Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12401) petipetya válasza Lex Icon (#12400) üzenetére


petipetya
nagyúr

:R

"nincs rá lezsóidő"

(#12402) Tuomas válasza Lex Icon (#12400) üzenetére


Tuomas
addikt

Nem tudom, hogy ez hogyan megy, de én havonta 1-2 alkalommal töltöm és mindig kérte a cvv-t. Beállításokban van egy olyan pont, hogy megbízható ez az eszköz, mégis kéri. A feltöltéshez használt kártyák is meg vannak erősítve.

We were here

(#12403) Maffia91


Maffia91
aktív tag

Sziasztok!
Az működik hosszútávon, hogy havonta 200e Ft-ot kb hitelkártyáról (OTP) teszek a Revolutra? Nem fogják tiltani a számlám?
Köszi a választ!

Honor Magic 5 Pro, Huawei P30, Xiaomi MI A1, OnePlus One

(#12404) Tuomas válasza Maffia91 (#12403) üzenetére


Tuomas
addikt

Sztem az még nem egy eget rengető összeg, tiltani semmiképp nen fognak, legfeljebb ideiglenesen zárolni és akkor sem a számlád, hanem az appot, tehát amit feltöltöttél azt kártyával elköltheted.

Az elején viszont annyit nem biztos, hogy fel tudsz rá tölteni, mert regisztráció után van egy x limit, amennyit feltölthetsz, az napról napra emelkedik. Tehát ez csak hosszútávon fog menni.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#12405) Lex Icon válasza Tuomas (#12402) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Nekem a megbízható eszköz ki van kapcsolva és nem kéri. :F
Sőt, felajánlotta, hogy automatikusan tölti fel a kártyámról a R-ot amikor kell.
Ezt nem próbáltam ki, mert nem tudom, milyen módon működne és inkább magam döntök erről.

Közben belenéztem, hogy automatizál:
- egyrészt van egy ki/bekapcsoló,
- hozzáadás pénzneme,
- Ha ennyi alá csökken az egyenleg (alap: 20eFt),
- A következő összeg hozzáadása (alap: 40eFt),
- és a feltöltő bankkártya a sima feltöltés listából.
Tehát fenti alap beállításnál 40 ezrével tölt fel, ha az egyenleg 20eFt alá csökken.

[ Szerkesztve ]

(#12406) sambenez


sambenez
addikt

Valamiért nem sikerült a neten fizetnem a virtuális kártyával. Az összeget viszont levonták a számláról. Ilyen esetben kell írnom nekik vagy rövid időn belül automatikusan visszakerül a számlámra a pénz?

(#12407) Quinine911 válasza sambenez (#12406) üzenetére


Quinine911
aktív tag

Általában 1-2 órán belül jön a jóváirás/sztornózás

I was born for a storm, and a calm does not suit me.

(#12408) sopruk


sopruk
aktív tag

Pár órája Tescoban vásároltam 800 Ft-ért, önkiszolgálónál, Curve kártyával, mögötte Revolut. Minden rendben volt, blokkot is kiadta.
Pár percre rá jelezte Curve is, Revolut is, hogy probléma van a rendszerrel. Azóta már megjavultak, de egyik app sem jelzi ezt a 800 Ft-ot, mintha nem is fizettem volna...
Kíváncsi leszek mikor "veszi észre", mikor vonja le az összeget...
Járt már valaki így?

[ Szerkesztve ]

(#12409) Yazre


Yazre
csendes tag

Hali

Ha a fizetésem revolutra kérem (forintban kapok) akkor a SWIFT utalás miatt valamennyit le fog vonni igaz ?

Tőzsdézés:
Befektető védelem vonatkozik rá vagy esetleg tervben van ?
Alszámla és TBSZ tervben van esetleg ?

(#12410) bigdady válasza Yazre (#12409) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nincs jóváírási díj tudtommal. A nemzetközi utalás díját a munkáltató fizeti vele egyeztess vállalja-e.

Befektetési védelem és tbsz? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#12411) kmarci25


kmarci25
veterán

Tegnap este 7 körül lehetett valami a revoluttal, este 7 körül elutasította a kártyát a Spar-ban lévő terminál.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#12412) Gabás válasza bigdady (#12410) üzenetére


Gabás
addikt

a NAV-nál külföldi számla is bejelenthető tbsz-ként, úgyhogy nem lehetetlen

(#12413) PistiSan válasza Tuomas (#12402) üzenetére


PistiSan
addikt

Nekem minden alkalommal kéri a cvv-t és a 3d secure kódot egyaránt.

