Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1201) nightshadow


nightshadow
veterán

300k-ért lesz Sony KDL-50W656 [link]

(#1202) Warck válasza adnoctum18 (#1195) üzenetére


Warck
tag

Értem akkor tényleg gyöngébb, a tavalyi modelleknél brutális a fény erő. szóval ott lehet kompenzálni és sokkal kellemesebb a kép, nekem ez jött le. Ha nincs be kapcsolva a led mozgás javítás 4 es állásban bőven elegendő a háttér fény. A w650-nél hányason van a háttérvilágítás ? ill mennyi a max az ex-nél 10 a max de akkor már kisüti az ember szemét !

(#1203) Warck válasza krx21 (#1200) üzenetére


Warck
tag

Szerintem a ledeknek, nem hiszem,hogy ártana elég baj lenne ha ez meg ártana neki ! Csak bele tervezték,hogy van aki használja ezt a funkciót, és a ledeket úgy tervezték,hogy ne legyen bajuk.

(#1204) krx21 válasza Warck (#1203) üzenetére


krx21
nagyúr

Legyen igazad... :K

(#1205) enterlaci válasza Mankó (#1193) üzenetére


enterlaci
senior tag

Nekem ehhez hasonló van, tescoban vettem akcióban 2000-ért! :) Persze mákom van, mert a TV-vel szemben ülünk, szal nálunk nem kell a forgatós megoldás.

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#1206) cserda


cserda
csendes tag

Sziasztok! Egy Sony KDL42W650 vásárlása előtt állok és azt szeretném tőletek megkérdezni hogy valamilyen billentyűzetet lehet e hozzá kötni és hogy USB ről milyen formátumokat játszik le
És estleg akinek van ilyen tévéje az mennyire van vele megelégedve.

(#1207) nismoka válasza cserda (#1206) üzenetére


nismoka
addikt

Nem kezel billt, maximum okos telefonét távirányító progival wifi-n. FAT16, FAT32, exFAT és az NTFS fájlrendszereket támogatja. A TV támogatja: MPEG1/MPEG2PS/MPEG2TS/AVCHD/MP4Part10/MP4Part2/AVI(XVID)/AVI(MotinJpeg)/MOV/WMV/MKV/WEBM/3GPP/MP3/WMA/LPCM/JPEG/MPO

[ Szerkesztve ]

(#1208) cserda válasza nismoka (#1207) üzenetére


cserda
csendes tag

:R Köszönöm!

(#1209) Mankó válasza enterlaci (#1205) üzenetére


Mankó
veterán

Én is úgy tervezem, hogy full szembe menjen a falra. Egy kb. 8 cm-es tégla falnak kell megtartania az 55"-os Sony-t. Nem lesz baj? Valaki linkelt a múltkor valami spéci felfúrási módot, de jöhetnek más megoldások is.

(#1210) Mankó


Mankó
veterán

Volt róla valamikor szó, hogy a tv-re kötött média eszköz 5.1 hangját kiadja-e a tv az optikain keresztül. Xboxot kötnék hdmi-vel a tv-re és optikai keresztül vinném ki a hangját. A kérdés az, hogy így a tv és az xbox hangja is tudna szólni 5.1-ben? Mert így megspórolnék egy bemenetet a külső DAC-on. 1 optikai (erre megy a mádia lejátszó) és egy digitális koax (erre menne a tv-ből kijövő jel egy koax-optikai átalakítóval, mivel sajnos koax kimenet nincs rajta, vagy tévedek? Sony 55HX751),
Mennyire életképes ez az ötlet szerintetek?

[ Szerkesztve ]

(#1211) adnoctum18 válasza Warck (#1202) üzenetére


adnoctum18
senior tag

Nálam 6-os állásban van a háttérvilágítás, azt hiszem ez az alapértelmezett is, és ez nekem elég. Most feltettem maxra de így se zavaróan világos. Viszont a NASsal utp kábelen összekötve nem enged semmilyen kép üzemmódot állítgatni, sem a hdmi porton rákötött laptopnál. Normális ez így?

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#1212) enterlaci válasza Mankó (#1209) üzenetére


enterlaci
senior tag

A 8cm-es téglafallal nem lesz gond, a tv azért nem olyan nehéz mint egy megpakolt könyvespolc pl. Fischer SX 10-es vagy 12-es műa tiplit használhatsz szerintem bátran, ebből 6db-ot legalább. Menj el egy csavarboltba és ott adni fognak ilyet, vagy ha akarsz, biztos elmondják a beragasztós változatot is.

