen volumenű cégtől,hogy ilyen lesz@rom pirulát szedő tudatlan gyökereket foglalkoztatnak mint az a "szerelő" vagy ki,aki nálad a beüzemelést végezte. :W

-Az egyik ismerősöm is rendelt a T-nél valami internet csomagot ,neki meg kiküldtek egy doboz kábelt meg egy rakás kacatot és aranyosan közölték,hogy rakják össze ők.. :W

SonyEricsson MBW-150 BT Watch,SE W705,SE K530i,Sony Xperia S.Sony SLT a33.Sony KDL-40EX500, Sony STR-DH820, Sony BDP-S360,Sony SS-FCR6000,Sony SS-B1000,

(#556) #41133696 válasza Ati 666 (#555) üzenetére


#41133696
törölt tag

Szia, dehogynem. Sőt mielőtt megérkezett volna, PDF-ben letöltöttem a használati útmutatót is, nagy figyelmet szenteltem a szereléskori helyének kiválasztására, nehogy a kijelzővel előre döntött tévét szereléskor megkarcolják. De ezzel a kábel kötegelővel nem gondoltam, hogy gond lesz.

Személy szerint engem aggasztott a kinti és a benti drasztikus hőmérséklet különbség. Elektronikus eszközöknél alaptétel, hogyha hideg helyről meleg helyre szállítják át őket, akkor 1-2 óra "melegedési" időszakra van szükség, az esetlegesen kicsapódó páracseppek miatt, nehogy azok zárlatot okozzanak.

Egy példa: nálam 3-4 óra de extrém hidegnél van amikor több is ez az idő. Hozzám télen is sokszor hoz a futár hardware-t, legutóbb például ezt : AVer3D CaptureHD. Ez egy jóval kisebb kártya mégis órákat pihent, én meg aludtam addig :)

Na most ugye ez meg egy lényegesen nagyobb eszköz egy tévé. Ezt csak három féle módon lehetne megoldani. Vagy fűtött furgonnal hozzák, vagy a szerelő mindenkihez beviszi, leteszi, majd egy két óra múlva visszatér, és/vagy az ember nem vásárol tévét télen, esetleg kilobbizza, hogy szerelő ne helyezze üzembe.

Az első még talán megoldható lenne, de a második az ugye abszolút nem. A szerelő sietett is, 16:23-kor ért ide 17:00-ig lenne kiszállítás és még volt 4 hely ahova tévét vitt ki.

Magától mondta, hogy Hajdú-Biharban az ünnepek alatt 150 Sony tévét szállítottak ki, és 70 Samsung-ot.
Pedig azt gondoltam, hogy a SAMSUNG-ot viszik jobban.

Na most T-nél a megrendelés úgy van, hogy ingyenes kiszállítás és beüzemelés. Nem mondhattam neki azt, hogy köszi szépen papírozzuk le és szeva.

Ami egyébként érdekes, hogy eleinte volt olyan T-s ügyfélszolgálatos aki azt mondta, hogy futár hozza ki, de később pontosították, hogy szerelő. A futárral ebből a szempontból, jobban jártam volna.

A másik, ehhez lég erős rántás kellett, hogy így kiszakadjon, szóval még annak is örülök, hogy a panel nem sérült.

(#557) #41133696


#41133696
törölt tag

No Windows 8 Otthoni csoporton keresztül látja a TV a számítógép audiovizuális tárhelyeit. A Stream is megy, de csak a TV-ről indítva.

A Windows 8-as gép is látja a TV-t, de offline-nak. Vezetékes kapcsolat van, viszont most arra nem nagyon van tippem, hogy miért látja állandóan offline-ak a tévét, akkor ha Stream megy éppen :)

(#558) szagnes69 válasza #41133696 (#557) üzenetére


szagnes69
aktív tag

Hát lehet, hogy butaság, amit írok, de mintha nekem segített volna, ha az általad belinkelt utolsó ablakban a sony ikonján jobb gombbal kattintva az illesztőprogram frissítését kértem, akkor feltelepszik egy program és utána ment minden mint a karikacsapás, de nekem win 7-em van. A nyakamat nem tenném rá, mert már régen csináltam, és lehet, hogy nem pont így csináltam. :(
Egyébként van két program, amit már korábban megemlítettem a fórumon: a serviio, illetve a ps3 mediaserver, azzal mkv-t is le tudsz játszani számítógépről hálózaton keresztül. :)

Szia!

