Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12451) C64 válasza gzbotii (#12449) üzenetére


C64
őstag

Nyugodtan mondd meg, hogy mit csináljak, ha már annyira tudod a tutit, hisz nyilván magadtól jöttél rá erre és nem úgy, hogy rátaláltál valahol az infóra. 😉

[ Szerkesztve ]

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#12452) gzbotii válasza C64 (#12451) üzenetére


gzbotii
veterán

Ööö... Tuti tipp, én is így csináltam: google.com + releváns keresési kifejezések. Nem úgy, hogy dolgokat tényként közlök és támadók valamit.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#12453) Silent77 válasza Tuomas (#12447) üzenetére


Silent77
veterán

Ha jól emlékszem, semmi ilyen nincs, a csoportba valahol leírta.
Van ott jó pár ember akinek rejtélyes módon zárolták véglegesen.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#12454) Gsx-rr válasza Andralin (#12383) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Nem tettel probat valami kis osszeggel, hogy igy mennyivel jartal jobban mint a forintos kartyaddal?

(#12455) Tuomas válasza Silent77 (#12453) üzenetére


Tuomas
addikt

Az igazság akkor odaát lesz. :DDD
No mindegy a teljes sztorit úgysem fogjuk megtudni, meg az okot sem, azért remélhetőleg az érintett hamarosan megkapja a visszautalt pénzét, bár ilyenkor az is sajnálatos, hogy abból nem születik cikk, ha minden rendeződik. :(

We were here

(#12456) Tuomas válasza Gsx-rr (#12454) üzenetére


Tuomas
addikt

Kis összegnél még nem domborodik ki annyira az eltérés.

We were here

(#12457) Silent77 válasza Tuomas (#12455) üzenetére


Silent77
veterán

Nagyjából. :D
Sajnos nem olvastam még olyat akinek megoldódott volna. :(

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#12458) Tuomas válasza Silent77 (#12457) üzenetére


Tuomas
addikt

Mármint zárolás után, vagy ilyen esetben, amikor ki is tiltják? Előbbire volt már példa, utóbbinál én csak néhány esetről hallottam, talán 2 konkrétumot, ezt és egy itteni esetet.

We were here

(#12459) Silent77 válasza Tuomas (#12458) üzenetére


Silent77
veterán

Tiltás után.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#12460) vmarci21 válasza zivorad (#12428) üzenetére


vmarci21
tag

Fura dolgok ezek. Én olyat láttam már, hogy valaki vadonatúj, "5 perces" számlára top-upolt 80.000 Ft-t, és azzal a lendülettel zárolta a Revolut, majd a papírok feltöltése után felmondták vele a szerződést, és végleg bezárták a számláját. Kb 10-15 percig volt Revolut ügyfél.
Indoklás semmi, számla bezárás után többé nem fersz hozzá emberhez a chaten át, így kérdezni sem lehet, hogy mi volt a baj.

>> into.hu - https://into.hu <<:::>> Webfejlesztés: https://intomedia.hu <<

(#12461) zoleeno1 válasza vmarci21 (#12460) üzenetére


zoleeno1
addikt

De a pénzét visszakapta nem?

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#12462) Tuomas válasza vmarci21 (#12460) üzenetére


Tuomas
addikt

Mondjuk ha nem tudnék senkit elérni appból, írnék nekik messengeren/e-mailt/helpcenterben stb. Nem garantált a siker, de egy próbát megérne. Ha már a pénzemről van szó.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#12463) Tuomas


Tuomas
addikt

Oppá, a Revolut Amerika felé tart, ha jól értem ezt a bejegyzést?!
Na ott még összejöhet egy jókora felhasználói bázis.
Szerk: + Ázsia felé is. :Y
Ez csak nekem új?

[ Szerkesztve ]

We were here

(#12464) hedgehog válasza Tuomas (#12463) üzenetére


hedgehog
senior tag

2017-es a bejegyzés ;)

Azóta próbálják elintézni a rendes elindulást, de egyelőre csak várólista van afaik

-- aka p3d3str1an

(#12465) hedgehog válasza C64 (#12451) üzenetére


hedgehog
senior tag

Ez a téma (hogy miért szigorúbb az ellenőrzés), párhavonta előjön itt, azért vagyunk rá kicsit kiélezve.
A fórumtagok nem tudnak megoldást nyújtani, mindenki el tudja dönteni, hogy az ismert kockázati tényezők ellenére használja-e a szolgáltatást vagy sem. Felháborodni fölösleges.

