Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12201) gzbotii válasza jannid (#12200) üzenetére


gzbotii
veterán

Átküldöd a linket - akár privátban?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#12202) gzbotii válasza jannid (#12200) üzenetére


gzbotii
veterán

Tényleg nem megy, én sem találok semmilyen opciót, hogy regisztrációt elkerülve fizessek. Lehet, hogy a nagyobb pénzmozgás miatt, amit bonyolítottál eddig, nem engedi. :F

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#12203) Tuomas válasza gzbotii (#12202) üzenetére


Tuomas
addikt

Áhh ez hülyeség lenne.
Esetleg ez ugyan az a hivatkozás, amit eredetileg csináltál? Ha megpróbálsz egy újat ugyan ekkora összegben, az sem lesz jó vajon? :F

We were here

(#12204) aujjobba válasza gzbotii (#12202) üzenetére


aujjobba
addikt

Elképzelhető hogy van a bekéréseknek egy limitje ami felett már nem enged többet, a pénzmosási para miatt.
Persze erről semmi infó sehol.

(#12205) jannid válasza gzbotii (#12202) üzenetére


jannid
senior tag

Nem tudom milyen algoritmus alapján lőtték be ezt az összeghatárt, de lényegtelen, mert akkor felezve/harmadolva befizettetem, csak érdekesnek találtam, mert eddig nem kértem ekkora összeget fizetési hivatkozással. :)

Tuomas: Csináltam most vagy 10 hivatkozást, olyan 35 ezer ft a határ amitől nálam csatlakozást kér. Ti be tudtok kérni pl 100-150 ezer forintot is? Próbáljatok minél nagyobbat, lehet nálatok is kér valamekkora összegtől. Én csak 40 ezret akartam és megakadt a szemem, hogy csatlakoztatni akar.

[ Szerkesztve ]

(#12206) Tuomas válasza jannid (#12205) üzenetére


Tuomas
addikt

gzbotiinak ment, nálam eddig 20 volt a legmagasabb, amit kértem. Mióta vagy revo felhasználó? Lehet ahhoz van köze, hogy egy ideig inaktív voltál?

We were here

(#12207) jannid válasza Tuomas (#12206) üzenetére


jannid
senior tag

Júniusban regisztráltam, szóval nem régóta. Idővel gondolom enged majd többet is. Azóta csak ezt használom.

[ Szerkesztve ]

(#12208) Tuomas válasza jannid (#12207) üzenetére


Tuomas
addikt

Lehetséges, ez is egy plusz tapasztalat volt, nekünk is. :K :R

We were here

(#12209) aujjobba válasza jannid (#12207) üzenetére


aujjobba
addikt

60.000-rel próbáltam, az működött.
Érdekes, nekem az a bajom ezekkel a dolgokkal, hogy sehol nincs ez elmagyarázva, dokumentálva.
Blokkolunk amikor úgy gondoljuk, nem engedünk nagyobb összeget bekérni amikor már úgy gondoljuk, stb.

(#12210) Lex Icon


Lex Icon
senior tag

Egy lehetséges magyarázat, amit korábban már írtam csak a feltöltés /utalás kapcsán:
A Revolut abból él(ne), hogy kártyával vásároltok és a vásárlás után jutalékot kap. Pénzkérésnél viszont megfordul a helyzet és neki kell jutalékot fizetnie a más kártyájával történt fizetési link kiegyenlítése után (itt ő a "kereskedő"), ahogy a kártyás feltöltések után is. Gondolom a kifizetendő jutalékot arányosítja a bejövővel (hogy mennyit vásároltál). Ezért tér el a limit egyénenként.

[ Szerkesztve ]

(#12211) vnorbi válasza aujjobba (#12209) üzenetére


vnorbi
aktív tag

A szokásos módon van dokumentálva. Néha előfordulhat, hogy a payment link csak akkor működik, ha a link fogadója Revolut accountot nyit. Szóval ez szándékos és véletlenszerű.

Sometimes, even if the payment amount is less than £250 (or the equivalent in a different currency), your friend who receives the payment link may need to open a Revolut account before they can receive a payment. If they don't open a Revolut account on time, we won't be able to make the payment to them or from them.

16. Send and receive money using a payment link

(#12212) hedgehog válasza sopruk (#12168) üzenetére


hedgehog
senior tag

az új kártya csere díját még nem tudni...

De lehet tudni, ingyenes az is. (lusta vagyok visszakeresgélni postjaimat tavaszról) A lejáratkor lesz a kártyán egy gomb a cseréhez, azt megnyomva a szállítás is ingyen van.

-- aka p3d3str1an

(#12213) tuzpenge válasza Lex Icon (#12188) üzenetére


tuzpenge
őstag

6.9 és nincs újabb a store-ban.

