Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1851) radi8tor válasza junior11 (#1850) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem hinném. Ha máskor is előjön vagy gyakrabban, akkor már lehetne gondolkozni valami hibán.
De szerintem csak valami szoftveres dolog volt.

⭐ Stella

(#1852) miami123


miami123
tag

Üdv!

Érdekes dolog történt.

Adott egy Sony 32EX650 tv.
Erre hdmi-vel csatlakozik egy Asus mediaplayer.
A tv optikai kábellel csatlakozik egy Denon házimozi erősítőhöz.
A múlt héten néztem egy DTS kódolású filmet, amit ugye hdmi-n fogadott a tv, és optikán küldte a hangot az erősítőnek. Minden oké volt, az erősítő váltott és szólt mind a 6 hangszóró.
Na most csak sztereóban hajlandó szólni. Több filmmel is próbáltam, azzal is ami a múltkor jó volt.
Semmit nem állítgattam azóta.
Volt áramtalanítás is.

Valakinek van ötlete esetleg, hogy mi lehet a gubanc ?

(#1853) Warck válasza miami123 (#1852) üzenetére


Warck
tag

audio kimenet nincs véletlen pcm-re állítva ? Akkor csinálja ezt a tv. Vagy a lejátszóban a hdmi-hang nincs elkapcsolva szintén pcm-re? vagy az erősítő nincs el állitva a bemeneti forrás jel dekódollása ?

[ Szerkesztve ]

(#1854) lbandi777


lbandi777
aktív tag

Sziasztok.
Tv vásárlás előtt álok a kiszemeltek.
SONY KDL-47W805A
SONY KDL-50W685AB
Véleményeket szeretnék pro és kontra,a képernyőméretet leszámítva.
Köszönöm.

(#1855) miami123 válasza Warck (#1853) üzenetére


miami123
tag

Automatikuson van minden.
De aszzem" megvan a hiba.
DolbyDigital volt, nem DTS :W

Ezek szerint a DTS hangot nem küldi ki optikán, csak sztereóban ?
Akkor veszek még egy kábelt.

Köszi a választ :R

(#1856) krx21 válasza lbandi777 (#1854) üzenetére


krx21
nagyúr

Röviden: a w805 mindenben jobb, kivéve a fekete szintet...

(#1857) Warck válasza miami123 (#1855) üzenetére


Warck
tag

így van sajnos a dts-t csak sztereóban küldi tovább, dolbí digitalt meg szépen át engedi :)

(#1858) Kabel15 válasza krx21 (#1848) üzenetére


Kabel15
aktív tag

Szia!

Személyes vélemények a W905 ről? Tényleg annyira jó mint azt az ára és a tesztek mutatják?
A szemüvegek azok tölthetőek? Vagy elemesek? Erre sajnos sehol nem találok infot :/
HX750 hez lévő szemcsik tölthetőek voltak adtak hozzá USB-t is. Viszont az ideo Samsung Aktív szemcsik meg elemesek :/

Asus P8H67 / Asus GTX 750Ti / Intel I5 2500 / Kingston fury hyper 2x4gb

(#1859) cabii


cabii
tag

Hali,
valaki próbálkozott már ilyen külső renderelő képének a Tv-re küldésével?
Elvileg a hálózaton keresztül lehetne a Tv-re küldeni képet, hangot, filmet, de fogalmam sincs hogyan. Tegnap véletlen Winszutykot bootoltam, és megjelent egy olyan menüpont jobb klikkre, hogy lejátszás a tv-n. Persze rögtön rákattintottam, de nem jött össze, arra panaszkodott, hogy valami baja van a lejátszási listával...
Van olyan akinek sikerült a gép képét hálózaton a tv-re továbbítani?
Üdv Cabi

Linux is like a wigwam: No windows, No Gates, Apache inside

(#1860) konyi79 válasza cabii (#1859) üzenetére


konyi79
addikt

Választasz egy szimpatikus médiafájlt, ami alapfeltétel támogatva legyen lejátszásra a tv oldaláról. Ha otthon közös hálózaton van a gép a tv-vel, nekem a jobb klikk- play to- Sony HR Bravia KDL...
És menni fog
Azt hiszem feltétele a támogatottság a proci oldaláról is (WIDI), ivy i7-el megy nekem

(#1861) krx21 válasza Kabel15 (#1858) üzenetére


krx21
nagyúr

A szemüvegek elemesek...
A W905 tényleg nagyon jó TV, csak a széleken észlelhető vízszintes, enyhe sávosodás a hibája, az edge led miatt... Ezt lehet valaki észre sem veszi... Én túlságosan is... Csak fel/le mozgó tartalomnál látszik, ha látszik...

