Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) junior11 válasza HPet (#50) üzenetére


junior11
veterán

Az EX402-es tavalyi belépő modellek egyike, Bravia engine 2-vel. Az EX500-as már Bravia 3, 100Hz-es, elég jó képminőséggel rendelkezik, "ledes" társa az EX700/710.

Az idei modellek közé tartozik az EX520, az új X-reality képfeldolgozóval, edge led, 50Hz, az EX720-as már 100Hzes, szintén edge led s 3D.

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#52) HPet válasza junior11 (#51) üzenetére


HPet
csendes tag

tehát akkor az 500 as széria az 100hz és bravia3.
ugyan ez ledesben az 700/710es.

(#53) junior11 válasza HPet (#52) üzenetére


junior11
veterán

Igen.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#54) HPet válasza junior11 (#53) üzenetére


HPet
csendes tag

naok.
köszi.

akkor én kinéztem ezt: Sony Bravia Full HD LED TV 32colos KDL-32EX600
mert 110k-ért meg lehet venni. igaz bravia2-es,és 32colos. viszont nem bukok rajta, és később jó lesz a fiamnak,mikor is a mostani 300k-400k tv-k megfizethetőek lesznek.
Ugyanis ezek tetszenek,de... ezvan.

(#55) HPet válasza HPet (#54) üzenetére


HPet
csendes tag

esetleg más alternatíva?

(#56) junior11 válasza HPet (#54) üzenetére


junior11
veterán

Az EX600-as edge ledes és 50Hz-es. 32" szeretnél? Csak SONY-ban gondolkodtál?

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#57) HPet válasza junior11 (#56) üzenetére


HPet
csendes tag

nem csak sonyban.
jó lenne 100hz+edge led+40col :)

(#58) junior11 válasza HPet (#57) üzenetére


junior11
veterán

S mennyi szánnál rá max?

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#59) HPet válasza HPet (#57) üzenetére


HPet
csendes tag

Philips, sharp, esetleg LG.ben

(#60) junior11 válasza HPet (#59) üzenetére


junior11
veterán

LG 42LV5500, Philips 40PFL5606H, 40PFL6606H, Sharp LC-40LE630E.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#61) HPet válasza junior11 (#60) üzenetére


HPet
csendes tag

ha 32colos akkor max 110e.ig. de gondolom az akkor már fullos és 3d is.
40,42,46 colosban nem tudom hogy mennyibe kerülhet és melyik tipus enne az ami 100hz+led

(#62) junior11 válasza HPet (#61) üzenetére


junior11
veterán

Amiket ez előbb felsoroltam, az mind edge ledes és 100Hzes (talán a Philips 5606h nem 100Hzes, ebben nem vagyok biztos).

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#63) HPet válasza junior11 (#60) üzenetére


HPet
csendes tag

megnézegettem az áraikat.
zok okék lennének.
ezek közül a sharp a nyerő, aztán ma 40PFL6606H.
jól látom?

szerinted?

(#64) junior11 válasza HPet (#63) üzenetére


junior11
veterán

Folytassuk inkább tovább az lcd tv topikban, mert ezek már nem a SONY-hoz tartoznak! :)

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#65) HPet válasza junior11 (#64) üzenetére


HPet
csendes tag

rendben..

(#66) Szupernova


Szupernova
csendes tag

Üdv!
Van egy Sony KDL-32EX402 TV itthon és néha előfordul, hogy nincs hang. Playstation és a tv is hdmiről megy. Ilyenkor nincs más lehetőség, ki kell kapcsolni, majd be.Néha meg gyakorlatilag lefagy a tv, nem veszi a távirányító jelét, nem lehet oldalt kikapcsolni, majd egyszer csak újraindul. Ami azért elég zavaró...Nem így képzeltem el az lcd-s életemet.
Találkozott már más is ilyen jellegű problémával? Mit lehet most tenni?
Várom a válaszokat....

(#67) junior11 válasza Szupernova (#66) üzenetére


junior11
veterán

Ha még van rá garancia, én mindenképpen a reklamáció mellett döntenék...

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#68) Szupernova válasza junior11 (#67) üzenetére


Szupernova
csendes tag

Szerencsére van...

(#69) Rollee


Rollee
aktív tag

Sziasztok!

Vettem egy Sony Bravia KDL-32V5500 32 inch Full HD Ready 1080P TV-m hasznaltan.

