Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12801) bigdady válasza Lex Icon (#12765) üzenetére


bigdady
nagyúr

De az átlag internetbankot viszont használ és abban is lehet kategorizálni sok éve de kutya nem használja.

(#12802) bigdady válasza Friczy (#12776) üzenetére


bigdady
nagyúr

1. Azt írtam felesleges az sms
3. Bank oldalán adod meg ott is ahol nincs 3d...
7. Nem írtam apple payt, erinteses fizetést írtam

(#12803) vmarci21 válasza bigdady (#12801) üzenetére


vmarci21
tag

Erre kíváncsi vagyok: hol lehet az OTP alkalmazásában kategorizálni? Ráadásul úgy, hogy automatikusan megtegye azt, felhasználói interakció nélkül?

>> into.hu - https://into.hu <<:::>> Webfejlesztés: https://intomedia.hu <<

(#12804) instantwater válasza warning19 (#12797) üzenetére


instantwater
addikt

Revolut Ltd is a company registered in England and Wales (No. 08804411). Revolut Ltd is authorised by the Financial Conduct Authority under the Electronic Money Regulations 2011, Firm Reference 900562.

Ők a pénzügyi felügyelet, a céget felügyelik, nem számít, hogy ki tesz panaszt a cég ellen.

(#12805) instantwater válasza Gsx-rr (#12800) üzenetére


instantwater
addikt

De akkor miért költesz forintot?

(#12806) vmarci21 válasza bigdady (#12802) üzenetére


vmarci21
tag

"Bank oldalán adod meg ott is ahol nincs 3d"
Az igaz. Ha egy átlagos magyar webshopról van szó. Gyakorlatilag minden más esetben már nem igaz. Persze ez esetben meg gyakran van PayPal. De azért olyan is lehet, hogy az sincs, és közvetlenül a weboldalnak adod meg a kártyád adatait. Persze mondhatod, hogy te ilyen oldalakon nem fizetsz. Ez viszont nem fogja megzavarni azt, aki lenézi a kártyád adatait, vagy ha kikerül valahonnan az adat (mert azért Netflixen, HBO GOn, Spotifyn, Deezeren, Tidalon, Microsoft és Google fiókban, Facebookon, Barionon, OTP Simplen, stb. mentve vannak a kártya adatok, így elég sok helyről kikerülhet valahogyan.) Úgy hogy sokkal nyugodtabb az élet, ha egy x ft havi költségre limitált, vagy letiltott kártya adatai vannak a neten használva, és a fizikai kártya nem alkalmas netes vásárlásra (azon tiltva van a netes vásárlás)...

>> into.hu - https://into.hu <<:::>> Webfejlesztés: https://intomedia.hu <<

(#12807) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Jelenpillanatban alkalmas egy revolut fiók arra, hogy kiváltson egy magyar számlacsomagot? Most attól tekintsünk el, hogy egy Erste privilégium-ot(1.0)... :)

(#12808) Clemi válasza INGJOKE (#12807) üzenetére


Clemi
veterán

Nem

(#12809) instantwater válasza INGJOKE (#12807) üzenetére


instantwater
addikt

Nem.
Nincs magyar számlaszámod, és kimenő utalásokkal is volt keveredés a közlemény és a forrásszámla tulajdonosa miatt.
Ebből kifolyólag csoportos beszedést sem támogat, és a prepaid kártyát sem mindenhol fogadják el.
És amúgy sem bank, hanem csak egy pénzügyi cég.

[ Szerkesztve ]

(#12810) INGJOKE válasza instantwater (#12809) üzenetére


INGJOKE
veterán

Kösz, akkor egyenlőre csak játéknak lesz, már megrendeltem a kártyát. :)

(#12811) instantwater válasza INGJOKE (#12810) üzenetére


instantwater
addikt

Nem csak játéknak.
Internetes és külföldi vásárlásokkor sokat spórolhatsz.