(#1862) RAMBÓ


RAMBÓ
aktív tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.
1 hete van meg egy Sony KDL32W650-es SMART TV és 1 hete küzdök a következő problémával:
bekötöttem a TV-t az itthoni hálózatba UTP kábellel.
Leírások alapján sikerült létrehozni az un DLNA hálózatot, a TV látja is a gépet.
Csináltam egy mappát, amit szintén lát a TV, de mkv fájlokat - filmeket hiába másolok bele, azt már nem látja (avi-t, mpeg stb-t lát és le is játsza).
Van valami ötletetek, hogy mi lehet a gond?!

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv,

(#1863) RAMBÓ válasza miami123 (#1855) üzenetére


RAMBÓ
aktív tag

Szia!

Látom beleástad magad az optikán történő összekötéssel.
Éppen most akarok venni egy 5.1-es hangrendszert, amin van optical input.
Kell valamire figyelni?!
Működni fog az 5.1?
A hangrendszerben van dolby digital dekóder.
(TV egy KDL32W650, van rajta optical out).

Üdv,

(#1864) cabii válasza RAMBÓ (#1862) üzenetére


cabii
tag

Szia,
nem tudom, Nálad mi lehet a hiba, de a szomszédomnak is ilyen Tv-je van, és én adok neki hálózatot, nos Ő le tud játszani mkv-t. Látszik a listában, és le is játsza.
Tehát elvileg tudja, és játsza is. Nekem egy linux minidlna szerverrel szolgáltatja a műsort.
Üdv
C

Linux is like a wigwam: No windows, No Gates, Apache inside

(#1865) RAMBÓ válasza cabii (#1864) üzenetére


RAMBÓ
aktív tag

Én win7 alatt csinálom.
Sikerült megalkotnom az otthoni hálózatot, abban engedélyezni a TV-nek a hozzáférést. Sima filmeket látja, de az mkv-s filmeknek még a mappáját sem...

(#1866) miami123 válasza RAMBÓ (#1862) üzenetére


miami123
tag

Hello!

Én úgy tudom, hogy MKV-t nem játszik le a tv. Legalábbis az enyém nem támogatja. (32ex650)

Az optikával szerintem semmi gáz nem lehet. Ha az erősítő auto-n van akkor a kódolásnak megfelelően fogja beállítani a formátumot. Feltéve, hogy a hangrendszer tartalmazza a megfelelő dekódereket.

[ Szerkesztve ]

(#1867) konyi79 válasza miami123 (#1866) üzenetére


konyi79
addikt

Az idei modelleknek némileg fejlettebb a médiatámogatása. Az EX/HX-nél mindenképp. Az idei szériák már támogatják DLNA-n:MPEG1/MPEG2PS/MPEG2TS/AVCHD/MP4Part10/MP4Part2/AVI(XVID)/AVI(MotinJpeg)/MOV/WMV/MKV/WEBM/3GPP/MP3/WMA/LPCM/JPEG/MPO

(#1868) RAMBÓ válasza miami123 (#1866) üzenetére


RAMBÓ
aktív tag

Ez már támogatja.
Olvasgattam és a hiba valószínűleg a win7-be van.
Mivel az mkv nem alapértelmezett wmp fájl, igy nem teszi be a műsortárba. Hiába teszek hozzá kodeket, akkor sem.
Használ itt valaki valami más dlna servert win7 alá.

(#1869) RAMBÓ válasza miami123 (#1866) üzenetére


RAMBÓ
aktív tag

A hangrendszerben dolby digital 5.1 dekóder van, de DTS nincs.
Ez baj?!
Ez egy creative cambridge soundworks 2500-as.
Nagyon régi cucc már, de nagyon szépen szól és van optikai bemenete.