-- aka p3d3str1an

(#12466) Tuomas válasza hedgehog (#12464) üzenetére


Tuomas
addikt

Óó hogyaza... azt hittem hirtelen, hogy szeptember 17. :W :R :DDD :B Bocsi!

[ Szerkesztve ]

We were here

(#12467) Lex Icon válasza C64 (#12448) üzenetére


Lex Icon
senior tag

"Nem utalhat bárhonnan lóvét? Zárolni kell az a megoldás? Mitől félnek ennyire? Mi okuk van erre? Pénzmosás? Az a hatóság dolga, nem az ővéké."

Nem a hatóságé. Minden pénzzel foglalkozó cégre, szervezetre és személyre is vonatkozik a pénzmosásról szóló törvény. Így a Revolutnak is törvény általi kötelessége vizsgálni minden egyes tranzakciót, hogy nem pénzmosás vagy terrorizmus gyanús-e. Pénzmosás lehet pl. országok közötti utalás vagy fizetés, ami nem jár árumozgással, szolgáltatással, számlázással. Deviza küldözgetés is lehet gyanús ha nem azonos a küldő és fogadó fél. A linkelt törvényben le van írva, hogy kik az ellenőrzésre kötelezettek, milyen kötelező adatszolgáltatásuk van az átvilágított ügyfelekről egy központi adatbázisba és milyen ügyleteket kell vizsgálniuk. Ha ezeket nem teszik meg, akkor a hatóságok beszántják az egészet (é: szénné bírságolják) és akár le is csukhatják a vezetőiket.
Szóval a R nem önkényesen intézkedik, hanem törvény kötelezi erre.
Az persze már nem annyira helyes, hogy az ügyfél nincs tájékoztatva, hogy miért szüntették meg a számláját, de mivel a pontos körülmények itt nem tisztázottak, nem lehet eldönteni, ki a hunyó.

[ Szerkesztve ]

(#12468) viktorhu válasza Lex Icon (#12467) üzenetére


viktorhu
veterán

Nem mondhatják meg, hogy mi alapján ítélik kockázatosnak a tranzakciót, mert akkor könnyű lenne kijátszani a rendszert. Szóval a titkolózás ilyenkor sajnos alap.

(#12469) dugynok válasza Silent77 (#12453) üzenetére


dugynok
senior tag

Kérdés, ha zàrolnak véglegesen, az ott vett részvényeid sorsa mi lesz? Mondjuk ez engem érdekel, mert Revolut-on nem vennék sokat, de pàr 10ezerért bepróbàlnàm...

(#12471) Lex Icon válasza viktorhu (#12468) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Lehet benne valami:
34. § (1) A szolgáltató felfüggeszti az ügylet teljesítését, ha az ügylettel kapcsolatban olyan bejelentés alapjául szolgáló adat, tény, körülmény merül fel, amely ellenőrzéséhez a szolgáltató a pénzügyi információs egység azonnali intézkedését látja szükségesnek. A szolgáltató ebben az esetben haladéktalanul köteles bejelentést tenni a pénzügyi információs egységnek annak érdekében, hogy az a bejelentés megalapozottságát ellenőrizhesse.
(2) A szolgáltató az (1) bekezdésben meghatározott ügylet felfüggesztését az ügyfél által igénybe vett szolgáltatást érintő, az ügyfél vagyonát csökkentő valamennyi ügylet felfüggesztésével is teljesítheti. Ebben az esetben a szolgáltató az (1) bekezdésben meghatározott bejelentésében felhívja erre a pénzügyi információs egység figyelmét.

13. A felfedés tilalma
54. § (1) A bejelentés és az adatszolgáltatás teljesítéséről, annak tartalmáról, az elemző-értékelő tevékenységről, az ügylet teljesítésének a 34. § és a 35. § szerinti felfüggesztéséről, a bejelentő személyéről, valamint arról, hogy az ügyféllel szemben indult-e büntetőeljárás, az ügyfélnek, illetve harmadik személynek, szervezetnek a bejelentő, a pénzügyi információs egység, valamint a 42. § (2) bekezdése és a 75. § (2) bekezdése alapján megkeresett szolgáltató, a 43. § (2) bekezdése alapján megkeresett hatóság, a pénzügyi és vagyoni korlátozó intézkedés foganatosításáért felelős szerv, valamint a 44. § és a 46. § alapján megkeresett szerv tájékoztatást nem adhat, és köteles biztosítani, hogy a bejelentés megtörténte, annak tartalma és a bejelentő személye titokban maradjon.