Az normalis,hogy "hidegen" 20 masodperc mire ad kepet? :F

Sima coax kabelrol, meg a szamitogep HDMI-rol is.
"Melegen" mer csak 2-3mp es van kep.

Ismertem egy olyan csúnya nőt, hogy amikor e-mailben elküldte a fényképét, felismerte az antivirus...

(#70) zoli121


zoli121
aktív tag

Sziasztok!

Tulajdonosa lettem egy Sony KDL40HX800 készüléknek. Hogyan tudom kikapcsolni a demó üzemmódot?

Ha nem áll lángokban a számítógép, akkor szoftverproblémáról lehet szó./// GTA Social Club : zoli1233 Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/zoli121

(#71) zoli121 válasza zoli121 (#70) üzenetére


zoli121
aktív tag

Már megoldottam :D

Ha nem áll lángokban a számítógép, akkor szoftverproblémáról lehet szó./// GTA Social Club : zoli1233 Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/zoli121

(#72) junior11 válasza zoli121 (#70) üzenetére


junior11
veterán

Szia, gratulálok a készülékhez! Majd írhatnál róla pár sort, mennyi vagy megelégedve vele. :)

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#73) zoli121 válasza junior11 (#72) üzenetére


zoli121
aktív tag

Szia!

Csak a 2D-ről tudok írni mivel nem adtak a TV-hez 3D-s vevőt meg szemüveget. Hihetetlen szép képe van. Tiszta, természetes színek jellemzik. Más most nem jut eszembe amiről írhatnék, de akinek kérdése lenne az írjon PM-be vagy ide.

Ha nem áll lángokban a számítógép, akkor szoftverproblémáról lehet szó./// GTA Social Club : zoli1233 Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/zoli121

(#74) zoli121


zoli121
aktív tag

Esetleg tudna valaki dobni egy ajánlott képbeállítást, hogy kihozzam a TV-ből a maximumot?

Ha nem áll lángokban a számítógép, akkor szoftverproblémáról lehet szó./// GTA Social Club : zoli1233 Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/zoli121

(#75) zoli121


zoli121
aktív tag

Sziasztok!

Nézem a TV-t és kiírja hogy: Az üresjárati idő lejárt. A televízió kikapcsol ha nem nyomja meg valamelyik gombot. Ez mint jelent? Mi nem jó neki?

Ha nem áll lángokban a számítógép, akkor szoftverproblémáról lehet szó./// GTA Social Club : zoli1233 Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/zoli121

(#76) junior11 válasza zoli121 (#75) üzenetére


junior11
veterán

Nem véletlenül az elalvási idözítő funkció? Pl. egy bizonyos idő után ha nem nyúlsz a távirányítón vmilyen gombhoz, akkor a tv kikapcsol. Szerintem...

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#77) zoli121


zoli121
aktív tag

És ezt hol tudnám megnézni?

Ha nem áll lángokban a számítógép, akkor szoftverproblémáról lehet szó./// GTA Social Club : zoli1233 Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/zoli121

(#78) junior11 válasza zoli121 (#77) üzenetére


junior11
veterán

Hát, most nem vagyok tv közelben, de ha jól emlékszem Főmenü-rendszerbeállítások-takarékosság-TV készenlét (Kikapcsolja a TV-készüléket, ha az előre beállított időtartamig nem használja azt.) Nekem NX710 van.

Nekem itt 4 óra van beállítva. Lehet, hogy ki is lehet kapcsolni, de nem vagyok benne biztos... :)

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#79) zoli121 válasza junior11 (#78) üzenetére


zoli121
aktív tag

Szia!
Köszi a segítséget, sikerült megtalálni. Igen ki lehet kapcsolni. :)

Ha nem áll lángokban a számítógép, akkor szoftverproblémáról lehet szó./// GTA Social Club : zoli1233 Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/zoli121

(#80) junior11 válasza zoli121 (#79) üzenetére


junior11
veterán

Szívesen. Akkor megoldódott a probléma? :)

Ami a képbeállításokat illeti, az alábbi teszt a segítségedre lehet: [link]

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#81) zoli121 válasza junior11 (#80) üzenetére


zoli121
aktív tag

Igen sikerült megoldani. Am nagyon meg vagyok elégedve a TV-vel :DD

Ha nem áll lángokban a számítógép, akkor szoftverproblémáról lehet szó./// GTA Social Club : zoli1233 Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/zoli121

