Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) zoli121


zoli121
aktív tag

Szia!

Esetleg ez?

Ha nem áll lángokban a számítógép, akkor szoftverproblémáról lehet szó./// GTA Social Club : zoli1233 Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/zoli121

(#202) zoli121


zoli121
aktív tag

Van egy HX800-as TV-m. Ti mivel szoktátok tisztítani a képernyőt?

Ha nem áll lángokban a számítógép, akkor szoftverproblémáról lehet szó./// GTA Social Club : zoli1233 Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/zoli121

(#203) zoli121 válasza adriennee (#196) üzenetére


zoli121
aktív tag

Ha jól tudom resetelni kell a beállításokat és kiválasztani az otthoni módot.

Ha nem áll lángokban a számítógép, akkor szoftverproblémáról lehet szó./// GTA Social Club : zoli1233 Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/zoli121

(#204) junior11 válasza zoli121 (#202) üzenetére


junior11
veterán

Én az NX710et a szüleim Samu tévéjéhez kapott puha ronggyal szoktam gyengéden áttörölni.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#205) Zsolt1111


Zsolt1111
csendes tag

Sziasztok! Ma vettem egy ilyen 40 colos Ex720-ast, nagyon szép szuper, viszont van 1 kis gondom, hátha tud segíteni valaki. Nálunk digitális UPC van. SZóval a csatornákon, pl rtlklub-on akárhogy is állítom a tv képernyő formátumát normáltól kezdve akármire, egyszerűen például a híradónál leszakad a szöveg bal széle, 4-5 betű, atv-nél a V betű meg ilyenek, még a normálnál is, van valami ötlet?
köszi!!!!!!!

(#206) Zsolt1111


Zsolt1111
csendes tag

másik talán nem ide illik:) tudtok valami jó blu-ray 3D lejátszó progit szgépre, win7 ati radeon kari köfi:)

(#207) tronico válasza Zsolt1111 (#205) üzenetére


tronico
csendes tag

Szia.
A UPC-s media box beállításaiban kéne körülnézned. Mert szerintem abból nem jön ki normálisan a jel.
A 3D-s kép előállítása a TV dolga, így bármilyen lejátszó megteszi, ami képes az adott formátumot kezelni. A TV 3D menüjében kiválasztod, hogy a forrásban egymás alatt vagy egymás mellett van két közel azonos kép és a TV majd "összefésüli" számodra.

(#208) Year


Year
tag

Sziasztok!

Jövőre tervezek egy nagy tv vásárlását, Állítólag a sony az eggyik legjobb az lcd-ben.
Szerintetek jó választás. Főkként éjszaka filmezek így jó megoldás az lcd?

A másik,hogy érdemes foglalkozni a 3d-vel vagy még érdemes várni pár évet vele?

A Válaszokat előre is köszönöm!

(#209) Fiv066


Fiv066
csendes tag

Sziasztok!
Körbe néztem és talán itt tudnátok a legtöbben segíteni.
Van egy KDL-32EX600-am melyet ha HDMI®-vel PC-hez csatlakoztatok, kb 20percig jó a kép, majd átvált kékes-lilás árnyalatúra, így időzik egy kicsit, majd megint normalizálódik a szín. A TV-n már 2 alkalommal frissítettem szoftware-t a sony oldaláról, de nem segített.
PC: ASUS H67B3 alap
corei7-2600 CPU
msi 6870 hawk kari
Kérem aki tud segítsen.
Előre is köszi! :)

(#210) tronico válasza Year (#208) üzenetére


tronico
csendes tag

Szia.
Végülis mondhatjuk hogy az egyik legjobb, hiszen összességében csak pár gyártó van a nagyobbak közt. Persze itt is igaz az, hogy vannak megvételre jobban és kevésbé ajánlott modellek is. Ami nagyrészt egyedi igények kérdése is. Az esti TV nézés max. annyival egyszerűsíti a képletet, hogy nyugodtan választhatsz olyan képernyős modellt is, ami hajlamos a tükröződésre. Az LCD-ről a plazmával szemben elmondható hogy kevésbé szép a képe, viszont alacsonyabb a fogyasztása (azonos méretet és árkategóriát nézve).
A 3D kérdése pedig eléggé személyfüggő. Van akinek nagyon tetszik, van akinek kevésbé és van akit egyenesen zavar. Az idei LCD modelleknél egyébként a középkategória nagyrészénél sem tudod már elkerülni.

#209 Fiv066

A forrás oldalt (tehát a pc-t) már kizártad a lehetséges hibaforrások közül?