(#12472) #95561216 válasza dugynok (#12469) üzenetére


#95561216
törölt tag

Pár tízezerért ne szívj az adóval, hacsak nem dollárról beszélsz :D

(#12473) Lex Icon válasza hedgehog (#12470) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Ez már igencsak árnyalja az esetet. Több másik ember(magánszemély) fizet egy számlára/kártyára, minden ellenszolgáltatás és egyéb nélkül.
Érthető, hogy bejelzett a radar a R-nál.
Mondjuk ez a korábbi iskolapénz begyűjtési módszert is használhatatlanná teszi.

[ Szerkesztve ]

(#12474) dugynok válasza #95561216 (#12472) üzenetére


dugynok
senior tag

Igaz, ott az RC+tbsz, de elméletben kivàncsi lennék rà :)

[ Szerkesztve ]

(#12475) #95561216 válasza Lex Icon (#12473) üzenetére


#95561216
törölt tag

Azért ha nem úgy reagáltak volna max pár száz euróra, mintha épp dúsított uránt csempésznének az afgán hegyek felé, hanem blokkolás előtt ránéz egy ember, vagy if-then-else-nél kicsit is bonyolultabb AI-t használnak, akkor az mcc kód alapján elég könnyű lett volna összerakni, hogy épp egy társaság lerészegedése forog fenn.

"minden ellenszolgáltatás és egyéb nélkül"

Ezt meg revolut sosem látja, ennyi erővel felesleges volt kitalálni a pénzbekérős linket, meg azzal reklámozni, hogy könnyű elosztani a számlát a haverjaiddal.

(#12476) Lex Icon válasza #95561216 (#12475) üzenetére


Lex Icon
senior tag

meg azzal reklámozni, hogy könnyű elosztani a számlát a haverjaiddal.

Ez simán ment volna, mivel utólag történt volna.

(#12477) Lex Icon válasza #95561216 (#12475) üzenetére


Lex Icon
senior tag

De az is lehet, hogy az egyik befizetőt Ibn Al-Hamud-nak hívták. :DDD

(#12478) agroman válasza Lex Icon (#12477) üzenetére


agroman
senior tag

vagy matuska szilvianak..

------

(#12479) viktorhu válasza Lex Icon (#12476) üzenetére


viktorhu
veterán

Igen, ez egyszerűen ment volna a split bill funkcióval, főleg, ha mindenkinek van revolut accountja, de nyilván nem volt.

Olyat is olvastunk itt, hogy ha gyanúsak voltak a fizetési kérések, akkor inkább regisztrációt kért a fizető féltől - ha erre valaki elkezdett megadni kamu adatokat, mondván hogy semmi köze a revolutnak az ő adataihoz, akkor ott végképp beriaszthatott a rendszer.

(#12480) Tuomas válasza hedgehog (#12470) üzenetére


Tuomas
addikt

Ezt valahogy az érintett nem igyekezett közölni és a cikk sem írta le valamiért. :U

We were here

(#12481) Tuomas válasza #95561216 (#12475) üzenetére


Tuomas
addikt

Lehet olyan fejlett az algoritmus, hogy épp látta, hogy lerészegedés folyik, és nagyon jól tudja, hogy olyankor van, hogy sok hülyeséget csinál az ember, inkább hát megakadályozta. :DDD

[ Szerkesztve ]

We were here

(#12482) zoleeno1 válasza hedgehog (#12470) üzenetére


zoleeno1
addikt

Na igy azért már más a gyerek fekvése...

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#12483) xcsabo válasza hedgehog (#12470) üzenetére


xcsabo
senior tag

Sejtettem hogy valami ilyen állhat mögötte.

(#12484) Agent T


Agent T
tag

Sziasztok!

Ha a forint számlámra szeretnék forintot feltölteni, az hétvégén is ingyenes? Nincs plussz költsége mint a hétvégi deviza váltásnak?

Igazi profi. Úgy csinálja, mintha könnyű lenne....

(#12485) xcsabo válasza Agent T (#12484) üzenetére


xcsabo
senior tag

Saját kártyával ingyenes....

(#12486) jannid válasza gzbotii (#12387) üzenetére


jannid
senior tag

Ma már enged bekérni 40,000 Ft-ot. Nem kértem be, csak megnéztem mennyit engedne max.