(#1870) cabii válasza konyi79 (#1860) üzenetére


cabii
tag

Szia,

köszi a választ, este sikerült megcsinálni. Az igazat megvallva, én azt hittem, hogy a renderer fogja legenerálni a képet, és a tv-csak megjeleníti azt. :( Ha alapból csak azt tudja átküldeni, amit a Tv támogat, akkor arra ott van a dlna is, nincs sok értelme...
Azért érdekességnek jó, de így nem hasznos túlzottan
Üdv Cabi

Linux is like a wigwam: No windows, No Gates, Apache inside

(#1871) Fredo78


Fredo78
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék tv-t venni és az egyik esélyes a 32W650 ( a MM-ban akciós). A szórólapon W650/W651 hirdetés szerepel. Van-e érdemi differencia mert én a neten nem találtam eltérést a két modell között?

(#1872) nightshadow válasza Fredo78 (#1871) üzenetére


nightshadow
veterán

A W650 fekete, a W651 pedig ezüst.

(#1873) Fredo78 válasza nightshadow (#1872) üzenetére


Fredo78
aktív tag

köszi. Sejtettem hogy ilyen komoly differencia lesz közöttük :) Akkor itt az asszony fog dönteni :)
Erősítsetek azért meg engem hogy jól járok vele, nem rosszabb mint egy Samu?

(#1874) Kabel15 válasza Fredo78 (#1873) üzenetére


Kabel15
aktív tag

Szép a képe. De nem a legerősebb sony ról beszélünk. Ha nem kell 3D akkor a legjobb szerintem az árában.

Asus P8H67 / Asus GTX 750Ti / Intel I5 2500 / Kingston fury hyper 2x4gb

(#1875) Fredo78 válasza Kabel15 (#1874) üzenetére


Fredo78
aktív tag

Nem kell 3D. Hálószobai készülék lesz, később meg a gyerekeké valószínűleg. Amire kell arra szerintem elég lesz. Köszi.

(#1876) cabii válasza Fredo78 (#1873) üzenetére


cabii
tag

Biztos tudnánk olyan samut mutatni, ami sokkal jobb ennél a Tv-nél :)
Nem rossz késuzülék, de nem is a csúcskategória. a szomszédom most vett, és elégedett vele. Mi egy nagyobb 805-öst választottunk, nekem az jobban tetszik, jobb a panel frissítés, meg ilyenek... de pl állítólag a 650-esnek szebbek a feketéi... Nagyon szubjektív a dolog.
Kérdésem is lenne: Láttom tecsóban /máshol is/ olyan DVB-T antennát, ami a Tv antenna csatijából is képes felvenni az áramot. A 805-ösnek két antenna csatija van, az egyikre rá is van írva, hogy 13-19V ez műholdas antennának. de mintha az antennának csak 5 kellene... a másikra viszont semmi sincs ráírva, akkor most az való a sima földfelszini aktív dvb-t-hez? meg tudja hajtani, vagy kell hozzá tápegység is?
Illetve mégyegy. Kölcsönben volt nálam egy ilyen aktív antenna, és olyan volt, amin csavaróval lehetett állítani az erősítést. Namost nálunk cirka 30dB -re kellett csavarni, hogy bejöjjenek az adások. Ezek szerint, ha passzív antennát vennék, akkor olyat kell keresni, aminek szintén 30dB a nyeresége???
Valakinek van tapasztalata?
Üdv C

[ Szerkesztve ]

Linux is like a wigwam: No windows, No Gates, Apache inside

(#1877) Kabel15 válasza Fredo78 (#1875) üzenetére


Kabel15
aktív tag

Viszont néz körbe neten. Lehet, hogy máshol olcsóbb. Én pl tegnap jót röhögtem az euronics akción. Virít a nagy 40.000ft os kedvezmény cimke az újságban. És 10.000ft al drágább így is mintha bemennék egy sony centrumba :C

Asus P8H67 / Asus GTX 750Ti / Intel I5 2500 / Kingston fury hyper 2x4gb

(#1878) nismoka válasza cabii (#1876) üzenetére


nismoka
addikt

Van olyan szoba antenna ami a tv usb csatijából veszi az 5V-ot. Az hogy a 650-nek jobb a feketéje az nem szubjektív hanem tény. ;) Viszont összességében a W805 természetesen azért jobb cucc.