[ Szerkesztve ]

(#211) Fiv066 válasza tronico (#210) üzenetére


Fiv066
csendes tag

Igen, természetesen. Teszteltem egy film erejéig egy LG-n, ott nem jelentkezett még csak hasonló sem. A SONY-nak pedig mind a 4 HDMI portját kipróbáltam már.

(#212) tronico válasza Fiv066 (#211) üzenetére


tronico
csendes tag

És másik forrás esetén is produkálja ezt a Sony? Mert ha igen, akkor szerintem megérne egy kérdést egy garanciális szervizben a dolog (feltéve, hogy még garanciális a TV). Ha másik forrásnál nem produkálja, akkor a videokártya egy másik portját lenne érdemes kipróbálnod elsőként.
u.i.: A HDMI kábel gondolom ugyanaz volt az LG-s tesztnél, tehát az is kizárható.

(#213) Year válasza tronico (#210) üzenetére


Year
tag

Kössz! Akkor talán érdemes még a plazmákközött is szétnézni?

Amúgy valahololvastam,hogy a plazmák nappali fénynél gyengébben teljesít a gyenge fényereje miatt. Még anno mikor körbejártam a dolgokat 3-4 éve akkor átlagban az lcd-nek olyan 550 volt a fényereje a plazmáknak meg 1200-1500 asszem cdm ben mérik, akkor ebből most mi igaz?

(#214) junior11 válasza Year (#213) üzenetére


junior11
veterán

Szerintem mindenképpen érdemes szétnézni a plazmák között is, éppen ma láttam 55VT30E-t, s az eddig legjobb képminőség, amit valaha láttam.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#215) Year válasza junior11 (#214) üzenetére


Year
tag

Bocs de nem vágom fejből a tipusokat, ez amit említetél panasonic lenne?

(#216) junior11 válasza Year (#215) üzenetére


junior11
veterán

Igen, Panasonic.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#217) Year válasza junior11 (#216) üzenetére


Year
tag

Kössz,akkor megnézem mit tudnak a plazmák:)

(#218) Fiv066 válasza tronico (#212) üzenetére


Fiv066
csendes tag

Igaz, tesztelni is fogom a tv-t másik géppel.
A kábel természetesen ugyan az volt a 2 tesztnél.
A vidkari másik portja az bajos lesz, mert ezen csak 1 HDMI van, viszot van rajta 2db minidisplay port ami nemtom mire jó illetve hogyan lehet hozzá csatlakoztatni a tv-t, ha lehet egyáltalán.
Az jutott ma még eszembe, hogy: okozhat-e gondot az hogy a tv földeletlen aljzatba van dugva, sőt ez nem is aljzat, hanem egy régi-régi órás, vezérelhető, ki-be kapcsolható kis elosztó kütyü.

(#219) tronico válasza Fiv066 (#218) üzenetére


tronico
csendes tag

Valami ilyesmi megoldással a Display Port is könnyen munkára fogható. Persze ha nem a hdmi csatlakozóval összefüggő hibáról van szó, akkor teljesen felesleges lenne beruháznod még egy kábelre vagy átalakítóra.
Gondolom a TV hálózati kábele földelt csatlakozóval szerelt, így én biztosan nem csatlakoztatnám egy nem földelt aljzathoz (persze ha maga a hálózat nem földelt - néhány régi építésű panelban állítólag még előfordul - akkor teljesen mindegy). Mondjuk ezt szerintem viszonylag egyszerűen és olcsón ki lehet zárni a lehetséges hibaforrások sorából (mármint ezt az elosztó kütyüt).

#214 junior11

Speciel én nem ragaszkodnék feltétlenül a V sorozathoz, egy G sorozatos Panát is szívesen nézegetnék :K

(#220) Reverting


Reverting
őstag

Hi... tudja valaki h a sony lcd-k amik mar hdd-re irnak milyen formatumban rogzitenek? Tudom h csak a tv-n lehet visszanezni, de erdekelne a tema... hatha sikerul a hdd-t lattatnom pc-vel... vagy mar valaki probalt ugyeskedni? thx :)

KDL40EX720 a tv...

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#221) tronico válasza Reverting (#220) üzenetére


tronico
csendes tag

Szia.
Nem hiszem, hogy a formátum miatt kéne aggódnod. Én még nem láttam olyan video formátumot, amit ne lehetett volna számítógépen lejátszani. A dolognak a problémásabb része, hogy a TV megformázza/titkosítja az egész merevlemezt, mielőtt felvételre tudnád használni. És ismerve a Sony másolás- ill. tartalomvédelmi politikáját, aligha hiszem hogy ezzel bármit tudnál kezdeni (hacsak nem tekintette valamelyik hacker már kihívásnak a dolgot).