ˣ

(#12214) tuzpenge válasza Tuomas (#12182) üzenetére


tuzpenge
őstag

Megemlítettem vagy 3-4x, ha neked ez telesírás ám legyen. Bezzeg mikor naponta 100x jönnek a 3000 Ft-om hogy lesz meg kérdéssel arra lapítasz. Na minden ennyi befejeztem nem tudok topupolni várok aztán vagy lesz javítás vagy továbbtolom a bicajt másfelé. Csak nem tudtam hogy itt csak a jót lehet leírni de most már ezt is tudom.

ˣ

(#12215) sopruk válasza hedgehog (#12212) üzenetére


sopruk
aktív tag

Köszi, ezt jó tudni!
Ez jó hír!

(#12216) aujjobba válasza vnorbi (#12211) üzenetére


aujjobba
addikt

Épp ezzel van bajom, "sometimes" de semmi magyarázat hogy mikor és miért.
Mintha úgy vennél autót, hogy a kézikönyvben az áll "Néha amikor úgy gondolja vagy olyan kedve van nem fog elindulni az autó. Ez normális."

(#12217) htc07 válasza tuzpenge (#12214) üzenetére


htc07
addikt

olyan szempontból telesírás, hogy tökre nem tudunk mit kezdeni vele, hiába van, hogy leírod négyszer, mert elsőre sem tudtunk segíteni.

de szerencsére a 3000-huszárok is elkoptak, már mindenki meghívta az összes ismerősét is, kétszer.

(#12218) JohnnyWeiss válasza aujjobba (#12216) üzenetére


JohnnyWeiss
tag

Igen, ez fura. Nem hinném, hogy véletlenszerű.
Jó lenne ha ezt a Rev. egy kicsit jobban kifejtené. Magyarországon egy ilyet, hogy "néha úgy müködik, hogy ..." el nem tudnék képzelni egy pénzügyi szolgáltató ÁSZF-jében.

(#12219) metallik


metallik
csendes tag

Sziasztok
Amennyire lehetett próbáltam körüljárni a témát és nyitottam is Revolut számlát.
Tehát a kérdés: várhatóan novemberben kell elutalnom egy csehországi számlára kb 5k€-t. Legjobb tudomásom szerint ezt jelenleg a Revoluttal tudom a legolcsóbban megtenni úgy, hogy egyébként csak hazai pénzintézetnél vezetett forintos folyószámlám van. Egyébként erről a számláról, pontosabban kártyáról töltögetném fel a Revolut egyenleget, amiből aztán utalnám a 5k€-t novemberben. Mivel ez ugye alatta van a 5k GBP limitnek, feltehetően díjmentes lenne az utalás (ezért gondolom hogy ez lenne a legolcsóbb megoldás)..
Szerintetek jó a fenti logika, avagy valahol hiba van/lehet?
:R :R :R

(#12221) aujjobba válasza Tuomas (#12220) üzenetére


aujjobba
addikt

Közben írták már, hogy a végleges iOS 13.0 rendszeren helyrejött a Revolut app, azonban tegnap kijött a végleges 13.1 is, ami alatt újra nem működik normálisan.

Emiatt felesleges egymás torkának esni, most vagy az Apple bacott el valamit a 13.1-ben ami múlthéten még jó volt a 13.0-ban, vagy a Revolut nem csinált meg valamit, ami kell ahhoz hogy 13.1 alatt is jó legyen az app.

(#12222) hedgehog válasza metallik (#12219) üzenetére


hedgehog
senior tag

A logika jó, de a folyamat amit leírtál, gyakorlatilag egy-az-egyben egy pénzmosási folyamat, én úgy megállítanám a Revolut helyében, mint a huzat.
Ha addig normálisan használod a Revolutot (vagyis a feltöltött pénzből vásárolgatsz) és készenlétben tartod a banki kivonatodat és a fizetési papírodat, akkor működhet a dolog, de ne csodálkozz ha mégsem.
Ha biztosra akarsz menni, akkor Transferwise, ami nem lesz ingyen, de olcsóbb mint a rendes bankod megoldása.

-- aka p3d3str1an

(#12223) tuzpenge válasza htc07 (#12217) üzenetére


tuzpenge
őstag

Ebben igazad van. Be is fejeztem.

ˣ

(#12224) erdey_a válasza hedgehog (#12222) üzenetére


erdey_a
őstag

ez mitől pénzmosás? feltölti a Revolutot forinttal, vált jóárasított eurót (erre való a Revolut), aztán elutalja az eurót (meg erre is való a Revolut), mert mondjuk hűdenagyképernyős tévét vesz. Problem?

Vérboci

(#12225) Lex Icon válasza erdey_a (#12224) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Nem írta, kinek a számlájára utalja. Saját vagy másé, cégé. Azt se, hogy mi okból? Számlakiegyenlítés? Hiteltörlesztés? Csak úgy?

