Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12601) drwalleret válasza Lex Icon (#12598) üzenetére


drwalleret
friss újonc

Hónapok óta "ütöm" őket, teljesen eredménytelenül... Már beszéltem közvetlenül utalásokkal foglalkozó szakemberrel is chaten, annyi előrelépés történt, hogy ő elismerte, hogy igen, így zajlanak Mo.-n az utalások (eddig a pontig gyakorlatilag ignorálták ezt a részt, és MT103-at kértek állandóan az LTP-től), de ő is azt mondta, hogy nem tudnak segíteni a továbbiakban, mert nincs közük a K&H-hoz... Vagyis kb. azt állítják, hogy ez egy köztes bank volt, mint egy SWIFT utalás esetén, és a LTP-hez eljutott a pénz, visszafele meg rosszul lett küldve, ehhez semmi közük. És ignorálnak minden további érvet.
Ennek fényében igyekszem valamiféle alternatív megoldást találni.

(#12602) vmarci21 válasza drwalleret (#12595) üzenetére


vmarci21
tag

Vitesse-n át megy a pénz, ha forint utalásról van szó, de az oldaluk szerint csak kimenő utalásokkal foglalkoznak, így valószínűleg bejövő utalásokat nem fogadnak. Nem lehet hogy emiatt a Vitesse is vissza utalta a pénzt, és most a 2 fél között "pattog" folyamatosan?

>> into.hu - https://into.hu <<:::>> Webfejlesztés: https://intomedia.hu <<

(#12603) sutyesz96


sutyesz96
őstag

Ti hogy töltitek fel a Revolut számlátokat? Vagy úgy kérdezem inkább, hogy kerülitek el az utalási költségeket?

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#12604) gzbotii válasza sutyesz96 (#12603) üzenetére


gzbotii
veterán

[link]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#12605) MasterMark válasza sutyesz96 (#12603) üzenetére


MasterMark
titán

Apple Pay-jel.

Switch Tax

(#12606) petipetya válasza sutyesz96 (#12603) üzenetére


petipetya
nagyúr

Bankkártyával...

"nincs rá lezsóidő"

(#12607) shift+ő válasza sutyesz96 (#12603) üzenetére


shift+ő
senior tag

Hitelkártya.

(#12608) Uvegesmm


Uvegesmm
újonc

Sziasztok!
OTP-re való kiutalásért számol fel pénzt az OTP? Vagy milyen költségei vannak ennek a folyamatnak?

(#12609) Tuomas válasza Uvegesmm (#12608) üzenetére


Tuomas
addikt

[link]
[link]

We were here

(#12610) vnorbi válasza Uvegesmm (#12608) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Forintért nem, devizáért 100 euró alatt nem, 100 euró fölött akciósan 1 euró a fogadás díja (normál díj: 5,26 euró).

[ Szerkesztve ]

(#12611) sutyesz96 válasza gzbotii (#12604) üzenetére


sutyesz96
őstag

És így nem fog felszámítani pl otp-s kártyával semilyen költséget?

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#12612) Donki Hóte válasza sutyesz96 (#12603) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Nem értem a kérdésedet, nekem a Revolut appból indított feltöltés sima kártyás fizetésként jelenik meg a bankkártyámhoz tartozó számlán. Ennél kisebb utalási költséget szeretnél elérni?

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#12613) gzbotii válasza sutyesz96 (#12611) üzenetére


gzbotii
veterán

Nem.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#12614) bigdady válasza Donki Hóte (#12612) üzenetére


bigdady
nagyúr

Azért kérdezi mert lehet pl hogy hitelkártyával kp felvétnek minősülhet egy fizetés pl ha szerencsejátékot fizetsz. Nekem volt már így bankkártya esetében.

(#12615) sipig


sipig
csendes tag

Mi ez az értesítés amit kiküldött a Revolut többször is?

"A(z) 8552 végződésű Revolut-kártyád készen áll erre: Google Pay. Bárhol használhatod, ahol az érintéses fizetés szimbolumát vagy a Google Pay jelet látod."

Egyébként ez a virtuális visa kártyám, amivel eddig is működött a google pay :)

(#12616) sutyesz96 válasza Donki Hóte (#12612) üzenetére


sutyesz96
őstag

-

[ Szerkesztve ]

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#12617) #95561216


#95561216
törölt tag

Na ma nekem is megvolt az első olyanom, hogy a terminál kinyomtatta az elfogadó bizonylatot, appban meg declinedként szerepel az összeg. Kíváncsi leszek mi lesz a vége, a boltnak lesz-e veszteség, vagy majd random időben mégis levonódik.