(#222) Lcp


Lcp
csendes tag

Sziasztok!

Már egy jó ideje olvasgatok az LCD Tv témában. Két Sony LCD-t néztem ki, a 46EX720-at és a 46HX720-at. Sajnos sehol nem találok egyértelmű leírást, hogy miben különbözik a 2 pontosan (nem olyanok érdekelnek, hogy mert jobb a panel, hanem hogy mi a jobb benne konkrétan...). Megér cirka 100e Ft-al többet a HX?

Köszi!

(#223) zoli121


zoli121
aktív tag

A HX az már a magasabb kategória. Amit eddig észrevettem hogy az EX-nek 200 képkocka/perc a HX-nek meg 400 képkocka/perc a képmegjelenítése

[ Szerkesztve ]

Ha nem áll lángokban a számítógép, akkor szoftverproblémáról lehet szó./// GTA Social Club : zoli1233 Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/zoli121

(#224) james008bond


james008bond
őstag

B.Ú.É.K. 2012

Life's Good!/Samsung Galaxy S 6 Edge + Gold/Platinum/S 7 E/Fit 2/PowerBeats 2 wireless/Sony LX900

(#225) zoli121


zoli121
aktív tag

BUÉK!!! :D

Ha nem áll lángokban a számítógép, akkor szoftverproblémáról lehet szó./// GTA Social Club : zoli1233 Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/zoli121

(#226) junior11


junior11
veterán

B.Ú.É.K. 2012! :)

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#227) nismoka válasza Lcp (#222) üzenetére


nismoka
addikt

Szebb kontrasztosabb képe van a HX-nek, tisztább fehér, jobb 3D megjelenítés.

(#228) Lcp válasza nismoka (#227) üzenetére


Lcp
csendes tag

Köszi srácok a válaszokat!

BUÉK nektek!

(#229) Klemice


Klemice
senior tag

sony br-250 típusú 3d-s szemüveget keresek
bontatlan, új állapotú érdekelne, esetleg ha valaki 3d-s tv-t vett és nem kell neki a két mellékelt szemüveg, megvásárolnám
privátban keressetek ha lehet

bocs a hirdetésért, gondoltam hátha akad valaki

(#230) nightshadow


nightshadow
veterán

Sony 2012-es modellek: [link]

(#231) zoli121


zoli121
aktív tag

Elnézve ezeket a TV-ket nem lesznek olcsóak!

Ha nem áll lángokban a számítógép, akkor szoftverproblémáról lehet szó./// GTA Social Club : zoli1233 Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/zoli121

(#232) Ance


Ance
őstag

Bocs, hogy 2 helyen is felteszem a kérdést, de fontos lenne a válasz:

Sziasztok.

Lenne egy kérdésem. Az ismerősöm most vett egy Sony KDL-40EX720-ast. Szolgáltatója a vidanet (kábel internet, kábel tévé).

Korábban a net még nem volt a tévére kötve, a kábeles tévé adások tökéletesen jöttek. Ma lett az internet csatlakoztatva (elmondása szerint frissítette is magát a tévé), azóta a net tökéletes, netes videók hanggal jönnek rajta, azonban a vidanetes kábelen bejövő tévé adásokon mától nincs hang (a kép tökéletes).

Ráköttettem vele egy szobaantennát, megnézte a földi digitális adást, ott jön a hang is, kép is.

Van velekinek ötlete, hogy miért ment el a hang a vidanetes tévéadásoknál???

Előre is köszi.

(#233) Reverting válasza tronico (#221) üzenetére


Reverting
őstag

:) koszi... amugy ma pont frissitet... :) az lenne a legjobb ha ezek a frissitesek vegre lathatova tennek a winyot.... :( marmint nem csak rogzites celjara....

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#234) gerzsol


gerzsol
aktív tag

Sziasztok,
beleszerettem egy Pana Plazma TV képébe egy boltban, de rá kell jönnöm a Plazma sokat eszik és félek a beégéstől is mert számítógépre kötve is használnám játékokra és filmnézésre.

Szóval segítségeteket kérem hogy mely TV készülékeket ajánljátok ami képminőségben megközelíti a plazma TV-k képét.
főleg digitális TV nézésre Set-top-boxon keresztül, leginkább sport, foci (most nyáron eb!) és Forma-1. PC-ről HD filmnézés és játékok futtatása.
(A lényeg hogy sportműsorok alatt ne legyen utánhúzás)

Képernyőméret 40-42col környéke. szerintem a 37 már kicsi de abból is ajánlhattok ha van valami jó.
Az sem hátrány ha tud 3D-t.

keretösszeg: 200-230eHUF, de inkább 200 alatt.