[ Szerkesztve ]

(#559) #41133696 válasza szagnes69 (#558) üzenetére


#41133696
törölt tag

A két progit is megfogom nézni, de a másik gépemen Windows 7 van, szóval elsőnek azzal kezdem :K

(#560) szagnes69 válasza #41133696 (#559) üzenetére


szagnes69
aktív tag

Írd meg majd mire jutottál. :)

(#561) #41133696 válasza szagnes69 (#560) üzenetére


#41133696
törölt tag

Természetesen. Windows 7 -ről Outpost Firewall PRO mögül is megy. Simán minden program nélkül. Windows 8 -ról meg egyelőre nem. Képeket is teszek fel, csak Nagyapám nézi a Stream-et :K

(#562) szagnes69 válasza #41133696 (#561) üzenetére


szagnes69
aktív tag

Köszi, hogy visszajeleztél. A windows 8-ra sajnos nincs ötletem, nekem olyan még nincsen. :(
Egyébként minden jót kívánok a tévéhez, sok-sok szórakozást vele! :)

(#563) #41133696 válasza szagnes69 (#562) üzenetére


#41133696
törölt tag

Köszönöm szépen :R

W8-hoz, még nem próbáltam ki, de ezt most bekapcsoltam - Windows 7-nél is bekapcsoltam mielőtt kipróbáltam volna és ott ment is:

[ Szerkesztve ]

(#564) htbocy


htbocy
csendes tag

Sziasztok.

A napokban vásároltam egy Sony KDL55HX751 tv-t.
Szeretnék hozzá venni egy 1 terrás külső vinyót.
Melyiket ajánljátok hozzá? Főleg mkv fájlt szeretnék vele lejátszatni!

Válaszokat előre is köszönöm!

Üdv: Gábor

(#565) konyi79 válasza htbocy (#564) üzenetére


konyi79
addikt

Há-Há! Ha mkv-t akarsz lejátszani, jó lesz egy 128Mb-os régi pendrive is. Amit visz mkv-ból arra ráfér.

Viccet félretéve sajnos a sony nem támogatja a konténer formátumokat, ezt csak külső segédeszközzel tudod rajta megnézni. Én próbáltam már samu s2 portable meg HP pocketet is, mindkettővel tökéletesen ment, még alvóba is elküldte őket mikor nem használta őket.
40HX751

(#566) junior11 válasza htbocy (#564) üzenetére


junior11
veterán

Ha mkv-t akarsz lejátszani, hamarább vegyél a tv-hez egy külső médialejátszót (pl. Dune). Ami a vinyót illeti, nekem Western Digital van, meg vagyok elégedve.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#567) #41133696 válasza junior11 (#566) üzenetére


#41133696
törölt tag

Használhatja a PC-t is.

(#568) #41133696 válasza #41133696 (#563) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ugyanez Windows 7-nél:

Na ezt kellene elérnem 8-asnál is :D :

Windows 7 helyi menüben a TV

Streamelés a helyi hálózat otthoni csoportjában Windows 7-en.

(#569) #41133696 válasza #41133696 (#568) üzenetére


#41133696
törölt tag

Rákérdeztem a Windows 8-as topicban is és ezeket a válaszokat kaptam: 26138 és 26140.

Szóval másoknak sem megy, és van akinek nem is Sony hanem LG-vel vannak gondjai.

(#570) szagnes69 válasza #41133696 (#569) üzenetére


szagnes69
aktív tag

Van egy másik fórum is, ahol van egy nagyon-nagyon ügyes fiatalember, aki szerintem elég jól ért a sony tv-hez és a számítógépekhez is, hátha tudna segíteni a win 8 ügyben (zbacsko a neve):

[link]

(#571) mr.tamasbiro


mr.tamasbiro
őstag

Ezt a tv-t néztem ki:
http://www.sony.hu/product/tv-80-32-lcd/kdl-32bx320/muszaki-adatok#tab
Nem tudom,hogy ez legyen vagy Toshiba vagy Samsung?

(#572) #41133696 válasza szagnes69 (#570) üzenetére


#41133696
törölt tag

Köszi :R

Skype-hoz úgy látom csak és kizárólag ez a kamera és mikrofon cucc kell:

Skype™ Camera/Microphone Model:CMU-BR100

Youtube-on PIN kódot kér. Azt Youtube fiókon belül hol lehet megcsinálni?