(#12226) Tuomas válasza erdey_a (#12224) üzenetére


Tuomas
addikt

Nem pénzmosás, elvégre nem azért fogja csinálni, hanem pénzmosás gyanús tevékenység, ami miatt szoktak szigorúbb dolgokat kérni :)
És azért pénzmosás gyanús, mert:
- vadiúj fiók, minden előzmény nélkül, amelyre...
- .... hirtelen nagy összeget tolnak fel és...
-..... egyből utalják is tovább egyben.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#12228) balco válasza tuzpenge (#12223) üzenetére


balco
aktív tag

Nekem sem jó a 13.1-en a billentyűzet. Sohasem használtam bétát.

Nekem annyi szerencsém van hogy appley payjel tudok topupolni.

(#12229) metallik válasza Lex Icon (#12225) üzenetére


metallik
csendes tag

Az, hogy egy összegben tóljam fel az összeget (és utaljam tovább) eleve (gondolom, hogy) kizárt éppen a limitek miatt (mind a forrás bankkártya limit, mint a Revolut limit miatt) tehát eleve marad a részekben történő feltöltögetés. Egyébként a feltöltés saját számláról történik és ugyanarról, nem több forrásból.
Egyébként cég/intézmény részére lesz utalás, mondhatni egy cseh kórházi számla lesz.
Nem tudom, hogy ezen inputokkal is fenn állhat-e még a pénzmosás? Igazából abba nem szeretnék belemenni, hogy elkezdem felöltögetni a pénzt, aztán mikor utalni kellene kb november elején akkor tényleg nem sikerül a revolut miatt mert pénzmosás vagy ilyesmi. ekkora összegnél sprórolnék kb 10e(?) forintot a TW-hez képest, (a saját pénzinzézetemhez képest még sok tízezret nyilván) de ha tényleg ennyire instabil a dolog és macerás, akkor lehet nem éri meg erőltetni ezt a revolutot, nem tudom. Pont ezért kérdezem. :R

[ Szerkesztve ]

(#12230) Lex Icon válasza metallik (#12229) üzenetére


Lex Icon
senior tag

A R-nál, ahogy az összefoglalóban is benne van, fel kell építeni az előzményedet, azaz vásárolnod kell, hogy a limitek nőjenek.
Ha az átutalandó összegnek kb. megfelelő összegben vásárlásra is használod a kártyát, akkor több részletben nem lesz gond. Ha csak utalni akarsz, akkor nagy esély van rá.
A jó megoldás az lenne, ha a kórháznak kártyás fizetéssel tudnál fizetni.
Másrészt ha nyitsz egy Eurós számlát saját névre és arra utalod be, akkor onnan talán nem túl drágán tudnád elutalni.

[ Szerkesztve ]

(#12231) metallik válasza Lex Icon (#12230) üzenetére


metallik
csendes tag

elviekben kártyás fizetésre van lehetőség a helyszínen.
Tehát akkor optimális, olcsó és biztos megoldás lehet, ha kérek egy fizikai kártyát a revoluttól, idő közben töltögetem a folyószámlára az összeget és az adott napon azzal a kártyával fizetek ott a helyszínen egy összegben?
Ez nekem is eszembe jutott, ott viszont nyilván nem lehet hibázni, mert egy összegben kell lehúzzák. Igen kellemetlen lenne ha azért nem sikerülne, mert pl addig nem fizettem még azzal kártyával ráadásul akkora összegben és az r nem engedélyezné (annak ellenére hogy pl az ellenérték rajta van a folyószámlán és mondjuk a kártyalimitet is felemelem 5k€-ra mondjuk. Na ez utóbbiban nem vagyok biztos, hogy egyáltalán lehet-e...

Viszont ha se kártyával nem lehet ezzel nagy összegben, sem átutalással, akkor meg megette a fene az egész rendszert. :(((

(#12232) basaharc502


basaharc502
aktív tag

Sziasztok! Általánosságban mennyi idő amíg a bankszámláról utalt pénz (tehát nem kártyáról feltöltött) megérkezik a revolut-ra? 3. munkanap telik el az átutalás kezdeményezésétől, de még semmi sem érkezett.

(#12233) Lex Icon válasza metallik (#12231) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Ha csak ezért akarod a R-ot, akkor nem biztos, hogy működni fog. Ha már egy hónapok óta ill. elég nagy összegekkel vásárolt bejáratott kártyáról lenne szó, akkor nagy eséllyel ez is menne, de ha csak erre és ezért akarod használni, akkor nem.
Ahogy írtam, nézd meg, melyik bank Eurós számlájával tudod legolcsóbban megoldani vagy a fentebb is említett Transferwise.