(#12414) Tuomas válasza kmarci25 (#12411) üzenetére


Tuomas
addikt

Hányszor próbáltál fizetni vele?

We were here

(#12415) kovisoft válasza Gabás (#12412) üzenetére


kovisoft
őstag

De ezt csak egy évvel tudod megcsinálni, a következő évre hogyan nyitsz új TBSZ-t? Minden évhez új alszámla kellene. Meg lehet ezt csinálni Revoluttal?

(#12416) kmarci25 válasza Tuomas (#12414) üzenetére


kmarci25
veterán

Csak egyszer. Miután elutasította, nem kértem a pénztárost, hogy próbálja újra, mert elég hosszú volt a sor. Elővettem egy másik kártyát, és azzal fizettem...

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#12417) Tuomas válasza kmarci25 (#12416) üzenetére


Tuomas
addikt

Sparban én is jártam úgy (legalább 3 alkalommal), hogy elutasította elsőre, másodikra már működött. És ez azt hiszem minden esetben 5 000 ft alatti összegnél volt, tehát amikor nem kellett pin kódot megadni.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#12418) kmarci25 válasza Tuomas (#12417) üzenetére


kmarci25
veterán

Ja, értem. Nekem is 5000 alatti volt, akkor lehet, hogy ilyenkor chip&pin kell? Ha önkiszolgáló pultnál lesz ilyen, akkor majd újra próbálom, de 4-5 emberrel mögöttem, nem volt pofám, még eszembe se jutott.

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#12419) gzbotii válasza Tuomas (#12417) üzenetére


gzbotii
veterán

Én február óta szinte csak Revolut és Curve kártyával fizetek, eddig egyszer volt elutasítva, az is márciusban Curvvel.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#12420) Tuomas válasza kmarci25 (#12418) üzenetére


Tuomas
addikt

Nem, mert 2.szor is ugyan úgy paypassal fizettem. Én sem tudom miért van ez, de én úgy vagyok vele, hogy megpróbálom 2.szor is, ha valahol 2 után nem megy, akkor jöhet a B terv. Ilyen csak kétszer volt, hogy nem tudtam revoluttal fizetni, de abból az egyik az tuti a terminál hibája volt.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#12421) kmarci25 válasza Tuomas (#12420) üzenetére


kmarci25
veterán

Majd akkor figyelem a Spar-ban. Általában önkiszolgálónál fizetek, csak most nem a szokásos üzletben voltam, és ott nem volt, csak klasszikus kassza és nem is tudtam, amit írtál, hogy a Spar néha szórakozik.

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#12422) Tuomas válasza kmarci25 (#12421) üzenetére


Tuomas
addikt

Amúgy ennél már láttam rosszabbat is, hogy megpróbálja valaki kétszer :DDD
Volt, olyan hogy valakinek egy kártyát se fogadott el, valami hiba volt, pénz meg nem volt nála, 10 percig ment a gondolkozás mi legyen :DDD
Na meg aki kiaprózza és 5 percig szamolják...

[ Szerkesztve ]

We were here

(#12423) zoleeno1


zoleeno1
addikt

Sziasztok, én is beléptem a klubba. Igazából amire főleg használni fogom, nagyobb tételben (a kisebb e-bay-es vásárlásokon kívül), az a jövő évi görögországi nyaralás lenne. Ami azt jelenti, hogy olyan 1000-1200 eur-nak megfelelő forintot szeretnék majd feltölteni, azt eur-ra konvertálni és kint ezt a kártyát használni fizetéseknél. Erre van lehetőség minden gond nélkül? Illetve nem lesz gond, hogy az addig minimális összegekkel használt kártyát hirtelen ennyire megterhelem? Nem lenne vicces, ha kint derülne majd ki, hogy zárolják a számlámat :)

[ Szerkesztve ]

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#12424) nyirzoz válasza kmarci25 (#12411) üzenetére


nyirzoz
aktív tag

Én az ALDI-ban jártam így, szintén 7 körül.
Valami globál nyűg volt!