(#573) konyi79


konyi79
addikt

A szomszéd fórumban dlna dolgok kapcsát röppentek fel kérdések, leírtam én mire jutottam a HX751-el médiatámodatás terén. Belinkelem ide hátha érdekel valakit.

(#574) #41133696 válasza szagnes69 (#558) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ki is próbáltam a PS3 Media Servert, Látja a kisebbik gépemet amire fel van telepítve, és tökéletesen működik az 1080p-s teszt állománnyal :K

(#575) Sabre válasza #41133696 (#574) üzenetére


Sabre
őstag

Én csak 720p-kat tároltam eddig, szépen viszi nekem is wifin át :D
De lesz utp kábelem a hétvégére és akkor nem wifin fog a tv menni és tuti jobb lesz.

Ellenben nem tudok nyelvet és feliratot választani ps3-on belül. A TV-n kiválasztom hogy akkor a ps3 és kiválasztom a kívánt mkv-t, ugye transcode - rányomsz - mutatja a fájl nevét - rányomsz és megnyitja. Na és ezután nincs bent a subtitle az options-ben, nyelvet meg nem tudom hol lehet váltani. :F

szerk.: találtam 2db mkv-t amiket szarul játszik le. az egyiket mintha tekerném, a másik meg kék meg zöld pöttyög meg villogás. Gondolom a kódolással lehet némi inkompatibilitás... :U

[ Szerkesztve ]

(#576) Begi


Begi
senior tag

Sziasztok!

Egy 40HX750 / 850 ( még nem eldöntött) néztem ki.
A TV a hálóban a falra lenne szerelve. Ezügyben kérném tanácsotokat. Mivel kb. 30-40cm hely van a fal és az ágy között ezért fontos hogy minél inkább rásimuljon a TV a falra, mivel ott járunk el. Esetleg akinek falra van szerelve megtudná mondani, hogy mennyire áll ki a falból a TV?
Adatlap alapján a 750-es 5,9cm, mig a 850-es 4cm mély. Ehhez kb. mennyit ad hozzá a fali konzol?
Vagy esetleg közvetlenül fel lehet fúrni a falra?

Válaszaitokat előre is köszönöm!

(#577) szagnes69 válasza #41133696 (#574) üzenetére


szagnes69
aktív tag

Örülök, hogy jól megy. Kellemes szórakozást hozzá! Nekünk lassan egy éve nagy kedvencünk a Sony tv. :)

(#578) #41133696 válasza Sabre (#575) üzenetére


#41133696
törölt tag

Milyen routerrel WiFi-zel egyébként? Ez a feliratos dolog egyébként érdekes. Amúgy érdekes a PS3 Média Server is, mert alul a WMP -t reklámozza, de támaszkodik a VLC-re is és az MPlayer-re is, legalábbis Streamelésnél azokat a motorokat használja.

A feliratos dolgot nem néztem, általában a neten lévő teszt állományok sem tartalmaznak feliratot. De ha valaki feliratos filmet akar rajta nézni, és nem megy akkor az tényleg hátrány lehet.

LCD TV pixel Test: Monitor Tv pixelhiba teszt videó

1080-ban lementhető, aztán tévére átküldhető :)

(#577) szagnes69: Köszi :R Amúgy most ma mértem le, valamivel több mint 3 méterről nézik a Nagyszüleim, de ha az én szobámba is kerülne egy ilyen tévé, akkor kb kettő méterre csökkenne ez a távolság.

(#579) Sabre


Sabre
őstag

Szereztem kábelt, így már nem wifin van összekötve hanem kábelen a tv a routerrel.
Egyedüli gond volt, hogy elment a gép sleep módba miközben néztem a filmet :DDD

(#580) htbocy válasza junior11 (#566) üzenetére


htbocy
csendes tag

Köszönöm a segítségeteket!

Milyen külső médialejátszót vegyek a tv-hez? (Dune egy kicsit drága)
Asus O!Play Mini-t néztem ki első körben? Ezek a lejátszók tudják kezelni a 3d mkv fájlokat?

(#581) junior11 válasza htbocy (#580) üzenetére


junior11
veterán

Ami a médialejátszót illeti, nem nagyon ismerem az Asusokat, nekem Xtreamer Prodigy van, de a Dunék a jobbak közé tartoznak. [link] - itt töbet tudnak ez ügyben segíteni. :)

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#582) #41133696


#41133696
törölt tag

Beregisztrálva a My Sony-n :)

Itt elvileg 5 évre is fellehetne tuningolni a garanciát, csak úgy látom üzletkereső van, árazás meg nincs.