Meg vannak az előnyei, de a helyén kell kezelni.
Ez egy pénzügyi szolgáltatás, nem bankszámla.

(#12812) bigdady válasza vmarci21 (#12803) üzenetére


bigdady
nagyúr

Otpt nem ismerem. De netbankot irtam szoval mas banknal megadod melyikmkoltes mi onnan auto lesz uaz. De nem hasznalom semmi ertelme szerintem attol meg tudom mire koltok nem mindegy mennyi a rezsi egyben? Plane atalanynal stb

[ Szerkesztve ]

(#12813) bigdady válasza vmarci21 (#12806) üzenetére


bigdady
nagyúr

Üldözési mánia.... Normalis helyeken kell megadni az adataid és kész. Limit beállítása és le van tudva.
Amugy egy ismeretlen kulfoldi appnak a revolutnak megadod az bankkartya adataid de hbotól félsz? utóbbira is megy a paypal amúgy. Sőt a szemelyi igazolvanyod is megadod azt sem tudod kinek, inkabb ettől félj es ne a bankkartya limittől, mert az kikerul akkor barki igenyel helyetted hitelkartyát hitelt es majd behajtják rajtad...

[ Szerkesztve ]

(#12814) INGJOKE válasza instantwater (#12811) üzenetére


INGJOKE
veterán

Max kp felvétre fogom használni külföldön, mert a visa hitelkártyájának is hasonló árfolyama van, de majd tesztelgetem még. :)

(#12815) vmarci21 válasza bigdady (#12813) üzenetére


vmarci21
tag

"Limit beállítása és le van tudva"
Igen, pontosan. És ahhoz kell a Revolut, hogy legyen olyan kártyád, amin be tudsz állítani havi limitet... Mert az OTP napi limitjével sokat nem tudok kezdeni... De legalább végre találtunk egy Revolut funkciót, amit mindketten hasznosnak találunk, úgy hogy úgy tűnk végre megvan egy olyan ok, ami neked is megfelel arra a kérdésre, hogy napi használatban mire jó a Revolut... :)

"Amugy egy ismeretlen kulfoldi appnak a revolutnak megadod az bankkartya adataid de hbotól félsz?"
Nem, nem félek a HBO Go-tól. De láttunk már olyat, hogy egy nagy oldaltól privát adatok kerültek ki, így nem árthat, ha gondol rá az ember. Revoluttal 5 másodperc egy virtuális kártyát kérni, még 3 mp a limit beállítása, és semennyivel sem tart tovább a virtuális kártya számát megadni, mint egy rendes kártyáét. Úgy hogy befektetés (8 mp) és lehetséges haszon (ellopott kártya adatokkal sem mennek semmire) tekintetében eléggé jónak tűnik a lehetőség. Revolut előtt persze használtam a bankkártyámat netes fizetésnél, mert azért ennél a 0 ft és 8 másodperc befektetésnél többet számomra nem ér a dolog, de ennyit simán..

[ Szerkesztve ]

>> into.hu - https://into.hu <<:::>> Webfejlesztés: https://intomedia.hu <<

(#12816) Gsx-rr válasza instantwater (#12805) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Mar irtam! Mivel otthon van bevetelem amit a forintos szamlamra erkezik.

(#12817) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

Olyan helyen ahol a kartyan levo nevet is meg kell adni, hogy lehet vasarolni?
Paypal elfogadja?

Valaki vett mar repjegyet a kartyaval?

Ahol van Paypal es kartyas fizetesi lehetoseg ott erdemes Paypalt hasznalni?

[ Szerkesztve ]

(#12818) instantwater válasza Gsx-rr (#12816) üzenetére


instantwater
addikt

Igen, olvastam, de ha van annyi jövedelmed DOPban amiből megélsz, minek költesz forintot?

Nem akarok a zsebedben túrkálni, csak azt hittem, hogy csak élvezed a Dolce Vitát, de ha dolgozni vagy kinn akkor nem értem minek költesz forintot.