(#12235) Wajk válasza basaharc502 (#12232) üzenetére


Wajk
addikt

valószínűleg attól függ mennyi megbízása van az adott időben a Rev-nek és úgy ütemezi, de nekem volt, hogy reggel utaltam 9-kor és délután 3-ra megérkezett, aztán egy olyan, hogy másnap délutánra. Azaz 1 és 1,5 nap alatt mentek át. A vállalása a Rev.nek ahogy tudod 1-5 nap között.

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#12236) KTU válasza Wajk (#12235) üzenetére


KTU
addikt

Revolut-ra várja a pénzt.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#12237) KTU válasza basaharc502 (#12232) üzenetére


KTU
addikt

Függhet:
Melyik ország, melyik bank, milyen devizában.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#12238) Wajk válasza KTU (#12236) üzenetére


Wajk
addikt

bocsesz, benéztem. Akkor azért már kicsit elkezdenék aggódni. Rákérdeznék chaten látnak-e valamit. Vagy annál a banknál rákérdezni ahonnan indult.

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#12239) gzbotii válasza erdey_a (#12140) üzenetére


gzbotii
veterán

[link]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#12240) UberMutant


UberMutant
őstag

fura dolog történik.
tegnap simán átküldtem a bnőm revolutjára 60 ezret, ma már nem engedi, csak linket küldhetek.

még1x nem pénzt kérek, küldeni nem enged.

és az R betű is eltűnt a neve mellől, csak a link jel maradt.
másoknál ott az R is.

[ Szerkesztve ]

(#12241) Tuomas válasza UberMutant (#12240) üzenetére


Tuomas
addikt

Az ő alkalmazásába belépve mit tapasztaltok?
Próbáljátok meg úgy, hogy nála beléptek és ő kér pénzt tőled.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#12242) aujjobba válasza Tuomas (#12234) üzenetére


aujjobba
addikt

Srácok, meg tudom erősíteni a problémát.
Frissítettem a telefonom a stabil iOS 13.1 rendszerre, tehát nem béta.
A Revolut appban, akár egy alkalmazásváltás után, nem lehet használni a billentyűzetet, mert nem jelenik meg amikor kellene.
Ki kell lőni ilyenkor az appot, és újra elindítani. Ezt minden egyes alkalommal, amikor háttérbe kerül, mert utána használhatatlan.

(#12243) UberMutant válasza Tuomas (#12241) üzenetére


UberMutant
őstag

semmit, az én nevem mellett ott az R.

emailben elküldtem neki a pénzküdő linket, kattintott és megkapta, de ez így nagyon gagyi.

május óta használom mindenre a reovultot, több millió ment át rajta, ezzel nem lehet gond.

(#12244) MasterMark válasza aujjobba (#12242) üzenetére


MasterMark
titán

Nálam sem jó miután háttérbe került. 13.1 soha nem volt béta. Ez Revolut app problémának tűnik.

szerk.: Tulajdonképpen úgy látom az a gond, hogy nincs kurzor, nem lehet berakni pl. átváltásnál az összeghez. (Így nem is jön fel a bill, mivel nincs hova írni.)

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#12245) Tuomas válasza aujjobba (#12242) üzenetére


Tuomas
addikt

Értem, eddig is értettem, de a 13-as verzióval indult ott még volt akinek működött úgy is, és ezt be is linkeltem. :U
De szerintem is kár erre több szót pazarolni, sajnálatos, hogy nem megy, majd reméljük az érintett fél, legyen az a revolut, vagy az apple, meg fogja oldani.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#12246) MasterMark válasza Tuomas (#12245) üzenetére


MasterMark
titán

Alapból műkdöik, csak miután háttérbe lett rakva, utána nem jó.

Vagyis: Akinek nincs bill, zárja be az appot és nyissa meg újra. Ennyi.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#12247) aujjobba válasza Tuomas (#12245) üzenetére


aujjobba
addikt

Reméljük.
Itt nem az van mint droidon, hogy ha az app nem működik a legújabb 10-es droiddal akkor csak a júzerek 0.1%-a van meglőve.
Ez a rendszerfrissítés kb. minden iPhone készülékre kijött 6s-től kezdődően felfele.
Szóval a baj nem kicsi.

(#12248) MasterMark válasza aujjobba (#12247) üzenetére


MasterMark
titán

Szinte biztos, hogy pont ezért is fogják hamar javítani.

Switch Tax

(#12249) Tuomas válasza aujjobba (#12247) üzenetére


Tuomas
addikt

Pedig akartam javasolni, hogy tegyétek fel a gboardot, hátha az megoldja a problémát :DDD ;]
De amúgy tényleg, csak a gyári bill nem jön fel, vagy másik 3rd party sem? :U

[ Szerkesztve ]

We were here

(#12250) MasterMark válasza Tuomas (#12249) üzenetére


MasterMark
titán

Mint írtam kurzor nincs, vagyis nem a billel van gond.

Switch Tax

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.