(#583) htbocy válasza #41133696 (#582) üzenetére


htbocy
csendes tag

Köszönöm akkor megkérdezem ott!

(#584) #41133696 válasza htbocy (#583) üzenetére


#41133696
törölt tag

:K

Dead Pixel Test ez a videó job, mint amit a múltkor találtam gyorsan.

(#585) #41133696


#41133696
törölt tag

Volt aki kérdezte, hogy a mennyi a felhősödés, a fehér szín a sötét háttér mögött.

Ennyi

Van egy jó kis app a SEN-en belül:

A TV szerint a sebesség... :D

(#586) glevai válasza #41133696 (#582) üzenetére


glevai
csendes tag

Garancia hosszabbítást a vásárlástól/szerződéskötéstől számított 90 napon belül a hivatalos Sony márkaboltokban (pl. Budapesten az Alee-ban) lehet vásárolni. Egy 32EX650-eshez kb. 15 ezer.

[ Szerkesztve ]

(#587) glevai válasza #41133696 (#578) üzenetére


glevai
csendes tag

Jelenleg csak a PS3 Media Server tudja a feliratokat is átjátszani a Sony TV-re. Nekem csak a skálázáson kellett állítani, illetve valamiért "hu" volt a konfigban "hun" helyett alapból, ezt átállítottam. A Serviio-nak elvileg az 1.2-es verziójában jön csak, legalábbis nyáron ezt ígérték.

(#588) #41133696


#41133696
törölt tag

A FUSO app az remek :)

(#589) #41133696


#41133696
törölt tag

Vistán - 18 napja nem indítottam el a rendszert - így jelezte, hogy tévét talált:

Windows 7 -nél nem láttam jelzést, csak látta és kész :)

(#590) ÉM válasza #41133696 (#589) üzenetére


ÉM
tag

Sziasztok!
A minialkalmazások között van egy olyan, hogy ébresztő. Ez mire jó? Hogy kell használni? Mert én beállítottam, kiírta, hogy "ébresztés x perc múlva", ébresztéskor, kiírta, hogy "ébresztés". Aztán ha elmúlt az idő, akkor meg azt, hogy "x idő eltelt". Ennek így túl sok értelmét nem látok.
Gondoltam, de jó lenne, reggel ébresztőóra helyett egy olyat használni, hogy esetleg bekapcsol a tévé, de gondolom ez csak vágy marad. EX720-am van.

(#591) ztibor válasza ÉM (#590) üzenetére


ztibor
senior tag

a 4-5 éves Sony lcd is tudta ezt a funkciót, igen meglepődnék ha az ex-720 nem tudná. Pedig én is keresgéltem a menüben, de nem találom.

(#592) ÉM válasza ztibor (#591) üzenetére


ÉM
tag

Most, hogy így mondtad, sikerült megtalálnom az automata bekapcsolást a rendszerbeállításokon belül. Nekem már ez is teljesen jó lesz. Azt viszont még mindig nem tudom, hogy ez az ébresztő minialkalmazás mi a fenének van.

(#593) #41133696 válasza ÉM (#590) üzenetére


#41133696
törölt tag

Azt nem néztem, de múltkor még amikor alig melegedett meg a tévé, hirtelen kellett hazaszaladnom, mert a nagyszüleim telefonáltak, hogy a tévé csak úgy kikapcsolt, nyomjanak meg egy gombot... megnyomták csak rosszat, mert a numerikus gombokat nyomogatták és mivel STB van, így el ment a műsor. Ugyanis alapból be volt kapcsolva, egy 4 órás tétlenségi időzítő, ezt kénytelen voltam kikacsolni.

(#594) szagnes69 válasza ÉM (#592) üzenetére


szagnes69
aktív tag

Úgy tudom, hogy például arra jó, hogy ha nézel egy műsort a tv-n, de közben vársz egy másik műsor kezdésére egy másik csatornán, aminek az elejéről nem akarsz lemaradni, akkor a beállított időben riaszt téged a tv.

(#595) ztibor válasza szagnes69 (#594) üzenetére


ztibor
senior tag

De erre nem jobb az epg-ben beállítani az értesítést a műsorra?