Köszönöm szépen a segítségeteket.

(#235) Milus válasza gerzsol (#234) üzenetére


Milus
csendes tag

Szia!
Rossz topikban érdeklődsz, mert itt csak Sony-t tudunk ajánlani. :)
Pl. Sony KDL-40EX720 vagy 721

(#236) gerzsol válasza Milus (#235) üzenetére


gerzsol
aktív tag

Igen, félreérthető voltam.
Mivel Pana plazmába szerettem bele, de a plazmáról mégis le kel mondanom ezért ahhoz hasonló képű, de teljesen más márkájú TV is szóba jöhet. Gyakorlatilag bármit bevesz a gyomrom, nem vagyok márkafűggő / márkahű, ki hogy hívja :)

(#237) Ance válasza gerzsol (#236) üzenetére


Ance
őstag

Nem voltál félreérthető. Továbbra is rossz topicban érdeklődsz :)

Az LCD TV - tapasztalatok, tanácsok topicban tedd fel a kérdésed, mert ahogy Milus mondta, ez a topic kizárólag a sony tévékkel foglalkozik.

(#238) JONAS77


JONAS77
aktív tag

[link]]

Egy ilyen TV-m van, nemrég azzal szaroztam, hogy nem tudok kapcsolódni internetre.
Már hívtam a szolgáltatómat, nem tudtak segíteni. Felhívtam a Sony-t, ők is tétlenül áltak a probléma hallatán! ERROR CODE /5006/-ez kaptam hibaüzenetként tömören. Többet nem foglalkoztam vele, én amit tudtam megtettem, frissítés, de ez sem segített. A legújabb firmware van rajta. Szóval nem érdekelt az egész. S lőn világosság, tegnap este próba szerencse, rámentem a youtube oldalra, és hihetetlen módon kapcsolódott, és működik minden, ahogy kell! Más internetes alkalmazás is!!! :DD

Talán van valami friss firmware? Mert már nem emlékszem melyik volt rajta.

[ Szerkesztve ]

Opel Grandland X - Sky-Watcher 200/1000 NEWTON TELESCOPE + BAADER HYPERION ◙ OLYMPUS E-620 + 14-42mm + 40-150mm + 70-300mm, HLD-5, iPhone 12

(#239) hapondragon válasza Reverting (#220) üzenetére


hapondragon
csendes tag

Ahogy tronico kolléga is írta, a tévé formázza a lemezt, ráadásul, ha azt érzékeli, hogy "megpiszkálták" a lemezt (pl. megpróbálod pc-re dugva megnézni a tartalmát), akkor újra formázni fogja és elvesznek a felvett műsorok. Ez nem feltétlenül a Sony másolásvédelmi politikája, csak mivel pixelről, pixelre 100%-osan rögzíti a műsort minőségromlás nélkül, a TV szolgáltatók nem engedték volna betenni ezt a funkciót a tévébe, ha egyszerűen le lehetne másolni a vinyóról az adatokat. Ahhoz pedig kicsit komolyabb hardver kell, hogy realtime átkódolja az adásokat (valamilyen tömörített és akár gyengébb minőségű formátumra) ami miatt meg a TV-k lennének drágábbak.

(#240) zoli121 válasza JONAS77 (#238) üzenetére


zoli121
aktív tag

Én nekem is volt ilyen bajom a HX800-as TV-vel. Valamit beállítottam a routeren és jó lett.

Ha nem áll lángokban a számítógép, akkor szoftverproblémáról lehet szó./// GTA Social Club : zoli1233 Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/zoli121

(#241) Bambusznád


Bambusznád
tag

Sziasztok!

Karácsony előtt vettem egy KDL-37BX420 tv-t és az a problémám vele, hogyha egy olyan jelenet van a műsorban, mikor a szereplők előtérben van, a háttér pedig mozog (vagy állnak egy helyben és a kamera állás változik, így a háttér is, vagy sétálnak valami előtt), akkor olyan, mintha egy akváriumot néznék, hullámzik... vagy nem is tudom, hogy írhatnám le pontosabban. Ez vajon a típus sajátossága, vagy a tv adásé, vagy csak ezé az egyé?

Van már egy 32"-os Sony LCD tv-m, ami most volt 3 éves, azzal tökéletesen meg voltam elégedve, csak nem full HD és eggyel nagyobbat szerettem volna, ezért döntöttem ismét a Sony mellett. Lehet most rosszul tettem?

Előre is köszi a segítséget!