(#82) junior11 válasza zoli121 (#81) üzenetére


junior11
veterán

Akkor minden okés. :DDD

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#83) gerzsol


gerzsol
aktív tag

Sziasztok.
FullHD LED TV vásárlását tervezem.
Jelenleg egy 32"-os LG 32LG3000 TV-m van.
A TV-re egy PC-t szeretnék kötni HDMI-HDMI kábellel, főleg FullHD filmnézésre és Játékra használnám. + jelenleg van egy DVD lejátszóm ami felskáláz 1080p-re, ez is HDMI-HDMI-vel csatlakozik (Ezt később esetleg Blue Ray játszóra cserélném) + jelenleg egy UPC Set-top box csatlakozik még a TV-hez Scart kábelen keresztül (később lehet HDMI-s FullHD-s Set-top Boxra cserélném)

Főleg filmnézésre, TVzésre és játékra használnám.
Tévézés általában sportműsorok (foci, forma-1) ezért előny a magas képfrissítés, hogy ne mosódjon el a kép a gyors mozgásoktól.
Előny még a képminőség és a kis fogyasztás is (bár az összes LED TV kevesebbet eszik mint a jelenlegi LCD-m).

Nem igazán tudom milyen irányba induljak el, még azt sem hogy milyen márkát érdemes.
Légyszíves ajánlanátok 32"-os és 37"-os méretben is pár TV-t amit érdemes venni?
A pénzkeret 150eFt

köszi a segítséget.

(#84) zoli121 válasza junior11 (#80) üzenetére


zoli121
aktív tag

Esetleg le tudnád írni hogy milyen képbeállításokkal használod a TV-d? Amit az oldalon írtak az nem igazán jön be.

Ha nem áll lángokban a számítógép, akkor szoftverproblémáról lehet szó./// GTA Social Club : zoli1233 Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/zoli121

(#85) nismoka válasza gerzsol (#83) üzenetére


nismoka
addikt

Sony KDL32EX420, Sony KDL32EX520, Sony KDL42EX410

[ Szerkesztve ]

(#86) junior11 válasza zoli121 (#84) üzenetére


junior11
veterán

Csakhogy nekem nem HX800, hanem NX710 van. :F

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#87) zoli121


zoli121
aktív tag

Tudom! De szerintem majdnem ugyanaz a kettő.

Ha nem áll lángokban a számítógép, akkor szoftverproblémáról lehet szó./// GTA Social Club : zoli1233 Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/zoli121

(#88) junior11 válasza zoli121 (#87) üzenetére


junior11
veterán

Hát én az alábbi beállításokat használom, de néha mindig változtatok egy kicsit rajta, kedvem szerint :DDD :

Állapot Normál/néha egyéni, jelenet: általános, automatikus, mozi.
Háttérfény 3-4
Kontraszt 85-90
Fényerő 35
Színtelítettség 55-60
Színárnyalat 0
Színhőmérséklet Meleg 1
Képélesség 10-15
Zajcsökkentés alacsony (MPEG is)
Motionflow normál
Film üzemmód többnyire KI
Fekete korrekció alacsony/ki
Részl. kontraszt kiemelő alacsony/ki
Dinamikus LED vezérlés normál
Gamma 0
Automatikus fényerő korl. közép
Tiszta fehér Ki
Élő szín alacsony/ki
Fehéregyensúly - ezzel még nem játszadoztam el.

A kép minőségével én is elégedett vagyok, ami zavaró, néha nagyon lassú kameramozgásoknál a kép mintha ideges lenne, bevibrálgat, főleg a világos részek (pl. egy fehér-feket kockás ing, vagy hátterek, néha az egész kép, ezt már több tv-n is láttam, nem tudom mi ez, vagy az én szemem túl érzékeny, esetleg beállítási dolog), s a tápegység egy picit zúg (de csak közelről hallani).

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#89) zoli121 válasza junior11 (#88) üzenetére


zoli121
aktív tag

Köszi hogy leírtad a beállítást. Nekem még nem zúg a tápegység. Vibráló képet se tapasztaltam még.

Ha nem áll lángokban a számítógép, akkor szoftverproblémáról lehet szó./// GTA Social Club : zoli1233 Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/zoli121

(#90) Barango


Barango
csendes tag

Sziasztok!

Médialejátszó vásárlással kapcsolatban kérek tanácsot.

Sony KDL-37EX500 televízióm van.

http://www.argep.hu/product_1188860.html

A médialejátszóval kapcsolatban semmi extra elvárom nincs.
Nem érdekel a hálózat és egyéb extra tudások.