(#596) #41133696 válasza ztibor (#595) üzenetére


#41133696
törölt tag

De itt megint bejön az, hogy ha valakinek STB-je van, a TV-n lévő EPG-t nem tudja használni csak az STB beépítettjét.

(#597) Warck válasza #41133696 (#588) üzenetére


Warck
tag

Akkor volna jó ha Fuso normális minőségben kapnák meg a filmet, a kedves csatornától ! Mert a Pro4 és új társai, elég gyatra minőség illetve, teli pakolják sok film bemutatóval, erre nem hiszem,hogy sokan kíváncsiak lenének, az emberek. Van pár csatorna aki, azért komolyabban veszi ezt a remek kezdeményezést, és tesz is bele egy kis élvezhető műsort. Szóval kis hazánkban el indult egy jó dolog, de a média készítők, inkább ki szeretnék végezni, mert a sok szemét amit bele tesznek az senkit nem fogja érdekelni. Nem tudom,hogy a jövőben melyik irány lesz,de ha fizetős része is ilyen lesz, akkor nem kell sokáig örülni, ennek a remek hazai, kezdeményezésnek. Elvileg lesz majd zene hallgatási lehetőség is ! Még valami, a Sony jobban ki használhatná az AXN-jét. Mert a kínálat, elég siralmas ! Valami jót is írjak a Sony TV-m továbbra is remekül működik. Minden elfogultság nélkül, mondom, de aki egyszer meg barátkozik egy Sony Tv-vel, nem nagyon kell neki más.. Kár,hogy a Sony későn kezdte jó áron kínálni a Tv-ét. Kíváncsian várom az új tv-ben milyen lesz a média player. Ha tényleg nem lesz olyan válogatós akkor, a samu felkötheti a gatyát. hajrá Sony, Hajrás Fuso

(#598) #41133696 válasza Warck (#597) üzenetére


#41133696
törölt tag

Az ATV például HD minőségben van rajta. Van fent NAVA archívum is illetve egy csomó régi magyar film is melyektől nem várjuk el, hogy jó minőségben legyen mivel van amelyik több mint 70 éves. PRO 4 meg AXN engem pl hidegen hagy. Digi Sport is jó minőségben van, kár hogy engem abszolút nem érdekel.Az tény, hogy a TV2 csoport masszívan jelen van a kínálatban, de hogy HD formátumban van e nem tudom, a TV2-n max a tényeket nézem meg, a többi nem érdekel. Ami nekem fontos NAT GEO és Discovery csoport, azt tartalmazza a T-Home családi + HD csomagom. A FUSO meg arra jó, hogy pl nagyszüleim elvideótárazzanak rajta.

Szerk: de az kellemes meglepetés volt, ha már a T egyelőre nem adja HD -ben az egyébként a csatorna oldaláról HD -ben sugárzott ATV-t, a FUSO videótárjában HD -ben van az anyag. Nyilván nem egy pörgős természet vagy film csatorna ahol igazán adja magát, de mégis szebb így.

[ Szerkesztve ]

(#599) szagnes69 válasza ztibor (#595) üzenetére


szagnes69
aktív tag

Az az igazság, hogy nem használom ezt a funkciót, csak egyszer én is kipróbáltam, és nem értettem, hogy mire lenne jó. Az egyik fórumon megkérdeztem, és a fenti választ kaptam. :)

(#600) Warck válasza #41133696 (#598) üzenetére


Warck
tag

Nem régiben bele nézzem a Mtva videotárában és meg láttam,hogy fent van a társulat válogató műsora, amibe az embereket válogattak. Nos meg örültem,hogy nosztalgia gyanánt meg nézem, és elkeserítő minőségbe van fent. Szóval az rendbe van ha régi film nem olyan jó minőség,( de azért meg lehet csinálni jó minőségben). de egy pár évvel ezelőtti műsort ilyen minőségben adnak az azért érdekes. Nem kötekedni akarok, de hagy kívánni valót,hogy milyen a kép minőség. Az ATV valóban jó minőségben adja tovább a műsorát, de azért a többség szívesen nézne, valami jó filmet is. Van egy jó kezdeményezés, de ha nem figyelnek oda,hogy milyen minőséget és tartalmat kapnak, akkor hamar érdektelenségbe fullad, és akkor majd lesz majd mutogatás,hogy az embereket nem érdekli az ilyen.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.