(#12819) Gsx-rr válasza instantwater (#12818) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Dollar bevetelem van inkabb abban takarekoskodok es rakom el a dollar szamlamra mint a forintot ami mint tudjuk egyre rosszabb.

[ Szerkesztve ]

(#12820) instantwater válasza Gsx-rr (#12817) üzenetére


instantwater
addikt

Mindig Revoluttal veszem a repülőjegyet.

Leginkább olyankor hasznos, ha nem retúr, hanem külön 2 jegy, mert olyankor a visszaút általában idegen pénznemben van.

De retúrnál is használom, mert egyből látom mennyit vontak le. Amióta van Revolutom privilégium, ha egy cég megkapja a rendes kártyám adatait.

(#12821) instantwater válasza Gsx-rr (#12819) üzenetére


instantwater
addikt

Ja így már érthető.

És tényleg, ott USDben.működik az élet, ezt tapasztaltam. Ott egy párhuzamos univerzumban él mindenki.

Nem lehetne otthon is bevezetni az eurót "nemhivatalosan"? :D
Bár a maszek balatoni apartmanosok már bevezették.

(#12822) bigdady válasza vmarci21 (#12815) üzenetére


bigdady
nagyúr

Havi limitnek van értelme napinak nincs? Átvezeted egy pl megtakarítási alszámlára ami nem kell havonta és kész.
Egyébként revoluttól is kikerülhet az adatod és nem csak a bankkártya amivel feltöltesz hanem a személyi igazolvány is...
Egyébként van jó funkciója írtam külföldi rizikós oldalakon vásárolni, nagy összegben külföldről rendelni és külföldi ATM.

[ Szerkesztve ]

(#12823) Almos válasza Jofi81 (#12766) üzenetére


Almos
aktív tag

ááá ez mekkora :C

(#12824) Almos válasza bigdady (#12812) üzenetére


Almos
aktív tag

Szerintem a legtöbb netbank nem tud ilyen funkciót... Takarék (volt FHB) netbankjában sincs ilyen opció, mondjuk kőkorszaki a netbankjuk...

(#12825) vmarci21 válasza bigdady (#12822) üzenetére


vmarci21
tag

Pontosan. Mivel esetemben egy ~3.000 ft-s havi Deezer és egy hasonló árú Netflix előfizetés van a limites, mindig bekapcsolt kártyám mögött, így a 6.000 ft-s havi limit pont lefedi azt az összeget, ami arra a kártyára terhelésként érkeznie kell. A napi 6.000 ft-s limit meg nem.

"Átvezeted egy pl megtakarítási alszámlára ami nem kell havonta és kész."
Jelenleg diák számláért 0 ft-t fizetek az OTP-nek és 0 ft-t a Revolutnak.. Ennél bármilyen olyan csomag, amiben van alszámla extra kiadás lenne. De vehetjük úgy is, hogy az OTP-s számlám az, amin az éppen nem használt pénz van, és a Revolut felel a havi pénzmozgásokért.. - így egyetlen fizikai kártyát (a Revolutosat) használom országon belül és kívül is. Ez egyrészt jó, mert nem kell több alkalmazást használni, másrészt a Revolut tud egy csomó olyan dolgot, amit az OTP nem (egyből látszódnak a vásárlások a tranzakciós listában, van költés-kategorizálás, és látom, hogy hol-mire-mennyit költöttem, így tudom, hogy mi az, ami összességében, havi szinten "sok" költés lesz, és a következő hónapban megpróbálhatok rajta optimalizálni... )