(#242) lasvegas


lasvegas
tag

sziasztok van egy Sonyw 4000em meg egy W4500 am ezekbe be tudok tenni CI modult? nem szeretnék set top boxot.

Samsung Galaxy Note 4, Samsung Galaxy i9305 S3 Lte,Asus Padfone 2

(#243) lasvegas


lasvegas
tag

PCMCIA kártyahely ezaz?

Samsung Galaxy Note 4, Samsung Galaxy i9305 S3 Lte,Asus Padfone 2

(#244) lasvegas válasza lasvegas (#243) üzenetére


lasvegas
tag

Cam kártyát tudok fogadni kérdéseim megoldódtak. :)

Samsung Galaxy Note 4, Samsung Galaxy i9305 S3 Lte,Asus Padfone 2

(#245) tronico válasza gerzsol (#234) üzenetére


tronico
csendes tag

Szia!

Nem tudom aktuális-e még a kérdés, de ahogy Milus is írta, a Sony jelenlegi kínálatából a KDL-40EX720 típus felel meg leginkább az általad írt méret és keretösszeg kritériumainak. Esetleg néha találni kifutó szériás NX vagy HX modelleket, amik kicsit többet nyújthatnak képminőségben. A helyedben a 37"-os méretet hanyagolnám lcd-ben.
Ezért az összegért egyébként szerintem egyik gyártó sem kínál lényegesen jobb képminőséget lcd-ben. A Panasonic plazmával való összevetést pedig végképp el lehet felejteni, különösen sportműsorok esetében (HD forrásnál már jobb a helyzet). Amúgy a fogyasztás kérdésében érdemes lenne utánaszámolnod a dolgoknak.

#238 JONAS77

A Sony honlapján meg lehet nézni, hogy az adott készülékhez mikori kiadású az utolsó firmware (bár lehet hogy ez regisztrációfüggő funkció).

#241 Bambusznád

A "régi" tévéden nem tudsz megnézni egyet az ominózus jelenetek közül?

#242 lasvegas

Örülök, hogy ilyen gyorsan kaptál választ a kérdésedre (mégha saját magadtól is érkezett az) :DD
A helyedben először azért utánajárnék, hogy a szolgáltató elfogad-e a saját set-top box-án kívül mást is (feltéve, hogy még nem tetted meg)?

[ Szerkesztve ]

(#246) Bambusznád válasza tronico (#245) üzenetére


Bambusznád
tag

De, megnéztem, ott nem olyan.
Most előfizettem digitális adásra (eddig analóg tv adás volt), és így is látszik :( Nem értem. De ha dvd-ről, vagy gépről nézek valamit akkor, mintha nem lenne ilyen.

Most látom, hogy gerzsolnak azt tanácsoltad, hogy ne vegyen 37"-ost LCD-t. Miért?
Én mondjuk azért vettem ekkorát, mert a szoba méretéhez már túlzás lett volna a 40" vagy a fölötti.

(#247) Ance válasza Bambusznád (#246) üzenetére


Ance
őstag

Azért nem ajánlja a 37"-est, mert abban a legnagyobb az esély, hogy nem a tévé gyártójának panelja van. Kevesen gyártanak ilyen méretű panelt, a cégek azokat veszik meg. Kevesebb is fogy ezekből a tévékből, így tovább állnak egy jó kis hideg/meleg raktárban, mire felhasználják őket. Stb. stb.

(#248) Bambusznád válasza Ance (#247) üzenetére


Bambusznád
tag

Köszi!

Bár most már mindegy, de azért jó tudni :)

(#249) Ance válasza Bambusznád (#248) üzenetére


Ance
őstag

Ha meg vagy vele elégedve, akkor felesleges ezen gondolkodni szerintem :)

Az a lényeg, hogy tetszen, amit látsz.

(#250) tronico válasza Bambusznád (#246) üzenetére


tronico
csendes tag

A TV adás miatti hiba így kizárható (merthogy akkor a másik TV-n ezek szerint nem látszik a jelenség). Azt, hogy egyedi vagy típusra jellemző-e a hiba viszont elég nehéz lesz megállapítani. Mert attól, hogy esetleg mások még nem számoltak be ilyesmiről, még nem biztos, hogy náluk nem is jelentkezik, csak esetleg Te fogékonyabb vagy az ilyesmire. A digitális adást ugye valamilyen beltérivel fogod?
A 37"-os méret kérdésére pedig közben már Ance nagyon helyesen rávilágított. Egyébként gerzsolnak azért hívtam rá fel külön a figyelmét, mert Ő kimondottan egy plazma képéhez viszonyított, amit még a legjobb lcd-k esetében is csak erős fenntartásokkal érdemes megtenni.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.