Az okát legalább tudom, letiltottam rajta a contactless fizetést, és apple pay-vel fizettem. Azt hittem az online vásárlásnak minősül. Ezek szerint az nem oldható meg, hogy a kártyával fizikailag ne lehessen paypassolni, de a telefonon keresztül lehessen vele fizetni? És vajon ha kártyával csináltam volna, akkor is sikeresnek mutatná a terminál?

(#12618) Gabás válasza drwalleret (#12595) üzenetére


Gabás
addikt

(#12619) sopruk válasza sopruk (#12408) üzenetére


sopruk
aktív tag

Hétfőn este végül lekönyvelte mindkét app...

(#12620) attiati


attiati
veterán

külföldön helyi ATM-ből lehet kivenni helyi valutát?

például Thaiföldön thai baht-ot ... vagy arab országokban helyi valutát?

(#12621) instantwater válasza attiati (#12620) üzenetére


instantwater
addikt

Igen, lehet, a megadott limitig, és az automata esetenként díjat számíthat fel, amit a tranzakció végrehajtása előtt kiír, de olyankor kell keresni egy másikat.
És mindig a helyi pénznemben kérd a terhelést, ne engedd okoskodni HUF/GBP elszámolásra.

Dubaiban működött.

(#12622) Gsx-rr válasza drwalleret (#12584) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Minek hasznalja barki is belfoldi fizeteshez utalashoz?

(#12623) KTU


KTU
addikt

Revolut biztosítja ezt a szolgáltatást, akár ingyen is utalhatsz.
"Hova utalhatok pénzt?" [link]

Az más kérdés ha problémás lehet az utalás, pl. közlemény hiányában visszapattanhat,
vagy nem vagy biztos a számlaszámban, lehet csak technikai bankszámlaszám, pl. OTP virtuális kártyához kapcsolódó számla, stb.
Ekkor nem ajánlott a Revolut-ot utalásra használni.
pl. TrasferWise HUF feltöltésre sem használom. Erre van ingyenes CIB számlám, ahova Revolut-tal utalok.

Revolut-ot olyan utalásokra használom, ahol ha gond van, automatikusan nem küldik vissza, hanem értesítenek.

A számlaszámot utalás előtt ellenőrizni IBAN check oldalon.

Sajnos ez a NAV-os IBAN kalkulátort tényleg csak kalkulál.
Miért baj ez?
Nem ellenőrzi le hogy tényleg valós számlaszám-e.

A fentebbi IBAN check oldal le is ellenőrzik a számlaszámot,
kiírja:
a BIC kódot,
a bank nevét,
a fiókot megadja ahol nyitották az adott számlát (utca házszám)
melyik országban vezetik a számlát,
milyen típusú utalásokat képes fogadni:
SEPA Credit Transfer is supported.
SEPA Direct Debit is not supported.
B2B is not supported.
SEPA Instant Credit Transfer is not supported.

OTP virtuális kártyához kapcsolódó számlánál a előbbi adatok hiányoznak.
Amennyiben a fenti adatok hiányoznak, ne utaljunk.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#12624) Tuomas válasza Gsx-rr (#12622) üzenetére


Tuomas
addikt

Miért ne? :U

We were here

(#12625) namenlos válasza drwalleret (#12601) üzenetére


namenlos
tag

Múltkor az egyik ismerősöm is a K&H- számlára utalt egy összeget. Revolut SEMMIT nem csinált vagy segített, folyamatosan ezt az MT103-at kérték. Végül indító bankon keresztüli visszahívással sikerült visszaszerezni a pénzt, ami több mint 1,5 hónapig tartott!

(#12626) Clemi


Clemi
veterán

A Revolutra a visszatérítés mennyi idő alatt szokott megérkezni? Hétfőn kaptam meg a számlát a refund összegről a Flickr-től de még semmi nem történt.

(#12627) anadroid válasza Gsx-rr (#12622) üzenetére


anadroid
senior tag

Mert az itthoni utalás drága. December óta több tízezret takarított meg nekem.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#12628) -=Jam=- válasza Clemi (#12626) üzenetére


-=Jam=-
őstag

4-5 munkanap volt nekem eddig.