Az 5.1 kérdésre én már nem mondok semmit, szerintem tégy egy próbát! :))
Egyébként nálam a házi-mozi LPCM bemenetnek érzékeli a TV-ből érkező optikait és ez a szabvány tud 6-7-8 csatornát is továbbítani.

[ Szerkesztve ]

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#1213) nismoka válasza enterlaci (#1212) üzenetére


nismoka
addikt

Az Optikai szabvány nem visz Multi Ch LPCM-et, csak sztereo-t. Optikai csak bitstream-ben visz Multi-Ch formátumot pld DD, DTS. Viszont a TV-re HDMI-vel érkező BITSTREAM multi ch jelet az optikain kifelé csak sztereoban adja ki, de előfordulhat hogy kimegy multiban (DD, DTS) is ez tv tipus függő, próba szerencse... ;)

(#1214) enterlaci válasza nismoka (#1213) üzenetére


enterlaci
senior tag

Akkor tök jó! Mindenki próbálja ki otthon a sajátját, én is ezt mondom. :)
Na meg azt is mondtam már, hogy nekem nem ment át optikain a pl. forma1 alatt sem az 5.1 (46HX751 - aki nem tudja)

[ Szerkesztve ]

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#1215) Warck válasza adnoctum18 (#1211) üzenetére


Warck
tag

Nálam 4 es állásban, is bőven elég volt, de mint fentebb írtam a led mozgás javítás megfelezi a fényerőt ! ki próbálom hdmi- a laptopot és meg mondom , de elvileg kéne működnie kell a képüzem módnak. De majd okosabbak leszünk, délutánra !

(#1216) Warck válasza enterlaci (#1214) üzenetére


Warck
tag

Ki próbáltam a dts-t nem adja tovább csak sztereóban. de a dolby digitalt simán átküldi ! (40ex650). A földi sugárzásnál ami 5.1 jön azt szépen adja !

(#1217) Mankó


Mankó
veterán

Nekem is hx751 van, csak az 55 colos. Elviekben nekem eleg a dd 5.1, az xbox ugyse tudja a dts-t., ha meg a tv csak 2.0-an szol (bar jobb lenne legalabb a 2.1) az meg nem olyan nagy problema. A tv hangszoroitol mindenkepp jobban kell teljesitenie a kis genius 5.1 elulso hangszoroinak.
Na holnap ha eszembe lesz mindenkeppen ejtek egy probat. Majd irok, hogy mire jutottam.

Digi tv-nel melyik adasoknak kellene 5.1-ben jonnie?

[ Szerkesztve ]

(#1218) Mankó válasza Mankó (#1217) üzenetére


Mankó
veterán

Na, össze próbáltam a dolgokat. Házimozi, xbox 360, médialejátszó hdmi-vel a tv-n (sony hx751), sdbox scart-tal a tv-n (átmenetileg}, tv és a házimozi optikaival összekötve.
Menüben átállítva a hang audio rendszerre es szépen kiadja az xbox hangját is 5.1-ben. Média lejátszó kicsit még furcsa, több tesztet igényel (dts-t még nem próbáltam, szerintem az nem is megy ki, mert a tv nem is támogatja). A tv scarton keresztül 2.0-án szól. De még így is jobban szól, mint a tv hangszórója, s még ha kábelon keresztül fogok majd csatlakozni, lehet még változik is a helyzet.
A tv távcsatijával lehet mindennek szabályozni a hangerejét, a házimoziéhoz hozzá se kell nyúlni. Tetszik ez a verzió, egy távcsati ki is esik.

(#1219) Mankó


Mankó
veterán

Levettem a hatterfenyt minimumra, igy a legjobb a fekete. Lehet valami problema belole, esetleg lemaradok nehany reszletrol igy?

Masik dolog, hogy a tv hangjat ugye most a hazimozi jatsza le es a film+ reklam alatt csunyan berecseg. Olyan, mintha a tv-bol jonne. Furcsa, ugy meg foleg, hogy se jatek alatt, se mashol nincs ilyen jelenseg.

[ Szerkesztve ]

(#1220) krx21 válasza Mankó (#1219) üzenetére


krx21
nagyúr

Az lehet, hogy így a legjobb a fekete, de a kontrasztod nem lesz jobb...
A háttérfényt ne a feketéhez állítsad be (akkor mindenki minimumra tenné), hanem az általános tartalom megfelelő fényerejéhez...

(#1221) Mankó válasza krx21 (#1220) üzenetére


Mankó
veterán

Az általános tartalomhoz is megfelelő (igaz ez a beállítás a tv műsorokra vonatkozik).. Nem kell, hogy jobb legyen a kontraszt, csak rosszabb ne legyen és ne veszítsek értékes kép részeket.