De kezdem úgy érezni, hogy nem azért kérdezted, hogy mire jó napi használatban a Revolut mert érdekel, kinek, milyen élethelyzetben mire jó (és esetleg ha tudsz ajánlj jobb lehetőséget), hanem hogy beleköss abba, aki másként használja a dolgokat, mint te - anélkül hogy tudnád, a másik fél éppen milyen élethelyzetben van és pénzügyekkel rendelkezik. De azért hátha tényleg érdekel a dolog, hogy mire jó a Revolut, és lehet eddig csak a élethelyzet hiánya miatt nem értetted meg, hogy miért írtam azokat a funkciókat amiket, így megpróbálok segíteni a háttérrel is: egy kollégista-egyetemista számára, aki össze-vissza vagy dolgozik éppen, vagy nem, vagy van valahonnan bevétele, vagy nincs, annak a Revolut egy nagyon jó ingyenes kiegészítés a 0 ft-s, gyakorlatilag semmit nem tudó, bármit csinálni akarsz, pénzbe kerülő diák számla mellé. És akkor remélem sikerült megválaszolnom azt is, hogy mire jó a költés-kategorizálás is - nekem. Mert más is írta itt a topikban gyakorlatilag az összes szolgáltatást, amit én is írtam, de valószínűleg nem mindenki egyetemista közülük, így úgy néz ki, más élethelyzetben is lehet haszna. (de azt hiszem, eléggé átmentünk OFF topikba.)

>> into.hu - https://into.hu <<:::>> Webfejlesztés: https://intomedia.hu <<

(#12826) instantwater válasza vmarci21 (#12825) üzenetére


instantwater
addikt

Off off:
Régebben volt a Magnetnak becsületkasszás számlája. Azt ingyen kaphatja nem-diák is.
Talán még lehet igényelni. Nekem ilyen van évek óta, csak a kártyáért kell fizetni havi párszáz forintot.

(#12827) milenda


milenda
tag

Frissítettem az appot. Megjelent a fizikai kártyánál egy új lehetőség: Érintéses limit lenullázása. Ezt a limitet nálam 150 euróra állították. Ez napi? Havi? És hiába írja, hogy koppintással lenullázhatom, ha koppintok, a megjelenő új ablakban nem aktív a „Limit lenullázása” gomb.

(#12828) #95561216 válasza milenda (#12827) üzenetére


#95561216
törölt tag

Ezt nem ők állították, hanem a nagyeszű EU képviselők szavazták meg. Elvileg nincs időhöz kötve, ha pin megadása nélküli vásárlásaid elérik a 150 eurót, akkor kérniük kell extra azonosítást, ami többnyire pin kód bekérését jelenti fizetésnél. Nem frissített terminál meg csak simán el fogja utasítani.

(#12829) pomk válasza hedgehog (#12758) üzenetére


pomk
őstag

Sajnos nem jó a link.

(#12830) petipetya válasza vmarci21 (#12825) üzenetére


petipetya
nagyúr

A költségszámlálás sok éve dolgozóként is hasznos számomra, ahogyan a Revolut, úgy ahogy van 👍

"nincs rá lezsóidő"

(#12831) Kiskopika válasza milenda (#12827) üzenetére


Kiskopika
senior tag

Nalam siman nullazta.csak jelszos megerosites kellett

(#12832) Sify


Sify
senior tag

Lehet Visa virtual kartyat kerni. Idaig nem lehetett.

[ Szerkesztve ]

Iphone 14 Pro, Apple TV4K, Ipad (2018), AirPods Pro, Apple Watch Series 3

(#12833) anadroid válasza Sify (#12832) üzenetére


anadroid
senior tag

Eddig is és most is csak azt lehetett nekem. Viszont standard kártyaként most csak VISA kérhető.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#12834) Tuomas válasza anadroid (#12833) üzenetére


Tuomas
addikt

Nem csoda.