(#12425) gzbotii válasza nyirzoz (#12424) üzenetére


gzbotii
veterán

Akkor épp a Curve sem ment - kaptam mailt.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#12426) gzbotii válasza zoleeno1 (#12423) üzenetére


gzbotii
veterán

Zárolás kb azt jelenti, hogy nem tudsz több pénzt feltölteni, kiutalni. Vásárolni tudsz, ha a kártyád nincs befagyasztva.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#12427) zoleeno1 válasza gzbotii (#12426) üzenetére


zoleeno1
addikt

Értem, köszi!

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#12428) zivorad


zivorad
csendes tag

(#12429) Tuomas válasza zivorad (#12428) üzenetére


Tuomas
addikt

No de a számlát ilyenkor nem zárolják, csak az appot nem tudja használni, a kártyával még tudna vásárolni/kivenni a pénzt, attól még ha az appban semmihez nem fér hozzá. :U

We were here

(#12430) Silent77 válasza Tuomas (#12429) üzenetére


Silent77
veterán

Neki tiltották, nem fér a pénzéhez.
Olvastam tőle a sztorit facen leírta pár napja.
Többen vannak, és nem tudják miért. Prémium felhasználó is van köztük.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#12431) C64 válasza Silent77 (#12430) üzenetére


C64
őstag

Azért, mert gáz ez a fintech cég, azért!! :((

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#12432) Silent77 válasza C64 (#12431) üzenetére


Silent77
veterán

Nekem nincs velük gondom, de sok pénzt nem tartok rajta sosem.
Ellenőriztek is már. Pár óra volt az egész.

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#12433) C64


C64
őstag

Azt nem értem, hogy mégis hogyan képzelik el azt, hogy az emberek majd bizalmat adnak ennek a cégnek, ha folyamatosan ilyen gondokról olvasni róluk a neten? Gááááz. Nekem sem volt még gondom velük...EDDIG...de az nem azt jelenti, hogy ez így is fog maradni. Mindenesetre a bizalmam feléjük jócskán lecsökkent ezen hírek hallatára. Sok ismerősöm pont ezen okokból nem is nyitott náluk számlát. Hypergáz!

[ Szerkesztve ]

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#12434) gzbotii válasza C64 (#12433) üzenetére


gzbotii
veterán

Pénzt kiutal/elkölt, kártyát kettőbe tör és eléget, számlát megszüntet. Problem solved. Ennél jobbat nem tudunk tanácsolni.

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#12435) C64 válasza gzbotii (#12434) üzenetére


C64
őstag

És ez nyilván majd segít a cég jó hírnevének kialakításában és az emberek bizalának a fenntartásábsn.

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#12436) gzbotii válasza C64 (#12435) üzenetére


gzbotii
veterán

Azt nem mondtam. De legalább aki ezt megcsinálja, megnyugodhat, hogy nem járja meg a Revoluttal.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#12437) Tuomas válasza C64 (#12435) üzenetére


Tuomas
addikt

Nem, valóban nem. Ahogy írják, 1000-ből 1 ilyen eset van, kíváncsi lennék azért ezekben az esetekben mi nem stimmel.l, vajon tényleg van-e valami alapja, nem igazolják megfelelően, van-e valami összefonódás, esetleg csak félreértés/nem megfelelő kommunikáció, vagy mi állhat a háttérben, vagy mi lehet.

We were here

(#12438) zoleeno1 válasza C64 (#12435) üzenetére


zoleeno1
addikt

Ennyi erővel a magyar bankoknál is szüntesd meg a számláidat, mert elégedetlen ügyfél ott is van bőven, pedig sokkal kevesebb felhasználószámmal dolgoznak :)

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#12439) bigdady válasza zoleeno1 (#12438) üzenetére


bigdady
nagyúr

Csak azokat köti a törvény betétbiztosítási stb meg a fogyasztóvédelem bíróság van ügyfélszolgálata és nem csak messengeren érhetsz el virtuálisan valakit.

(#12440) zoleeno1 válasza bigdady (#12439) üzenetére


zoleeno1
addikt

Persze, de a megtakarításodat, fizetésed, stb nem is a revoluton tartod, józan ésszel gondolkozva ide mindenki csak annyit rak, amennyit muszáj és fel is használ rövid időn belül.