(#12488) Victoryus válasza Victoryus (#11419) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Az ügy azóta se haladt előrébb. Revolut chaten írták, hogy utánanéznek, na azóta is... Otp-nél nincs a pénz, revolutnál sincs. 3500 bukta. Cserébe megrendeltem tőlük az ingyenes bankkártyát, akkor legalább költsenek ők is.
Elég gáz ez a szolgáltatás. Mi van, ha nagyobb összeg tűnik el, vagy zárolják a kártyát, mint másoknak? Olcsó húsnak híg a leve. Egyelőre ez közel sem megbízható én úgy látom.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#12489) Almos


Almos
aktív tag

Egy példa a meghívásos bónuszra:
11:36-kor elküldtem a linket 15:45-kor már az egyenlegemen volt a meghívásos bónusz...

(#12490) MasterMark válasza Victoryus (#12488) üzenetére


MasterMark
titán

Itt nem a Revoluttal van probléma. Arra a számlára nem kaphatnál kívülről utalást ez biztos. Másoknak is volt már ilyen gondja.
Senkinek nem tűnt el utalása, csak akkor volt gond ha ugyanígy virtuális kártyához tartozó számlára, vagy más takarék számlára próbáltak róla utalni, amit meg nem fogad az a számla...

Almos: Mert nem is a meghívó nem szokta megkapni, hanem akit meghívott...

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#12491) Tuomas válasza Victoryus (#12488) üzenetére


Tuomas
addikt

Amikor írtad a #11419-es hozzászólást, már akkor ketten-hárman is írták, hogy a hiba nálad lesz, mert a virtuális kártyádhoz tartozó számlára utaltad. Valaki azt is leírta, hogy ilyenkor elvileg a főszámlán íródik jóvá, szóval az OTP-nél kellene kopogtatnod, hogy miért is nem történt meg az átvezetés. Ezt megtetted már, vagy csak a revolutnál érdeklődtél?

"Egyelőre ez közel sem megbízható én úgy látom."

És továbbra sem kényszerítenek senkit a használatára. :U Bár a user error ellen semmi sem véd.

És amúgy úgy látom az otp-ben sem kéne bíznod, mert aki azt mondta, hogy tudsz a virtuális kártya mögötti számlára utalni, nem adott teljes körű tájékoztatást.
De hát az OTP már csak ilyen. :K
De legalább jobban vált. Ja nem. ;]

[ Szerkesztve ]

We were here

(#12492) MasterMark válasza Tuomas (#12491) üzenetére


MasterMark
titán

De nem is értem az ilyeneket. Ha random utalások eltűnnének, meg random zárolással pénzt lopnának, akkor nagyon hamar vége lett volna... Itt mindig az van, hogy valaki nem érti amit csinál, és fújfúj revolut hogy merik.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#12493) Tuomas válasza MasterMark (#12492) üzenetére


Tuomas
addikt

Erre csak azt mondom, hogy biztos egy olyan cégnek kell a pár ezer forintod, akikhez ömlik a befektetők pénze, egyre több felhasználó használja és egyre több országban lesz elérhető. :DDD

We were here

(#12495) Broki1 válasza Tuomas (#12487) üzenetére


Broki1
tag

Bő lére eresztve ugyanez: [link]

Kiváncsi vagyok mikor jelenik meg a rendelhető kártyáknál a Mastercard helyett/mellett a Visa.

[ Szerkesztve ]

(#12496) Tuomas válasza Broki1 (#12495) üzenetére


Tuomas
addikt

Azért ha ez bejön, az elég erős lesz. :K

We were here

(#12497) Doky1988


Doky1988
senior tag

Udv!

Revolutra lehet fizetest utaltatni?
Apos szlovakiaban melozik, es revolut eleg jo lehetosegekkel rendelkezik ugye..

[ Szerkesztve ]

DokY | www.zsolti.hu

(#12498) Tuomas válasza Doky1988 (#12497) üzenetére


Tuomas
addikt

Ezt a munkáltatóval kell megbeszélni, hogy oda elutalja-e?
Gb számlaszám van, arra lehetne. Itthon nem nagyon mennének bele, mert ugye külföldi utalás lenne, más valutába.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#12499) Doky1988 válasza Tuomas (#12498) üzenetére


Doky1988
senior tag

Euroba kapja a fizetest, revolutnak van euro szamlaja ugye, annak van vmi iban szamja vagy swift kodja vagy mire szoktak ilyenkor utalni? Nemtom ez kulfoldon hogy megy?

[ Szerkesztve ]

DokY | www.zsolti.hu

(#12500) Tuomas válasza Doky1988 (#12499) üzenetére


Tuomas
addikt

Igen, ahogy írtam, van egy GB számlaszám, oda lehet utalni.

We were here

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.