(#12629) sutyesz96 válasza anadroid (#12627) üzenetére


sutyesz96
őstag

+1

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#12630) gzbotii válasza Gsx-rr (#12622) üzenetére


gzbotii
veterán

1. instant értesítés minden vásárlás után
2. elemzések, hogy mire költöttél, etc
3. használható, gyors app, amit a legtöbb bank nem tud elmondani
4. virtuális kártya online fizetésekhez
5. jobb költséghatékonyság (nem költesz túl)
6. ingyenes belföldi utalás
7. működik Apple Pay és GPay-el* is
8. ingyenes készpénzfelvétel

Így elsőre ezek jutottak eszembe.

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#12631) Tuomas válasza gzbotii (#12630) üzenetére


Tuomas
addikt

9. Biztonság, ha ellopják/elveszted a pénztárcádat, nem azt a kártyát veszíted el, amin az összes pénzed van (én már nem is hordom magamnál a rendes bankkártyámat)
10. Az egésznek nincs is költsége, tehát ingyen használod, tök mindegy, hogy belföldön, vagy külföldön.

We were here

(#12632) dugynok


dugynok
senior tag

Sziasztok,

Hétfőn fizettem aliexpress-en a kàrtyàval. Alin fizetettként van feltüntetve, de Revolut app-ban még nincs lekönyvelve, azt írjàk ha 7 napon belűl nem kéri a kereskedő, sztornózzàk. Rendben van így, hogy még függő tétel?
Első vàsàrlàsom alin Revolutttal.

(#12633) z0d1AK válasza gzbotii (#12630) üzenetére


z0d1AK
veterán

Én is kb. így vagyok vele, amire tudom, ezt használom itthon is.

1. instant értesítés minden vásárlás után - ez főleg azért jó, mert a bankom elég jó díjat számol fel SMS értesítésért, a Revolut ezzel szemben jobb, ingyenes is.
2. elemzések, hogy mire költöttél, etc - ez gyakorlatilag sokkoló is tud lenni, de tényleg hasznos a tudatosabb költéshez, plusz nem kell 3rd party appot használni a költések követéséhez.
3. használható, gyors app, amit a legtöbb bank nem tud elmondani - K&H-nak jó az alkalmazása, de összességében valóban gyorsabb a Revolut. Arról nem beszélve, hogy a K&H-nál 5 nap mire megjelenik egy kártyás tranzakció. :(
4. virtuális kártya online fizetésekhez - ezt is használom, bár szerencsére hazai kártyával sem volt még problémám, nem húztak le (egyszer hívott a bank, hogy adatszivárgás volt, vegyek le KP-t, ha kell, mert utána letiltanák a kártyám és újat küldenek)
5. jobb költséghatékonyság (nem költesz túl) - eddig sem költöttem túl, de amúgy tényleg jobb, hatékonyabb a követhetőség.
6. ingyenes belföldi utalás - ezt sosem használtam még, de kp helyett volt már, hogy Revoluton dobtuk át egymásnak a pénzt ismerősökkel.
7. működik Apple Pay és GPay-el* is - mobilfizetést nagyon élném trükközések nélkül Androidon.
8. ingyenes készpénzfelvétel - ezt itthon nem használom, magyar kártyámmal sem veszek ki kp-t.
9. Biztonság, ha ellopják/elveszted a pénztárcádat, nem azt a kártyát veszíted el, amin az összes pénzed van (én már nem is hordom magamnál a rendes bankkártyámat) - a biztonság jó, de azért van nálam magyar kártya mindig, ha nem más, telefonon mobilfizetéssel.
10. Az egésznek nincs is költsége, tehát ingyen használod, tök mindegy, hogy belföldön, vagy külföldön. - win.


Összességében itthon pénzügyileg nincs akkora előnye a Revolutnak, mint külföldre utazáskor, ennek ellenére a kényelmi funkciói miatt használom előszeretettel.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#12634) gzbotii válasza dugynok (#12632) üzenetére


gzbotii
veterán

Igen, ingyen kapod a terméket (nem). [link]

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#12635) dugynok válasza gzbotii (#12634) üzenetére


dugynok
senior tag

Nyilvàn nem ingyen akarom a terméket, hanem, hogy rendben lefusson/lefussanak a tranzakció(k)... Azért kérdeztem, hogy ez normàlis-e, mert visszatérek a normàl kàrtyàmra, ha rendszeres alin a bonyodalom Revoluttal.