Csupán avi fájlokat, DVD és HD filmeket (különösen MKV fájlokat szeretnék nézni!
Természetesen feliratos film estén a feliratot is kifogástalanul szeretném látni.

Három megoldás közt hezitálok.

1. Western Digital TV HD Live Media Player + Western Digital My Passport Essential 500GB

http://www.argep.hu/product_1166056.html

+

http://www.argep.hu/product_1398735.html

2.variáció:

WD Elements Play 1TB

http://ipon.hu/webshop/product/_wd_elements_play_1tb_wdbacc0010hbk/167584

3. elképzelésem:

WD TV Live Hub 1TB

http://ipon.hu/webshop/product/_wd_tv_live_hub_1tb_wdbaca0010bbk/168527

Ha valakinek van tapasztalata a témával kapcsolatban, kérem ossza meg velem!

Üdv: Barango

(#91) schmidtgabi


schmidtgabi
csendes tag

Sziasztok!

Egy Sony KDL-46EX720 típusú TV vásárlásán gondolkodom.Napok óta keresek róla teszteket,véleményeket.Amit nem találok az a válaszideje és az Input Lag ideje a készüléknek.Csak PS3 konzolhoz szeretném használni.
Nagyon tetszik még a 46-NX 720 csak hát ez már nagyon drága számomra.
Az EX720 árait is nézegettem,ami a legtöbb helyen 300e Ft. körül van.Egy helyen láttam 270e-ért.
Én most lakóhelyemen megtudnám venni 310e-ért 6 db.TDG-BR250 szemüveggel de ebből három szemüveget eladnék.(kb 30-35e visszajönne a 310e-ből)
Elfogadható ez az ár??(látom mit veszek,nincs szállítás,ha gond van vele helyben van és részletfizetés is megoldható)
A TV-ről mi a véleményetek??? Főleg a képminőség érdekel 3D-s és sima játék esetében.

Előre is köszönöm a válaszotokat.

(#92) zoli121 válasza schmidtgabi (#91) üzenetére


zoli121
aktív tag

Szia!

Nekem egy HX800-as van. Kb 1 éve dobták piacra, de nagyon meg vagyok vele elégedve. Gyors képmozgás, valódi színek (a piros az piros és nem rózsaszín) jellemzik. A 3D-ről nem tudok írni mert nem járt hozzá vevőegység meg szemüveg, de a 3D technikának még fejlődnie kell ahhoz, hogy azt mondjam ezt tényleg 3D. A mai világba elég egy jó 2D-s TV. Szóval én jó vételnek tartom az EX720-at.

Ha nem áll lángokban a számítógép, akkor szoftverproblémáról lehet szó./// GTA Social Club : zoli1233 Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/zoli121

(#93) vrongor válasza schmidtgabi (#91) üzenetére


vrongor
csendes tag

Szia!

A Sony KDL-40EX720 típusról biztosan tudni, hogy nagyon jó input laggal rendelkezik (21ms), de hogy ez változik-e a többi méretnél, azt nem tudom. Mert én egy KDL-55EX720 tv-t vennék, amennyiben játékra megfelelő a lag.

(#94) schmidtgabi


schmidtgabi
csendes tag

Sziasztok!