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#12441) Silent77 válasza Tuomas (#12437) üzenetére


Silent77
veterán

Akiről a cikkben szó van, Angliában középvezető. Kommunikáció nem lehet probléma.
Sajnos sosem fogjuk megtudni mi lehet az oka, de nagyon úgy néz ki, hogy nem a felhasználók hibája sok esetben.
Ellenpélda, ismerősnek havonta 1-2 milla forgalom megy át elég régóta. 2x ellenőrizték, de ennyi.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#12442) Tuomas válasza Silent77 (#12441) üzenetére


Tuomas
addikt

Nem tudom mit írt, mert nincs fb-m. Ha megtennéd, hogy egy képet töltesz fel róla, okosabbak lennénk. :K

We were here

(#12443) gzbotii válasza bigdady (#12439) üzenetére


gzbotii
veterán

Quaestor-botrány?
Meg bankoknál is van egy összeghatár, hogy meddig kártalanítanak.

Mindegy is, ne menjünk ebbe bele, mert újra elszabadul...

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#12444) C64 válasza gzbotii (#12436) üzenetére


C64
őstag

Na és pont ez itt a bökkenő. Azért van ez a 3k meghívásos akció, hogy minél többen vegyék igénybe a szolgáltatásaikat. Amit meg sokan amiatt nem tesznek meg, hogy ilyen híreket olvasni róluk. Ez a revolut gondja nem az enyém. A cég meg láthatóan nem töri magát a megoldásaon. Nekem legalábbis ez jön le.

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#12445) bigdady válasza gzbotii (#12443) üzenetére


bigdady
nagyúr

100e eur oba VS semmi
Questor egyébként nem bank volt. Revolut ezzel a ertekpapirosdival viszont valóban ahhoz jobban hasonlit..

(#12446) Silent77 válasza Tuomas (#12442) üzenetére


Silent77
veterán

Lényeg benne van a cikkben, de átküldöm amit utoljára írt.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#12447) Tuomas válasza Silent77 (#12446) üzenetére


Tuomas
addikt

Bár elég kevés az infó, nekem az jutott eszembe, amikor írtad, hogy angliában középvezető, hogy esetleg az okmányaival nem stimmelhet valami, pl magyar személyi van neki feltöltve, de angol cím van beállítva vagy valami hasonló, lehet ott is kavar, hogy pl angliában él, de mondjuk magyar számláról töltötte fel, hasonlókat tudok elképzelni ebben az esetben. Persze ez mind csak tipp, mert elég keveset tudunk, és ugye magyarázat sincs.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#12448) C64 válasza Tuomas (#12447) üzenetére


C64
őstag

És ha azzal tölt fel, akkor mi van? Nem utalhat bárhonnan lóvét? Zárolni kell az a megoldás? Mitől félnek ennyire? Mi okuk van erre? Pénzmosás? Az a hatóság dolga, nem az ővéké. Ennyire félteni kell a brandet a pénzmosás vádjától, mert kriptóval is lehet kereskedni náluk? Vicces, mert amúgy be- és kiutalni nem lehet kriptót.

[ Szerkesztve ]

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#12449) gzbotii válasza C64 (#12448) üzenetére


gzbotii
veterán

Nem, nem utalhat bárhonnan.

"Pénzmosás? Az a hatóság dolga, nem az ővéké. "
Ok. Szerintem olvas kicsit utána mielőtt itt ütöd a billentyűzetet. Épp azért van szigorúbb bevizsgálas, mert régen lazán vették ezt. Hivatalos reakció: [link]

Szóval ja, egyszer járd körül a témát, után írj tényként olyan dolgokat, amivel nem vagy tisztában.

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#12450) Tuomas válasza C64 (#12448) üzenetére


Tuomas
addikt

És emiatt miért kell nekem esni? Én csak lehetséges okokat mondtam a kevés infó alapján. :U
Egyébként azt hiszem (nem akarok hülyeséget írni, szóval nyugodtan meg lehet cáfolni ha nem így van) a pénzmosást és terrorizmust a hatóságok elég szigorúan felügyelik a pénzintézeteknél, elég súlyos büntetés járhat érte szerintem.

Amúgy megsúgom, itthon is ez van, ha nem mész be a bankodba adategyeztetésre, ott is zárolják a számládat. Nem? :U

We were here

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.