(#1222) enterlaci válasza Mankó (#1221) üzenetére


enterlaci
senior tag

SD adásod van és nem akarsz értékes részleteket elveszteni! Na ne máááár! :DDD

Én a háttérfényt 1-es vagy 2-es értéken használom sötét szobában és így is megfelelő a feketéje, illetve a sarkokban a bevilágítás, minimumra szerintem sem érdemes levenni.
A recsegés passz..

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#1223) Warck válasza Mankó (#1219) üzenetére


Warck
tag

Nálam a led mozgás javítással ,teljesen meg szűnt a bevilágítás és a fekete is sokat javult és a sötét részeknél is meg maradt a részletek. igaz a háttérfény maxon , de ezt már kibeszéltük. A hangra térve nézd meg a hang beállításban az audio kimenetet, van amikor pcm-re kell állítani, automatikus helyett. Ill iptv, vagy digitális kábel tv-ről megy a film+ ? Mert ha iptv-ről akkor megnézem,hogy nálam is csinál e ilyet.

(#1224) enterlaci válasza Warck (#1223) üzenetére


enterlaci
senior tag

Neked milyen típusú tv-d van? A led mozgásjavítás nálam a hx751-en gondolom az "impulzus" lenne-amikor mintha vibrálna a kép, ha nem tévedek.

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#1225) nismoka válasza enterlaci (#1224) üzenetére


nismoka
addikt

A Tiszta, tiszta plusz beállítás amik használhatóak, az impulzus az nem tudom minek van, az olyan mint egy vibráló plazma.. ;)

[ Szerkesztve ]

(#1226) erahurka


erahurka
félisten

Sziasztok!

Van aki W650-es tévét használ? Szerintetek megfelel filmnézésre? Nézegettem MM-ben, de gyors mozgásoknál mintha szaggatott volna (mondjuk az összes kiállított darab ilyen volt valamennyire, HD-s tévéadás ment, lehet csak valami optikai csalódás a sok tévé miatt).
Meg vagytok vele elégedve?

:R

(#1227) Warck válasza enterlaci (#1224) üzenetére


Warck
tag

ex650 van és a led mozgás javítástól nyugodt sima képet kapok,a sony szerint sor villogtatást végez a tv. Ill ilyenkor látható a MotionFlow működése . Szintén a sony információja szerint.

(#1228) Mankó válasza Warck (#1223) üzenetére


Mankó
veterán

Nálad mik a pontos beállítások, mind háttérfény, mind led mozgásjavítás esetén?

(#1229) Mankó


Mankó
veterán

Tudtok róla, hogy a Sonynak van-e speciális távirányítója, mint a másik 2 tv gyártónak?

(#1230) nismoka válasza Mankó (#1229) üzenetére


nismoka
addikt

Persze, okos telefonra a media remote alkalmazás, az idei modellekhez meg a tv sideview app. ;)

(#1231) Mankó válasza nismoka (#1230) üzenetére


Mankó
veterán

Okos teló nincs, tab van, szóval kipróbálom. Köszi az ötletet.

(#1232) Mankó válasza Warck (#1223) üzenetére


Mankó
veterán

Hangot pcm-rol visszavettem automatikusra most nem csinalja a recsegest. :-) Nehezen lehet kiigazodni neha az egyes beallitasokon.

(#1233) Warck válasza Mankó (#1228) üzenetére


Warck
tag

Nos a háttérfény max-on van, a kontraszt 95-ön van. fényerő 53-on van. Mikor ki volt kapcsolva a led mozgás javítás, akkor a 4-állásban volt. De most,hogy be van kapcsolva és feltekertem maxra, a háttérfényt ugyan ott vagyok csak annyi a különbség,hogy simább a kép és a fekete még jobb lett. Meg annyi,hogy bevilágítás teljesen megszűnt. A dinamikus kontraszt magas állásban van, de van aki nem szereti, de nekem így jó- Persze nem vagyunk egyformák.

(#1234) Warck válasza Mankó (#1232) üzenetére


Warck
tag

igen vannak érdekes dolgok, a lényeg,hogy most jó !

(#1235) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

9 hónapnyi KDL-40HX750 használat után ide találtam. :)
Hangszórók hangminőségén kívül teljesen meg vagyok elégedve a TV-vel.

⭐ Stella

(#1236) Mankó válasza Warck (#1233) üzenetére


Mankó
veterán

Full fekete hatternel nalam kemeny bevilagitasok vannak, eleg zavaro tud lenni. Viszont ha van valami kepelem, akkor nem latom, vagy csak elenyeszo mertekben. Hat ez a led hatranya, itt ez a kompromisszum.

radi8tor1: nalad hogy van ez a bevilagitosdi, sikerult valamilyen beallitassal csokkenteni a merteken?
Hang minoseg tenyleg gaz, de optikain keresztul huzd ra egy hazimozira! Ha meg csak 2.0 szol, akkor is siman jobb, mint a tv hangszoroja. Nalam is igy van most.