[ Szerkesztve ]

(#12636) Tuomas válasza dugynok (#12635) üzenetére


Tuomas
addikt

:U Semmi bonyodalom nincs. Ha rákattintottál volna a linkre, láthattad volna, hogy ez nem Ali, de nem is Revolut függő.
Minden banknál, minden fizetésnél kell egy idő, amíg a tétel lekönyvelődik. Ez a revoluton maximum 7nap, és "függőben" tételként jelenik meg. Ha visszatérsz a "normál kártyádra" akkor ott sem könyvelődik el egyből.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#12637) Lex Icon válasza dugynok (#12635) üzenetére


Lex Icon
senior tag

visszatérek a normàl kàrtyàmra

A normál kártyáddal mikor vásároltál, akkor rögtön ott volt a terhelés a számládon? Mert gyanítom, hogy nem, mivel ott is zárolva van az összeg több napig, amíg a bankok lerendezik egymással a bizniszt.

(#12638) Peter.70


Peter.70
őstag

Sziasztok, ha revolut virtuális kártyával fizettem alin, de vissza térítést kértem, attól, hogy a kártya be van fagyasztva ( általam ) a vissza térítés meg fog rá jönni?

(#12639) dugynok válasza Lex Icon (#12637) üzenetére


dugynok
senior tag

Nem nézegettem.
Bocsànat, hogy kérdezek, ha valamiben nem vagyok biztos...
Peace

(#12640) gzbotii válasza Peter.70 (#12638) üzenetére


gzbotii
veterán

[link]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#12641) gzbotii válasza dugynok (#12639) üzenetére


gzbotii
veterán

"Rendes banknál" ezt nem látod, mivel legalább 2 nap, mire lekönyvelik a terhelést. Itt ugye instant, ezért merülnek fel ilyen kérdések.

Kérdezz nyugodtan, én poénosra akartam venni a formát - lehet, annyira nem jött át. Nekem is kell egy kávé :D

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#12642) Peter.70 válasza gzbotii (#12640) üzenetére


Peter.70
őstag

Köszönöm szépen

(#12643) dugynok válasza gzbotii (#12641) üzenetére


dugynok
senior tag

Nempara, nekem is feszültebbek a napjaim, újszülött miatti nemalvàs, stb... :)

(#12644) zoleeno1 válasza dugynok (#12635) üzenetére


zoleeno1
addikt

Nyugi, ugyanezt a kerdest en is feltettem tegnap (vagy tegnapelőtt), azóta már lekonyveltek, minden rendben van, raadasul a 3000-es promo díj is megjott. Szal örülünk:D

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#12645) vnorbi válasza Tuomas (#12636) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Nálam van egy PayPal terhelés 0 USD-vel (próbaterhelés kártyaregisztrációkor), ami 45 napja függőben van. Azóta eBay-en már fizettem PayPalon keresztül ezzel a Revolut kártyával, és azok a vásárlások rendben le is könyvelődtek pár nap után, de úgy néz ki, az első 0 USD-t a PayPal nem kéri be a Revoluttól, mivel ugye nincs is mit, és a Revolut sem fordítja vissza a 0 összeg miatt, csak azt írja, hogy hamarosan vissza lesz fordítva, de szerintem ez már így marad.

Csak érdekesség, hogy ilyen is van.

(#12646) drwalleret válasza -=Jam=- (#12628) üzenetére


drwalleret
friss újonc

Röviden tömören ennyi...

(#12647) Tuomas válasza vnorbi (#12645) üzenetére


Tuomas
addikt

Ilyen nekem is volt, 0 ft-os összeggel, hogy függőben maradt. Nem nagyon érdekelt, mivel, hogy 0 ft :DDD

We were here

(#12648) Lex Icon válasza vnorbi (#12645) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Balra húzod -> elrejtés.

(#12649) petipetya válasza gzbotii (#12641) üzenetére


petipetya
nagyúr

Nálam a CIB-nél 1 hétig is ott van a zárolt összeg, amely természetesen nem jelenik meg külön tételként a listában. Így egy hét alatt összegyűlt bolti és nézés vásárlások esetén fogalmam sem volt, mire megy el a pénz. Egyszóval elég primitív a rendszerük.

A Revolutnál bezzeg azonnal látom, és állíthatom be a kategóriát.

"nincs rá lezsóidő"

(#12650) kukac7


kukac7
tag

hello

business ugyfelkent atm (erste) felvetelnel elojott egy olyan, hogy csak 15e forintonkent engedte kivenni a penzt. pedig volt rajta tobb mint 30e ft.
neztem a limiteket, de nem volt semmi beallitva, csak a havi 500000 ft koltes.

en arra tudok gondolni, hogy az atm-mel volt vmi.
esetleg mas tipp?

koszi

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.