We were here

(#12835) INGJOKE válasza Tuomas (#12834) üzenetére


INGJOKE
veterán

Én tegnap rendeltem meg és az ingyenes standard kártya MC volt a képen. Pedig én jobban örültem volna a visa-nak :)

(#12836) ItaliX


ItaliX
csendes tag

Valaki meg tudja mondani, hogy a Visa kártyát lehet-e Google Pay-ben bolti fizetésre használni? Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#12837) Tuomas válasza INGJOKE (#12835) üzenetére


Tuomas
addikt

Várd meg, mit kapsz. :)
Lehet, hogy ma élesedett. Viszont annak nincs akadálya, hogy a virtuálisat lecseréld Visa kártyára. :K

We were here

(#12838) dugynok válasza Tuomas (#12837) üzenetére


dugynok
senior tag

Miben jobb a virtuàlis Visa?

(#12839) Tuomas válasza dugynok (#12838) üzenetére


Tuomas
addikt

Erre én nem tudok válaszolni, mert mindig MC-ot használtam (nem is volt más választás, így nem is foglalkoztat), nem tudom pontosan mi a különbség.

We were here

(#12840) Drenadar


Drenadar
veterán

Elnézést ha volt már téma.
Azt szeretném kérdezni hogy szokott lenni valami akció metál előfozetés szerzéshez vagy nem jellemző? Nyilván nem érné meg a cégnek ilyet osztogatni... Csak hátha.

(#12841) bigdady válasza dugynok (#12838) üzenetére


bigdady
nagyúr

Kb semmivel. Csak eddig a visa tiltotta a kartyáinak digitalizálását, most érik utol a mastercardot.
Paypass is hamarabb indult mint paywave...

(#12842) kanyi51


kanyi51
senior tag

Szép napot. Srácok ,nekem eltűnt a Kártyák alatti "biztonság, pin kód megjelenitése "menü pont, Jelenleg csak a Kártya befagyasztása, Havi költség korlátozása, Pin kód és Biztonság menük vannak az utolsó frissítés óta. Viszont teljesen átalakult az új Pin kód és biztonság alatti almenü . Gondolom nektek is.

(#12843) Tuomas válasza Drenadar (#12840) üzenetére


Tuomas
addikt

De, volt már olyan, hogy azt hiszem meghívóért cserébe (mint a 3000-es promo) kaptál nem tudom hány hónapig (lehet hogy csak 1) metal előfizetést.

We were here

(#12844) milenda válasza #95561216 (#12828) üzenetére


milenda
tag

Persze hogy EU előírás. De akkor miért írja, hogy kikapcsolható a limit, és ha kikapcsolható, akkor miért inaktív az erre a célra szolgáló gomb? Kiskopika fórumtárs simán le tudta nullázni.

(#12845) nyirzoz válasza milenda (#12844) üzenetére


nyirzoz
aktív tag

Nekem is aktív a nullázó gomb.

[ Szerkesztve ]

(#12846) milenda válasza nyirzoz (#12845) üzenetére


milenda
tag

Megerősítesz kétségeimben.

(#12847) sparks válasza ItaliX (#12836) üzenetére


sparks
senior tag

Nekem egy virtuális Visa van GPay alá berakva, előtte egy virtuális MC volt, de az idén lejár, így cseréltem. Igaz, ez is még korábbi kártya, nem magyar lokalizációs, hanem gondolom brit.
A lényeg, hogy nálam simán működik, és szerencsére ez a Visa 2023-ig jó, addigra meg már csak lesz nálunk is hivatalosan GPay ;]

(#12848) tomp válasza ItaliX (#12836) üzenetére


tomp
félisten

Igen! Tökéletesen működik. Mindenhol Visa Google Pay-el fizetek. Sehol sincs vele gond.

(#12849) warning19 válasza instantwater (#12804) üzenetére


warning19
csendes tag

Köszi, hétvégén írunk nekik egy mail-t, hátha lesz eredménye.

(#12850) warning19


warning19
csendes tag

Újabb fejlemény az ügyben. Az egyik partnerünknek is blokkolták a számláját a tegnapi napon, minden előzetes értesítés nélkül. Tőle sem kérnek semmit, egyszerűen nem tud belépni.
Ő kipróbálta a kártyás fizetést, de nem működik.

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.