[ Szerkesztve ]

(#1879) Fredo78 válasza cabii (#1876) üzenetére


Fredo78
aktív tag

Ár/érték arányban is tudsz jobb Samu-t?

(#1880) Fredo78 válasza Kabel15 (#1877) üzenetére


Fredo78
aktív tag

Körbenéztem. 120e Ft a "rendes" ára. A MM-ban is ennyi akciósan.

(#1881) cabii válasza Fredo78 (#1879) üzenetére


cabii
tag

Mivel nekem egy kikötésem volt a Tv vásárlásnál: ne legyen samu... ezért nem, nem tudok. :) Nem vennék semmi samut, csak azért se mert samu. :D
No szóval a kérdésedre is válaszolva, nekem a presztizs sokat számít, nem tudok jobb samut azonos áron.
C

Linux is like a wigwam: No windows, No Gates, Apache inside

(#1882) Fredo78 válasza cabii (#1881) üzenetére


Fredo78
aktív tag

Nekem enyhébb ellenszenvem volt csak a Samu iránt, de így hogy a Sony is jó készülékeket gyárt azért könnyebb volt a választás...
Olvasom hogy a talpából fali konzol is fabrikálható. Ez igaz?

(#1883) Kabel15 válasza Fredo78 (#1880) üzenetére


Kabel15
aktív tag

Az jó ár érte. De biztosan 32" akarsz venni? Mire használnád? Full HD filmek? Vagy csak RTL, TV2 ilyenek?

Asus P8H67 / Asus GTX 750Ti / Intel I5 2500 / Kingston fury hyper 2x4gb

(#1884) Fredo78 válasza Kabel15 (#1883) üzenetére


Fredo78
aktív tag

végigjártam ezt az utat (elméletben):
- a hálóba elég a 32"
- 40-42" azért jobb lenne
- 42" esetén már a plazma már jobb választás
Csak 32" Sony 120e a 42" Pana plazma 220e, meg a kihasználtsága se lesz olyan nagy ezért döntöttem a "kicsi" 32" mellett. Te a nagyobbat javasolnád?

(#1885) Kabel15 válasza Fredo78 (#1884) üzenetére


Kabel15
aktív tag

Ha szeretnél rajta FULL HD filmet nézni, akkor érdemes. Gondolok itt Hobbit, Avatar, vagy rajzfilmk: verdák, jégkorszak. BD50 ben elég ütősek. 32 szerintem csak arra jó hogy RTL-t néz rajta.
Persze hálóba lefekvés előtt 10-20 percet nézni bőven elég. De ha élményt szeretnél a családnak szerintem 40-42"
Annó én is 32" eset néztem neten. Aztán mikor bementem egy boltba és megnéztem, hogy mekkora is az valójában. :DDD Azonnal tudtam, hogy 40" alatt nem érdemes venni filmezésre.
W650 42" nem sokkal drágább. De szerintem várj még 2 napot. elvileg most meglévő sony kuponok 27. ig érvényesek. Utána lehet lesznek újak.

[ Szerkesztve ]

Asus P8H67 / Asus GTX 750Ti / Intel I5 2500 / Kingston fury hyper 2x4gb

(#1886) Fredo78 válasza Kabel15 (#1885) üzenetére


Fredo78
aktív tag

Vasárnapig (okt.27.) van a MM-os akció a 32W650-re. Utána biztos más modell lesz leárazva.
Az meg itt off, de azért érdekes hogy régen a 82 cm-es tv volt a "nagy" most meg egy boltban a 32"-osak apró zsebtévének tűnnek a 42-50-65"-osok mellett...

(#1887) Kabel15 válasza Fredo78 (#1886) üzenetére


Kabel15
aktív tag

Néz be az MM be. És hasonlísd össze a 2 méretet :)
Amúgy 8" a különbség de ha egymás melett látod a 2 hatalmasnak tűnik.