[ Szerkesztve ]

(#1237) radi8tor válasza Mankó (#1236) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Engem valamiért ez az edge LED nem zavar nagyon. Látszik néhány jelenetnél, de nem zavaró.
Lehet azért, mert ritkán nézek horror filmet? (sötét jelenetek) :P

Most olvastam pár dolgot itt, lehet kipróbálom valamelyik nap.

Optikával az a gond, hogy azt már elfoglalja a HTPC-m, meg nem is lenne túl gazdaságos járatni az erősítőt TV nézés alatt. Örülök, hogy ilyen keveset fogyaszt (kb fele annyit, mint a korábbi 5 éves SONY), nem akarnám növelni az erősítővel.
No meg TV adásokat inkább párom néz rajta, ő pedig nem bajlódna mindig az erősítővel.

Szerk: ja nekem is 751-es van, 2 szemüveget kaptam hozzá, amiből az egyiket eladtam. :B Elég kényelmetlen. Majd ha lesz rá pénz megveszem a drágábbik szemüveget. Asszem az nem olyan kényelmetlen.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#1238) Mankó válasza radi8tor (#1237) üzenetére


Mankó
veterán

No igen, a szemüveg tényleg kényelmetlen, de annyit nem nézünk 3d-t, hogy ne bírnánk ki azt a heti 2-3 filmet.
Én még vettem egyet hozzá fél áron az apróról. 30 ezret nem adok ki egy szemcsiért, főleg nem 3*30-at.

(#1239) radi8tor válasza Mankó (#1238) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jó tudni akkor, hogy hozzád lehet menni 3D-t nézni mert vannak jó szemüvegeid. :D

⭐ Stella

(#1240) Mankó válasza radi8tor (#1239) üzenetére


Mankó
veterán

Ha erre jársz Salgótarjánba ugorj fel és söröcske mellett megoldjuk! :))

(#1241) nismoka válasza Mankó (#1238) üzenetére


nismoka
addikt

20ezer a szemüveg, nem 30

(#1242) Mankó válasza nismoka (#1241) üzenetére


Mankó
veterán

A 250-es igen, de a 750-es mar 30.

(#1243) nismoka válasza Mankó (#1242) üzenetére


nismoka
addikt

Jah kérem akinek titán kell... ;)

(#1244) nightshadow


nightshadow
veterán

Akciós Sony 3D-és szemüveg: [link]

(#1245) radi8tor válasza nightshadow (#1244) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Kényelmetlen. :(

Mankó: TDG-BR750 ugyanannyi ideig bírja 1 töltéssel, mint a 250-es?

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#1246) Mankó válasza radi8tor (#1245) üzenetére


Mankó
veterán

Nekem is ilyen van sajnos. Én egy 500-sal drágábban vettem, annyit még megért. Így van 3 db a 250-esből.
Éppen erre írtam, hogy a 750-esért 30 at nem adnék.

(#1247) radi8tor válasza Mankó (#1246) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ja bocs, akkor félreértettem. :R
Én sem nézek olyan sokat 3D-t, inkább koncert filmek jönnek be, nem ezek a Hollywoodi effektekkel telenyomott filmek, mikor az arcodba ugrik a pók, meg a kardot direkt a képedbe tolják.
Michael Flatley 3D-ben nagyon hangulatos!
Csak venni kéne valami jobb szemüveget, mert ez kibírhatatlanul szorít fülnél és orrnyeregnél is.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#1248) Mankó válasza radi8tor (#1247) üzenetére


Mankó
veterán

Ahogy mondod, irgalmatlanul tudja nyomni az orrnál, de heti 2x ki lehet bírni, jobb így, mint hogy kiadnak 3 db szemüvegért 90 ezret. Az már majdnem egy másik tv ára.

(#1249) radi8tor válasza Mankó (#1248) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az is igaz. Lehet szétszedem majd és keret nélkül veszem fel. :)

⭐ Stella

(#1250) Mankó válasza radi8tor (#1249) üzenetére


Mankó
veterán

Ha passziv lenne ok, de ez a verzio itt szerintem nem mukodne. Masreszt a sony szemuvegei azert is jok, mert zartak, igy kevesebb zavaro feny jut a szemedbe.
Nekunk pl. a samsung szemuvegeiben mar a probanal is fajt a szemunk, a sony-nal meg tobb film utan sincs semmi negativum.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.