TV-t szeretnék vásárolni.Napok óta olvasok teszteket,leírásokat de nagyon nehéz a döntés.
Ami alap:117-119cm.képátló,Full HD,3D,LED, 100Hz.és lehetőleg ne felhősödjön (clouding)
Kinéztem egy Sony KDL-46EX720 típusú aktív szemüveges készüléket.Kinézetre is nagyon tetszik a készülék és a tesztek alapján is jónak tűnik(EdgeLED,100Hz,Motionflow XR 200,X-Reality,ACE, válaszidő 3ms.,Input Lag 21ms ??) Ára 310e lenne 6 db. TGD-BR250 szemüveggel. (ennek darabja 17e körül van)
A héten már meg is akartam venni de az utolsó pillanatban olvastam,hogy a tesztek lehúzzák a készüléket a magas crosstalk miatt.Ezek után kezdtem el keresgélni az LG passzív szemüveges készülékei között. Itt a LW5500 (47") vagy a LW650S (47") jöhet szóba.
Ami a fenti adatokon ill. értékeken felül számít az a kép minősége 2D és 3D esetében.
Én csak PS3 konzolhoz,2D-s és 3D-s játékokhoz szeretném használni.
Ha vannak egyéb funkciók mint pl. Smart,Web Browser ,Satellite stb. az nem gond ha maga a készülék is képminőségben valamivel jobb. Gondolok itt a LW5500 és a LW 650S közötti különbségekre pl.100Hz-200Hz vagy MCI 600Hz-MCI 850Hz.
Egyszóval az lenne a lényeg,hogy a 2D-s játékokkal szép legyen a kép de az a néhány 3D-s játék is élvezhető legyen.Sajnos nagyon kevés játék van Full HD-s, 1080p-s felbontásban.Legtöbbjük 720p-s ezért gondoltam,hogy ha már az aktív megoldás úgyis crosstalkos és a passzív meg felezi a felbontást,akkor legyen az utóbbi.
Abban szeretnék tanácsot kérni,hogy melyik készülék lenne jobb.Az LG LW5500 vagy a LW650S vagy maradjak a Sonynál?? Sajnos személyesen még nem láttam ezt a crosstalk hibát a Sonynál. Ti melyiket vennétek a legjobb képminőség érdekében?
Látta már valaki ezt a nagynak leírt crosstalk jelenséget élőben? Valóban olyan rossz mint ahogy a tesztek azt leírják?? A szívem a Sony felé húz de félek ettől a jelenségtől.
Vagy azt a néhány játékot amit 3D-ben kiadtak,kilehet bírni az aktív szemüveggel?
Játékhoz használja valaki a fent említett típusok valamelyikét??
Vélemények,tanácsok jöhetnek !!

(#95) james008bond válasza junior11 (#88) üzenetére


james008bond
őstag

Jelenet. automatikus
Kép üzemmód: élénk ( csak ha Blu-Ray-t nézek illetve mkv-t mediaplayerről )
Háttérfény: max
Konztaszt max
Fényerő 50
Színtelítettség 60
Színárnyalat 0
Színhőmérséklet semleges
Képélesség max
Zajcsökkentés ki
MPEG "" ki
Motionflow egyenletes
Film üzemmód ki
Fekete korrekció magas
Részl kontr. kiemelő közepes
Gamma 0
Aut fényerő korl ki
Tiszta fehér ki
Élő szín ki
Fehéregyensúly: alap

Alapvetően tv nézésnél kép üzemmód normál, egyébként szinte alig állítgattam, szerintem alapból is igen jó a képe! :DD

Life's Good!/Samsung Galaxy S 6 Edge + Gold/Platinum/S 7 E/Fit 2/PowerBeats 2 wireless/Sony LX900

(#96) junior11 válasza james008bond (#95) üzenetére


junior11
veterán

Köszi. Azért a max háttérvilágítás, kotraszt, élénk profil, 50-es fényerő nem durva egy picit a szemnek? :D

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#97) james008bond válasza junior11 (#96) üzenetére


james008bond
őstag

Ja az, de így olyan, mintha én is a filmben lennék! :DD ( és csak ha BD-t vagy HD filmet nézek, tv műsort én is visszafogottabban nézek )

Life's Good!/Samsung Galaxy S 6 Edge + Gold/Platinum/S 7 E/Fit 2/PowerBeats 2 wireless/Sony LX900

(#98) szelidorzo


szelidorzo
aktív tag

Üdv!

Tudom, hogy sony fórum, de tapasztalatok alapján melyik a jobb választás különösen a csillogó képernyő miatt.

ár, szolgáltatások kb azonosak a két készülék esetében 3d szemüvegekkel, kamerával-

Samu UE32D6500 (csillogós)
Sony KDL 32ex720 (közel matt)

kérdezni nem szégyen, nem tanulni inkább www.nokia6230.uw.hu

(#99) Azur76


Azur76
tag

Esetleg akinél vásárlási szempont a beépített wifi, a hónap második felében érkezik az EX721.
Ez a modell csak Sony Centerekben lesz kapható:)

(#100) Azur76 válasza schmidtgabi (#94) üzenetére


Azur76
tag

Nagyon jók a 3d játékok, pont a héten próbáltam ki párat (Uncharted 3, Batman Arkham City)
Használom Ps3 és Xbox360 konzolról is, szerintem simán verik a 3d filmek minőségét.
Igaz hogy így csak 720p-ben futnak a gamek, de nagyon nagy élmény.
Szerintem nyugodtan vegyél aktív szemüveges készüléket, és inkább Sonyt.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.