Asus P8H67 / Asus GTX 750Ti / Intel I5 2500 / Kingston fury hyper 2x4gb

(#1888) m3gtr válasza Fredo78 (#1886) üzenetére


m3gtr
senior tag

A lehető legnagyobbat kell megvenni, 3 nap után már fel sem tűnik hogy mekkora. 42-ről kezdtem most 47-es van, de ennél csak nagyobb lesz ha lecserélem az tuti.

Asus Prime z590- i7 11700kf 3.6 -Asus Radeon RX 6800 16G 2 x16 gb ram 3200mhz Kingston FURY Beast

(#1889) nismoka válasza Fredo78 (#1882) üzenetére


nismoka
addikt

A talpát kell felszerelni a tv hátuljára ami így akasztóként funkcionál, a fali szerelék is van hozzá. [link]

[ Szerkesztve ]

(#1890) miami123 válasza RAMBÓ (#1869) üzenetére


miami123
tag

Én pont a dts hiánya miatt cseréltem erősítőt.
De a régi is optikával volt a tv-re kötve. Pl: ha néztem a forma 1-et a mindig tv-n, akkor az 5.1 hanggal szólt mert dolby digital kódolású.

(#1891) Fredo78 válasza nismoka (#1889) üzenetére


Fredo78
aktív tag

Köszi. Ugy látom az alapfunkcióknak megfelel.

(#1892) Pickle Rick


Pickle Rick
senior tag

Sziasztok!

Szeretném lecserélni a jelenlegi Samsung UH40ES6100W tv-met egy Sony-ra. Néztem a Sony KDL-42W650A-t. Van értelme a cserének szerintetek? Mi a véleményetek erről a típusról?

• XBL: Uborka Rick • PSN: Uborka_Rick • Steam: Pickle Rick • Battle.net: UborkaRick

(#1893) nightshadow válasza Pickle Rick (#1892) üzenetére


nightshadow
veterán

Van értelme a cserének szerintetek?

Szerintem nincsen, mert az ES6100 valódi 100Hz-es, a Sony pedig nem.

[ Szerkesztve ]

(#1894) Pickle Rick válasza nightshadow (#1893) üzenetére


Pickle Rick
senior tag

Nem 200Hz-es mind2? :F

• XBL: Uborka Rick • PSN: Uborka_Rick • Steam: Pickle Rick • Battle.net: UborkaRick

(#1895) nightshadow válasza Pickle Rick (#1894) üzenetére


nightshadow
veterán

Nem, az a marketing. A valós pedig az, hogy az ES6100 100Hz-es, a W650 pedig 50Hz-es.

(#1896) krx21 válasza nightshadow (#1895) üzenetére


krx21
nagyúr

Ráadásul a méret és a kategória sem lenne előre lépés...
Akkor már egy 46"-at nézzen...

(#1897) Fredo78 válasza nightshadow (#1895) üzenetére


Fredo78
aktív tag

Ne már! A 32"-es W650 is? Az adatlapon szereplő 200 Hz akkor nem a valós 100 hz duplázása?

(#1898) krx21 válasza Fredo78 (#1897) üzenetére


krx21
nagyúr

50Hz-es panel és csak led vibráltatás van interpolációs megoldás nélkül...

(#1899) Fredo78 válasza krx21 (#1898) üzenetére


Fredo78
aktív tag

Bocs, de lefordítanád? Addig értem hogy 50 hz :))

(#1900) Warck válasza Fredo78 (#1899) üzenetére


Warck
tag

ledeket villogtatja és így élesebnek látszik a kép, sokat lett beszélve erről MotionFlow xr200Hz Sajnos a panel alapból 50Hz-en frissíti magát, és erre teszi rá a Sony a mozgásjavítást ! ez egy agyat becsapo eljárs minél kevsebb ideig látni egy képet annál élesebbnek tünik. Sok vita folyt,hogy van interpoláció vagy nincs elvileg fekete képeket villant a gyors ki és bekapcsolás közt, így érik el folyamatosabb mozgást, de ha vissza olvasol van bőven van infó :) ebben a témában
Szinonimák: Motionflow

Jelentés: A Sony D szériás eszközeivel debütáló technológia, mely a Sony LCD TV-ken 100 Hz-es képfrissítést valósít meg a hagyományos 100 Hz-es technológiákkal szemben elmosódás, és képhibák nélkül.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.